Plaatselijk nieuws EUETS SCHUTTE Optiek Leenaars PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER Pollie Zoon MODERNE BRILLEN SINT-ANNALAND EENDRACHTBODE Donderdag 1 maart 1973 Gevonden Wereldgebedsdag Gageldonk-gediplomeerden Voor de bejaarden laarvergadering ZLM Jaarvergadering Weegbrug POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Herbestrating Trainingstijden Spido Biljarten kelder boetiek suede en nappa kleding v. d. Watering K ipmulder Oud papier Carnavalsvieringen Pater Porre gehuldigd Uitvoering muziekvereniging Bejaardengymnastiek Volleybal Drie maal goud 28 - 40 Schaken senioren Dammen senioren Eerste paal bejaardenwoningen Meisjesvereniging opgericht Jaarvergadering CBTB MUZIEKHANDEL Ouderavond chr. school vervolg op pag. 11 ahJ'v I SINT- ^ÉvosstwtER g| rooRm/ErV^s\tf*HH* mm^ensd mamt jacobapoldfp SCHERP£. SINT- UCy MAARTENSDIJK Mwr JACOBAPOLDFP Op het groepsbureau van de rijkspolitie, Hofstraat 4, telefoon 444, zijn inlich tingen te krijgen over gevonden voor werpen: een paar blauwe kinderwanten, een witte fietspomp, een rood meisjes tasje, donkergroene sjaal, rode das met letter P., ketting met sterrebeeld Leeuw, rood kinderportemonnetje, bruine kinderhandschoen, bruine damesporte monnee met 2,30, wieldop Fiat 850, groen armbandje Liesbeth, zilveren armbandje Hennie, bankbiljet tien gulden, zwart damesrijwiel met kinder- zitsteun en lamp, blauwe step, blauwe boodschappentas, huissleutel met sleutelring kabouter nr. 200 en de volgende verloren voorwerpen: paar rode kinderwanten, blauwe ceintuur regenjas, zwarte portemonnee met ver- zekeringspapieren, huissleutel met kabouter nr. 21011, rechter kinder schoentje rood/bruin, donkerbruine glacé handschoen, bruin windjack, gouden armbandje Liesbeth, rechter bruine kinderwant, broekje ong. vier jaar, huissleutel met ringetjes, jongens- horloge Union nr. 2171C herenpor temonnee met twintig gulden en ben zinebonnen, zilveren rijksdaalder met rand en draagringetjes, Ricardo heren rijwiel sport zwart met kleine slag in het voorwiel, Gazelle herenrijwiel sport, rek voor kinderwagen, bankbiljet van 25 gulden. Morgenmiddag om vier uur wordt er ter gelegenheid van Wereldgebedsdag een dienst gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg. Alle belang stellenden zijn daarbij van harte wel kom. Liturgiën zijn aan de kerk ver krijgbaar. In tegenstelling tot voor gaande jaren worden geen afzonderlijke diensten voor ouderen en jongeren ge houden, maar een gecombineerde samenkomst. De Thoolse werkgroep zwemmen heeft het eerste diploma-succes geboekt. Het kan als een eervolle vermelding in het jaarverslag worden opgetekend. Zoals bekend werd het zwemgeduld voor menig Thoolse jongere en daarmee ook oudere te zwaar op de proef gesteld. Te wachten tot Tholen zijn eigen verwarmd zwembad heeft kon nog wel enkele lich tingen aanlopen. Verder-kijkers zagen een mogelijkheid in Bergen op Zoom en via bemiddeling van de directie van het welzijnsorgaan kwam er uiteindelijk een enthousiaste Gageldonk-zwem- groep. Instructeur J. Janse verzorgde de opleiding van een groep, bijgestaan door anderen, wat nu resulteerde in negentien gediplomeerden. Het ge beurde onder het toeziend oog van dhr. N. van Gerven en mevr. Soomers-Steijns en in het bijzijn van twee leden van de werkgroep. De gediplomeerden zijn: A. Goorden, A. de Bruin, J. Janse, P. Goorden, J. van Oort, M. van Elsacker, M. van Oorschot, C. v. d. Ende, L. Deurloo.M. de Jonge, C.Steketee, M. Bijl, J. Bout, J. Goorden en mver. Burgers-van Oeveren uit Tholen en K. Duine, J. de Wilde en P. de Wilde uit Oud-Vossemeer. Na alle activiteiten rond de enige tijd geleden gehouden Fancy Fair hebben de dames van het V.V.H. voor de leden van de bejaardensoos een ontspannings. avond verzorgd in samenwerking met de accordeonclub van mevr. J. Zwaan- Duijvendijk. Het programma vermeldde liedjes van vroeger en nu en vele werden vrolijk meegezongen. Men genoot ook van de gitaarmuziek en de solozang. In de pauze werd een verloting gehouden met mooie prijzen. Er was ook nog een tractatie, zodat men kan terugzien op een zeer geslaagde avond. Donderdag 8 maart verzorgt de muziekvereniging Concordia met de boerenkapel een ontspanningsavond voor alle (dus ook niet-soosleden) Thoolse bejaarden. Hiervoor kan mén zich opgeven bij mevr. L. Deurloo, Wal 31, telefoon 550. De bejaardengym- nastiek die elke dinsdagmiddag in de gymzaal van de Oesterschelp wordt ge houden, wordt vanaf vrijdag 9 maart in het vervolg elke vrijdag van 19.00 tot 19.45 uur gehouden. De ZLM-afdeling heeft maandagavond 12 februari zijn jaarvergadering gehou den. Onder de 35 aanwezigen waren ook een groot aantal leden van de ZLM-af deling Tholen. Na de gebruikelijke jaarstukken werd de contributie met al gemene stemmen met een rijksdaalder verhoogd tot 7,50. Bestuurslid A. P. Bevelander werd herkozen. Besloten werd op 26 februari de vraagpunten die door de ZLM aan alle afdelingen zijn gestuurd, te bespreken en op 9 maart samen met de Ned. Bond van Platte, landsvrouwen de gezinsavond te hou den. Vervolgens hield de algemeen secretaris van de ZLM, ir. D. Luteijn, een helder betoog over actuele land bouwzaken zoals structuurproblemen, prijsvoorstellen van de Copa, rentesub sidie, inkomens-, arbeids- en financie ringsproblemen en de positie van het fruit. Hierop volgde een prettige discussie waarbij vooral gepraat werd over rentesubsidie en of de aardappel in de toekomst wel of niet onder de garan- tieprodukten van de EEG moet vallen. Voorzitter M. M. Punt sloot tenslotte met een dankwoord de jaarvergadering. De Coöperatieve Weegbrugvereniging Eendracht Maakt Macht heeft donderdagavond in Hof van Holland zijn jaarvergadering gehouden. Voorzitter H. van Gorsel was enigszins teleurgesteld over de geringe belangstelling, vermoedelijk mede door het minder fraaie weer. Veel iandbouwprodukten werden vorig jaar op de eigen weegbrug gewogen, maar anderzijds is het wegvallen van de OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM suikerbieten toch een aanzienlijke schadepost voor de vereniging. Uit de verslagen van secretaris-penningmeester A. Geluk bleek wel dat de financiële uitkomsten in tegenstelling tot vorige jaren somber waren. Ondanks dat, besloot men de moed niet te laten zakken en de weegbrug ook volgend jaar open te houden. Bestuurslid I. C. Hage werd met algemene stemmen herkozen. Bij de rondvraag bleek dat er door goede samenwerking van de landbouwers toch nog wel goede perspectieven zijn voor het voortbestaan van de weegbrug. Voorzitter van Gorsel riep tenslotte allen op zoveel mogelijk van de weegbrug gebruik te maken aangezien deze voor het goed functioneren van de landbouwbedrijven onmisbaar is. Het aannemersbedrijf Adr. Goedegebuure uit Sint-Annaland heeft onder de molen, de doorgaande verbinding tussen de Oud- Vossemeersedijk en de Molendijk, herbestraat. Zoals gebruikelijk werd via stoplichten het verkeer over één rijbaan geleid, aangezien de verkeerssituatie door bochten daar zeer onoverzichtelijk is. In verband met de aanleg van de toegangsweg naar de nieuwe brug over de Eendracht, is de Broekseweg bij de Weele tot 29- juni voor het verkeer gesloten. Men moet nu via de Hikseweg of Bartelmeetweg naar Sint-Annaland. Aangezien dit maar smalle asfaltwegen zijn, kan zwaar verkeer beter via Poortvliet naar Sint-Annaland gaan. Aangezien op woensdagavond veel Spido-leden zwemles volgen in Bergen op Zoom, zijn de trainingstijden van de gymnastiekvereniging op woensdagmiddag veranderd. De kleuters gaan nu oefenen van half drie tot kwart over drie, de meisjesklassen 1 en 2 van de basisscholen van kwart over drie tot kwart over vier, de jongensklassen 1, 2, 3 en 4 van kwart over vier tot kwart over vijf, de trainingsklas meisjes van 8, 9, 10 en 11 jaar van kwart over vijf tot half zeven, de trainingsklas meisjes van 12 jaar en ouder van half zeven tot half acht en de jongens van 10 jaar en ouder oefenen woensdagavond van half acht tot half negen. Nooit Gedacht speelde in zaal Saparof competitie: Wim Heijboer-Ko Geuze 20 Rien van Daalen-Piet Steijns 02 Martin van Hees-Wim Saparof 20 Jaap Ponse-Kees Vroegop 02 Adriaan v. d. Houten - Rien Goedegebuure 20 Jaap Ponse-Wim Saparof 02 Wim Heijboer-Rien van Daalen 20 Voor de clubtitel van Nooit Gedacht is nog van alles mogelijk, zo blijkt uit de tot en met 16 februari bijgewerkte stand. Wim Heijboer gaat aan de leiding met 19 wedstrijden, 32 punten, 1227 caramboles, 395 beurten en een gemiddelde van 3.11 2. Wim Saparof 18-28425-399-1.07 3. M. van Hees 17-26-787-375-2.10 4. M. van Daalen 19-26-748-375-2.10 5. J. Duine 17-24482-457-1.05 6. D. van Driel 18-23-366433-0.85 7. P. Steijns 19-23-348-528-0.66 8. Ko Geuze 17-22-644453-1.42 9. C. Vroegop 18-21-544434-1.25 zuivelstraat 17 bergen op zoom Steenbergsestraat 20 - 22 Bergen op Zoom advertentie IM 10. A. v.d. Zande 18-17-585488-1.20 11.J. van Meer 18-16-346491-0.70 12. M. Goedegebuure 18-12-375-524-0.72 13. A. v.d. Houten 15-10-287416-0.69 14. J. Schoep 16-8-300458-0.66 15. J. Voormeulen 174-208468-0.44 16. L. Vroegop 174-221-548-0.40 17.J. Ponse 19-2-207416-0.38 De Treffers speelden in zaal de Reus competitie waarbij de koplopers Joep de Reus en Piet Hommel wonnen. Jan Havermans-Sjaak Etienne 02 Bas de Koning-Antoon Verhees 02 Bart den Hollander-Piet Hommel 02 Joep de Reus-Peter Schoep 20 Jos Hommel-Henk Hommel 02 De Poedelaars speelden drie compe titiewedstrijden. De leider in het alge meen klassement Leen Klippel won van Jan Heijboer. Laatstgenoemde bleef baas over Bram van Poortvliet en die won van Rinus Boogaart. Krijt op Tijd speelde in café de Hoop competitie met het a-team: Theo van der Logt-Maris Istha 20 David Polderman-Adrie Ligtendag 02 Herman Zeeman-Sjaak Schetters 20 B-team: Jaap Rijstenbil-Henk van Daalen 20 Wim de Leeuw-André Aarnoudse 02 Rien Goudzwaard-Antoon Brusselaars 20 De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft ruim 4'A ton oud papier opgehaald voor het instrumentenfonds. De vrouwenbond van het NKV heeft woensdag in café de Hoop carnaval gevierd. Op deze druk bezochte bijeenkomst waren de dames allen in carnavalskleding gestoken waarbij vele bekende figuren waren afgebeeld. Een vertolking van de drie Flintstones compleet met auto viel het meest op. Verder was er volop muziek en dans. 's Middags waren de kinderen van de leden getracteerd op zes lachfilms, limonade en een zak versnaperingen. Gezien het resultaat van deze middag, die voor het eerst in deze opzet is VOOR BRILLEN-MODE Telefoon 01M040748 Advertentie IM WuuemfclR48 - B.o-Zoom Erk. zlekenfondslevarancier advertentie IM gehouden, overweegt het bestuur dit elk jaar te doen in plaats van het reisje. Dat is ook altijd wel goed bevallen, maar dan heeft men een grotere verantwoordelijkheid voor de kinderen. Vrijdagmiddag zal het lesprogramma van de R.K. Sint-Anthoniusschool geheel op carnaval zijn afgestemd. De kinderen zullen verkleed op school komen en met muziek, zang en het opvoeren van toneelstukjes er een gezellige middag van maken. Voor carnaval hebben de kinderen maandag, dinsdag en woensdag vrij. Ook de leerlingen van de R.K. Kleuterschool Sint-Janneke zullen morgenmiddag met hun leidster mej. Ransijn carnaval op school vieren. Morgenavond, vrijdag 2 maart, om kwart voor negen zal de carnavalsvereniging de Vlooietrappers Prins Peer de Eerste van Oud- Vossemeer en zijn Nar Hannes uit de Eendracht vissen. Daarna is er feest in zaal 't Veer met de Ploetertoeters en een verloting. Tijdens de inleiding van de jongerenmis in de Sint-Willibrorduskerk maakte pastoor Vermeulen de aanwezigen er zaterdagavond op attent dat pater Porre uit Bergen op Zoom zijn zilveren priesterjubileum vierde, wat in een langdurig applaus resulteerde. In zijn predikatie leven en laten leven wees pater Porre erop dat het leven van de mens dikwijls wordt beinvloed door gebeurtenissen van buitenaf. Zo was hem door het overlijden van de rector van het Juvenaat H. Hart in Bergen op Zoom, de taak van rector opgelegd waardoor hij niet meer voor de jongerenmissen kan worden vrijgemaakt. Pastoor Vermeulen sprak de jubilaris toe, waarbij hij hem dankte voor de vele uren die hij in de loop der jaren aan de Oud-Vossemeerse jeugd heeft besteed. Hij hoopte dat pater Porre hiervoor kan worden behouden. Namens de jongeren dankte dhr. Abr. Hommel Azn. de jubilaris voor de bereidheid om het Brabantse voor het Zeeuwse te verwisselen, als dat in het belang van de jeugd nodig was, ook al bestond hiervoor door de parochiegrenzen geen enkele verplichting. Uit handen van beide i sprekers kreeg pater Porre van het jongerenkoor Con Amore, de Charitas en het kerkbestuur drie enveloppen met inhoud. Nadat velen de jubilaris gefeliciteerd hadden, dankte pater Porre allen die hun genegenheid hadden betoond. Hij hoopte dat er een oplossing gevonden wordt om zijn werk voor de jongeren hier te kunnen voortzetten. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft vrijdagavond in zaal Saparof zijn winteruitvoering gehouden. Voorzitter A. Geertse was verheugd dat men sinds vele jaren weer eens een uitvoering kon geven voor een volle zaal. Hierna speelden de senioren onder leiding van dhr. Delhez uit Steenbergen de Wallisei mars, Morgengloren, Saint Triphon, Ouverture de Chasse, Megare Ouverture en Gluck Auf. De Boerenkapel de Ploetertoeters bracht een meer op de leut afgestemd programma, wat voor een goede stemming zorgde. In de pauze werden 1700 loten verkocht waardoor ook financieel de uitvoering goed aan zijn trekken kwam. De heren G. van Driel, A. van Driel en C. Pipping kregen van José van der Zande een envelop met inhoud voor de vele uren die ze besteed hadden aan de opleiding van de jeugdleden. De dames ontvingen een fraai bloemstuk. De ouders van de leerlingen hadden hiervoor een inzamelingsaktie gehouden. Voorzitter Geertse noemde de drie leermeesters belangrijke peilers voor de muziekvereniging. Met veel enthousiasme brachten de jeugdleden onder leiding van Gerard van Driel enkele nummers ten gehore wat het klapstuk van de avond werd gezien het vele applaus dat zij van het talrijke publiek kregen. Een gezamenlijk optreden met de senioren besloot het muzikale gedeelte van de avond. Na de tweede pauze toonde goochelaar Albert Mol uit Roosendaal zich bijzonder vingervlug. Tot slot was er een bal. De bejaarden gymnastiekvereniging Oefening Baart Kunst heeft maandagmiddag een demonstratieles gegeven met de onlangs van gemeentewege verkregen knotsen. De les werd aandachtig gevolgd door wethouder C. J. Moerland en de raadsleden L. Kloet, J. M. Deurloo-van Broekhoven en M. J. Renes-van Geer alsmede dr. A. W. A. de Looze. Wethouder Moerland was verrast door het enthousiasme van de bejaarden en noemde dit gymnastiekgroepje uniek. Hij vond dat de knotsen goed op zijn plaats gekomen waren. Alleen vond hij het jammer dat niet meer bejaarden aan de zo noodzakelijke lichaamsbeweging meedoen. Er zijn reeds twintig deelnemers maar elke bejaarde is op maandagmiddag van kwart voor twee tot kwart voor drie van harte welkom in de bejaardensoos. Het herenteam van Amigos heeft maandagavond van Sic Pugno 6 verloren. Na een sterk begin kwam Amigos met 7-0 voor te staan, maar toen bleek men mentaal niet opgewassen tegen het verdedigen van een voorsprong en verloor met 1512. Deze tegenslag werkte ook in de tweede set na, 156, waarmee Amigos de wedstrijd verloor. De dames brachten het er veel beter af, want zij wonnen in twee sets van het sterke Block 2. Vooral in de eerste set waren zij oppermachtig en wonnen met 156. In de tweede set nam Amigos het kennelijk toch wat te licht op en Block'70 stond op een gegeven moment zelfs met 129 voor. Door een sterk slot kwam Amigos goed terug tot 1212, waarna men gelijk doorging naar de benodigde vijftien punten zonder dat; huri tegenstanders er nog in slaagden door de verdediging te komen. Maandagavond is er geen competitie. Tot drie keer toe in korte tijd een gouden echtpaar. Het begon met de familie J. Mosselman-Burgers aan de Oude Zeedijk, die vorige week hun halve eeuwfeest vierden. Nog altijd op het boerderijtje, waar eerst bij vader Jan Mosselman werd gewerkt, vervolgens het bedrijf in eigen hand kwam om ten slotte zoon Jan Mosselman na een werk zaam aandeel de hoofdtaak in handen te geven. Vele jaren was Mosselman senior evenals zijn vader zoals dat toen werd genoemd, klapzweper. Wat tegen woordig loonbedrijf wordt genoemd, zij het dan nu gemechaniseerd. Voorheen ging dat met de paarden. Die mechani satie deed het oude paardenloonbedrijf sterk en zelfs tot nul reduceren. Ook na de AO W-leeftijd bleef het echtpaar op de boerderij wonen, waar de gouden bruiloft mocht worden gevierd. Goud was er ook bij voor het echtpaar L.M. van Zetten-den Engelsman, dat met drie getrouwde dochters, twaalt klein- en zes achterkleinkinderen een flink familiefeest kon opzetten. Ze mogen zich ook beide nog in goede gezondheid verheugen. Tenslotte hoopt als derde gouden paar de heer C. J. J. Kooijman en C. C. Kooijman-Krijger 8 maart dat gebeuren te herdenken. Na een lange intensieve Sint-Annalandse periode, met name op organisatorisch gebied door beiden, vertrok men enige tijd geleden naar de Waranda te Bergen op Zoom om wat huishoudelijk gemak te veroveren nadat ook deze stijgende ouderdom met enige gebreken kwam. Terwijl bij voorgaande echtparen menige mondelinge en schriftelijke felicitatie binnenstroomde» zal dit ongetwijfeld ook rond 8 maart in de Bergse Waranda het geval zijn. Langs deze weg ook nog onze geluk wensen voor de drie gouden echtparen. Het merendeel van de seniorenschakers van de schaak- en damvereniging St.- Annaland heeft nog niet de helft van de in totaal 28 wedstrijden gespeeld. C. W. Goedegebuure staat nu nog op de derde plaats, maar vanwege zijn gering aantal verliespunten zal hij straks wel naar de eerste plaats doorstoten. De stand is momenteel: 1. W. C. Heijboer 19 12 2. C. Hage 21 11'/2 3. C. W. Goedegebuure 14 9'/i 4. R. v. d. Reest 21 8 5. J. Goedegebuure 8 5 6. J. N. Matze 9 4'A 7. J.T. Dekker 13 4'A 8. G. Roeland 9 1 De 11 seniorendammers moeten voor de competitie 40 wedstrijden spelen. De meeste dammers zijn al ver over de helft. Gerard Fase heeft op 2 wedstrij den na reeds de eindstand bereikt. J. T. Dekker doet de competitie wat rustiger aan. maar zal toch op moeten schieten om straks geen wedloop met de tijd tcmoeten maken. De stand bij de dammers is: 1. G. Roeland 22 37 2. Chr. v. 't Hof 32 36 3.J.N. Matze 21 34 4. D. v. 't Hof 32 33 5. C. Hage 32 32 6. J. Guiljam 34 30 7. G. Fase 38 26 8. C. Goedegebuure 21 23 9. W. C. Heijboer 18 22 10. J. T. Dekker 12 10 11. R. v. d. Reest 21 1 De heer L. J. Koopman heeft het Wezen-Armbestuur woensdagmiddag 21 februari vereerd met het slaan van de eerste paal Voor vijftien bejaarden woningen aan de Tienhoven. Dit was de eerste officiële daad in het openbaar van de nieuwe wethouder van volkshuisves ting. Dhr. Koopman, directeur P. A. Boot van de gemeentewerken, vertegen woordigers van het aannemersbedrijf Adr. de Kok en Zn. B.V. uit Bergen op Zoom en het architectenbureau Rothui zen 't Hoof B.V. uit Goes en leden van het Wezen-Armenbestuur troffen het overigens niet best met regen en wind. De grond in het bestemmingsplan achter de molen bleek ook tamelijk stevig te zijn, want het duurde een half uur voordat de eerste paal er helemaal in zat. ,,Het wordt een dure paal, maar ik heb het niet vlugger gekund", veront schuldigde wethouder Koopman zich. Niettemin werd zijn daad gewaardeerd in de vorm van een gele veiligheidshelm. De voorzitter van het Wezen-Armbe stuur, dhr. L. I. Goedegebuure, dankte wethouder Koopman voor zijn mede werking en hoopte verder op een pret tige samenwerking met het gemeente bestuur. In Havenzicht werd nog nader op de feestelijke gebeurtenis ingegaan. Wethouder Koopman zei dat hij per soonlijk altijd bewondering voor Sint- Annaland heeft gehad omdat daar veel gebeurd is wat in andere kernen niet kon gebeuren, op allerlei gebied. Ook de woningbouw van de burgers zelf, wat wij als gemeentebestuur zeer toejuichen. Ik hoop dat de bouw van deze bejaar denwoningen voorspoedig mag ver lopen. Ik heb gehoord dat er ook nog plannen zijn voor een dienstencentrum. Als dat zover is, wil ik met alle plezier weer heien, aldus wethouder Koopman. Hij zei ook nog dat er wel verschillen van mening waren tussen het gemeente bestuur en het Wezen-Armbestuur (b. en w. willen dat de huizen worden over gedragen aan de stichting Beter Wonen in Tholen), maar hij wilde daar nu niet. over praten. Bij de vijftien bejaarden woningen zijn er twee zogenaamde aan gepaste woningen voor minder validen. Zo mogelijk worden direct na de palen voor de bejaardenwoningen, de palen voor de eengezinswoningen geheid. Hiervoor is de bouwvergunning en de bouwpremie nog niet binnen, maar het Wezen-Armbestuur heeft met de hoofd ingenieur-directeur van de volkshuis vesting in Zeeland een onderhoud aan gevraagd om meer zekerheid over de premie te krijgen zodat de palen voor de eengezinswoningen ook geheid kunnen worden. In het verenigingsgebouw is weer een Hervormde meisjesvereniging opgericht die in de plaats komt van de opgeheven K.M.V. van Knop tot Bloem. Er zijn al twintig leden die op dinsdagavond om de veertiendagen bijeen komen. Leidster is mej. J. de Rooij, onderwijzeres aan de School met de Bijbel, zoals schoolhoofd J. E. Koppejan op de ouderavond ook meedeelde. De CBTB heeft vrijdagavond 16 februari in het Groene Kruisgebouw zijn jaarvergadering gehouden, waarbij alle leden van het eiland Tholen waren uitgenodigd. Er waren ruim twintig be langstellenden. Voorzitter Joh. Over- beeke opende met het lezen van Jesaja 1 en gebed. Hij achtte de resultaten in de landbouw zeer veel beter dan in 1971, maar ondanks dat is het volgens dhr. Overbeeke toch nodig de inkomsten op te voeren door andere teelten of betere werkmethoden. Na de notulen van secretaris J. Hage hield dhr. H. Dets, specialist boomteelt van het consulent schap voor de tuinbouw in Tilburg, een praatje over „perspectief van de boom teelt". Hij heeft enkele jaren in Zeeland gewerkt en achtte gezien zijn ervaringen wel degelijk mogelijkheden voor boom teelt op Tholen aanwezig. Boskoop is altijd het centrum van de boomteelt ge weest en is nu nog het grootste handels centrum, maar van de 4100 ha. boom teelt in ons land is er al 1200 ha. in Noord-Brabant. In Boskoop zijn de kosten hoog, aangezien op de veenach tige grond geen machines kunnen komen, terwijl door de fijnere, inten sieve teelt zich ook verschijnselen van plantenmoeheid voordoen. Mede door de steeds groeiende vraag kwamen er andere boomteeltkernen: in het zuiden is nu vijftig procent van de boomteelt. In Oudenbosch en Boxtel worden hoofdzakelijk laanbomen geteeld en plantgoed, in Haps rozen en in Zundert (waar 105 ha. boomteelt is) staan ver schillende kassen met automatische be regening waarin veel plantgoed geteeld wordt. Gemeenten en instellingen vragen zeer veel naar grotere bomen, terwijl aan alle aanvragen uit het buitenland niet eens voldaan kan worden. Aangezien er de laatste jaren een grote vlucht uit de boomteelt was, kampt men met een tekort aan werk krachten. Dhr. Dets zag op Tholen be slist mogelijkheden voor boomteelt. Laanbomen en heesters groeien zeer Kom kijken en luisteren naar onze ZATERDAGMIDDAG DEMONSTRATIE van ELEKTRONISCHE ORGELS HEUS heeft de grootste keus Llevevrouwestr. 31 - Bergen op Zoom goed op lichte klei, waarbij goed giet- water en mechanisatie zeer belangrijk zijn. De voorlichter lichtte zijn praatje toe met dia's, waarna er nog uitvoerig over deze boomteelt werd gediscus sieerd. RTVD-voorlichter B. Baaijense uit Tholen sprak vervolgens over „aanpas singen voor het Thoolse bedrijF', waarbij hij de vollegrondstuinbouw en kassenteelt behandelde. Toen de kleine akkerbouw enkele jaren geleden in de knel kwam, werd een studie gemaakt waaruit bleek dat naast de bestaande gewassen een glaskern van 1000 m2 op het bedrijf gesticht moest worden. Deze gegevens zijn door de praktijk achter haald, doordat men nu veel grotere en verwarmde kassen aantreft. Aangezien de prijzen tegenzitten en soms geen op volger aanwezig is, ziet men de kassen weinig groter worden en praktisch geen nieuwbouw. Toch zag dhr. Baaijense nog mogelijkheden voor aardbeien, wit lof, zomer- en winterbloemkool en bloementeelt. Dit laatste alleen bij ge zamenlijke aanpak voor vervoer, afzet, groter aanbod en betere prijs. Ook over dit onderwerp werd weer van gedachten gewisseld, waarbij bleek dat inderdaad naar andere teelten wordt uitgekeken. Na een dankwoord sloot voorzitter Overbeeke de CBTB-jaarvergadering met gebed. De School met de Bijbel heeft donder dagavond in de gemeenschapszaal zijn derde ouderavond onder voorzitter schap van dhr. J. Leune gehouden. Het speet hem dat de zaal niet vol was, maar door een andere vergadering warén er nogal wat afwezigen onder wie bestuurslid M. van Dijke. Na het zingen van ps. 25 1 en 2, gebed en het lezen van Jesaja55 wees dhr. Leune erop dat er in deze moderne tijd veel wegen zijn. „De Bijbel" is echter onze richtingaan wijzer en ik hoop dat onze school een instrument mag zijn om de kinderen de goede weg te wijzen. Het is hard nodig dat de ouders onze school in hun gebed gedenken. Ook bij de ambtsdragers be veel ik de school met de bijbel in hun voorbede aan", aldus de voorzitter. In zijn openingswoord herdacht hij ook de overleden wethouder C. Boender die veel voor het christelijk onderwijs heeft gedaan. Verder heette hij in het bij zonder dë hervormde predikant ds. J. Codée, ouderling P. v. d. Repe, diaken M. Ampt, wethouder A. J. Scherpenisse, ere-voorzitter G. J. Brëas, de oud-leer krachten Chr. Kalle en mevr. G. J. v. d.Burg en de nieuwe handwerkonder- wijzeres mej. M. Ligtendag welkom. Schoolhoofd J. E. Koppejan hield ver volgens een openbare les met de zesde klas waarin verschillende actuele zaken naar voren kwamen. Begonnen werd met een bijbelles naar aanleiding van Jeremia 31 en zondag 21 van de Heidelberger Catechismus. Via het weer kwam men op de luchtveront reiniging terecht, het Rijnmondgebied en de Hoogovens die in het nieuws waren door stakingen. Dit werd alle maal op de kaart aangewezen. Ook de recreatie werd niet vergeten en zoals bij elk onderwerp, werd door één van de leerlingen hierbij het gedicht van Sara Bakkers uit Sint-Maartensdijk (dat eerder in de EB werd gepubliceerd) voorgedragen. Voorts kwam de wereld kaart aan bod met Vietnam en het com munisme. Als commumistische partij in Nederland werd eerst de VVD ge noemd, maar dat misverstand werd snel opgehelderd omdat eerder al verteld was dat in communistische landen alles van de staat is en er geen godsdienstvrij heid is. Ook de Navo, de F.EG, de Tweede Wereldoorlog, Israel, het Midden Oosten en het neergeschoten passagiersvliegtuig kwamen ter sprake. Tenslotte werd ook de derde wereld met ontwikkelingshulp en zending niet ver geten. Met rekenen werd deze openbare les van de zesde klas besloten. De leerlingen die straks de lagere school gaan verlaten luisterden ook mee toen LTS-directeur C. G. Meijer in een hem vertrouwde omgeving vertelde over de vernieuwingen binnen het beroeps onderwijs. Met behulp van een over. headprojector werden zijn woorden ook met beelden toegelicht. Hij vond dat het onderwijs nooit het paradepaardje van pa of ma mag zijn, maar dat het alleen om het belang van het kind moet gaan. Het kind dat een bepaalde aanleg, studiezin en karakter heeft waarna ouders, met onderwijzers en met behulp van 'n test kunnen kiezen naar welke school voor voortgezet onderwijs de leerling zal gaan. De heer Meijer besprak in het kort alle mogelijkheden en ging vervolgens uitvoerig op 't lager beroepsonderwijs in waarvoor op 1 augustus van het vorig jaar een nieuwe wet in werking is getreden. Voor iemand die ook nog wat met z'n handen wil doen en niet de hele dag stil Kan zitten in de schoolbanken, achtte de LTS- directeur het lager beroepsonderwijs uitstekend geschikt. Ook na het lager beroepsonderwijs kan men namelijk nog verder studeren op bijvoorbeeld een M.T.S. Het beroepsonderwijs is nu vier jarig geworden en geeft in de brugklas met 30 uur lessen per week enorme afwisseling aan de praktisch ingestelde jongens en meisjes. Ook het tweede jaar is nog een algemeen leerjaar, maar dan Zondag 4 maart THOLEN NED. HERV. KERK 10 en 3 uur ds. A. de Reuver (voorb. H.A.) GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa 5 uur ds. E. van Es, Dubbeldam GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman 2.30 uur leesdfenst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur ds. M. Geleynse, Hilversum NED. PROT. BOND Geen dienst HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. K. M. Vogel, Sint- Maartensdijk R.K. KERK zaterdag 3 maart 19.00 uur Avondmis zondag 4 maart 8 en 10 uur H. Mis OUD—VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur ds. G. J. Voortman 6.30 uur ds. S. G. J. Goverts, Nieuw Vennep GEREF. KERK 10 en 3 uur ds. J. Noordeloos, Geldermalsen CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag 3 maart 19.00 uur Avondmis zondag 4 maart 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. J. Codée (H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 uur ds. C. Mulder 6 uur ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT—MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 uur leesdienst 2.30 uur ds. C. Mulder OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur ds. H. C. Zwijnenburg, Gouderak (bev. diakenen) NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 uur 7 uur ds. K. M. Vogel R.K. KERK zaterdag 3 maart 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur dhr. Vroegindewei. Middelharnis GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst woensdag 7 maart 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel, Yerseke POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 uur ds. H. A. Samsom 6 uur ds. C. Mulder GEREF. KERK 10 uur ds. E. van Es, Dubbeldam 2.30 uur ds. L. Eringa GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT—PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. Th. G. Vollebregt, Rotterdam 2.30 uur ds. G. J. Voortman GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. L. Gebraad 2.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds. A. K. Krabbe, Den Haag WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk Dr. v. d. Eist, Stavenisse Tel. 01663-400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. Th. A. Bos, Tholen Tel. 01660—542 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Gosling, Nieuw-Vossemeer Tel. 01676—545 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk Tel. 01666—548 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Krijger. Oud-Vossemeer Tel. 01667476 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Fortunata, Nieuw-Vossemeer Tel. 01676—507, b.g.g. 491 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen. tel. 01660350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 0164010888 HOOGWATERSTANDEN 4 t/m 10 maart zondag 3.2615.49 maandag 4.0016.22 dinsdag 4.3316.56 woensdag 5.0717.30 donderdag 5.4118.04 vrijdag 6.1718.41 zaterdag 6.561925 maandag 5 maart Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2