itselijk nieuws GELUK MAN (MEN MODE I erhorsb evers Gratis kopstuk bij Sinas 111 voor 99 PREDIKBEURTEN THOLEN fë/CHIESSER HS mEii'FiT N.J.G. JANSEN 0UD- V0SSEMEER P0LLIE ZOON Autobedrijf WEST BRABANT SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK EENDRACHTBODE mOLEN \Jk) JAcoqieotnFP Matige belangstelling voor boeiende lezing Overlast barbezoekers beperkt Sportcomplex Zoekweg Poëzie van Frank Mink Hervormingsdag Thoolse dammers wonnen Biljarten Winkelacties voor speeltuin literfles raaak-s van KOSTUUMS WINTERJASSEN GABARDINES U slaagt by Uit de bocht Ongeluk liep goed af POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Amigos meisjes wonnen Muziekvereniging actief Jaarvergadering Ger. Vrouwenvereniging Tafeltennis Biljarten Oorlogsgeweld en hongersnood Vlam in de pan Jaarvergadering rederijkerskamer DAF-dealer voor Bergen op Zoom e.o. Rooseveltlaan 76 BERGEN OPZOOM Tel. 34646 Oogstcollecte Wezen-Arm en Wateroverlast opgelost kelder boetiek suede en nappa kleding Naar het concours Wijziging busdienst Lijk aangespoeld Vossenjacht PARANA PINE SCHROTEN nu 1,05 per m'. D.H.Z. Mulier- Franke b.v. De Toetssteen Prachtige dia's voor bejaarden Vervolg op pag. 9 2 Ék .HJ"r SINT- :R POORTVIicrCAV MAARTENSDIJK MOSStMtER» POORTVLIET^ WT*" Markt 7 Tholen Tel. 575 advertentie 1M In de hal van het stadhuis heeft Alfons Tireliren, conservator van het karren museum De Kiekenhoeve in Essen, het ZVU-seizoen geopend met een boeiende lezing over de laatste heksen van Essen. Daarbij stond de vraag centraal: waar ligt de grens tussen geloof en bijgeloof? Dhr. Tireliren zei slechts zijn eigen nest (de westhoek van Vlaanderen) te willen bevuilen waar 't op bijgeloof aankwam. Oorzaak van het bijgeloof noemde hij de voor de eerste wereldoorlog heersende materiële maar vooral geeste lijke armoede. In verhaalvorm maakte de Belgische gast voorts een tocht door enkele dorpen aan de Nederlandse grens. Daarbij pleitte hij voor een eer herstel van de zogenaamde toverheksen, die hij onschuldig achtte. Wel schuldig vond hij het ganse dorp dat er aan ge loofde. Zo'n zeventig jaar geleden was Drogisterij Tel. 01660 - 506 Hoogstraat 11 - THOLEN advertentie IM het namelijk voldoende een hut langs een dandweg of aan de bosrand te be wonen, armoedig of slordig gekleed te zijn, oud of wecjuwe te zijn, opdat de kinderen het scheldwoord „heks" na riepen. Dhr Tireliren vertelde over de heksen Pitta Half (Elf uit het Bokke- straatje) te Essen, over Trien Smout in Horendonk en over Fille Verdonck enz. Eén der aanwezigen werd getest of zij al dan niet heks was, maar dat bleek niet het geval te zijn. Ook werd iemand be lezen voor gewrichtsreuma die daar zelf echter geen last van had. Wegens gebrek aan een echte reumapatiënt werd de diagnose maar door meester Tireliren zelf gesteld. ZVU-secretaris H. Venekamp betreurde de geringe op. komst, maar hij dankte de twintig aan wezigen toch voor hun aandacht. Mees ter Tireliren werd uitgenodigd een volgende keer met zijn nieuwe pro gramma terug te komen. Na de eerste actie van de barhouders tegen geluidsoverlast, heeft men nu een sticker uitgegeven om een eind te maken aan het plassen tegen muren en op straat. Ook de disc-jockeys doen enkele keren per ,avond hiertoe een op roep. De beperking van de muziekver- gunningen tot half elf werd na een weekeinde al ingetrokken voor Old Shed en Old City. De barexploitanten waren hiervoor alle Marktbewoners langs geweest. Ook had men een paar keer eén onderhoud met de burgemees ter. Nadat dhr. Van Boeijen via schriftelijke bevestigingen van Markt bewoners overtuigd was dat de geluids hinder e.d. verminderd was, trok hij de beperking van de muziekvergunning in. Voor bar De Fuik had de burgemeester die overtuiging nog niet. Dhr. eri mevr. Hol van Old Shed zeggen alles te hebben gedaan om de overlast te beperken. Voor de rest vinden zij het een zaak van de barbe zoekers. De politie zou enkele bekeurin gen moeten uitdelen, dan zou het klaar z»j/i. zeggen velen. Groepscommandant adjudant N. V. Eekman antwoordde desgevraagd dat er in de afgelopen twee jaar zo'n 25 bekeuringen zijn uitgedeeld aan mensen die op de Markt o.a. tegen de R.K. kerk stonden te plasssen. De moeilijkheid zit in het constateren. Je moet zien dat men urineert. Men mag wel in een piashouding staan, dus moet je wachten tot je een straaltje ziet lopen. Het probleem zit hem in het feit dat men de politie ook in burger kent. aldus de adjudant. Aan de andere kant wijst hij erop dat er mensen zijn die erg snel klagen over hinder. Je moet ervan uit gaan dat als je in de buurt van het ver- maakcentrum woont, je wel eens iets kan horen. Voorlopig geldt nog een straf van twintig tot dertig gulden voor de eerste keer dat men betrapt wordt, maar dit gaat in crescendo omhoog, aldus dhr. Eekman. Opper Brinkman noemt als oorzaak van 't plassen tegen muren e.d. gemakzucht, wachtmeester Dingemanse de kou. Tegen het ontwerp-bestemmingsplan Sportcomplex Zoekweg zijn geen be zwaren ingediend, zodat de gemeeni raad op dinsdag 20 november dit plan definitief kan vaststellen. In het college van b. en w. bestaat daarover echter geen eenstemmigheid. Wethouder L. J. Koopmans (SGP) is tegen. Hij heeft principiële bezwaren tegen de toekom stige bestemming van een perceel grond aan de Zoekweg: zwembad, dat ook op zondag open zal zijn. In het plan zijn ook de bestaande sportvelden, tennis banen, kleedlokalen en de gymnastiek zaal opgenomen. Daarnaast bleek het wenselijk in het plan Zoekweg grond te reserveren voor de uitbreiding van de openbare lagere school en de Eben Haëzerschool en de mogelijkheid vrij te houden, voor een nieuw te stichten open bare en bijzondere mavo-school voor het eiland Tholen. Frans Mink van de Eendrachtsweg 17 leest zaterdagavond in Bergen op Zoom voor uit zijn gedichtenbundel die dan in première gaat. Dat gebeurt op een poëzie-avond van uitgeverij Wel in Ons Bergen, Goudenbloemstraaf 17 te Bergen op Zoom. De bijeenkomst be gint om half negen, toegang gratis. Er gaan verder dichtbundels in première van Bert Bevers, Adrie van Zielst en Adrie Lint uit Bergen op Zoom en Jan Lanen uit Nieuw-Vossemeer. Medewer king verlenen nog Cees van Dongen en Jane Zuidema. De muzikale omlijsting is van Rinus Malee. In de Rehobothkerk wordt woensdag avond 31 oktober om acht uur Hervor mingsdag herdacht. Ds. C. Hegeman spreekt dan over „Wat is de vrucht van de Reformatie?" 1 V s Dezelfde predikant "bedankte voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente van Oudemirdum op hem had uitge bracht. De Thoolse damclub De Eendracht heeft maandagavond met 11-9 van Bergen op Zoom gewonnen. Een week eerder werd de onderlinge competitie vervolgd. De uitslagen zijn: W. A. Boogerd - J. A. van Akkeren 02, J. de Rijke - A. Lindenberg 11, K. Droogers - P. C. v. d. Velde 02, P. Nieuwenhuizen - A. Tichem 20, C. van Splunter - J. de Korte 20, S. de Korte - P. Borgwat 20. De biljartvereniging De Kroon bereikte de volgende competitie-resultaten: C. Overbeeke - S. de Graaff 20, S. de Korte - J. Schot 02, S. de Graaff - P. Kwist 20, C. Gebraad - H. Roukema 20, S. de Korte - A. Hage 02, J. Schot - S. de Graaff 20, P. Kwist - C. Overbeeke 02. Maandag start de eerste actie van de winkeliersvereniging waarvan de baten ten goede komen aan het comité kinderspeeltuin voor de aankoop van een goede wip, schommel, klimhekken, enz. Van 29 oktober t/m 3 novem ber kan men in 23 winkels bij, elke be stede gulden een winkelactiebon Kremerstraat 1113 BERGEN OP ZOOM advertentie IM krijgen. Tien van deze bonnen kunnen in een speeltuinenvelop die men voor een dubbeltje bij de deelnemende winkeliers kan kopen. Op de enveloppe moet de oplossing van de dagattractie ingevuld worden. De trekking is elke avond om acht uur bij het voormalige gemeentehuis. De speeltuinvereniging heeft op het ogenblik 70 leden, 115 donateurs en 989,65. Het gemeente bestuur heeft voorlopig financiële steun toegezegd en de speeltuinvereniging ge vraagd een begroting te overleggen. Ook de baten van de tweede winkelactie van 26 november tot en met 1 december zijn voor de toekomstige speeltuin bestemd. De auto van J. B. uit Berkel Rodenrijs raakte vorige week woensdagavond total loss toen hij de bocht in de Oud- Vossemeersedijk te laat zag. Hij raakte in de berm en de auto werd vernield. De bestuurder kwam er goed af. Het onge luk gebeurde 's avonds rond half negen. Dhr. J. Havermans is vorige week op de Tholenseweg onder Halsteren nog betrekkelijk goed weggekomen toen hij met zijn bromfiets door een auto werd OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM advertentie IM geschept. Bij het oversteken van de weg was zijn uitzicht enigszins ontnomen door twee bietenwagens. Een met grote snelheid rijdende auto schepte dhr. Havermans op de motorkap. Hij vloog door de voorruit en werd vervolgens weer uit de wagen geslingerd. Per ambulance werd hij naar het ziekenhuis Lievensberg gebracht, waar naast verschillende snijwonden in zijn gezicht een lichte hersenschudding werd geconstateerd. Gezien de snelheid van de auto viel dat allemaal nog bijzonder mee. Het damesteam van Amigos heeft maandagavond met 21 van Sic Pugno 3 gewonnen. De eerste set was met 11-15 voor de ploeg uit Oudenbosch, maar Amigos kwam vervolgens met 15-8 uitstekend terug. De derde set leek een verpletterende nederlaag voor de Brabantse meisjes te worden, maar bij de stand 13-1 verloor Amigos de opslag. Men was toen zo van streek dat Sic Pugno tot 13-13 terug kon komen voordat via goed serveren van Nel Breker een 15-13 set- en wedstrijd- overwinning werd behaald. De heren speelden niet en maandag zijn beide teams vrij van competitie in de volleybalregio Bergen op Zoom. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging is zaterdag bijzonder actief geweest, 's Morgens werd voor het instrumentenfonds niet minder dan 6840 kilo oud-papier opgehaald en 's middags oogstte men tijdens een vier uur durende rondgang 250 donateurs. Daarbij zijn weer diverse nieuwe begunstigers. De muzikanten gaan nu nog een keer op pad om de gezinnen die niet thuis waren om geldelijke steun te vragen. De Gereformeerde Vrouwenvereniging Rondom het Woord heeft in bejaardensoos haar jaarvergadering gehouden. De zaal was bijzonder goed gevuld, mede door de aanwezigheid van de zusterverenigingen uit Tholen en Bergen op Zoom en de plaatselijke Hervormde Vrouwenvereniging Liefde vindt Werk. Na zang en gebed sprak presidente mevr. N. J. T. Versluijs- Sybrandy een welkomstwoord uit. Mevr. A. Steketee zong enkele verzen uit de Schrift, waarna ds. J. van der Loo uit Sliedrecht een inleiding hield over het thema „Over dertig jaar". Hij vroeg zich af of de mensen het nog wel zinvol zouden vinden in die tijd nog verder te leven gezien de vele oorlogen en toestanden van haat en hongersnood waarmee men in deze tijd wordt geconfronteerd. Over dit onderwerp ontstond een aangename discussie. Mevr. de Wilde-Meeuwisse droeg nog enkele gedichten voor uit een bundel van Nel Benschop, waarna de pauze volgde met koffie en gebak. Mevr. Steketee opende het tweede gedeelte met een vers uit de Schrift. Mevr. C. v. d. Boogaard-Bakker oogstte veel succes met het humoristische stukje „Mannen kunnen ook nooit niets". De quiz over het ontcijferen van een groot aantal aan elkaar geschreven Zeeuwse woorden bracht veel spanning met zich mee. Leidster mevr. Tange wist het de dames vaak bijzonder moeilijk te maken. De succesvolle jaarvergadering werd besloten met gebed door dhr. P. Droogers. Het tweede team van Velocitas heeft de vriendschappelijke wedstrijd tegen Hoppenbrouwers uit Bergen op Zoom met 8-12 verloren. Beide ploegen van elk vier spelers tennisten zowel individueel als in het dubbelspel. Frans Duine-Kees de Leeuw 21-7, 21-12. Ad van Gorsel- Sjaak Istha 8-21, 14-21. Guus Boender- Kees Timmermans 10-21, 14-21. Gerrit Vis-J. Rens 21-6, 21-19. Frans Duine- Sjaak Istha 18-21, 17-21. Ad van Gorsel-Kees de Leeuw 13-21, 24-22, 23- 21. Guus Boender-J. Rens 20-22, 18-21. Gerrit Vis-Kees Timmermans 21-18, 13- 21, 21-17. Frans Duine-J. Rens 16-21, 21-12, 15-21. Ad van Gorsel-Kees Timmermans 16-21, 11-21. Guus Boender-Kees de Leeuw 13-21, 21-14, 21-18. Gerrit Vis-Sjaak Istha 21-14, 17- 21, 21-19. Frans Duine-Kees Timmermans 6-21, 18-21. Ad van Gorsel-J. Rens 19-21. 18-21. Guus Boender-Sjaak Istha 10-21, 14-21. Gerrit Vis-Kees de Leeuw 21-8, 21-9. Dubbelspel Ad van Gorsel/Guus Boender-Sjaak Istha/Kees de Leeuw 23- 21, 22-24, 11-21. Frans Duine/Gerrit Vis-Sjaak Istha/Kees de Leeuw 17-21, 21-14, 13-21. Ad v. Gorsel/Guus Boender-Kees Timmermans/J. Rens 19-21, 15-21. Frans Duine/Gerrit Vis-Kees Timmermans/J. Rens 21-11, 22-20. De Poedelaars: P. Timmermans - N. de Ronde 20, L. Klippel - A. Heijboer 02, J. Heijboer - P. Moerland 20, M. Pipping - M. Boogaart 20, T. Schot - A. van Poortvliet 0—2. De Treffers: H. Hommel - B. den Hollander 20, Jos Hommel - P. de Leeuw 20, F. Hommel - P. Schoep 20, J. Havermans - Sj. Etienne 02, J. de Reus - P. Hommel 20. Van de verliezers hebben P. Schoep en B. den Hollander naar de volgende bekerronde geloot. Krijt op tijd a-team: P. Hommel Jaczn. - F. Hommel Jzn. 20, F. Hommel Azn. - J. van Daalen 20, T. v. d. Logt - Maris Istha 20, S. Schetters - D. Polderman 20, A. Hommel - A. Verhees 20, A. Ligtendag - C. Timmermans 02. B-team: C. Wessel - A. Aarnoudse 20, A. Brusselaars - H. van Daalen 20, J. Rijstenbil - L. Havermans 02, J. Kruf - J. Rijstenbil 02, M. Goudzwaard - J. Kruf 20, M. Verkamman - A. van Daalen 02. In de eerste jongerenmis van dit seizoen in de Sint Willibrorduskerk stond de actualiteit centraal toen pater Porre van het Juvenaat het Heilig Hart uit Bergen op Zoom over „Mensen toch" preekte. Hij wees op het oorlogsgeweld in het Midden Oosten, waarbij Amerika en Rusland hun belangen over de hoofden van de Arabieren en Joden uitspelen. Ook de toestanden in Noord-Ierland en Chili en de door droogte hongerende ge bieden in Afrika kwamen aan de orde. Pater Porre riep de aanwezigen op om door huir gebed te proberen tegen die wantoestanden op te treden. Hij vond dat het mensdom van het ogenblik niet leeft naar de beginselen van het christendom gezien de huidige situatie in de wereld. De gezangen werden ver zorgd door het r.k. jongerenkoor Con Amore, de muziek door de jongeren van T. Ford uit Bergen op Zoom. De collecte ter bestrijding van de onkosten had een redelijk resultaat. Door een grote jas over een brandende pan met vet te gooien en deze vervolgens buiten te zetten, heeft Han van Daalen woensdagavond erger voorkomen in zijn ouderlijkhuis aan de Molendiik. De familie I. van Daalen ging zo op in de voetbalwedstrijd EngelandPolen op de televisie, dat men vergat dat tijdens de rust een pan met frituurvet in de bij keuken was opgezet. Door een sterke rookontwikkeling werd men daaraan echter al gauw herinnerd. Het liep alle maal nog af met een flinke schoonmaak voor mevr. Van Daalen. De rederijkerskamer Eendracht heeft vrijdagavond in Hof van Holland zijn jaarvergadering gehouden. Voorzitter A. M. van Engelen was tevreden over de goede opkomst van de leden, evenals over het succesvolle winterseizoen met „Vader gaat op stap". De toneelvereni ging is nu weer gestart met het instu deren van „Ruwe stormen" van de schrijfster M. van Prooijen-Boogaarts. Bij de elf spelers zijn twee debutanten: mevr. A. van Gorsel-Den Ouden en dhr. J. Egberts. De première is op vrijdag 21 december. Uit het jaarverslag van secre taris A. de Rijke bleek dat het ledental zichheeftgehandhaafd op honderd. Ook penningmeester G. L. D. Gaakeer was optimistisch gezien het batige saldo. Voorzitter Van Engelen werd als be stuurslid herkozen. Bij de rondvraag kwamen de dorpshuisplannen ter sprake. De tekening ligt klaar, maar verwezenlijking hangt geheel af van de financiële mogelijkheden van de ge meente Tholen. Samen met de zuster vereniging Sint Joseph heeft men de wensen kenbaar gemaakt, maar er komt geen toneel in het dorpshuis. Hiervoor zal men moeten sparen, zodat een zuinig beleid de eerstkomende jaren ge wenst is. Ten slotte wenste voorzitter Van Engelen de toneelspelers succes met het instuderen van „Ruwe Stormen" onder leiding van mevr. Heijboer- Van Eijk. Met een door weersomstandigheden mindere opkomst, vooral van oudere mensen, is zondag in de hervormde kerk de oogstcollecte gehouden. Voor de diaconie leverde dat toch 1607,57 op en voor de kerkvoogdij (inclusief bijdrage collecte De Schutse)8096,40. Dat is weinig lager dan vorig jaar en met nagiften zal men ongetwijfeld minstens dezelfde hoogte als in 1972 bereiken. In het raadsverslag van vorige week zijn enkele fouten geslopen. De Wezen- Armen zijn in Sint-Annaland gevestigd en niet in Sint-Philipsland zoals vorige week per abuis was afgedrukt. Ook is dhr. J. Leune niet ongemerkt bevorderd tot secretaris-generaal maar zijn functie heet nog steeds secretaris- rentmeester. Tenslotte zei wethouder A. J. Scherpenisse niet dat het maar om honderd gulden huur per maand meer ging, maar om honderd gulden huur per jaar (twaalf maanden). Bij de onlangs uitgevoerde herbestrating van de Bierensstraat zijn op de hoek Bierensstraat/Zuidstraat twee straatkolken geplaatst. Tevens zijn enige straatkolken die voorheen op een oud riool waren aangesloten, aangesloten op het goed functionerende zuivels traaf 17 bergen op xoom Advertentie IM advertentie IM riool in de Bierensstraat. Verwacht mag worden dat het in het verleden geconstateerde euvel van wateroverlast hiermee zal zijn verholpen. B. en W. van Tholen zeggen dat in antwoord op vragen van het SGP-raadslid A.J. Kurvink. De Koninklijke Fanfare Accelerando doet zaterdagmiddag in de ere-afdeling mee aan het nationaal federatief muziekconcours van de Zeeuwse bond in de Prins van Oranje te Goes. Hopenlijk zijn alle leden aanwezig om onder leiding van dirigent Ko den Toonder het beste beentje voor te zetten. In de dienstregeling van de Tad-lijn dienst Krijger is maandag een wijziging gekomen. De bus van 12.20 uur is twin tig minuten vervroegd en vertrekt nu om twaalf uur naar Bergen op Zoom via Sint-Maartensdijk, Scherpenisse, Poortvliet en Tholen. Zondagmiddag rond half twee werd op de klappers van de glooiing van de Havendijk een lijk van een man ontdekt dat door de hoge waterstand was aangespoeld. Na intensief speurwerk van verschillende politie-instanties bleek het de 27-jarige W. A. M. B. uit Alkmaar te zijn die uit de rijks- psychiatrische inrichting in Eindhoven was ontsnapt. In eerste instantie dacht men dat de man al zo'n 2Vi 3 maanden geleden was overleden gezien de verre staat van ontbinding, maar later bleek werd duidelijk dat B. pas 8 oktober j.l. door verdrinking om het leven kwam. Medicijnen die hij altijd innam, hebben het ontbindingsproces versneld. De patiënt was na ontvluchting uit de rijkspsychiatrische inrichting in Eindhoven met de trein naar Goes gegaan. Daar huurde hij op het station een fiets en reed naar de Zeelandbrug richting Zierikzee. Op de brug zette hij zijn fiets weg, bond een schoenveter rond zijn polsen en sprong in het water. Vanwege de platte val of het raken van een pilaar brak hij zijn neusbeentje en enkele tanden. Vanwege de verdachte omstandigheden waarin het slecht herkenbare lijk werd gevonden, liet de politie voor alle zekerheid sectie verrichten. Dat gebeurde door dr. Zeldenrust in Bergen op Zoom, maar hij constateerde verdrinking als doodsoorzaak. Twee broeders uit de ^VSl»*nb*y»«tr»«1 T«L 54228 Berg»n op ZoomjJ advertentie IM Eindhovense inrichting herkenden het slachtoffer ook. B. had voor zijn kennelijk tevoren beraamd plan, een brief naar de rijkspsychiatrische inrichting gestuurd waarin hij een foto van de Zeelandbrug had gedaan. Dé werkgroep Jeugdwerk (de nieuwe naam voor de Jeugdsoos) heeft in de herfstvakantie met succes een vossenjacht georganiseerd door het dorp. Dinsdag 16 oktober waren er veertig deelnemers die de als militair verklede Jaap Hoogeveen en de als tuinman verklede kleuterleidster Jenny Nijverheidsweg 3a, St. Maartensdijk advertentie IM. Pruis als vossen probeerden te ontdekken. Eerste was de veertienjarige Karin Geuze. 2. Hans Lindhout 10 j.3. Jacky van Wijmeren 11 j.; 4. .Wilco Brevet 9 j.5. Martin van Damme 10 j.; 6. Hennie de Jonge 13 j.; 7. Nap Hage 11 j.; 8. Carolien van Gurp 8 j.; 9. Martin Istha 14 j.; 10. Rudie Westdorp 7 j- De werkgroep Jeugdwerk is van plan de stichtingsvorm aan te nemen, hoewel het nog steeds niet erg wil lukken een gebouw te krijgen. Uit de voorlopige vaststelling van de exploitatievergoeding 1972 blijkt, dat de Chr. BLO-school De Toetssteen over vorig jaar nog 4367,50 krijgt. Als voorschot heeft men 9282,50 gekregen, gebaseerd op 39Vi leerling 235,--. Bij de vaststelling van de exploitatievergoeding 1972 wordt echter uitgegaan van 39 leerlingen k f 350, is totaal 13.650,Het bedrag van de voor vergoeding in aanmerking komende bedragen over 1972 kan worden bepaald op 14.291,94. Dhr. P.J. Jasperse heeft wóensdagavond met zijn Jaap voor een mooie ontspanningsavond gezorgd in het bejaardencentrum Sint Maartenshof. Na een kort welkomst woord van zr. Koole nam dhr. Jasperse de belangstellenden als het ware mee op een fietstochtje door het eiland. De eerste dia's gaven een duidelijk verschil te zien tussen de plantengroei in de omgeving van Halsteren en Tholen. Vooral de beelden van een hoge wal in Halsteren, waar de leembanden werden gebruikt door de buizenfabriek De Leeuw sloegen aan. Uit dit gebied zag men ook prachtige beelden van zeldzame plantenerosie, waar vroeger werd gezocht naar vuurstenen om er voorwerpen van te maken. Ook op Tholen kreeg men een duidelijk beeld van oud en nieuw met de twee bruggen over de Eendracht met op de achtergrond een prachtig panorama van het stadje Tholen. Ook de hervormde kerktoren en gemeentehuis waren op dia te zien. Dhr. Jasperse gaf daarbij een duidelijke toelichting over de bouwstijlen. Vervolgens zag men prachtige voorjaarsbeelden van het Bosje, de Thoolse Koffiehoek aan de Zeedijk enz. In Oud-Vossemeer het Smidsklokje, het Ambachtsherenhuis en de overstroming van de Molenstraat in 1906. Uit Poortvliet beelden van de hervormde kerk en de inslag. Uit Scherpenisse de oude Spuikom en de vroegere herv. kerk met dwarsschip en koor. Ook de Westkerkseberg met zijn historie van omstreeks 1000 werd niet vergeten. Uit eigen dorp beelden van het gemeentehuis, gebouwd in opdracht van Frederik Hendrik, de Oude Markt met hoefsmid De Wolf, Sint-Maartenshof met tuinman J. Wessels en Reygersburch. Uit Stavenisse dia's van de Voorstraat, haven en dierenpark. Uit Sint-Annaland plaatjes van de afgebrande kerk in 1692, waarbij alleen het Nonnetjeshuis met de historische gevel behouden bleef. Verder beelden van de Oude en Nieuwe haven met het schip „De ster der zee" van dhr. Theunisse, waarop Sint Maartenshof bewoner A. Bazen 58 jaar geleden had gevaren. Na de koffiepauze beelden van de weervisserijen in de Oosterschelde met visser Verkamman, het verdronken land van Reimerswaal, de laaiende brand in de Bleekveldstraat van dit jaar, het natuurreservaat De Pluimpot, enz. ook hier weer een duidelijk contrast van vroeger en nu. Na een speurtocht door het broedgebied in De Pluimpot met jachtopziener Lindhout werd deze prachtige avond besloten met dia's van een hertenpaar. Dhr. Jasperse voorzag de beelden allemaal van deskundig com- j mentaar. Uit het applaus bleek tenslotte wel de waardering voor zoveel moois uit eigen omgeving. Zr. Koole sprak een dankwoord uit en hoopte op een herhaling van deze prachtige avond. Dhr. Jasperse heeft nog diverse series in voorraad. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 uur ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 uur ds. A. G. van der Stoel, Bergen op Zoom 5 uur kand. J. J. Splinter, Amsterdam. GEREF. GEM. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst NED. PROT. BOND 10.30 uur ds. J. A. v. d. Meiden, Dordrecht N.H. B.GEW. WIJKGEM IN W. IN VER. GEBOUW 10 uur dhr. de Jong, Hoogerheide R.K. KERK za 27 okt. 19 uur Avondmis zo 28 okt. 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur ds. E. H. Leenman, Dordrecht 18.30 uur ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 uur dhr. van Bloekland, Roosendaal 14.15 uur ds. A. Zelle, Leeuwarden CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za 27 okt. 19 uur H. Mis zo 28 okt. 8 en 10 uur H. Mis. SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur kand. Geuze GEREF. GEM. 9.30 en 6 uur (HD) ds. C. Hegeman, Tholen 2 uur leesdienst (oogstkollekte) GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. D. van Heikoop, Herwijnen. OUD GEREF. GEM. 9.30 en 6 uur ds. van Prooyen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 leesdienst 2.30 uur dhr. A. Groen, Herkingen OUD GEREF. GEM. 9.30, 3 en 6 uur leesdienst di 30 okt. 7 uur ds. H. C. Zwijnenberg, Gouderak OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst N.H. B.GEW. WIJKGEM. IN W. RE HOBOTHKERK 10 uur ds. J. de Bruin 7 uur ds. J. Oliemans R.K. KERK za 27 okt. 19 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren. SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. A. G. Haring (HD) 2.30 dhr. J. van Woerden, Rotterdam GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6.30 uur ds. A. Bregman, Rijssen POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. C. Mulder wo 31 okt. 19.30 uur ds. C. Mulder GEREF. KERK 10 uur kand. J. J. Splinter, Amsterdam 3 uur ds. A. G, v. d. Stoel, Bergen op Zoom GEREF. GEM. 10 en 6.30 uur dhr. B. Reinders, Rotterdam 2.30 uur leesdienst di 30 okt. 7.30 uur ds. H. Hofman, Goudswaard SINT-PHILIPSLAND NED.HERV.KERK Ds. van der Linden, Dirksland 9.30 uur 2.30 uur dhr. C.J. Kesting, Sommelsdijk. GEREF. GEM. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds. J. C. van Egmond, Epe WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk, Scherpenisse (patiënten dr van der Bel) Dr van der Bel, Sint-Maartensdijk, Tel. 01666400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Scherpenisse (patiënten dr Kugel) Dr de Looze, Oud-Vossemeer, Tel. 01667400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr van Herel, Nieuw-Vossemeer, Tel. 01676—545 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr de Smit, Sint-Maartensdijk, Tel. 01666—548 Oud-Vossemeer, Poortvliet, Tholen, Sint-Philipsland Zr Krijger, Oud-Vossemeer, Tel. 01667476 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen Tel. 01660—350 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666—467 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN van 28 oktober t/m 3 november zondag 28 4.3916.56 maandag 29 5.1417.32 dinsdag 30 5.52—18.09 woensdag 31 6.0918.52 donderdag 1 7.1019.38 vrijdag 2 7.5620.30 zaterdag 3 8.5221.33 zaterdag 3 nov. Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2