evers Huurverhogingen procent de derde factor Voederbieten 1 april Jeugd Rode Kruis schonk Smerdiekse B.L.O. school pracht torengarage 5 en 20 maal Moedgevend Voor de negentiende maal werd ook de gewestelijke trofee veroverd Donderdag 29 maart 1973 EENDRACHTBODE 5 Met dank aan Beurkens Het gaat model Warme harten Een Rode Kruisgezin Autobedrijf WEST-BRABANT Sint-Philipsland sluit aan bij Groene Kruis Tholen Jeugdwerk voor blinde kinderen vervolg van pag. 1 MODERNE BRILLEN kelder boetiek suede en nappa kleding Bejaardenonderzoek belangrijk Zonder tandarts Vraagt u eens bij een van onze kantoren naar deze spaarmogelijkheden. Sint Philipsland's zeventiende Rode Kruistopprestatie Statistici zorgen er voor, dat we weten, wanneer records worden gebroken. Of het een droogte- of regenrecord is, het aantal interlandwedstraden, dat een speler op zijn naam heeft staan of hoeveel doelpunten hfl maakte, maar we moeten het nog zien, dat men het Sint-Philipslandse Rode Kruisrecord overtreft. Dan zal een ge meente in Nederland twintig jaar lang de Sint-Philipslandse jaarlijkse collecte moeten overtreffen. We zien het nog niet gebeuren. Zeker niet, omdat Sint-Philips- land er ook nog is. Als streekblad valt daarover moeilijk nog nieuws te brengen. Elk jaar weer om deze tijd mag er de dan weliswaar het niet meer nieuwsbrengende, maar toch vreugdevol verslag worden uitge bracht van de Sint-Philipslandse Rode Kruis Jaarvergadering. Met ook telkens weer aanwezige hoofd- en gewestelijke Rode Kruisautoriteiten. Met ere- wimpels en oorkonden, met Landsteiner penningen en welfarecadeautjes, met pracht werkstukken van het Jeugd Rode Kruis en met blijvend enthousiaste collectrices en collectanten, met wat on verschillige donors, die niettemin twee maal per jaar een halve liter afstaan voor de naaste, met een enthousiast bestuur, dat drijft op die grote Sint- Philipslandse keur van Algemene Rode Kruisaktiviteit. Dokter H. Menger had weer een lange lijst van namen voor zijn welkomst woord. Voor de aanwezige tweede ondervoorzitter van het Ned. Rode Kruis, jhr. Van Oldeneel tot Oldenzeel uit Den Haag, voor de heer J. G. Morgadant, hoofd van de af deling voorlichting, voor de heer J. van Kleef, hoofd afdelingszaken en zijn assistente mej. Droskam, voor mej. A. J. A. Zwitser, die de leiding heeft van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis, voor de gewestelijk voorzitter mr. J. J. van der Weel, voor de voorzitter van de afdeling Tholen, burgemeester J. E. van Boeijen, voor mevr. E. van der Vlies-van Dijke, die het welfare werk ter plaatse leidt, voor de heer A. Labruyere als hoofd van het plaatselijk Jeugd Rode Kruis en voor al de aanwezige collectrices, collec tanten, donoren, welfarewerksters en op deze avond ook voor het hoofd van de b.l.o.-school te Sint-Maartensdijk, de heer en mevrouw Donken. Verhinderd was loco-burgemeester A. A. Rijstenbil, maar wethouder Walpot kon het gemeentebestuur ver tegenwoordigen. Verhinderd was ook de secretaris J. A. Stols, wiens taak gedeeltelijk werd over genomen door bestuurder Klompé. In het jaarverslag kwamen al de aktivitei- ten 1972 nog eens voor het voetlicht, ook de 396 afgeleverde halve liters bloed op de twee georganiseerde donor avonden. Eveneens de 4 voor welfare werkster geslaagde dames, de aktivitei- ten van het Jeugd Rode Kruis ter plaatse en het feit, dat een inwoonster een boottocht met de Henri Dunant be leefde en de voor langdurige zieken ge organiseerde reis. Penningmeester A. W. Beurkens bracht na 17 jaar zijn laatste financieel verslag. Ook voor de verenigingskas was het geen slecht jaar, want met een batig saldo van 669,26 steeg het financieel bezit tot 2672,86. De voorzitter haastte zich te verklaren, dat het de af deling niet om winst te doen is, dat men met een kaspositie rond de twee mille voldoende heeft en dat daarom dit jaar weer geholpen zal kunnen worden door de afdeling, waar nood gelenigd moet worden. Bovendien krijgen de inwoners, die langer in het ziekenhuis moeten ver blijven een attentie van meeleven in de vorm van een bloemetje. In het bestuur werd de heer Klompé herkozen, maar moest voor de niet her kiesbare penningmeester Beurkens een opvolger worden benoemd. Ook dat ging vlot van de hand op voordracht van het bestuur werd de heer J. J. J. Porijnen gekozen. Dokter Menger verklaarde nog te hebben gehoopt, dat dhr. Beurkens op zijn beslissing zou zijn teruggekomen, want na 17 jaar bestuurlijke samenwer king doet het wat zeer dat men er uit stapt Nu dat eerste niet het geval was, wilde de voorzitter grif bekennen, dat de scheidende penningmeester fantastisch had gewerkt voor deze afdeling. Met zijn werk was hij nooit te laat. Begonnen als algemeen adjunct was hij ook jaren secretaris om de laatste 4 jaar het finan ciële beheer te voeren. Als blijk van waardering voor dat werk kreeg de heer Beurkens een fraaie karaf met inhoud, tegelijk met de veelbetekenende af- Het gezin Wagemaker kreeg vrijdagavond In Sint-Philipsland de Rode Krulstaart voor de hoogste collectelnzamellng. Jaarlijks is dit gezin bijzonder aktief om de Sint- Philipslandse Rode Kruistop telkens weer te prolongeren. scheidswoorden van de voorzitter: hartelijk bedankt Toon. De tweede hoofdbestuurs ondervoorzit ter jhr. Van Oldeneel tot Oldenzeel memoreerde dat de aktiviteit in Sint- Philipsland zich niet maar beperkt tot een hoogste landelijke collecteop brengst. Dit is een afdeling, die model Tijdens de Sint-Philipslandse Rode Kruisjaarvergadering werden onderscheidingen uitge reikt (penning en oorkonde) voor 5 maal en 20 maal bloed geven. Dat gebeurde voor 5 maal aan C. v. d. Berg, Voorstraat 29, G. C. Boudeling, Gladiolenstr. 8, L. Kosten, Pr. Hendrikstr. 16, J. Noorthoek, Wilhelminastr. 57, J. Quist Pr. Hendrikstr. 28, mej. C. Verkerke, Deensestr. 2 en de heer A. Verwijs, Hengelosestr. 8. Voor 20 maal bloed geven aan de heer K. Reijngoudt, Juliana- str. 20, L. Moerland, Oude Polder 17 en W. M. Quist, Mosselkreekstr. 50. kan staan voor allerlei Rode Kruis akt.iviteiten, vond de landelijke hoofd bestuurder. Zoals men internationaal bij voor komende rampen nooit tevergeefs een beroep doet op Nederland, zo twijfelt het Nederlandse Rode Kruis nimmer Een enthousiaste directeur Donken van de b.l.o.-school te Sint-Maartensdijk dankte vrijdagavond In De Wimpel te Sint-Philipsland de afdelingsvoorzitter dokter Menger en het op de achtergrond staande Jeugd Rode Kruisteam voor de aangeboden prachtige garage en 92 autootjes ten behoeve van zijn school. aan Sint-Philipslandse medewerking. Uit het jaarverslag bleek zelfs, dat de plaatselijke voetbalvereniging haar steentje bijdraagt. Niet om voor de t.v. te spelen, maar om de Rode Kruisin- zameling te verhogen. Het gaat hier model, want iedereen doet er aan mee, zo verklaarde jhr. van Oldeneel tot Oldenzeel. De echte Rode Kruis ge dachte leeft: helpen zonder onder scheid. Dat is wel eens moeilijk, maar ik ben blij dat men dit hier zo goed ver staat. Daarna reikte de hoofdbestuurs vertegenwoordiger de nu weer volle landelijke wimpel uit, waarop zes jaar topcollectes staan aangegeven. De derde volle wimpel is nu Sint-Philipsland. eigendom, de zeventien zijn er op aan getekend. In zijn dankwoord verklaarde dokter Menger na de overhandiging van het landelijk trofee, er een ereteken in te zien voor alle leden van de afdeling in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder. Mr. J. J. van der Weel, de gewestelijk voorzitter wees er in zijn toespraak op, dat welvaart niet synoniem is met goed geefsheid. We zien zelfs dat mensen zich tegenover mensen verharden en daarom te meer is het goed, dat er een Rode Kruis is, dat zonder onderscheid helpt. Wanneer we de vele afdelingen in den lande zien als een steen, die ge zamenlijk het Nederlandse Rode Kruis- gebouw maken, is Sint-Philipsland daarvan zeker een hoeksteen. Ook dit jaar werd men' niet alleen landelijk, maar ook weer provinciaal de eerste en dus hoogste inzamelaar. Met hartver warmend enthousiasme wordt er hier aan vrijwel alle Rode Kruisfacetten ge werkt. Wannneer de aanwezigen straks de nieuwe Rode Kruisfilm over het koude noorden met kouwe neuzen be kijken, hoop ik dat het in Sint-Philips land ook in de toekomst warme harten voor het Rode Kruis zullen blijven. Ver volgens werd door mr. van der Weel de provinciale oorkonde uitgereikt, wat voor de negentiende maal gebeurde in Sint-Philipsland. Behalve uitgereikte onderscheidingen aan voor 5 of 20 maal bloedgeven, waren er ook nog wat attrakties voor bijzondere collectanten. Voor het voet licht kwam o.m. het gezin Wagemaker, waarvan 't echtpaar en de twee jongens Henry en Peter alleen reeds 4344, inzamelden voor de collecte 1972. Voor dit gezin was er een Rode Kruistaart als dank voor die enorme aktiviteiten. Ook de 74-jarige Jan Bossers werd weer op DAF-dealer voor Bergen op zoom e.o. Rooseveltlaan 76 BERGEN OP ZOOM Tel. 34646 't matje geroepen, want deze collectant bij het Veer Anna Jacobapolder slaagde er afgelopen jaar in op eigen houtje 1129,aan de collecte toe te voegen. Zonder pen woord Duits, Engels of Frans te spreken, zal hij de buiten landse bussen niet zomaar het Veer laten passeren, verzekerde dokter Menger. Ook zij krijgen de Rode Kruis- collectebus voorgehouden. Voor Jan Bossers was er een fraai etui sigaren. Eervolle vermeldingen bleken er voorts te zijn voor de collectrices en collec tanten mej. J. de Kok, Willy en Jannie Fase en Jaap van der Klein. De plaatselijke Jeugd Rode Kruisaf- deling had onder leiding van de heer A. Labruyère in 1972 ook weer niet stilge zeten. Persoonlijke lof voorkomend ver klaarde dhr Labruyère dat in wezen Jan Geluk aktief leiding geeft aan de jeugd- ploeg. Toch was hij trots de 15 dam borden te kunnen tonen, die speciaal waren vervaardigd door twee blindenin stituten in den lande, waar men ook op bezoek was om zelf te kunnen zien, wat die leeftijdgenootjes moesten missen en wat voor het Sint-Philipslands jeugd- team een extra aansporing was om zich daarvoor in te zetten. Het bleef niet bij die 15 damborden voor blinde kinderen. Een prachtige, grote, ook stevige en keurig afgewerkte torengarage werd door het Jeugd Rode Kruis via de voor zitter aangeboden aan de b.l.o.-school te Sint-Maartensdijk. Daarbij kwam ook nog een door de jeugd spontaan inge zameld kwantum van 92 autootjes. Tenslotte van een paar particuliere schenkers ook nog Britains materiaal, dat eveneens bij de garage kan worden gebruikt. De direkteur van de b.l.o.-school, dhr. Donken, was enthousiast over dit blijk van meeleven voor zijn school. Hij ver zekerde, dat er wat mee kan worden ge daan. Temeer omdat het stevig en zo keurig afgewerkt materiaal is. Uit de zaal was er voor dit jeugdwerk een extra applausje, zoals dat er ook was voor het fraaie welfare werk, dat voor de ver loting beschikbaar was, o.m. prachtige kussens en ook nog een door de bejaar den Van Elsacker vervaardigde garage. De heer Labruyère deed een beroep op de Sint-Philipslandse jongeren (hoogste klasse lagere school of l.t.s.-ers) om de jeugdploeg te komen versterken, want er kwamen weer nieuwe opdrachten vanuit Den Haag. Er kan nog veel meer gebeuren, verzekerde een nog altijd enthousiaste jeugd Rode Kruiswerker Labruyère. Tenslotte was er na de pauze nog de vertoning van de nieuwste Rode Kruisfilm op de inderdaad weer feeste lijke jaarvergadering van Sint-Philips lands Rode Kruisafdeling. Sint-Philipsland werd toen gevraagd om toe te treden, maar dat heeft nog even geduurd. De afgelopen maanden zijn verschillende besprekingen gevoerd tussen het Fliplandse en Thoolse Groene Kruis. Daarbij bleek dat het voor de gehele gang van zaken gewenst is, dat Sint-Philipsland zo vroeg mogelijk gaat inpassen in de weekend en vakantieregeling van de wijkverpleegsters op Tholen. Directeur Deurloo van het Zeeuwse Groene Kruis zei dat de minister van Volksgezondheid de nota herstructurering Kruisverenigingen heeft uitgegeven. Hierin wordt sterk aangedrongen op schaalvergroting. Er wordt reeds gewerkt aan een nieuwe subsidieregeling waarbij alleen rijksbijdragen worden verstrekt aan eenheden die minimaal tien wijkverpleegsters in dienst hebben. Op Tholen en Sint-Philipsland zijn er acht in dienst, wat gezien de geografische ligging wellicht geen moeilijkheden zal opleveren. Voor 't plaatselijk werk verandert er door de tusie niets. Het huidige Fliplandse Groene Kruisbestuur wordt, zoals ook op Tholen gebeurd is, contactcommissie. Daaruit krijgt één man of vrouw zitting in het bestuur van het Groene Kruis Tholen, dat dus nu het gehele eiland Tholen en Sint-Philipsland omvat. In de v. d. Watering Kipinulder Steenbergsestraat 20-22 Bergen op Zoom Denkt u aan het opruimen of koppen van de voederbieten en restanten vóór 1 april? Het is n.l. na deze datum ver boden om nog bieten of restanten in voorraad te hebben, waarop blad of spruiten voorkomen. Dit geldt voor de gehele provincie Zeeland. zuivelstraat 17 bergen op zoom Advertentie IM statuten van de nieuwe afdeling was daar vorig jaar al rekening mee gehouden, zodat de inpassing van het Fliplandse Groene Kruis hierbij geen probleem oplevert. Aan het begin van de jaarvergadering had voorzitter Stols zijn teleurstelling uitgesproken over de geringe opkomst (veertien) gezien de belangrijke agendapunten. Uit de notulen en het jaarverslag van secretaris A. W. Beurkens bleek dat de afdeling vorig jaar 2000 gulden ontving uit de kinderpostzegelopbrengst voor de aanschaf van gaskachels met aanleg van leidingen. Het resterende tekort van de rekening 1972 bedroeg toen nog 2197,68, wat door de gemeente als aanvullende subsidie werd verleend. Het Fliplandse Groene Kruis telt 648 leden, dat wil zeggen 99% van de gezinnen. Dhr H. Menger deed verslag van de zuigelingen-, kleuter- en bejaardenzorg. Er waren 48 zuigelingen in behandeling, 479 consulten en 29 nieuwe inschrijvingen. Ook in Sint-Philipsland loopt het geboortecijfer flink terug. Het aantal ingeschreven kleuters bedroeg 17, nieuw ingeschrevenen 38 met 158 consulten. Zuster Uijl legde 2732 verpleegbezoeken af en deed 253 bejaardenonderzoeken. De voorzitter noemde het bejaardenonderzoek een van haar belangrijkste taken en dankte zuster Uijl voor het vele werk in 1972. Uit het financieel verslag bleek dat de inkomsten vorig jaar 49.331,66 bedroegen en de uitgaven 50.456,12 zodat er een nadelig saldo was van 1124,46. Aangezien ook de begroting 1973 een tekort vertoonde, was contributieverhoging nodig. Bij de bestuursverkiezingen werden de periodiek aftredende leden M. C. Noorthoek en M. L. Everaers herkozen. In de vacature burgemeester van Velzen werd wethouder A. A. Rijstenbil gekozen. Meegedeeld werd nog, dat van de winkelactie in november 479,02 werd ontvangen. De voorzitter stelde die bijdrage op hoge prijs, evenals de geldelijke steun van de plaatselijke kerken. Tenslotte werd er nog op gewezen dat tandarts Speekenbrink zijn spreekuur in Sint-Philipsland heeft beëindigd. Het ziet er niet naar uit, dat er nog een andere tandarts spreekuur komt houden. De bevolking wordt er op gewezen, zich niet te laten uitschrijven bij tandarts Speekenbrink, daar grote kans bestaat dat men bij een andere tandarts niet meer wordt aangenomen. Reeds de meeste tandartsen in de omgeving hebben hun inschrijvingen geblokkeerd. Met dank aan de enkele leden voor hun opkomst, sloot voorzitter Stols deze laatste jaarvergadering van de afdeling Sint-Philipsland van het Groene Kruis. Op 1 april worden op grond van de Wet jaarlijkse huurverhogingen de huren van nog gesubsidieerde woningen in het gehele land weer met 6% verhoogd. Ook van vele niet of niet meer gesubsi dieerde woningen zullen de huren op de genoemde datum worden opgetrokken. Voor de woningen van gemeenten en woningcorporaties gebeurt dit in 't kader van de huurharmonisatie. Dat wil zeggen, dat de huren van oudere woningen, rekening houdende met kwaliteitsverschillen, in' betere verhou ding worden gebracht tot de huren van de gesubsidieerde woningen die in de .laatste 5 jaar zijn gebouwd. De huren van particuliere woningen, waarop de Huurwet nog van toepassing is, kunnen per 1 april in vrij overleg tussen huurder en verhuurder met ten hoogste 6% worden verhoogd. In het kader van de huurharmonisatie kan dit percen tage met goedkeuring van de minister door een hoger percentage worden vervangen. Hierbij gaat het om woningen in zgn. niet-geliberaliseerde gebieden. Dit zijn in het algemeen de stedelijke agglomeraties van de Randstad en de daar omheen liggende gebieden. In de rest van het land, het zgn. gelibe raliseerde gebied, gelden voor particu liere huurwoningen waarvoor het rijk geen subsidie meer geeft, geen huur prijsvoorschriften meer. Daar kunnen de huurprijzen van die woningen dus vrij - d.w.z. zonder maximum - tussen verhuurder en huurder worden over eengekomen. In een brochure van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening is uiteengezet, hoe voor particuliere huurwoningen in 't zgn. niet-geliberaliseerde gebied de ver schillende soorten huurverhogingen tot stand komen of kunnen komen. Deze brochure is verkrijgbaar bij de Centrale afdeling Voorlichting van het ministerie, van Alkemadelaan 985, Den Haag. Door middel van een T.V.-spot werd hierop de aandacht reeds geves tigd. advertentie IM. Spaarrente tot De rente, die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 4% voor dagelijks opvraagbare tegoeden tot 7%% voor onze NMS-Spaarbrieven. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK advertentie IM FEUILLETON Roman door Gré de Boer Hij pakte even haar hand en drukte die. „Verstandige taal. Ik breng met een onze spullen naar de Helmersstraat. Tot vanavond. Apropos, ik rijd vanavond hier wat rond. Je kunt nooit weten. Als het werkelijk vader was, die daar gisteravond zat, komt hij er licht vaker. Tot ziens." Zaterdagsavonds was zijn oriënteringstocht rond het restaurant aan de Nieuwe Zijds zonder resultaat. Doodmoe van de bizondere drukte, stapte Hennie om half twee 's nachts achter Harry op de brommer, die hij aan de achterkant van het huis kon stallen. Daarna beklommen ze de twee trappen en betraden de kamer. Er was elektrisch licht. „Maandag kopen we wel een paar lampen, schatje," zei hij. Bij het bleke licht van het peer tje bekeek ze de kamer. De eigenaresse had er een tafel in geplaatst en vier stoelen. En er stond zowaar een plant op de vensterbank. Misschien als gevolg van het feit, dat hij uit een goed gevulde portefeuille drie briefjes van honderd voor haar neergeteld had en één van vijf en twintig. Ze knikte enkele malen. Hij schoof de overgordijnen dicht en nam het meisje in zijn armen, haar meevoerend naar de hoek van het vertrek, waar door het gordijn het ledikant afgeschermd was. „En wat denk je hiervan, mijn liefste? Een compleet bed. Dekens en lakens kopen we wel. Dit zal beter slapen, dan op de harde, naakte planken." Ze beantwoordde zijn kussen. Haar vermoeidheid gleed van haar af en toen hij haar hoog van de grond ophief, legde ze het hoofd tegen zijn borst. Ik houd verschrikkelijk veel van mijn reus, wist ze tevreden en ge lukkig. Hoofdstuk 13 Vier dagen duurde het, voordat Harry Bosboom zijn vader in Amsterdam ontdekte. Niet in het restaurant aan de Nieuwe Zijds, waar hij sinds zater dag elke avond keek. Door een toeval zag hij een man, gekleed in een donkerblauw pak met een witte streep over straat lopen, aan zijn arm een vrouw. Omdat Harry achter hem reed, remde hij af en stond enige ogen blikken stil. Hij had nog geen gezicht gezien. Het kan 'm zijn, dacht hij. Laat ik hem voorlopig maar eens volgen. Via enkele straten en dwarsstraten ging het paar, op enige afstand ge volgd door de jongen op zijn brommer. Toen ze eindelijk voor een huis stilstonden, draaide Harry zich half om, maar richtte zijn achteruitkijk spiegel zo, dat hij beiden kon zien. Hij zag een man met een baard en lang haar, waarin hij niet terstond zijn vader herkende. De man opende de deur met een sleutel en maakte een uitnodigend gebaar. Dat gebaar was 't waarin hij zijn vader herkende. Geen man had hij ooit zo zien doen. Iedereen doet het met de rug van de hand naar beneden, maar papa deed het altijd half omgekeerd. Een gewoontegebaar, dat hij zelfs van zijn prilste jeugd af herinnerde. Nu leed het geen twijfel. Daar stond zijn vader. Het volgende ogenblik was het tweetal naar binnen gegaan. Vlug startte hij zijn brommer en reed tot voor de deur. Nummer 124, goed onthouden. Zich vooroverbuigend keek hij naar het naambordje op de deur: Slanzing. Maar dat zegde natuurlijk niets. Zelf heette hij in de stad De Boer. Hij had nu zelfs een identiteitsbewijs van zijn baas met deze naam er op. Besluiteloos reed hij verder. Maar op een gegeven ogenblik draaide hij het stuur om en reed terug naar de woning. Hij had een besluit genomen. Ik kan hoogop een blunder slaan, als hij het niet is. Zijn brommer op de stoep plaatsend, zette hij hem op slot en belde aan. Dat zijn eigen vrijheid tevens op het spel stond, deerde hem op dit moment niet. Hij had slechts oog voor het feit, dat hij waarschijnlijk oog in oog zou staan met zijn vader, die op zo'n laakbare wijze vrouw en kinderen en werk in de steek had gelaten. De vrouw, met wie hij de man had zien lopen, deed open. „U wenst?" „Ik heb een boodschap voor meneer," antwoordde hij, de vrouw doordrin gend aankijkend. Onwillekeurig deed ze een stap terug „Hier woont geen man." „Dat is best mogelijk, maar ik moet die man hebben, die gelijk met u naar binnenging zoëven." De vrouw was belsuiteloos of ze de deur voor zijn neus dicht zou gooien of hem binnen zou laten. Hij begreep onmiddellijk haar twijfeling. ,,U kunt me natuurlijk buiten laten staan, mevrouw, maar dan betrek ik hier de wacht. Ik heb de tijd. Eens komt die man wel een keer naar buiten." De vrouw hoefde geen beslissing te nemen, want op dit moment vertoonde de man zich en vroeg: „Wat is er aan de hand, Cora?" 'Voor Harry Bosboom bestond er nu geen twijfel meer. Hoewel het al enkele weken geleden was, dat Harry zijn vader voor het laatst had ge hoord, herkende hij zijn stem uit duizenden. Hij deed een pas naar voren, stak zijn hand uit en zei: „Hai, papa. Ik kom eens kijken, hoe u het maakt, sinds u die avond in uw wagen vertrokken bent." De man stond als aan de grond genageld. Misschien had het in zijn be doeling gelegen om keihard te ontkennen, dat hij de verdwenen Peet Bos boom was. Maar de aanblik van zijn grote zoon was hem te machtig. Harry...." prevelde hij. Instinctmatig nam de jongen het initiatief. De vrouw opzijduwend, betrad hij het huis en trok de deur achter zich dicht. „We moesten er maar geen staande receptie van maken,vinden jullie wel?" En toen niemand ant woordde, vervolgde hij: „Als iemand me misschien voor wil gaan naar de kamer?" Automatisch draaide het tweetal zich om en liep naar binnen gevolgd door de jongen. In een kamer bleef de man besluiteloos staan, terwijl de vrouw door een andere deur het vertrek verliet. Hij zocht naar een sigaret en stak die op, terwijl hij in een stoel ging zitten. Het geopende pakje de man voorhoudend, zei hij zacht: „Steek er maar jen op. paps. Het zal je wel een schok hebben gegeven, me na al die tijd onverwacht te zien."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 5