PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK EENDRACHTBODE Donderdag 14 juni 1973 Gemeente Tholen Wijziging spreekuur burge meester. Met ingang van 18 juni 1973 houdt de burge meester voortaan wekelijks spreekuur op maandag van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van woensdag vervalt. Schoolkrant Oesterschelp Subsidie werkgroep zwemmen Kosten muziekschool Verlichting Dalempolder Beroep aangenomen Particuliere bouw Judo Drie bromfietsen gestolen Van de boot in de bus Oranjefeest 5'september POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE K.O.T. reikte prijzen uit Kermis Muziek toonde nieuwe uniformen Pinksterbrief Volleybal Dammen en schaken Gasverdeelstation Grondverkoop Nooit Gedacht maakte naam waar Velocitas houdt geen vakantie Aanleg trim parcours Schietwedstrijden Watersportaktiviteiten Opening dameskapsalon Suzette Verlichting Poststraat Nieuw bushokje Schoolreizen o.l.s. Afkoop erfpacht Zaterdagavond muziek Wielrennen Geslaagd Collecte Schoolreis Juliana van Stolbergschool Moeilijk vernielzuchtige jeugd te remmen Vrouwenbond op reis vervolg pagina 1 2 Advertentie IM Ook deze maand is de Oesterschelp, de school voor lager huishoud- en nijverheidsonderwijs LHNO erin geslaagd een lezenswaardig schoolblad uit te geven. Gevarieerd en van behoorlijk niveau. Het verhaal over de woud-capel, waaronder drie namen staan van de schrijfsters, heeft echter vrijwel in iedere schoolkrant gestaan. Wie met het plagiaat is begonnen, zal wel onopgelost blijven. Maja Steketee, moderedactrice, neemt deze keer de relatie mode en kleur onder de loep. Zij adviseert haar medescholieren een twinset te breien en wel recht en averecht. Mary. Vos beschrijft haar toekomstige loopbaan in de friteszaak van haar ouders, terwijl Adrie Bijl en Jacqueline Hartog een boze vinger opsteken tegen de toeristen die de vervuiling van Strijenham veroor zaken. Rika Vermeulen interviewde mevr. Goorden die langere pauzes inge voerd wil zien, wat de schrijfster de zin: ,,'t mens wordt ook al een dagje ouder" doet neerschrijven. In de Oesterschelp worden weer verschillende cursussen gegeven. Deze bestaan uit acht les- avonden van zeven uur tot half tien. Ieder die negen schooljaren achter de rug heeft, kan zich deze maand opgeven bij de Oesterschelp. Voor zestien- en zeventienjarigen is het lesgeld tien gulden, voor deelnemers en deel neemsters van achttien en ouder twintig gulden. De cursussen die gegeven wor den zijn: 1. fijne keuken door mevr. J. Marcusse, 2. naaldvakken door mej. F. Glerum, 3. bloemschikken door mej. M. v. d. Bijl, 4. Volksdansen door mej. S. de Reus. B. en W. willen de werkgroep zwemmen een subsidie geven van 840 gulden, dat is 10% van de huur van het overdekte zwembad Gageldonk is Bergen op Zoom, waar de werkgroep in groepsverband zwemlessen organiseert. Het college vindt dat voor het zwem- onderricht geen subsidie in de kosten kan worden verleend. Voor het gemeentelijk zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk laat men belang hebbenden ook zelf de kosten van abonnement en leskaart betalen. Bovendien moeten diegenen, die niet in Sint-Maartensdijk wonen zelf voor vervoer naar Haestinge zorgen. Zolang het zwembad in Tholen niet klaar is, zijn b. en w. wel bereid 10% van de huur van het zwembad in Gageldonk in Bergen op Zoom te geven. Op de begroting 1973 is 1,3 miljoen gulden gereserveerd voor het zwembad aan de Zoekweg. De subsidie van rijk en provincie is geraamd op 300.000 gulden. Omtrent de aanleg is echter nog niets bekend. De gemeente moet aan de stichting Zeeuwse Muziekschool over het seizoen 1972-1973 28.327,40 betalen: 2249 lesuren k 12,60. In de begroting was 24.150,00 geraamd, zodat er nog wat bij moet. Voor vernieuwing van de versleten vloerbedekking van de Chr. Nat. School aan het Schuttershof wil de gemeente 6800,- beschikbaar stellen. In het bestemmingsplan Dalempolder gaat de PZEM voor 46.400,00 straat verlichting aanleggen. De lichtmasten komen aan de Molenvlietsedijk, Jolstraat, Kotterstraat, Kon. Juliana- straat en Mossellaan. Ds. L. Eringa, geref. predikant te Tholen en Poortvliet heeft het op hem uitgebrachte beroep vanuit Rotterdam- Heiplaat aangenomen. B. en W. van Tholen hebben geldleningen gegarandeerd in verband met het bouwen van een woning aan D. Hagen, L.H. Zwaai, J.W. Quist, J.C. van Voorst en P.C.A. de Mooij te Tholen, aan R. van Driel en J.M.P.M. van Mechelen te Bergen op Zoom, aan G.C. van Duyn, G. van Burg en L.P.H. Robbe te Rotterdam en J.F.M. Verlaar uit Oudenbosch. Zaterdag 9 juni werd in het verenigings gebouw te Lepelstraat een jeugajuao- tournooi te houden, waaraan ook de eerste judo-club Tholen deelnam. Van de 9 jeugdleden gingen er 5 met een prijs naar huis. De wedstrijden waren volgens gewichtsklassen onderverdeeld in 4 meisjes en 6 jongens groepen. Coach van de Thoolse afvaardiging was secretaris M. de Klerck. In de meisjesklasse 25-30 kg was er een tweede plaats voor Jolanda bij en een derde voor Jolanda van Driel uit Tholen. In de jongensklasse 25-30 kg een tweede plaats voor Martin Moerland uit Tholen. In de meisjesklasse 3035 kg een tweede plaats voor Sandra Geilvoet en in de jongensklasse 3035 kg een eerste plaats voor Said Tsouli uit Tholen. Op de Hoogstraat zijn zaterdagavond weer drie bromfietsen gestolen, die niet op slot stonden. Twee ervan werden maandag onder Oud-Vossemeer terug gevonden. De derde, van L.N. uit Tholen, is nog vermist. De leden van de Thoolse vissersvereni ging „Helpt Elkander" zijn vrijdag 8 juni om half zeven vertrokken voor hun jaarlijkse reis. Over de Koning Boudewijnweg werd het einddoel Duinkerke bereikt. Na de koffie in een modern wegrestaurant in de buurt van Menen, ging men dwars door het mooie Vlaamse heuvelland, de oude stadjes passerend zoals Yper, waar men genoot van de prachtige bouwwerken als stille getuigen van de rijke Zuidnederlandse historie. In de Noordfranse kustplaats Duinkerke ging men naar de bekende touw-, kabel- en nettenfabrieken „Ayello", waar directie en naaste mede werkers zorgden voor een vorstelijke ontvangst. Tijdens de rondleiding door de fabrieken, waar ongeveer 350 mensen werkzaam zijn, werd uitgelegd hoe het allemaal tot stand kwam. Daartoe moesten de heren L. Quist en P. Deurloo wel tot tolk gebombardeerd worden. Ook de vervaardiging van dun en dik touw en van de netten was interessant te bekijken, terwijl ver volgens nog een bezoek werd gebracht aan een eeuwenoude nog in originele staat verkerende 300 meter lange lijnbaan, waar men kon zien, hoe een kabel werd gedraaid op authentieke wijze. Terwijl de heren de havens van Duinkerke bezichtigden, gingen de dames een wandeling maken. Omstreeks vijf uur begon men aan de terugreis, onderbroken door een gezellig diner in de Hof van Mude te Sluis. Via Perkpolder was men ongeveer half twaalf thuis, waarna men het laatste stukje en ook bij aankomst in een spookachtige duisternis beleefde, omdat de stroom was uitgevallen. Maar dat kon niet meer afdoen aan een interes sante en gezellige reisdag. Het Oranjecomite heeft in zaal Saparof het feestprogramma voor woensdag 5 september besproken, de viering van het 25 - jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana. Van alle sport verenigingen was er een vertegen woordiger aanwezig. Er werden verschillende voorstellen gedaan. Besloten werd echter dat alle verenigingen hun aandeel in het OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM programma gaan bekijken. Eind juni zullen die bijdragen dan als bouwstenen dienen voor het definitieve programma. Wel staat nu reeds vast, dat de christelijke gemengde zangvereniging de feestdag zal openen met het zingen van een aantal liederen voor het voormalig gemeentehuis. Ook de muziekvereniging ontbreekt natuurlijk niet. Verder werd het voorstel van het gemeentebestuur besproken om medewerking te verlenen aan een programma in Sint-Maartensdijk. Men was er echter unaniem tegen hieraan overdag mee te doen, aangezien dan vele mensen in eigen dorp van feestelijkheden verstoken blijven. Wel zal men, als daartoe een verzoek komt, proberen aan een avondprogramma in Sint-Maartensdijk mee te doen. De eventueel de wat oudere jeugd kan dan eventueel in eigen dorp toch nog wel aan zijn trekken komen. Voorzitter pastoor A. Vermeulen dankte iedereen voor zijn inbreng. Hij was vol vertrouwen dat men gezamelijk weer tot een waardig feestprogramma kan komen. Krijt Op Tijd heeft vrijdagavond in café De Hoop het biljartseizoen afgesloten met het uitreiken van de prijzen. Na het openingswoord van Theo van der Logt, en de notulen van secretaris Frans Hommel, volgde het wedstrijdverslag A-team van de voorzitter. Dhr. v.d. Logt was uiterst tevreden over de competitie maar teleurgesteld over het clubkampioenschap. Vanuit een schijnbaar gewonnen positie moest men namelijk de overwinning aan Nooit Gedacht laten. Als hiermee geleerd wordt, kan de neder laag ook nog wel positieve punten hebben, aldus de voorzitter. Leo Havermans was tevreden over het B- team: de helft verbeterde zijn gemiddelde en de competitie was tot het einde spannend. Daarna reikte de voorzitter de prijzen uit aan de kampioen van het A-team Piet Hommel Jaczn.(een fraaie beker) en Han van Daalen en Frans Hommel Azn., die voor hun gedeelde tweede plaats een kleinere beker ontvingen. Ook voor de nummers 1 en 2 van het B-team, Andre Aarnoudseen Rien Goudzwaard, waren er bekers. Herman Zeeman ontving de wisselbeker omdat hij zijn gemiddelde met niet minder dan 28 procent had verbeterd. Tenslotte liep men alvast vooruit op de viering van het derde lustrum volgend jaar, waarover op de jaarvergadering in september nog gesproken zal worden. Vrijdag en zaterdag wordt de jaarlijkse kermis weer gehouden op het plein bij de N.H. Kerk. Gezien de aanvragen bij het gemeentebestuur mag er weer een drukte van exploitanten worden verwacht. In de café's wordt er dansmuziek gegeven. De muziekvereniging heeft met een rondgang de nieuwe uniformen van de jeugdleden aan de inwoners laten zien. De costuums zijn door een groot aantal vrijwilligsters gemaakt. Met name het Tamboerskorps zorgde voor een fleurig geheel met hun blauwe broeken, witte truien, rode capes en witte versierde bontmutsen. De N.H. Kerk, gereformeerde Kerk en R.K. Kerk hebben zich in een pinksterbrief tot alle inwoners gewend. In een tien bladzijden tellend boekje werden de mensen gewezen op het grote pinkstergebeuren. Er waren bijdragen van dhr. B. Biesheuvel, ds. G.J. Voortman en pastoor A. Vermeulen. Alle inwoners werden uitgenodigd in de kerken het Pinksterfeest mee te vieren, ook werd aandacht gevraagd voor bijbelverspreiding via de Bijbel per maand club en de leprabestrijding waarvoor op vrijdag 5 oktober een nationale actie wordt gehouden. Amigos heeft in de turnzaal een aantal oefenwedstrijden gespeeld. Tegen Thovó uit Sint-Maartensdijk werd door een team dat niet in competitieverband heeft gespeeld, met 2-1 gewonnen. De beiden herenzestallen behaalden elk een 2-0 overwinning. Het competitieteam heren van Amigos won met 4-0 van het sterke Diomedon. Tenslotte werd tegen Flivo uit Sint-Philipsland gespeeld. In de eerste set trad het competitieteam van Amigos aan, maar deze heren waren veel te sterk voor de fliplanders 15-1 Hierna werden de leden ingezet die niet in competitieverband uitkomen. Nu bleek Flivo beter te zijn. Men won de drie resterende sets van de Amigos reserves met 15-12, 15-6 en 15-8. Voor de competitie speelden de junioren van de schaakclub twee wedstrijden: Margo Bril en Annelies van Dienst hielden het op remise, terwijl Jacky Smits van Margo Bril won.Kees Droogers en Gerrit Vis doen in de tweede klasse a.s. zaterdag mee aan de sneldamkampioenschappen van Nederland in Dordrecht. In die categorie behaalde C. van der Velde uit Tholen de titel, zodat hij nu in de eerste klassec mag uitkomen. Het toernooi duurt van tien tot zes uur. Het terrein waar het gasverdeelstation op staat, gelegen aan de Molenweg is in eigendom en beheer bij de N.V. P.Z.E.M. Dit schrijven b. en w. in ant woord op een desbetreffende vraag, die raadslid T. Aarnoudse (S.G.P.) stelde in de mei raadsvergadering. Van de zijde van de genoemde maatschappij is mee gedeeld, dat rondom het terrein een passende afrastering zal worden aange bracht. Tevens zal het terrein een opknapbeurt krijgen, zo vervolgen B. en W. de beantwoording van de vraag door de heer Aarnoudse. B. en w. hebben aan dhr. C. Schipper grond verkocht in de Dr. Renesstraat en J. H. van Gorsel in de Alexanderstraat Van de stichting volgens de land- arbeiderswet Oud-Vossemeer wil de ge meentegrond kopen in het nieuwe be stemmingsplan Oost. Nooit gedacht heeft voor een grote verrassing gezorgd door het favoriete K.O.T. op tijd in de beslissingswedstrijd om het clubkampioenschap biljarten van Oud-Vossemeer met maar liefst 4-1 te verslaan. Beide ploegen waren gelijk geëindigd, maar K.O.T. had betere wedstrijdcijfers. Een gelijkspel zou al voldoende zijn geweest voor de titel. Het pakte heel anders uit. Veel belangstellenden waren er getuige van in zaal 't Veer. In de eerste partij won Wim Heijboer van Frans Hommel, waarna Rien van Daalen de voorsprong van nooit gedacht vergrootte door winst op Sjaak Schetters. K.O.T. kwam terug door een zege van Han van Daalen op Ko Geuze maar de beslissing viel toen Martin van Hees van Adrie Hommel won. Ook Kees Vroegop versloeg David Polderman. Wedstrijdleider Theo van der Logt feliciteerde nooit gedacht, dat in het eerste jaar van zijn bestaan vanuit een schijnbaar geslagen positie nog winnaar werd. Raadslid A. Goudzwaard reikte namens het gemeentebestuur van Tholen de beker uit aan Nooit Gedacht voorzitter Rien van Daalen. Hij prees ook de sportieve verliezers. Belangrijk vond dhr. Goudzwaard ook dat men steeds als vrienden met elkaar omgaat, ondanks de felle strijd tijdens de wedstrijden. Dit draagt er volgens hem veel toe bij dat de band tussen de diverse sportmensen dermate goed is, dat men er ook in het dagelijks leven zijn voordeel mee kan doen. Dhr. Goudzwaard hoopte op verdere groei van de biljartvereniging opdat ze de inwoners die zich daartoe aangetrokken voelen, een mooie ontspanning kunnen geven. Met zestien tegen drie stemmen heeft de tafeltennisvereniging Velecitas besloten geen vakantie te houden. Het bestuur had een zomerstop voorgesteld, maar dat leverde veel weerstand op bij de leden. Men vond dat wie in de vakantie wil tennissen, daarvoor in de gelegenheid gesteld moet worden. De stemming bracht duidelijkheid. Er moest ook nog een nieuw bestuurslid gekozen worden daar Secretaris- Penningmeester G. Vis, die in augustus vertrekt. P. Ridderhof kreeg zeven stemmen, mej. C. Pipping 4, A. Vis F. Duine 2 en A. Hoogstrate, J. Burgers en R. van Dijke elk 1, P. Ridderhof werd gelijk voorzitter in de plaats van C. Droogers, die nu G. Vis opvolgt als Secretaris-Penningmeester. Dhr. Droogers dankte dhr. Vis voor het vele werk dat hij voor Velocitas heeft gedaan Mej. H. Vogel werd opnieuw benoemd tot wedstrijdleidster.Het zomerseizoen start zaterdag a.s. waarbij de wedstrijden om half acht in plaats van half zeven beginnen. Voor de competitie werden nog gespeeld Dick Hoogstrate-Sjaak Vogel 21-12 en 21 -18, Lineke Vogel - Lia v.d. Have 21 -9 en 21-14, Piet Ridderhof - Dick Hoogstrate 21-10 en 21-18, Piet Ridderhof - Lia v.d. Have 21-9 en 21-9. Bijzonder spannend was de partij tussen Frans Havermans en Hettie Klippel. Deze liep uit tot drie sets (22-20, 18-21, 21-17) waarbij Frans Havermans uiteindelijk de sterkste was. „Door de Nederlandse Sport Federatie is aangeboden een trimparcours aan te leggen op een terrein aan de Langeweg. Naast het plaatsen van de toestellen moeten nog kosten gemaakt worden voor egalisatie en een toegangsweg. De Op maandag 18 juni zal door de Kon. Fanfare Accelerando oud papier worden opgehaald. Advertentie IM post exploitatie sportterreinen zal niet voldoende zijn om deze extra kosten op te vangen. In verband daarmee wordt 5000 gulden geraamd ten laste van de begroting 1973". Dit is een voorstel van b. en w. aan de Thoolse gemeenteraad. Het gaat hier niet om een tweede trim baan, maar om het parcours achter de garage Van Geuze Transport dat er al maanden ligt. Het aanbod van de N.S.F. is namelijk reeds lang uitgevoerd, even als de egalisatie en beplanting van het terrein en de aanleg van een toegangs weg. Het gras is inmiddels ook al een keer gemaaid. De drie trimploegen van WIK maken er op woensdagavond (en op andere dagen individueel) reeds druk gebruik van, terwijl ook de trimclub uit Sint-Maartensdijk het parcours aan de Langeweg al heeft leren vinden. Het is alleen nog wachten op de officiële opening. De schietvereniging prinses Juliana organiseert zaterdag 16 juni van tien tot zeven uur en zaterdag 23 juni van tien tot zes uur wedstrijden op de honderd meter baan. Er worden zo' n 150 D.V. dinsdagavond 19 juni vanaf half zeven wordt namens de Zendingskrans „Draagt elkanders lasten" wederom oud papier opgehaald. Het Bestuur. Advertentie IM schutters verwacht. Uitgenodigd zijn alle schietverenigingen in Zeeland, zodat zowel leden van de KNSA als van Zeeuwse Schietbond kunnen meedoen. De wedstrijden bestaan uit korps-, personeel- en vrije baan Er zal worden geschoten met een klein kaliber geweer 22 of 6 mm op schijf 96. Er wordt geschoten op de baan in de Suzannapolder bij de Kleine Nol. De prijsuitreiking op 23 juni vindt om half zeven plaats in Café van Dijke. De watersportvereniging organiseert zaterdagmiddag 16 juni om half drie een regelmatigheidstocht voor motor jachten, eventueel zeiljachten met motor. De tocht duurt drie uur. De bedoeling is dat iedere deelnemer de tijd opgeeft die hij over het traject denkt te varen. Onderweg zullen geheime posten tussentijden opnemen van alle deelnemende jachten zodat er controle is op de gemiddelde snelheden over de tussenafstanden Degene die zijn opgegeven tijd en de daarmee verband houdende gemiddelde snelheid het meest benadert, is winnaar. Hierdoor geven niet zozeer de kwaliteiten van het schip de doorslag maar wel het inzicht van de schipper inzake het beoordelen stroomsnelheid e.d. Zaterdagavond 23 juni start tussen elf en twaalf uur een zeilwedstrijd op de Krabbenkreek. Het traject ligt richting Engels vaarwater. Zaterdagavond 30 juni om half negen wordt op de Buutengaets de kleurenfilm Taal Ships Race vertoond door de vice-voorzitter van de nationale vereniging het „Zeilende zeeschip", dhr. H.M. Juta. De leden van de middenstands vereniging ter plaatse zitten niet te springen om veelvuldige vestingen en daarmee sterke concur- rentietoename, verzekerde dins-, dagmiddag de voorzitter van Activa bij de opening van dameskapsalon Suzette aan de Nieuwstraat 18. Maar de middenstand ziet wel graag een zo breed mogelijk voorzieningenpakket voor het publiek, zo vervolgde de heer G. Heijboer en is daarom ook blij met voortzetting van deze dameskapsalon. Hij riep het jongste lid de fam. van Vossen- van Beveren welkom toe in de middenstandsgelederen en wees er op, dat die middenstandsvereniging welis waar geen zekerheid kan verschaffen omtrent een bij voortduur bloeiende zaak, maar wel de belangen van haar leden wil behartigen. Hij wenste de exploitante veel succes toe bij het het beheer van deze dameskapsalon onder aanbieding van 'n bloemstuk. Er was daarna een receptie met bezoek en felicitaties van de familie, vrienden en zakenrelaties evenals van de voormalige exploitante mevrouw de Jonge- Moerland en echtgenoot. De openbare verlichting xn de Poststraat zal voorzover nog nodig worden gewijzigd. Inplaats van de elektrische bovenleiding zal een ondergrondse kabel worden aangebracht en de verlichting van deze straat daarbij aangepast. Het gemeentebestuur wil een nieuwe abri van 3000 gulden plaatsen aange zien het bushokje aan het Van der Lek de Clercqplein in slechte staat verkeert. Over de plaats van de nieuwe bushalte wordt nog overleg gepleegd met de rij ksverkeersinspectie. De klassen 1, 2 en 3 hebben vrijdag hun schoolreis gemaakt. Om acht uur ver trokken ze. Onderweg werd nog wat in een bos gespeeld, waarna in Antwerpen de dierentuin met dolfinarium werd be zocht. Ook bekeken de leerlingen het Nocturama waar het nachtdierenleven is nagebootst. Het viel allemaal prima in de smaak. Vervolgens werd de speeltuin De Koekoek achter Antwerpen aange daan. Het was een leuke reis en om acht uur waren de kinderen weer thuis. De leerlingen van klas vijf hebben dinsdag met hun onderwijzer B. J. Vroegop en echtgenote een fietstocht gemaakt. In Bergen op Zoom werd een uurtje gewinkeld bij V en D waarna in het park gegeten werd. In het recreatie oord De Heide achter Bergen op Zoom werd gezwommen, een partijtje slagbal gespeeld en verschillende andere spelle tjes in het bos gedaan. Daarna begon de terugtocht per fiets naar een cafetaria in Halsteren. Daar stond een vrachtwagen te wachten die gecharterd was om eerst de fietsen en daarna de kinderen in Stavenisse te brengen. Dat bleek een verademing te zijn, want de leerlingen waren toch wel moe van zo'n dagje. Het laatste geld werd nog in het cafetaria opgemaakt, waarna men na deze ge slaagde dag met goed weer naar huis ging- B. en W. willen aan dhr. J. van der Haven uit Scherpenisse 176 m2 k f 15,- aan de Oostsingel verkopen. Dit perceel was sinds 1969 in erfpacht gegeven voor 88 gulden per jaar. Van dhr. W.M. Langejan wil de gemeente de schuur Achter 't Bos 24 kopen en van dhr. F. de Rijke de woning Westvest 16, allebei voor de sloop. B. en W. hebben aan dhr. J.J. Snoep grond verkocht aan de Anjerstraat en aan dhr. C. Polderman grond in de Rozestraat. De muziekvereniging Euterpe geeft zaterdagavond vanaf half acht een concert op de Markt onder leiding van dirigent M. Gijzen uit Bergen op Zoom. Voor het uniformen- en instrumenten fonds haalde Euterpe dinsdagavond 4030 kg. oud papier op, wat weer een goede buit was. Amateur Kees Stoutjesdijk behaalde zaterdag in Biervliet een negende prijs. Voor de 90 km kwamen ongeveer vijftig renners aan de start. Er werd vooral om premies gesprint. Kees probeerde vaak uit de groep te ontsnappen, maar dat lukte niet zo best. In Hansweert werd hij maandag zestiende. Ook hier reed hij in de tweede groep. De wedstrijd was 70 km lang. In Axel won Kees Stoutjesdijk dinsdag- zondag 17 juni 1973 THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 uur ds A. de Reuver (voorb. H.A.) 6.30 uur kand. J. Blom, Utrecht GEREF. KERK 10.30 uur ds L. Eringa (voorb. H.A.) 5 uur ds C. v.d. Velde, Oosterhout avond een achttiende prijs, terwijl de winnaar van de ronde van Sint- Maartensdijk (Toine van den Bunder) ook hier eerste werd. Mej. J. Pruissen, leidster aan de open bare kleuterschool, is aan de Rijkspeda- gogische Academie in Middelburg geslaagd voor de akte B hoofdleidster. De heren J. Weggemans, H. v.d. Rhee, W. Deurloo en W. Vroegop slaagden in Bergen op Zoom voor het Smecoma diploma plaatwerker. Dhr. W. Scherpenisse slaagde als construktie- bankwerker-lasser. Allen kregen van de directie van Goedhart B.V. een vier kleurenbalpen. De opbrengst van de collecte voor de Gereformeerde Zendingsbond tijdens eerste en tweede Pinksterdag bracht in de Hervormde Gemeente 2197 op. 74 leerlingen van de hoogste klassen van de Juliana van Stolbergschool zijn vrijdag op schoolreis geweest. Rond zes uur vertrok men richting België, waar een tocht langs de Antwerpse havens werd gemaakt. Na Brussel kwam het monument van Waterloo in zicht. De*. 226 treden van de hoge uitzichttoren werden moedig beklommen. De bussen De leden van de muziekvereniging „EUTERPE" zyn voornemens i.v.m. de aanstaande rommelmarkt op 18 juli de daarvoor beschikbaar gestelde spullen op te komen halen en wel op 18 en 25 juni s'maandagsavonds. Geef wat u geven kunt en zet al uw oude spullen op de stoep. Bent u het de eerste keer vergeten houd u het dan gereed voor de volgende week u zou er ons een groot plezier mee doen. advertentie IM gingen vervolgens naar de Citadel van Namen, waar ze de 70 meter hoge Citadel opreden. De leerlingen genoten hier van een schitterend panorama. Het hoogtepunt van de reis was een bezoek aan de grotten van Dinant. Onder leiding van een gids daalde de jeugd tot honderd meter onder de grond, onder de Maas. De kegels konden zo gegrepen worden. Op de terugweg werd een bezoek gebracht aan de speeltuin te Koutenich. Het was een schitterende schoolreis die begunstigd werd door mooi weer. Het is voor een gemeentebestuur vrijwel ondoenlijk vernielzuchtige jeugd tegen te houden. Hier ligt primair een taak voor de ouders. Dat is de conclusie van Burgemeester en Wethouders in hun antwoord op de vraag van de con fessionele vier in de Thoolse raad. Mevrouw Deurloo en de Heren Geuze, de Korte, van Kempen hadden er in de mei raadsvergadering op gewezen, hoe de jeugd danig huishield in de oude openbare lagere school aan de ds. de Bresstraat. Veel bruikbaar materiaal is nu verdwenen of kapot gemaakt. Een schadepost van wellicht duizenden guldens, zo veronderstelden deze raadsleden. Is het juist dat direct na buitengebruikstelling van deze school zich verschillende gegadigden melden om meubilair aan te kopen?In hun antwoord geven B. en W. de vernielingen toe, maar men kan er noch zelf de gehele dag bij blijven staan noch de politie daar geregeld laten posten. Er was echter met vernielingen wel wat rekening gehouden, want de vloeren zijn destijds uit de woning van gemeentewege verwijderd, terwijl zowel in de woning als school elektrische armaturen ook elders zijn opgeslagen. Een bezoek om inventaris te mogen kopen heeft het college nooit bereikt, wel ambtenaren van gemeentewerken, maar die zijn daartoe niet bevoegd. De waarde van het vernielde materiaal is lang niet zo hoog als wordt veronder steld. Tot voor kort werd het schoolge bouw nog gebruikt door de muziekver eniging Euterpe voor het houden van repetities, zo schrijven b. en w. verder in dat antwoord. Toen het schoolgebouw ook door deze vereniging was ontruimd is opdracht verstrekt tot het maken van het sloopbestek. Inmiddels is voor dit sloopwerk al ingeschreven. De bedoeling is dat de school en woning nog voor de komende bouwvakvakantie wordt gesloopt. De Vrouwenbond N.V.V. afd. Sint- Maartensdijk maakte een reis naar Lichtaart in België. Om 8 uur werd vanaf de Markt vertrokken met een bus van de fa. Van Faassen uit Vlissingen. In Putte was de eerste koffiepauzze. In Lichtaart werd een bezoek gebracht aan het Bobbejan Schoepenland met de bekende show. Men kwam weer terug in Nederland om te Oosterhout in De Kanonnier de warme maaltijd te ge bruiken. Te Bergen op Zoom werd nog even in de Raayberg gepauzeerd, waarna men omstreeks 12 uur thuis was. GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds C. Hegeman 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 eri 6.30 uur ds J. Westerink uit Nunspeet NED. PROT. BOND Geen dienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING IN VER. GEBOUW 10 uur ds Hartevelt, Rotterdam R.K. KERK zaterdag 16 juni 19.00 uur Avondmis zondag 17 juni 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 9.15 uur ds J. Zelle, Leeuwarden gez. dienst met Geref. Kerk 18.30 uur ds P. J. Leenmans, Breskens GEREF. KERK 9.15 uur ds J. Zelle, Leeuwarden, gez. dienst met Ned. Herv. Kerk 15.00 uur ds J. Zelle, Leeuwarden CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur ds J. Westerink, Nunspeet GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag 16 juni 19.00 uur Avondmis zondag 17 juni 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur eerw. heer C. J. de Groot, Nieuw-Lekkerland woensdag 20 juni 10.30 uur Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst donderdag 21 juni 7.30 uur ds A. Hoogerland, Krabbendijke GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTEN SDUK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds H. v.d. Post, Bergambacht donderdag 21 juni 8.309 uur Schriftoverdenking s OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK donderdag 14 juni 7 uur ds G. v.d. Breevaart, H.I. Ambacht zondag 17 juni 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 uur ds H. Kwakkelstein 7 uur ds J. Kooistra (voorber. H.A.) R.K. KERK zaterdag 16 juni 19.00 uur Avondmis SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur dhr,. Groen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds C. Mulder GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds C. v.d. Velde, Oosterhout GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds P. Holst, Heerde GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst woensdag 20 juni 7.30 uur ds C. Hegeman, Tholen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 2.30 uur kand. G. Barends, Amsterdam WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk Dr van der Eist, Stavenisse Tel. 01663400 Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, Oud- Vossemeer Dr A. A. Kugel, Poortvliet Tel. 01662400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr Menger, Sint-Philipsland Tel. 01677—500 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr de Bruin, Sint-Annaland Tel. 01665431 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr Krijger, Oud-Vossemeer Tel. 01667—476 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr Uijl, Sint-Philipsland Tel. 01677—597 b.g.g. 01662-^184 WELZDNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen Tel. 01660—350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 01640—40888 HOOGWATERSTANDEN 17 t/m 23 juni zondag 4.35—16.52 maandag 5.1317.30 dinsdag 5.5218.07 woensdag 6.28—18.43 donderdag 7.0619.18 vrijdag 7.4619.59 zaterdag 8.33—20.45 zaterdag 23 juni Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2