9 «,,p Plaatselijk nieuws PREDIKBEURTEN THOLEN DIFOGA B.V. 0UD- V0SSEMEER P0LLIE ZOON SINT-ANNALAND SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND Pak even uw zakboekje EENDRACHTBODE Donderdag 26 juli 1973 ouo- Mosselftest Concordia Bouw rioolwaterzuiverings installatie kan starten Oud papier Feestprogramma 95-jarige Leo Faust schreef nog pagina voor N.R.C. Handelsblad Zang in de Schutse WHS draait met een 120 aktieve voetballers Verjongde brandweer actief Activiteiten feestcomité Gevonden Feestprogramma Huizen en straten Rommelmarkt Euterpe groot succes Hoorzitting Achter 't Bos Geslaagd Gevonden Dagsluiting op camping Schietwedstrijd tóStfatertHg-fömvudder Oriëntatierit Viswedstrijd Véelpech Aanbesteding reconstructie Zuiddijk Eerste oefen partij SINT- SCHERPiï MOSStWtW POORTVLIET «\7 MAARTENSDIJK 2_\ ANM JACOBAPOLD Ondanks het wisselvallige weer zijn zaterdagmiddag veel mosselliefhebbers naar de markt gekomen om te proeven van de produkten van de Koninklijke harmonie Concordia. De kwalitatief uitstekende mosselen werden niet alleen in de tent van Concordia gekookt.Maar ook inverschillendehuizen aan de markt stónd menig pannetje mosselen voor de muziek op het gas. Hierdoor kon men enigszins aan de behoefte voldoen. De boerenkapel speelde vanaf vier uur vrolijke deuntjes, waarna de harmonie op de kiosk een concert gaf. Dat gebeurde staande, aangezien de stoelen door mossels etende mensen in beslag waren genomen. Bij de bezoekers waren ook veel Belgen. Rond zes uur schoof ook waarnemend burgemeester C.J. Moerland met echtgenote aan tafel om van de mosselen te genieten en daarmee de muziekvereniging te steunen. De bouw van de rioolwaterzuiveringsin stallatie in de Slabbecoompolder bij de nieuwe brug kan starten. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers. Voor het bouwkundig gedeelte was dat Visser en Smit B.V. uit Papendrecht, voor het mechanisch-elektrisch gedeelte de Machinefabriek W. Hubert Co. B.V. uit Sneek. Het bouwkundig ge deelte van de persleiding en het gemaal wordt verzorgd door gebr. Romers B.V. uit Rozenburg, het mechanisch-elek trisch gedeelte door de Technische Bedrijven Elektrobouw B.V. uit Amsterdam. Het totale werk kost 2.167.000,00. Gebruikte wagens Diverse typen en prl|sklassen 1 Ford-Dealer Tel. (01640) 3 59 10 I Bredasestr. 25 - B. o. Zoom 1 Vert.: J. Oerlemans - 1 j (01641)21 11. J advertentie IM De muziekvereniging heeft zaterdag voor het instrumentenfonds 6080 kg oud papier opgehaald. Dat is maar 260 kg minder dan het record, dat op 6340 kg staat. Oud-Vossemeer Tel. 01667—365 POLLIE ruimt op t/m 9 aag. POLLIE ruimt op.... dat zegt alles! POLLIE ruimt alleen le keus goederen POLLIE ruimt..uw voordeel! POLLIE'S vakantie van 13 t/m 20 augustus Advertentie IM Het Oranjecomité heeft het programma vastgesteld voor de nationale feestdag 5 september. Dinsdagavond is er om acht uur 'n gezamenlijke dankdienst in de N.H. Kerk, waarna er woensdagmorgen om acht uur begonnen wordt met zang en muziek bij het oude gemeentehuis. Om half negen is er een samenjcomst op het sportterrein voor het oplaten van ballonnen door de jeugd. Daarna kinderspelen voor de kleuters en de leerlingen van de basisscholen. Van 11.00 tot 12.30 uur spelen voor de 13 tot 18-jarigen. 12.30 uur oplaten van duiven. 12.30 tot 14.00 pauze. 14.00 tot 15.00 uur voetbal. 15.00 tot 16.00 uur demonstraties van diverse verenigingen. 16.30 uur kleiduivenschieten. 15.00 tot 16.30 uur versierde fietsen voor 4e, 5e en 6e klassers. 15.30 uur poppenkast voor de kleuters. 16.30 tot 18.00 fietsen voor jong en oud, gesplitst in groepen, 18.00 tot 19.00 uur pauze. 19.00 prijsuitreiking van de diverse spelen en van de etalagewedstrijd. 19.30 lampion- optocht. 21.00 sluiting met zang en muziek. In augustus kunt u nog meer gegevens over het feestprogramma in de E.B. lezen. De geest over, de geest van de 95 jarige bewoner van De Schutse, de heer Leo Faust is nog vaardig. Er mogen dan al heel wat lichamelijke ongemakken voor deze hoogbejaarde zijn, waarbij de hardhorendheid het deze beminnelijke man niet gemakkelijk maakt te converseren hoe graag hij ook met medemensen van gedachten wisselt, aan een heldere geest en aan nog vaardige handen achter de schrijfmachine ontbreekt het beslist niet. Zelfs niet op een zo hoge leeftijd. Uniek dat een 95 jarige nog kans ziet een volle pagina van zijn hand geplaatst te zien in het NRC Handelsblad. Ook niet de eerste....de slechtste Nederlandse krant. Dat is toch het geval. In genoemd landelijk dagblad van donderdag 12 juli staat een pagina van Leo Faust onder de titel: „De doodsklok van La belle epoque". Niet zo maar een verhaaltje, maar een gedegen artikel met enorme achter grondinformatie van de auteur zelf. La belle epoque is het mooie tijdperk van Frankrijk zo tussen 1890-1914. Een kwart eeuw leefden twee generaties in een onafgebroken feestroes. Al waren dan de gebeurtenissen rond Dreyfuss, madame IHumbert.Rochette,Panama,Marokko, Le coup de tange. L'expedition de fez, Agadir, Calmette, Jaures, e.a. voorlopers van de donderbui, die in 1914 losbarstte. De gewone Fransman had er zich tot laatstgenoemd jaar nauwelijks iets van aangetrokken. Het zou zijn tijd wel duren. Hij werkte niet teveel en wat hij aan ontbijt tekort kwam, haalde hij ruimschoots in door tweemaal per dag warm te eten, met een liter wijn. Het geld stroomde vanzelf binnen. De kerken, van de staat gescheiden.de smulpapen-restaurants, de cabinets privés, de gokzalen, de renbanen, de five o'clock-teas, de rendez-vous-huizen, de bordelen en de café's, alles stond wagenwijd open voor iedereen. Parijs was het brandpunt van 'Frankrijk en Montmartre was hét brandpunt van Parijs. Maar het was allemaal vals en verdovend als drugs. Dit zijn enkele passages van meester- journalist Leo Faust. Een inleiding tot zijn verhaal over de machtige Franse kopstukken uit het begin van deze eeuw: Raymond Poincaré' en Joseph Caillaux.Twee concurrenten in de arena van het^ palais Bourbon. Twee doodsvijanden. Poincaré, zo schrijft Leo Faust in zijn pagina NRC had misschien op zijn beurt het miljoenen bloedbad van 1914 kunnen voorkomen als hij, de avond van zijn terugkomst uit Rusland (29 juli) een ministerraad had bijeengeroepen en gepresideerd inplaats van ergens in Parijs, onvindbaar, in bed te liggen bij een publieke vrouw. Met scherpe visie en zoals reeds opgemerkt, persoonlijke ervaring en informatie, weet Leo Faust die twee machtige Franse figuren aan de vooravond van de eerste wereldoorlog in zijn artikel te schetsen. De pagina werd verlucht met een foto, waarop de Parijzenaars het uitbreken van de eerste wereldoorlog juichend begroeten,al is dat tegelijkertijd de doodsklok van La belle epoque. Een foto voorts van Poincaré en Caillaux en een beeld van Parijs met een rollend trottoir in de omgeving van de Eiffeltoren. Ook in zijn 96ste jaar verloochent Leo Faust de grootheid van zijn beroep niet. Uniek. Het petje moet er voor af. De zangvereniging Maranatha uit Sint- Philipsland en het Fliplands mannenkoor, beide onder leiding van dirigent C. den Braber, hebben zaterdagavond in de Schutse een geslaagde zanguitvoering gegeven. De koren, die beurtelings optraden, brachten bekende werken voor de bejaarden. Daarnaast was er ook nog samenzang van de koren met de belangstellenden, waarbij ook mensen van buiten het bejaardencentrum waren. Evenals vorig jaar oogstte Maranatha veel waardering, wat directrice zr.Woensdregt in haar dankwoord onder woorden bracht. Moeilijk werd het de WHS voorzitter A. J. Soeters, die er al heel wat jaartjes achter de hamer heeft opzitten, niet ge maakt tijdens de vorige week donderdagavond gehouden ledenver gadering in hotel Burggraaf. Toch waren 43 stemgerechtigden aanwezig met een daarbij verheugende jongeren- inbreng. De 5 ereleden schitterden echter door afwezigheid. Wel was de voorzitter van de supportersvereniging en jeugdleiding de heer W. Moerland present. Over die goede opkomst toonde voorzitter Soeters zich tevreden en hoopte dat het een voor de vereniging opbouwende vergadering zou zijn. Heel wat over het afgelopen verenigingsjaar werd opgehaald via het jaarverslag van secretaris Wim Fase. Hij gaf een vlot en belangwekkend overzicht van hetgeen jong en oud bij WHS presteerde in het seizoen 1972/73. Daarvan eindigde het eerste elftal in de derde KNVB klasse op de vierde plaats, wat geen slecht debuut betekende. Uit de 22 wedstrijden kwamen 27 punten en 41 doelpunten voor met 23 tegen. Daarbij was Theo Moerland topscorer. Het tweede senioren-elftal eindigde op de 8ste plaats met 14 punten uit 20 partijen. De wel tussentijds stakende Adri de Witte had met 9 nog net de meeste doelpunten op zijn naam staan. Het derde seniorenelftal bereikte achter een ongeslagen en oppermachtig Stavenisse 1 de tweede plaats met 18 uit 18, waarbij Wim Bazen met 12 nettreffers nog juist boven Jan Akkermans met 11 goals was gekomen. Een WHS dameselftal beleefde voor de eerste maal competitieverband en eindigde op de 6e plaats met Ria Rijnberg en Mary Quist in een hoofd doelpuntenrol. Verhaald werd voorts van bekerwedstrijden en tournooien. Het eerste jeugdelftal draaide uit stekend en eindigde achter Tholense Boys op de 2e plaats met Leen Paape als topscorer met 12 doelpunten. Bij WHS 5 was er volop reden tot tevredenheid. Men werd glansrijk kampioen met Bram Rijnberg als grootste goalproducent. Een teleur stelling was, dat een der spelers, een veelbelovende Chris van 't Hof bij een bromfietsongeval een ernstige been breuk opliep, waardoor hij op het voet balveld bleef uitgeschakeld. Zijn elftal maakte 114 doelpunten, waarvan Bram Rijnberg 56. advertentie IM. WHS 6 had te zware en te grote tegenstanders om veel punten te behalen, maar men kon toch zorgen niet onderaan te bengelen. De grootste pupillen zijn in WHS 7 bijeengebracht én in die afdeling werkt men gewoonlijk in de dubbele cijfers. Volgend jaar komt men in de C klasse uit en er valt wel iets van te verwachten. De jongste lichting, WHS 8 kon eveneens meerdere partijtjes in het voordeel beslissen. Zij worden de eerste beginselen binnen de lijnen bijgebracht. De vereniging mag over belangstelling niet klagen. Men heeft 59 senioren, die overigens niet meer allemaal aktief zijn, maar toch wel een 40. Er zijn 52 junioren volop in de running en nog 30 pupillen. De vereniging telt 70 donateurs. Financieel zit men ook nog niet zo slecht met een paar duizend gulden in kas. Alleen staat men wel voor de bijzonder zware opgave van de bouw van een tweede kleedlokaal met kantine. Daarbij is er weliswaar gemeentelijke- en waarschijnlijk ook wat NSF steun, maar de restmoot is nog zwaar genoeg om er niet licht over te kunnen denken. Zo'n penningmeester jaartje draait toch altijd zo rond de 12.000,waarbij afdracht KNVB en reiskosten de hoofdmoten vormen. Via contributie kan men dik 4.000, innen en de toto wil zo'n 1.600,op leveren. Overigens was er dit verenigingsjaar nog een nadelig saldo van 33,06. Een voorlopig resultaat had penningmeester M. Mosselman ook gemaakt rond het bouwfonds. Er waren 318 schuldbekentenissen (renteloze stukjes van 25 gulden) onder de man, de bingo-avonden hadden geresulteerd in een 1.200,de gemeentelijke bouwfondsbijdrage kwam op 7.000, (eerste termijn). Tot dusver was aan bouwkosten 7.131,69, eigenlijk merendeels materiaal, uitbetaald. In het bestuur werden A. C. Scherpenisse en J. Vroegop Johzn her kozen. Het huishoudelijk reglement werd na vele jaren wat gemoderniseerd. Terwijl trainer de Frel ook voor komend seizoen leiding aan het eerste elftal zal geven, gaat Adri Scherpenisse de reserves mennen en blijft Wim van Vossen Mzn de coach-speler van het derde elftal. Leiders voor de jeugdelftallen zijn Jaap Vroegop, Jan den Engelsman, Wim Mosselman, Kees Heijboer, Wim van Vossen Azn en Adri den Engelsman voor het dameselftal. Bode Han den Engelsman zette er een punt achter en men had niet direct een vervanger voor het grijpen. Wel wil het bestuur de werkzaamheden voor de bode zoveel mogelijk tot terrein- verzorging beperken. Trainingsavonden blijven voor WHS 1 en 2 senioren de maandag en donderdag, voor WHS 3 de woensdag, terwijl de jeugd over de gehele week wordt verdeeld. Voorzitter Soeters deelde mee, dat er nog 175 schuldbekentenissen op een liefhebber wachten en was dankbaar voor hetgeen vakmensen aan het kleed lokaal hadden gepresteerd, waaronder er zelfs zijn, die niet eens meer aktief bij WHS zijn betrokken. Hij hoopte dat ook de tweede bouwfase behoorlijk vlot zou kunnen verlopen en dat zeker alle leden tot medewerking bereid blijven. Ook voor een te houden verloting is nog heel wat meeleven gewenst. Na nog wat informaties over het materiaal bij de rondvraag en enkele puntjes, dankte de heer Soeters voor de prettige vergaderingsgeest en wenste de gehele WHS aanhang weer een genoeglijk sportseizoen. Het vrijwillige brandweerkorps bruiste maandagavond van activiteiten tijdens een gezellige bijeenkomst in Havenzicht. Doel van de vergadering was de uitreiking van zeven diploma's. Wethouder A.J. Scherpenisse, die de burgemeester wegens vakantie verving, feliciteerde P. Burgers, M. Hage Gzn. en L. Overbeeke Johzn. met hun diploma brandwacht 2e klas, J. van Poortvliet en W.J. van Popering met hun diploma hoofdbrandwacht en J.P. Dekker en opnieuw W.J. van Popering met hun diploma pompbediende. Ze laten het hier niet bij, maar gaan hetzij de cursus brandwacht le klas, persluchtmasker of bevelvoerenden volgen. Wethouder Scherpenisse noemde het een geruststelling voor het gemeentebestuur en de bevolking dat er een goed brandweerkorps is. Hij hoopte dat de kennis in de oefeningen tot uiting zal komen. „Rondom dé brandweer is de laatste tijd veel gepraat. Deze kern mag gelukkig zijn korps behouden, maar uw inzet zal nog groter moeten worden en daarvoor is ook meer kennis nodig", zei dhr. Scherpenisse. Namens gemeentebestuur en bevolking bracht hij dank aan de heren W. Scherpenisse en C. Rijnberg, die in verband met het resultaat op de laatste keuring het korps moesten verlaten. „Het valt niet mee om op zo'n jonge leeftijd, nu u de brandweerleeftijd van 55 jaar nog lang niet hebt bereikt, al te moeten stoppen. Met liefde hebt u uw taak altijd uitgevoerd. Gaarne breng ik u beiden dank voor wat u voor de gemeenschap deed", aldus de wethouder. Namens alle manschappen sprak ook commandant Adr. Burgers een afscheidswoord, waarna hij de heren Scherpenisse en Rijnberg een geschenkenbon aanbood. Dhr. Burgers vond het prettig dat de diploma's op een dergelijke manier uitgereikt konden worden, wat het korps bijzonder op prijs stelt. Dat doet veel plezieriger aan, dan dat men het diploma per post toegestuurd krijgt. Ondercommandant J. van Poortvliet richtte nog een persoonlijk woord van dank tot de tweede scheidende brandweerlieden. In het bijzonder tot dhr. Rijnberg, met wie hij in 1964 bij het korps gekomen was. Hij riep ook een welkom toe aan de nieuwe leden Adrie v.d. Reest en Bram van Iwaarden. Dhr. van Poortvliet hoopte dat men goed getraind eensgezind samen zou kunnen werken. Intussen zal het brandweerkorps weer aangevuld moeten worden nu Rien van Winkelen bedankt heeft. De brandweerlieden spraken daarna geruime tijd over het organiseren van een voetbalwedstrijd tegen bestuursleden en leiders van WHS. De opstelling werd direct samengesteld, zodat alleen de datum nog vastgesteld moet worden. Op voorstel van dhr. C. Rijnberg besloot de brandweer ook mee te doen aan het Oranjefeest op woensdag 5 september. Men zal in de optocht meelopen met een of twee versierde wagens waarbij vermoedelijk ook oud-brandweerlieden om medewerking zal worden gevraagd. In verband met de voorbereidingen werd uit het korps een speciale werkcommissie gevormd onder leiding van dhr. C. Rijnberg. Het feestcomité, dat gevormd is uit de dorpsgemeenschap, heeft zich tot alle inwoners gericht om medewerking te krijgen voor de herdenking van het zilveren regeringsjubileum van Koningin Juliana. Mem wil er een ouderwets dorpsfeest van maken waarbij niet alleen geld maar nog meer de persoonlijke inzet van velen nodig is. Medewerking voor de optocht, volksspelen, het aanbrengen van» versieringen, het bouwen van poorten enz. De verenigingen kunnen zich alvast beraden op welke manier ze meewerken aan het feest. De activiteiten dient men spoedig te melden aan dhr. A.W. Goedegebuure, Voorstraat 46. Men kan de activiteiten van het herdenkings comité financieel steunen door geld in een enveloppe te doen die voor 1 augustus opgehaald wordt. Ook op de Rabobank kan men bijdragen storten om het organiseren van de festiviteiten mogelijk te maken. Zilveren ring met blauwe steen, een klauwhamer, een portemonnee met geld en buskaart, een damesportemonnee met ongeveer 55,- Verloren. Gouden damesring met rode kraal, gouden speld zweepvormig, knijpportemonnee inh. 140 gulden, herenpolshorloge merk Junghans, wit vestje met blauw en wit geblokte rand. De Stichting Gemeenschap Sint- Maartensdijk heeft voor de viering van het zilveren regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana op woensdag 5 september en voorlopig feestprogramma vastgesteld. De deelnemende verenigingen zullen zich hier nog nader over beraden, zodat wijzigingen niet uitgesloten zijn. 's Morgens om acht uur zal de muziek vereniging Euterpe vanaf de toren het feest openen, waarna er van negen tot twaalf uur een kinderfeest is van de gezamenlijke scholen bij Haestinge. Om twee uur organiseert de sup portersvereniging Samen Sterk onder leiding van dhr. M. Andriesse uit Scherpenisse een wedstrijd voor gewone fietsen in diverse categoriën. Om drie uur zorgt de afdeling van Veilig Verkeer Nederland onder leiding van dhr. W.J.J. Brevet voor een behendigheidswedstrijd voor fietsen. Om half vier volgt de omloop van Sint-Maartensdijk, georganiseerd door l.t.s.-leraar de Wit. Om half vijf is er op de markt gecostumeerd voetbal o.I.v. dhr. Ant. Hage. Om negen uur zang in Haestinge, van waaruit om kwart over acht ook de lampionoptocht vertrekt. Tenslotte is er vanaf kwart over negen een tuinfeest rond het zwembad. Het aannemersbedrijf A. v.d. Werff uit Scherpenisse is begonnen met de aanleg van trottoirs en toegangspaden bij de nieuwe huizen in de Tulpstraat, wat ongetwijfeld een grote verbetering voor de bewoners is. Het aannemersbedrijf Gebr. v.d. Bergh B.V. uit Bergen op Zoom. zal deze week weer een aantal woningwetwoningen van de stichting Beter Wonen in de Tulpstraat opleveren. Dan is ongeveer de helft van de veertig huizen die hier komen,gereed. Over een maand hoopt men met het hele project klaar te zijn. Dat de Rommelmarkt-Braderie van de muziekvereniging Euterpe woensdag 18 juli zo'n succes zou worden, hadden maar weinigen gedacht. Netto hield Euterpe er 3200 gulden aan over, dus alleszins een dag die de moeite waard was voor alle partijen. Behalve de rommelmarkt, rad van avontuur, schiettent enz., waarvoor grote belangstelling was, zorgden een tiental plaatselijke middenstanders voor de noodzakelijke opvulling met marktkramen. Behalve veel publiek uit eigen dorp, was er ook veel belangstelling uit de omliggende plaatsen en vooral ook van de toeristen. Dit evenement is tot stand gekomen op initiatief van de streek VVV eiland Tholen, die de ideeën voor deze dag heeft aangedragen en een bruikbaar programma gezocht heeft. Dat werd gevonden door samenwerking tussen de muziek- en middenstandsvereniging te bewerkstelligen. Uit de reacties, muzikanten en middenstanders is duidelijk geworden dat dit initiatief zeker voor herhaling vatbaar is en dus volgend jaar zal moeten terugkeren. De 3200 gulden was een fijne beloning voor het vele werk dat door de organisatoren werd verzet. Voor het instrumenten- en uniformenfonds van Euterpe komt dat goed van pas. Het gemeentebestuur houdt woensdagavond 1 augustus om half acht een hoorzitting in Haestinge over het ontwerp-bestemmingsplan Achter 't Bos. Hoewel het bijna al volgebouwde plan West en het gedeeltelijk voltooide plan Zuidhoek ook in dit bestemmingsplan zitten, gaat het op de hoorzitting voornamelijk over de straat achter 't bos met aangrenzende huizen, schuren, enz., de Bosstraat, de Groenedijk, Westpoort en omgeving. Vooral de mensen die in deze straten wonen of er eigendommen hebben, worden woensdagavond verwacht. Er kunnen vragen gesteld worden, opmerkingen worden gemaakt, enz. zodat U een beter inzicht kunt krijgen in de plannen van het gemeentebestuur. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. Op de markt hangt al enkele weken een gekleurde kaart van het plan waarop men zich nader oriéftteren kan. In de E.B. van 5 juli heeft ook reeds een kaart met toelichting gestaan. Coby van Houdt slaagde aan het Instituut Schroevers te Rotterdam voor secretaresse en Hans Breure voor het examen assistent-scheepswerktuig kundige. Zilveren ring met groene steen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Sint- Maartensdijk. Op camping De Pluimpot is er zater dagavond een dagsluiting gehouden. Door de wisselvallige weersomstandig heden gebeurde dat in de kantine. De hervormde predikant ds H. A. Samsom uit Stavenisse had de leiding, terwijl het christelijk gemengd koor uit Oud-Vossemeer medewerking verleende onder leiding van dirigent A. Ridderhof. Voor deze dienst was goede belangstelling. De schietvereniging prinses Juliana heeft zaterdag op de schietbaan te Gorishoek een huishoudelijke wedstrijd over honderd meter gehouden. De uitslagen waren: 1. J. Menheere 48- 44, 2. M. Suurland 48-44 (1 x 8), 3. P. Poot Hzn. 48-42, 4. W. J. Potappel 47- 46, 5. M. Bolier Azn. 6. W. Geluk 47- 45, 7. W. van Haaften 47-43, 8. P. van Dijke (1 x 8) 47-41, 9. A. Polderman, 47-41 (1 x 7), 10. M. Duynhouwer 47- 38,11. J. Poot 46-46, 12. G. Ruil 4644, 13. M. C. Slager 4642, 14. C. van Haaften 45-44, 15. H. Poot 45-44 (1 x "TVstMntorgmtrMt T#L 34228 8*rg*n op Zoom jl advertentie IM 8), 16. A. de Graaf (4542), 17. N. Rijstenbil 4541, 18. Joh. Andriesse 45- 41 (1 x 7), 19. M. Bolier Fzn. 4443, 20. P. Poot 4442, 21. M. Tichem 44-58, 22. M. Andriesse 44-36, 23. A. de Graaf Azn. 43-38, 24. C. C. Noordijke 42-39, 25. M. van Houk 4141, 26. C. Andriesse 41-39, 27. A. Potappel Wjzn. 40-39, 28. A. Potappel Wzn. 39-35, 29. J. Vroegop 37-35. De afdeling van Veilig Verkeer Neder land organiseert dinsdagavond 31 juli een oriëntatierit voor bromfietsen en auto's. Iedereen kan meedoen, zowel leden als niet-leden. Het inschrijfgeld is 3,50 voor leden en 5,00 voor niet- leden. Opgave op de startplaats bij dhr. J. W. Hage aan de Hogeweg kost een' gulden meer. Daarom kan elke lief hebber van een oriëntatierit zich beter tevoren tot en met 30 juli opgeven bij dhr. J. W. van Dijke in de Julianastraat, die als politieman vanzelfsprekend tele foon 444 heeft en niet 445 zoals vorige week foutief, in verband met telefo nische opgave, in de advertentie stond. De Z.H.C. de Makreel heeft zaterdag een viswedstrijd gehouden. Bram Quist uit Anna Jacobapolder was eerste met 59.5 cm. Tweede J. Potappel met 34.5 cm, derde iFr. Reijngoudt 24 cm. vierde G. den Braber 21.5 cm en vijfde M. den Engelsman met 17.6 cm. Bij de jeugd won M.B. Quist uit Anna Jacobapolder de wedstrijd met 45 cm. Tweede en derde waren G. Quist en L. Bolier met 16.5 cm. Bram Geense heeft in de amateurronde van Rozenoord in Bergen op Zoom veel pech gehad. Eerst reed er na tien ronden een collega tegen zijn wiel, waardoor hij van fiets moest wisselen. Hij zat toen net in een kopgroep, zodat hij door de pech in het peleton terugviel. Hij sprong echter weer weg en pro beerde dertig ronden lang alleen de koplopers te bereiken. Dat lukte echter niet meer, want de eerste twee renners waren zo goed in vorm dat ze Bram dubbelden. Op het laatst kreeg hij nog een lekke band, maar ondanks die tegenslagen behaalde Bram nog heel wat premies en tenslotte eèn elfde prijs. Onderhandse aanbesteding vond plaats voor de reconstructie van de Zuiddijk, zoals werd besloten door de gemeenteraad. Ingeschreven werd door de firma Joh. van Vossen en Zn. te Sint- Annaland voor 15.196,-- en door de firma A. van de Werff te Scherpenisse voor 15.718,-. Het werk is aan de firma Joh. van Vossen gegund. Er zal op 6 augustus mee begonnen worden. De voetbalvereniging Noad '67 gaat zaterdag van start met het oefenprogramma ter voorbereiding op de competitie. Uiteraard kunnen het nog geen thuiswedstrijden zijn. Dat is pas op 11 augustus het geval als het terrein in gebruik genomen kan worden, waarbij na officiële opening door de burgemeester een wedstrijd zal worden gespeeld tussen Noad 1 en de derde klasser KNVB WHS 1 uit Sint- Annaland. Voor komende zaterdag gaat men naar Bergen op Zoom om het op te nemen tegen Zoet Boys, de nieuwe derde klasser in de afdeling, waarvan wordt aangenomen dat het in die klasse een goede partij zal meeblazen. Daarom kan het voor Noad ook een goede oefenpartner zijn om van start te gaan. Op 4 augustus speelt Noad met 2 elftallen in Nieuw-Vossemeer om 4 en 6 uur, op 18 augustus komen 2 elftallen van sportclub Stavenisse naar Sint- Philipsland en zullen dan waarschijnlijk om 2 en 4 uur voetballen, terwijl op 25 augustus Noad 2 om 4 uur tegen FSV 3 speelt. Bergen op Zoom. De Hollandse Tuin: Volle Evangelie Gemeenschap elke dinsdagavond 19.30 uur, Do. 26 juli 20.00 uur Vrederust: Orgelconcert in de Ark door Piet van Egmond Sint-Maartensdijk wo 1 aug: Haestinge, 19.30 uur Hoorzitting Achter 't Bos, wo 8 aug. Haestinge, jeugddag Oud-Vossemeer za 28 juli: 12.30 uur Wielerronde Oud-Vossemeer 30 juli buitengewone ledenvergadering V.V. Vosmeer om 20.00 uur in het clublokaal Vroegop. zondag 29 juli THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 uur ds. E.M. Bakker GEREF. KERK 10 en 5 uur ds. J.A. Gravestein, Putten GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur ds. R. van Beek, IJmuiden N.H. BUITENGEW. WIJKGEM. IN WORD. IN VER. GEB. 10 uur ds. Spanjer, Zevenbergen R.K. KERK za 19.00 uur Avondmis zo 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 uur ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 uur ds. C. v.d. Drift, Nieuwerkerk a/d IJssel CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur ds. R. van Beek, IJmuiden GEREF.GEM. IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK za 19.00 uur Avondmis zo 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED.HERV. KERK 10 en 6 uur ds. J. Codée GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. donderdag 26 juli, 19.15 uur ds. A. v.d. Berg, Bruinisse zondag 29 juli, 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst woensdag 1 aug. 19.15 uur ds. J. de Groot, Rijssen STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur eerw.heer J.D. van Galen, Arnhem OUD. GEREF. GEM. 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. A.J. Wijnmalen. Maartensdijk OUD GEREF. GEM. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst do 2 aug. 7 uur ds. G. v.d. Breevaart, H.I. Ambacht N.H. BUITENGEW. WIJKGEM. IN WORDING REHOBOTHKERK 10 en 7 uur ds. K.M. Vogel R.K. KERK za 19.00 uur Avondmis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 uur eerw.heer J. van Woerden, Rotterdam 2.30 uur ds. J. Codée, (voorb.H.A.) GEREF. GEM. 9.30 en 6.30 uur ds. J. Mol, Hardinxveld-Giessendam 2 uur leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 9.30 en 6 uur ds. C. Mulder 6 uur H.D.) GEREF. KERK 10 uur leesdienst 2.30 uur ds. J.A. Gravenstein. Putten GEREF. GEM. 10, 2 en 6 uur leesdienst donderdag 2 aug. 7.30 uur ds. J.C van Ravenswaay, Arnhem SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur ds H.A. Samsom 2.30 uur ds. H. Harkema GEREF. GEM. Do 26 juli, 19.30 uur ds. W. Hage, Oosterland zo 29 juli, 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds. P.J. Heemstede Richel, WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Dr. P.R. van der Eist, Stavenisse tel. 01663400 Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Oud- Vossemeer Dr. Th.A. Bos, Tholen tel.01660-542 Nieuw Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Menger, Sint-Philipsland tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk te. 01666-548 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer, Sint-Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer tel.01667476 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN 29 juli t/m 4 aug. zondag 3.02 -15.30 maandag 3.51-16.16 dinsdag 4.38 -17.01 woensdag 5.22-17.41 donderdag 6.02-18.19 vrijdag 6.40 -18.55 zaterdag 7.16-19.35 zondag 29 juli Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2