Ten halve gekeerd Gratis sportveld voor NOAD'67 DEZE WEEK Euterpe en Concordia actief Met vier van de zeven stemmen Voetbalvereniging krijgt sportveld De voedster en de vijf egel-baby's Rookverbod in kleedlokalen Geld voor Oranjeverenigingen Vervoer kleuters fl.J.P. Verbetering straten wgmé ST. MAARTENSDIJK Voorzitters stoel al jaar weg Draaien ér een punt aan Orgelconcert van Piet van Egmond Nieuwkerk en Hollebrands naar Koningin Juliana 29e Jaargang no. 37 Donderdag 26 juli 1973 Jff&Bm ÉËNDRAC "Wie Het enige nienwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waai in opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschynt elke donderdag. Abonnementsprijs 8.- per haltjaar. Per post 9,50. Losse nummers 0,40 - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs ƒ0,19 ppr mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,25 4- btw contant. Hoofdredacteur - uitgever u. Heijboer. Bij herhaling is ook in deze kolommen het grote goed onderstreept in vrijheid te kunnen uitkomen voor eigen principe en eigen overtuiging. Dat is nu eenmaal de-peiler van een democratie, zonder te betwisten dat aan de toepassing daarvan geen fouten kunnen kleven. Het kon zelfs op een zekere bescherming lijken, wanneer we die categorie recht lieten wedervaren, die vaak om principiële redenen meende te moeten afwijken van de ogenschijnlijk normale gang van zaken. Om een voorbeeld te noemen: enige tijd geleden werd in deze kolom duidelijk gesignaleerd, dat een Sint Philipslands wethouder de volle democratie aan zijn kant had, toen hij tot het laatste toe bleef vechten voor een andere plaats voor een voetbalkleedgelegenheid. Dat had in zoverre met principe te maken, dat die gelegenheid naar de overtuiging van de opposant veel dichter bij een begraafplaats werd geprojecteerd dan nodig was. Welke overtuiging men ook is toegedaan, welke politieke richting ook, voor ons is dat geen belemmering daaraan het volle pond toe te kennen. Anderzijds moet evenmin worden geschroomd een andere kant van een medaille bloot te leggen. Daartoe is naar ons gevoel wel enige reden na de raadsvergadering van afgelopen Dinsdagavond te Sint Philipsland. Misschien nog niet zo zeer de uitkomst van de stemming voor een gemeentesecretaris. Het viel overigens wel op, dat een politiek A.R. gezinde sollicitant vier en een politiek gezinde S.G.P. sollicitant drie stemmen kreeg. Het leek dus wel op een politieke beslissing, maar de stemming was schriftelijk zodat het niet meer kan zijn dan een veronderstelling. Veel duidelijker was dat bij het meerderheidsvoorstel van b en w tot ingebruikgeving van het gemeentelijke sportveld aan de plaatselijke voetbal vereniging. Het leek ons ietwat teleurstellend dat de S.G.P.-fractie tegen stemde. Overigens kan men in het raadsverslagen de motieven daartoe lezen. Deze uitkomst is in wezen toch wel jammer. Jammer niet in de eerste plaats voor de plaatselijke voetbalvereniging, al was het ook voor die club beter en zeker plezieriger, wanneer haar streven door een gemeentebestuur in haar geheel kan worden gesteund. Jammer ook niet alleen omdat de S.G.P. in wezen toch niet als eenheid kon optreden, want al heeft een voorzitter daarin geen stem, het was toch een uitvloeisel van een meerderheidsvoorstel en in die meerderheid weet men iemand uit de S.G.P.-kring, nl. de raads voorzitter zelf. Veel meer jammer zien we deze uitkomst, omdat het van de S.G.P.-fractie wat inconsequent aandeed. Immers, destijds is een bestemmingsplan met inbegrip van een sportveldprojectie tot stand gekomen, dank zij de unanieme raadsinstemming. Zelfs een gemeenteraad die bestond uit 4 S.G.P.-aanhangers. Ook zij weten dat wanneer eenmaal het a heeft geklonken de b niet meer kan worden ingeslikt. Het bestemmingsplan en daarmee het sportveld kwam tot stand. Dan ligt het voor de hand daaraan ook de bestemming te geven, welke daarin ligt opgesloten. De logische consequentie bij het eerste ja was dat ter zijner tijd een bestaande plaatselijke vereniging daarvan gebruiker zou worden. Een andere bestemming heeft het nooit gehad en ook niet kunnen hebben. Een vereniging waarvan bekend was dat ze in competitieverband voetbalde. De uitslag van afgelopen dinsdag wekte de indruk, dat de S.G.P. van mening is beter ten halve te keren dan ten hele te dwalen. Zoiets moet dan wel vraag tekens oproepen. Te meer omdat toch ook een duidelijke afwijking wordt gesignaleerd met de landelijke S.G.P. opvatting. Het gaat immers om een vereniging die uitsluitend de zaterdag- sport beoefent en geen gedachte heeft daarin verandering te brengen. Dat bovendien weet vastgelegd in de voorwaarden tot gebruik. Er was dus concreet gezegd aan alle voorwaarden voldaan om ook het S.G.P. fiat te krijgen, zoals dat er tevoren ook al was gekomen. De raad voelde er niet voor het allemaal opnieuw te gaan oprakelen. Dit laatste werd nog vertolkt bij monde van de heer De Jager. Dat was ook wellicht het beste, vooral omdat het hoogstwaar schijnlijk geen verandering in het standpunt had kunnen brengen. Maar voor degene die wat meer afstand kan nemen, was dat veranderde standpunt een wat vreemde zaak. De planning kreeg wel unanieme goed keuring, de bestemming niet. De vraag rijst dan of werkelijk het algemeen belang, of het politieke belang is gediend of dat het beperkt blijft tot de plaatselijke controle. Niet verwonderlijk dat na zo'n uitslag deze vraag overblijft. Arjos-lid A. Verbree(26) uit Woubrugge gemeentesecretaris van Sint-Philipsland De 26-jarlge Anthony Verbree uit Woubrugge, lid van de Anti Revolutionaire Party en de Gereformeerde Kerk, is gemeentesecretaris van Sint-Philipsland. Met vier van de zeven stemmen werd de huidige waarnemend gemeentesecretaris en chef af deling algemene zaken/sociale zaken van Woubrugge dinsdagavond benoemd door de Fliplandse gemeenteraad. Voor of na de stemming was er geen enkele discussie over. B. en w. hadden uit tien sollicitanten een aanbeveling van twee gemaakt, waar mee de raad nader kennis had gemaakt. De heer B. Verrips uit Giessenburg en Schelluinen kreeg drie stemmen. De heerVerbree,dieinhet bezit is van de diploma's gemeente administratie 1 en het eerste deel van G.A.2, is de eerste wat we kunnen noemen volledige gemeentesecretaris van Sint-Philipsland. Voorheen was immers deze functie gecombineerd met het ambt van burgemeester. Na het vertrek van burgemeester G. van Velzen werden de functies ontkoppeld. De heer G. van den Berg is alleen burgemeester, de heer A. Verbree wordt nu secretaris. De benoeming gaat vermoedeiyk 1 oktober in. De jonge ambtenaar is op 27 augustus 1946 geboren in de gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude, waarna hij op de gemeentesecretarieën van 's- Gravendeel Nootdorp en Strijen werkte. In juni 1970 kwam de heer Verbree als chef algemene zaken en sociale zaken naar Woubrugge en kreeg daar ook de aanstelling als wnd. secretaris. Hij studeert nog voor zijn laatste ge deelte gemeente administratie 2. De nog niet zo lang gehuwde nieuwe gemeente secretaris van Sint-Philipsland zei dat Zeeland hem wel aantrekt. Een paar keer was hij al in Sint-Philipsland en bracht meermalen zijn vakantie door op Schouwen. Zijn huidige woonplaats Woubrugge bij Alphen aan den Rijn heeft met 3820 inwoners een aparte burgemeester en een aparte secretaris. De gemeenteraad daar bestaat uit 4 ge meentebelang, 3 KVP, 2 CHU en 2 ARP-SGP-leden. Bij een ander voorstel van b. en w. was er dinsdagavond eenzelfde stemmenver houding. Immers, ook al met vier tegen drie stemmen besloot de gemeenteraad van Sint-Philipsland het sportveld gratis in gebruik te geven aan de voetbalver eniging NOAD'67. De SGP stemde om principiële redenen tegen, zo liet wet houder L. Walpot weten, waarmee hij tegelijkertijd het minderheidsstandpunt van het college verklaarde. Hij her innerde eraan hoe bij de aanleg van het veld en daarna over de plaats van het kleedlokaal dat de voetbalvereniging zelf bouwde, al vrij uitvoerig in de ge meenteraad over de zaak zelf is ge sproken. Daarom wilde de SGP-woord- voerder er niet veel meer over zeggen. Hoofdzaak waren voor hem principiële bezwaren. Noad '67 is aangesloten bij de overkoepelende organisatie KNVB en daar is sportverdwazing het gevolg van. Ook wordt het veld kosteloos in ge bruik gegeven, zei wethouder Walpot. In vorige vergaderingen had hij reeds ernstig bezwaar gemaakt tegen de plaats van hetkleedlokaal, vlak naast de begraafplaats. Het ARP raadslid G. J. de Jager noemde het vruchteloos er nog meer over te praten. Hij zou nog wel van wethouder Walpot willen horen of het verschil uitmaakt wanneer de gemeente wel huur zou vragen, maar wethouder Walpot verzekerde dat de principiële bezwaren doorslaggevend waren. In de gebruiksvoorwaarden van het ge meentelijke sportterrein staat onder meer dat van het terrein geen gebruik mag woren gemaakt op werkdagen voor 8 en na 22.30 uur, op zondag en voor 12.00 uur op algemeen christelijke feestdagen, niet samenvallende met een Vorig weekend werden ze moederloos aangetroffen In de werkplaats van de firma Burgers in de Regentessestraat te Tholen. De vijf egel-baby's nog geen vier weken oud, want ze konden de wereld nog niet bekyken.De heer C.A. Burgers vertelde het thuis tegen zyn vrouw: Ellie Burgers- van Oeffelen in de Prinses Christin astraat 11. Die vond het maar zielig, vijf van die kleine egeltjes zonder moeder. De speurtocht naar moeder egel was immers zonder resultaat gebleven. Wellicht slachtoffer van het verkeer of belaagd door een andere vijand. Hulpeloos waren de vijf egel-baby's, nog niet in staat voor eigen voedsel te zorgen. Mevrouw Burgers vorste in een dierenencyclopedie alles uit, wat er over egels was te vinden. Zodra ze kunnen zien, gaan ze ook voor zichzelf zorgen, stond er vermeld. Maar dat ging nu juist nog niet. De vyf kleintjes werden naar de Prinses Christinastraat vervoerd. Ze kregen een kistje met wat doeken er in als warme en droge verblijfplaats en ze krijgen 5 maal per dag de papfles. Ja, het is maar een poppenpapflesje, want anders gaat het niet. Elke voeding kost mevrouw Burgers een half uur tot de laatste 's avonds om half twaalf toe. Mevrouw Burgers heeft het er voor over. Had ze het niet geweten, dan was het wat anders, merkt ze op, maar nu kon ik die kleine dingen niet zo maar aan hun lot overlaten. Ze kennen mevrouw Burgers in die enkele dagen al op de prik, weten precies de tyd van het voedingsuur en ruziën als het ware, wie eerst aan de fles kan komen. Als ze groot zijn gaan ze terug naar de werkplaats in de Regentessestraat, want egels zorgen er wel voor dat muizen of ratten en welk ander ongedierte ook zich niet ongelimiteerd kunnen uitbreiden. Mogelijk heeft Burgers er dus plezier van. Dat heeft hy dan «an de goede egel-zorgen van zyn vrouw te danken. De egel-baby's kunnen zich geen betere verzorging wensen, laat staan indenken. Het komt wel voor dat jonge konyntjes na moederloos te zijn geworden via het flesje groot gebracht worden of een jong gevonden haasje, maar van egeltjes was ons dat tot dusver niet bekend. Wel de foto geeft het bewijs. Mevrouw Ellie Burgers- van Oeffelen bezig met het voeden van de vijf kleine egeltjes. Uiteraard niet allemaal tegeiyk. Nee, om beurten aan de fles. De nieuwe gemeentesecretaris van Sint- Philipsland, de 26-jarige A. Verbree uit Woubrugge. zondag en tijdens begrafenissen. Het sportveld ligt namelijk vlak naast de nieuwe begraafplaats. Beide projecten zijn tegelijk aangelegd. In de voorwaarden staat ook dat het verboden is in de kleedgebouwen te roken. Noad moet er voor zorgen dat de leden het terrein slechts betreden verge zeld van hun leider(s), waarvan de namen tevoren bij b. en w. dienen te worden opgegeven Goaltrappen is ver boden. Voor het zich even lostrappen kunnen de reserve-spelers in de rust ge bruik maken van het middenterrein als de toestand van het veld dat toelaat. Er is een terreinrustperiode voorgeschreven tussen 15 juni en 1 augustus. Het onderhoud van het terrein, doelen en afscheidingen is voor gemeentereke ning. Het CHU-raadslid A. W. Beurkens vroeg zich af of de gemeente aan de voetbalvereniging wel kan opleggen dat er in het kleedlokaal niet gerookt mag worden, aangezien het gebouw eigen dom van Noad is. Burgemeester Van den Berg zei dat de gebruiksvoorwaar den overgenomen zijn van algemeen geldende regels in den lande. Uit het oogpunt van branndpreventie kan de gemeente een rookverbod bedingen, af gezien van het feit dat het uit gezond heidsoogpunt voor de sportbeoefenaren zeker geen kwaad kan. ,,De verboden en regels zijn in deze voorwaarden tot in de finesses geregeld," constateerde de heer De Jager, die er op liet volgen: „Voor mij hoeft dat zo niet". Wethouder Walpot achtte het zonder meer schrappen van het rookverbod toch niet raadzaam. De situering van de vertrekken in het kleedgebouw staat daarmee in nauw verband. Onder alle omstandigheden moet er namelijk een vluchtweg mogelijk zijn, aldus de SGP- wethouder. De voorzitter wees er verder nog op dat de bepalingen er alleen zijn wanneer zich nare dingen zouden voordoen. Om veilig te zitten moeten er voor beide partijen regels zijn. Gebeurt er niets, dan komen de gebruiksvoorwaarden ook niet ter sprake. Met algemene stemmen gaf de Flip landse gemeenteraad totaal 1750 gulden voor de viering van het zilveren regeringsjubileum van koningin Juliana. De oranjevereniging Sint- Philipsland krijgt 1450 gulden de Oranjevereniging Anna Jacobapolder 300 gulden. Het SGP raadslid L.den Engelsman zag liever dat in't vervolg, als 't enigszins mogelijk is, contact wordt opgenomen met de hoofden van de scholen om die wat nauwer bij de feestviering en het programma te betrekken. Tenslotte werken de oranje verenigingen toch allemaal met gemeentegelden. Wet houder A. A. Rijstenbil (partij voor algemene belangen), tevens voorzitter van de Oranjevereniging, antwoordde dat dit in het verleden meermalen ge beurd is, maar men wilde geen mede werking geven. Herhaaldelijk heeft de Oranjevereniging het hoofd gestoten. Enkele jaren geleden heeft het personeel van de o.l.s. geholpen, maar van de chr. school niet. De kleuterschool voerde op zekere Koninginnedag zelfs een eigen feest. Ik hoop dat het in de toekomst anders kan, zei de heer Rijstenbil. Raadslid Den Engelsman vond het ver keerd dat wethouder Rijsntenbil be weerde dat de kleuterschool óp eigen houtje feest vierde. Op een jaarver gadering werd dat door ouders ge vraagd. Het bestuur deed toen de toe zegging daarvoor te zorgen. Wel wilde de heer Den Engelsman toegeven dat er voorheen weinig gebeurde. De burgemeester concludeerde dat de Oranjevereniging altijd graag bereid is voor het organiseren van feesten samen te werken met anderen. Hij zei nog op een vraag van raadslid Den Engelsman dat een post van vijftig gulden voor een film in het Dorpshuis is geschrapt, omdat de aanvragen van de oranjever enigingen hoger waren uitgevallen. Alle kinderen krijgen namelijk een herinne ringsbord. Voor het vervoer van veertien kleuters uit Anna Jacoba-polder naar de kleuter school in Sint-Philipsland werd 5500 gulden beschikbaar gesteld. Dit voor de periode half augustus tot en met december. B. en w. hebben al verschillende inschrijvingen binnen, maar men is nog bezig met iemand uit Sint-Philipsland. Hierbij moet men echter nog wachten op een vergunning. Het SGP-raadslid P. van Hekken vroeg of de 10.000 gulden per jaar voor dit vervoer volledig ten ;laste van de ge meente komen of is hierop ook rijkssub sidie mogelijk. De voorzitter moest hem teleurstellen, aangezien het kleuter onderwijs geen verplicht onderwijs is. Verschillende gemeenten in bijvoor beeld Friesland en Zeeland zitten ook met vervoersproblemen. De heer De Jager noemde de opheffing van de kleuterschool in Anna Jacobapolder een moeilijke zaak, maar sprak anderzijds zijn erkentelijkheid uit voor de door b. en w. gevonden goede oplossing. Voor het verbreden van de Hengelose- straat kwam 13.500 gulden op tafel. Tegelijk met de herbestrating, die drin gend nodig is, wordt de rijbaan verbreed van 4 tot ongeveer 5 meter. Onlangs is er al eenrichtingsverkeer ingesteld. Wethouder Walpot had nogal bezwaren tegen de oorspronkelijke plannen, waarna b. en w. een alternatief gekozen hebben dat duizend gulden meer kost. Ook aan de zuidzijde komt er nu een smal trottoir terwijl het voetpad aan de noordzijde minder breed wordt dan eerst gedacht was. De raad ging daar. mee akkoord. Voor het maken van een oprit aan de Oostdijk bij de Mastgatstraat werd 34.600 gulden beschikbaar gestel. De rijbreedte wordt zes meter. Raadslid Van Hekken vond het een heel groot be drag voor een oprit en vroeg zich af of die uitgaaf wel verantwoord is. Na de afsluiting van de Oosterschelde zal de Oostdijk namelijk kunnen verdwijnen. Wethouder Rijstenbil antwoordde dat hiermee reeds rekening gehouden is. Als de Oostdijk afgegraven wordt na 1978, is er toch nog een oprit nodig voor het nieuwe bestemmingsplan aangezien de rijksweg hoger ligt. De bejaardenwoning Deensestraat 8 werd tijdelijk verhuurd aan dhr. Joh. Reijngoudt. Deze schipper van het m.s. Grietje bouwt een huis aan de Oostdijk. Dhr. C. Nuijens kreeg een doorstro- mingsbijdrage van 1700 gulden wegens het verlaten van de woning Deldense- straat 7. DONDERDAG, VRIJDAG, ZATERDAG Kilo Schouder» carbonade6,98 Kilo Haascarbonade 9,98 Kilo Riblappen 9,98 Kilo Stoofvlees 6,98 MAANDAG: Kilo Verse Worst 3,98 DINSDAG: Kilo Mag. Speklappen3,98 WOENSDAG: Kilo Vleesgehakt. 3,75 HELE WEEK: 200 gram Gebr. Gehakt - 0,99 De SGP-raadsleden L. den Engelsman en P. van Hekken hadden een schriftelijke vraag ingediend over de voorzittersstoel uit de raads-zaal die al sinds vorig jaar augustus weg is. Burge meester G. van Velzen bracht hem zelf weg naar autobekleder Groffen in Woensdrecht om de stoel te laten voor zien van het wapen van Sint-Philipsland in leer. Dat zou gebeuren op kosten van de Rabobank, die dit geschenk gaf omdat men tijdens de verbouwing van het kantoor een gedeelte van het ge meentehuis mocht gebruiken. De raadsleden wilden wel eens weten hoe het nu met de stoel zat. „Dit is echt wel een leuke, maar geen zakelijke vraag. Hoe komt u aan die gegevens. Dit is een spel tussen b. en w. en de bank", vond dhr. Beurkens. Wethouder Walpot: „Door de waarnemend-burgemeester is dat tijdens een informele raadsvergade ring ter algemene kennis gebracht". Dhr. Van Hekken vond het prachtig dat de Rabobank die stoel wil laten be kleden, maar hij is nu al meer dan een jaar weg. „Het ging er bij ons om: leuren ze nou met die stoel of hoe zit het". Dhr. Den Engelsman had zich zaterdagavond nog door de vorige burgemeester G. van Velzen over de kwestie laten informeren. Burgemeester Van den Berg vond het een erg moeilijke zaak en noemde het een drama, dat hij overliet aan wet houder Rijstenbil. Deze sprak van een heel ingewikkelde zaak. Toen burge meester Van Velzen vertrok stond op het lijstje van lopende zaken ook de stoel. Dhr. Rijstenbil belde erover met dhr. Groffen in Woensdrecht, maar die had de stoel in Breda laten brengen. Hij zou er werk van laten maken in een klooster, maar daar deed men dat werk ook niet meer. Begin dit jaar is de stoel helemaal uit elkaar gehaald en nu zijn er tien twaalf stukken los hout over. Het leer is blijkbaar zoek geraakt, want men wil nu nieuw leer nemen om de stoel helemaal opnieuw te bekleden. Ze draaien er gewoon een punt aan. Het is een heel nare zaak", aldus wethouder Rijstenbil. De burgemester zei dat dhr. Groffen het heel vervelend vindt. De stoel wordt nu gelijmd, zodat die teruggehaald kan worden. Het wapen van Sint-Philipsland, dat op ware Ten halve keren Nieuwe gemeentesecretaris Sint- Philipsland Woonwagenbewoners verboden wapenbezit met Twee streekbewoners naar Den Haag voor 6 sept. ontmoeting met koningin Voor afsluiting Oosterschelde professioneel onderzoek Reimerswaal gewenst Een groeiend streekmuseum Jan O vereen kamMoers taal Zaterdag zilveren Vossemeerse wielerronde Vyf moederloze egelbabies krygen moederiyke verzorging Er waren weer WV-activiteiten Noad kan 11 augustus op sport veld starten VOOR ONTEVREDEN MENSEN BESTAAN ER GEEN GEMAKKELIJKE STOELEN Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. grootte destijds ook werd meegegeven, zag de burgemeester nooit meer in leer op de stoel komen. „Het probleem is nog niet zo nijpend als de voorzitter zeff nog niet gemerkt heeft dat de stoel weg is", zei raadslid De Jager, waarmee de Fliplandse gemeenteraad er dinsdag avond een punt achter zette. Vanavond, donderdag 26 juli, geeft Piet van Egmond om acht uur een orgelcon cert in De Ark te Vrederust. Hij voert werken uit van Handel, Walther, "Bach, Mendelssohn- Bartholdy, Reger, Vierne en Andriessen. advertentie IM. In het kader van het 25-jarig ambts jubileum van koningin Juliana zullen het Zeeuwse statenlid E. Ph. Nieuwkerk en de Thoolse raadsnestor J. I. Holle brands, beiden uit Poortvliet, met hun echtgenotes op donderdag 6 september een feestelijke bijeenkomst in Den Haag bijwonen. In het gebouw van de Tweede Kamer zal koningin Juliana dan leden van ge meenteraden, provinciale staten en staten-generaal ontmoeten voor de nationale manifestatie op 4 september in het RAI-gebouw. In Amsterdam zijn geen inwoners van Tholen en Sint- Philipsland uitgenodigd. Hiervoor kon men zich aanmelden bij de commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen. Uit de 120 aanmeldingen zijn 35 inwoners van onze provincie geloot die samen met de commissaris der koningin en de leden van gedeputeerde staten naar Amster dam gaan. Door samenwerking van de Streek VVV Eiland Tholen en verschillende verenigingen zijn er deze zomer verschillende activiteiten op touw gezet! Zo waren er in Sint-Maartensdijk twee woensdagen evenementen in samenwerking met de middenstands- vereniging, die mede door het prachtige weer prima slaagden. De eerste keer was de voetbalvereniging Smerdiek er goed mee ten bate van de nieuwe lichtinstallatie op het sportveld, woensdag 18 juli de muziekvereniging Euterpe. Op de foto is de boerenkapel van Euterpe op de Markt in actie. Deze tien muzikanten zorgden 's avonds vanaf half acht voor een feestelijke stemming bij het rad van avontuur. In Tholen was de zustervereniging Concordia actief met een mosselfeest. Veel streekbewoners en toeristen kwamen er proeven en luisteren en droegen tegelijk een steentje bij voor de festiviteiten die Concordia ter gelegenheid van haar negentigjarig bestaan volgend jaar gaat organiseren. Voor verslagen zie het plaatselijk nieuws.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 1