min *fit GELUK PREDIKBEURTEN tfc/CHIESSER 0UD- V0SSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND SINT- MAARTENSDI Jf SCHERPENISSE POORTVLIET EENDRACHTBODE Herijking Koninginne-wandeitocht Collecte Aanrijding Kauwgumballen gestolen Rommelmarkt op Koninginnedag Herijking Rommelmarkt POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Doorgereden Benoeming Record oud papier Schaken Biljarten Vogelvrienden vergaderden Dubbelspeltitel Velocitas Tweede ronde Finale poule Paasaktie Vrouwenbond Aktie voor speeltuin Programma Koninginnedag Herijking Vistocht PJZ Jeugd voetbalt Eind in zicht Herijking We gaan naar Londen Rabobank vergaderde Frontale botsing Veteranenvoetbal Plattelandsvrouwen bijeenkomst Wedvlucht NCVB vergaderde Wielrennen Ongeoorloofde jacht Herijking Royale gift Paaszangdienst slecht bezocht Bekerwedstrijd de Zeebaars Koninginnefeest Vervolg pag. 7 Markt 7 Tholen tel. 575 Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal plaats hebben in het verenigingsgebouw aan de Burg straat op 2 mei van 10.00 tot 12.30 uur. De maten, gewichten en meetwerktui gen moeten vóór 1 oktober 1974 ge stempeld zijn met de hoofdletter G in fantasievorm. Traditie getrouw gaat de Thoolse Wandel Unie op 30 april weer een Koninginne wandeltocht houden. Het startbureau is gevestigd bij Old Shed op de Markt, waar men zich vanaf 8 uur kan inschrijven. Er kan een afstand worden gelopen van 5, 10 of 15 kilo meter. Alle afstanden beginnen om 9 uur. Na de finish wordt een medaille uitgereikt. De T.W.U. organiseert dit jaar ook weer de Avondvierdaagse van 21 t/m 24 mei en op 25 augustus de zogenaamde mossel- of dorpen-tocht. Voor een aanbeveling tot deelname kan zeker worden volstaan met een aan haling uit het voorwoord, dat werd ge schreven door de plaatselijke arts dokter Th. A. Bos. De dokter schrijft daarin: het is langzamerhand een over bekend feit, dat de moderne mens veel te weinig lichaams-beweging heeft: we laten ons vervoeren met auto, bromfiets of een der middelen van openbaar ver voer. We kijken liever naar sport dan deze zelf te bedrijven. De bewegings armoede van deze welvaartstijd is mede veroorzaker van ziekten en aandoenin gen, zoals hart- en bloedvatafwijkingen, stofwisselingsstoornissen, enz. Lichaamsbeweging, mits niet overdre ven, is voor de gezonde mens een nood zaak. Wandelen is een van de meest aan te bevelen vormen van lichaamsbewe ging en bijna voor iedereen toegestaan. De collecte voor Simavi heeft in Tholen niet minder dan 1484,40 opgebracht, waarvoor alle gevers hartelijk dank wordt gebracht. Op de kruising Vossemeersepoort/Doelweg is vrijdagavond de bromfietser S. C. E. D. uit Steenbergen tegen de van rechts komende automobilist P. C. S. gebotst. De bromfietser liep daarbij gekneusde ribben en een knieverwonding op. D. nam de bocht vanuit de Doelweg door de daar wat onoverzichtelijke situatie te ruim, werd geschept en kwam via de motorkap op de straat terecht. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Maandagmiddag is de geparkeerde auto van de heer A. Geluk op de Grindweg aan spatbord en portier beschadigd, omdat een van de Ten Ankerweg komende auto te ruim de bocht nam. De heer Geluk wilde juist wegrijden, maar zag geen kans meer het nummerbord van de snel verdwijnende auto te noteren. Met hoge snelheid is de onbekende via de Brug verdwenen. Rond acht uur zaterdagochtendwerd de politie gewaarschuwd door iemand die gezien had hoe vrijdagnacht om 1 uur twee kauwgumballen automaten bij de groentewinkel in de Bebouwde Dam van ae muur werden gerukt. De schade bedraagt vijftig gulden. Enkele dagen tevoren hadden de voortvluchtige dieven zo'n karweitje geklaard in Bergen op Zoom. Het is wel spijtig, maar gezamenlijk zullen we steeds meer op onze hoede dienen te zijn voor hen die over de Brug wippen met minder goede bedoelingen. Jammer dat het niet onmiddellijk van de neus valt af te lezen. Op den duur moeten de goeden het dan met de kwaden bekopen. Koninginnedag belooft ook dit jaar weer een sfeervol en gezellig karakter te krijgen. De Hervormde en Gereformeerde jeugdverenigingen organiseren opnieuw een rommelmarkt, waarbij het rad van avontuur niet zal ontbreken. Vanaf tien uur start de verkoop van boeken, meubelen, potten enz. op de markt. Bij regenachtig weer wordt de verkoop uitgesteld tot zaterdag 5 mei. De helft van de opbrengst is bestemd voor de Morgenlandzending in het Midden Oosten, de andere helft wordt gedeeld door het Hervormde verenigingsgebouw De Wingerd en een bij de Gereformeerde kerk in de Doelweg nog te bouwen verenigings ruimte. Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal plaats hebben in de raadszaal van het voormalige gemeente huis op 4 juni van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.30 uur. De maten, ge wichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktoner 1974 gestempeld zijn met de hoofdletter G in fantasievorm. Vanaf half tien haajt de Hervormde jeugdvereniging zaterdagmorgen materialen op voor de rommelmarkt die op een later tijdstip wordt gehouden. In het verleden gebeurde dat met veel succes, zodat men ook weer optimistisch gestemd is. Wie iets voor de rommel markt heeft, kan het zaterdagmorgen gereed zetten. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM Op het parkeerterrein in de Veerstraat is maandagavond een rode Mercedes tegen een geparkeerde auto van een paar Tholenaren aangereden. Deze werd daardoor beschadigd. De onbekende rode wagen is nog niet opgespoord. De heer J. D. de Graaf, oud-leerling van de technische school te Sint-Maartens dijk, die eerder slaagde voor de akte wis- en natuurkunde, werd benoemd als leraar in dit vak aan de technische school te Sliedrecht. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdag het record oud papier, dat stond op 6300 kg, gebroken door 6790 kg op te halen ten bate van het instrumentenfonds. Competitie-uitslagen Oud-Vossemeerse schaakclub: Junioren: Jackie Smits won van Jan Willem Slager. Bij de senioren kwamen Rien Plompen en Jackie Smits remise overeen terwijl A. Vis won van ds G. J. Voortman. Nooit Gedacht speelde een flink aantal wedstrijden, waarbij de hooggeplaatsten in het klassement Wim Heijboer en Martin van Hees verloren. Rien van Daalen-Johan van Meer 02, Rien Goedegebuure-Martin van Hees 20, Bram van der Zande-Wim Heijboer 20, Bram van der Zande- Rien Goedegebuure 0-2 Johan Schoep- Kees Vroegop 02, Adriaan van de Houten-Jan Voormeulen 02, Johan van Meer-Rien Goedegebuure 02, Jan Duine-Wim Saparof 0-2 Johan Schoep- Piet Steyns 0-2 Leo Vroegop-Ko Geuze 02, Jaap Ponse-Martin van Hees 0 2, Leo Vroegop-Adriaan van de Houten 20, Adriaan van de Houten-Wim Heijboer 02, Kees Vroegop-Rien Goedegebuure 20. De vier plaatselijke biljartverenigingen, Krijt op Tijd, de Poedelaars, Nooit Gedacht en de Treffers zijn begonnen aan de strijd om het kampioenschap van Oud-Vossemeer. Bekerhouder de Treffers werd in de eerste wedstrijd door nieuwkomer Nooit Gedacht verrassend met 4-6 geklopt. Ook de wedstrijd tussen de Poedelaars en Krijt op Tijd eindigde met het zelfde resultaat. Bij Saparof vergaderde de Vogelkwe- kersvereniging de Vogelvrienden onder leiding van de heer I. van Daalen. Met 3 nieuwe leden is het totaal op 21 gebracht. Na de vakantietijd komt de weer te organiseren tentoonstelling in bespreking. De jaarvergadering van de Nederlandse Bond voor Vogelliefheb bers wordt 26 mei in Utrecht gehouden. Aan de orde komt dan ook de contributieverhoging van 2,50 naar 3, gulden per kwartaal evenals een verandering in de ringbestelling, die men van 25 naar 15 wil terugbrengen. Om de leden te laten zien wat er op een tentoonstelling zoal aan prijzen nodig is, had de voorzitter de eigen selectie j meegebracht, van de Bond krijgt men een bondskruis en enkele medailles. Tenslotte werd het gebruikelijk kweekpraatje gehouden, waarbij de grote resultaatsverschillen duidelijk werden. Ook hier vaart men niet wel zonder geluk. Een constant goede verzorging van de vogels is wel de basis tot succes, verzekerde voorzitter van Daalen, die de leden opriep om in de vakantieperiode niet te verslappen en bij uitstedigheid van ledendiensten gebruik te maken. Hij wenste allen succes toe bij de voortzetting van de kweek. Zaterdagavond heeft Velocitas de club kampioenschappen dubbelspel gehouden. Winnaars werden de gebroeders Gerrit en Jan Kees Vis. Er waren negen dubbels ingeschreven, verdeeld in 3 poules. De twee sterksten gingen over naar de tweede ronde. Van de zes overgebleven koppels werden weer twee poules gevormd en de twee besten daarvan kwamen in de finale. Men kreeg toen deze volgorde: Eerste ronde Gerrit Vis en Jan Kees Vis tegen Piet Ridderhof en Koos Pipping 2112 en 21-13. Hettie Klippel en Corrie Pipping tegen Piet Ridderhof en Koos Pipping 1321 en 1321. Hettie Klippel en Corrie Pipping tegen Gerrit Vis en Jan Kees Vis 621 en 921. Sjaak Vogel en Piet Bevelander tegen Ad Vis en Kees Drogers 1021 en 4 21. Anja Hoogstrate en Lineke Vogel tegen Ad Vis en Kees Droogers 621 en 1121. Anja Hoogstrate en Lineke Vogel tegen Sjaak Vogel en Piet Bevelander 821 en 1321. Dick Hoogstrate en Rien van Dijke tegen Willie Lindhout en Hannie Vogel 215 en 219. Frans Duine en Frans Havermans tegen Willie Lindhoud en Hannie Vogel 216 en 214. Frans Duine en Frans Havermans tegen Dick Hoogstrate en Rien van Dijke 2114 en 21—10. Gerrit en Jan Kees Vis tegen Ad Vis en Kees Droogers 2118 en 2117, Gerrit en Jan Kees Vis tegen Dick Hoogstrate en Rien van Dijke 215 en 2110. Ad Vis en Kees Droogers tegen Dick Hoogstrate en Rien van Dijke 21 8 en 2118. Koos Pipping en Piet Ridderhof tegen Anja Hoogstrate en Lineke Vogel 2321 en 2114. Frans Duine en Frans Havermans tegen Anja Hoogstrate en Lineke Vogel 2116 en 219. Frans Duine en Frans Havermans tegen Koos Pipping en Piet Ridderhof 1621 en 1821. Gerrit Vis en Jan Kees Vis tegen Koos Pipping en Piet Bevelander 1821, 2116 en 217. Gerrit Vis en Jan Kees Vis tegen Kees Droogers en Ad Vis 22—20, 29—21 en 21—10. Gerrit Vis en Jan Kees Vis tegen Frans Duine en Frans Havermans 227 en 218. Koos Pipping en Piet Ridderhof tegen Ad Vis en Kees Droogers 1821 en 1321. Koos Pipping en Piet Ridderhof tegen Frans Duine en Frans Havermans 1521, 2118 en 2116. Ad Vis en Kees Droogers tegen Frans Duine en Frans Havermans 219 en 21—10. Om 7e en 8e plaats: Hennie Klippel en Corrie Pipping tegen Willie Lindhout en Hannie Vogel 21^8 en 21—14. De eindstand is: 1 en kampioen van Velocitas het ongeslagen duo Gerrit Vis en Jan Kees Vis. 2 Kees Droogers en Ad Vis. 3 Koos Pipping en Piet Ridderhof. 4 Frans Duine en Frans Havermans. 5 Lineke Vogel en Anja Hoogstrate 6 Dick Hoogstrate en Rien van Dijke 7 Hettie Klippel en Corrie Pipping 8 Willie Lindhoud en Hannie Vogel. 9 Sjaak Vogel en Piet Bevelander. De Vrouwenbond van het NKV heeft op witte donderdag 33 fruitbakjes bij zieken en bejaarden van de Sint- Willibrordusparochie bezorgd. Een aantal dames hadden hiertoe onder de parochianen geld ingezameld. Ook oud dorpsbewoners die nu in rusthuizen verblijven, kregen deze attentie. Niet zelden het enige contact met hun oude woonplaats, zodat het bijzonder op prijs wordt gesteld. De Vrouwenbond hoopt het werk dan ook te kunnen voortzetten en is de parochianen dankbaar voor hun bijdragen. Deze zomer kan de Oud-Vossemeerse jeugd zich wellicht nog in eigen speeltuin vermaken. Een commissie speeltuin aanleg heeft via een circulaire alle inwoners opgeroepen lid of donateur te worden. Er is jaarlijks duizend gulden nodig voor onderhoud en exploitatie. Levert de aktie voldoende op, dan kan men ook op subsidiabele medewerking rekenen van de gemeente Tholen. Behalve dat heeft de gemeente ook het stuk grasveld aan de oostelijke kant van het tweede sportveld beschikbaar gesteld. Naast de speeltuin is er dan nog ruimte voor een klein voetbalveldje. Niet alleen kan hiermee in een speeltuinbehoefte worden voorzien, maar kunnen ook de sportvelden wat meer worden gespaard. Daarvan immers wordt tussen en na schooltijd nogal eens gebruik gemaakt, wat de kwaliteit niet ten goede komt. Het Oranjecomite* heeft voor Koninginnedag weer een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Om 9 uur wordt de feestdag geopend met samenzang van alle schoolkinderen voor het gemeentehuis om vervolgens met begeleiding van de muziekvereniging naar het sportveld te trekken. Daar zullen 45 vrijwilligers zich gaan inzetten om de jeugd te vermaken. De leerlingen van de kleuterscholen vormen onder hun leidsters een aparte groep. De jeugd van de basisscholen gaan een zeskamp programma uitvoeren onder regie van de heer J. Egberts. Onder meer is hierbij een behendigheids- en herkenningswedstrijd. Na de middagpauze worden de prijzen op het sportveld uitgereikt. Daarna wordt het programma naar de bejaardenwijk verplaatst, waar een wielerronde wordt gehouden in drie onderdelen: voor 6 t/m 8 jarigen, 9 en 10 jarigen, 11 en 12 jarigen. Jongens en meisjes starten wel tegelijk, maar rijden een aparte wedstrijd. Na de wielerronde is er op het sportveld een damesvoetbalwedstrijd omstreeks 4 uur. 's Avonds is er nog een lampionoptocht, waarschijnlijk ook in 2 groepen om alle straten van het dorp een bezoek te kunnen brengen. Na de milde gaven van de inwoners, na de belangrijke voorbereidingen rest nog slechts gunstig weer om 30 april te doen slagen. Zou het dermate slecht zijn dat uitvoering op het sportveld niet verantwoord is, dan zal hetzelfde programma zaterdag 5 mei worden uitgevoerd. De jongens en meisjes die aan de wielerronde willen meedoen, dienen voor zaterdag a.s. wel hun leeftijd op te geven aan Pastoor Vermeulen. Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal plaats hebben in het Dorpshuis op 4 mei van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur. De maten, gewichten en meetwerktui gen moeten vóór 1 oktober 1974 ge stempeld zijn met de hoofdletter G. in fantasievorm. Zo'n 45 leden van de afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de plattelands jongeren zuid hebben hebben tweede paasdag met het sportvissersvaartuig De Zwerver van de heer J. Moerland een vistocht gemaakt. Men vertrok om half negen uit Tholen waarna men wat in het Tholense Gat en het Bergse Diep dobberde om behalve een uitsmijter ook een botje te verschalken. De vangst was redelijk. Om half zes zette men weer vaste voet aan wal, richting de Lagune op de jachthaven. Daar was een etentje en nog wat gezellig samenzijn. Een kritische noot in het verleden heeft wel eens gevolgen voor de toekomst. Feit is dat in dat verleden een oranjecomité nog al eens wat kreeg te verduren, omdat zelden of nooit de gehele bevolking achter een gepland programma stond voor Koninginnedag. Dan krijgt men ook minder gemakkelijk opvolgers. Welke reden er ook voor waren, zeker is dat ter plaatse al enkele jaren een oranjecomité ont breekt. Dat betekent veelal een Koninginnedagviering zonder programma of men is afhankelijk van zich opofferende onderwijzers of onder wijzeressen. Begrijpelijk hebben ook zij een duwtje nodig, wat voorheen dan ook meestal het geval was via dat Oranjecomité. Voor deze dertigste april bereikte ons geen evenementenfolder, zodat de jeugd met de vrije dag niet zo best raad zal weten. In hoeverre de Koninklijke Fanfare Accelerando zal optreden, is ons evenmin bekend. Alleen dat de WHS jeugdleider Wim Mosselman een wedstrijdje gaat spelen om 11.00 uur tussen de Sint-Anna- landse jeugd en die van Cluzona uit Wouw. Dat geven we dan ook maar grif door voor hen die zich de morgen van Koninginnedag vervelen. De onderlinge competitie bij de jeugd- schaak- en damvereniging „St.-Anna- land" is aan l.'aar laatste etappe be gonnen: het inhVlen van wegens ver zuim niet gespeeMe wedstrijden. Aan vankelijk was hier dén avond voor uitge trokken, n.l. volgende week donderdag 10 mei. Ongelukkigerwijze valt de schoolreis van de Technische school uit Sint-Maartensdijk op de inhaalavond. De week daarop is ook al bezet i.v.m. de schoolreis van de School met de Bijbel uit Sint-Annaland. Door deze omstan digheden wordt de einddatum èn snel schaak- c.q. sneldamcompetitie ver schoven naar donderdag 24 mei. De spanning blijft er nog 3 weken in. Trouwe en gezonde leden zijn nu reeds klaar met hun verplichte partijen. Hieronder volgt het eindoverzicht van de dammers. De A-groep moet 18 partijen gespeeld hebben eer zij klaar is. De B-groep moet er 38 gespeeld hebben. In de eerste kolom staat het aantal ge speelde wedstrijden. Bij bestudering van de tabel zult u kunnen zien wie dus klaar is. De eindkolom geeft het aantal- behaalde punten aan. Dammen groep A 1. Sjaak Vroegop 17 2. Dirk Westdorp 18 3. Johan v.d. Repe' 16 4. Bram Theunisse 15 5. Iman v.d. Repe 18 6. Kees Kodde 15 7. Frank Ketting 17 8. Martin v.d. Klooster 16 9. Theo den Engels man 15 10. Huib v.d. Klooster 17 In bovenstaande groep worden drie prijzen verdeeld, t.w. een beker, een standaard en een medaille. De eind strijd tussen Johan van de Repe en Bram Theunisse om de medaille zal dan ook uiterst spannend zijn. Theoretisch gezien hebben ze allebei evenveel kans. Dammen groep B 1. Sander Westdorp 2. Kees Goedege buure 3. Jan Fase 4. Adrie Rijberg 5. Sander Goedege buure 6. Menno Noteboom 7. Aad van 't Hof 8. David v. Driel 16 0 1 32 14 1 3 29 11 0 5 22 10 0 5 20 7 2 9 16 6 1 8 13 6 1 10 13 6 0 11 10 4 1 10 9 1 0 16 2 38 35 1 2 71 36 29 1 6 59 38 26 7 5 59 38 28 3 7 59 36 25 2 9 52 33 23 0 10 46 35» 20 2 13 42 36 18 6 12 42 9. Rien Heijboer 38 18 3 17 39 10. Sjaak van Dijke 38 16 4 18 36 11. Johan Vroegop 37 16 0 21 32 12. Peter v. Pope- ringen 38 16 0 22 32 13. Corrien v. Driel 36 14 2 20 30 14. Hans v. Pope- ringen 36 11 3 22 25 15. Anne Pleune 34 12 0 22 24 16. Ymen de Boer 36 10 0 26 20 17. Frans Burgers 38 10 0 28 20 18. Ineke Vroegop 36 9 3 24 21 19. Annelies v. Driel 38 7 3 28 17 20. Jackie Westdorp 38 1 0 37 2 Uit bovengeplaatste tabel blijkt dat Jan Fase en Adrie Rijnberg een beslis singswedstrijd moeten spelen om de derde of vierde plaats. Ook in deze groep zijn er de volgende prijzen te ve delen: beker, standaard, medaille. De op de 4e, 5e en 6e plaats geëindigden krijgen een damstudieboek. Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen voor de kernen Sint- Maartensdijk, Scherpenisse en Poort vliet zal plaatshebben in Haestinge op woensdag 2 mei van 15.30 tot 17.30 en op donderdag 3 mei 1973 van 8.30 tot 12.00 uur. De maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1974 gestempeld zijn met de hoofdletter G in fantasievorm. 36 leden van de voetbalvereniging Smerdiek hebben vorig weekend een reis naar Londen gemaakt. Het was een gezellig uitstapje waardoor de clubgeest weer verbeterd is. Hoogtepunt was het bijwonen van de voetbalwedstrijd Westham United tegen Leeds waarbij men onder meer de bekende Bobby Moore aan het werk zag. De bedoeling was om ook zelf nog tegen een Engelse club te voetballen, maar dat ging niet door omdat iedereen als speler of toe schouwer bij de bekerwedstrijden (waaronder de finale) van de amateurs was. De stad Londen bood echter bezienswaardigheden genoeg om zich goed te kunnen vermaKen. Alles bij elkaar een plezierige reis. De Rabobank heeft in zaal P. J. van Houdt op woensdag 18 april een buiten gewone algemene vergadering gehouden. Dat was nodig in verband met wijzigingen van statuten door de samenwerking tussen de Centrale Raiffeisenbank en de Centrale Boeren leenbank. Aangezien er maar 36 leden aanwezig waren, konder er geen rechts geldige besluiten worden genomen. Daarom moest worden volstaan met een uitgebreide toelichting over deze materie door voorzitter G. D. Kloet. In mei komt de statutenwijziging opnieuw aan de orde. Nadat nog enkele vragen waren gesteld, werd de vergadering gesloten. In de Winston Churchillstraat zijn zaterdagmiddag rond twaalf uur broer en zus K. met hun auto's frontaal tegen elkaar gebotst. Er waren gelukkig geen gewonden, maar wel veel materiële schade. De auto van de negentienjarige I. K. werd na keuring door de technische groep van de rijkspolitie uit Breda in beslag genomen en voor de sloop bestemd. De vier nieuwe banden die er pas onder lagen, kan hij mogelijk nog terugkrijgen. De jongeman bleek bovendien geen rijbewijs te hebben, noch verzekerd te zijn voor W.A. Het ongeluk gebeurde toen I.K. vanaf de Groenedijk te hard de afrit nam, waardoor hij in de bocht naar de Winston Churchillstraat te veel naar links reed. Daar kwam zijn zuster M. R. K. met haar kind in een tuigje op de voorbank juist van moeder vandaan. Toen was er de botsing. Op Koninginnedag spelen twee veteranen-elftallen van Smerdiek tegen elkaar. De wedstrijd begint om half drie. Zaterdag 28 april wordt het nederlaagtournooi begonnen met om drie uur de wedstrijd Smerdiek 1-FC Bergen 1 en om kwart over drie Smerdiek 2-FC Bergen 2. Mevrouw Groenewege-Blok kon tijdens de dezer dagen gehouden bijeenkomst van de afdeling Sint-Maartensdijk van de Bond van Plattelandsvrouwen een goed gevulde zaal begroeten. Op deze bijeenkomst hield zuster Filius, direc trice van de psychiatrische inrichting Vrederust een causerie over de zoveel verbeterde behandeling van de patiënten met ook heel goede resul taten. In de pauze werden de werkstukken be wonderd, die onder leiding van me vrouw Donker zijn gemaakt. Mevrouw Donker verzorgde deze winter een cursus in wandkleden en macramé werk. Het resultaat was verrassend. Wandkleden in vrije expressie en tassen, bloemenhangers en lampe- kappen van macraméwerk. De dames vonden het een lust het te zien. In de pauze had mevr. Groenewege verteld dat mevrouw Vogel presidente was ge worden, mevrouw Moormans vice-voor- zitter. Mevrouw Groenewege is nu secretaresse. Aan het eind van de bij eenkomst was de hamer dan ook in handen van mevrouw Vogel, die onder dank aan zuster Filius voor haar inte ressant betoog de bijeenkomst sloot. De P.V. De Zwaluw vloog vanuit St. Ghislain met de volgende uitslag: C. Andriessen 1, 3. A. Bijl 2. C. van Gorsei 4. Joh. v. d. Hoek 5, 8 9, 16, 17, 22. P. van Driel 7, 24 ov. D. Klaasse 6, 11. J. M. van Beveren 10, 13. S. A. Zwage- maker 12,14, 15, R. van 't Hof 18. 26. C. Vermeulen 19, 21. L. Riedijk 20, 25. P. van Beveren 23. Onder leiding van mevr. J. Scherpe- nisse-Hage kwam deze week de NCVB in vergadering bijeen. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van ps. 22 1 en gebed. Enkele leden lazen de lijdensgeschiedenis waarna de presi dente sprak over de kruisiging van Jezus naar aanleiding van Lukas 23. Door mevrouw R. van 't Hof-Hout werden enkele gedichten voorgedragen, terwijl na de pauze mevrouw J. Lindhout-yan der Werff een verhaal voorlas. Nadat door een koortje nog enkele liederen waren gezongen, werd met dankgebed geëindigd. Zaterdag werd de tweede omloop van Noord Oost Brabant in België gehouden. Er waren te Diegem 125 renners aan de start voor de afstand van 130 kilometer. Vanwege het heuvelachtige terrein werd het een zwaar parcours, waarbij Cees Stoutjesdijk op de 17e plaats eindigde. Op tweede Paasdag in de course van 100 kilometer te Steen bergen had Cees de pech in de tweede helft van de rit tot tweemaal toe van fiets te moeten verwisselen. Dat kostte nogal tijd, maar hij wist toch nog een 19de plaats te noteren. De politierechter te Middelburg, mr P. van Empel veroordeelde de 25 jarige M. J. van H. tot 150,boete voor overtreding van de jachtwet. Dat was overeenkomstig de eis van de officier van justitie mr W. J. Kolkert. Van H. weigerde op 4 december van vorig jaar, toen hij in een polder onder Tholen werd aangehouden aan een jachtopziener zijn auto te laten doorzoeken op aanwezigheid van geweren of hazen en fazanten. Op zeker moment ging van H^er met zijn auto vandoor. Volgens het proces verbaal zou verdachte de jachtopziener hebben toegeroepen: „Als ik je weer in de polder tegenkom en je staat weer op de weg, rij ik je voor je donder." De weigering van het onderzoek en de uitlating tegenover de jachtopziener, welke overigens door verdachte werd ontkend, bleken voor de politierechter toch zwaar te wegen, zodat het een boete van 150,werd. Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen voor de kernen Sint- Maartensdijk, Scherpenisse en Poort vliet zal plaats hebben in Haestinge te Sint-Maartensdijk op woensdag 2 mei van 15.30 tot 17.30 en op donderdag 3 mei van 8.30 tot 12.00 uur. De maten, gewichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1973 gestempeld zijn met de hoofdletter G in fantasievorm. De Hervormde Kerk van Scherpenisse kreeg voor de restauratie van de kerk de royale gift van duizend gulden. Vanzelfsprekend bijzonder welkom. Jammet genoeg voor de organisatoren was er donderdagavond 19 april maar weinig belangstelling voor de Paaszangdienst in het Holland Huis. Het optreden van het Kerkkoor onder leiding van dhr. J. Wesdorp werd afgewisseld met samenzang, schrift lezing en meditatie. De leiding berustte bij de Hervormde predikant Ds. A. G. Haring. Het koor voerde o.a. de Lijdenscantate „Het Kruis" uit van I. Da Costa en G. Jellesma. De hengelsportvereniging de Zeebaars heeft zijn tweede bekerwedstrijd gehouden. Eerste werd P. J. Hage met 475 punten gevolgd door secretaris C. Boller met 410 punten. 3 M. L. Koopman CZn. 375 pt. 4. Mevr. Knuist 330 pt. 5. S. Schot 320 pt. 6. W. M. Geluk 270 pt. 7. Ad Jeroense 245 pt. 8. L. J. de Graaf 245 pt. 9. M. Bijl 220 pt. 10. G. Bogert 205 pt. i m Herijking Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen voor de kernen Scher penisse, Sint-Maartensdijk en Poortvliet zal plaats hebben in Haestinge te Sint- Maartensdijk op woensdag 2 mei van 15.30 tot 17.30 en op donderdag 3 mei van 8.30 tot 12.00 uur. De maten, ge wichten en meetwerktuigen moeten vóór 1 oktober 1974 gestempeld zijn met de hoofdletter G in fantasievorm. Het Oranjecomité organiseert op Koninginnedag vanaf 's morgens negen uur diverse spelen op het sportterrein. Onder meer is er een speurtocht voor de hogere klassen en zijn er spelen met hindernissen voor de lagere klassen. Dank zij de medewerking van enkele plaatselijke bedrijven wordt de jeugd getrakteerd. Donderdag 26 april 1973 Zondag 29 april THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 6 uur ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 uur ds. G. Haaksma, Klundert 5 uur ds. L. Eringa GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur ds. W. Heerma, Utrecht NED. PROT. BOND geen dienst HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. Bossenbroek, Kruiningen R. K. KERK ZATERDAG 28 april 19.00 uur Avondmis zondag 29 april 8 en 10 uur H. Mis OUD—VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur ds. C. Warmoldts, Barendrecht 18.30 uur ds. A. Naber, Bergen op Zoom GEREF. KERK 10 en 3 uur ds. A. v. d. Stoel, Bergen op Zoom (H.A.) CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K.KERK zaterdag 28 april 19.00 uur Avondmis zondag 8 en 10 uur H. Mis SINT—ANN ALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. D. J. van Dijk, Woudenberg GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst donderdag 3 mei 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel Yerseke GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 6 uur ds. H. A. Samsom (bev. ambtsdr.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst SINT—MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK zaterdag 28 april 2.00 zendingsmiddag zondag 29 april 9.30 en 2.30 uur ds. J.Catsburg OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 en 7 uur ds. K. M. Vogel SINT—MAARTENSDIJK R.K. KERK zaterdag 28 april 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur dhr. Wilstra, Barendrecht GEREF. GEMEENTE Zondag a.s. 9.30, 2 en 6.30 uur ds. J. Karens van Opheusden, nm. bed. H. Doop. POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. C. Mulder (bev. ambtsdr. en ouderl. -F H.D.) GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa 2.30 uur ds. G. Haaksma, Klundert GEREF. GEMEENTE donderdag 26 april 2.45 uur ds. J. Karens, Opheusden (huw. bev.) zondag 29 april 10 en 6 uur ds. C. Hegeman, Tholen (H.A. en Nabetr.) 2.30 uur leesdienst SINT—PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. H. Harkema 2.30 uur ds. A. de Reuver GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10 en 2.30 uur WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Dr. v. d. Eist, Stavenisse Tel. 01663—400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. A. A. Kugel, Poortvliet Tel. 01662400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Gosling, Nieuw Vossemeer Tel. 01676—545 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Bruijn, Sint-Annaland Tel. 01665431 Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer Zr. Troost, Tholen Tel. 01660—620 Nieuw-Vossemeer en Sint- Philipsland Zr. Fortunata, Nieuw-Vossemeer Tel. 01676—507 b.g.g. 491 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen Tel. 01660—350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND—AUTO—HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN 29 april t/m 5 mei zondag 13.15-1.37 maandag 14.06-1.51 dinsdag 2.23-14.47 woensdag 3.00-15.26 donderdag 3.37-16.04 vrijdag 4.15-16.43 zaterdag 5.00-17.27 woensdag 2 mei Nieuwe Maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2