Plaatselijk nieuws Goed nieuws voor tuinliefhebbers Grondonderzoek blijft noodzakelijk PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- V0SSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND SINT- MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND Bescherming van bloemen en planten tegen insekten EE]>IDRACHTBODE Jv,r J SINT- \|§z3 mm ja&bapold Zwembadgrond rond Collecte Gevonden en verloren voorwerpen Een werkweek in Grouw (Fr.) Goede collecte Woonwagenkamp kan in drie weken klaar zijn Bejaardenwoningen Nieuwe voorzitter Velocitas Biljarten POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Geslaagd Door bejaardenbond Kankerbestrijding Zware fietstocht Amigos won toernooi Kind in nood Nog geen daders Bejaardenreisje Hervormde gemeente - in financiële nood Levendige boel De woningbouw Naar de Ardennen Opstand was ruzie Kind in nood Gevonden Postzegel ru i I be urs Restauratie vordert Afscheid ds. Eringa Gebroken duim Mannenvereniging Lelijke val Benoeming Jaarvergadering DSVF Eerste clubavond Donderdag 6 september 1973 ff st«# ^se« MflflBT£NSD,JK Met projecten als een zwembad dient men wel voorzichtig te zijn voor wat de opleveringstermijn betreft, maar het zou kunnen zijn, dat er in 1975 gezwommen kan worden in het nieuwe Thoolse zwembad. De grondaankoop kwam rond, niet in het minst door de ijver waarmee wethouder Koopman zich aan de al lang slepende kwestie zette. Uiteraard moeten eigenaren en pachters vanzelfsprekend ook de medewerking CAöeAu-Bouti.que VOOR kunst en kunstnijvecheiö GROTE SORTERING KLEDING voor dames en kinderen (en natuurlijk volop aardewerk, sieraden, glas, enz.) advertentie IM geven. Gemeenteraad en Gedeputeerde Staten zullen de grondaankopen vanzelfsprekend nog van hun goed keuring moeten voorzien, maar daarna zal men wellicht vlug met het werk kunnen starten omdat het in verband kan worden gedaan, zodat aanleg zonneweide en parkeerterrein al in vroeger stadium kunnen worden gerealiseerd. Met name voor de zonneweide geldt als voor sportterrein, dat heel wat tijd nodig is tussen inzaai en gebruik. Bij elkaar is er toch de verwachting dat nog in 1975 gezwommen kan worden aan de Zoekweg, waarover al menig woordje is gezegd. De collecte voor Draagt Elkanders Lasten bracht 528,85 op, waarbij de initiatiefnemers dank brengen aan collectanten en gevers. Op het groepsbureau Hofstraat 4, tel. 444, zijn inlichtingen te verkrijgen om trent gevonden voorwerpen: handhakje; een gouden ring met ovaal blauwe steen; een rood kinderjasje; een blauwe heren jas, in zakken een doos Agiosigaren (3 stuks Agio en een Hofnar); een kindersteunzooltje met sok; een dames- bril met licht montuur; een bruin groene pukkel, inh. een badhanddoek, zwembroekje, hemdje en een paar sokken; een bundeltje bankbiljetten, 1 X 100, 3 X 25 en 5 X 5; een geel koperen of gouden armband; een bad doek; een bankbiljet; een oranje Parker balpoint; een dameshorloge met rode wijzerplaat; verchroomde sierring en wieldop van V.W. Verloren voorwerpen: een horloge; een zelf geverfde rode step met opstapje; een lipshuissleutel; een zeer brede trouwring met inscriptie ,,WER"; een oranje kussen 1: vi meter; een horloge met chronometer, zilverkleurig met stalen band en twee wijzerplaten; een schakel armband; een groen leren portemonnee, inh. 7,-; een groen trainingsjack; een bruin lederen damesportemonnee met 2 ritsen, inh. 3 betaalbewijsjes PTT, 50,en een huissleutel; een bos sleutels met o.a. sleutel volkswagen: een bruin leren portemonnee met rits, inh. 30,een rode damesportemonnee, inh. 45,een zeegroene pukkel, inh. een badlaken, ondergoed, sleutels, kam en borstel; een herenbril met normaal montuur; een paar kinderschoenen licht bruin/donkergroen; een rode dames fiets met versnelling en schijfremmen, merk „Union"; een bos sleutels 4 of 5 stuks; een waterski merk „Tornade" met rode letters; een groene damespor temonnee met knip, inh. 16,een anthraciet grijze tuinbroek; een porte monnee, inh. 220,een wit jas- schort; een bal; een zwart-witte poes met blauwe ogen. In tegenstelling tot voorgaande jaren vertrokken wij op maandag 27 aug. met de trein naar het verre noorden. Om half tien stonden we dan ook allemaal op het station in Bergen op Zoom. Wij, de leerlingen van de vierde klas van de gemeentelijke m.a.v.o. in Tholen, begeleid door dhr. en mevr. Van den Reydt en de heer Venekamp, moesten tot negen minuten over half tien wachten, maar toen was het dan zover. Alles in de trein en daar gingen we. Onderweg was het twee keer overstappen, in Rotterdam en in Zwolle. Na een slopende reis arriveerden we rond twee uur op het station Irnsum- Grouw. Hier kwam voor velen de eerste tegenvaller, want na de treinreis moesten er nog ongeveer twee kilometer gewandeld worden. Eenmaal aangekomen in de jeugdherberg „'Oer t Hout" in Grouw, maakten we kennis met de heer en mevrouw De Weerd, de leiders van deze jeugdherberg. Na de kennismaking kregen we een papier in onze handen gedrukt en gingen in groepjes van vier of vijf personen een speurtocht maken door het dorpje Grouw. 's Avonds kregen we een lezing met dia's, over het natuurgebied „De PrincenhoP', door de heer Franken. De tweede dag hadden we een rondvaart door het gebied waarover we de vorige dag de lezing hadden gehad. Onderweg legden we enkele malen aan, waar we onder andere konden zwemmen en waterfietsen. Ook bezochten we enkele plaatsen zoals: Eernewoude, waar we het ,,'t Kokelhus" bezochten en Sneek waar we een bezoek brachten aan het scheepvaartmuseum, 's Avonds hadden we een bijzonder interessante lezing, door de heer Singelsma, over de Friese taal en cultuur. Voor de derde dag stond er een busreis op het programma. We bezochten o.a. vier mummies in Wiewerd, het zeer fraaie stadje Sloten, een museum in Gaasterland, de visserijdagen in Harlingen en het planetarium in Franeker. 's Avonds na het eten gingen we een roeiwedstrijd houden en fearljeppen (polsstokverspringen). Vooral bij het laatste onderdeel belandde menigeen van ons in de moddersloot. De vierde en tevens de laatste dag was voor velen de mooiste. Met spanning keken allen 's morgens naar buiten om te zien hoe de wind was, we zouden namelijk gaan zeilen. Om half tien was het zover. We vertrokken met vijf vergrote BM'ers. De wind was uitstekend, ook al was de temperatuur niet optimaal. Rond twaalf uur legden we aan in Wartena, waar we ons lunchpakket gezamenlijk met de daar aanwezige eenden verorberden. Nadat we de rest van de middag op de Friese meren hadden vertoefd, legden we omstreeks vijf uur weer aan in Grouw. Na de warme maaltijd 's avonds was er een gezellige avond in de recreatiezaal van de jeugdherberg. Hier werden ook nog enkele wedstrijden gehouden tussen de scholen uit Zeist, die daar ook logeerde, en de school uit Tholen. Nadat we vrijdagsmorgens alles hadden ingepakt, vertrokken we rond kwart over tien uit de jeugdherberg. Opnieuw hadden we de wandeling van twee kilometer. Om kwart voor elf stonden we op het station. Toen de trein was aangekomen, stapten we in en vertrokken al zingend richting Bergen op Zoom. Dit was voor ons het einde van een voor ons onvergetelijke week, aldus het verslag van Jan Baarends. De collecte voor de kankerbestrijding heeft niet minder dan vijfhonderd gulden meer opgebracht dan vorig jaar, namelijk 2663,00. Begrijpelijk zijn de organisatoren reuze ingenomen met dit resultaat, waarvoor ze collectanten en gevers bijzonder dankbaar zijn. Wanner via gunstig advies van CRM Gedeputeerde Staten van Zeeland goedkeuring geven aan het raadsbesluit tot het treffen van de gewenste voorzieningen voor het woonwagenkamp, zal er niet veel langer dan 3 weken aan gewerkt moeten worden om verharding, verlichting, waterleiding en andere voorzieningen te treffen. Die andere voorzieningen betekenen bijvoorbeeld ook een sloopterreintje, wat bij een kamp hoort. Een dan meer officiële aanwijzing zou voorts betekenen, dat het aantal woonwagens op Tholen wettelijk tot 5 beperkt kan blijven. Het wachten is dus nog op die goedkeuring, waarna de tweede 17.000,of in totaal 34.000,aan dit projectje kan worden besteed. Inmiddels zijn voor de twee verbrande woonwagens twee vervangende huurwagens aangekomen en wordt binnen enkele weken al de eerste nieuwe wagen verwacht als een definitieve vervanging. Verder schijnt in het geheel wat meer rust te zijn gekomen. Zaterdag zijn door bemiddeling van wachtmeester Van Rijswijk op twee na alle autowrakken verdwenen naar een persinrichting. Verder zijn er twee woonwagens van het kamp vertrokken. Daarbij is een familie met een door de gemeente beschikbaar gestelde huurwagen naar Steenbergen vertrokken. Vermoedt wordt dat men echter terug zal komen om straks de nieuwe woonwagen op te halen die men krijgt omdat de vorige verbrand is. Na overreding is een van de wagens die in de berm van de weg stonden op het kamp gegaan, maar een ander heeft men nog niet zo ver kunnen krijgen. Wettelijk is dat ook niet mogelijk omdat het nog geen officieel erkend woonwagenkamp is. Sinds het kamp aan de Oudelandsedijk is, heeft de politie al vijf wapens ontdekt en voor 500 600 gulden boete van woonwagenbewoners geïnd. Het dorpsbeeld aan het begin van de Schoolstraat ondergaat in korte tijd een flinke verandering. Nauwelijks was de openbare lagere school gesloopt of het aannemingsbedrijf Gebr. Uit de Willi gen startte met de bouw van 14 bejaar denflats. Hetzelfde bedrijf gaat er daar na 16 in Sint-Maartensdijk bouwen. Voor de twee verdiepingsflats te Oud- Vossemecr worden 125 houten palen geheid van 12 meter plus een betonnen kopstuk van 2Vi meter. Deze woningen moeten voor de volgende bouwvak vakantie zijn opgeleverd. De leden van de tafeltennisvereniging hebben in de vakature voorzien van een bestuurslid, nu mej. H. Vogel zich moest terugtrekken. Gekozen werd de heer Ad Vis, die meteen als voorzitter werd benoemd. Als wedstrijdleider zal P. Ridderhof optreden, die evenals de secretaris-penningmeester Kees Droogers werd herkozen. Nooit Gedacht ging van start met de eerste competitiewedstrijden. Leo Vroegop - Piet Steijns 02 Rien van Daalen - Kees Vroegop 20 Martin van Hees - Johan van Meer 20 OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM Bram van der Zande - Jan Voormeulen 02 Ko Geuze - Wim Saparof 20 Rien Goedegebuure - Wim Heijboer 20 Rien Goedegebuure - Johan van Meer 20 Te Utrecht slaagde voor het slagers diploma vakbekwaamheid en handels kennis de heer H. van As. De gemaakte bejaardenreis naar Zierikzee, enz. bleek niet, zoals vermeld door het V.V.H. te zijn georganiseerd, maar door de plaatselijke bejaarden- bond. De op 12 september te maken reis naar het landgoed Scharluinen, even eens voor de bejaarden, gaat wel uit van het WH. De actieve afdeling van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding heeft al 140 nieuwe leden ge worven. Dit is het resultaat van dertien van de negentien dames die aan de ledenwerfactie meedoen. Mevr. Beve- lander-Moerman heeft ook nog talrijke giften als donatie ontvangen. Volgende week wordt de actie voor de kankerbes trijding afgesloten, zodat dan bekend is hoeveel nieuwe leden er totaal zijn bij gekomen. In tegenstelling tot de eerste twee toch ten, hebben dertien leden van de rijwiel en toerclub de Eendracht rijders zon dagochtend een zware, natte fietstocht gehad. Er viel voortdurend motregen, waardoor men na deze Tholenrit aan merkelijk later thuis was dan anders. Niettemin waren er geen uitvallers. Zondagmorgen om half negen start in de Cornelis Frankenstraat de laatste rit van deze serie. Het damesteam van Amigos heeft het markttoernooi van de volleybalvereni ging Argos uit Standaardbuiten ge wonnen. In de poule haalden de dames vijf punten voor de Zebraas, SBO en Bermi Vig. In de finale was er van weinig krachtsverschil sprake, maar door betere setresultaten kwam Amigos als winnaar tevoorschijn. Men veroverde ook hier vijf punten voor Krego en Rowi. Een fraaie beker was de beloning voor de dames. De heren eindigden in hun poule als laatste achter winnaar Krego, Apollo en Spido. Ze maakten zich nog verdienstelijk door de dames naar de eindoverwinning te schreeuwen. De collecte voor Kind in Nood ter gelegenheid van het zilveren regerings jubileum van Koningin Juliana heeft f 922,71 opgebracht. Leden van de gymnastiekvereniging WIK en de voetbalvereniging WHS hebberi maandagavond de gelden ingezameld. Alleen in het busje van het bejaardencentrum De Schutse zat al 116,75. De daders van de diefstal bij juwelier J. Walhout zijn nog niet gegrepen. Er is inmiddels wel een groot onderzoek gaande in samenwerking met andere politiekorpsen. Op drie plaatsen in Nederland zijn er namelijk eenzelfde soort inbraken gepleegd, o.a. in PlvSteenbo 'gsoïtraat Tej. 5422?. Bargon cp ZoornJj& advertentie IM Dirksland en Lage Zwaluwe. De groeps- rechercheur van de Thoolse politie, wachtmeester le klasse A. Walhout, coördineert het onderzoek met de districtsrecherche en andere collega's in de randstad. De Sint-Annalandse bejaarden krijgen nog eens de kans gezamenlijk een uitstapje te maken. Dat wordt dan een middagreisje op donderdag 13 september, waarbij het de bedoeling is om Middelburg en omgeving te verkennen. Vertrek om half een. Opgave Tuinstraat 14. De Sint-Annahmdse hervormde gemeente heeft voor 1973 een tekort geraamd van 15.753,Een bedrag dat gedekt zou moeten worden door verhoging van de vrijwillige bijdragen. Het tekort wordt veroorzaakt door stijgende onderhoudskosten van kerk, verenigingsgebouw en pastorie. Daarbij komt ook aanpassing van het predikantstraktement aan de loonontwikkeling van de laatste jaren. Deze kosten vormen driekwart van de begroting 1973, die in totaal op 87.493,staat. De voornaamste inkomsten zijn 34.500,uit collecten en giften, 18.000,uit vrijwillige bijdragen en 10.500, zitplaatsengeld. De kerkvoogdij heeft de leden nu I opgeroepen boven de naar vorig jaar berekende ontvangsten aan vrijwillige bijdragen van 18.000,nu gezamenlijk te verhogen met 15.753,—. Behalve het geraamde tekort 1973 heeft de hervormde gemeente nog een schuld vanwege de bouw van de twee zijvleugels en het verenigingsgebouw. Het restant daarvan is 137.250,vorig jaar kon 20.347,50 worden afgelost, onder meer door 12.600,geschonken schuldbekentenissen. Het schuld- delgingsfonds betekent voor 1973 ook een last van bijna 10.000, Voor de jaarlijkse kermisattrakties was er ook nu weer goede en begrijpelijk vooral jeugdige belangstelling op de Markt. Voor de kleinsten was de Fabel tjes Express het meest attraktief. Zater dagavond was de belangstelling bijzonder groot, toen ook ouderen een rit botsauto's of zweef beleefden. De resterende kwartjes waren bij de jeugd voor suikerspin of grabbelton. De voet balvereniging had tegelijkertijd een schiettent om de baten daarvan voor terreinverlichting te bestemmen. Er waren mooie prijzen voor de beste schutters. De belangstelling was hier in het algemeen redelijk. Afgelopen week zijn de laatste van de 40 woningen aan Tulpstraat, Bloemenlaan en Hogeweg door de fa. Gebr. Van den Bergh te Bergen op Zoom opgeleverd. Er is nu een ruim aanbod en er staan zelfs een 20 woningen leeg. Ook daar voor zullen wel weer liefhebbers komen opdagen. De firma Muller-Franke is nog doende met de afwerking van particuliere bouw aan de Anjerstraat. Ook daar is men over enige tijd klaar. Het Aannemingsbedrijf Van de Werf te Scherpenisse voltooide de aanleg van trottoirs en toegangspaden. Ook het wandelpad vanaf de Hogeweg naar Sint- Maartenshof kwam klaar. Dit pad loopt achter de woningen van de Tulp-, Rozen-en Anjerstraat. De firma Van de 1 Werf moet de Tulpstraat nog herstraten en parkeerhavens aanleggen. De zilveruienfabriek^G. H.j Polderman B.V. heeft ook dit jaar weer een trip .georganiseerd voor 1 het personeel. Vrijdagmorgen werd omstreeks half acht van het Havenplein vertrokken met een 50 deelnemers naar België. Via Antwerpen kwam men in St. Truiden voor de koffiepauze. Daarna ging het door naar Remouchamps voor een bezoek aan de beroemde grotten. Hier werd ook geluncht. De volgende attraktie was het ontspanningscentrum COO. Daarna was er de noordelijke route naar Vaals, waar in de Wilhelminatoren een goed diner wachtte. Via Hasselt werd in Zandhoven nog menig plezierig uurtje doorgebracht. De personeelsleden vonden het een fijne dag. Er blijkt een soort „woonwagencomplex" ontstaan te zijn waarbij verschillende dingen op rekening van de woonwagenbewoners worden geschreven. In de nacht van zondag op maandag werd daarvan weer een bewijs geleverd toen om half twee via het alarmnummer 0011 werd gemeld dat er op de Oostvest een opstand was begonnen tussen woonwagenbewoners en de knokploeg. De politie ging er met een auto met drie man naar toe. Terwijl een andere auto met drie man in reserve werd gehouden. De opstand bleek echter een familieruzie te zijn die ontstaan was op een verlovingsfeest in een café op de /harkt, dat op de Oostvest uitkomt. De meningsverschillen werden op straat „uitgesproken", wat er nogal luidruchtig toeging. Omwonenden waren wakker geworden en vermoeden dat woonwagenbewoners in gevecht waren met de knokploeg. De collecte voor kind in nood ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van koningin Juliana heeft maandagavond 796,80 opgebracht. Leden van de gymnastiek- en voetbalvereniging verzorgden de collecte. Bij de rayoncommandant der Rijkspolitie, Albert Schweitzerstraat 12, tel. 444 zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent 2 maal een gevonden dames portemonnee met inhoud, een bos sleutels, een zilveren ring met steen. Verloren is een treinkaartje, een regenpak, twee bankbiljetten van 10,- en een wit vest met blauw geblokte rand. Zaterdag wordt van tien tot zes uur een postzegelruilbeurs gehouden in de kantine van camping de Pluimpot op Gorishoek. Er is minstens een handelaar aanwezig, terwijl men hoopt dat er veel verzamelaars komen. Er is al eerder een postzegelruilbeurs op de Pluimpot gehouden. Velen hebben zaterdagmiddag een kijkje genomen in de hervormde kerk om te zien hoever de restauratie is gevordert. De restauratie, mede mogelijk gemaakt door extra subsidie van de provincie Zeeland, wordt uitgevoerd door Huurman uit Delft. Op de kijkmiddag werd nog tweehonderd gulden gegeven voor de restauratie. Zondagmorgen heeft ds. L. Eringa in de Geref. Kerk afscheid genomen wegens zijn vertrek naar de Heiplaat bij Pernis. Er was grote belangstelling, mede ook door de afvaardigingen uit andere ge meenten en van de Hervormde kerk te plaatse. Als afscheidstekst koos ds. Eringa Matth. 24 12 en 13, waarna Gezang 93 1 en 2 werd gezongen. Ds. Eringa had verzocht geen toespraken te houden. Wel werd na de dienst aan de ingang van de kerk door de aanwezigen persoonlijk afscheid van de predikant genomen. Om 'n lege gasfles te vervangen voor een volle reed de echtgenote van M. de Groen van het oud-kerkhof naar het dorp de provinciale weg op. Toen ze op korte afstand toch een auto zag aan komen, remde ze sterk. Daardoor kwam ze ten val en werd naast flinke ontvellin gen ook met een gebroken duim naar Lievensberg gebracht voor een verdere behandeling. Op 7 sptember gaat de mannenvereni ging Soli Deo Gloria haar wekelijkse bijeenkomsten hervatten. De zesjarige Adrie Joppe heeft hersenletsel opgelopen bij een val van zijn fietsje. Het ongeluk gebeurde woensdagavond in de Wilhelminastraat, vlakbij zijn huis. Op onverklaarbare wijze viel hij met zijn fiets waarna hij bleef liggen. Het jongetje werd naar binnen gedragen, waarop dr. Menger werd gewaarschuwd. Na onderzoek achtte deze opname in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom nodig, waar hij nu nog verpleegd wordt. De heer G. Verwijs, werkzaam bij het verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse gemeenten, is benoemd tot chef van de afdeling financiën van de gemeente Dinteloord en Prinsenland. In de Druiventros hield de dam- en schaakvereniging Flipland met 21 van de 34 leden de jaarvergadering. Voor zitter B. V. Jagt gaf nog even een over zicht van het eerste seizoen, terwijl secretaris A. Verwijs jr. in zijn eerste jaarverslag constateerde, dat de oprich ting in september 1972 geen misstap was. Dankzij inzet van bestuur, leden, medewerking zusterverenigingen, plaatselijk gemeentebestuur en de in woners is het eerste verenigingsjaar een succes geworden. Men begon met 23 leden, dat tot 34 is uitgegroeid. Bestuurssamenstelling en aankoop materiaal vergden allemaal wat tijd, maar de competitie kwam tijdig klaar. Penningmeester L. ten Hove verklaarde dat het kassaldo van bijna 1.000, grotendeels nodig is om het tekort op de begroting 73/74 te dekken. Er moet nogal wat materiaal worden betaald. De heer Jac. Verwijs verklaarde namens de kascommissie dat de boekhouding wat moderner kan worden opgezet, maar fouten zijn er niet gemaakt in de plaats van het aftredende kascom- missielid J. Verwijs werd de heer J. Walpot Lzn. gekozen. De heer P. Reijn- goudt gaf verslag van de schaakcompe titie. De finale was vooral bij de senioren spannend. Ook de vriend schappelijke partijen tegen Oud-Vosse- meer en Steenbergen waren attraktie. De heer P. Kreeft bracht verslag van de damcompetitie en de tegen Tholen en Sint-Annaiand gespeelde vriend schappelijke partijen. Hij vond dat nog meer aandacht aan het lesboekje be steed moet worden. Hierna werden de prijzen uitgereikt. De heer J. Northoek informeerde of het de bedoeling is donateurs te werven en wat ze moeten betalen. Daarna sluiting. Op 28 augustus was er van DSVF de eerste clubavond met direct al 4 nieuwe leden, waarvan 3 senior en 1 junior-lid. Twee senioren komen uit Anna Jacoba- polder. Wellicht volgen er meer lief hebbers uit die woonkern. De eerste avond werd benut voor vriendschappe lijke partijen, waarbij bleek dat de «nieuwe leden hun partijtje wel zullen meespelen. Ze komen wel in de A-groep. Het is nu meer dan tijd, dat de bescher ming van onze kamer- en tuinplanten tegen insekten ter hand wordt genomen. Want rupsen, luizen, wantsen en thrips kunnen door vreten en zuigen de sier planten in het volle seizoen ernstig be schadigen en door het overbrengen van ziekten doen afsterven. Een veilige methode zich te vrijwaren van vele insekten kan men bereiken door gebruik te maken van Pokon Planten-Spray. Deze insekticide heeft het grote voor deel dat het is bereid uit planten (dus niet synthetisch), zodat het geen gevaar oplevert voor het biologisch evenwicht in de natuur en dat mag men vooral niet onderschatten. De werkzame stoffen zijn: Pyrethrinen en Rotenon. Pyrethrinen zijn bereid uit bloem blaadjes van het Pyrethrum plantje. Rotenon wordt gewonnen uit de wortels van de tropische boom Derris elliptica. Er is een speciale spuitbus, waarmee door één druk op de knop de nevel ver stuift over de planten en de insekten geen kans meer hebben om uw planten aan te tasten. Zodra de insekten zijn verdwenen fleurt de plant weer op, herkrijgt een gezonde glans en groeit door. De bloemen ontwikkelen zich beter en kunnnen onbeschadigd tot volle bloei komen. Wilt u plezier van uw planten hebben, voorkom dan aantasting! Er is thans een nieuwe methode voor hét" bemesten van Uw tuin, door middel van Pokon sproeimest. Het voedsel wordt hierdoor in opgeloste vorm toegediend en dat geeft vele voordelen. Sproeimest lost zeer snel op en is bestemd voor gazon en borders. Voor kleine tuinen kan men gebruik maken van een gieter, maar nog beter is wanneer gebruik wordt gemaakt van een door de Pokonfabriek speciaal ont worpen sproeimestmenger. Deze kan op elke tuinslang worden aangesloten. Op deze manier wordt het bemesten van Uw tuin een prettig werkje, terwijl U zeker bent van mooie gezonde groei en volop bloei. Het opmerkelijke van deze bemesting is, dat verbranding van gras of bloem is uitgesloten. Het plantenvoedsel werkt onmiddellijk omdat het al is opgelost voordat het wordt toegediend, dit in tegenstelling tot de meststoffen die doorgaans worden uitgestrooid (b.v. korrels). Hierbij duurt het veel langer voor de voedingsstoffen ter beschikking van de plant komen. Bij de sproeimestmethode is het grote voordeel dat niets mis kan gaan, terwijl het resultaat snel zichtbaar is.Het ziet er naar uit, dat deze methode van bemesting een goede toekomst tegemoet gaat en daarom is het goed nieuws. Eerst grondonderzoek, daarna bemesting. Dit zou voor elke bezitter van grond in de land- en tuinbouw het parool moeten zijn. Het grote voordeel hiervan is, dat men de bemesting kan aanpassen aan de behoefte van de nodige voedingsstoffen. Dat levert de hoogste opbrengst tegen de laagste kosten. De waarde van grondonderzoek wordt nog maar al te vaak onderkend, zulks tot grote schade van het bedrijf. Uns grasland levert bij een doelmatige bemesting,smakelijk en voedzaam gras. Vooral de verhouding droge stof/eiwit/- kali/ en magnesium is noodzakelijk om kopziekte te voorkomen. Maar ook onze tuinbouwgewassen stellen hoge eisen aan de grond, ook hier blijft grondonderzoek noodza kelijk. Veelal wordt grondonderzoek nagelaten omdat het tot dusver nogal duur bleek. Hierin is nu verandering gekomen, want het Bedrijfslaboratorium voor Grond onderzoek te Beegden, heeft een nieuwe methode bedacht, een zgn. „doe het zeiver", waardoor men zelf gron- monsters kan nemen. Het nemen van monsters is zeer eenvoudig en ieder kan het nu zelf doen. Dat past in deze tijd van kosten besparing. Men kan nu profiteren van dit nieuwe systeem, zaak zal zijn er ook gebruik van te maken. zondag 9 september THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. Stelwagen, Delft 6.30 uur ds. de Reuver (voorber. h.a.) GEREF. KERK 10 en 5 uur ds. A. v.d. Deyl uit Papendrecht. GEREF. GEM. 10 en 6.30 ds. Hegeman 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 Kand. L.W. v.d. Meij, Apeldoorn. NED. PROT. BOND geen dienst N.H. BUITENGEW. WIJKGEM. IN WORDING IN VER. GEB. 10 uur ds. Tighelaar uit Dubbeldam R.K. KERK Za 8 sept. 19.00 uur Avondmis Zo 9 sept 8 en 10 uur H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 uur ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 uur ds. A. Smit, Halfweg 15 uur ds. L. Eringa, Tholen CHR. GEREF. KERK 10 en 18 uur leesdienst 14.30 student L.W. van der Meij, Apeldoorn GEREF. GEM. IN NED. '10.00, 13.30, 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za 19.00 uur H. Mis zo 9 sept. 8 en 10 uur H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. L. Brasser, Voorthuizen GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 leesdienst woensdag 12 sep 7.15 ds. J. de Groot, Rijssen STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. L. Quist. Molenaarsgraaf OUD. GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. A. de Reuver OUD. GER. GEM. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst do 13 sept. 7 uur ds. J.W. Slager OUD. GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst N.H. BUITENGEW. WIJKGEM. IN WORDING REHOBOTHKERK 10 uur dhr. W. v.d. Dool 7 uur ds. v. Evert R.K. KERK za 8 sept. 19.00 uur Avondmis in „Heastinge" POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur eerw. heer L. J. Matze, Hazerswoude GEREF. GEM. 10, 14.30 en 16.30 uur ds..L. de Ridder, Nunspeet woensdag 12 sept 7.30 ds. A. Hoogerland, Krabbendijke GEREF. KERK 10 en 2.30 ds. J.A. Meijer, Arnhem SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur eerw. heer N.H. de Groen GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. P.J. Droogers, Wilnis GEREF. GEM. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa, Tholen (openb. belijdenis) 2.30 uur ds. Kr. Smit, Heemstede WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint Annaland, Stavenisse, Sint Maartensdijk Dr. Nootenboom, Sint Annaland Tel. 01665-400 Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Oud- Vossemeer Dr. A.W.A. de Looze, Oud Vossemeer Tel.01667-400 Nieuw Vossemeer, Sint Philipsland Dr. Menger, Sint Philipsland Tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Bruijn, Sint Annaland Tel. 01665431 Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer, Sint Philipsland Zr Uijl, Sint Philipsland Tel. 01677-597 b.g.g. 01662484 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen Tel. 01660-350 ALARMNUMMER OOll WEEKEND AUTO HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN van 9 t/m 15 september zo 13.48-1.51 ma 2.13-14.34 di 2.57-15.10 wo 3.35-15.42 do 4.08-16.13 vr 4.40-16.45 za 5.12-17.19 Woensdag 12 september volle maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2