Het goede hart van raadslid van der Linde en het mooie woord van raadslid van Kempen Raadsleden stelden vragen DEZE WEEK Mevr. Renes: Gemeente Tholen dag na Sinterklaas jarig met subsidie voor dorpshuis Poortvliet Keuze moeten maken A. J. van der Linde (PvdA) Geer* gevok, voor tarieven Uitkering waterschade Mevr. M. J. Renes-van Geer (VVD) Niet verplicht tot vergoeding Geweldige handreiking Nieuwe type huizen gehorig Vraag genoeg Chr. kleuterschool Sint Maartensdijk Bestrijdings-of gewasbeschermings middelen? Straten bij nieuwe huizen W. C. van Kempen (ARP) Reclame op sportvelden 29e Jaargang no. 27 Donderdag 17 mei 1973 ÉÉNORAC 'Het enige nieuwsblad voor de stieek Tholen en Sint Philipsland, waai in opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 8,- per haltjaar. Per post 9,50. Losse nummers 0,40 - Sluitingsdatum advertenties (dinsdagmiddag - Advertentieprijs ƒ0.19 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,25 4- btw contant. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. De gemeenteraad van Tholen heeft het wat de tyd betreft in de meivergadering niet al te gek gemaakt (van half acht tot half tien), maar toch was het een bonte avond. Het hoogste Thoolse bestuursorgaan was nog niet eens voltallig, aangezien wethouder A. J. Scherpenisse aan de Spaanse klisten vertoeft. Maar zoiets kan zich in de komende zomermaanden wel meer voordoen. Toch werden alle voorstellen van b en w aangenomen. Het college kreeg ook verschillende pluimpjes en misschien kwam het door de stagende mei-zon dat er zo af en toe eens lekker werd gelachen. Voorjaar in de Thoolse gemeenteraad, maar mevrouw M. J. Renes-van Geer (WD) vond blijkbaar dat ook december zjjn eigen bekoring heeft. Zij vond dat de gemeente Tholen in hetzelfde schuitje zit als het kind dat een dag na sinterklaas jarig is. De liberale fractievoorzitster maakte die vergelijking nu de gemeente 110.000 gulden meer moet betalen voor verbouwing van het voormalige Poortvlietse gemeentehuis tot dorpshuis dan was gedacht, omdat het rijk negen ton subsidie gaf voor de rioolwaterzuiveringsinstallatie Tholen-stad. „Moet dat nu zo? Als ze op zo'n manier subsidies intrekken, vind ik dat geen eerlijke behandeling. De subsidie voor het zwembad Tholen, niet zo urgent maar toch al één doffe ellende, zie ik dan ook in gevaar komen. Is er niets meer aan te doen?,, wilde mevrouw Renes weten. regenval van 21 juli 1972. Alleen raadslid van der Linde was tegen. Hij had er namelijk bezwaar tegen dat een aantal betrokkenen 125 gulden eigen risico moeten betalen, terwijl de schade aan de bewoners van de Viermeistraat en omgeving te Sint-Maartensdijk volledig vergoed wordt. De schade hier was het gevolg van de aanwezigheid van een houten schot in de eindbuis van het overstortriool aan de Hogeweg. De Raadslid M.A.J. van der Linde (P.v.d.A.) was het met haar eens. Hij zag het verband niet tussen subsidie voor een rioolwaterzuiveringsinstallatie en een dorpshuis, wat toch over twee verschillende ministeries loopt. De socialist vond ook dat de raad eerder ingelicht had moeten worden. Raadslid J. D. de Korte (CHU) wilde weten welke stappen b en w nemen nu er geen rijkssubsidie voor het Poortvlietse dorpshuis komt. De heer J. I. Hollebrands (SGP) vroeg of het verlies gecompenseerd wordt met de subsidie 'voor de zuiveringsinstallatie. Raadslid A. Goudzwaard (P.v.d.A.) informeerde of de situatie tot gevolg kan hebben dat de verbouw van het gemeentehuis in Oud-Vossemeer tot dorpshuis uitgesteld wordt. Mevr. J. M. Deurloo- van Broekhoven (KVP) wilde weten of er kans is bij een volgende ronde wel subsidie te krijgen en of dan het Oud- Vossemeerse plan wel op tijd klaar is. Raadslid P. van Schetsen (P.v.d.A.) had tenslotte bij zo'n belangrijk voorstel wel een overzicht van de huidige financiële toestand van de gemeente verwacht, zoals ook bij de begrotingsbehandeling per kwartaal was toegezegd. Burgemeester J. E. van Boeijen antwoordde dat het begrotingsjaar nog te kort gevorderd is om al een overzicht van de rekening te kunnen geven. Hij zei dat vooral het derde kwartaal belangrijk is om te kijken hoeveel ruimte er nog is in de begroting. Vervolgens legde de burgemeester uit dat het dorpshuis in Poortvliet in overleg met G.S. van Zeeland voor subsidie is ingediend. Toen de pot uit Den Haag in Middelburg kwam, moesten b en w kiezen tussen negen ton voor de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Tholen of 1 ton voor het dorpshuis in Poortvliet. We hebben met wat minder pijn voor het eerste gekozen, omdat we het dorpshuis toch wel konden meenemen. Zij het wel met pijn en moeite. Aangezien we toch niet verwachten subsidies voor twee dorpshuizen te krijgen, voeren we nu Poortvliet als vrij werk uit en schuiven we het Oud- Vossemeerse plan in voor subsidie. Het hangt af van de grootte van de pot die Zeeland krijgt, of we de volgende keer wat beuren. Gedeputeerde Staten hebben natuurlijk vele aanvragen uit de provincie. Tegen niet ontvangen van 110.000 gulden rijkssubsidie voor Poortvliet kunnen we niets doen. Een concrete subsidie toezegging hebben we ook nooit gehad. Alleen hebben we het aangevraagd en verwacht. Het is heus niet zo dat we geflest zijn of bij de neus zijn genomen, aldus de raadsvoorzitter. 'Mevrouw Renes vond dan wel dat de raad niet goed op de hoogte was, aangezien de subsidie toch ook in de begroting geraamd was. „Dat is taktiek, anders zeggen ze dat de gemeente Tholen er al rekening mee houdt dat ze toch voor de volle mep moeten opdraaien. We hebben een lange waslijst van projecten die in het kader van de aanvullende werkgelegenheid voor subsidie in aanmerking kunnen komen, waarbij we ook al een rangorde bepaald hebben. Als er dan gelegenheid is, kunnen we de plannen direct indienen", zei de raadsvoorzitter. Raadslid M. J. Geuze (CHU) was er erkentelijk voor dat de gemeente de 110.000 gulden ook zelf wil betalen voor het Poortvlietse dorpshuis, maar hij wilde wel de verzekering hebben dat dit niet ten laste van de tarieven komt. De burgemeester antwoordde dat b en w in de culturele sfeer nooit een kostprijs berekenen volgens de baten en lasten, aangezien de voorzieningen dan onbetaalbaar zouden worden. Aan de andere kant wil het college toch ook geen versluierde subsidies, aangezien de verenigingen (huur) subsidies kunnen vragen. De tarieven moeten een redelijke bijdrage zijn, hoewel dat toch op geen stukken na dekkend is", zo besloot de heer van Boeijen. Niemand had er bezwaar tegen om de 110.000 gulden rijkssubsidie voor 't dorpshuis Poortvliet uit de begroting te schrappen. De raad besloot verder 2900 gulden uit te geven voor uitkeringen aan inwoners van Scherpenisse en Sint-Maartensdijk wegens waterschade na de hevige verzekeringsmaatschappij vergoedt de schade in de Viermeistraat en omgeving te Sint-Maartensdijk dan ook geheel minus 50 gulden eigen risico voor de gemeente. Voor de overige schadegevallen waarvoor de gemeente aansprakelijk gesteld is, keert de verze keringsmaatschappij niets uit. Op grond van morele en sociale overwegingen wilden b en w aan de overige gedupeerden de schade toch vergoeden minus een eigen risico van 125 gulden per persoon. Totaal komt dat de gemeente op 2900 gulden, waarmee de raadscommissie voor bestuurlijke aangelegenheden zich kon verenigen. De heer van der Linde vond het niet meer dan redelijk dat de gemeente ook de eigen risico van 125 gulden betaalt, aangezien die mensen toch ook riool belasting moeten opbrengen en daarvoor een goed werkende riolering kunnen eisen. B en W schermen wel met morele en sociale overwegingen, maar een reden voor eigen risico is er niet vond de heer van der Linde. De burgemeester antwoordde dat er eigenlijk geen reden is om aan de andere mensen schade te vergoeden. Voor de Viermeistraat is er wel aanwijsbare schade door schuld van de gemeente, maar voor de anderen niet. Het komt bij de mensen wel over als een harde zaak, maar we zijn niet verplicht tot vergoeding. Het gaat hier om schade waar geen aansprakelijkheid is aangetoond. De 125 gulden eigen risico is een arbitrair bedrag, dat geef ik toe, maar we zijn geheel onverplicht tot het verstrekken van een bijdrage aan de betrokkenen in Scherpenisse en Sint- Maartensdijk buiten de Viermeistraat en omgeving, zei de burgemeester. Raadslid van der Linde: „Tegenover de bevolking komt het toch bijzonder rot over. Het zal onbegrijpelijk zijn. Ze zaten in dezelfde stortbui, maar ze moeten 125 gulden eigen risico betalen." De burgemeester: „Als de aanwijsbare oorzaak voor de schade in de Viermeistraat er niet geweest was, dan hadden b en w vermoedelijk helemaal niet met een voorstel tot schadevergoeding aan de anderen gekomen." Mevr. Renes: „Hoe komt het dat de Ook in de mei-raadsvergadering kwamen vanuit de raad Tholen enkele schriftelijke vragen op tafel. De con fessionele vier informeerden of het college genegen was op een bescheiden wijze financiële reserve aan te kweken om daaruit bij voorkomende gelegen heid bijvoorbeeld eens een kunstwerk te kunnen aankopen. Liefst met historische waarde, hetgeen vooral voor het nageslacht van belang zou zijn, zo menen de vragenstellers. De fracties van CHU/ARP en KVP plaatsen ook enkele vraagtekens rond de openbare school te Sint-Maartensdijk. Ondanks het feit dat de oude openbare lagere school, staande aan de Ds. De Bres straat sinds augustus 1972 buiten ge bruik is gesteld, is nog steeds niet be gonnen met de afbraak van deze school, aldus genoemde raadsfracties. De toe zegging hiertoe van het college was er al bij herhaling. De situatie is thans zodanig, dat veel nog bruikbaar materiaal, bijvoorbeeld binnen-en buitenramen, sanitair, loden voorwerpen, houten balken, enz. en banken voor handenarbeid, zijn ver dwenen of kapotgemaakt. Het is als het ware onvoorstelbaar wat een ravage reeds in dit gebouw is aangericht. Het kon wel eens een schadepost van enkele duizenden guldens voor de gemeente betekenen. Volgens genoemde fracties waren er al direct gegadigden om de bruikbare materialen in dit gebouw van de gemeente te mogen kopen, maar zonder resultaat. De confessionele vier vragen of bovengenoemde inlichtingen juist zijn en hoe groot de aangerichte schade is. De heer A. Goudzwaard (PvdA) stelde de vraag welke middelen de gemeente gebruikt voor onkruidbespuiten en of dat mogelijk gevaar oplevert voor de kinderen op straat. De heer M. J. Geuze (CHU) wilde weten wat er waar is van een navordering van pacht door gedeputeerde staten van Zeeland en/of door b. en w. van Tholen. Raadslid Th. Aarnoudse (SGP) wilde het terrein rond het gasstation aan de Molenweg te Oud-Vossemeer wel eens laten opknappen en het pand Ring 11 in zijn woonplaats laten slopen omdat buren klagen over stankhinder. Mevrouw M. J. Renes-van Geer (VVD) vroeg aan b. en w. of in een cirkeldia. gram aangegeven kan worden, hoeveel de gemeente Tholen aan onderwijs, volksgezondheid, enz. uitgeeft, zodat de bevolking daar een overzicht van krijgt. Dit waren de schriftelijke vragen die afgelopen dinsdag op tafel werden gelegd. schade van de gebr. Koopman rechtstreeks door de verzekeringsmaat schappij betaald is?" De burgemeester antwoordde dat de schade via een aangetekende brief door een raadsman rechtstreeks ingediend en afgewerkt is. SGP woordvoerder A. J. Jurvink vond de oplossing van b en w goed, temeer daar de gemeente voor de andere gevallen dan in de Viermeistraat en omgeving niet aansprakelijk is. De heer de Korte bracht namens enkele gedupeerden dank voor de vlotte wijze waarop b en w de waterschade o.a. via voorschotten behandeld hebben. Op zijn vraag of alle schadegevallen, ook die aan de Groenedijk, nu behandeld zijn, werd bevestigd geantwoord. Wethouder Koopman hield de heer van der Linde voor dat de betrokkenen nergens recht op hebben en toch geld van de gemeente krijgen. Raadslid van der Linde: „Als je spreekt over morele en sociale overwegingen, dan moet je niet over recht spreken. Die 1379 gulden (het bedrag dat het de gemeente kost als de 125 gulden eigen risico ook betaald wordt) heb ik er gewoon voor over als goodwill", aldus het P.v.d.A.- raadslid. Nestor Hollebrands merkte op dat bij de heer van der Linde het meest zijn goede hart spreekt, maar hij moet bedenken dat het precedenten kan scheppen. Als zoiets nooit meer zou gebeuren, zou dhr. Hollebrands ook wel over zijn hart strijken, maar die verzekering had hij niet. De burgemeester benadrukte dat het gemeentebestuur in de toekomst beslist geen onverplicht'. schade gaat vergoeden, zoals nu gebeurt." Nu is het in feite een geweldige handreiking aan de mensen. Ze hebben in zeker opzicht geboft, dat de zaak in de Viermeistraat meespeelde, anders hadden ze niets gekregen," zo besloot de voorzitter de discussie. Met de stem van de heer van der Linde tegen werd het voorstel van b en w aangenomen. De raad besloot voorts voor de bouw van 106 woningwetwoningen door de stichting Beter Wonenrijksvoor schotten aan te vragen voor de financiering van de grond- en bouwkosten en om jaarlijkse bijdragen aan te vragen in de exploitatiekosten. Het gaat hier om een nieuw type huizen, smaller en langer met een kleinere tuin zodat er minder grond nodig is. De voorlopige huurprijs komt niet boven het huidige peil uit en varieert van 175 tot 245 gulden. De achterkant van deze woningen is de voorkant. De duurste typen krijgen een autopoort, een soort garage, waarvan er dertig in de Jolstraat bij de watergang in de Dalempolder te Tholen komen. Mevr. Renes wilde weten of ook geinformeerd is hoe die huizen bevallen. Ze wees er op dat ze maar 3.40 meter breed zijn en volgens haar moet het toch ergens uit de lengte of de breedte komen om lagere huurprijzen te kunnen halen. In Amerika en Engeland voldoen die huizen absoluut niet. Ze zijn enorm gehorig. Je hebt er geen privacy. Hoe zijn de ervaringen in Nederland? Zo was de vraag van het VVD-raadslid. De burgemeester antwoordde dat men in ons land steeds meer tot de bouw van het nieuwe type overgaat, aangezien de gemeente volgens de richtlijnen van het rijk ook op de huur moet letten. Mevrouw Renes: Het is wel mooi om het goedkoper te doen, maar als dat ten koste gaat van het woonmilieu, weet je op het eind niet waar je beter mee bent." De voorzitter wees er op dat de gemeente nog niet anders gedaan heeft dan dezelfde woningwetwoningen te bouwen. Daarom wil men nu ervaring opdoen, ook voor de inwoners, met een ander type. Raadslid van Kempen was het daarmee eens. De heer de Korte vroeg of er veel meer kosten zijn als de scheidingsmuren niet van grote blokken opgetrokken worden, maar als een gewone spouwmuur. Anders zal de gehorigheid enorm zijn, zoals ook mijn ervaring is. Wethouder C. J. Moerland antwoordde dat dit aanmerkelijk duurder zou uitkomen. Dat zou net zoveel kosten als die huizen twee aan twee gebouwd zouden worden, terwijl het nu in blokken van vier tot zes wordt gedaan. Raadslid Kurvink vroeg of de bouw van het nieuwe woningtype toch geen tamelijke riskante en gevaarlijke zaak is in verband met eventuele leegstand. „Daar ben ik niet bang voor, er is vraag genoeg", merkte de burgemeester op. Wethouder Moerland verzekerde nog tiat deze goedkope woningen speciaal voor de inwoners met lage inkomens gebouwd worden. De burgemeester, die de heer de Korte adviseerde eens in de randstad te gaan kijken, vulde aan dat huizen met een huur van 245 gulden (zoals het type van de autopoort kost) niet voor mensen met hoge inkomens zijn. De raad garandeerde verder een geldlening van 1.3 miljoen gulden van de woningstichting eiland Tholen met de Rabobank Sint-Maartensdijk voor de bouw van 30 premie-bejaarden woningen. Raadslid de Korte had er zich over verbaasd dat de huur zo laag was: 110 gulden terwijl voor de bestaande bejaardenwoningen 150 gulden per maand betaald moet worden. Wethouder Moerland zei dat 110 gulden de kale huur is, waarbij nog de extra kosten voor centrale antenne, enz. komen. De heer Goudzwaard wees erop dat de veertien bejaardenwoningen in de Schoolstraat te Oud-Vossemeer op de plaats van de oude openbare school komen. Kan dat gebouw nog niet gesloopt worden nu de muziekvereni ging in de bovenzaal van het voormalige gemeentehuis zetelt? De burgemeester wist niet dat het zover al was, zodat de sloopplannen inderdaad verwezenlijkt kunnen worden. De raad verleende met algemene stemmen zijn medewerking aan het ver zoek van de vereniging de School met de Bijbel te Sint Maartensdijk voor stich ting en inrichting van een nieuwe kleuterschool. „Het is er eindelijk van gekomen", con stateerde Pvd A-fractieleider L. Kloet. „Het is ook het beste. Er zijn veel kleuters, het oude gebouw is afgekeurd en dit is de meest bevredigende op lossing voor beide partijen. Wel vragen we de uitspraak van het college dat de bouw van een nieuwe openbare kleuter school gewaarborgd is", zo werd door de heer Kloet gesteld. Mevrouw Renes kon de situatie aan de ene kant wel be grijpen, maar het speet haar dat het zover moest komen. „Jammer dat er weer een splitsing en versnippering van krachten komt. Dat is heel erg spijtig." De heer De Korte herinnerde er aan, hoe bij de begrotingsbehandeling door b. en w. reeds is toegezegd dat er twee nieuwe kleuterscholen in Sint-Maar tensdijk komen wegens de integratie van het kleuter- en basisonderwijs. Ook was er de toezegging dat de urgentie verklaringen in augustus 1974 zouden afkomen. Onderwijswethouder Moerland ver klaarde dat de integratie van het kleuter- en basisonderwijs alles met dit voorstel te maken heeft. Zowel bij de o.l.s. De Rieburch in de Bloemenlaan als bij de chr. school in de Pieter Werrecorenstraat komt er een kleuter school. Hopelijk kan het gelijktijdig, zodat het oude gebouw daarna afge broken kan worden. De planten zullen eind van dit jaar gereed zijn. De behandeling van de algemene ver- pachtingsvoorwaarden werd evenals de vorige keer, toen een verouderde tekst met bepalingen uit de jaren dertig nogal wat plezier veroorzaakte, een complete lacher in de Thoolse raadszaal. De heer Van Kempen, vorige keer ook al ont dekker van de ouderwetse bepalingen, had als deskundige toch nog een „foutje" in het nieuwe voorstel ge vonden. In artikel 14 staat dat „de pachter is verplicht de vruchtbomen goed te onderhouden, deskundig te snoeien en vrij te houden van ongedierte en ziekte, door toepassing op de daartoe voorgeschreven tijdstippen van de ge bruikelijke bestrijdingsmiddelen". De Poortvlietse fruitkweker wilde het woord bestrijdingsmiddelen vervangen door gewasbeschermingsmiddelen aan gezien die middelen tegenwoordig zo heten. De burgemeester vond het een mooi woord voor een lelijke zaak en vroeg zich af of onkruid ook een gewas is. Daarop vertelde de heer Van Kempen een verhaaltje dat hij vroeger eens hoorde van een voorman die zei dat onkruid broodkindertjes zijn. De heren Geuze en De Korte steunden evenals mevrouw Deurloo het voorstel Van Kempen, maar voor een andere agrarische deskundige, de liberaal A. M. van Engelen hoefde het allemaal niet. Toen de heer Van Schetsen er be zwaar tegen maakte de wijziging zo over te nemen, vond de voorzitter het in een goede bui toch zinnig om het voorstel in stemming te brengen. De wethouder van onroerende zaken, de heer L. J. Koopman ontraadde om het voorstel aan te nemen en wilde het ëerst naar de commissie verwijzen. Hij wees er op, hoe op advies van de vier raadsleden uit de commissie voor onroerende zaken, die de raadsfracties toch vertegen woordigen, de gewijzigde tekst tot stand gekomen was. De heer Van Kempen scheen daarna de moed te verliezen: „Je mag van mij bestrijdingsmiddelen laten staan", maar toen er voor hem toch weer een paar aanmoedigingen klonken, zette hij weer door. Het was voor wethouder Koopman aanleiding de vrolijke noot te vervolgen: Je kunt toch zien dat de confessionele vier (2 CHU, 1 ARP en 1 KVP) in de oppositie zijn in de Thoolse gemeenteraad, con stateerde hij. Het voorstel Van Kempen werd echter verworpen met 11 tegen 4. Na dit intermezzo was men weer hoogst serieus. De raad was blij dat de nieuwe ge meente Tholen nu ook een eigen ge meentewapen had. De heer Holle brands, later aangevuld door andere fracties, sprak zijn waardering uit voor de vasthoudendheid van b. en w., aan gezien men te doen had met een instan tie die niet erg gemakkelijk is en niet gauw een standpunt prijsgeeft. De burgemeester wees er nog op dat de adviseur van de gemeente, mr. Bonte koe, dat werk geheel belangeloos ge daan heeft als een plezierige tijdspasse ring. „Geef hem een doos sigaren", vond dhr. Van Kempen, maar mr. Bontekoe rookt niet, wist de voorzitter te antwoorden. De raad stelde 3451 gulden beschikbaar voor de. aankoop van een GAF belich- tings- en ontwikkelmachine voor de ge meentewerken. Op een vraag van de heer De Korte, zei de burgemeester dat er ook een offerte van Océ binnenge komen is, maar dat de keuze voor GAF gemaakt is, waarbij ook de plaatselijke middenstand ingeschakeld wordt. Evenals in april kwam ook nu de her- strating, enz. van bij pas opgeleverde huizen gelegen toegangswegen ter sprake. Er lag het voorstel in plan West te Sint-Maartensdijk dergelijke werken uit te voeren, aangezien eind juni de eerste van de daar in aanbouw zijnde huizen gereed komen. De heer Van Schetsen herinnerde eraan hoe vorige keer raadslid Van Kempen daar reeds op attendeerde, maar alleen met het verlenen van de opdracht ben je er niet. In de Burgemeester Smithstraat te Sint-Annaland, waar nu de eerste zes huizen opgeleverd zijn, is het een trieste modderpoel, terwijl de bewoners aan het schoonmaken zijn. Wethouder Moerland dacht dat de firma Joh. van Vossen dat werk moest uitvoeren, maar hij wees erop dat het niet kan gebeuren voor de huizen opgeleverd zijn. De burgemeester vulde aan dat b. en w. in dergelijke gevallen proberen het werk te bespoedigen, hoewel de planning niet gemakkelijk is. De heer De Korte kreeg de toezegging dat in plan West te Sint- Poortvliet's Dorpshuis helemaal uit gemeentepot Straks ook twee kleuterscholen in de Smalstad Kanaalschap de Eendracht krygt vijftig mille van CRM Imposante Kreekraksluizen bezichtigd Tentoonstelling in Middelburg rond het nieuwe liedboek Kampioensfestijnen in Oud- Vossemeer, Stavenisse en Sint- Philipsland Voor het Astma Fonds is flink geofferd School- en bejaardenreizen weer in de running Ds. en Mevr. van Donkersgocd begonnen hun toernee over Kenya Stemmen van lezers klinken ook weer in dit nummer Smerdiekse a-jeugd kampioen en WHS 1 uitgebekerd Campinghouders organiseerden zich VROUWEN, GELD EN WIJN HEBBEN HUN GOEDE KANT EN HUN VENIJN Dit nummer bestaat pagina's uit 12 Maartensdijk ook nog een veld inge zaaid en een zandbak aangelegd wordt. Voor de ombouw van de centrale ver warming van De Toetssteen in Sint- Maartensdijk werd 6000 gulden uitge trokken. De heer Kloet wees er bij dit punt op, dat het gemeentebestuur zal moeten uitzien naar een ander gebouw en plaats voor deze b.l.o.-school, aange zien het nu wel erg gevaarlijk is bij de Provinciale weg. De burgemeester ant woordde dat dit in eerste instantie op de weg van het schoolbestuur ligt, aange zien het een bijzondere school is. De raad ging er mee akkoord dat er op de sportvelden reclameborden mogen worden geplaatst. Hiervoor werd een reglement vastgesteld. Het PvdA-raads- lid Van der Linde noemde de plaatsing van reclameborden een vorm van ver ontreiniging, terwijl er toch al zoveel reclame is. Aan de andere kant wist hij dat de verenigingen zo'n steuntje in de rug best kunnen gebruike waarom hij ook niet wilde tegen stemmen. De heer Van Kempen wees erop dat het initiatief juist is uitgegaan van de sportverenigingen. De burge meester zei dat b. en w. de reclame op sportvelden via een regeling in goede banen wil leiden en houden. Zouden de sportverenigingen de reclame-in komsten niet krijgen, dan zou men bij de gemeente wel om meer subsidie vragen. Tenslotte was er nog wat discussie rond het voorbereidingsbesluit voor een be stemmingsplan op de hoek Molen- straat/Cornelis Franckenstraat te Oud- Vossemeer. De heer J. L. Pollie wil hier een textielzaak bouwen. De heer Aarnoudse verzocht b. en w. bij het wijzigen van het bestemmingsplan toch wel rekening te houden met het verkeer op deze gevaarlijke hoek. Hij wilde de Viersprong zo overzichtelijk mogelijk houden. Het SGP-raadslid had ook ge ruchten gehoord dat de gemeente de oude panden van de heer Pollie in de F. D. Rooseveltstraat wil kopen, wat de burgemeeester bevestigde. De heer Aarnoudse vond de panden een sta-in- de-weg voor het verkeer en de heren Van Engelen en Goudzwaard wilden ze laten slopen voor het maken van een parkeerplaats. Voor de nieuwe winkel van de heer Pollie moet nu de gemeen telijke werkplaats worden gesloopt. Op schriftelijke vragen van de con fessionele vier inzake de huisvuilop haaldienst deelden b. en w. nog mee dat hierover op 22 mei a.s. een bespreking plaats vindt met de raadscommissie voor bestuurlijke aangelegenheden. De mei-agenda was daarmee afgewerkt, waarna de raad nog in besloten zitting bijeenbleef.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 1