nieuws min*fit i*r GELUK PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND EENDRACHTBODE Donderdag 10 mei 1973 «a» i /WFK Gevonden Oriëntatie-rit Herdenking Burgemeester opent „De Kogge" Ds Eringa bedankte Aanbesteding parkeerterrein Doelweg Dammen Zwemdiploma's Dammen 7 mei POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Voordrachten in dialect K.O.T. alleen aan kop Tafeltennis Schaken Volleybal Boete voor zagers spitten Auto botsing Bejaardentrip Om het kampioenschap Wat later In strijd met de wet Drukbezochte koopdag Mooi bedrag Snel dam/schaak kampioenschap Collecte Jaarvergadering kleuterschool Voor GAZONMAAIERS o.a. Wolff - Husqvarna, Folbate e.a., tuingereed schappen, gazonmest enz. DOE HET ZELF MARKT MULLER-FRANKE B.V. Smalstad's Mannenkoor..proficiat Wielrennen Bouwbond NVV vergaderde Collecte Oud papier Geen voorrang Drankinvloed Ledenwerfaktie Consumentenbond Autodiefstal opgehelderd Grootste en best gesorteerde zaken in W.-Brabant voor: aparte Dames-hand werken, ook buiten landse w.o. Eva Rosenstand enz. Gobelins Zuivelstraat 19 Bergen op Zoom Nieuwe Markt 46 Roosendaal Zestig jaar getrouwd Ouderavond Chr. School Gevonden Brams Geense full fime Geslaagd vervolg op pag. 9 2 ®s«r.pWUpSyw WM WCOfli v SINT- MAARTENSDIJK Markt 7 Tholen tel. 575 advertentie IM Op het groepsbureau van de rijkspolitie, Hofstraat 4, telefoon 444 zijn inlichtin gen te krijgen over een gevonden groene jongensfiets zonder achterlicht met blauwe handvaten Gazelle, kastsleutel nummer vijf, bruine sjaal met paarse motieven, bankbiljet van vijf gulden, gele voetbal, etui met Van Nelle shag, beige teddybeer en een blauwe jongens fiets met lang zadel. Verloren zijn een groene fiets met nikkelen lamp, bank biljet tien gulden, donkerblauwe vouw fiets ABC Magneet met plakplaatje' Vietnam zwarte herenportemonnee met ongeveer vijftig gulden en een auto sleutel, wieldop van Fiat 850. dames horloge met zwart bandje, bruine jongensportemonnee met vijftien gulden met plakplaatjes erop, gouden pols horloge met moderne groene band met gaatjes, portemonnee met ongeveer honderd gulden en betaalcheques, bankbiljet van tien gulden, gele hondenhalsband en een lang model sleutel. In Oud-Vossemeer gingen zaterdag middag om 2 uur 17 equipes van het Thoolse gemeentepersoneel van start voor de tweede oriëntatierit, die was ge organiseerd door de heer H. Renes uit Tholen. De rit ging via Sint-Annaland en Stavenisse naar Sint-Maartensdijk over 40 km. In de Stadsherberg vond de prijsuitreiking plaats. De heer Renes toonde zich verheugd over de grotere deelname, ditmaal 17, vorig jaar 13. Zes deelnemers kregen een prijsje, beschikbaar gesteld door het Thoolse bedrijfsleven. De eerste prijs, een knipperlichtinstal latie, was voor de heer M. P. Vinje, die het tot 12 strafpunten kon beperken. Tweede werd mej. L. den Engelsman met 80 strafpunten en daardoor een cocktailmixer. 3. M. Overbeeke 90 strafp. een benzinebon. 4. J. Kouse maker 91 p. 5. V. Laban 93 p. 6. J. M. van der Maas 98 strafpunten. Op de markt vond vrijdagavond de dodenherdenking plaats. Ongeveer 50 inwoners, waaronder burgemeester Van Boeijen met echtgenote en de Thoolse raadsleden namen enkele minuten stilte in acht bij de vlag die door drie pad- vindsters werd gestreken. De konink lijke muziekvereniging Concordia speelde het Wilhelmus en de Last Post. Burgemeester J. E. van Boeijen opent vrijdagmiddag om vier uur de cadeau- boutique De Kogge van Elke Vene- kamp-Douwes aan de Botermarkt. Ds. L. Eringa heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Kerk van het Friese Rinsumageest op hem had uitgebracht. In het kantoorgebouw van gemeente werken is vrijdag openbare aanbeste ding gehouden voor het maken van een parkeerterrein aan Doelweg en het reconstrueren van de aanliggende straten met bijkomende werken. Er waren acht inschrijvers. De laagste was Gebr. Oomen B.V. te Sint Willebrord voor 50.460,inclusief b.t.w. 2. Aan nemingsbedrijf A. Klippel te Stavenisse voor 54.564,4. Firma J. de Ruiter en Zn. te Noordgouwe 56.840,5. Joh. van Vossen en Zn. te Sint-Anna land 57.652,6. B. J. Nusselder te Eist 57.710,Aann. bedrijf A. C. v. d. Werf te Scherpenisse 58.116,8 Aug. van Dijck-Petit B.V. te Bergen op Zoom 58.580, Competitie damclub De Eendracht, 24 april. P. Nieuwenhuize - D. Verburg 20 W. A. Boogerd - M. van Poppel 20 A. Tichem - Van Akkeren 20 J. de Rijke - P. v. d. Velde 02 1 mei P. C. v. d. Velde -P. Nieuwen- huizen 02 C. van Splunter - W. A. Boogerd 02 1 mei P. C. v. d. Velde - P. van Nieuwen- huizen 02 C. van Splunter - W. A. Boogerd 02 S. de Korte - A. van Akkeren 02 De werkgroep zwemmen van de kern Tholen boekte weer een flink succes nu zaterdag 5 mei aan 38 candidaten een zwemdiploma kon worden uitgereikt. Dat gebeurde in het overdekte zwembad de Gageldonk te Bergen op Zoom. Het was hoofdzakelijk instrukteur J. Jansen en zijn helpers en helpsters, die tot dit succes hebben bijgedragen. Het is de tweede maal dat er binnen een jaar diploma's uitgereikt konden worden. Daar van uitgaande moeten er toch heel wat inwoners naar het eigen zwembad uitzien. Nu wordt noodgedwongen elke week op vier verschillende tijden ver trokken met een extra bus naar Bergen op Zoom. Onder de deelnemers niet alleen kinderen, maar ook wel getrouw den. Bij de ditmaal geslaagden waren dan ook 7 dames. Het A-diploma werd behaald door mevrouw Van Poortvliet, mevrouw Contant-Burgers, mevr. Brusse-Berre- voets, E. Goorden, M. Mosselman, E. Deurloo, J. Overberg, C. Kurvink, A. van Dijke, A. Goedegebuure, D. Duine, A. Mulders en L. Goorden. Het B-diploma door mevr. Zandijk- Sluijmer, mevr. Burgers-van Oeveren, mevr. Bogaard-Verduit, mevr. Thoutenhoofd-Kasman, M. Bijl, J. Bout, M. de Jonge, A. Goorden, G. Boogaard, G. van Elsacker, J. de Wilde, C. Steketee, A. de Bruin, J. Goorden, M. van Elsacker. H. van Dijke, L. Deurloo, M. Bril, I. v. d. Enden P. Jansen, P. Reijnberg, M. van Oorschot, P. Goorden, J. Janse en P. de Wilde. Met een felicitatie voor de gediplo meerden ook de Thoolse werkgroep zwemmen verder succes gewenst. J. de Rijke - K. Droogers 11 K. Droogers - J. de Rijke 11 P. Nieuwenhuijze - J. de Rijke 11 S- Schot-S.de Korte 0—2 M. van Poppel - S. de Korte 02 C. van Splunter - S. de Korte 02 C. van Splunter - A. van Akkeren 02 OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM Dr. A. Berrevoets uit Goes heeft woens dagmiddag in de soos voor de bejaarden vier voordrachten in Zeeuws dialect uit gevoerd, waarvan de belangstellenden bijzonder hebben genoten. Niet alleen door de goede inhoud, maar ook door de prima presentatie. Na de koffiepauze was er de gebruikelijke gratis verloting, waarna mevr. Bevelander namens de Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening een dankwoord uitsprak. Krijt op Tijd staat met zes punten alleen op kop in de strijd om het clubkam pioenschap biljarten van Oud-Vosse meer. Naaste concurrent' Nooit Gedacht, die nu vier punten heeft, werd namelijk met 82 verslagen. De Treffers en de Poedelaars gunden elkaar nu de eerste punt door met 55 gelijk te spelen. Velocitas zette zaterdagavond de com petitie voort: Dick Hoogstrate-Anja Hoogstrate 12-21, 21-19, 20-22. Frans Havermans Rien van Dijke 2113, 218. Piet Ridderhof - Lineke Vogel 2111, 218. Lineke Vogel - Frans Havermans 1321, 1521. Rien van Dijke - Piet Ridderhof 1221, 1421. Anja Hoogstrate - Piet Ridderhof 12 21, 18—21. Velocitas doet zaterdag mee aan de wandeltocht van Vlug uit Vrederust. Er hebben zich al veertien deelnemers op gegeven, maar meer liefhebbers (ieder een kan meedoen, ook niet-leden) kunnen zich altijd vervoegen bij Kees Droogers of Gerrit Vis. De wan delaars vertrekken om éen uur van de gymzaal in de Schoolstraat. De tocht is mogelijk alvast een oefening voor de nationale trim-wandeldag op zaterdag 26 mei. De Oud-Vossemeerse schaakclub heeft maar twee wedstrijden gespeeld, alleen senioren: A. Koevoet - Rien Plompen 10 en A. Koevoet - S. de Graaf 1—0. Het heren team van Amigos kwam maandagavond goed voor de dag door de uitwedstrijd tegen Olympus in twee sets te winnen. Via 83 en 118 won men de eerste set onbedreigd met 15 13. De tweede set verliep vrijwel gelijk en resulteerde ook in een 15—13 zege. Het damesteam heeft een goede wedstrijd gespeeld tegen Sic Pugno 2 dat kampioen der eerste klasse werd. In de eerste set namen de Amigos dames een 83 voorsprong, maar Sic Pugno herstelde zich en won nog met 159. De tweede set verloren Marriet Boonman, Madchie Overbeke, Toos Plompen, Nel Breker, Ankie Pipping, Jettie Geluk en Thea Niemantsverdriet, bijgestaan door Bram Keyzer kansloos met 154. Daarna kon men Sic Pugno gelukwensen met het behaalde kam pioenschap. D.V. dinsdagavond 15 mei a.s. vanaf i half zeven wordt namens de Zendingskrans „Draagt elkanders lasten" wederom oud papier opgehaald. Het bestuur Advertentie IM De politierechter te Middelburg heeft de 18-jarige Sint-Annalander P.J. de G. veroordeeld tot een geldboete van 150,voor het spitten van zagers op een mosselperceel. De officier van justitie mr J. A. Blok wees in zijn requisitoir op de enorme schade die op deze wijze aan de mosselpercelen wordt toegebracht. Bij de T-kruising Hoenderweg- Schoolstraat heeft zich maandag middag omstreeks 13.00 uur een botsing voorgedaan tussen twee personenwagens. Mej. L. uit Sint- Maartensdijk kwam vanuit de Schoolstraat gereden om de Hoenderweg op te draaien richting Langeweg. Vanuit die richring naderde met zijn auto E.V.D.B. Er deed zich bij deze botsing flinke materiele schade voor, terwijl een inzittende van de auto de heer J.M. uit Poortvliet nog een lichte verwonding aan het hoofd opliep. Dokter Noteboom kon met hechting via een krammetje volstaan. Met zo'n 45 deelnemers werd vorige week door de Sint-Annalandse be jaarden een middagreis gemaakt naar Flakkee en Schouwen. De nieuwe en vaste verbindingen openden daartoe volop mogelijkheden. De reis was ge organiseerd vanuit de Bond van Platte landsvrouwen ter plaatse met een start om 1.00 uur. Bezichtigd werden o.m. de machtige sluizen bij Stellendam, terwijl ook'het Duivelandse en Schouwse land genoeg aantrekkelijks bood om er een gezellige middag van te maken. Door ae KNVB juniorenkring Bergen pp Zoom is voor vrijdagavond om 7 uur een jeugdweds trijd ingelast tussen WHS 5 en NVS 4. Bij winst zit er voor de Sint-Annalandse jeugd een kampioenstitel in. Vandaar voor deze jongeren een wel belangrijke vrijdag avond. Niet uitgesloten is dat de krant volgende week wat later bezorgd kan worden (donderdag 17 mei). Een deel van de be zorgers ter plaatse is dan namelijk op schoolreis. De heer W. Rijnberg is pas op 22 maart een vergunning verleend volgens de drank- en horecawet voor de ongeveer drie weken eerder op vrijdagavond ge opende discobar Rosi in de Voorstraat. Op de openingsavond handelde de be trokkene dus in strijd met de wet. Burgemeester en wethouders van Tholen antwoordden dat op een schriftelijke vraag van het SGP-raadslid A. J. Kurvink. De overbuurman van Rosi had erop gewezen dat er op de ope ningsavond een apparaat was opgesteld dat op een ontoelaatbare manier zoveel geluidshinder veroorzaakte dat om wonenden op die bewuste avond en nacht de slaap niet konden vatten. Ook de daaropvolgende zaterdag en zondag was het niet veel minder. Tot hoe laat mag dit apparaat aanstaan in de week en op zaterdag en zondag. Heeft de be woner vergunning aangevraagd om op de bewuste vrijdag open te mogen zijn tot 1 of 2 uur 's nachts. Wilt u geluids hinder in de toekomst op de een of andere manier voorkomen?, aldus de vragen van dhr. Kurvink. Volgens b. en w. is op de vrijdagavond geen ontheffing van het sluitingsuur verleend. Als dhr. Rijnberg (eigenaar van Rosi, maar geen exploitant) in het bezit zou zijn gewesst van een vergunning volgens de drank en horecawet, dan zou het cafébedrijf die vrijdagavond volgens de algemene politieverordening van de voormalige gemeente Sint-Annaland (die nu nog steeds geldt omdat de nieuwe A.P.V. die voor de gehele gemeente Tholen geldt nog niet klaar is) om 23.00 uur gesloten moeten zijn. Op die zondag is het café stilgelegd. Toestemming tot het geven van muziek is ook niet gevraagd en bovendien is het volgens de A.P.V. verboden muziek op zodanige wijze hoorbaar te maken dat dit op de open bare weg of voor anderen hinderlijk is. De rijkspolitie is van dit alles in kennis gesteld en aan de bepalingen van de A.P.V. zal strikt de hand worden ge houden. Voor het maken van muziek kan een vergunning worden aange vraagd, aldus het antwoord van b. en w. op de schriftelijke vraag van raadslid Kurvink. Voor de veiling van de landbouwersin- span van Joh. Elenbaas is donderdag bijzonder veel belangstelling geweest. Het was ook al een tijd geleden dat er een koopdag was, zodat vele inwoners met het mooie weer een fietstochtje naar de Oude Zeedijk er graag voor over hadden om iets van een „ouderwetse" koopdagsfeer te proeven. Vanaf tien uur was het al gezellig druk en eer tegen vijf uur de zware regen- en onweersbuien zich aankondigden, was de buit binnen. Vrijwel alles op een paar oude auto's na was verkocht. Vooral uit Brabant waren er veel kopers, terwijl er zelfs Zeeuws Vlaamse belangstelling was. Bode A. M. Weijler had het er druk mee, evenals natuurlijk notaris mr. W. Loof en zijn helpers. De centen moesten immers direct woren geïnd. Sommige materialen gingen voor hoge prijzen weg, zodat men dik tevreden kon zijn over deze koopdag. De collecte voor Simavi heeft het prachtige bedrag van 1530 gulden op gebracht. Het comité zegt de inwoners vriendelijk dank. Met de wedstrijden van hedenavond op de jeugdschaak- en damvereniging „Sint-Annaland" is de stand definitief beslist. De bekerwinnaars in elke groep, de standaardwinnaars en de medaille winnaars zijn dan bekend. Wie de ge lukkigen zijn, wordt op de slotavond - donderdag 24 mei - officieel meege deeld. Dan kunnen ook de prijzen in ontvangst worden genomen. Op deze laatste avond van het afgelopen vereni gingsjaar, voor de jeugd althans, wordt gestreden om het sneldam- en snel schaakkampioenschap van Sint-Anna land. Jeugdleden die om deze titel mee willen strijden en ook voor andere be- schikbaargestelde prijzen in aanmerking komen, moeten zich opgeven bij de heer J. N. Matze, Anna van Bourgondië- straat 25. Vorig jaar was het een ge^ slaagde avond met ook veel ouders aan wezig. Daarom wil het bestuur ook dit jaar de slotavond als een openbare bijeenkomst organiseren. De Sakor collecte voor de kinderbe scherming, georganiseerd door mevr. P. van Prooijen, heeft in Stavenisse 90,52 opgebracht. De Van der Lecq de Clerq kleuterschool heeft maandagavond de jaarvergade ring gehouden. Voorzitter C. J. Moer land heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder het hoofd van de basisschool dhr. C. G. van den Hoek. De notulen van mevr. Van der Slikke werden goedgekeurd. Vervolgens liet hoofdleidster mej. M. Gevaert weten wat onder creatief spel verstaan mag woren. Dit werd door een aantal leerlingen in de praktijk ge bracht door het uitbenen van het sprookje Roodkapje, waarvan de ouders genoten. Dhr. W. Ista deed verslag van de rekening 1972 en de begroting 1973. Hetafgelopen jaar passeerde ook de revue in het verslag van mevr. Van der Slikke. Na de pauze sprak dr. P. R. van der Eist over angst bij kinderen. Bij de bestuursverkiezingen werd dhr. Moer land herkozen terwijl voor de heer Ista (die niet herkiesbaar was) dhr. M. de Rijke in de plaats kwam. Tijdens de rondvraag kwamen de schooltijden ter sprake. De vraag of het mogelijk was gelijke begin- en sluitingstijden met de basisschool te krijgen kon niet positief beantwoord worden, daar de basis school meer uren moest maken dan de kleuterschool. Gestreefd zal worden naar een zo goed mogelijke oplossing. Nijverheidsweg 3a, ST. MAARTENSDIJK Advertentie IM Dit laatste niet alleen van onzentwege, maar die uitroep vermeldt ook het juryrapport na deelname van Iz. Riedijk en de zijnen aan het Nederlands Koorfestival 1973 afgelopen zaterdag in de Avro studio te Hilversum. Dat juryrapport is het overtuigende bewijs van een succesvol optreden. Met tussen de drie juryleden eigenlijk maar weinig verschillen. Jurylid 1 gaf voor het vrij en verplicht werk in totaal 112 punten, nummer 2 gaf er 115,5 en nummer 3 kwam op 111,8. De beoordeling op zuiverheid, rhytmiek, uitspraak, klankgehalte, nuancering, samenzang en totale opvatting leverde van het eerste jurylid voor elk onderdeel een 8, jurylid 2 had er 2 zevens, maar ook 2 negens bij, jurylid 3 had 4 negens en de rest achten. Hun aantekeningen waren voor 't verplichte werk „De Postiljon": heel goed. Nummer twee vermeldde: lste tenoren neiging tot stijgen, opgelet bij nieuwe inzet. Verplicht werk was met cedivseerde stemmen meer geschikt voor een groter ensemble, maar toch een goede prestatie. Jurylid 3 over het verplichte werk: voortreffelijk gezongen, zuiverheid zeer goed, een koor met kwaliteit en zeggingskracht. En over het vrije werk jurylid 1: ook heel goed. Mijn inziens heeft dit koor goede kansen om te promoveren als het zo Sursum Corda doorgaat. Proficiat! Jurylid 2: Met een muzikaal nog meer inhoudend stuk zou dit koor in de toekomst naar de Kroonafdeling kunnen promoveren. Mooie balans. Jurylid 3: Een bewonderenswaardig groepje zangers. De liefde voor de zang straalde van de gezichten af. Daaraan heeft een leek niet veel toe te voegen. Een koorfestival is niet gelijk aan een bondsconcours, maar gaat meer in de richting van competitieverband met de hoogst geplaatste promotie, de laagste degradatie. Overigens zingt het Smalstads Mannenkoor in de hoogste afdeling, die nog wordt onderscheiden in Superieur en Kroon-afdejing. Wel, u las wat daarover de jury opmerkte. Ondanks de valpartijen in België heeft amateur Kees Stoutjesdijk in de aantrekkelijke wielerwedstrijd van Kloosterzande een vijftiende prijs gereden. Het was een felle strijd waaraan verschillende topamateurs- deelnamen. De bouwbond van het NVV heeft maandagavond in Haestinge een rayonvergadering gehouden. Districtsbestuurder B. Wink uit Middelburg verwelkomde ruim tachtig procent van de bestuursleden van het rayon Tholen en de bondsraadsleden Vroegop en Luyendijk. Het jaarverslag werd vrijwel zonder opmerkingen goedgekeurd, maar met de contributieverhoging per 1 juli had men duidelijk meer moeite. Hierover ontstond een zeer uitvoerige discussie, vooral het verschil in contributie tussen CNV, NKV, en NVV bleek een heet hangijzer te zijn. De districtsbestuurder wees erop dat er ook verschil in het rechtenpakket zit. Door een eventuele fusie zal het verschil ook zo snel mogelijk geharmoniseerd worden. Hoewel men overtuigd was van een noodzakelijke contributieverhoging, was men niet gelukkig met het tijdstip. De aanwezigen zagen ook liever een ander systeem van contributieheffing, bijvoorbeeld een gedeeltelijk uurloon wat dan automatisch met de eventueel stijgende uurlonen zou meegaan. Hierna werd de oprichting van een dis- trictspropagandacommissie besproken. Voor het rayon Tholen zal dhr D. Lindhout uit Oud-Vossemeer hierin vertegenwoordigd zijn. Tenslotte werd de inspraak van de leden in de bond nog even besproken, waarna de vergadering gesloten werd. Acht leerlingen van de Juliana van Stolbergschool hebben begin deze week gecollecteerd voor het Nederlands Astma Fonds. De totale opbrengst was 401,45 verdeeld over Corrie Franke 54,80, Lina v.d. Berge 33,35, Ina Lindhout 37,35, Arne Hage 35,90, Maja Steketee 56,85, Rosa Mol ƒ56,80 Conny Steketee 66,77 en Cobi Geluk 59,63. Enkele leden van de muziekvereniging Euterpe hebben ten bate van het uniformenfonds 3642 kg. oud papier ingezameld. Op de kruising Bosstraat, Achterbos, Viermeistraat, Hogeweg zijn dinsdagmiddag rond vijf uur twee auto's tegen elkaar gebotst waarbij alleen materiele schade was. I.D. gaf geen voorrang aan mej. J. H.M. uit Nieuw-Vossemeer. De Middelburgse politierechter mr P. van Empel vond dat A.C. van G. uit Bergen op Zoom voor een droevig record zorgde, nu hij op twee achtereen volgende dagen door de politie onder Sint-Maartensdijk werd aangehouden en daarbij niet in staat werd geacht om naar behoren zijn auto te besturen. „Dat is nog niet voorgekomen", wilde de politierechter wel kwijt. De eerste keer, op 5 februari werd van G's rijbewijs ingevorderd. Verdachte scheen ook voor de groene tafel nog weinig geleed te hebben, want had nog wat kritische opmerkingen over de houding van de politie. De officier van justitie mr J. A. Blok achtte beide feiten bewezen en eiste hiervoor in totaal drie weken cel en anderhalf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Het vonnis van de politierechter luidde twee weken cel en vijftien maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De Consumentenbond heeft alle gezinnen in de woonkernen Tholen en Sint-Maartensdijk opgeroepen om lid te worden van deze voor de belangen van de consumenten werkende organisatie. De bond voert deze aktie in die kernen omdat het ledental hier lager is dan elders in den lande. De 24-jarige A.H. uit Bergen op Zoom heeft zondagmiddag omstreeks kwart over twaalf de auto van dhr C. Zwagemaker in de Laban Deurloostraat gestolen. Het voertuig was niet afgesloten en het contactsleuteltje zat erop. Omwonenden zagen deze diefstal op klaarlichte dag gebeuren. De later gewaarschuwde politie kon het kenteken per telex doorgeven aan alle politieposten in Nederland. Maandagmiddag werd H. in Warmond bij Sassenhehn aangehouden, waar hij in een inrichting werkte. Hij probeerde nog te ontvluchten, maar dat lukte niet. In de nacht van maandag op dinsdag is advertentie IM de verdachte naar het politiebureau in Tholen overgebracht waar hij de diefstal bekende. Hij zit daar nog steeds in de cel, aangezien er mogelijk nog meer diefstallen opgehelderd kunnen worden. H., die veel op de camping Gorishoek vertoeft, is geen onbekende van de politie en maakt mogelijk deel uit van een complot dat overal diefstallen pleegt. Dinsdag 15 mei a.s. zal het 60 jaar ge» leden zijn, dat Jan Marinus Muller en Geertruida van Gorsel te Sint- Maartensdijk in het huwelijk zijn ge treden. Hun huwelijk werd met dat van nog twee andere bruidsparen in 1913 ingezegend in de Maartenskerk door de toenmalige predikant ds. Den Oudsten. Het echtpaar vestigde zich te Scherpe nisse, waar ze thans nog wonen en wel aan de Weststraat 33. De diamanten bruid is 84 jaar, de bruidegom 86 jaar. Het echtpaar heeft twee gehuwde kinderen, zes klein- en twee achterkleinkinderen. De bruide gom vervulde verschillende functies in de hervormde gemeente van zijn woon plaats en kerkt ook nu nog iedere zondag. Hij was voorts zo'n veertig jaar aan de vrijwillige brandweer verbonden, waarvan enkele jaren commandant. Verder zo'n dertig jaar secretaris van de plaatselijke Groene Kruisvereniging. De drukte op de zestig jarige bruilofts dag zou wat veel kunnen zijn. Vandaar dat men die dagen doorbrengt bij de oudste gehuwde kleindochter te Velp bij Arnhem mr P.A. Withaar, Wildbaan 3 Maar ondertussen toch wel langs deze weg de gelukwensen voor bruidspaar en familie van vele lezers. De School met de Bijbel heeft in de bovenzaal van het voormalig gemeentehuis dé" jaarlijkse ouderavond gehouden. Behalve een aantal ouders waren ook de derde en vierde klassers en de blokfluitgroep aanwezig. Na het gezamenlijk zingen van Ps. 140 12 en 13 las voorzitter J. K. Krijger enkele verzen uit Efeze 6 waarna hij voorging in gebed. In zijn openingswoord zei de voorzitter dat deze avond in het teken stond van het onderwijs, maar hij schetste ook de tijd waarin wij leven met de afwijkingen op elk gebied. De kinde ren zongen onder leiding van de blokfluitgroep enkele liederen en gaven aanschouwelijk onderwijs. Na het zingen van Ps. 84 1 volgde de koffiepauze waarin de kinderen getracteerd werden. Na het zingen van Ps. 139 14 behandelde onderwijzer Walhout aan de hand van enige tekeningen, waaraan ook de ouders deelnamen, het rekenen. Hij wees erop hoe de lesmethoden veel veranderd zijn. Er wordt computersgewijze gewerkt, wat aan de kinderen op eenvoudige wijze bijgebracht wordt. Ds. C. Mulder sioot de ouderavond na een korte toespraak met samenzang uit Ps. 103 9 en gebed. Bij de plaatselijke rijkspolitie zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden doos met inhoud. Amateur Bram Geense is gestopt met werken en heeft zich volledig aan de wielersport gewijd: trainen en wed strijden rijden. Als je zoals vorige week de prestatie- en klassementsprijs en nog vele premies wint, is dat goed te doen. Toch gaat de weg van een wielrenner niet altijd over rozen natuurlijk, want na 'n acntste plaats in Vlaardingen had Bram de volgende dag weer last van zijn nieren waardoor hij met moeite de course kon uitrijden. In Vlaardingen zat hij echter van de vierde ronde met negen man voorop. Door de harde wind was het een zware wedstrijd en in de laatste twee tonden moest hij met de bekende Amsterdammer J. Ruckert afhaken. In de sprint wist hij deze kampioen te ver slaan, zodat Bram de achtste prijs won. Van de 140 gestarte renners waren er maar een goede twintig over gebleven. Mej. E. J. A. van Iwaarden uit Sint- Philipsland is op 2 mei in Utrecht geslaagd voor het staatsexamen apothe kersassistente. Zondag 13 mei THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 uur ds. M. Verduin uit Brakel. GEREF. KERK 10 uur drs P. Verschoor, Amsterdam 5 uur kand. P. C. Suurmond, Kampen GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds C. Hegeman 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds v.d. Oever, Willemstad R.K. KERK zaterdag 12 mei 19.00 uur H. Mis zondag 13 mei 8 uur H. Mis 9.00 uur kinderen vieren hun Eerste H. Avondmaal, 10.15 uur H. Mis. OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 u kand. M. D. Geuze, Poortvliet 18.30 u ds G. J. Voortman GEREF. KERK 10 u ds A. Dilling, Bergen op Zoom 15 u ds G. J. Voortman CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst di 15 mei 19.30 u ds F. Mallan, Vlaardingen R.K. KERK zaterdag 12 mei 19.00 uur jongerenmis pater Porre, Bergen op Zoom, m.m.v. Con Amore zondag 13 mei 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 u drs L. G. Zwanenburg, Huizen GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u leesdienst 2.30 u ds A. de Reuver, Tholen do 17 mei 20.30 u schriftoverdenking OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GER. GEM. IN NED. do 17 mei 19 u ds A. v.d. Meer OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 en 7 uur ds K. M. Vogel R.K. KERK zaterdag 12 mei 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 u ds A. G. Haring GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 u ds W. van Herpen, Hagestein GEREF. KERK 10 uur kand. P. C. Suurmond, Kampen 2.30 uur drs P. Verschoor, Amsterdam GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u ds G. J. Voortman, Oud- Vossemeer 2.30 u kand. M. D. Geuze, Poortvliet GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst dinsdag 15 mei 7.30 uur ds Kleppe, Woerden OUD. GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds H. J. Bavinck, Baam WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk Dr. van der Bel, Sint-Maartensdijk Tel. 01666400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. Th. A. Bos, Tholen Tel. 01660—542 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Gosling, Nieuw-Vossemeer Tel. 01676—545 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk Tel. 01666—548 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Slager, Poortvliet Tel. 01662404 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Fortunata, Nieuw-Vossemeer Tel. 01676—507 b.g.g. 491 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen Tel. 01660—350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 01640—40888 HOOGWATERSTANDEN 13 t/m 19 mei zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 13.29— 1.48 14.15— 1.51 2.28—14.53 3.03—15.24 3.38—15.58 4.14—16.32 4.49—17.08 donderdag 17 mei Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2