GELUK PREDIKBEURTEN fë/CHIESSER THOLEN Bline OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND fH STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK 2 EENDRACHTBODE Donderdag 16 augustus 1973 Burgerlijke stand Aanwijzing ligplaatsen in haven Publicatie Feest op 5 september Afscheid ds. Eringa Akte economie In tekenlokaal Collecte D.E.L Twee woonwagens uitgebrand Tenniskampioenschappen Burgerlijke stand De oude school is niet meer Bejaardenreis Van het Oranjecomité Ledenwerfaktie Burgerlijke stand „ACCELLERANDO" OUD PAPIER Goud in de Schutse „Draagt elkanders Lasten" OUD PAPIER opgehaald. Dragline-vernielers Brandweer voetbalde Burgerlijke stand Voorzitter huurwoningcommissie Rond het regeringsjubileum Burgerlijke stand Dieven op pad Goede opbrengst Oud papier Vervolg op pag. 6 Loop der bevolking over de maanii juli 1973. Geboorte: Serge Romanov z.v. Rokus van Homoet en Helena M. Bokkers. Hendrik David z.v. David Versluis en Marina C. van Antwerpen. Francois Petrus z.v. Pieter van Langevelde en Pieternella M. Lafitsheer. Eduard Rolf z.v. Samuel W. Mol en Neeltje Lindhout. Cornelia Pieternella d.v. Cornelis P. Quist en Cornelia E. Poot. Adrianus Cornelis z.v. TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 575 advertentie 1M Willem Aarnoudse en Lena den Braber. Patrick Adwin z.v. Adriana G. Muller. Overladen: Cornelis Moeliker geb. 27-11-1900. Jacob L. J. v.d. Berge geb. 6-11-1901 geh. met Trijntje A. Coomans. Verhuizing binnen de gemeente: Jacquelientje M. E. Geluk-Deurloo naar Oud-Vossemeer. Vestigingen: Johannes J. A. v.d. Werff uit Muiden. Joost Breker uit Rotterdam. Ruurd de Groot uit Veere. Izaak C. Burggraaf uit Groede. Simone van Egmond uit 's Gravenhage. Marinus Filius uit Rotterdam. Hendrik J. Mabelis, uit Halsteren. Pieter J. Michael (2 pers.) uit Halsteren. Cornelis M. Almekinders (4 pers.) uit Culemborg. Neeltje D. de Jonge uit Rotterdam. Fredrika J. Berkel uit Almelo. Marijnus van Loenhout (5 pers.) uit Terneuzen. Franciscus B. Kalker (2 pers.) uit Bergen op Zoom. Cornelis Quist (8 pers.) uit Middelburg. Vertrokken: Pirkho T. Pitkanen naar Bergen op Zoom. Pieter J. Huizinga naar Bergen op Zoom. Petrus J. de Nijs naar Bergen op Zoom. Wilhelmina J. T. van Kaam naar Halsteren. Jeannetje Hage naar Middelburg. Johannis Hollem naar Rotterdam. Elisabeth M. van de Zande- Havermans naar Culemborg. Wilhelmus W.M.A. Fuchten (6 pers.) naar Tilburg. Benjamin L. Hegeman naar Canada. Leendert G. Berrevoets (2 pers.) naar Zierikzee. Is het mogelijk aan houders van vaartuigen die liggelden betalen in de haven te Tholen ligplaatsen aan te wijzen, zo informeerde in juli mevrouw J. M. Deurloo-van Broekhoven (KVP) via een schriftelijke vraag aan b en w. Het college heeft daarop per 25 juli geantwoord, dat een begin is gemaakt met het maken van afspraken met de vissers over vaste ligplaatsen. Mevrouw Deurlob had er namelijk ook op geattendeerd, dat de haven aan één kant volledig geblokkeerd wordt door sportvissersvaartuigen. B en w menen een goede oplossing te kunnen vinden door een gedeelte van de haven uitsluitend voor sportvissers vaartuigen aan te wijzen. Het college deelt meei dat aan de visserschepen Tholen 47 en 48 vaste ligplaatsen zijn toegewezen. De overige vissersschepen hebben geen vaste ligplaats. Langs enkele gedeelten van de steiger kunnen vanwege de hoge zate alleen kleine vaartuigen worden gemeerd, terwijl over een lengte van ongeveer 50 meter ruimte aanwezig is voor het meren van maximaal 2x2 sportvissersvaartuigen. Het uitgeven van een vaste ligplaats aan de loswal achten b en w niet gewenst, omdat de loswal altijd bereikbaar moet zijn voor schepen, die moeten laden of lossen. Gezien het relatief groot aantal sport vissersvaartuigen en het beperkte aantal ligplaatsen ziet b en w geen mogelijkheid om nog meer vaste ligplaatsen aan te wijzen. De heer M.A.J. van der Linde (P.v.d.A.) verzocht in de juli raadsvergadering publicatie van de datum als de commissie voor de ruimtelijke ordening vergadert. B en w antwoordden, dat via het streekblad automatisch voor de nodige publiciteit wordt gezorgd. Bewust wordt niet tot het plaatsen van advertenties overgegaan, omdat zulks ook niet het geval is wanneer een raads vergadering wordt gehouden. Het Thoolse feestcomité is deze week eveneens tot het definitief programma gekomen voor de 5 september viering. Het zilveren regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana wordt in Tholen op die 5 september woensdag geopend om 8 uur met een proclamatie door 2 herauten te paard: Waarschijnlijk zijn het de heer en mevrouw Geluk-Deurloo van de K.arnemelkspot. Om 9.00 uur is er een herdenking op de versierde markt, waar zich stands zullen bevinden van de voetbalvereniging, de schietvereniging, damclub, de werkgroep Tholen, Concordia, Welfare werk en de bejaardensoos. Daar zal dan om 9 uur burgemeester van Boeijen •het woord voeren, is er zang van de schooljeugd en het Chr. gemengd koor, is er tenslotte ook gemeenschappelijke zang van de bevolking. Om 10.00 uur wordt door de stad een 5 kilometer wandeltocht gehouden die de gymnastiekvereniging Olympia en de Thoolse Wandelunie gezamenlijk organiseren. Om half elf start er in het verenigingsgebouw een damtournooi voor 65 plussers onder leiding van de Thoolse damclub. Voor gewenst vervoer kan men zich tot Mevrouw van Rijswijk wenden. Om half drie is er een als het kan historische optocht onder het thema:"Vroeger en nu." Om 5.00 uur een oriéntatierit, om 8.00uur op de markt prijsuitreikingdoor de burgemeester, om half negen een lampionoptocht en om 9 uur een door brandweer en middenstandsvereniging aangeboden kampvuur. De organisatoren willen met alle verdere medewerkers op 28 augustus om 8 uur in het stadhuis nog even samen komen.. De gereformeerde predikant Ds. L. Eringa hoopt op 2 september afscheid te nemen en wel om 10 uur in de dienst te Poortvliet en om 5 uur in de Geref. Kerk te Tholen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht behaalde de heer G. van Trigt, directeur van de gemeentelijke MAVO de akte M.O. Economie. Het hoofd van de openbare basisschool de heer J. van Veenendaal had ook in vakantietijd nog wat schoolbesognes. Toen bekend werd dat een zevende leerkracht was toegewezen, poogde hij voor de nieuwe klas ook zo snel mogelijk een „bemanning" te vinden. Mevrouw Zuidweg bleek bereid als onderwijzeres in het nieuwe schooljaar te beginnen om de zaak op gang te helpen en tot in de vakature zal zijn voorzien. In overleg met B. en W. zou dus een tijdelijke benoeming kunnen plaatsvinden. Als onderdak heeft men het tekenlokaal van de openbare M.A.V.O. toegewezen gekregen. Van 20 t/m 25 augustus zal de collecte voor Draagt Elkanders Lasten worden gehouden, het Fonds tot bestrijding der T.B.C. en ter Bevordering van de Volksgezondheid. Bij de overlast voor omwonenden, de moeilijkheden en zorgen voor de plaatselijke overheid, werd in de nacht van donderdag op vrijdag ook de brandweer nog betrokken bij het Thoolse woonwagenkamp. In die nacht zijn namelijk twee grote woonwagens van de gebroeders J.S. en F.S. totaal uitgebrand. Ook drie sloopwagens die op het terrein stonden werden een prooi van de vlammen. Daardoor is dan wel meer ruimte op het Schakerloo-terrein ontstaan, want er stonden meer wagens dan mogelijk was, maar op die manier ruimte krijgen is niet de bedoeling. De brand ontstond in de wagen van J.S. waarin twee zoons lagen te slapen. De vader slaagde er nog tijdig in om hen langs de ach terkant uit de wagen te halen. De brandende wagen van F.S. die slechts op een meter stond van die van J.S. zorgde voor overslag, zodat ook j nummer twee in de fik ging. Aanvankelijke pogingen de brand te blussen, faalden waarna men bijna een halfuur later de brandweer waarschuwde. Hoewel de chauffeur wat kampte met nieuwsgierige autobe stuurders en bromfietsberijders was men toch na het alarm spoedig ter plaatse, maar aan de brandende wagens zelf viel niet veel meer te doen. Pas om kwart voor twee was men de brand meester. Enkele gasflessen, die door de hitte al uitgezet waren, werden nog tijdig verwijderd. Op het kamp staan nu nog tien wagens. Het gemeentebestuur heeft de dakloze broers een woning aangeboden te Sint-Maartensdijk, waarvan men dankbaar gebruik maakte, aangezien de broers ook in de .Smalstad werkzaam zijn. Bij de brand waren burgemeester van Boeijen en ook de raadsleden mevrouw Deurloo en mevrouw Renes aanwezig. De schade wordt op minstens een halve ton geschat. De technische recherche te Den Haag stelt in samenwerking met de Rijkspolitie groep Tholen een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. De Thoolse tennisvereniging EegejJima zal op zaterdag 18 augustus voor de senioren en aspiranten op 25 augustus en 1 september voor de senioren wedstrijden organiseren in het kader van de verenigingskampioenschappen. De finales van de junioren worden gehouden op 25 augustus en de nrs. 1 en 2 van de junioren mogen meedoen met de senioren. Op 8 september worden alle finales van de senioren gehouden. In de kampioenschappen zullen gespeeld worden: herenenkel, dames enkel, junioren jongens enkel, junioren meisjes enkel, aspiranten jongens enkel, aspiranten meisjes enkel, heren dubbel, dames dubbel, senioren mixed dubbel, junioren jongens dubbel, junioren meisjes dubbel. De voorronden en de kwart en halve finales worden gespeeld om 11 games. De verliezers in de eerste ronde maken via een verliezersronde kans om in de kwart finale te komen. De finales worden gespeeld om de best of three (twee gewonnen sets). De deelnemers worden door de wedstrijdcommissie geplaatst. De prijsuitreiking geschiedt zaterdag 8 september om half negen n.m. in Hotel Zeeland op de Kaay te Tholen. De wedstrijdcommissie van tennisvereniging Eegedima heeft besloten de laddercompetitie op 8 september te beëindigen. De laatste wedstrijd kan gespeeld worden op 7 september. De prijzen voor de winnaars zullen op 8 september gelijk met de prijzen van de clubkampioenschappen worden uitgereikt. Loop der bevolking over de maand juli 1973. Geboorten. Cornelia d.v. Josephus Quaak en Cornelia M.P. Aarnoudse. Adrianus Cornelis z.v. Adrianus C.P. Hommel en Anna M.C. van Meer. Bianca Johanna A. d.v. Gerrit D.W. de Gast en Helena C.M. Verhees. Huwelijk. Adriaan C. Geluk-geb. 2391944. en Jacquelientje M.E. Deurloo geb. 10 101950 uit Tholen Vertrokken. Maarten van Leeuwen naar Capelle a/d IJsel(5pers.) Adriaan A. Geluk (3pers.) naar Halsteren. Josephus Quaak (4 pers.) naar Noordoostpolder. Petrus J. Steijns naar Halsteren. Vestigingen. Roelf. S. Bakema (5pers.) uit Vlissingen. Jacobus P. Kruf uit Bergen op Zoom. Hubertus A. Nijpels (5 pers) uit Giessenburg. Door de firma Gebr. van Tilburg uit Nieuw-Vossemeer is zaterdag de laatste hand gelegd aan de sloop van de oude openbare school in de Schoolstraat. De adverentie IM. firma kreeg de beschikking over zwaar slopersmateriaal wat de snelheid van de afbraak heeft bevorderd. Het is een lege vlakte op de plaats waar jaren de schooljeugd van Vossemeer is onderwezen en heeft gespeeld. Er is een stuk bouwgrond door vrij gekomen van een 3500 m2, waarop in de toekomst een aantal bejaardenwoningen worden gebouwd. Woensdag 12 september organiseren de dames van het WH een reis voor de bejaarden naar het landgoed Scharluinen te Baarle-Nassau. Inwoners van 65 jaar en ouder kunnen zich a.s. dinsdagmiddag opgeven in de soos of bij verhindering kan men tot 1 september terecht bij mevrouw Voortman in de Bou Kooijman of mevrouw Timmermans in de Cornelis Frankenstraat. De kosten bedragen vijf gulden. Maandagavond is in de zaal van de 'Fam. Vroegop een bijeenkomst gehouden van het Oranjecomité en de hoofden van de lagere scholen. Doel was afronding van het programma voor 5 september. Een programma van veertien punten. De jeugd zal voorzien worden van rugnummers, die bij alle programma-onderdelen nuttig zijn. Vooral in de morgenuren zal de jeugd aan haar trekken komen. Daarna zijn de sportverenigingen aan bod, maar ondertussen is er voor de jongeren een poppenkast. De lampionoptocht om 8 uur 's avonds wordt niet in schoolverband gehouden. Er is ook deelname van de plaatselijke winkeliers via etalageversiering. De bevolking kan de etalages zelf gaan waarderen via een puntentelling. In zijn slotwoord hoopte de voorzitter van de Oranjevereniging, Pastoor Vermeulen, dat zowel jong en oud een fijne dag zouden beleven. Er is ter plaatse het voornemen om meer leden te gaan winnen voor het Koningin Wilhelminafonds, bekend als de instelling voor de kankerbestrijding. Volgende week donderdagavond wordt in Hof van Holland om 2 uur een bijeenkomst gehouden, waar een 15 tal dames, daartoe gevraagd door mevrouw Bevelander Moerman t voorlichting krijgen van de heer A. Baak uit Scheveningen over die ledenwerfaktie en het doel van dit bekende fonds. Daarna zal spoedig worden gestart om het aantal leden ter plaatse op te voeren. Voorzover men hieraan ook wil meewerken of zich vast als lid wil opgeven, dat kan dan bij mevr.Bevelander in de John. Kennedystraat 19 - tel.569. Loop der bevolking over de maand juli 1973. Geboorten. Johanna Cornelia d.v. Jacob Codee en Lijsje Roest. Adrianus z.v. Kle'm Duijn en Maartje Kersbergen. Pieter z.v. Johannis J. Elenbaas en Maatje Bazen. MANDAG 20 AUGUSTUS HAALT OP VANAF HALF ZEVEN advertentie IM Overlijden. Davidi Manteau geb. 14-11-1916 geh met L. Louwerse. Maatje J. Hoek geb. 13-3-1894. Huweljjk Corstiaan P. Hage geb. 1471944 en Lena Vermeulen geb. 1681953. Verhuizing binnen de gemeente. Gerard C.A. van Dienst (2pers.) naar Oud Vossemeer. Vestigingen. Tineke t Hart (3pers.) uit Engeland. Christine J. Pel uit Vlissingen. "Toch maar niet", vond mevrouw M.J. Kamhoot-van Putte, toen het er om ging een fotootje te maken van het gouden bruidspaar. Bekend is dat in de Eendrachtbode-mogelijkheid bestaat om vanaf het 50-jarig huwelijk niet alleen een bericht, maar ook een foto te plaatsen, al worden betrokkenen daarin vanzelfsprekend vrijgelaten. Wel zien vooral de postabonnee's graag zo'n verduidelijking bij een gouden bruiloftsbericht. Dan immers weet men vaak weer om wie het gaat, een kennis van vele jaren geleden. Niettemin is er ook zonder die foto de gouden bruiloft van het echtpaar J. L. Kamhoot-van Putte, beiden nu sinds een paar jaar goed gezeten in De Schutse. Voor iedere Sint Annalander zal het gouden echtpaar nog geen bekende zijn, maar wie in Otxd- Vossemeer kent bakker Kamhoot niet? Wie ook kent die gouden bruid niet, zoals ze vroeger in de bakkerijwinkel en later ook nog in de drogisterij de klanten hielp? Die Vossemeerse kennissenkring is nog altijd groot, geen wonder, wanneer men er 48 jaar heeft doorgebracht. De bruidegom werd 13 november 1899 geboren, de bruid eind september 1895 te Stavenisse. Voor een halve eeuw geleden lag Tholen en Stavenisse een heel eind uit elkaar, zeker voor een trouwpartij. Het merendeel van de toen gesloten huwelijken was uit eigen woonplaats tot stand gebracht. Ook Kamhoot is niet D.V. dinsdagavond 21 augustus 1973, na half zeven, wordt namens de Zendingskrans wederom Zet U het a.u.b. goed gebundeld gereed en zegt U het voort Accelerando heeft direkt een vaandeldrager nodig. Is iemand daartoe bereid, dan graag even meedelen bij de secretaris A. J. Scherpenisse, postkantoor. Daar kunnen zich ook altijd adspirant- muzikanten opgeven, v. Het Bestuur adv. IM. naar Stavenisse getrokken om zijn bruid te ontmoeten. Zijn vader was bakker te Oud-Vossemeer de zoon woonde er vanzelfsprekend ook. Vroeger was het; vrijwel altijd van vader op zoon, ook bij de Kamhoots. Ruim 50 jaar geleden kwam er echter ook een kleuterleidster naar Oud-Vossemeer. Het was Ria van Putte uit Stavenisse. Wie weet het nog? In elk geval weet bakker Kamhoot het nog wel. Het beroep van bakkersknecht en kleuterleidster, toen nog bewaarschooljuffrouw genoemd mag wat uit elkaar liggen, het belette niet om daaruit een echtpaar te verbinden. Vijftig jaar geleden is er dat van gekomen bij Kamhoot-van Putte. Vandaag de dag heeft men er nog geen spijt van, zonder dat het nu altijd een rozepad is geweest. Zo heet dat immers. Integendeel, met name de bruid was vaak en langdurig bedpatiënt. Op zichzelf al niet plezierig, maar bijzonder moeilijk als men er ook nog een zelfstandig bedrijf bij heeft en dat nog wel een bakkersbedrijf. De Vosmeerders hebben in de bijna 40 jaar menig Kamhoot broodje en koekje verwerkt.Er gaat nu eenmaal niks boven die eigen echte warme bakker. Het echtpaar werkte en leefde graag in Oud-Vossemeer, waar men het goed en gemoedelijk met iedereen kon vinden. Daaronder zijn er onvergetelijken. Met name voor het gouden bruidspaar althans, wijlen burgemeester Versluijs. Geen wonder dan ook dat in De Schutse de foto van de beminde Vosmeerse burgemeester nog altijd een ereplaatsje heeft. Vooral in de beginjaren was er een harde strijd om het bestaan met 8 bakkers (nu nog 3) in Oud-Vossemeer. Er kwamen twee nu ook weer al getrouwde dochters uit dit huwelijk. De ene woont in Bussum, de andere in Vlissingen. Ja, van die oude tijd kan bakker Kamhoot heel wat verhalen. Een tijd zonder vakantie, een tijd dat de winkels zaterdagsavonds tot 11 uur open waren. Voor de kinderen is er een andere tijd gekomen, ook voor de 4 kleinkinderen. Het echtpaar Kamhoot is binnen de Schutse muren goed ingeburgerd. Vooral de sfeer vindt men er uitstekend. De gouden bruidegom breidt gestaag de Ikennissenkring te Sint Annaland verder uit, met name via een regelmatig soos- bezoek. Er is vrijdag 24 augustus een driedubbele receptie in De Schutse. 's morgens, 's middags en 's avonds. Met daartussen flinke rustpauzes. Menigeen zal komen feliciteren en de vroegere dorpsgenoten uit Oud- Vossemeer zullen evenmin het echtpaar op die dag vergeten. Langs deze weg mogen vast de eerste felicitaties uitgaan aan dit gouden bruidspaar Kamhoot- van Putte. Het aannemingsbedrijf Gebr. Moerland en Zn kreeg zondagavond een telefoontje van de Rotterdamse politie dat de jeugd van de havenstad bezig was de van deze firma in Crooswijck gestationeerde dragline te proberen en dat op niet te zachtzinnige wijze. Of men maar wilde komen en maatregelen nemen. Begrijpelijk had het Aannemingsbedrijf vooral maatregelen verwacht van de politie zelf. Daar werd wel een oogje in het zeil gehouden, maar een werkelijk optreden was er niet bij. De directie spoorde de voor de machine deskundige machinist W. van Vossen Azn op, die per auto naar Rotterdam toog om daar verwonderd te constateren, dat de jeugd, nog steeds doende alle ruiten had vernield en pogingen had gedaan de dragline op gang te krijgen. Dit laatste lukte niet, want elke avond wordt de machine zodanig gesteld, dat verplaatsing onmogelijk is. Het kostte nog heel wat moeite de jeugd van verdere vernielingsvoornemens af te brengen. De dragline werd naar een gemeenteterrein overgebracht. Het kostte voor dhr. van Vossen wel een vrije zondagavond. Vorige week rukte het vrijwillig brandweerkorps wel uit, maar ditmaal niet voor oefening of serieus bluswerk. De wagen behoefde niet verder te rijden dan het WHS sportveld waar een brandweer-elftal de strijd aanbond tegen bestuurders en leiders van elftallen van WHS. Men had aardige publieke belangstelling. Voetbal- technisch bleken de WHS-ers wel wat meer in hun mars te hebben, maar het brandweerenthousiasme was bijzonder groot. Zo groot zelfs dat onverwacht brandwachter Rien Hage neerstortte, via EHBO. werd voorzien van eerste hulp en per brancard van 't veld werd. gedragen. Nog voor de buitenlijn was bereikt was hij echter weer al springlevend in het veld. Dat was ook wel nodig om met de eveneens uitblinkende Piet van 't Hof en Arie de Witte nog wat tegenwicht te leveren. De handige combinaties van de Oud-WHS gedienden dwongen vooral de defensie met Jan van Beek en Piet Burgers, bergen werk te verzetten. Dank zij tweemaal Arie de Witte en Rien Hage kwamen er toch drie tegendoelpunten, nadat de WHS leiding vijf maal respectievelijk Arie de Witte voor rust en Leen Overbeeke na rust passeerden. Plezierig was het in elk geval. Loop der bevolking over de maand juli 1973. Geboorten Jan Pieter z.v. Pieter den Engelsman en Jannetje van Haaften. Hendrik Cornelis z.v. George F.J. Andriesse en Christina Berrevoet. Overlijden. Dirk Potappel geb. 1291908 geh met E. Ponse. Huwelijk. Harmen de Ruiter geb. 3051951 en Maria C. Boomsluiter geb. 751952. Cornelis L. Potappel geb. 2481948 en Maatje W. Slager geb. 2841952 uit Sint Maartendkijk. Verhuizingen binnen de gemeente. Adriana C. Steendijk v.d. Slikke naar Tholen. Willemina de Vos naar Tholen. Laurus van der Vliet naar Tholen. Vertrokken Marinus Neele (5pers.) naar Halsteren. Na al vele jaren bestuurslid te zijn geweest van de huurwoningcommissie in het ressort Zierikzee, werd dhr. C.J. \Stwnb«rg»«»trMt T«L M22» op Zoomjl advertentie IM Moerland (wethouder van de gemeente Tholen) nu benoemd tot voorzitter van deze commissie, waarmee hij burgemeester Franke opvolgt. Het ressort Zierikzee omvat Schouwen- Duiveland, Sint Philipsland en Tholen. De inwones hebben dezer dagen een circulaire ontvangen, waarin door een comité het programma is vermeld dat men hoopt te brengen op de Nationale feestdag, 5 september a.s. Als aankondiging van het feest staat dat er om 8.00 herauten te paard een proclamatie zullen voorlezen. Om 9 uur wordt een ballonwedstrijd gehouden, gevolgd door kinderspelen. Om 2 uur wordt een optocht gehouden van wagens, fietsen, steps of wat dan ook. Om half vier zijn er nog volksspelen met onder meer tonnetje kruien, ringsteken op brommers, wielerwedstrijden voor 12 t/m 14 en voor 15 jaar en ouder. Half zes is er gecostumeerd damesvoetbal op een terreintje naast de gymzaal, om 7 uur een zogenaamd spuitbal, om 8 uur lampionoptocht en vanaf 9 uur gelegenheid tot dansen in gemeente- of dorpshuis. Zo staat het allemaal in het deze week verspreide stencil. Ook dat men zich voor de verschillende onderdelen kan opgeven, bij D. Letzer aan de Voorstraat. Loop der bevolking over de maand juli 1973 Geboorten. Willeke Izabella d.v. Jan P. Dorst en Dina J. Kloet. Lena Jacoba d.v. Simon de Wit en Elize M.Slager. Jeroen Geert d.v. Jacobus A. Vroegop en Adriana J.C. Bos. Kitty d.v. Hendricus J. Leibbrand en Etine I. Seffinga. Cornelis Gerard z.v. Cornelis Priem en Cornelia P. Guequiérre. Jacoba Pieternella d.v. Jacob van Iwaarden en Helena C.I. Kwaak. Jacoba d.v. Tieter M. Bazen en Willemina J. Koopman. Cindy Barbara d.v. Imro J. Nassy en Margaretha M. Wolfjager. Overladen. Pieter C. van Ast geb 29061912 geh. met W. J. Bazen. Jacob de Rijke geb. 26101880. geh gew. met C. Slager. Huwelijk. Dirk C.M. Priem geb. 08—12—1947 en Adriana C. Lindhout geb. 1703 1948. Cornelis J. M. Termorshuizen geb. 16 11946uit Bergen op Zoom. en Jacoba A. v.d. Ree geb. 25—11953 Verhuizingen binnen de Gemeente. Simon A. van der Male (2pers.) naai Tholen. Johannes Barendregt (2pers.) naar Stavenisse. Vestigingen. Johannes Toetenel (3pers.) uit Rotterdam. Leendert Polderman uit Vlissingen. Aaltje Dijkman uit Veere. Jacobus Venlet(4pers.) uit Rotterdam. Conelis J.M. Termorshuizen (2pers.) uit Bergen op Zoom/Goes. Paolo Tirozzo (3pers. uit Rotterdam. Geert van Kijke (4pers.) uit Rotterdam. Leendert B. Jansen (7pers.) uit Middelburg. Johannes A. Wedel-Larsen (3pers.) uit Rozenburg. Verbroken Izak L. Kleppe naar Vlissingen. Isabella M. Kleppe naar Vlissingen. Willem F. Slegt naar Schiedam. Gillis Bolier (4pers.) naar Bergen op Zoom. Pieter M. Hengstmengel naar Canada. Wilhelmina B. Stipdonk. naar Canada. Boumediane B.A. El Hammadi naar Bergen op Zoom. Hermanus Heijsteeg naar Amstelveen. Lambertus J. de Visser. (5pers.J naar Etten-Leur. Jan v.d. Gaag (3 pers), naar Halsteren. Dirk C.M. Priem (2 pers.) naar Dinteloord. Bij landbouwer L. C Stouten aan de Koekoeksweg zijn in de nacht van donderdag op vrijdag 9 kisten aardappelen van de akker verdwenen en bij het tuinbouwbedrijf J. Op den Brouw zijn 7 kisten bloemkool gestolen. De kisten stonden opgeslagen aan de Notendaalseweg op een dam voor transport naar de veiling. Een spoor is nog niet ontdekt. Voor het Rode Kruis is weer een pracht bedrag ingezameld. De collecte leverde f 2596,75 op, 300,meer dan vorig jaar. Met dank aan iedereen. Dinsdag is door Èuterpe 4436 kg. oud papier ingezameld ten bate van het instrumenten- en uniformenfonds. zondag 19.aug. THOLEN. NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 uur Ds. de Reuver. GER. KERK '10.00 uur Ds. Th. Swen uit Vlaardingen 5.00 uur Ds. L. Eringa GER. GEM. 10.00, 2.30 en 6.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK. 10.00 en 6.30 uur kand. M. Baars uit Bennekom. NED. HERV. BUITENGEW. WIJKGEM. IN WORDING 10.00 kand. Pronk uit Leiden R.K. KERK za 18 aug. 19.00 Avondmis zo 19 aug. 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10.00 uur ds. G.J. Voortman 18.30 uur Ds. A. v.d. Stoel uit Bergen op Zoom, gezamenlijke dienst met de Ger. Kerk GER. KERK 10.00 uur Ds. A. v.d. Stoel uit Bergen op Zoom 18.30 uur Ds. A. v.d. Stoel uit Bergen op Zoom, gez. dienst met de Ned. Herv. Kerk CHR. GER. KERK 10.00 en 18.30 leesdienst 14.30 student A. Baars uit Bennekom GER. GEM. IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za 19.00 uur H. Mis zo 8.00 en 10.00 H. Mis. SINT ANNALAND HERV. KERK 10 en 6 uur ds. J. Code'e. GER. GÉM. 9.30, 2.00 (H.Doop) en 6.00 uur Ds. W. Hage van Oosterland GER. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst woensdagavond 22 aug. 7.15 Ds. A. Wink uit Veenendaal. STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. Samsom. Bed. en dankz. H. Avondmaal. OUD. GER. GEM.9.30 en 6.00 uur ds. J. van Prooijen 2.00 uur leesdienst. SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. J. Catsburg OUD. GER. GEM. 9.30, 2.00 en 6.00 uur leesdienst. maandag 20 aug. 7.00 uur ds. J. Schinkelshoek OUD GEREF. KERK 9.30 (H.A.), 2.00 en 6.00 uur (dankz.H.A.), ds. H.C. Zwijnenburg uit Gouderak NED, HERV. BUITENG. WIJKGEM. IN WORDING REHOBOTHKERK 10.00 uur en 7.00 uur Ds. K.M. Vogel R.K. KERK za 18 aug. 19.00 uur H. Mis in „Haestinge" SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur, Eerwaarde heer J. van Woerden uit Rotterdam GER. GEM. 9.30, 2.00 en 6.30 uur leesdienst wo 22 aug. 7.30 uur Ds. J. van Vliet van Aagtekerke POORTVLIET NED. HERV. KERK 10.00 ds. C. Mulder 6.00 uur Eerwaarde heer kand. M.D. Geuze GEREF. KERK, GEREF. KERK 10.00 uur ds. L. Eringa 2.30 uur ds. Th. Swen, Vlaardingen GEREF. GEM. 10.00, 2.00 en 6.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK "9.30 uur ds. H. Harkema 2.30 uur ds. G.J. Voortman GEREF. GEM. 9.30, 2.30 en 6.00 uur leesdienst wo 22 aug. 7.30 student Moerkerke uit Rotterdam. OUD. GER. GEM. 9.30, 2.30 en 6.00 uur Ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 en 2.30 uur ds. J.M. Nawijn uit Varsseveld. WEEKENDDIENSTEN WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Dr. v.d. Bel, Sint Maartensdijk,tel.01666-400 Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Oud- Vossemeer Dr. A.W.A. de Looze, Oud-Vossemeer tel.01667-400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Gosling Nieuw-Vossemeer tel. 01676-545 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Bruijn, Sint-Annaland tel.01665-431. Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Sint-Philipsland Zr. Slager, Poortvliet tel.01662-404 WELZUNSORGAAN Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 01640-40888 HOOGWATERSTANDEN 19 t/m 25 aug. zondag 6.44 -18.55 maandag 7.21 -19.35 dinsdah 8.08 - 20.29 woensdag 9.10-21.39 donderdag 10.28 - 23.08 vrijdag 11.57-0.43 zaterdag 13.22-1.51 dinsdag 21 aug. laatste kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2