seliik niéuws .smm 'S s^isscBmmunuHD PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK 2 EENDRACHTBODE Donderdag 17 mei 1973 Is;, J SINT- Burgerlijke stand De ondergang van Reimerswaal Geweldig resultaat Te duur verkocht Bromfiets gestolen Auto uit de bocht Laatste slagen Bejaardenuitstapje Opening cadeau-boutique Kerkelijk Leven koos kerkeraad Examens op de Oesterschelp Verbetering wandelpad Schutterssuccessen Burgerlijke stand POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Begrafenis F. Hommel Volleybal Biljartkampioenschappen Schaakverrassing Tennis en wandelen Wat is geluk? Burgerlijke stand Defecte auto in de bosjes Collecte Bejaarden op bezoek Ze hebben het voor elkaar Burgerlijke stand Zendingswerk in Kenya Grootste en best geporteerde zaken in W.-Brabant voor: aparte Dames-hand werken, ook buiten landse w.o. Eva Rosenstand enz. Gobelins Zuivelstraat 19 Bergen op Zoom Nieuwe Markt 46 Roosendaal Burgerlijke stand Voor ZONNESCHERMEN en LUXAFLEXEN MULLER-FRANKE B.V. Schoolreizen l.t.s. A. RINSES, Dierenarts Collecte Vervolg op pag. 1 vrijdag 25 mei Laatste Kwartier THOLEft: VOSStWEWfi POOmiEjUk W MAARTENSDIJK Loop der bevolking over de maand april 1973. Geboorte: Margaretha dv. Willem van Bals en van Lucia op 't Eijnde; Martine Zoetje dv. Pieter J. Joosse en van Bonnie M. Renes; Marius Cornelis de Wilde en van Helena C. Quist; Pieter Adriaan zv Marimus J.Uijl en van Dina J.Over- beeke; Leena Pieternella Maria dv. Leendert M. Verkerke en van Neeltje W. Bijl; Ferdinand Alexander zv. Hermann K. Laban en van Maria A. C. de Greef; Adriaan Jacobus zv. Rosinus Veld en van Catharina M. Schot; Gaby zv. Aart L. Brand en van Alida L. Slingerland; Boudewijn Joan zv. Joan P. B. Zuurdeeg en van Antje E. Jongstra. Huwelyk: Johannes A. M. Visser, geb. 4-7-1950 uit Steenbergen en Helena C. M. van Agtmaal geb. 16-10-1951; Dingeman Geuze, geb. 13-12-1948 en Christina J. Wessels geb. 8-11-1948 uit Oud-Vossemeer; Jan J. van Poppel, geb. 14-12-1945 en Magdalina C. Moerland, geb. 31-5-1951. Overleden: Neeltje Quist, geb. 14-10- 1894 ev. Mattheus C. van Splunter; Maria Bijnagte, geb. 11 -9-1898 ev. Johannes Kurvink. Vestigingen: Irene M. C. M. Egger- mont-Hermans uit Hontenisse; Aart L. Brand (3 pers.) uit Spijkenisse; Peter J. Borgwat uit Bergen op Zoom; Willem Heijbroek (4 pers.) uit Bergen op Zoom; Oscar Huiskamp (2 pers.) uit Arnhem; Jean Martinot (2 pers.) uit Vlaardingen; Tannetje M. Overbeeke uit Noordwijk; Abraham J. Lensen (7 pers.) uit Oostburg; Martin Rooders (3 pers.) uit Vlaardingen; Adrianus W. Cameron uit Bergen op Zoom; Cornelis A. Dielissen (3 pers.) uit Bergen op Zoom. Vertrokken: Johannis R. Gosker. naar 's-Gravenhage; Dina C. v. d. Berg- Augustijn naar Bergen op Zoom; Veronica Kortman (2 pers.) naar Rilland-Bath; Abdeslam Guenfoudi naar Halsteren; Josephus P. C. Matthijssen (3 pers.) naar Bergen op Zoom; Johanna C. Duran-Aalbrechtse naar Gouderak; Helena C. M. Visser van Agtmaal naar Roosendaal; Frank A. Murphy naar Canada; Wilhelmus H. Burger (9 pers.) naar Etten-Leur; D.T.A.,de Thoolse ambtenaren, voetballen dinsdagavond om zeven uur op 't sportveld aan de Zoekweg tegen hun collega's van de Zuid-Bevelandse gemeente Reimerswaal De voor het Nederlands Astmafonds gehouden collecte heeft 1166,50 opgebracht, wat het dubbele is van het vorig jaar ontvangen bedrag. Voor dit geweldige resultaat wordt dan ook iedereen dank gebracht. Een ongeveer twintigjarige man met eer. fel gele auto probeert verschillende mensen, vooral bejaarden, op een slinkse manier geld afhandig te maken. Hij geeft zich uit als vertegenwoordiger van een pas geopende winkel in meubels en dekens. Hij biedt de artikelen aan met zeer hoge kortingen tot 50 en zelfs 75%. Later blijkt dat de artikelen veel te duur gekocht zijn. Enkelen die reeds de dupe werden van de praktijken van de ze opdringerige verkoper, stelden de politie hiervan in kennis, die de zaak in onderzoek heeft. Men doet er goed aan in dergelijke gevallen direct de politie te waarschuwen. De rode Tomos bromfiets met ver chroomd spatbord van Bram Mabelis is zaterdagavond tussen acht en tien uur uit de Hoogstraat meegenomen. Het - zekeringsplaatje is LNW 151 waarvan de W afgebroken is. Iedereen die aan wijzingen over deze diefstal kan geven, w ordt verzocht contact op te nemen met de politie. J. W. B. uit Halsteren is zondagnacht rond twaalf uur op de Oud-Vosse- meersedijk ter hoogte van dhr. Friderichs door te grote snelheid uit de bocht gevlogen. Zijn auto kantelde en bleef in de berm hangen. Er was zware materiële schade, terwijl de bestuurder na te zijn behandeld in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom, weer naar huis mocht. De Thoolse damclub de Eendracht heeft de laatste wedstrijden voor de onderlinge competitie gespeeld: P.C. v.d. Velde-C. Droogers 11, A. Tichem-W.A. Boogerd 20, A. Tichem-C. van Splunter 11. Nu is er maandagavond om acht uur nog de jaarvergadering in café van Zanten, waarbij ook damsportliefhebbers die nog geen lid zijn, van harte welkom zijn. De leden van de bejaardensociëteit hebben vrijdag een bustocht gemaakt door Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren. Het was een mooie tocht, begunstigd door goed weer. Men genoot van de bloeiende boomgaarden en de mooie tuinen bij de huizen. In Kamperland werd gepauzeerd, evenals voor het eind van de tocht in Bergen op Zoom. De afgelopen winter georganiseerde fancy fair maakt het mogelijk zo nu en dan een uitstapje of andere ontspanning te organiseren. Bijzonder groot was de belangstelling vrijdagmiddag tijdens de opening en de receptie van „De Kogge" op de Botermarkt. Burgemeester J. E. van Boeijen verrichtte de opening door het naambordje van de cadeau boutique aan de gevel te bevestigen. De burgemeester,die vergezeld was van z'n vrouw, noemde „De Kogge" een aanwinst voor Tholen. Niet zozeer .wegens het effect van zelfvoorziening, maar veeleer omdat men zich nu niet meer in het drukke verkeer hoeft te begeven om kunstnijverheidsartikelen te kopen. Hierna wenste hij mevr. Elke Venekamp-Douwes veel succes toe. Behalve dat de boutique zelf een scala aan artikelen omvat zoals aardewerk potjes, geëmailleerde sieraden, venster decoraties, gebatikte stoffen en kaarsen in alle mogelijke kleuren en variaties, wordt in de gang een wisselende ten toonstelling gehouden van textielreliëfs en schilderijen van oud- inwoonster mevr. Ad Kooijmans uit Bilthoven. Elke twee maanden zal er iets anders ten toongesteld worden. Momenteel zijn dat maskers, schilderijen en vezelkleden. Mevr. Kooijmans, die op verschillende plaatsen in Nederland dergelijke verkooptentoonstellingen heeft, was bijzonder verheugd weer in Tholen te kunnen exposeren en vele oude bekenden te ontmoeten. Zij was er ook blij mee dat er in de oude stadskern verschillende panden opgeknapt zijn of worden. Mevr. Kooijmans, die de produktie van haar kunstnijverheids artikelen voor de verkoop nauwelijks aan kan, hoopt volgend jaar in De Doelen te Rotterdam een tentoonstel ling te houden. Reeds enige tijd geleden erkende de synode van de Nederlands Hervormde Kerk de vereniging Kerkelijk Leven als Hervormde Buitengewone Wijkgemeente in wording. Dit houdt in dat men als volwaardige gemeente van de Nederlandse Hervormde Kerk is erkend, zodat er ook een kerkeraad gekozen moest worden. Het bestuur van Kerkelijk Leven mag namelijk niet automatisch als kerkeraad fungeren. Onder leiding van xJe Provinciale Kerkvergadering met ds de Boer als voorzitter en ds Rinkema als scriba is donderdagavond 10 mei de stemming gehouden. Vooraf waren kandidaten gesteld uit de belijdende lidmaten van de Hervormde Gemeente in Tholen die te kennen hadden gegeven tot de Buitengewone Wijkgemeente in wording te willen gaan behoren. Tot ouderling(e) werden gekozen: mevr. M. J. v.d. Vlies-van Stee en de heren W. J. Geluk en J. F. Kousemaker. Ouderling kerkvoogd werden de heren G. S. Groeneveld, J. de Laater en W. K. Quist. Diaken werden mevr. N. J. Bijl- Vermaas en dhr P. A. Jeroense. Er is nu nog een vacature voor het ambt van diaken. Met ruime meerderheid werd besloten dat de gemeenteleden bij de zesjaarlijkse verkiezing het recht hebben om kandidaten in te dienen voor nieuwe kerkeraadsleden. Alle gekozen ambtsdragers hebben hun benoeming aanvaard en hopen in de dienst van zondag 3 juni te worden bevestigd. In de zesde uitgave van De Oester, de schoolkrant van de landbouwhuishoud- school De Oesterschelp, wordt uitvoerig ingegaan op het naderende schriftelijke, praktische en mondelinge examen. Directrice S. de Reus geeft enkele wenken en adviezen aan de derde klassers die vanaf 7 juni het praktische en vanaf 8 juni het mondelinge gedeelte gaan afleggen. Woensdag 23 mei begint het schriftelijke examen. De Oester bevat ook wat luchtiger materiaal in de vorm van moppen, een mpde-artikel, puzzelhoekje en een vraaggesprekje. Opvallend is dat de „Wist je...." rubriek een meer opvoedende dan mededelend karakter draagt. Met name onsportief gedrag van klas 2B wordt gehekeld. Erna Gunst uit 1B beschrijft de geschiedenis van Stavenisse vlak voor, tijdens en na de watersnoodramp van 1953. Het wandelpad vanaf het Bosje richting oesterputten wordt verbeterd. De putten worden opgevuld en met parelgrond afgestrooid. Tevens zullen de opgroeiende graskanten worden afgestoken, zodat het regenwater kan afvloeien. B. en W. delen dat mee aan het VVD-raadslid mevr. M. J. Renes- van Geer die er via een schriftelijke vraag op had gewezen dat het wandelpad momenteel in zeer slechte staat verkeert. De schietvereniging De Eendracht heeft meegedaan aan een wedstrijd in Wolphaartsdijk. Korps A behaalde met 350 punten de derde prijs en korps B met 354 punten de tweede prijs. Op de personele baan A was er een eerste prijs voor C. Overbeeke met 196 punten, die bovendien met 97 punten de eerste prijs had op de erebaan. Op de personele baan A was C. Quist derde met 185 en J. W. Praat vijfde met 183 punten. Op de personele baan B veroverde J. van den Heuvel een derde prijs met 183 punten. Op de personele baan C was de eerste prijs voor mevr, Kleijnjan-Moerland met 188 punten, die met 86 punten tevens de eerste prijs op de erebaan won. Op de personele baan C was J. Eisten tweede met 180, Th. Willemse i derde met 177 en C. Moerland vijfde met 170 punten. Op de knielende baan behaalde C. Overbeeke een negende prijs met 161 punten. Loop der bevolking over de maand april 1973. Geboorte: Irene Maria dv Gerhardus H. A. Dijkman en van Engelbertha A. M. v. Roemburg; Izaak Jan zv Abra ham J.van Gorel en van Hendrina Luijk; Leendert Jacobus zv. Jacobus M. van Treijen en van Pieternella M. van Driel. Huwelijk: Gerard C. A. van Dienst geb. 6-3-1950 en Janna M. Rijnberg geb. 20- 2-1953 uit St.-Annaland Overlijden: Cornelis E. v. d. Stel, geb. 16-8-1903 geh. gew. met Cornelia M. v. Driel; Anthonius P. G. Mees, geb. 21-5- 1914 ev. Joanna M. Heestermans; Hubertus C. van Putte, geb. 20-8-1901 ev Johanna Gaakeer. Vestigingen: Anthonie H. van Putten (4 pers.) uit Dordrecht; Adriana Arentse ev. Voshol uit Vlissingen; Adriaan D. Luijk (2 pers.) uit Rotter dam; Johannes A. Mentzij uit Raams- donk. Vertrokken: Christina J. de Koning naar Duitsland Verhuizingen binnen de gemeente: Gerard C. A. van Dienst naar Sint- Annaland; Ar ie P. Hoogstrate (8 pers.) naar Tholen. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM Dinsdag jl. is op de Katholieke begraafplaats te Oud-Vossemeer het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de Directeur van Hommel b.v. de heer F. Hommel. Tevoren was er in de Sint-Willibrorduskerk een Requiem opgedragen, waarvoor grote meelevendheid bestond. De overledene was immers niet alleen in het maatschappelijk leven een goede bekende, maar vooral ook een mens. Vooral als het laatste hebben hem zowel opdrachtgevers als werknemers gekend Die bekendheid strekte zich door zijn werk verder uit dan eigen woonplaats, ook verder dan eigen provincie, want ook in Noord-Brabant had de overledene vele goede bekenden. De heer F. Hommel werd 62 jaar. Maandagavond heeft Amigos zijn eerste competitie afgesloten in de regio Bergen op Zoom. Het herenteam toonde een toch wel duidelijke vooruitgang in vergelijking met het begin van de competitie. Het team bestond uit Vin Keyzers, Bram Keyzers, Gerrit Vis, Dannie Polderman, André Pollie, Geert Dijkman en Frans van Treijen. Diomedon won met 15-10 na drie sets. De tweede set werd met 16-14 gewonnen. Coach was Thea Niemantsverdriet. Het damesteam sloot de competitie af met een zege op Block 70 en bereikte daarmee een verdienstelijke derde plaats. Ditmaal werd met 15-13 gewonnen, Coach was Bram Keijzer. Speelsters Manelie Uverbeke, Rina Mosselman, Toos Plompen, Mariette Boonman, Nel Breker, Jettie Geluk en Thea Niemantsverdriet. Vrijdag wordt een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Smerdiek en maandagavond tegen Diomedon uit Steenbergen. Ook in de vierde ronde van de strijd om het clubkampioenschap biljarten bleven Krijt op Tijd en Nooit Gedacht aan de winnende hand. De Treffers en de Poedelaars zijn nu definitief uitge schakeld voor de titel. K.O.T. won met 64 van de Poedelaars en NooitGe- dacht met dezelfde cijfers van de Treffers. Bij de competitie van de Oud-Vosse- meerse schaakclub heeft Rien Plomp bij de senioren verrassend ds. G. J. Voort man verslagen. A. Vis en pastoor A. Vermeulen wonnen elk van A. Koe- voets. Dertien leden van Velocitas hebben zaterdagmiddag meegedaan aan de wandeltochten van Vlug uit Vrederust. Door het goede weer was dit een aange name ontspanning. Elke deelnemer kreeg een medaille terwijl er bovendien nog een groepsherinnering was. Zoiets is zeker voor herhaling vatbaar, bij voorbeeld bij de mosseltochten van de Thoolse Wandel Unie op 25 augustus of deze maand nog bij de Avondvierdaagse van 21 tot en met 24 mei. 'sAvonds speelde Velocitas nog compe titiewedstrijden: Dick Hoogstrate-Piet Bevelander 21-10 en 21-11, Rien van Dijke, Piet Bevelander 21-7 en 21-9, Lineke Vogel - Anja Hoogstrate 1721 en 12—21. 4 In de Sint Willibrorduskerk is zater dagavond de laatste jongerenmis van dit seizoen opgedragen door pater Porre van het Juvenaat uit Bergen op Zoom. Het thema was „Wat is geluk?", waar over pater Porre een preek hield. Aan het eind van de mis werd afscheid ge nomen van dirigent Ad van der Zande van het jongerenkoor Con Amore, aan gezien hij het vanwege zijn studie te druk heeft. Hij is vier jaar aan het koor verbonden geweest. Deleden van Con Amore boden hun scheidende dirigent een geschenk aan. Het koor is nu in staat op vlotte wijze de gezangen te brengen. De collecte ter bestrijding van de onkosten had een bevredigend resul taat. De Koninklijke Fanfare Accele rando haalt maandagavond 21 mei oud papier op. advertentie IM. Loop der bevolking over de maand april 1973. Geboorte: Jacoba Aagtje dv. Cornelis van 't Hof en van Pieternella Istha; Marinus Mattheus zv. Marinus M. v.d. Jagt en van Cornelia I. den Engelsman. Overlijden: Elisabeth Pascal, geb. 9-6- 1895 geh. gew. met Lambertus Klomp; Cornelia J. Rijstenbil, geb. 13-1-1887 geh. gew. met Abraham J. Geluk; Anna J. Burgers geb. 14-4-1898 ev. Cornelis Stols; Willem A. Boogaard, geb. 24-11- 1882 geh. gew. met Elizabeth N. W. Soeters. Vertrokken: Johanna M. Moerland naar Tilburg. W.K. van 't H uit Halsteren is zaterdagnacht rond een uur op de Veilingweg met zijn auto in de bosjes gereden nadat zijn stuur geblokkeerd was. Het voertuig werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuurder er nog goed afkwam. Vermoedelijk is de defecte stuurinrichting 's middags ontstaan, toen van 't H. op de vierde dijk onder Sint-Maartensdijk van de weg in de sloot tuimelde. Met behulp van particulieren kon hij de auto toen weer op de weg Inrijgen. De collecte voor het Nederlands Astma fonds heeft in Sint-Annaland netto 1265,25 opgebracht. De bejaarden uit Kerkwerve hebben hun seizoen afgesloten met een uitstapje op Tholen. Via de Volkerakdam en Willemstad werd de banketfabriek van De Waal en Zn. B.V. in Tholen bezich tigd. Na de rondleiding kreeg men in de kantine een kopje koffie en een pakje koekjes aangeboden. Rond half zes arriveerde men in De Lagune op de jachthaven waar de warme maaltijd werd gebruikt. Hierbij werd men ont vangen door de oud-burgemeester van Kerkwerve (en ook van Sint-Annaland) dhr. W. Baas met zijn vrouw. Dhr. Baas herinnerde eraan dat het allereerste uitstapje van de bejaarden van Kerk werve in 1938 plaats had naar het strand van Renesse. Tijdens het eten werden nog verschillende dingen uit de oude doos opgehaald. Op de slotavond van volgende week donderdag na is het bij de jeugd van de schaak- en damvereniging „St.-Anna land" voor een paar maanden afge lopen. Aanstaande week wordt het snel schaak- en kampioenschap gehouden dat 's avonds om kwart over zes begint. Na afloop hiervan worden de prijzen van het snelfestijn uitgereikt maar ook de prijzen van de gehouden onderlinge competitie. Deze avond is een zgn. open avond waarbij belangstellenden van harte welkom zijn. Hieronder wordt deze week de eindstanden van de jeugd- schakers geplaatst en volgende week die van de jeugddammers. De prijs winnaars zijn vet gedrukt. Schaken A: 1. Bram Paape 20 19 0 1 19 2. Pieter Moerland 20 14 0 6 14 3. Maris Hcijboer 20 11 0 9 11 4. Piet Scherpenisse 20 9 0 11 9 5. Johan Menheere 20 4 0 16 4 6. Simon Snoep 20 3 0 17 3 Schaken B: 1. Wim de Braber 22 17 0 5 17 2. Peter v.d. Klooster 22 13 3 6 14'/2 3. Theo Heijboer 22 14 0 8 14 4. Rino Keur 22 12 2 8 13 5. Adrie van Dijke 22 11 3 8 12lA 6. Cor Ridderhof 22 10 1 11 10l/2 7. Iza Theunisse 22 8 5 9 IOV2 8. Jan den Engelsman 22 9 2 11 10 9. Corrie Scherpenisse 22 10 0 12 10 10. Henk Noteboom 22 5 5 12 TA 11. Karei van Dijke 22 6 1 15 blA 12. Ernella Pleune 22 5 2 15 6 Schaken C: 1. Sjaak Ridderhof 28 23 1 4 23'/2 2. Mario den Engelsman 28 20 2 6 21 3. Eddie van Ast 28 19 3 6 2QVi 4. Elly Verhoole 28 10 6 12 13 5. Lennie Gunst 28 9 3 16 lO'/i 6. Gert Hcijboer 28 9 3 16 10l/j 7. Rien Bruijnzeel 28 8 119 8'A 8. Eric van Dijke 28 2 5 21 4lA Nogmaals wordt er bij deze aan her innerd dat mogelijke deelnemers of deelneemsters aan het snelgebeuren van aanstaande week zich bij J. N. Matze, Anna van Bourgondiëstraat 25 moeten opgeven. Momenteel zijn er al 45 inge schreven. Loop der bevolking over de maand april 1973. Geboorte: Diana Margaretha dv. Philippus Lindhout en van Marina J. van Oeveren. Huwelijk: Kommer M. Hakkers geb. 20-5-1949 uit Werkendam en Jozina Brooshoofd geb. 2-9-1954. Overlijden: Jacob Smits, geb. 25-1-1899 geh. gew. met Maatje Potappel; Jan C. Potappel, geb. 12-4-1906 ev. Jacoba Dek. Vertrokken: Adriaan Klippel (2 pers.) naar Hekelingen; Jacob Quist naar Molenaarsgraaf; Jozina Hakkers- Brooshoofd naar Gorinchem. In het dorpshuis een bijeenkomst belegd, waar de voormalig predikant uit Sint Philipsland, Ds. B. A. van Donkersgoed met echtgenote vertelden over hun zendingswerk in Kenya. Ds. H. A. Samsom opende met te laten zingen ps. 87, las Lukas 24 36-53, ging voor in gebed en sprak inzonderheid een welkomstwoord tot Ds. en Mevr. Van Donkersgoed. Het werd daarna een boeiende causerie over het zendingswerk in Kenya. Ds. van Donkersgoed schetste ook het klimaat, het landschap en de fauna. Zijn werkterrein is White. Highland, waar assistentie wordt verleend aan de Reform Church of East Africa in het dorp Eldoret. Na de onafhankelijksverklaring in 1963 door Engeland vertrokken veel Zuid- Afrikaners (Christenen) uit dit gebied, zodat het zendingswerk door anderen moest worden overgenomen. De Gereformeerde Zendingsbond heeft er nu tien jaar met vrucht gewerkt. Het aantal zendingsposten is van vijf tot 65 uitgebreid en er zijn 8 zendingspredikanten aanwezig. Het gebied beslaat een oppervlakte als de provincies Drenthe, Overijssel en Utrecht bij elkaar. Er zijn veel weerstanden die overwonnen moeten worden, bijvoorbeeld het alcoholgebruik. De kerkmensen zijn hoofdzakelijk vrouwen en kinderen, aangezien veel mannen drinken of hun roes uitslapen. De GZB benadert de mens in zijn totaliteit. De hoofdzaak is het brengen van het Evangelie, maar dat gaat niet zonder materiële hulp. Dat deed Jezus ook: Prediken en zieken genezen. De Afrikaanse kerken zijn momenteel nog niet rijp voor zelfstandigheid. Taak van ds. van Donkersgoed is: advies geven wat betreft kerkorde en uitbreiding ervan en bij belangrijke beslissingen, bijvoorbeeld of een man die meer dan een vrouw heeft (Polygaam) het ambt van ouderling mag bekleden. Ook over de Synode worden adviezen gegeven. Niet minder dan 95% van het werk wordt betaald door Nederland, maar dat moet minder worden omdat zichzelf onderhouden gezonder is, dat getuigt van verantwoordelijkheid. Ds. van Donkersgoed geeft verder les voor de Evangelistencursus (wordt drie jarig) en begeleidt de studenten PastoraalBij de aanmeldingen van de cursisten wordt streng geselecteerd. Er zijn namelijk veel aanmeldingen omdat er in Kenya grote werkloosheid is. Enige verschillen met de kerk in Nederland zijn dat het beroepingswerk door de Synode geregeld wordt. En dat de gemeenteleden actief bij de Kerkdienst betrokken zijn, bijvoorbeeld in het gebed. De kerk telt momenteel 4000 leden. Tot slot pleitte de Oud- Fliplandse predikant voor uitbreiding van het zendingswerk in Kenya, maar advertentie IM Loop der bevolking over de maand april 1973 Geboorte: Bianca Elisabeth dv Adrianus F. Bontekoe en van Godefrida P. Nefs; Helena Pieternella dv. Johannes van 't Slot en van Hendrica H. Duijnhouwer; Krina Jane dv Gommert J. J. Burger en van Helena D. de Schipper; Jan Willem zv. Marinus L. Bolier en van Geertje Hoogerbrugge; Cathalina Adriana dv. Adriaan J. Dorst en van Adriana H. Nelisse; Linette Mirawati dv. Zefnath Lilipalij en van Sylvia I. Suhendra. Huwelijk: Aart Kok, geb. 14-7-1950 en Cornelia J. Kauffmann geb. 2-1-1949 uit Hedel Overlijden: Antonia J. Hoek geb. 27-6- 1892 geh. gew. met Izak M. Hage; Jan Uijl, geb. 15-12-1882 geh. gew. met Jannetje Bolier; Adriaan N. van Hemert, geb. 27-4-1886 geh. gew. met Catharina Luijk. Vestigingen: Cornelia J. de Kok- Kauffmann uit Hedel. Vertrokken: Harry A. Evers (3 pers.) naar Ossendrecht; Helena A. Verjaal- Prince naar Noordwelle; Pieternella J. Geldhof naar Goes; Jan Schut (2 pers.) naar Termunten; Aimé F. Detrain naar Termunten; Willy R. Schautteet naar Termunten; Antonie van Dalen naar Termunten; Engel J. Bals (5 pers.) naar Zuid-Afrika; Frederik Snoep naar Kapelle; Johannes Ph. van Houwelingen (3 pers.) naar Oosterhout; Johannes P. Kleppe naar Rotterdam; Gerardus J. M. Jeuken (4 pers.) naar Venraij. div. merken o.a.: Sunset-E - Degalux - Intraco DOE HET ZELF MARKT St. Maartensdijk advertentie IM. De brugklassen van de Burgemeester Bouwenseschool voor lager technisch onderwijs hebben op donderdag 3 mei hun schoolreis gemaakt. De leerlingen stelden gezamenlijk een verslag op: we reisden met twee bussen. Om half acht passeerden we de brug bij Tholen. Er heerste 'n vrolijke stemming in beide bussen. We reden dwars door Brabant naar Overloon. Daar is het oorlogs museum Toen we daar aankwamen was het 9.45 uur. Bij de ingang kochten Boodschappen telefonisch opgeven tussen 8 - 9 uur. Medicijnen afhalen van maandag tot en met vrijdag van 13 - 13.30 uur. Spreekuur voor kleine huisdieren van maandag tot en met vrijdag van 13 - 13.30 uur. Voor aparte afspraken dient telefonisch overleg gepleegd te worden. Provincialeweg 2, post Scherpenisse advertentie IM. dat hangt mede af van het thuisfront: van offers en gebeden. Na de zeer boeiende lezing volgde de pauze met verkoop van koffie, boeken, grammofoonplaten. Een gedeelte van de opbrengst was bestemd voor het zendingswerk. Daarna sprak Mevr. van Donkers goed over Kenya. Haar werk bestaat uit voorlichting van de huismoeders: Godsdienstig onderricht en kinderzorg, hygiëne, enz. Ze toonde allerlei Kenyaanse voorwerpen en met de vertoning van dia's was het een bijzonder interessante avond. Na het dankwoord van ds. Samsom sloot ds. van Donkersgoed met gebed. Maandagmiddag had mevr. Donkersgoed voor de schoolcatechisanten van de Openbare Basisschool al over Kenya verteld waarbij ze ook dia's liet zien. De collecte voor het Nederlands Astma Fonds heeft in Stavenisse 180,36 opgebracht. de meesten een gidsje waar de uitleg in stond. Buiten waren de zware oorlogs tuigen, in het gebouw waren de lichte oorlogstuigen en foto's te zien uit de tweede wereldoorlog. Kwart over twaalf j vertrokken we en gingen we naar de Beekse Bergen. We reden door de Peel. j Het was zonnig weer en de leeuwen waren juist gevoederd. Dus waren we op het goede ogenblik. We zagen vele dieren: Bijvoorbeeld struisvogels, neus hoorns, lama's, kamelen, zebra's en apen. Bij de apen was het leuke dat er veel kleine apen waren.Weldra zaten de oudere apen op de bus bedelend om voedsel. Bij de uitgang schoot een be waker met een geweer in de lucht en de apen vluchtten weg. Na wat gedronken te hebben, reden we naar het Euro- strand, maar toen we daar waren, bleken enkele attracties gesloten te zijn. De leraren speelden vrolijk mee. Je kon er gebruik maken van de trampoline, midgetgolf, speeltuin, automatenhal en bowling en we gingen ook nog voet ballen. Op de terugweg troffen we minder goed weer, het was rond Breda Zondag 20 mei THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 uur ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 5 uur ds. W. Stuursma, Zwijn- drecht GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman; 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur ds. P. van Zonneveld, Leerdam NED. PROT. BOND 10.30 uur ds. H. N. Bierman, Breda HERV' VER' KERKELIJK LEVEN 10 uur ds Naber, Bergen op Zoom R.K. KERK zaterdag 19 mei 19.00 uur Avondmis zondag 20 mei 8 uur H. Mis 9 uur Eerste H. Avondmaal kinderen 10.45 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 uur ds R. C. van Putten, Loenen GEREF. KERK 10 uur ds J. Willing, Bergen op Zoom 15.00 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur ds P. van Zonneveld, Leerdam GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag 19 mei 19.00 uur Avondmis zondag 20 mei 8 en 10 uur H. Mis overdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. H. A. Samsom (H.A. en dankz. H.A.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen; 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. H. v. d. Post, Bergambacht; 2.30 uur eerw. heer A. Groen, Herkingen donderdag 24 mei: 8.309 uur: Schriftoverdenking. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK GEMEENTE IN WORDING Rehobothkerk: 10 uur dhr. W. v. d. Dool; 7 uur ds. P. Kwartel. R.K. KERK Zaterdag 19 mei: 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. A. G. Haring GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst woensdag 23 mei: 7.30 uur ds. L. Voge laar, 's-Gravenpolder POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur eerw. heer Matze, Hazerswoude GEREF. KERK 10 uur leesdienst; 2.30 uur ds. W. Stuursma, Zwijndrecht GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst vrijdag 18 mei: 3 uur ds. C. Hegeman, Tholen (Huw. bev.) SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. H. Harkema (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds. G. van Stuyven- berg, Rotterdam (9.30 uur H.A.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 uur ds. G. N. Lammens, Heemstede; 2.30 uur WEEKEINDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk Dr. Noteboom, Sint-Annaland, Tel. 01665—400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. A. A. Kugel, Poortvliet, tel. 01662- 400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJKVER PLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. Priem, Stavenisse voor Scherpe nisse. tel. 01663-549 Tholen,Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Troost, Tholen, tel. 01660-620 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland zr. Uijl, Sint-Philipsland, tel. 01677-597 b.g.g. 01662-484. WELZUNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12. Tholen, tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 01640-40888 HOOGWATERSTANDEN 20 t/m 2b mei zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 5.27—17.45 b.05—18.25 6.45—19.04 7.29—19.45 8.17—20.36 9.13—21.32 10.13—22.36

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2