Vosmeer zonder finale moeite Eendrachtcup winnaar 1973 Voorturncursus W Vervolg plaatselijk nieuws KAA BEE VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Om de derde plaats Snelle voorsprong Vosmeer Nog twee tegendoelpunten Prijsuitreiking Reuze beker voor Smerdiek WHS 3 won eigen toernooi Vriendschappelijk Vosmeer speelde om beker Veteranen Toernooi gewonnen Jeugdvoetballer 1973 Vosmeer 4 gelijk SINT MAARTENSDIJK Accordeonvereniging in Maartenshof Nu aan de sloop SCHERPENISSE Nieuwe grondprijzen Collecte Beroepen Goede hoop op eigen arts Burenruzie eindigt met vechtpartij Rioleringsstraten meer toegankelijk PETTEN POORTVLIET Elektrische kabel Zendingscommissie Opnieuw ongevallen Navordering aan grondpachters SINT-PHILIPSLAND Schoolreis o.l.s. Wielrennen vervolg op pag. 9 Donderdag 14 juni 1973 7 Het gaat wel tegen elke realiteit in, maar je wilt dan nog wel eens een keertje geloven aan een tweede Eendrachtcup-verrassing. Veronderstel, zo was de publieke opinie op de stralende zaterdag van de Eendrachtcupfinale, dat de Smerdiekse reserves de verrassing van Hemelvaartsdag prolongeren en Vosmeer 1 klop geven. Dan zou het eindresultaat zyn dat Smerdiek 2 cupwinnaar werd en Smerdiek 1 de vierde plaats zou bezetten. Met deze gedachte werd nog eventjes gespeeld toen WHS 1 zich tegen Smerdiek 1 na een matte voetbalpartij als derde had geplaatst via een 10 overwin ning. Maar de supportersschare stond al spoedig met beide benen weer op de begane grond van Haestinge, nadat Vosmeer al snel met een 20 voorsprong duidelijk had gemaakt dat een toevalstreffer binnen de tien dagen moeilijk kan worden herhaald. Er was om met federatievoorzitter A. van den Hoek te spreken, een zich dapper werend Smerdiek 2 dat niet met afbraak en verdedigend voetbal de finale ondragelijk maakte. Er was wel de duidelijkheid dat er alleen hoogspanning kan zijn, wanneer twee aan elkaar gewaagde standaardelftallen de finale bereiken. Dat alles nam niet weg, dat ook de Eendrachtcup 1973 weer volop publieke waarde ring kreeg en zonder financiële uitschieter toch zijn rendement weer opleverde. Zoals gebruikelijk was er voor de finale de wedstrijd om de derde en vierde plaats. Daarbij waren wel twee standaardelftallen, twee derde klassers, ja zelfs twee competitie-partners bij be trokken: Smerdiek en WHS. De enige argumenten om onder deze voor de kijkers zeer behaaglijke, maar voor de spelers wel vrij hoge temperatuur nog enige activiteit te ontplooien was bij Smerdiek een revanche voor het 03 verlies in de nederlaagwedstrijd en bij WHS het aantonen dat de 10 nederlaag tegen Smerdiek 2 in de Een drachtcup voorronde op 'n vergissing; berustte. Dat laatste is er dan wel uitge komen, maar overtuigend was het alle maal niet. Geen van de 22 had zin er voor te vechten, men wilde hoogstens winnen, maar daarmee was ook alles gezegd. Zou men er een tekening uit willen halen voor de nieuwe competitie, dan zou men kunnen vaststellen dat Smerdiek met het probleem van de af- werker in de maag zit, terwijl de non chalance bij WHS competitiepunten bij de vleet kan kosten. Het enige wat er zaterdag nog wel eens viel te bewonderen, was goed midden veldspel aan beide kanten. In de aanval bleef WHS gevaarlijker, maar de meeste dreiging liep op niets uit. Aan de andere kant was opvallend, dat aanvalsleider Ad v. d. Hoek (overigens wel ijverig)-' elk balbezit zodanig onderstreepte: dat hij niet een pass afstond aan zijn medespelers. Dat maakte het de Sint- Annalandse verdediging gemakkelijk door zich te kunnen beperken Ad af te stoppen, terwijl de jeugdige Adrie de Viet belangrijk gevaarlijker was. Weinig hoogtepunten dus, maar het was toch eerst Ad van den Hoek die vrij voor de keeper kwam te staan. Hij maakte echter geen gebruik van de gelegenheid om beter te richten en schoot tegen de voet van de uitgelopen Wim Fase op. Een soortgelijk geval zag men later aan de andere kant, toen Nico Hage de bal op maat aan Theo Moerland door speelde. Hij lepelde wel, maar de uitge lopen Jos van Splunter kon via de vingertoppen ook dat langs de lijn ver wachte doelpunt voorkomen. Het ver dere verloop van de eerste helft was tam. Slechts Sjaak Moerland zorgde voor enige moeilijkheden tegenover doelman Wim Fase, waarbij de Sint-Annalandse keeper in zijn reactie te ver ging. Het leverde na overleg met de grensrechter een schrobbering op. De WHS zege bleef lang uit, niet omdat ook de tweede helft daartoe zonder mogelijkheden bleef, maar omdat de volle inzet ook bij WHS ontbrak. Eerst uit een fraaie solo van Nico Hage, waarbij ook de doelman werd omspeeld, bracht de handen op elkaar: 01. Nog eer het laatste fluit signaal 22 spelers opluchting gaf, had Piet Mosselman een uitstekend schot van Ad van den Hoek van af de lijn moeten wegk'oppen. Verder kon een te slappe inzet van Dick Soomers door Wim Fase tegen de paal worden wegge tikt. Voor het overige hield men het voor gezegd en gedaan. Bij Smerdiek toonde Jaap Kloet weer de meest betrouwbare indruk en maakte De Vier zijn kandida tuur opnieuw waar. Bij WHS was Han van Vossen de moeilijkst passeerbare verdediger en nog het meest actief in de opbouw van de aanval. Beide keepers kregen het niet bar druk, aangezien vooral WHS veel maar zeer slecht schoot. De Guiljams hebben in deze Een drachtcup nogal eens van zich doen spreken. Dat bleek zowel in de voor ronde op Hemelvaartsdag als in de finale afgelopen zaterdag. Jos Guiljam speelt bij Vosmeer linksbuiten en Jan Guiljam staat bij Smerdiek 2 tussen de palen. Ze hadden beiden een groot aan deel in de snelle kentering van de finale. De Eendrachtcup eindspurt tussen Vos meer 1 en Smerdiek 2 was nog maar vijf minuten oud toen Jos Guiljam in de richting van zijn broer schoot. Die kwam er niet aan te pas, maar wel de Smerdiekse verdediger Koos van Eden Hoek die de bal in eigen doel werkte: 1—0. Weer vijf minuten later vuurde Haver sians de bal in de richting van het Smerdiekse doel en nu verkeek keeper Jan Guiljam zich danig: 20. Dat was een veel te vroege Smerdiekse afgang om tegen het toch al sterker Vosmeer nog het minste kansje over te houden. Dat is er ook niet uitgekomen. Vosmeer viel na deze voorsprong wat terug, maar behield toch wel een overwicht. Smerdiek 2 kon zich verdedigend wel handhaven, kwam op het middenveld ook nog tot een aardige opbouw, maar eer de zestien meter was bereikt strandde men op de toch niet altijd hechte Vossemeerse verdediging. Met name Wim Scherpenisse en Fred Snoep maakten het Kees Timmermans en de zijnen nog wel eens lastig. De Vossemeerse reserve doelman Han van Daalen had niet zo veel werk, maar was daarbij toch volledig betrouwbaar. In de tweede helft leek Smerdiek 2 aan vankelijk eën debacle tegemoet te gaan. Nadat Hans Vaders een goede kans net naast had geschoten, schoot Wim van Dijke na een combinatie met Hans Vaders opnieuw langs Jan Guiljam: 3—0. Vlak daarop werd het via Hans Vaders binnenkant paal 40. Weer zakte Vosmeer wat af. Nadat Wim Scherpenisse te lang had gewacht om een aanval goed af te ronden, klonk er volop applaus van vriend en vijand toen Fred Snoep uit een pass van Kees van den Hoek precies in de hoek een fraaie tegengoal scoorde. De uitslag werd in dat opzicht nog bevredigender toen Wim Scherpenisse doorzette op een voorzet van Fred Snoep, terwijl Vos meer onder protest bleef staan voor buitenspel. Nou ja, zoveel deed het er niet toe, om dat de Vosmeer zege al na tien minuten duidelijk was geworden. Van de acht Eendrachtcups heeft Vos meer er nu al zeven op zijn naam ge bracht. Men is daardoor ook in het definitieve bezit van twee wisselbekers van die naam. In de hal van Haestinge reikte Toon van den Hoek na een welkomstwoord door de voorzitter van de organiserende ver eniging Smerdiek, dhr. A. L. Hage, de prijzen uit. Hij benadrukte een bij dit gebeuren toch menigmaal verrassende uitslag, zoals ook nu weer. Niet het ge lukkig lotende WHS 1, dat immers in zijn poule moest voetballen tegen Stavenisse en Smerdiek 2, kwam in de finale. Ook niet Smerdiek 1 dat in de eerste helft tegen Vosmeer 1 daartoe de papieren in handen hield (ook trainer Nefs meende dat er dit jaar vrijwel geen kans op de Eendrachtcup was) maar Smerdiek 2 en toch weer Vosmeer 1 waren de finalisten. Dhr. Van den Hoek prees in de eerste plaats de moed van Stavenisse en daarmee ook de wel willendheid mee te doen aan een Thools sportgebeuren. Hij betreurde nogmaals het niet meedoen van Tholense Boys en SPS, maar de voorzitter van de Thoolse Sport Federatie hoopte wel op hereni ging- Hij was de organiserende vereniging dankbaar voor het vele werk en evenals voorzitter Hage, dat klein getal dat zoveel voor deze organisaite had willen doen. Dit temeer, nu er toch nogal wat haken en ogen waren. Al was er dan niet de meest spannende finale, al was er de warmte die parten speelde, opnieuw is bewezen dat de Eendrachtcup nog leeft. Er is sportief gevoetbald en er was ook goede publieke belangstelling. Aan de aanvoerder van de deelnemende elf tallen werden vervolgens de prijzen uit gereikt, te beginnen van onderaf aan WHS 2, Stavenisse, Smerdiek 1, WHS 1, Smerdiek 2 entenslotteeen definitieve en een wisselbeker aan Vosmeer 1. Pinkstermaandag werd het in Krabben- dijke voor Smerdiek 1 succesvol voetbal. Men was een van de deelnemers in het door Krabbendijke georganiseerde toernooi om de Jaap Tolhoekbeker. Deze wisselbeker werd door de thuis- clubbeschikbaargesteld als herinnering aan de vorig jaar overleden penning meester van deze vereniging. Het was vooral tegen de elftallen waar Smerdiek minder bekend is, dat men zich kon Een aantal meisjes hebben de voorturn cursus gevolgd als eerste stap op een lange weg tot het lesgeven in de turn- sport. 62 van de 150 cursisten moesten worden afgewezen. Van de Thoolse turnverenigingen slaagden Anjo Leem- rijze van WWV uit Sint-Maartensdijk, Tanja Groene, Anke Groenewege en Liza de Witte van WIK te Sint-Anna- land, Janna Niemandsverdriet en Joke de Koning van Spido te Oud-Vosse- meer. Het onder leiding van de Zeeuws- Brabantse Turnkring afgenomen examen vond plaats te Kapelle. ontplooien en dan was men onherken baar in vergelijking tot de wat magere vertoning van voorgaande dagen. Elke wedstrijd duurde twee keer twintig minuten en dat betekent niet zo veel tijd om te kunnen scoren, zelfs niet om kansen te scheppen. Daardoor en omdat Krabbendijke ook wel weet wie in de Smerdiekse aanvalslinie aandacht verdient, bleef de eerste ontmoeting Smerdiek-Krabbendijke 00. Tegen Zierikzee werd het eveneens gelijk, maar nu met een 11 uitslag, waarbij Ko Stoutjesdijk het Smerdiekse doel punt aantekende. Daarna kwam de volle buit binnen, want tegen Breskens scoorde Ad van den Hoek en Kees Nagelkerke, waar tegenover Breskens niet verder kwam dan één doelpunt: 2—1. In de wedstrijd tegen Kruisland be haalde Smerdiek eveneens een welis waar krappe, maar voldoende voor sprong: 10. Het was opnieuw Ad van den Hoek die matchwinnaar werd voor zijn club. De einduitslag was hierdoor Smerdiek eerste met zes punten, Krabbendijke tweede met vijf punten, Zierikzee derde met vier punten, Breskens vierde met drie punten en Kruisland vijfde met twee punten. Mevr. Tolhoek reikte de formidabele wisselbeker uit aan de Smerdiekse aan voerder, een trofee van een meter hoog, terwijl daarnaast ook een beker als vaste toernooiwinst in de prijzenkast van Smerdiek staat na dit plezierig voet baltoernooi. Gezellig en warm was het Pinkstermaandag ook buiten en binnen de WHS lijnen Daar ging het op 2 juni wegens weersomstandigheden uitge stelde toernooi van het derde elftal wel door, zij het dat Stavenisse 2 bereid' bleek in te vallen voor het verhinderde Rillandia 3. De wedstrijden van twee keer vijf minuten vergden een snelle inzet om iets te kunnen bereiken. Dat lukte niemand tijdens de eerste wedstrijd WHS 3 - Vosmeer 3, waarbij van Daalen en de zijnen uitgesproken meer en betere kansen hadden dan de Sint- Annalanders. Gerrit Bril en zijn mede aanvallers hadden trouwens deze middag elke produktiviteit thuis ge laten, want bij geen enkele wedstrijd in dit toernooi werd de veldmeerderheid ook in Vossemeerse doelpunten uitgedrukt WHS 3moest onmiddellijk daarna weer van start omdat Bruinisse 3 door het missen van een veerpont te laat zou arriveren. De WHSers startten toen tegen Stavenisse 2. Ook die gasten hadden hun schutter thuisgelaten, terwijl bij WHS 3 invaller junior Bram Rijnberg wel voor een fraai doelpunt zorgde en ook in het verdere van de middag matchwinnaar werd. In de derde ontmoeting, die tussen Bruse Boys 3 en Vosmeer 3, kon de Vossemeerse kampioensploeg weer niet 't overwicht uitdrukken. Het tweede doelpuntloze gelijke spel kwam op het scorebord te staan. Het elftal van Bruinisse schoot wel uit de slof, toen het een half uur tegen Stavenisse moest voetballen. De drie gemaakte doelpunten bewezen dat de Bruse aan val actief was, waartegenover de reserves van Stavenisse volledig verstek lieten gaan. Vijf doelpunten in de tweemaal vijftien minuten zag het publiek in de voorlaatste wedstrijd, die tussen WHS 3 en Bruse Boys 3. Al vrij snel profiteerde Bram Rijnberg van een slecht wegwerkende Bruse verdediger, zodat men de eerste helft al een WHS voorsprong boekte die uiteindelijk ook beslissend was voor de toernooiwinst. Wim Bazen loeierde uit een voorzet van Jan Akkermans nummers twee in de Bruse touwen, maar een hoge inzet werd Ko Geuze deze middag voor het eerste te machtig :2-l. een misverstand bij Bruse gaf Bram Rijnberg kans deze middag tot een Hattrick te komen 3-1, maar nog voor 't eindsignaal kon de spits van Bru Ko Geuze nog eens verschalken :3-2 De laatste wedstrijd tussen Vosmeer 3 en Stavenisse 2 was eerstgenoemde weer favoriet, maar nu was er een zich wel goed werende en niet versagende verdediging van Stavenisse.Nadat Vosmeer ook nog een strafschop had gemist, was men aan beide kanten ver uitgeblust. Een warm, maar wel plezierig toernooi met de volgende einduitslag: 1. WHS 3 met 5 punten, 4 voor, 2' tegen 2. BRU 2 met 3 pnt., 5 voor. 3 tegen 3. Vosmeer 3 met 3 punen, 0 voor, 0 tegen 4. Stavenisse 2 met 1 punt, O voor, 4 tegen Voorzitter Bram Soeters verzorde de prijsuitreiking. Tussen het WHS 3 Pinkstertournooi door speelde WHS 1 vriendschappelijk tegen Steenbergen 1, een vierde zondagsklasser. Trainer De Frel experi menteerde nu volop met junioren en dat bracht de partijen vrijwel in evenwicht. De fase-tweeling. Koos v. Poortvliet en in de tweede helft verdediger Quaak weerden zich niet onverdienstelijk. Na goede voorbereiding van een ijverige Nico Hage werd het door Theo Moer land 10. Steenbergen kwam op gelijke hoogte en bepaalde in de tweede helft de eindstand op 12. Ook de gemeenteambtenaren kwamen weer binnen de lijnen. Dat gebeurde tegen die van Reimerswaal, welk team ook vorig maal reeds sterker bleek dan de elf van Tholen. Tot aan de rust bleef de schade nog tot 10 beperkt, maar de eindstand was 50 voor Reimers waal. Keeper Van Akkeren werd aan de middelvinger geblesseerd. Het eerste elftal van Vosmeer heeft tussen alle Thoolse cupbesognes ook nog twee wedstrijden afgewerkt in het tournooi om de Jac. van de Hoek wissel beker. Men leverde eerst een goede prestatie door met 24 te winnen van Roosendaal, gespeeld op het terrrein van Cluzona. Na een Roosendaalse ope ningsset, maakte Wim Heijboer via een strafschop gelijk. Een goed voetballend Vosmeer kwam in de tweede helft door doelpunten van Kees Timmermans en de jongste aanwinst Rien Vaders tot 1—3 Daarna verkleinde Roosendaal de achterstand, maar Jos Guiljam bracht met een fraai doelpunt definitieve zekerheid in de Vosmeerse winst: 24. De laatste wedstrijd in dit tournooi ging tegen B.S.C. Vooral de eerste helft kwamen er goede combinaties, die in twee doelpunten resulteerden, een van Jos Guiljam, de tweede van Hans Vaders. Het in de tweede helft consolideren van de voorsprong ging ten koste van het kijkspel en men kon bovendien niet verhinderen, dat de thuisclub ook een doelpunt maakte, toen keeper Vaders zich op een schot verkeek: 21. In de rangschikking werd een tweede plaats bereikt achter de winnaar RBC 2, maar voor NSV uit Nispen en BSC uit Roosendaal. De veteranen van Vosmeer hebben een oefenwedstrijd gespeeld tegen de A- junioren en met 3—0 gewonnen. Na 13 minuten verraste Peet Havermans doel man Danny Polderman met een effectvol schot. In dezelfde minuut stond de lat een jeugdtreffer in de weg, die Rien Voormeulen van afstand vuurde. Na rust scoorde Wim de Leeuw en Ko Hommel en wat de jeugd met betere conditie ook probeerde, de veteranen hielden stand. De oefenwedstrijd tegen de Vosmeer jeugd had de veteranen kennelijk goed gedaan, want zaterdag kwam men als winnaar te voorschijn in het tournooi te Hontenisse. De eerste wedstrijd tegen de organiserende vereniging was gewonnen met 20 door doelpunten van Ko Hommel en Toon Brusselaars en ook de tweede leverde de volle buit door een 10 zege op Vogelwaarde via Peet Havermans. Men had nog één punt nodig in de derde wedstrijd en via 00 kwam die binnen na een ontmoeting met de voetbalclub Steen. Zo was men winnaar in de poule en moest voor de finale uitkomen tegen HVV. Met doel punten van de gebroeders Ko en Karei Hommel werd het een 20 zege. Dat het verdedigingswerk uitstekend was blijkt uit het feit dat het tournooi zonder tegendoelpunt werd afgewerkt. Aanvoerder Piet Hommel kreeg uit handen van Hontenisses voorzitter een fraai-e beker voor de prijzenkast. De Vosmeer jeugdcommissie kende bij de A-jeugd 16 punten toe voor de titel jeugdvoetballer van het jaar. Tweede werd Jan Havermans, Rien Voormeulen en Johs. van der Zande, elk met 15 punten. Om uit te maken wie tweede wordt gaan deze drie strafschoppen nemen op keeper Henk van Daalen op donderdag 21 juni. Dan spelen de best geklasseerde voetballers van het A- en B-team tegen jeugdleiders en bestuurs leden. De heer A. Vroege verricht de af trap. Bij de B-junioren was D. van der Zande met 27 punten voetballer van het jaar voor A. van der Zande met 26 en M. van Dijke met 18 punten. Bij de C-junioren was de titel voor Ad Vos die met 22 punten ruim voor bleef op H. Potappel met 18 en J. Burgers met 12 punten. Beoordeeld werd naar sportiviteit, inzet en gedrag. Vosmeer 4 speelde tweede Pinksterdag 33 tegen Devo 2 uit Bosschenhoofd. In deze sportieve ontmoeting namen de gasten al spoedig een voorsprong door een misverstand in de Vosmeer verdediging, maar Johan Verbiest kopte na een kwartier de gelijkmaker in uit een hoekschop van Han Geuze. Na rust bracht Dirk van Driel de stand op 12, maar door zwakke momenten in de verdediging van Vosmeer kon Devo twee doelpunten maken: 32. Via een strafschop van Jan de Klerck kon Vosmeer tien minuten voor tijd de 33 eindstand bereiken. Smerdiek vervolgt het nederlaag- tournooi zaterdagmiddag met om 2 uur de wedstrijd Smerdiek 2Tholense Boys 2 en om vier uur Smerdiek 1 Tholense Boys 1. Daarna zijn de terreinen zes weken gesloten. Na deze rustperiode wordt voor het begin van de competitie de rest van het nederlaag- tournooi afgewerkt. WHS gaat met twee senioren- en twee junioren elftallen naar Melissant. De sportterreinen te Sint-Annaland zijn nu ook gesloten wegens herstel. VOSStWÖ* II P00RTVLIE^RTENSDUK JAC0BA Vrijdagavond werd in Sint Maartenshof een uitvoering gegeven door de accordeonvereniging uit Tholen onder leiding van mevrouw Zwaan. Het werd met een variatieprogramma een gezel lige avond met een dankbaar applaus van de inwoners. Ongeveer half 10 sloot de directrice de samenkomst met dank aan dirigente en muzikanten voor "de aan de inwoners gebrachte gezellige ontspanning. Het slopen van de percelen Groenedijk 10 en 36 is gegund aan de firma Van Tilburg te Bergen op Zoom, terwijl na verkregen toestemming van het Minis terie van Volkshuisvesting 8 woningen aan de Oostsingel en de oude openbare school met oude ambtswoning in de Ds. De Bresstraat onder de slopershamer van de firma Jeroense uit Sint-Annaland terechtkomen. Een en ander zal vrij spoedig zijn beslag krijgen. B. en w. hebben de grondprijzen in het bestemmingsplan West aangepast aan het huidige loon- en prijspeil van uit te voeren openbare werken. Ook de geraamde verwervingskosten zijn zoveel mogelijk met de werkelijkheid in overeenstemming gebracht. De oude berekening dateerde van juli 1970. voor een bejaarden woning en een voudige eengezinswoningen met nor male ligging gaat men per kavel nu ƒ5121,20 betalen. Voor betere woningen met normale ligging per kavel 11.522,70. Voor betere woningen met gunstige ligging per kavel 15.363,60. Voor bungalows per kavel 23.045,40. Voor autoboxen per kavel 1280,30 en voor openbare gebouwen 35,03 per m2, evenals voor de overige ten behoeve van de verwezenlijking van plan West te verkopen gronden. Alle prijzen zijn zonder omzet exclusief BTW. Als de ge meenteraad deze prijzen goedkeurt, komen grondverkopen in plan West niet meer in de gemeenteraad. Deze worden rechtstreeks door b. en w. afgehandeld. De gemeente wil voor verbetering van de verkeerssituatie het pand Molen straat 3 van dhr. W. Geuze kopen en af breken. ,De collecte voor de sanatoria Zonne gloren en Sonnevanck heeft in Scherpe nisse 179,82 opgebracht. De leden van de gereformeerde ge, meente van Scherpenisse hebben op een vergadering besloten een beroep uit te brengen op kandidaat M. Mondria uit Apeldoorn. Het bestuur van de Stichting Gemeen schap Scherpenisse heeft op de adver tenties voor een eigen huisarts al ver schillende reacties ontvangen. Er moeten nog besprekingen met de sollicitanten volgen. Het bestuur geeft zich een grote kans dat men zal slagen. De inwoners wachten met belangstelling af. Vooral voor oudere mensen en gezinnen met kleine kinderen is het moeilijk spreekuur in een ander dorp te houden. Zaterdagmiddag tussen twaalf en één uur is een burenruzie tussen de families P. I. M. en J. van der H. in de Langeweg in een vechtpartij ontaard. Daarbij vielen twee gewonden. ALLE SOORTEN sstraat 40 - Tel. 3 43 68 RCEN OP ZOOM lil Bosstraat B E advertentie IM hcrenhof kortemeestr. 29 bergen op zoom advertentie IM M. werd meegenomen naar het groeps- bureau van de rijkspolitie te Tholen en zal voor de rechtbank in Middelburg moeten verschijnen. De familie Van der H. is inmidddels naar Sint-Maartens dijk verhuisd. Nadat eerst de buren het met elkaar aan de stok hadden ge kregen, werden de mannen inge schakeld. M. gooide door de voor- en achterruiten van het huis van Van der H. materialen naar binnen, waaronder een schop en een tuinschaar. Door de naar binnen vliegende schop werd een vriendinnetje van een van de kinderen van v. d. H., Elma P., aan haar linker bovenarm gewond. Zij werd door dokter A. C. J. Noteboom uit Sint-Annaland behandeld, waarna ze nog werd overge bracht naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom voor het aanbrengen van hechtingen. Nadat de ruiten gesneuveld waren, ontstond er een vechtpartij tussen M. en Van der H. Daarbij liep M. een hoofdwonde op, die door dokter A. A. Kugel uit poortvliet behandeld werd. De gewonden waren reeds naar de dokter toen in twee auto's vier politiemannen arriveerden. De ene patrouillewagen kwam namelijk net binnen terwijl de andere uitrukte toen de melding van de vechtpartij binnen kwam. In de Langeweg heerste enige paniekstemming en heel de buurt was te hoop gelopen. Er waren zo'n vijftig zestig mensen toegestroomd. De politie werd direct geconfronteerd met de mededeling dat er geschoten zou zijn bij de vechtpartij. Men heeft wel een buks gevonden, maar men onderzoekt nog of er mee geschoten is. Het wapen is daar toe opgestuurd naar het gerechtelijk laboratorium in Den Haag voor een nauwkeurig onderzoek. Er waren geen directe bewijzen van lege patronen aan. wezig, zodat de mogelijkheid van het schieten klein wordt geacht. Het is voor een aannemer van rioleringswerken ondoenbaar die arbeid uit te voeren zonder dat omwonenden van overlast gevrijwaard kunnen worden. Dat is recent nog in Poortvliet zo geweest, dat is nog altijd aan de orde in Scherpenisse, waar de gehele ratteplan op zijn kop gezet moet worden.Er is echter wel enig verschil in overlast. Met name tijdens de weekends mag er zoveel mogelijk op gerekend worden, dat de straten behoorlijk toegankelijk zijn. Niet alleen voor de bewoners daar, die uit en in hun woning moeten komen, maar ook wanneer in zo'n straat winkels zijn gevestigd. In deze woonkern leek dat niet altijd bevredigend te kunnen verlopen. Toen vorige week de middenstandsfederatie in vergadering bijeen was, werd er van de zijde der plaatselijke middenstands vereniging Scherpenisse op aangedrongen het gemeentebestuur te verzoeken daarop wat meer te willen toezien omdat met niet zo veel meer werk vooral tijdens de weekends ongerief zou kunnen worden voorkomen, niet alleen voor winkelende inwoners, maar ook voor kerkgangers, enz. De middenstandsfederatie stuurde donderdag een telegram aan het gemeentebestuur en het kreeg voorrang van behandeling. Dat wil zeggen, er werd met spoed advies gevraagd aan gemeentewerken. Het kon echter allemaal niet zo snel worden gerealiseerd, dat voor het Pinksterweekend al extra maatregelen waren genomen. Zo zag vrijdagavond een deel van de Scherpenisse bevolking, dat Hogemarkt, toegang Weststraat en Kaay (winkel woninginrichting van Houte) vrijwel niet toegankelijk waren en dat met 'n lang Pinksterweekend. Van middenstandszijde werd daarna wethouder A.J. Scherpenisse benaderd, die zich nog vrijdagavond persoonlijk kwam overtuigen en eveneens moest vaststellen dat het belangrijk beter kon. Gemeentewerken werd ingeschakeld en vervolgens de hoofdopzichter en dagelijks opzichter van dit werk. Het raderwerk rolde daarna verder, want ook die mensen kwamen tot dezelfde conclusie. Gevolg was toen dat de laadschopmachinist die vrijdagavond ook zijn Pinksterweekend zag onderbroken om orde op zaken te stellen, terwijl zelfs nog twee wagens zand werden aangevoerd. Het gaf nogal wat bedrijvigheid op deze vrijdagavond en toen dat alles omstreeks half tien redelijk opgelost bleek te zijn, ontstond tot overmaat van ramp een lek in de waterleiding bij het perceel Suurland aan de Hogemarkt. Er kwamen toen ook nog een WMZ reparatieploeg in ge touw. Voor die snelle oplossing was men ter plaatse het gemeentebestuur en anderen wel dankbaar, maar moest tegelijk vaststellen dat dit in feite niet nodig behoefde te zijn, wanneer voor het weekend tijdelijk beter schoon schip was gemaakt.Ondertussen lijkt de rioleringsellende nog wat te vertragen, nu ook geen straatmakers een onderaannemer zou het uitvoeren - beschikbaar lijkt te zijn. Bij elkaar zal het voor Scherpenisse wel een opluchting zijn, indien de rioleringswerken spoedig tot het verleden behoren. Hoe snel dat het geval zal zijn of hoe lang dat nog zal duren, is nog op geen week, laat staan, dag te zeggen. herenhof kortemeestr. 29 bergen op zoom advertentie IM Nu een wijziging van de elektrische bovenleiding in de Paasdijkstraat nodig is, werd door de PZEM besloten meteen maar in dit gebied tot aanleg van een londergrondse kabel over te gaan. Ter plaatse werd een zendingsmissie opgericht, bestaande uit 5 personen met als medewerksters enkele dagen om het werk van de zending te stimuleren. Aan kerkgangers werd een folder uitgereikt voor ledenwerving en inmiddels is dat aantal tot 48 gegroeid. Verwacht wordt dat zich «meerderen zullen opgeven. De belangstelling voor de zending werd llevendiger na de causerie van ds. en mevr. Van Donkersgoed, waarbij ook dia's van Kenya werden vertoond. Ook vanaf de Hervormde kansel werd daartoe een opwekkend woord tot de gemeente gericht. Het gaat er op lijken dat de ongevallen in deze woonkern, soms met zeer ernstige gevolgen, niet meer van de lucht zijn. Afgelopen zaterdag reed een dochter van de heer M. Geuze per fiets door de Wilhelminastraat. Voor haar stopte de groentenhandelaar J.N. uit Tholen, die het portier opende op het moment dat het meisje in de buurt was. Door de botsing kwam het meisje te vallen en met haar hoofd op de trottoirband terecht. Naast een hoofd wonde was er een hersenschudding. Dokter de Looze verleende eerste hulp. In de mei raadsvergadering werd door de heer M.J. Geuze C.H.U. gevraagd of het waar was dat de pachters van gemeentegrond een navordering kregen van hertaxatiekosten in 1966 en 1969. B. en W. hebben hierop bevestigend geantwoord. Gedeputeerde Staten hebben namelijk bij de definitieve vast stelling van de rekening over 1969 besloten, dat deze kosten nog bij de pachters in rekening moeten worden gebracht. Andere gemeenten hadden dat al direkt gedaan. Deze zaak is ook reeds in de voormalige gemeente Poortvliet aan de orde gesteld, zo voegt het college toe aan het antwoord voor de heer Geuze. Voor 1966 moet 5,- per beoordeling worden betaald en voor 1969 is dat 10- JDokib. en w. van de voormalige- gemeente Poortvliet hebben hiermee reeds rekening gehouden bij de vast stelling van de rekening over 1969. De invordering van de achterstallige be dragen heeft door de gemeente Poort vliet niet meer plaatsgevonden. De zaak kwam opnieuw aan de orde bij de voorlopige vaststelling van de rekening over het jaar 1970, welke door de nieuwe gemeente Tholen is vastgesteld. Besloten werd, dat deze kosten alsnog te verhalen in de rekening moesten voorkomen, wat betekent, dat tot invor dering moet worden overgegaan. Dat is ook door G.S. aangemerkt. Daarom is thans pas tot invordering overgegaan. Er is geen gemeentelijke verordening, die regelt dat verhaal niet meer mogelijk is. De algemene termijn van verjaring van een schuld is dertig jaar. Bij pachten is dat echter vijf jaar. Het gaat hier echter niet om de pachtsom, maar om een verplichting die voortvloeit uit de overeenkomst. Het blijft dus betalen geblazen, zou de conclusie kunnen zijn als antwoord op de vraag van raadslid M.J. Geuze. De drie laagste klassen van de o.l.s. ver trokken vrijdagmorgen acht uur voor hun jaarlijks uitstapje onder leiding van het onderwijzersechtpaar Van der Linde en het oudercommissielid C. Verkerke met zijn dochter Betsie. Men ging eerst richting België waar in Antwerpen de dierentuin met het dolfinarium werd bezocht. Vooral de grote gorilla maakte indruk op de leerlingen. Na deze attractie ging men weer terug naar eigen vaderland, waar in Dorst bij Breda het natuurbad Surae met speeltuin werd bezocht. Hier vermaakten de kinderen zich goed. Tot slot was er nog een onderlinge voetbalwedstrijd. In Zegge werd de warme maaltijd gebruikt. Na een geslaagde schoolreis was men om half acht weer thuis. Bram Geense is elfde geworden in een cours te Stampersgat. Hij kon dit resultaat nog bereiken na dat hij tot driemaal toe van fiets had moeten verwisselen en de daardoor opgelopen achterstand weer had moeten t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 7