muR ^venissec5 s^«f#®sW,wt(PSUw aatselijk niéuws -lino lërhorst bus men style 'M GELUK PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND P STAVEN ISSE SINT MAARTENSDIJK SCHOENREPARATIE SCHERPENISSE Tricot-shirts POORTVLIET Pak even uw zakboekje 2 EENDRACHTBODE Donderdag 29 maart 1973 Opening foto-winkel Contact-bingo-avond Vosmeer Schaken POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Tafeltennis en wandelen Bejaardenreis Biljartfinale Feestavond Sint Joseph Amigos won van Tobec Voorjaarsvergadering bijenvereniging Nog 5 weken Verkeersdiploma's Oud-secretaris chr. school overleden Uitgesteld Benoeming notabel Bestuur plattelandsvrouwen Schuurtje afgebrand In de berm Functie wisseling Jaarvergadering NCVB Rheuma collecte Met lof Trimclub-dropping Streekvergadering zendingskrans Duivenvergiftiging? MANTELS EN REGENMANTELS bij: Ere-voorzitter „De Zwaluw" J. P. DEN ENGELSMAN Dijkbrand NCVB over Israël Beroepen Vergadering kleuterschool Bezichtiging werk leerlingen Voorjaarsvergadering 35.90 Visseizoen geopend Twee inbraken Goede vorderingen Poortvlietse verenigingen vormen stichting dorpsgemeenschap vervolg op pag. 11 ■mmL- a S,NT- iosstMEER ffl poortvuet\^\%\*v^ A^*5-> Maartensdijk Jr mmjacobapold, De dertienjarige Jolanda Wagemakers heeft het filiaal van foto L. Wagemakers uit Bergen op Zoom in Tholen geopend door en een sleutel met lint aan filiaal houder Eduard Marien en zijn vrouw te overhandigen. Daarna volgde een feestelijke receptie in het pand aan de Eendrachtsweg 4, waar tevoren slijterij Beukelaar was gevestigd, die nu op de Botermarkt zetelt. De winkel is een geheel zelfstandige zaak met een eigen fotografisch atelier voor het maken van portretten, e.d. Ook heeft men een Polaroid Camera voor pasfoto's, die direct vier pasfoto's af levert. TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 575 advertentie IM De voetbalvereniging Vosmeer heeft in de bejaardensoos een contactavond ge houden. Omdat voorzitter L. van Driel wegens familie-omstandigheden verhin derd was, had vice-voorzitter Jac. Havermans de leiding. Hij ging in op de geruchten over moeilijkheden binnen het bestuur. Dat bleek allemaal nog al mee te vallen en voor de bijeenkomst waren alle misverstanden onder elkaar reeds in goede banen geleid. Verder werd het toernooi van Meto besproken, waaraan Vosmeer na de competitite meedoet. Dit brengt veel wedstrijden met zich mee, hoofdzakelijk op week dagen en een keer zelfs vier per weeek. Daarom bestaat de kerngroep uit het gehele eerste en tweede elftal, zodat men altijd wel een elftal bij elkaar krijgt. Tegelijk kunnen nieuwe spelers voor het eerste elftal beproefd worden met het oog op de volgende competitie. Het derde en vierde seniorenelftal spelen vriendschappelijke wedstrijden en rusten in de vakantie zoveel moge lijk. Voor het begin van de competitie speelt men dan nog een stevig oefenpro gramma om de conditie weer op peil te brengen Trainer Nefs ging nog in op de nederlaag van het eerste elftal tegen Dosko, wat velen nog bijzonder zwaar op de maag lag. Hij betreurde het dat door te fanatiek aanvallen gaten in de verdediging waren ontstaan. Daardoor liep een voorsprong in het begin van de tweede helft uiteindelijk op een neder laag uit. Trainer Nets hoopte dat de spelers deze fout niet meer zullen maken. Vrijdagavond organiseerden bestuurslid J. Heijboer en jeugdvoorzitter A. Vroege bingo-wedstrijden. In de voor avond eerst voor de jeugd tot twaalf jaar die in grote getale opgekomen waren. In elk van de zes ronden waren tien prijzen te verdienen, zodat bijna iedereen met een prijs naar huis ging. Na de training speelden de senioren en oudste junioren bingo over vijf ronden. Men was uiterst tevreden. In de clubcompetitie van de Oud-Vosse- meerse schaakvereniging won Rien van Dijke van Hannie Voortman en Michiel de Looze van Annelies van Dienst. Bij de senioren won ds. G. J. Voortman van S. de Graaf. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" Velocitas vervolgde in het turngebouw de competitie: Corrie Pipping - Ad van Gorsel 16-21, 9- 21 Sjaak Vogel - Ad Vogel 17-21,7-21 Frans Duine - Kees Droogcrs 22-20, 9- 21, 18-21 Rien van Dijke - Ad Vis 8-216-21 Gerrit Vis - Willie Lindliout 21-12, 21-5 Gerrit Vis-Rien van Dijke 21-11,21-8 advertentie 1M Gerrit Vis -Dick Hoogstrate 21-6, 21-6 De tafeltennisvereniging doet op 12 mei mee aan de wandelwedstrijden van de wandelclub Vrederust, waarbij alle leden zich wel aan de zijde van voor zitter Kees Droogers en secretaris Gerrit Vis zullen scharen. De Paaszaterdag (21 april) organiseert Velocitas een clubkampioenschap in het dubbelspel. De plannen zijn om dat op een avond in een gehele competitie uit te spelen om ook in deze spelsoort enige ervaring op te doen. Als deze proef slaagt, wil Velocitas ook Thoolse kam pioenschappen in het dubbelspel organiseren. Dat hangt mede af van de belangstelling. Liefhebbers kunnen zich elke zaterdagavond in het turngebouw melden. Op dinsdag 5 juni zijn de bejaarden van plan een reisje naar Arnhem en De Betuwe te houden. Hoewel dat nog ver vooruit is, moet nu de organisatie al ge regeld worden: voor 1 april opgaven bij het bestuur en op 18 en 25 april 's middags van twee tot drie uur op de soos betaling van het reisgeld, dertig gulden per persoon. De eerste bekerkampioen van Nooit Ge dacht heet Dirk van Driel. In een span nende wedstrijd versloeg hij Kees Vroegop. De competitie-uitslagen zijn: Dirk van Driel - Leo Vroegop 20, Ko Geuze - Jan Voormeulen O—2, Johan van Meer - Piet Steijns 20, Jaap Ponse - Johan van Meer 02, John Schoep - Leo Vroegop 20, Jaap Ponse - Bram van der Zande 02, Jan Duine - Jaap Ponse 20, Wint Saparof - Kees Vroegop 02. Bij de Treffers vesloeg Henk Hommel verrassend leider Joep de Reus. Daar Piet Hommel zijn partij van Peter Schoep won, blijft het in de top van het klassement bijzonder spannend. In de laatste wedstrijden zal het kampioen schap pas worden beslist. Antoon Ver hees - Frans Hommel 02, Bart den Hollander - Peter Schoep 02, Jos Hommel Joep de Reus 01, Jan Hommel - Antoon Verhees 02, Jan Havermans - Bas de Koning 20, Bart den Hollander - Jos Hommel 02, Frans Hommel - Sjaak Etienne 02. Het B-team van Nooit Gedacht speelde de laatste competitiewedstrijd. Kampioen André Aarnoudse won van Jaap Rijstenbil. De eindstand is: 1. André Aarnoudse 14 wedstrijdeji 24 punten 1,03 gemiddelde. 2. Rien Goud zwaard 14-21-1.32, 3. Leo Havermans 14-19-0,98, 4. Wim de Leeuw 14-16- 0.81, 5. Leen Vroegop 14-12-1,04; 6. Antoon Brusselaars 14-10-0,93, 7. Jaap Rijstenbil 14-6-0,40, 8. Henk van Daalen 144-0,59. Het A-team vervolgde in café Vroegop de competitie: Maris Istha - Frans Hommel Jzn. 2-0, Adrie Ligtendag - Herman Zeeman 02, Adrie Hommel - Han van Daalen 20, Frans Hommel Azn. - Piet Hommel 02, Sjaak Schetters - Antoon Verhees 02, Kees Timmermans - Theo van der Logt 02. De R.K. toneelvereniging SintJoseph heeft vrijdagavond met een feestelijke bijeenkomst in Hof van Holland het toneelseizoen 1972/1973 afgesloten. Voorzitter C. van Dorst was tevreden over de ijver van de leden waardoor met veel succes het blijspel „Vader gaat op stap" kon worden gespeeld. Daarna was het drinken, eten en dansen geblazen. Men amuseerde zich uitstekend. Het was een onvergetelijke avond, zo zei voorzitter van Dorst in zijn dank woord. Het damesteam van Amigos heeft in twee sets gewonnen van Tobec 1. Daar mee herstelde men zich duidelijk van twee achtereenvolgende nederlagen. In de eerste set was Amigos met 159 ruimschoots binnen, maar in de tweede set kwamen de Thoolse en Bergse meisjes goed terug. Toch won Amigos nog met 15-11. De heren waren vrij. Maandag spelen de heren tegen V.C. Berk en de dames tegen Sic Pugno 3. De afdeling Tholen van de Vereniging tot Bevordering van de bijenteelt heeft in café L. van Dijke zijn voorjaarsver gadering gehouden. Na het huishoude lijk gedeelte werd cr een fraaie film ver toond over het insectenleven in de natuur. Ook kwam naar voren dat het evenwicht in de natuur soms door kunstmatig geteelde vijanden van schadelijke insecten de mens met zijn intensieve produktie te hulp komt. Dat heeft vaak een groter effect dan sproeien met giftige stoffen, terwijl er ook geen gevaar aan zit voor de consu ment. Er werd sterk aangedrongen om waakzaam te zijn tegen het spuiten met insecticiden, daar er genoeg niet-giftige middelen zijn voor bijen. Bij alle soorten van bestrijdingsmiddelen is het niet nodig schade te veroorzaken. Anders zal zo nodig een vervolging in gesteld worden, was de mening van de Thoolse bijenliefhebbers. Over 5 weken moet de competitie van de jeugdschaak- en damvereniging klaar zijn. Als afsluiting van het verenigings jaar volgt er een sneldam- en snel schaakcompetitie. Hierna gaan de ouderen van de vereniging gewoon door met de onderlinge wedstrijden tot eind juni. De standen van schaken bij de jeugd, zoals ze hier onder volgen, zijn, op ongeveer 5 wedstrijden na, eindstanden. De winnaar in de A-groep zal Bram Paapc wel worden. In de B-groep is be slist nog geen winnaar aan te wijzen. De laatste wedstrijden moeten de beslissing gaan brengen, waarbij het zal gaan tussen Wim de Braber en Peter van de Klooster. In de C-groep maakt Mario den Engelsman nog een geringe kans om als eerste te eindigen. Echter, één verloren wedstrijd van Sjaak Ridderhof, en Mario maakt een redelijke kans. Er moeten in deze C-groep nog 6 9 partijen gespeeld worden. A-groep 1. Bram Paape 15 15 0 0 15 2. Pieter Moerland 14 10 0 4 10 3. Maris Heijboer 16 10 0 6 10 4. Piet Scherpenisse 15 6 0 9 6 5. Johan Menheere 16 3 0 13 3 6. Simon Snoep 16 3 0 13 3 B-groep 1. Wim de Braber 17 13 0 4 13 2. Peter v. d. Klooster 16 10 3 3 ll'/2 3. Theo Heijboer 17 10 0 7 10 4. Rino Keur 16 8 2 6 9 5. Adrie van Dijke 16 7 2 7 8 6. Iza Theunisse 16 6 4 6 8 7. Cor Ridderhof 16 7 1 8 7l/i 8. Jan den Engelsman 16 6 2 8 7 9. Corrie Scherpenisse 15 7 0 8 7 10. Henk Noteboom 16 4 3 9 5lA 11. Karei van Dijke 16 5 0 11 5 12. Ernella Pleune 15 4 1 10 4'/a C-groep 1. Sjaak Ridderhof 22 18 1 3 18'/2 2. Mario den Engelsman 20 15 2 3 16 3. Eddy van Ast 23 14 3 6 15'/j 4. Elly Verhoole 17 8 2 7 8 5. Lenie Gunst 19 8 2 9 8 6. Gert Heijboer 22 5 2 15 6 7. Rien Bruijnzeel 19 5 1 13 5lA 8. Eric van Dijke 21 1 3 17 2V4 Wethouder A. J. Scherpenisse heeft vrijdag in het bijzijn van de voorzitter afd. Sint-Annaland van Veilig Verkeer, de heer J. W. van Popering de verkeers diploma's uittgereikt op de beide basis* scholen. Na een felicitaitie en het op het hart te hebben gebonden de geleerde regels in de praktijk toe te passen reikte de wet houder 20 diploma's uit aan leerlingen van de openbare basisschool, nadat 21 jongens en meisjes aan het examen hadden deelgenomen. Van de school met de Bijbel slaagden alle 28 leerlingen uit de zesde klas, waarvan Wim Giljam met lof. Bij de openbare school had Corrie Scherpenisse het hoogste puntental. De met lof geslaagden kregen naast hun diploma ook nog een vaantje voor hun prestaties. Op 88-jarige leeftijd is vrij plotseling overleden, de heer J. B. van Dijke. Hij was de enige nog in leven zijnde oprich ter van de school met de Bijbel te Sint- Annaland. Bovendien is hij 46 jaar be stuurslid van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel geweest. Van die periode was hij het over- grootste deel secretaris. Na zijn aftreden werd hij benoemd tot erelid. Bij het veertigjarig bestaan van de school werd het toen nog actieve bestuurslid Van Dijke onderscheiden met de zilveren medaille behorend bij de orde van Oranje-Nassau. Behalve zijn school- aktiviteiten is wijlen Van Dijke verschil lende jaren ouderling van de hervormde gemeente geweest en oprichter van de mannenvereniging „De Heere is mijn Banier" waar gedurende vele jaren ook 't zondagsschoolwerk was onderge bracht. Na het overlijden van zijn vrouw, bracht dhr. Van Dijke zijn laatste levensjaren door in het bejaar dencentrum de Schutse. In verband met dit overlijden is de viering van het vijf tigjarig bestaan van de school met de Bijbel, wat vrijdag 30 maart met de kinderen zou gebeuren, uitgesteld. De in de rubriek Pak even uw zakboekje aangekondigde jaarvergadering van de chr. kleuterschool en de bingo-avond van de voetbalvereniging W.H.S. zijn verschoven naar een nader te bepalen datum. Negen en dertig stemgerechtigde lid maten van de hervormde gemeente hebben vrijdagavond in de consistorie kamer 'n notabel gekozen. Met uitzon dering van een viertal stemmen die op verschillende personen werden uitge bracht, werd met overgrote meerderheid dhr. M. Snoep Azn. gekozen. Daarmee werd voorzien in de vacature A. D. Goedegebuure, die tot kerkvoogd was benoemd. Het doet me veel genoegen, zo ver klaarde maandagavond de presidente van de afdeling Sint-Annaland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, dat we nu weer een voltallig bestuur hebben. Ruim een jaar heeeft men het met drie dames wat onvolledig moeten doen, waardoor een taakverdeling moeilijk was en te veel werk bij een te klein aantal personen terecht kwam. Destijds was een verdere bestuursaan- vulling in gebreke gebleven vanwege een te geringe animo. Ditmaal ging het vlot. Benoemd werden mevr. C. Kooijman- Mol en mevr. T. Polderman-Mol. Op advertentie IM deze voorjaarsvergadering bracht de penningmeesteresse mej. R. Slager ver slag uit, terwijl de presidente veelal 't werk deed van de secretaresse mevr. Van Kuilenburg, die niet altijd aan wezig had kunnen zijn. Na een viertal bedankjes voor vertrek of om andere reden, telt de afdeling nu nog 33 leden. De presidente mevr. Hage-Hoek hoopte dat de leden zelf verder pogingen doen het aantal weer wat op te voeren. Ook is het gewenst dat zoveel mogelijk leden de te organiseren bijeenkomsten bezoe ken. Gezamenlijk valt er immers nogwel wat te doen, maar met een te geringe opkomst moeten zelfs geringe activitei ten worden gestaakt. Na de huishoude lijke agenda werd nog een tijd gezellig meegedaan aan het bingospel, een duidelijk plezierige avondvulling. In de steeg bij de Brugstraat is zater^ dagmiddag omstreeks vijf uur door niet opgehelderde oorzaak brand ontstaan in een schuurtje, wat na alarm de brandweer noopte tot optreden. Het uit geteerde planken bestaande gebouwtje bleek een gemakkelijke vlammenprooi en gaf een sterke rookontwikkeling. Het vrijwel aangrenzend huisje van de wed. Ketting kon door brandweeringrijpen worden behouden, al is het dan al ge ruime tijd onbewoond en in de toekomst wellicht voor sloop bedoeld. Het gaf in de omgeving meteen wel een flinke op loop. Halverwege Sint-Annaland en Stave- nisse raakte mej. S. de Vos het geasfal teerde weggedeelte en kwam met de brommer ten val in de berm. Zij liep een hersenschudding op. In verband met 'n toekomstige verhui zing naar Waddinxveen heeft mevr. A. Vroegop-Quist haar taak als hoofdleid ster van de zondagsschool neergelegd. Mevr. A. Istha volgt haar op. Tot de zomervakantie blijft mevr. Vroegop deelnemen aan het zondagsschoolwerk. De afdeling Stavenisse van de Neder landse Christen Vrouwenbond hield iri het dorpshuis een algemene vergade ring. De presidente fnevrouw Leune-- Stoel hield na opening een meditatie over het gelezen schriftgedeelte uit Mattheus 26 3646 onder de titel: Gethsémané. Voorts werden op deze jaarvergadering gedichten voorgedragen, was er samen- Voor het nationaal Rheuma Fonds is ter plaatse 670,gecollecteerd. In aansluiting op het vorige week opgenomen bericht over de verkeersexamen basisscholen wordt ons nader meegedeeld, dat van de 17 leerlingen van de Jul. van Stolbergschool er 10 met nul fout en dus met lof slaagden. De overige 7 hadden slechts 1 fout. De tien met lof geslaagden zijn Marjet Berkheij, Maja Bos, Jannemarie Duine, Jan de Graaf, Jaap Hage, Lia Koopman, Giel Oudesluijs, Elly Polderman, Willy Wielaard en Ina Schot. Donderdag 22 maart werden onder groot enthousiasme 38 leden van de trimclub N.A.K.S. gedropt. Om kwart voor negen werd de groep in een gesloten wagen de polder ingebracht met verschillende opdrachten. De aankomst van de groep in het receptiecentrum Haestinge was tussen 10.25 en 10.45. Met een kopje koffie werd daar nog wat nagepraat over de geslaagde dropping. De ring Tholen en omstreken van Hervormde vrouwenverenigingen hebben in gebouw Calvijn hun jaarvergadering gehouden. Ringpresidente mevr. M. Moerland-van Vossen uit Sint-Annaland opende de bijeenkomst en las voor uit Nehemia 9:7 tot het einde, waarna gebed volgde. Secretaresse mevr Menheere uit Oud-Vossemeer liet het jaarverslag horen, waarna mevr. C. Duijzer-van Dijke uit Sint-Annaland een overzicht van de financiën gaf. Na samenzang uit Ps. 78 3 sprak ds. van Gorsel uit Rid derkerk over „het gezag der Heilige Schrift" waarover na de pauze een bespreking volgde. Een zangkoortje uit Sint-Annaland liet nog enkele liederen horen, waarna samenzang volgde uit Ps. 68 10. Ds. van Gorsel liet nog Ps. 119 67 zingen en eindigde met dankgebed. Enkele duivenhouders hebben bij de politie aangifte gedaan van na fl'etf uitvliegen in de hokken dood vallende- duiven. Vermoedelijk zijn de vogels' vergiftigd door met parathion gemengde, erwten. De politie stelt een onderzoek in en zal bij vaststelling van strafbare feiten flinke boetes opleggen. Duivenhouders wordt aangeraden hun duiven op te hokken. 'n Zéér mooie kollektie Kremerstraat 11-13 Bergen op zoom advertentie IM zang, het jaar- en reisverslag, koorzang, 'n verhaal en toneelstukjes. Het zingen werd begeleid door mevrouw Van der Slikke-Leune op het orgel. In de pauze werd een verloting gehouden. Aan het eind van de bijeenkomst deelde de presidente nog mee, dat de landdag dit jaar te Breda in het Turfschip wordt ge houden op 22 mei a.s. Opgaaf tot deel name bij de presidente. Tot slot werd psalm 108 1 en 2 gezongen. In de zaal van café de Sport werd de jaarvergadering gehouden van de Postduivenvereniging de Zwaluw voor het laatst onder leiding van de heer P. Koopman. Als datum voor de jaarlijkse tentoonstelling werd 1 december vastgesteld. Na een 28-jarig bestuurslidmaatschap trad de heer P. Koopman af. Een kwart eeuw was hij voorzitter van de Zwaluw. In zijn plaats werd benoemd de heer Adr. Bijl. Behalve woorden van dank was er voor de heer Koopman de benoeming tot erevoorzitter van de vereniging. Uw adres voor is Gediplomeerd schoenhersteller Markt 21 Desgewenst snelle bediening advertentie IM In de Pluimpot ontstond donderdagavond omstreeks half zes een dijkbrand. Het vuur, dat vermoedelijk door kinderen was aangestoken, breidde zich uit in de richting van het natuurgebied. Door snel optreden van enkele inwoners was de brand reeds geblust toen de gealarmeerde brandweer ter plaatse arriveerde. Mevr. Dees-Stoutjesdijk uit Halsteren heeft op de maandelijkse NCVB- bijeenkomst in Haestinge over Israël gesproken. Aan de hand van dia's gaf zij een reisbeschrijving vanuit Nederland en een tocht door Israël. Daarbij waren o.a. Jeruzalem en het graf van de Heere Jezus te zien. De vergadering was door de presidente mevr. J. Scherpenisse-Hage geopend met het laten zingen van Ps. 138 1, gebed en schriftlezing uit Johannes 12 18. Daarover hield ze ook een meditatie. Na de mooie dia-vertoning met toelichting, sloot de presidente de bijeenkomst met dankgebed. De kerkeraad van de gereformeerde ge meente heeft een beroep uitgebracht op ds. A. Bregman uit Rijssen. Vorige week vergaderde de vereniging tot stichting en instandhouding van een school voor voorbereidend lager onder wijs in de consistorie van de Hervormde Kerk. De tweede voorzitter M. Bolier opende met het lezen van ps. 8 en gebed. Na het welkomstwoord werden de jaarverslagen gebracht. De penning meester deelde mee dat er over 1972 een tekort was van 11.07. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek dat de vereniging 67 leden telt en er 28 kinde ren op school zijn. Het aftredende be stuurslid J. Noom werd herkozen en in de plaats van de heer M. J. Slager die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd de heer A. K. van Hemert benoemd. Gevraagd werd de ouders wat meer bij het kleuteronderwijs te gaan betrekken, wat kan gebeuren via contactbijeen komsten. De voorzitter dankte hierna voor het meeleven met de school en sloot met dankgebed. Op de chr basisschool was er vorige week gelegenheid het werk van de leerlingen te bezichtigen en een praatje te maken met het onderwijzend personeel. Er was goede belangstelling. Ook nu kregen de gemaakte goederen weer extra aan dacht. De afdeling Scherpenisse van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft tijdens de gehouden voorjaarsvergadering mevrouw Noordijk -Hage als presidente herkozen. Voor mevrouw De Graaf-- Hageman werd mevrouw Schouten in de kascommissie gekozen. Na de pauze bracht mevrouw Nelisse-Oudesluijs uit Sint-Maartensdijk nog een film over zeep tegen milieuvervuiling. Grote sortering maten 36 t/m 44 Kleuren: rood - zwart - marine - d. bruin - middenbruin - oxblood - taupe - beige en groen. kortemeestraat 1 tel. 35367 bergen op zoom advertentie IM De hengelsportvereniging „De Zeebaars startte het visseizoen met een bekerwed strijd te Stavenisse. Het weer was prima, de vangst redelijk, maar het aantal deelnemers met 49 vissers nog niet groot. De uitslag was: M. Dijke 980 punten, A. Hengstmengel 825, C. Bolier 710, D. Tichem 665, A. Huigen 620, Jac. Knuist 570, P. Bazen 550, L. M. Baay 465, S. Schot 460, A van Aart 450 punten. mm Vrijdagavond zijn twee inbraken ge pleegd waarbij voor meer dan zeshon derd gulden aan geld en nog ver- schillende voorwerpen gestolen werden. Eerst was er ongewenst bezoek bij dhr. J. Bevelander in de Stoofstraat waar tussen half acht en kwart voor elf met een schroevendraaier de balkondeur aan de achterkant van het huis werd ge forceerd. Alle slaapkamers werden doorzocht en kasten en bedden over hoop gehaald. Dhr. Bevelander miste echter alleen een zilveren tientje. Bij dhr. M. Bijl aan de Lageweg werd tussen acht en twaalf uur tijdens af wezigheid van de bewoners uit een geld kistje in het kantoor 650 gulden ge stolen, een tientje uit een portemonnee in het aanrechtkastje, een bandrecorder en een snoer bloedkralen. Het geldkistje werd onder een bed teruggevonden. Ook hier was men via een balkondeur binnen gekomen. De technische recher che van de rijkspolitie uit Den Haag stelde in samenwerking met de plaatse lijke politie een onderzoek in. Aange zien er op het eiland Tholen al herhaal - delijk dergelijke inbraken gepleegd zijn, wordt vermoed dat het steeds dezelfde dader(s) is (zijn). Tips die kunnen leiden tot oplossing van deze diefstallen, zijn van harte welkom bij de politie. Met de restauratie van de hervormde kerk worden goede vorderingen ge maakt. Bij het begin rekende men op een tijdsduur van 3Vi k 4 jaar. Er is echter een kans dat de restauratie nog dit jaar zo goed als kan worden voltooid. Dat zou een jaar minder betekenen dan was gepland, toen men op 20 mei 1971 startte. Het wordt een voor deze woon kern mooier historisch monument dan ooit te voren, althans voor de huidige generatie. Op uitnodiging van het gemeentebe stuur Tholen waren 23 maart vereni gingsbestuurders bijeen om te komen tot oprichting van een stichting dorps gemeenschap Poortvliet. Wethouder A. J. Scherpenisse gaf lei ding aan deze bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door de raadsleden J. I. Hollebrands en W. C. van Kempen. Er waren voorts een 20-tal afgevaar digden van bijna evenzoveel plaatselijke verenigingen aanwezig. In zijn welkomstwoord verklaarde wet houder Scherpenisse, dat het de bedoe ling was om deze avond tot oprichting van een stichting dorpsgemeenschap te komen, vooral nodig vanwege het be_ heer van het toekomstig dorpshuis. Men zou thans kunnen volstaan met een voorlopig bestuur en zodra de notariële akte is gepasseerd tot definitieve be stuursverkiezing proberen te komen. Als algemeen bestuur zouden de vereni gingen die zich bij de dorpsgemeen schap aansluiten kunnen fungeren. ZONDAG 1 APRIL THOLEN NED. HERV. KERK 10 uur kand. P. de Jong, Utrecht; 3 uur A. de Reuver (H.D.) GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa (voorber. H.A. en openb. belijdenis des geloofs); 5 uur ds. C. W. v. d. Loo, Sliedrecht GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst NED. PROT. BOND Geen dienst HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. Huting, Rotterdam R.K. KERK Zaterdag 31 maart: 19.00 uur Avondmis Zondag 1 april: 8 en 10 uur H. Mis OUD- VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 uur ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 uur dhr. A. Blokland, Roosen- daal CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur ds. S. van der Molen, Middelburg; 2.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK Zaterdag 31 maart: 19.00 Avondmis Zondag 1 april: 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur ds. J. van Haaren, Amersfoort GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen; 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 uur leesdienst; 2.30 uur ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 en 7 uur ds. K. M. Vogel. R.K. KERK Zaterdag 31 maart: 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. Van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. A. G. Haring GEREF. GEMEENTE Donderdag 29 ;jnaaf$:. 7.30 uur ds. W. Hage, Oosterland. Zondag 1 april: 9.30, 2 en 6.30 uur lees dienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 uur ds. C. Mulder; 6 uur eerw. heer Groen, Herkingen GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds. C. W. v. d. Loo, Slie drecht GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. A. de Reuver; 2.30 uur ds. C. Mulder GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. L. Gebraad; 2.30 uur leesdienst •ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 er. 2.30 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk Dr. van der Bel, Sint-Maartensdijk, tel. 01666400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. Th. A. Bos, Tholen, tel. 01660-542. Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Gosling, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 Weekenddiensten wijkverpleegsters Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-548 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662404 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Fortunata, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676.—507 b.g.g. 491 Welzijnsorgaan Tholen Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660-350. Alarmnummer 0011 Weekend-auto-hulpdienst 0164040888 Hoogwaterstanden 1 t/m 7 april zondag 2.1914.42 maandag 2.58—15.20 dinsdag 3.30—15.54 woensdag 4.0416.28 donderdag 4.3917.04 vrijdag 5.17—17.43 zaterdag 5.59—18.23 dinsdag 3 april Nieuwe Maan Bergen op Zoom Korenbeurs: Volle Evangelie Gemeenschap, elke dinsdagavond 19.30 uur Tholen vr. 30 maart Hotel Zeeland: Informatie avond Industriebond NVV voor con fectie industrie wo 4 april N.C.V.B.: Hr. Hubers, docent muzikale vorming te Dordrecht: Johannes Passion met bandopname do 5 april Vml. stadhuis 20.00 uur: Jazzconcert Trio Louis van Dijk. 4 A i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2