21<W7ZO In 1974 nieuwe basisschool Stavenisse, aanvulling o.l.s Tholen en nieuwe kleuterscholen Sint Maartensdijk Café's op Tholen elke avond tot kwart voor twaalf open Brandweer-reorganisatie op Tholen op een rijtje Nog eens zilver voor Keetie Hage Eén meteropnemer voor gas, elektriciteit en water Openingstijden provinciale griffie Ruiter- successen Weer ruiten vernield in Oud-Vossemeer DEZE WEEK Administratieve samenwerking tussen PZEM en WMZ Geslaagd 29e Jaargang no. 43 Donderdag 6 september 1973 Onderwijs houdt bestuurlijke aandacht gevangen Kleuterscholen aansluiten In Tholen In Oud-Vossemeer B.l.o. en l.t.s. Gemeenteraad behandelt nieuwe Algemene Politie verordering Hinderlijk parkeren Ook één rekening Gezamenlijke meterkast 'Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Phiiipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 8,- per halfjaar. Per post 9,50. Losse nummers 0,40 - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag- - Advertentieprijs' ƒ0,19 per mm btw - Spierinkjes t/m *•0 woorden 3,25 btw contant, hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer" Het was goed, dat Nederland haar zilveren vorstin gisteren op grootse wijze huldigde. Niet om het feest zelf, al is ieder liever blij met de blijden dan bedroefd met bedroefden. Maar een huldiging vooral omdat er aan dit regeringsjubileum zoveel meer verbonden is dan slechts een gelegenheidsfeest. Het Oranjehuis is niet slechts een symbool. De koningin is niet alleen maar representante van 'n volk, maar ook in een modern 1973 is er een goede menselijke verbondenheid tussen vorstin en volk. Aan het regeringsjubileum van koningin Juliana is bovendien verbonden de vrijheid van de afgelopen 25 jaar. Een constatering, die er wellicht niet zou zijn geweest zonder 1940- 1945. Bij dit jubileum is er ook de herinnering aan een groot meeleven in tijd van nood. Daartoe kan onze streek volstaan met te denken aan februari 1953. Een huldiging, een herdenken kan als basis hebben, zoals we in onze streek ook hoorden aan de vooravond van het feest: 'O God. Wij gedenken uwer weldadigheid in het midden uws Tempels". Een basis van het: Looft God, eert de Koning. Looft God vanwege de weldadigheid aan vorstin en volk bewezen. De huldiging gisteren was er ook een van zingende kinderscharen, van optochten en versieringen, van alles waarvan kinderen hun ouders hoorden vertellen en het nu ook beleefden. Eigenlijk mogen we blij zijn, dat het in 1973 niet anders ging dan een paar eeuwen tevoren. De verscheidenheid kan zich in grote eenheid openbaren. In dat opzicht kunnen we volstaan met die passage uit de eerste rede van koningin Juliana in 1948: „Ons volk is zeer onderscheiden naar godsdienst en wereldbe schouwing. De Staten Generaal geven daarvan de weerspiegeling en kennen om met Willem van Oranje te spreken: „Die gelegenheyt des lands ende de humeuren van de ingesetenen het best". Het is daarom aan hen te verwe zenlijken die eenheid in verscheidenheid, het in eendracht behartigen van 's lands belang." Die eenheid was er gisteren. Moge ze in dezelfde constellatie, dat wil zeggen met volk en vorstenhuis, in de toekomst voortduren. Al zijn we dan na gisteren nu weer over gegaan tot de orde van de dag. Met ingang van 3 september is wijziging gebracht in de openingstijden van de provinciale griffie voor het publiek. In het vervolg is het provinciehuis te Middelburg geopend maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Leden van de landelijke r^jvereniging de Eendrachtruiters" te Oud-Vossemeer hebben met de bijbehorende ponyclub weer aan enkele concoursen deelge nomen. Op een concours te Zeven bergen was er bij de dressuurproeven een 2e prijs voor D. Vermaas, een 4e prijs voor J. R. van Dalen en bij het springen een 12e prijs voor mevr. J. Geluk-Deurloo. Bij de ponywedstrijden behaalde Filie Brooymans de 10 winstpunten, waar door ze overgaat naar het M-springen. Er was voor haar bovendien een 4e prijs met Tally-Ho. Op het streekconcours te Klundert haalde Filie Brooymans 'n 2e prijs, dres suur C pony en een eerste prijs bij het springnummer. Voor Marja Brooijmans was er een 1ste prijs dressuur B pony, voor Ria Poot een 4e prijs dressuur en voor Stella Brooymans een 8ste prijs dressuur D pony. Bij de oudere ruiters was er voor J. P. van Dalen een eerste plaats bij de dressuurproeven, terwijl hij in Roosen daal eveneens een eerste prijs veroverde bij het springnummer en voor D. Vermaas was er daar een 6e prijs dressuur. Het onderwijs en daarvan met name de accommodatie is voor de nieuwe gemeente Tholen tot dasver niet de grootste zorg geweest. Het merendeel van de voormalige zelfstandige gemeenten had daaraan vooral de laatste jaren van hun bestaan nogal wat gedaan. Poortvliet was afgerond wat de nieuwbouw betreft, Sint Annaland kreeg voor het schelden van de zelfstandigheid twee nieuwe gebouwen voor het basisonderwijs en was met de kleuterschool al eerder gesteld. Oud-Vossemeer kon eveneens zelfstandig nog twee nieuwe basisscholen openen en niet zo lang na de herindeling was er in Sint-Maartensdijk een nieuwe Rleburch. Urgertt resteerde de basisschool te Stavenisse, waartoe het zelfstandig bestuur ook al stappen had gedaan, terwijl Tholen-stad een schier doorlopend probleem heeft vanwege een stevige uitbreiding van het aantal inwoners en bovendien mavo- 'onderwas herbergt. Weliswaar betekende de onderwijsvoorziening niet het grootste probleem voor het gemeentebestuur nieuwe vorm, maar achtereenvolgens staat men op Tholen toch voor nieuwbouw basisschool Stavenisse, twee nieuwe kleuterscholen in SintMaartensdijk, uitbreiding o.ls. Tholen en bijzondere (Eben Haëzer) school, r.k. basisschool Oud-Vossemeer, bijzonder neutrale kleuterschool te Scherpenisse, chr. mavo-aanvullingen, nieuwe bJ.o. school en l.t.s. uitbreiding. Daarbij komen dan ook nog gewenste gymlokalen, zoals te Sint Annaland, Tholen en uitbreiding Sint Maartensdijk. Er blijft dus ook op dit gebied nog wel een wensenpakket, maar in 1974 zal er toch weer gerealiseerd kunnen worden. Dit laatste is dan met name hetlge^al voor wat een vijfklassige basisschool te Stavenisse betreft. De plannen daartoe zijn destijds nog gemaakt door -het zelfstandig gemeentebestuur, zo ongeveer bij het scheiden van de markt. De oude school op de hoek Posstraat was door de inspectie afgekeurd. In het uitbreidingsplan was in de buurt van het nieuwe gymlokaal ook een terrein afgetekend voor een nieuwe basisschool. Die kan waarschijnlijk in 1974 worden gerealiseerd. Daarmee is dan voor wat Stavenisse betreft de onderwijsaccommodatie afgerond, want de kleuterschool verkeert nog in goede doen, er is een keurige sporthal en er wacht nog slechts de nieuwe basisschool. Voor 1974 staat ook de houw van 2 nieuwe kleuterscholen te Sint- Maartensdijk op het programma. De bedoeling is om die twee kleuterscholen bij de twee basisscholen te bouwen. Een openbare kleuterschool bij de Rieburch, een bijzondere kleuterschool bij de Juliana van Stolberg-basisschool. Het huidige streven is er op gericht om kleuter - en basisonderwijs dichtbij elkaar te brengen en daardoor de overgang voor de jeugd gemakkelijker te maken. Sint Maartensdijk heeft het sinds 1954 gedaan met de na de watersnood door Zweden geschonken Radda Barnen houtenschool voor het kleuterpnderwijs, een uitkomst, maar van tijdelijke, in dit geval van 20-jarige aard. De school is afgekeurd, want gewenste voorzieningen zou financieel ook een nieuw gebouw betekenen. Enige tijd geleden kwam er in de gemeenteraad het verzoek van een stichting tot bevordering van bijzonder kleuteronderwijs om financiële medewerking en aangezien aan de wettelijke eis wordt voldaan, was daartegen begrijpelijk geen principeel wettelijk bezwaar. Daardoor zullen er dus ook in de Smalstad twee kleuterscholen komen, in 1974 dan waarschijnlijk twee nieuwe gebouwen. Begrijpelijk ligt het in de Smalstad qua aantal leerlingen niet zo moeilijk, in tegenstelling tot in Scherpenisse, waar de bijzondere neutrale kleuterschool toch in feite ook al lang toe is aan een nieuwe schoolruimte. De laatste gemeenteraad van Scherpenisse heeft daaraan ook al menige discussie gewijd en met name het toenmalige raadslid L.A.M. Elenbaas attendeerde op de urgentie. Zonder aantasting van wiens vrijheid ook kan nuchter worden vastgesteld, dat het bestaansrecht van twee kleuterscholen in deze kleinste woonkern belangrijk dubieuzer is. Met name de bijzonder neutrale kleuterschool leeft hier op het randje van haar bestaansmogelijkheid. In hoeverre dan ook spoedig aan de op zichzelf grote behoefte van een nieuwe neutrale kleuterschool wordt voldaan is een vraag. Met die grote behoefte bedoelen we namelijk gezien de huidige accommodatie van die eenklassige kleuterschool. Vanwege de zich schier jaarlijks uitbreidende chr. mavo en door inwonergroei eveneens toenemende behoefte aan uitbreiding basisscholen, zit Tholen-stad schier jaarlijks met ruimteproblemen. Op het moment is in elk geval urgent een zevende lokaal voor de openbare basisschool, waar een zevende leerkracht kon worden benoemd. Groei is er tegelijkertijd ook bij de Gereformeerde Gemeenteschool, eveneens aan de Zoekweg en de Chr.Nat.School in de Hofstraat. De bouw van 2 permanente lokalen aan de Zoekweg zou voor de openbare school in 1974 de oplossing kunnen zijn, waarna tegelijkertijd een noodlokaal kan worden overgeheveld naar de Eben Haëzerschool. De Chr.Nat.School is in de Hofstraat aan het eind van haar latijn, zodat het bestuur daarvan zich ook wel zal moeten beraden, hoe het in de toekomst moet. Voor de Chr.Mavo heeft men aan de Zoekweg via semi- permanente bouw tot dusver nog vrij tijdig in de behoefte kunnen voorzien, maar voor Tholen-stad dringt voor de toekomst toch ook wel een meerdere gymruimte. Rest nog een nieuwe r.k. basisschool te bouwen. Het zou in 1975 zijn beslag moeten kunnen krijgen, als daartoe de vereiste goedkeuringen komen. Overigens is men hier van al het onderwijs-goede aardig voorzien. Wat het gymonderwijs betreft is er. niet alleen in Tholen meer accommodatie nodig, maar zou er ook te Sint- Annaland nog een echte sporthal gebouwd moeten worden. In Sint-Maartensdijk kan weliswaar voor 1974 worden volstaan met twee nieuwe kleuterscholen, maar dan blijven er toch nog wat problemen liggen. Niet alleen voor meer gymruimte, maar de lagere technische school is inmiddels ook reeds op twee plaatsen ondergebracht, te Sint- Maartensdijk en in de landbouwschool te Scherpenisse. Verder staat er in de Smalstad een houten (herverkavelings) barak, welke dienst doet als b.l.o. school. Een goede tijdelijke-, maar geen permanente oplossing. Ten aanzien hiervan is men niet persé aan Sint- Maartensdijk gebonden. Het gaat ook hier om een bijzondere school, zodat ten aanzien van een permanente en nieuwe vestiging het eerste woord wordt gelaten aan de betreffende vereniging of stichting. Bij elkaar moge dan de onderwijsruimte niet het grootste Thoolse bestuurlijk probleem vormen, werk aan deze winkel zal er ook in de toekomst nog wel blijven. „Het is verboden op de weg binnen de bebouwde kom dan wel op een voor het publiek zichtbare plaats zjjn natuurlijke behoefte te doen". Dit is één van de 195 artikelen uit de zestig pagina's tellende nieuwe Algemene Politieverordening (APV) van de gemeente Tholen. Over. treding van enige bepaling van de APV wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Het verboden plasje zal dinsdagavond 18 september echter minder problemen voor de Thoolse raadsleden opleveren dan de sluitingstijd van de café's. De meerderheid van b. en w. wil, dat de café's elke avond om kwart voor twaalf dicht gaan. De raadscommissie voor de strafverordeningen heeft, gezien de ver deeldheid, hierover geen advies aan b. en w. kunnen geven. Overigens kan de raadscommissie zich met de nieuwe APV verenigen. In ver schillende vergaderingen is het ontwerp besproken, waarbij de groepscomman dant van de rijkspolitie tevens aanwezig was. Ook is overleg gepleegd met de provinciale griffie van Zeeland en met opmerkingen van die zijde is bij het ont werp rekening gehouden. Volgens de nieuwe APV is het verboden één of meer bezoekers in café's toe te laten of te hebben tussen 23.45 en 5.00 uur. De burgemeester kan ontheffing geven voor latere openstelling dan 23.45 uur voor de hele gemeente, voor één of meer woonkernen of voor één of meer café's. Voor die café's waarin zich feiten hebben voorgedaan die het geopend blijven tot kwart voor twaalf ongewenst maken, kan de burgemeester de sluitingstijd voor een door hem te be palen tijdvak vroeger stellen, doch niet vroeger dan 22.00 uur. De caféhouder is verplicht de bezoekers bij het naderen van het sluitingsuur aan te zeggen, dat zij het café moeten verlaten en, als daaraan geen gehoor gegeven wordt, daarvan terstond kennis te geven aan de politie. De APV bestaat uit negen hoofd stukken: algemene bepalingen en definities, openbare werken, openbare orde, openbare zedelijkheid, openbare gezondheid, openbare veiligheid, ver keer en vervoer, economische aange legenheden, bodemproduktie en dieren - teelt, landschapsschoon en straf- en slotbepalingen. Er staat onder meer in dat het kinderen beneden de 14 jaar verboden is in het openbaar te roken of rookartikelen bij zich te hebben. Ook is het verboden een fiets of bromfiets op of aan de weg in stilstand te hebben, zonder dat dit voer tuig op deugdelijke wijze wordt bewaakt of door middel van een slot, voor on middellijk gebruik ongeschikt is gemaakt. Op het ogenblik geldt de APV van de voormalige gemeente Stavenisse voor de hele gemeente Tholen. Deze kan inge trokken worden als de nieuwe APV rechtskracht krijgt. Ook de verordening voor het vervoer van gevaarlijke stofffen kan dan ingetrokken worden, aangezien dat allemaal in de nieuwe APV staat. In hun voorstel gaan b. en w. nog nader in op het hinderlijk parkeren van vracht auto's gezien een vraag van dhr. A. M. van Engelen in de laatste raadsvergade ring. Het VVD-raadslid had gevraagd om een nadere toelichting met betrek king tot het trefffen van maatregelen tegen het hinderlijk parkeren van vrachtauto's omdat b. en w. volgens artikel 77 van de APV hiervóór ont heffing kunnen verlenen. Het college kan die toelichting nog niet geven omdat eerst nog advies over deze zaak ingewonnen moet worden. Hier voor zullen zo spoedig mogelijk de nodige stappen ondernomen worden. In de Thoolse raadsvergadering van dinsdagavond 18 september zal de brandweer- reorganisatie opnieuw aan de orde komen. In juni was er geen meerderheid te vinden die het voorstel van b. en w. steunde om het aantal brandweerkorpsen tot drie (Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland) te reduceren. Het is wellicht goed in het kort de reorganisatie-ontwikkeling nog eens op een rijtje te zetten. V. 1. Uitgangspunt voor het gemeentebestuur na de herindeling was, dat zeven goed (en minder dan het laatste kan het niet) uitgeruste korpsen, waaraan belangrijk hógere eisen dan tevoren worden gesteld, noch financieel haalbaar zijn, noch waarschijnlijk een voldoende bezetting garanderen van vrijwilligers die in de betrokken kern zelf wonen en werken. 2. Het mondelinge advies van de brandweerinspectie was: inkrimping tot vijf korpsen en opheffing van Poortvliet en Scherpenisse. Dit werd met de brandweer korpsen besproken. 3. De commissie bestuurlijke aangelegenheden van de Thoolse gemeenteraad (waarin alle fractievoorzitters zitten) meende verder te moeten gaan en adviseerde b. en w. slechts drie korpsen in de grootste kernen te handhaven. B. en w. voelden daar evenveel voor en kwamen in juni met het bekende voorstel. Daarbij was tevoren niet met de brandweerkorpsen of commandanten overlegd. 4. Het voorstel tot inkrimping van de brandweerkorpsen van zeven naar drie, haalde het in juni niet aangezien de fractievoorzitters een ander standpunt innamen dan zij in de commissie voor bestuurlijke aangelegenheden aan b. en w. hadden geadvi seerd. 5. De opinie van de raadsleden varieerde van in elk geval Stavenisse handhaven tot èn Stavenisse èn Oud-Vossemeer handhaven of zelfs in de kleinere kernen sub korpsen te formeren. Een motief bij de raad was vooral het ontbreken van een schriftelijk advies van de brandweerinspectie. B en W bleken tenslotte bereid het voorstel aan te houden om een rapport op tafel te kunnen leggen. 6. Het nieuwe voorstel dat 18 september ter sprake komt is, behalve Tholen, Sint- Maartensdijk, en Sint-Annaland ook Stavenisse zijn brandweerkorps te laten be houden. Het betekent dat het aanvankelijke mondelinge advies van de inspecteur tot opheffing van de brandweer in Poortvliet en Scherpenisse nu (schriftelijk) is uit gebreid met Oud-Vossemeer. Nu is er wel een grote kans dat de Thoolse gemeenteraad met betrekking tot de reorganisatie van de eilandelijke brandweer tot een beslissing komt. Burgemeester Van Boeijen tekende er in een gesprek met ons over dit onderwerp nog bij aan, dat het hem in de toekomst niet eenvoudig lijkt overal voldoende kader te vinden, waar aan hoge eisen worden gesteld. Niet alleen vanwege de voorwaarde in de kern te wonen en te werken, maar ook vanwege de eis, dat men in staat moet zijn het brevet hoofdbrandwacht te halen. Dat kost heel wat vrije tijd en inspanning. Voor de derde maal in korte tijd hebben de glas- en loodramen van de Oud-Vossemeerse Sint-Willibrordus- kerk in de Dorpstraat het moeten ont gelden. Onbekenden hebben ze kapot- gegooid. Herstel van deze uit acht delen bestaande 15 X 18 cm grote raampjes is een vrij kostbare geschiedenis. Pastoor A. Vermeulen hoopt nu dat de daders zo flink zijn zich alsnog te melden. Er is dan nog; een mogelijkheid dat de W.A.- verzekering de schade dekt. Wanneer dergelijke vernielingen blijven aan houden, zal aan de voorzijde van de kerk afrastering nodig zijn, maar daar door gaat parkeerruimte verloren. Het blijft spijtig dat zo vaak aan gemeen schapsgoederen schade wordt toege bracht. Natuurlijk kan er spelender wijs best een wat gebeuren. Van de huidige jeugd, die op velerlei gebied rond voor de mening durft uit te komen, zou men verwachten dat zo'n ongeluk wordt gemeld. Dan zal best een oplossing worden gevonden zonder dat een eenling voor de kosten moet op draaien. Moet er van onze Vossemeerse jongeren verondersteld worden, dat i kerkramen met opzet worden vernield? Dan moeten we er toch met z'n allen wel wat aan gaan doen. Het 'goud bleef dok (tijdens de wereldkampioenschappen 1973 onbereikbaar voor Keetie van Oosten- Hage. Na de zilveren medaille bij de achtervolging voegde ze in de wegwedstrijd opnieuw een zilveren plak Koninklijk' zilvèr Onderwijsvoorzieningen 1974 Brandweer-reorganisatie in komende Thoolse raad Ook nieuwe politieverordening Thools zwembad in 1975 Afscheid ds Eringa Koningin Juliana, deel 3 Herhaald zilver voor Keetie Goede Thoolse competitiestart Van het Oranjefeest in onze streek volgende week impressies NA HET FEEST: WATER, MITS MET MATE GEDRON KEN DOET NIEMAND KWAAD. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. toe aan haar roemrijke verzameling. In het Spaanse Barcelona was ze onbetwist de beste, maar de Belgische Nicole van den Broeck ging er met het goud vandoor. Terwijl Keetie met ontsnappingen voor aktie zorgde, reed de Belgische in het kielzog mee, zonder kopwerk te doen. Daardoor had ze in de beslissende eindsprint nog energie genoeg om Keetie voorbij .te kunnen fietsen. Het was bekeken. Maar een zilveren medaille bij de wereld kampioenschappen wielrennen voor dames telt ook volop mee. Wie doet het Keetie na? De N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) en de N.V. Water maatschappij „Zeeland" (WMZ) hebben besloten tot nauwe samenwerking op het gebied van de gezamenlijke meteropname en automatisering van de administratie. De meteropname wordt al met ingang van 1 januari 1974 een feit, de samenwerking op het gebied van de computerverwerking zal in de loop van 1974 van de grond komen. Het gaat daarbij om het vervaardigen, verzenden en incassseren van ge meenschappelijke nota's en inpassing van debiteuren-, werken-, magazijn-, en salarisadministraties van beide bedrijven In gezamenlijk op te zetten systemen. Later volgt automatisering van de beide hoofdboekhoudingen. Vanaf 1974 komt éénmeteropnemer voor elektricitiet, gas en water eenmaal per jaar de meterstanden noteren. PZEM had al besloten ingaande 1974 de meterstanden eenmalig en gespreid over het hele jaar op te gaan nemen (zoals WMZ nu al doet) en af te stappen van de geconcentreerde jaarlijkse meterop name, waarbij de meterstanden alle in december/januari worden opgenomen. Vanaf 1975 zullen de verbruikers één gekombineerde rekening ontvangen. Het is niet helemaal uitgesloten dat ook de aanslag inzake de heffing ingevolge de wet verontreiniging oppervlakte wateren te zijner tijd met gebruik van het gezamenlijk adressenbestand zal worden vervaardigd. Het berekenen van het verbruik van gas, elektriciteit en water op één nota be tekent voor de verbruikers van WMZ dat men zesmaal per jaar gaat betalen, inplaats van nu tweemaal: vijfmaal per jaar één bedrag voorschot en eenmaal per jaar een eindafrekening plus nieuw voorschot, zoals dit bij PZEM reeds ge bruikelijk is. De gezamenlijke facturering kan pas na 1974 op gang komen; WMZ is tot 1 januari 1975 gebonden aan het com putercentrum waterleidingbedrijven in Zwolle. In 1975 kunnen ook de magazijn-, werken-, en salarisadmini straties van WMZ door middel van de PZEM-computer worden verwerkt. Het computercentrum van PZEM blijft gevestigd in Middelburg. In een later stadium, maar in ieder geval niet voor 1976, zal een lijnverbinding tussen Middelburg en Goes tot stand worden gebracht en zullen - zowel in Middel burg als in Goes - er een aantal beeld schermstations (zogenaamde „ter minals") op het computersysteem worden aangesloten. De samenwerking heeft mede tot gevolg dat de opzet van een gezamenlijke meterkast van PZEM en WMZ voor nieuwe woningen (met alle meters in één aangepaste ruimte) binnenkort afge rond zal worden. Over het principe van één kast is al overeenstemming bereikt, alleen de precieze indeling van de kast is nog niet helemaal rond. De richtlijnen voor een gezamenlijke kast zullen nog nader aan belanghebbenden (architecten, aannemers, installateurs) bekend worden gemaakt. PZEM en WMZ zullen hun verbruikers onder andere via het huis-aan-huis informatieblad „Energie en Water" op de hoogte stellen van de komende ver anderingen. Bij de te Breda gehouden examens machineschrijven slaagden uit Tholen de dames A. E. M. A.'Luijsterburg, G. Kalle en E. J. Leenhouts evenals de heren H. Aarnoudse, W. Kot, P. Jansen en M. Nagtegaal. Uit Stavenisse de heer L. Poot. Uit Sint-Maartensdijk de dames E. I. Bohr en S. J. Noom en de heer W. M. Poot. Uit Scherpenisse mej. A. D. C. Pleune en de heer M. J. Koppenhol. Uit Anna Jacobapolder mej. M. A. Zuid- weg. Ze kregen hun opleiding van de heer Koetsdijk, staatsgediplomeerd leraar machineschrijven.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 1