Vosmeer kwam goed uit de startblokken Slot kindervakantiespel werd feest I Vosmeer 2 ook op winst Smerdiek aardig aan de bal Jubilerend Vrederust won van Tholense Boys Competitieprogramma 3e klasse D Sint Philipslands Noad nam gemeentelijk sportveld in gebruik Er gaat heel wat vooraf Gelukkig mee Vrolijke start DIFQGAB.V. VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD KAA BEE Donderdag 16 augustus 1973 EENDRACHTBODE 7 WHS verloor over gehele linie Stemmen van lezers Algemeen sociaal fonds ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten" Gebruikte Wjagens j (01641) 21 11. Met Vosmeer zijn nu alle streekelftallen aan het oefenprogramma begonnen. De eerste voorbereiding tot de competitie gaf een voor Vosmeer bemoedigend resultaat, al weet men ook daar wel, dat een oefenprogramma geen volledige richtlijn is voor een competitieresultaat. Zelf werkt men allicht met enige proeven en bij een tegenpartij is dat idem dito. In elk geval kwam Vosmeer tot een goede 4-1 zege op vierde klasser Kruisland. Men beschikte in deze wedstrijd overigens nog niet over Kees Timmermans en Sjaak Istha, maar wel was na zeer lange afwezigheid Jan Verreijen weer binnen de lijnen. Hij stond buitenspel sedert een opgelopen knieblessure in de competitiewedstrijd tegen Breskens. Laat hij dan nog niet meteen de ster van het veld kunnen zijn, een brok techniek, een brok routine, een grote brok goede wil en een rustgevend punt is met hem in elk geval weer in de Vosmeerse gelederen. In het eerste kwartier was de overigens nog niet grootse wedstrijd een aftasten van eikaars mogelijkheden. Juist toen Vosmeer toe was aan wat meer offensieve drang, nam Kruisland de leiding. Een afgeslagen Vosmeer aanval werd door Kruisland vervolgd met een lange trap naar voren. Op links stond daar Valkenburg vrij en die was even eerder bij de bal dan de uitlopende Daan Vaders. Met 'n fraaie lob werd het 0-1. Lang duurde de vreugde van de gasten niet. Vier minuten later kopte Wim Heijboer uit een hoekschop van Rien Hommel de gelijkmaker in. Daarna werd Vosmeer sterker en de gebroeders Hans en Rien Vaders bracht de Kruisland verdedigers nogal wat problemen. Met de afwerking hadden ze nog geen geluk. Twee kopballen gingen rakelings over. Een doorbraak van Rien ging tenslotte rakelings naast. Voor rust nam Vosmeer toch nog de leiding toen aanvoerder Wim Heijboer opnieuw zijn voet achter de bal zette en met een effectvol schot 2-1 scoorde. In de tweede helft toonde Vosmeer een veel beter conditie dan Kruisland en al spoedig was Wim Heijboer via een omhaal dicht bij zijn derde doelpunt, maar de bal ging juist over. Dat was ook zo met een kopbal van Hans Vaders uit een voorzet van Jos Giljam. Toch kwam Wim Heijboer aan zijn hattrick toen hij een door Hans Vaders van de doellijn teruggetrokken bal inkopte. De Vosmeerse aanhang was verwonderd dat de scheidsrechter dit doelpunt wegens buitenspel afkeurde. Even daarna kreeg Wim van Dijke een hoekschop fraai voor de Kruislandse doelmond en Hans Vaders maakte toen werkelijk 4-1, Even voor tijd scoorde de voor Rein Vaders ingevallen Ronnie Ravenstein via de lat, nadat hem de bal door Andre Hommel was gepresenteerd. Ditmaal zat er wel een buitenspelluchtje aan de score. De 4-1 zege betekende in elk geval een goede basis om de oefeningen op deze wijze te vervolgen. De Vosmeerse reserves brachten hun eerste oefenpartij eveneens tot winst. Het werd 2-0 tegen Kruisland 2. Veel krachtsverschil was er overigens niet. Toni Lindhout ook lang afwezig, bracht met een harde inzet het eerste gevaar.De Kruislandse doelman keerde de bal wel, maar ze kwam voor de voeten van Van Westen, die verder geen kans meer gaf: 1-0. Het duurde tot 17 minuten na rust eer Gabi Havermans de voorsprong kon uitbouwen. De basis daartoe werd gelegd door Frans Steijn. Even voor het eindsignaal speelde aanvoerder Ko Hommel wat zacht op doelman Henk van Daalen terug. De Kruislandse aanval kreeg een kans op een verdiend tegenpunt, maar een fraaie safe van de Vosmeerse keeper bestendigde de nul. De hervatting svan het nederlaagtournooi Smerdiek is op een aardige partij voetbal uitgelopen. Men kreeg zaterdag in de smalstad twee elftallen uit Goes op bezoek. Het ziet er naar uit dat het naar de derde klas gedegradeerde Goesse elftal zijn partij wel zal meeblazen. Met name in de eerste helft werd tegen een overigens nog niet compleet spelend Smerdiek 1 goed gevoetbald. Zelfs wat meer offensief dan de thuisclub. Er vielen overigens aan beide kanten aardige momenten te beleven, maar de gasten kwamen de eerste helft toch op een voorsprong via hun aanvaller Vooijs. Na de thee wisten de Smerdiekse elf elkaar wel beter te vinden, maar het duurde nog wat te lang om dat ook produktief af te ronden. Via Dick Soomers kwam echter de verdiende gelijkmaker en toen waren vanwege het nederlaagreglement strafschoppen nodig om een winnaar aan te kunnen wijzen. Goes bleef daarbij de thuisclub de baas. Veel groter krachtsverschil lag er tussen de reserve-elftallen. Weliswaar kon Smerdiek 2 de eerste helft niet verder uitlopen dan een 1-0 voorsprong (via Wim Scherpenisse), maar ook toen was het overwicht al veel duidelijker dan het aantal doelpunten. In de tweede helft was er voor de Goesse reserves geen kans meer. Via Adri van Splunter, Jaap op den Brouw, Adrie van de Rhee en een door keeper Jan Guiljam ingeschoten strafschop werd het een handvol doelpunten, waartegenover Goes slechts de eer kon redden: 5-1. Vorige week donderdagavond speelde WHS 1 tegen vierde klasser Grenswachters. De gasten gaven zich onder het kritisch oog van hun trainer ten volle om zich komende selectie waar te maken. Toch kwam Grenswachters niet veel aan de bal. De thuisclub zocht het veel en vaak in dé breedte en was vooral belust op balbezit. Veel offensieve bedoelingen liet WHS niet zien. Een uitval leverde Grenswachters voor de thee een voorsprong op. In de tweede helft ging het bij WHS vaak wat directer.Het resulteerde na voorbereidend werk van Nico Hage in de gelijkmaker door Piet de Rijke. Terwijl de eindstand werd bereikt via een harde inzet van Han van Vossen: 2- 1. Afgelopen zaterdag werd het een WHS mireur. WHS 1 meende wat gemakkelijk met Kapelle 1, de vierde klasser, te kunnen spelen, maar dat liep verkeerd uit. Na een kwartier kwam men weliswaar op een voorsprong via Kees van der Reest, maar toen was ook alle WHS kruit verschoten. Kapelle gaf de toon aan en via een snelle Jan Kees Segers boekte het de verdiende 1-3 zege. Met eenzelfde verschil verloor WHS 2 van Kapelle 2. Het speelbeeld had een andere uitslag kunnen opleveren, maar evenmin als WHS 1 beschikken de Sint Annajandse reserves over een kansenprofiteur, terwijl in de defensie vrij snel gaten vallen. Henk Walder wist na goed doorlopen de bal van de doellijn te pikken en in het net te schuiven. Maar Kapelle kwam snel terug. Tenslotte keek men tegen een 1-4 achterstand op, waarna Rien Heijboer nog van een misser in de Kapelse defensie profiteerde en de eindstand op 2-4 bracht. Voor WHS 3: lag deze middag de grootste nederlaag klaar na een al bij rust opgelopen 0-1 achterstand tegen Smerdiek 3. In de tweede helft werd de WHS defensie vooral menigmaal verrast door de nieuwe Smerdiekse linkervleugel en fatale missers in de verdediging bracht Smerdiek op een 0-3 voorsprong. WHS kwam nog wel terug tot 3-2, maar te veel kansen werden daarna gemist om de stand andersom te buigen. Smerdiek 3 wist in een produktieve bui de eindstand op 5-2 te brengen. Zaterdag had Tholense Boys de eer het 40-jarig bestaan van. de voetbalvereniging Vrederust mede op te luisteren met een partij tegen Vrederust 1. De jubilerende vereniging, een zeer goede bekende op de Thoolse velden, vooral tussen de dertiger en zestiger jaren, liet zich-.vaó. ziijn besté zijde kennen en speelde een snelle en goede partij tegen de hoger geklasseerde Tholenaren. Uiteraard wisten de gasten nog niet over de volledige selectie van het eerste elftal te beschikken, maar daarmee wordt niet tekort gedaan aan het frisse Vrederust spel. Een paar keer zat het de Tholenaren wel tegen., vooral in de eerste helft. Na de thee kwam het Vrederust offensief beter uit de verf en kon men de mee-feestende aanhang tot tweemaal toe laten juichen. De 2-0 zege was voor Vrederust een van de vele cadeaus bij de viering van het 40- jarig bestaan. Er was vervolgens nog een wedstrijd tussen spelers uit de zaterdagclubs en een Bergse samenstelling, die met 2-1 door de zaterdagvoetballers werd gewonnen. In de recreatiezaal van „De Sprenge" was er een druk bezochte receptie met onder meer de voorzitter van de Stichting Vrederust, burgemeester J. E. van Boeijen. Verder ook uit de Thoolse contreien de heer A. v. d. Hoek uit Scherpenisse, J. de Laater uit Tholen, A. J. Soeters en M. Mosselman van WHS uit Sint Annaland. Mr. L. Havermans uit Bergen op Zoom, voorzitter van de afdeling Noord- Brabant van het zaterdagvoetbal voerde het woord, terwijl ook de heer J. de Laater uit Tholen herinnerde aan de al jarenlang goede verstandhouding. Na de receptie was er een koffietafel en een gezellige feestavond in restaurant Gageldonk. De ontspanningsvereniging van Vrederust bood de afdeling voetbal een bedrag van 500,als jubileumgift. Ook vanaf deze plaats mogen er nog wel gelukwensen uitgaan naar dé veertigjarige voetbalvereniging Vrede rust, waar door Thoolse elftallen zovele jaren menig partijtje is gespeeld en omgekeerd. Wat oefenpartijen betreft werd ons verder nog bekend dat Noad 1 uit Sint- Philipsland speelde tegen de nieuwe vierde zaterdag-afdelingsklasser Zoet Boys uit Bergen op Zoom en met 3-1 verloor. Noad was toen nog wel niet voltallig, maar voorzitter Vroegop is na deze wedstrijd toch wel van mening, dat. Zoet Boys een van de grote kampioenskanshebbers zal zijn in die vierde klasse. Noad 1 speelde afgelopen zaterdag tegen Nieuw Vossemeer 1 en won met 3-' 1 na een vlotte partij en met twee doelpunten van Cenny Reijngoudt. Noad 2 verloor met 5-2 van NVS 2. SPS uit Poortvliet speelde vorige week met een combinatie tegen WHS 2 en toen werd het 4-4. Tholense Boys 3 verloor met 3-1 van Stavenisse 2 en Stavenisse 1 kon niet zo teleurgesteld zijn door de 4-3 nederlaag tegen Smerdiek 2. Opmerkelijk dat de oefenpartijen zich niet beperken tot de zaterdag, maar dat menige club ook in de week binnen de lijnen komt. Dat alles om de benen goed los te hebben en de conditie op te vijzelen, eer het competitieseizoen de eerste september-zaterdag start. Inmiddels werd ook het programma van deze derde klasse bekend, waarin uitkomen Vosmeer, Breskens, Meto, Goes, Dosko, Vogelwaarde, Hontenisse, Steen, HVV uit Hulst, MOC uit Bergen op Zoom, NSV Nieuw-Vossemeer en Axel. Voor het Vosmeerse elftal ligt het zo: 2 sept.: Goes - Vosmeer 9 sept.: Vosmeer - Breskens 16 sept.: Vosmeer - Meto 22 sept.: Vogelwaarde - Vosmeer 30 sept.: Vosmeer - Steen 7 okt.: MOC '17 - Vosmeer 14 okt.: Vosmeer - Axel 21 okt.: NSV - Vosmeer 28 okt.: Vosmeer - HVV '24 4 nov.: Hontenisse - Vosmeer 25 nov.: Vosmeer - Dosko 2 december: return van 2 september. Op de slot- en feestwoensdag van het kindervakantiespel riep de jeugd de brandweer te hulp om de brand In het kampvuur te steken. Groepsleider R. Schmidt hoeft de jeugd nauweiyks aan te sporen. Het kampvuur kwam er. En hoe i Het kindervakantiespel 1973 is voor de vierde achtereenvolgende maal een succes geworden. Men kampte met een tekort aan leidsters waardoor er minder variatie was in het programma. Desondanks vonden veel kinderen het jammer dat het weer voorbij was. De huisvesting was dit jaar prima. Er was voldoende ruimte en uitstekend sanitair. Omdat de belangstelling zo groot was ontbrak het enkele dagen aan voldoende tafels. De jeugd liet zich hierbij niet ontmoedigen en ging op de grond zitten schilderen en knutselen. De laatste dag (woensdag) had men er een feest van gemaakt. Het programma begon met het maken van allerlei feestmutsen, daarna volgde de „stuif es in". Winnaars hiervantvaren Tiny Deurloo en Ilse Goorden, die gekleed in middeleeuws kostuum het liedje zongen „Onder moeders parapluie". Dit onderdeel werd onderbroken voor het drinken van limonade en het zingen van het door de leidsters gemaakt vakantiespellied. Men vervolgde het programma met het eten van de meegebrachte boterhammen. Het hoogtepunt was nu aangebroken n.l. het maken van muziekinstrumenten. Hiertoe waren 125 bakblikken beschikbaar gesteld door de Fa. Dey. Toen iedereen voorzien was werden de stokken uitgereikt en daarna brak eeni oorverdovend lawaai los. Om 7 uur gingen de kinderen in optocht door de straten naar de Molenvlietsedijk. Er was een grote belangstelling van de kant van ouders en familieleden voor dit spektakel. Bij het vakantiedorp aangekomen werd de laatste fase geleid door de Werkgroep Tholen Stad, die verantwoordelijk zijn geweest voor het speeldorp. Er was gezorgd voor een goed opgebouwd kampvuur, maar er was helaas geen vuur. Daarom gingen de kinderen heel hard al trommelend om de brandweer roepen die het geheel vanaf een afstandje had gadegeslagen. De brandweer gaf gevolg aan het verzoek van de kinderen en nam het vuur mee. Ook hier was de belangstelling groot te noemen. De hoofdleiding van het vakantiespel mag mede dank zij de hulp van verschillende trouwe helpsters terugzien op 7 goede bestede middagen. De kruiwagen heeft het best gedaan Het zal wel niet vaak voorkomen, dat aanleg van een gemeentelijk sportveld de voorpagina's van dagbladen haalt. Met dat van Sint Philips land was dat het geval. De oorzaak lag meer In de sociale sector. Waarom In deze tyd nog mensen met het kruiwagentje een sportveld en nieuwe begraafplaats laten aanleggen, waarbij men weinig meer uurloon heeft dan een W.Wuitkering. Het werd een wat hoogopgeblazen geval, dat toch met een sisser afliep. Het resultaat van de kruiwagenwagenwerkzaamheden, van het handwerk door Sint-Philipslandse en andere tijdelijk werklozen was afgelopen zaterdag zichtbaar. Sint Philipsiand kreeg een sportterrein, dat alle kritiek kan doorstaan. Een uitstekende vering en een uitstekende grasmat. Noad werd er afgelopen zaterdag dankbaar gebruiker vann. Een feestelijke ingebruikname met heel wat meewerkende factoren de zon, het gemeentebestuur, de muziekvereniging, de genodigden, veel belangstellenden en alles wat maar tot de Noad-aanhang behoorde. Officieel begonnen de festiviteiten in de kleine zaal van het dorpshuis de Wimpel, want het kleine Sint Philipsiand beschikt over uitstekende voorzieningen op velerlei gebied. Daar waren bijeen het gemeentebestuur bestaande uit burgemeester van den Berg, wethouder A. A. Rijstenbil en de raadsleden Den Braber en Beurkens en wnd secretaris A.C. Beneder. Daar was ook de voorzitter van de KNVB West- Brabant mr. L. Havermans uit Bergen; op Zoom, Architect J. Klap en de vertegenwoordiger van de Grontmij. H. Ceelen, daar was ook de eigenaar van het vroegere speelveld de heer Klompe uit Anna Jacobapolder, vertegenwoordigers van de zuster vereniging WHS uit Sint Annaland, begrijpelijk het voltallig Noad-bestuur en een aantal Noad-leden. Burgemeester van den Berg zei in zijn welkomstwoord dat het zowel voor het gemeentebestuur als voor Noad "67 een bijzondere dag was, deze 11e augustus 1973. Voor hét gemeentebestuur is een onderdeel van een groot object thans voltooid en de voetbalvereniging Noad wordt gebruiker van een complex dat er zijn mag. Het kan wel eens een wat hachelijke onderneming zijn om met zoveel deskundigen in ons midden iets te gaan zeggen over het begrip sport, maar dat waag ik er dan toch maar op, vervolgde Sint-Philipslands eerste burger. Wat is er al niet gediscussieerd over dit begrip, zowel door beoefenaren als door cultuurvorsers. Met name immers na de tweede wereldoorlog is er door een toename van vrije tijd een enorme toename gekomen van de sport beoefening. De gemeentelijke overheid heeft er ook mee te maken, waarbij men nog niet eens alleen maar in geld hoeft te denken. Er zijn nog andere factoren in het geding. Factoren die tegenwoordig samengevat worden in het begrip welzijn. Het zich wel bevinden. Met de vermaterialisering en tegelijkertijd verschraling van het leven is het een belangrijke zaak om vrije tijd op goede wijze te gebruiken. Hier ligt ook een taak voor het gemeentebestuur, zowel wat begeleiding als wat afremming betreft. Er is veel meer tijd voor een speelse aanvulling, maar dan moet het in die vrije tijd toch wel echt om het spel gaan. Tegenwoordig, zo meende burgemeester Ven den Berg gaat ook die vrije tijdsbesteding een zakelijk karakter dragen, gaat het ook daarbij al om den brode. Inplaats van om het welzijn gaat het dan veel meer om het geld. Dat is een ongewenste situatie en daar heeft een gemeentelijke overheid geen boodschap aan, zeker niet om dat met gemeenschapsgelden te steunen. Sport dient een waar spelbeleven te zijn, dan zit er een dienende taak in om het welzijn te bevorderen, dan ligt daarin ook een taak voor de overheid. Nu komt een sportcomplex, ook niet dat van Sint-Philipsland, zo maar niet uit de lucht vallen, verzekerde burgemeester Van den Berg. Het is met name mijn voorganger, burgemeester Van Velzen geweest, die zowel in de totstandkoming van de plannen als de realisering daarvan het leeuwenaandeel had. Er is flink aangepakt, ook tijdens de interimperiode door loco burgemeester Rijstenbil. Mogelijk heeft Noad's voorzitter en zijn mede-bestuurders het een wat lang wachten gevonden, maar ook zij verdienden dank voor hun grote medewerking, niet in het minst door de bouw van kleedruimtes. Het gemeentebestuur is ook architect Klap dankbaar voor het pro deo gemaakte ontwerp. De Grontmij. heeft het werk uitgevoerd in zogenaamd A.C.W. verband en men zal zich straks kunnen overtuigen van een goede oplevering. De burgemeester besloot zijn toespraak met de wens dat Noad een goede tijd tegemoet zal gaan op het gemeentelijk sportveld, waarvan ze gebruiker wordt zonder huur te moeten betalen. Uiteraard wordt verwacht dat Noad goed gebruiker zal zijn. De KNVB voorzitter West- Brabant mr. Havermans compli menteerde het gemeentebestuur met de voortvarende afwikkeling van dit project. Er zijn heel wat grotere gemeenten die op zo'n sportterrein jaloers kunnen zijn. Mr Havermans was er mee: ingenomen, dat de burgemeester niet maar de nadruk had gelelegd op de financiële kant, al is die voor zo'n kleine gemeente dan ook wel een belangrijke factor, maar dat de eerst burger vooral had gewezen op de hierdoor geschapen goede ontspanningsmogelijkheid. Hij vond dat Eer de clubvlag van de voetbalvereniging Noad'67 naar de top ging via een vaardige hand van burgemeester G. van den Berg was er al een schare vooral jeugdige belang stellenden naar het nieuwe fraaie sportcomplex gestroomd. Een deel hiervan heeft zich opgesteld voor het door de NOAD-leden zelfgebouwde kleedgebouw. Eenaardigstukje „doe het zeivers", wat vele vrije uren kostte, maar waarby ook de voldoening van die zelfwerkzaamheid. ook Noad zo'n gemeentebestuur erkentelijk mag zijn. Dat Noad is afgelopen jaar glorieus kampioen van de 3e klasse onderafdeling geworden en krijgt nu de beschikking over een uitstekende accomodatie wat nieuwe beloften voor de toekomst kan betekenen. Mr Havermans dacht dat het voor de gebruikende vereniging goed zou zijn, als er op het terrein ook nog een clubhuis zou kunnen komen. De voorzitter van de voetbalvereniging WHS te Sint Annaland, de heer A.J. Soeters was blij, dat Noads bestuur WHS had uitgenodigd voor het spelen van de openingswedstrijd. Wellicht mede een uitvloeisel van het feit, dat Noad enkele jaren geleden de Sint- Annalandse terreinverlichting inwijdde met een ontmoeting tegen de WHS jeugd, zo veronderstelde de voorzitter van de zusterverenging. De heer Soeters was ook blij, dat ralisering van dit bestemmingsplan voor Noad geen jaar duurde, zoals Burgemeester van Velzen destijds voorzichtig voorspelde, maar dat het nog binnen de 6 jaar is gerealiseerd. Een felicitatie waard. De heer Soeters dook nog even in het verleden van het Sint Annalands voetballeven en stelde, dat het ook niet zo eenvoudig was, toen men daar een dikke 40 jaar geleden met deze sportbeoefening begon. Zelfs ouders, die niet eens om principiële redenen afkerig waren, vonden het maar onbetamelijk dat zoonlief achter een bal ging lopen. Het moet allemaal wel groeien, zoals ook Sint Philipsiand er aan gewend zal raken, dat het in de dorpskern nu een sportveld heeft. Hij meende dat het voor het bestuur van Noad niet eenvoudig zou zijn de gemeentelijke opdracht tot een goed beheer voor 100 procent uit te voeren, want met name na schooltijd kan er onmogelijk altijd controle op het terrein zijn. Met het aanbieden van een wedstrijdbal en de beste wensen voor Noad besloot de heer Soeters de WHS felicitatie. Namens de Gront Mij dankte de heer H. Ceelen voor de verstrekte opdracht en de goede sfeer bij de uitvoering van 't werk. In zijn erkentelijkheid betrok hij ook de gemeentelijke technische, voorheen Centrale Dienst, gevestigd te Tholen, waarvan met name veel contact is geweest met de heer Vinjé. Aanleg van zo'n complex kost veel moeite en geld, maar nu kan ieder zich ook van het resultaat overtuigen. Door de Gront Mij was het gemeentebestuur al een vlaggestok aangeboden op het terrein, nu kwam er van deze maatschappij ook nog een clubvlag bij voor Noad. Wethouder Rijstenbil herinnerde er vervolgens aan, hoe destijds met algemene stemmen het bestemmingsplan en daarmee aanleg sportveld werd goedgekeurd. Van de toenmalige raadssamenstelling kwam alleen de heer Rijstenbil terug in de nieuwe raad. Vanzelfsprekend moest er na het vertrek van burgemeester Van Velzen doorgewerkt worden - Dat gebeurde in overleg met collega wethouder Walpot. De heer Rijstenbil vond dat ook het provinciaal bestuur en de PPD dank toekomt voor de verleende medewerking. Persoonlijk had hij ook veel steun gehad van de wnd secretaris Beneder, terwijl burgemeester Van den Berg tenslotte de laatste steentjes kon bijdragen. De heer Rijstenbil vond het wel jammer, dat deze officiële opening niet door de voltallige raad werd bijgewoond. Er is soms wel eens gedacht, dat ik te veel op eigen houtje deed, maar wethouder Walpot kan getuigen, hoe er steeds gezamenlijk overleg was. Noad zit nu op rozen, want men heeft niet alleen een pracht terrein, men is daarvan ook nog gratis gebruiker. Wethouder Rijstenbil hoopte dat velen veel genoegen aan dit gemeentelijk project zouden beleven. Tenslotte bracht hij ook dank aan de eigenaar van het voormalig voetbalveld, de heer Klompe, die door het beschikbaar stellen van zijn eigendom, uiteraard wel tegen enige vergoeding, de mogelijkheid voor Noad heeft geschapen op de eerste jaren ook in competitieverband te kunnen spelen. De heer Klompe kwam hierna ook nog even achter de katheder en herinnerde er aan, hoe het oorspronkelijk een voetbalclubje in Anna Jacobapolder was, die een terrein vroeg. Hij heeft er altijd positief achter gestaan om deze sport van de grond te krijgen. De heer Klompe herinnerde er ook aan, hoe voor Noad Piet de Raadt de grote promotor was en daarom op dit moment ook zeker mag worden genoemd. Tenslotte was de heer Klompe als bestuurslid van de Rode Kruisafdeling blij, dat de voetbalvereniging al herhaaldelijk voor dat doel heeft gespeeld en hij hoopte dat dit zich in de toekomst nog zou herhalen. Voorzitter Vroegop van Noad had geen moeite om vorige sprekers dank te brengen voor hun goede woorden gericht aan zijn vereniging, maar vooral ook het gemeentebestuur voor de aangeboden receptie en de aanbieding van het sportcomplex ter gebruik door Noad. Hij meende de ontwikkeling hiervan na wat reeds was gezegd niet allemaal weer te moeten ophalen, maar had ook wel behoefte na burgemeester Van Velzen de heren Rijstenbil en Beneder dank te brengen. Hij wees er op, hoe aanleg van het sportterrein zelfs de voorpagina's van dagbladen heeft gehaald vanwege het werken met de kruiwagen. Het resultaat is echter uitstekend. Daarom was hij iedereen, die er het zijne toe had bijgedragen erkentelijk, evenals WHS voor de bereidheid de openingswedstrijd te komen spelen en allen voor de ontvangen cadeaus. Hij herinnerde nog even aan de zelfwerkzaamheid van de leden en andere belangstellenden, waardoor de kleedgelegenheid nu bijna is voltooid.De heer Vroegop hoopte dat zijn vereniging veel plezier van de nieuwe accommodatie zou hebben en dat een verder Noad-uitbouw het gevolg zou zijn. Het werd daarna op het sportterrein een fleurige en vrolijke start. Mede omdat de muziekvereniging „Concordia" een muzikale mars naar het terrein uitvoerde, waar de junioren al popelden om de erehaag te vormen voor de twee elftallen en de aftrapper mr Havermans. Tevoren was er evenwel nog de ceremonie van het hijsen der clubvlag, waarmee burgemeester van den Berg zich op verzoek van Noad graag belastte. Omringd door bestuur, genodigden en een massa jongeren ging de vlag naar de top en had Noad het officiële gebruik van het fraaie nieuwe sportveld. Na de officiële aftrap door mr. Havermans zag een talrijk publiek derde klasser KNVB WHS uit Sint Annaland aan het werk tegen het eigen Noad-elftal. Het moest wel een belangrijk verschil zijn, want in competitieverband liggen er vier klassen tussen. Voor de thuisclub een aardig voetballesje waarvan te leren viel, voor het eigen publiek wat minder plezierig omdat er geen plaatselijke winst in kon zitten. Men zag niettemin een tot de laatste minuut volhoudend Noad, ook al was er geen zicht meer op de achterstand in te halen. Vooral Rien Quist kon echter tonen wat hij waard was, terwijl eveneens de Noad defensie heel wat te verwerken kreeg. In de eerste helft was er nog wel een gevaarlijke Noad-inzet, toen een hoge bal van de linksbuiten bijna de WHS keeper verraste. Maar verder kon men tegen deze sterkere broer in de aanval weinig vuist maken. Het deed er allemaal niet zo veel toe. Het bleek toch een trekpleister te zijn voor het publiek en het eerste kaartje dat Noad verkocht bleek een Sint- Annalander te zijn. Tevoren had Noad nooit entreegeld gevraagd op het voormalige speelveld, omdat men al blij was dat er op die afstand van het dorp kijkers kwamen. Een Sint-Annalandse was ook de gelukkige die de verlote wedstrijdbal won, maar het kon aan de vreugde van Noad weinig afdoen. Men heeft immers een pracht terrein, al zag een deskundige nog wel enkele mankementjes, die volgend jaar wat extra zand en een prikbehandeling nodig maken, men heeft bovendien een bijna voltooid kleedgebouw, zodat met een gerust hart na veel werk te hebben gedaan, de nieuwe competitie in de tweede klas van de afdeling kan worden tegemoet gezien. Aan het openingsfestijn zal menigeen een goede herinnering overhouden. Ook in het Jaar 1973 nog een kollekte nodig?? Met de sociale verzekeringen en voorzieningen die wij in Nederland kennen moet het toch niet meer nodig zijn koliekten te organiseren? Er zijn toch geen mensen meer die financiële hulp nodig hebben? We kennen in Nederland toch de Algemene Bijstandswet als laatste schans waarop elke Nederlander die met financiële problemen te maken krijgt terug kan vallen? Dit zijn de opmerkingen die wij regelmatig te horen krijgen van de zijde van onze plaatselijke commissies en leden van de vakbeweging als zij opgeroepen worden mee te helpen aan het organiseren van een kollekte. Men is geneigd de konklusie te trekken dat een kollekte uit de tijd is. Helaas is dit niet het geval. Nog altijd zijn er grote groepen Nederlanders die er financieel niet best voor staan omdat hun inkomen net op of onder het bestaansminimum ligt. Wij denken hierbij aan de tienduizenden weduwen die alleen aangewezen zijn op de A.W.W.- uitkering, aan de bejaarden die alleen van hun A.O.W.-uitkering moeten leven. Aan de mindervaliden, die de laagste daggeld-uitkering hebben. De hierboven genoemde groepen komen vrij snel in financiële moeilijkheden als zich in hun gezinnen wat voordoet. Voor hen blijft aanvullende hulp nog altijd noodzakelijk. De vakbeweging rekent het nog altijd tot zijn taak de zwakkere in de samenleving tot steun te zijn. Het is dan ook daarom, dat wij van ganser harte de openbare kollekte bij u aanbevelen, met het verzoek mild te geven om daardoor de zorgen van anderen enigszins te verlichten. Namens Besturenbond C.N.V. P. Vis, Burg. v.d. Hoevenstr. 10 Tholen. Dive«se typen en prijsklassen I Ford-Dealer Tel. (01640) 3 59 10 Bredasestr. 25 - B. o. Zoom I 1 Vert.: J. Oerlemans - 1 advertentie IM ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 BERGEN OP ZO 43 68 OOM advertentie IM'

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 7