hatéma PREDIKBEURTEN THOLEN 0UD- V0SSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND Van Hou te en Zn. EENDRACHTBODE Donderdag 15 februari 1973 Bestemmingsplan Dalempolder Burgerlijke stand Vlam in de pan Jaarvergadering vissersvereniging Peuterspeelzaal Wild voetbal Bejaarden zagen boerderijleven Pont blijft varen POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Subsidie voor kantine Van de 8e tot de 22e van iedere maand is het niet zo erg druk bij de Tandarts. Komt U dan ook Feestavond V.V. Biljartverrassingen Toneel voor Welfarewerk Twee oranjefeesten Neg geen damclub Tafeltennis Velocitas Wethouder sprak met sportverenigingen Volleybal Burgerlijke stand Burgerlijke stand Gezellige personeelsavond Vader ging weer eens op stap TAPIJT- TEGELS 50x50cm. Scherpenisse en Sint-Maartensdijk Fotoclub in oprichting De dammende dammers gedamd Boven je pet Grondverkopen geref! gemeente chr. geref. kerk vervolg op pag. 5 Tegen de eerste wijziging van het bestemmingsplan Dalempolder zijn geen bezwaren ingediend, zodat dit dinsdagavond door de gemeenteraad kan worden vastgesteld. Het gaat om aanpassing aan de voorschriften terwijl ook enkele artikelen zijn toegevoegd inzake het al of niet boven elkaar bouwen en over de afstand van bijgebouwen tot de bejaardenwoningen in twee bouwlagen langs de Abraham Crijnssenstraat. Voor verwezenlijking van het uitbreidingsplan Dalempolder werd vorig jaar oktober een perceel grond aan de Kon. Julianastraat gekocht. Hiervoor moet nu nog een overeenkomst van pachtontbinding met de gebroeders J. C. en G. J. de Heer worden aangegaan, waarover inmiddels overeenstemming is bereikt. Aan de heer C. J. Baaij is grond verkocht voor de bouw van een garage. Voor de verbouwing van het pand Dalemstraat 13 garandeert de gemeente de geldlening van de heer A. J. van der Stoel. In het bestemmingsplan Ver- brand'estraat zijn nog negen kavels beschikbaar voor de bouw van garages. De prijs van 53,per m2 dateert echter al van maart 1969. Daarom wordt die naar evenredigheid van de stijging van het indexcijfer voor bouwgrond (in exploitatie bij de gemeenten) verhoogd tot 63,20 per m2 exclusief BTW. Loop der bevolking over de maand januari 1973 Geboorte: Krijn zv Cornelis J. Hameete- man en van Maatje C. v. d. Sluijs; Matthijs Bertino zv Gerhard C. v. d. Kevie en van Helene C. v. d. Weele; Marius Dingenis zv Gerard A. Verburg en van Kaatje J. M. Boot; Simone Cor nelia dv Adri Moelijker en van Jannetje C. van Zuidland; Hendrik zv Christiaan de Visser en van Gerarda C. v. Iwaar- den; Simon Pieter zv Adriaan Lindhout en van Anna J. Kwist; Johannes zv Johannes de Korte en van Johanna G. W. de Vries; Francoise dv. Johannis J. Nonnekens en van Anna E. de Putter. Overlijden: Maatje Guiljam, geb. 22-8- 1899 ev Marinus J. Hage; Adriaan de Heer, geb. 28-10-1899 wed. van Maatje Priem; Huibje Nodelijk, geb. 6-5-1921 ev Christiaan Geurink. Huwelijk: Gerrit J. Verhoeven geb. 14-7- 1936 uit Goes en Cornelia Jansen geb. 2- 10-1943; Johannes Cambach geb. 5-11- 1946 uit Dordrecht en Jacoba v.d. Stel geb. 23-9-1947; Marinus A. J. Timmer mans geb. 17-1-1952 uit Halsteren en Gesien N. R. Rozema geb. 15-1-1956. Vestigingen: Janus P. Korstanje uit Bergen op Zoom; Dirk Klijnsmit (2 pers.) uit Rotterdam; Johannis A. Scherpenisse uit Schiedam; Wilhelmina H. Quist uit Breda; Maria Ridderhof uit Goes; Joannes B. J. M. ten Berge uit Utrecht; Margaretha J. Stoffels uit Bergen op Zoom. Vertrokken: Marinus W. S. Cornelisse (2 pers.) naar Zwitserland; Josephus A. Verduit (2 pers.) naar Roosendaal; Mohand M. Allali naar Halsteren; Antonie van Droffelaar (5 pers.) naar Reeuwijk; Cornelia Verhoeven-Jansen (2 pers.) naar Goes; Jan de Korte naar Dordrecht; Frederik L. W. M. J. Theuns (4 pers.) naar Haaren; Gesien M. R. Timmermans-Rozema naar Halsteren; Nicolaas M. E. C. Houps (4 pers.) naar Warmenhuizen; Andreas F. Soomers naar Terneuzen; Tineke de Ruijter naar Terneuzen. Voor de wel gealarmeerde brandweer was er zaterdagavond geen werk aan de winkel, nadat rond 7 uur in de keuken van de familie J. de R. in de Dalemsestraat de vlam in de croquettenpan sloeg. De huisgenoten wisten het vuur met kussens en natte lakens te blussen. Het liep allemaal niet af zonder materiele schade, want behalve de gebruikte blusmiddelen was ook de verf aan het plafond geblakerd. De schade wordt toch al gauw op een '1500,- geraamd. Vrijdagavond hield Helpt Elkander een jaarvergadering in hotel Zeeland. De voorzitter stelde in zijn openingswoord te hopen dat het zowel de visserij als de aanverwante bedrijven in 1973 goed mag gaan. Die wens werd onderstreept in het jaarverslag van de secretaris, waarin de verschillende verenigingsak- tiviteiten werden opgesomd. Herkozen werden de aftredende bestuursleden J. Baaij, C. Schot en J. Bout. De penningmeester kwam na verslag van inkomsten en uitgaven tot een batig saldo in het afgelopen verenigingsjaar. Na de pauze werd door de heer Meeuwissen van het R.F.D. een demonstratie gegeven met zelfopblaasbare reddingsvesten en een zelf opblaasbare rubberboot. Burgemeester J. van Boeijen, eveneens ter vergadering aanwezig, verrichte daartoe de laatste handeling en zag evenals de aanwezigen het kleine pakje binnen 30 seconden tot een rubberboot voor 10 personen groeien. Het was een zeer interessante demonstratie. Tenslotte werden nog enkele films vertoond over baankorvisserij, hoekwantvisserij en de vangst in Japan. Voor de ouders die belangstelling hebben voor de peuterspeelzaal zal het plezierig zijn te vernemen, dat de organisatie daarvan vastere vormen aanneemt. Tijdens de op 31 januari gehouden vergadering werd zowel bestuur als de begeleidingscommissie gekozen. De laatste bestaat uit 3 ouders die tot taak hebben het contact te onderhouden tussen de speelzaal en de ouders door middel van contactavonden. Verder valt in samenwerking met de leidsters de praktische uitvoering onder hun verantwoording. De begeleidingscommissie zal dan ook de belangrijkstefunctie hebben in het geheel, aangezien alles wat direct met de kinderen verband houdt, via deze commissie loopt. Het bestuur heeft tot taak het beheer van de nog op te richten stichting en het verzorgen van de zakelijke contacten naar buiten. Aan de ruimte, waar de speelzaal gevestigd wordt, moet nog veel worden verbouwd. Het is daarom nog niet mogelijk een datum vast te stellen, waarop kan worden gestart. Het ligt in de bedoeling voorlopig alleen 's morgens van 9-12 uur open te zijn. De kosten van deelname zullen 5,- inschrijfgeld bedragen en ongeveer 3,- voor het eerste kind en 2,- voor het 2e kind per ochtend. Ouders die hun kinderen tussen 2 en 4 jaar voorlopig willen opgeven, kunnen dat doen bij mevr. van Dijk, Kon. Julianastraat 27, Tholen. Voor eventuele nadere inlichtingen kan men terecht bij het secretariaat mevr. E. Venekamp, Botermarkt 9 (tel. 777). De wilde voetbalclub V.V.S., een elftal stamgasten uit café Saparof en niet te verwarren met volleybal, vereniging Smerdiek, hebben zaterdag met 3-2 van de Marina Bar Boys uit Steenbergen gewonnen. Bij de rust was het nog 2-1 voor de Brabanders. VVS had echter de beste conditie en de beste schutter in de persoon van volleyballer Bram Keijzers. Zaterdag 24 februari is de revanche. Aan de hand van dia's van mevr. A. van Engelen hebben de bejaarden dinsdagmiddag in de soos het leven op en rond de boerderij kunnen zien. Men werd geconfronteerd met de grote veranderingen in de landbouw, maar ook met een stuk onvervalste romantiek als de geboorte van schapen en veulens. In de pauze was er een verloting met accordeonmuziek van mej. Slager, waarna er een dia-serie over Spanje werd vertoond. Met veel genoegen werd deze „reis" door de fraaie landschappen gemaakt. Door het slechte weer was de belangstelling minder dan anders. Mevr. J. Bevelander van de V.V.H. wees nog eens op de mogelijkheid dat bejaarden altijd gehaald en thuisgebracht kunnen worden. Het pontveer van Oud- naar Nieuw- Vossemeer blijft varen totdat de brug klaar is. Dat deelde ons de firma Maas en Westbroek uit Sint-Philipsland, die het veer exploiteert, woensdagochtend OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting levert alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM mee naar aanleiding van berichten dat de pont zou zijn afgekeurd. Er is wel een keuring geweest, maar er vindt alsnog een tweede keuring plaats. Als de pont afgekeurd zou zijn, zou het vaartuig onmiddellijk uit de vaart zijn genomen vanwege de veiligheid. Feiten zijn wel, dat de pont oud is en dat er na de uitdieping van de Eendracht en het maken van de Krabbenkreekdam meer stroom is. B en W van Tholen willen de voetbal vereniging Vosmeer 21.000 gulden subsidie geven voor de bouw van een nieuwekleedaccommodatie met kantine. Het plan voor het gebouw van 500 m3 voldoet aan de eisen van de Nederlandse Sport Federatie. De kosten van de bouw, die door de leden zelf zal gebeuren, worden geraamd op 80.000 gulden. De gemeenteraad beslist advertentie IM. dinsdagavond ook nog over de overschrijving van de pacht van 40.95 are grond aan de Patrijzenweg van mevr. M. Hommel-Nuts op de heer F. Hommel. Het N.V.V. heeft vrijdagavond in café de Hoop zijn jaarlijkse feestavond gehouden. Voorzitter P. van Meel wees er in zijn openingswoord op dat vooral in deze tijd. waarbij voor verschillende groepen een hevige strijd aan de gang is om een C.A.O. af te sluiten, het wel eens goed is om door middel van een feestavond de broodnodige variatie in het leven van alle dag te brengen. De R.K. Toneelvereniging Sint Joseph speelde op vlotte wijze het blijspel „Hoera een drieling" wat veelvuldig applaus kreeg van het talrijke publiek. Voorzitter van Meel bood de dames een bloemetje aan en dankte de spelers voor de opluistering van deze bijeenkomst. Een gezellig bal besloot deze geslaagde feestavond. Bij de Treffers deden zich twee verrassingen voor daar de koplopers Joep de Reus en Piet Hommel werden verslagen. Eerstgenoemde verloor van een sterkspelende Jan Havermans en Piet Hommel moest na een spannende strijd zijn meerdere erkennen in Frans Hommel. Bas de Koning-Jan Hommel 02 Antoon Verhees-Henk Hommel 02 Peter Schoep-Sjaak Etienne 02 Bart den Hollander-Jan Hommel 02 Ook bij Nooit Gedacht was er een verrassing. Leider Wim Heijboer werd namelijk verslagen door Martin van Hees. John Schoep-Bram van der Zande 20 A. van de Houten-Dirk van Driel 02 Piet Steyns-Leo Vroegop 20 Ko Geuze-Piet Steyns 20 Ko Geuze-Wim Saparof 20 Rien van Daalen-Kees Vroegop 20 Bram v.d. Zande-Jan Voormeulen 20 Ko Geuze-Rien van Daalen 02 Rien van Daalen-Leo Vroegop 20 Rien van Daalen-John Schoep 20 In de kwartfinale van het bekertoernooi won Rien van Daalen van John Schoep. „Krijt op Tijd", heeft met 9-7 van „Nooit Gedacht" gewonnen. De persoonlijke resultaten, waarbij eerst de spelers van „Nooit Gedacht" vermeld worden, zijn: Rien Goedegebuure- Toon Brusselaars 1-1 Wim Saparof-Leo Havermans 2-0 Jan Duine-Andre Aarnoudse 2-0 Leo Vroegop-Wim de Leeuw 0-2 Jan Voormeulen-Jaap Rijstenbil 0-2 Kees Vroegop-Rien Goudzwaard 0-2 Ko Geuze-Leen Vroegop 0-2 Piet Steyns-Henk van Daalen 2-0 Het A-team van „Krijt op Tijd" vervolgde de onderlinge competitie: Theo v.d. Logt-Adrie Ligtendag 0-2 David Polderman-Frans Hommel Azn. 2-0 Frans Hommel Jzn.-Kees Timmermans 0-2 Herman Zeeman-Antoon Verhees 0-2 Han van Daalen-Piet Hommel 0-2 Ook de „Poedelaars" speelden competitiewedstrijden: Bram van Poortvliet-Piet Moerland 2-0 Jan Heijboer-Rinus Boogaart 0-2 Nico de Ronde-Leen Klippel 0-2 Peter Timmermans-Rien Pipping 2-0 Nico de Ronde-Rinus Boogaart 2-0 Jan van Gorsel-Nico de Ronde 0-2 Ruim veertig invalide mensen van het eiland Tholen hebben woensdagavond in café de Hoop het blijspel „Hoera een drieling" gezien, dat door Sint Joseph onder regie van dhr. P. de Leeuw werd gespeeld. Mevrouw Leenhoüts uit Tholen introduceerde namens de Welfare-afdeling van het Thoolse Rode Kruis de toneelgroep bij de belangstellenden, die met auto's door vrijwilligers naar Oud-Vossemeer waren gebracht. Na de voorstelling, die een dankbaar applaus kreeg, bood mevr. Leenhoüts de speelsters en spelers een uit het Welfarewerk afkomstig bloemstukje aan. Ze dankte de toneelvereniging voor de mooie, onvergetelijke avond die ze Pro Deo voor hun zieke mede-mensen hadden georganiseerd. Volgens mevr. Leenhoüts kunnen de minder validen daardoor hun dagelijks leed weer wat beter aan, wat ook voor hen die voor verpleging zorgen, van onschatbare waarde is. Hel Oranjecomité heelt in café de Hoop het definitieve programma vastgesteld voor Koninginnedag en de viering van het zilveren regeringsjubileum van Koningin Juliana in september. Voorzitter pastoor A. Vermeulen was uiterst tevreden over de voltallige opkomst en de geldinzamelingsactie. Hij dankte de bevolking van Oud- Vossemeer voor de gulle bijdragen. Men besloot op Koninginnedag weer een, zeskampprogramma te organiseren waarmee de heer J. Egberts zich belastte, wat hij ook vorig jaar met veel succes deed. In september is er een spelprogramma waarbij ook de wat oudere jeugd (van huishoud- en technische school) betrokken zullen, worden. Op Koninginnedag zullen alleen de kinderen van de kleuter- en basisscholen mogen meedoen. Daar een goede samenwerking met het onderwijzend personeel onontbeerlijk is om een geslaagd feest te houden, wordt op 26 februari een bespreking met de leerkrachten gehouden. Pastoor Vermeulen was gezien het enthousiasme van het Oranjecomité vol vertrouwen dat ook de Oranjefestiviteiten 1973 de toets der kritiek zullen kunnen doorstaan. De pogingen van de Oud-Vossemeerse schaakclub om een damafdeling aan de vereniging toe te voegen hebben nog geen positief resultaat gehad. Er gaven zich maar vier dammers op. Om hen echter niet meteen teleur te stellen, besloot het bestuur de opgavetermijn nog wat te verlengen. Men kan zich dus alsnog opgeven bij ds. G. J. Voortman, pastoor A. Vermeulen en schoolhoofd B. Biesheuvel. Ook op de wekelijkse oefenavond in de Hervormde consistorie is men altijd welkom. De schaakclub vervolgde de competitie. Junioren: Michiel de Looze- Annelies van Dienst 10 Michiel de Looze- Jan Willem Slager 10 Hannie Voortman-Margo Bril 10 Hannie Voortman- Rien Plompen 01 Senioren: T. van Maanen-Ad Vis ViV2 L. van Dijke, ds. G. J. Voortman, T. van Maanen, S. de Graaf, R. Plompen, pastoor A. Vermeulen, B. Biesheuvel, A. van Elzacker en A. Vis hebben meegedaan aan een simultaantoernooi in Roosendaal. Zij verloren allen van de internationaal vooraanstaande spelers Rosetto, Szabo, Donner en Langeweg. S. de Graaf leverde nog de beste prestatie door ruim drie uur stand te houden voor zijn verdediging werd doorbroken. Velocitas speelde zaterdagavond elf competitiewedstrijden. S. Vogel-H. Klippel 0—2 13—21 9—21 K. Droogers- F. Havermans 2—0 21—18 21—16 G. Vis-F. Duine 2—1 21—17 20—22 21—13 H. Vogel-F. Havermans 0—2 7—21 9—21 L. Vogel-H. Vogel 2—0 21—1121—17 F. Havermans-W. Douw 20 217 21—2 G. Vis-P. Bevelander 2—0 21—3 214 F. Duine-W. Douw 20 110 213 S. Vogel-F. Havermans 0—2 11—21 21—21 P. Bevelander-H. Klippel 0—2 8—21 18—21 F. Duine-C. Pipping 2—1 21—12 12—21 21—9 Vanaf 1 maart oefent de volleybalvereniging "Amigos,, elke vrijdagavond van acht tot tien in plaats van negen tot elf uur. Dat is het resultaat van een bespreking tussen wethouder C. J. Moerland en de plaatselijke sportverenigingen vrijdagavond in de bejaardensoos. Van de gebruikers van de gymzaal Amigos, Spido, Velocitas en Vosmeer had de volleybalvereniging problemen, daar de jeugdleden pas om tien uur met hun training klaar waren en daardoor te laat aan hun broodnodige nachtrust konden beginnen. De voetbalvereniging, die de gymzaal bij slecht weer elke vrijdagavond van zeven tot negen uur ter beschikking heeftj staat per 1 maart een uur af aan Amigos, wanneer het tweede sportveld in september in gebruik genomen wordt, kan Amigos de gehele vrijdagavond over de gymzaal beschikken. De voetbalvereniging betreurde het wel, dat het trainingsveld in bijzonder slechte staat verkeert, wat volgens het bestuur te wijten is aan de slecht functionerende drainage. Op korte termijn is hierin echter geen verbetering te brengen, daar bij de aanleg van nieuwe drainage het veld een jaar uit de circulatie moet worden genomen. Uit de bespreking bleek verder, dat er in de gymzaal nog al wat vernielingen worden aangericht met name de evenwichtsbalk van Spido en de tennisbats van Velocitas moesten het ontgelden. Wethouder Moerland wees er de verenigingsbestuurders op - meer onderling begrip en het ontzien van eikaars materialen, na de opknapbeurt, die de verlichting en verwarming hebben ondergaan, rekende de wethouder deze gymzaal tot de beste van de gemeente. Hij dankte tenslotte de verenigingen voor hun medewerking en zegde toe, alles te doen, wat mogelijk is om aan de wensen van de sportbeoefenaars tegemoet te komen. Amigos speelde voor de competitie tegen Sic Pugno uit Bergen op Zoom. Vooral dank zij sterke serves van Danny Polderman nam het herenteam van Oud-Vossemeer een 8-0 voorsprong, maar die slonk zienderogenen veranderde tenslotte in een 15-11 nederlaag. In de tweede set wisten vooral Bram Keyzers, Andre Pollie en Vin Keyzers met goede smaches de Sic Pugno verdediging regelmatig te passeren, maar de Bergse aanvallers waren nog sterker en het werd 15-10. Gerrit Vis trad op als wisselspeler voor Frans van Treyen en voor Geert Dijkman. Het Amigos damesteam behaalde 't eerste succes door een 2-1 zege op Jeveo 2 en promoveert naar de eerste klasse. Bij deze vijfde overwinning werd aangetreden met Ankie Pipping, Maneke Overbeeke, Rina Mosselman, Marriet Boonman, Toos Plompen en Thea Nicmantsverdriet. De eerste set werd een 15-11 nederlaag. De tweede set werd met eenzelfde uitslag gewonnen. De derde set liep uit op een 15-8 zege. Er waren na afloop van de wedstrijd volop felicitaties voor de dames vanwege de promotie naar een hogere afdeling. Loop der bevolking over de maand januari 1973 Geboorte: Helena Johanna Maria dv Lcendert L. Vroegop en van Johanna Govers Overlijden: Johan W. Vroeop geb. 9 101912 ev Lina van Driel. Maatje van As geb. 5101889 ev David Istha. Vestigingen: Wigbert A. M. Verschuren uit Breda. Adriana E. A. M. van den Bergen uit 's Gravenhage. Vertrokken: Marinus C. Droogers naar Klaaswaal. Jacobus C. P. Pipping naar Leiden. Jacoba Cambach-v. d. Stel naar H. I. Ambacht. Adrianus de Kreek naar Tiel. Verhuizingen binnen de gemeente: Adrianus Lagendijk (2 pers.) naar St.- Maartensdijk. Pieter van Driel (2 pers.) naar St.-Annaland. Loop der bevolking over de maand januari 1973 Geboorte: Femmy Hendrika dv Marinus A. van Beek en van Elizabeth F. Nieuwenhuijsen. Mattheus Christiaan zv Cornelis Slager en van Christina M. den Engelsman. Overlijden: Cornelia J. Vroegop geb. 2721884 wed. van Pieter Ridderhof. Jacob Rijnberg geb. 31 1901 ongehuwd. Hugo Moerland geb. 2611882 wed. van Janna Rijnberg. Vestigingen: Johannes A. M. Knijnenberg uit Wateringen. Maris C. Vroegop (2-pers.) uit Middelburg. Marinus J. Gunst uit Rotterdam. Jacob Codée (3-pers.) uit Bleskensgraaf. Wietske P. Hoogwegt-Singeling uit Amsterdam. D.V. dinsdag 20 februari a.s., des avonds na half zeven, wordt namens de Zendingskrans „Draagt Elkanders Lasten" wederom oud papier opgehaald. Het bestuur. advertentie IM. In een onder-onsje kan het vaak wel zo gezellig zijn, dan wanneer een personeelsavond wordt versierd met het optreden van een beroepsgezelschap. Die ervaring heeft aannemingsbedrijf gebr. J. en M. Moerland en Zn. B.V. vorige week vrijdag ook weer opgedaan toen de jaarlijkse personeelsavond werd gehouden in hotel De Gouden Leeuw met een gezellig onder - ons programma. Daartoe had men ook het populaire Bingo gekozen met door het aannemingsbedrijf beschikbaar gestelde prijzen. Om de spanning wat te verhogen, was er toch een inleggeld van een kwartje. De baten daarvan werden evenwel bestemd voor respectievelijk het Groene Kruis, de zangvereniging VZOS en de voetbalvereniging W.H.S. De kas van deze verenigingen zijn dank zij deze personeelsavond nu elk 60, rijker. Spelleider Keest Raats zorgde tussen de bedrijven door voor een aantrekkelijk quiz, waarbij het een dag eerder verschenen nummer van de Een- drachtbode als puzzelvraagbaak diende. Duidelijk werd dat degenen die over de meeste vrije tijd beschikken, de krant veelal direct spellen, maar het merendeel komt aanvankelijk tot een vluchtige blik van de rubrieken, waarvoor men zich interesseert, hetzij sporthoekje, plaatselijk nieuw of raadsverslag. Een groot probleem vormde bijvoorbeeld de vraag wanneer het nieuwe maan was, hetgeen toch in dat nummer was vermeld. Bij elkaar werd het een plezierige, gevarieerde avond met tenslotte een nog wat nablijven onder de klanken van de „Perseveres". Voor ZLM afdeling, plattelands vrouwen en andere belangstellenden was er maandagavond in het Dorpshuis het optreden van de rederijkkerskamer „Eendracht uit Oud Vossemeer" met het inmiddels in onze streek al herhaaldelijk gebrachte blijspel: Vader gaat op stap. ZLM afdelingsvoorzitter J.C. Kooijman vond met een honderd aanwezigen de belangstelling niet eens zo slecht, aangezien het toch ook Peyton Placeavond was. Er is tegenwoordig zoveel wat opkomst kan verhinderen dat men een aardig bezet Dorpshuis al volop tevreden mag zijn. De introductie van de Rederijkers was niet moeilijk, want het gezelschap is al bij herhaling voor deze verenigingen opgetredent de heer Kooijman vond het plezierig, dat er in eigen omgeving een beroep op zo'n toneelgezelschap kan worden gedaan. Plezierig vond ook voorzitter A.M. van Engelen van de rederijkers om weer ter plaatse te mogen optreden. Inderdaad met vrij goede belangstelling, maar ik hoop nog eens op een propvol Dorpshuis, zo vervolgde de Eendracht voorzitter R. Hij was de firma Bouman - Potter uit Poortvliet dankbaar voor het telkens weer zorgen voor de gewenste meubilering, zoals ook op deze avond. Tenslotte gaf de heer van Engelen nog een korte toelichting op de inhoud van het toneelstuk in 4 bedrijven, zoals dat ook al eerder in onze kolommen is beschreven. Het werd een vlotte opvoering met slechts twee keer een korte pauze, waarin nog loten aan de man werden gebracht. Het werd eveneens een vlotte vertolking, want dit nu al vaak door de Rederijkers in het openbaar gebrachte stuk zit er in als koek en ging er ook bij het publiek in als die genoemde lekkernij. Weer een fijne avond, constateerde voorzitter Kooijman in zijn dankwoord tot de rederijkers. Daarna was er nog een tijdje gezellig „nakaarten" via een plaatje. Er zijn plannen om ter plaatse een fotoclub op te richten. Alle fotoliefhebbers van Tholen en Sint Philipsland die hiervoor belangstelling hebben, kunnen contact opnemen met Rinus Snoep, tel. 01660 - 850 (overdag) of met Bram Goedegebuure (tel. 01665 - 402). Nu de koploper Sjaak Vroegop zijn eerste partij verloren heeft tegen Dirk Westdorp, begint er spanning te komen onder de dammers van de A-groep. Bram Theunisse met zijn 2 verliespunten is een reëele kanshebber voor de tweede of derde plaats. De stand in de beste jeugddamgroep, met in totaal 18 wedstrijden te spelen, is: Dammen groep A 1. Sjaak Vroegop 10 9 0 1 18 2. Johan v/d Repe 10 8 0 2 16 3. Dirk Westdorp 11 8 0 3 16 4. Bram Theunisse 8 6 0 2 12 5. Iman v/d Repe 9 5 1 3 11 6. Kees Kodde 11 4 0 7 8 7. Theo den Engelsman 9 3 0 6 6 8. Frank Ketting 9 2 1 6 5 9. Martin v/d Klooster 9 2 0 7 4 10. Huib v/d Klooster 10 0 0 10 0 Een sneldamcompetitie met de wedstrijdklok er bij werd gewonnen door Iman van de Repe. Dirk Westdorp die anders nogal vaardig met zijn schijven overweg kan, moest met de laatste plaats genoegen nemen. Van de dammer-^vaji de B-groep leidt Sander Westdorp nog steeds, maar helemaal ongeslagen is hij niet meer, omdat Jan Fase remise tegen hem scoorde. In totaal moet de B-groep 38 partijen spelen en de stand is nu: Dammen groep B 1. Sander Westdorp 23 22 1 0 45 2. Jan Fase 23 14 6 3 34 3. Menno Noteboom 23 16 0 7 32 4. Kees Goedegebuure 19 15 0 4 30 5. Sander Goedegebuure 19 13 2 4 28 6. Adrie Rijnberg 21 13 2 6 28 7. A ad van 't Hof 23 12 2 9 26 8. Rien Heijboer 20 11 3 6 25 9. Frans Burgers 21 10 0 11 20 10. Peter van Poperingen 23 10 0 13 20 11. Sjaak van Dijke 21 8 3 10 19 12. David van Driel 21 7 4 10 18 13. Corrien van Driel 23 8 2 13 18 14. Johan Vroegop 23 9 0 14 18 15. Ymen de Boer 21 7 0 14 14 16. Ineke Vroegop 21 6 2 13 14 17. Annelies van Driel 18 5 3 10 13 18. Anne Pleune 19 6 0 13 12 19. Hans van Poperingen 21 5 2 14 12 20. Jackie Westdorp 21 0 0 21 0 Leden van onze plaatselijke schaak- en damvereniging „St.-Annaland" schaak ten in Roosendaal tegen beroemde grootmeesters en meesters uit de schaakwereld. De uitslagen zijn: C. W. Goedegebuure-Ljubojevic grootmeester uit Joego-Slavië 01. K. Hage-K. Langeweg int. meester 01. H. Dekker-J. H. Donner grootmeester 01. G. Roeland-Ljubojevic 01. W. C. Heijboer-J. H. Donner 01. J. N. Matze-H. D. Rossetto grootmeester uit Argentinië 01. Niet zo zeer deze uitslagen verrasten onze schakers, daar hadden ze opgerekend, maar de voortvarendheid waarmee de simultaanspelers hun 3540 tegenstanders van het bord veegden. Vooral de nog jonge grootmeester Ljubojevic oogstte veel bewondering vanwege zijn hoog speeltempo. H. Dekker zag nog kans het de Nederlandse grootmeester Donner zo moeilijk te maken dat deze na veel verzuchtingen en een lange denktijd in de verdediging moest. Grootmeesterlijk wist hij er zich ook weer uit te werken zodat er ook voor Han geen winst te behalen viel. B en W van Tholen willen aan de heer G. Moerland 750 m2 grond verkopen voor de bouw van een bungalow aan de F. M. Boogaardweg. De grondprijs van dit perceel, dat eerst door de heer J. van Kuilenburg van de gemeente was gekocht maar later werd terug gegeven, is 21 gulden per m2. De heer P. van Schetsen wil 75 m2 grond voor 1575 gulden van de gemeente kopen voor de bouw van een garage naast zijn huis in de Anna van Bourgondiestraat. De heer B. Aarnoudse wil 17 m2 grond van./ 21,per m2 van de gemeente Zondag 18 februari THOLEN HERV. GEMEENTE 10 u ds. De Reuver; 3 u ds. C. Evers, Leerbroek GEREF. KERK 10 u ds. Bakker, 5 u ds. v. d. Hauw, Roosendaal 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman; 2.30 uur Ieesdienst 10 en 6.30 uur ds. A. van der Weerd, Murmerwoude NED. PROT. BOND geen dienst HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. Schrale, Rotterdam R.K. KERK zaterdag 17 febr.: 19.00 uur Avondmis Zondag 18 febr.: 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 uur ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 u ds. v. d. Hauw, Roosendaal; 3 u ds. Eringa CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur Ieesdienst; 2.30 uur ds. A. van der Weerd, Murmerwoude GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur Ieesdienst R.K. KERK Zaterdag 17 febr.: 19.00 uur Avondmis Zondag 18 febr.: 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND HERV. GEMEENTE 10 en 6 u ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30 uur (H.A.) en 6 uur ds. Chr. v. d. Poel, Yerseke; 2 uur Ieesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur Ieesdienst STAVENISSE HERV. GEMEENTE 10 en 6 u dhr. J. Neijenhuis, Voorburg OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen; 2 uur Ieesdienst Woensdag 21 februari: 7.30 uur ds. J. van Prooijen, Bijbellezing SINT-MAARTENSDLJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. A. Muilwijk, Ouderkerk a/d IJssel OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur Ieesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur Ieesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK GEMEENTE IN WORDING Rehobothkerk: 10 en 7 uur ds. K. M. Vogel R.K. KERK Zaterdag 17 febr.: 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 uur dhr. J. van Woerden; 2.30 uur ds. A. G. Haring (H.D.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur Ieesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. C. Mulder (H.D.) GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa; 2.30 uur ds. H. D. Bakker, Delft GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur Ieesdienst Vrijdag 23 febr.: 3 uur ds. W. Hage, Oosterland (huw. bev.) SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. A. G. Haring; 2.30 uur ds. A. de Reuver (H.D.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur Ieesdienst Donderdag 22 februari: 7.30 uur ds. W. Hage, Oosterland (bev. ambtsdragers) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. L. Gebraad; 2.30 uur Ieesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 2.30 ds. Kr. Smit (H.A. en dankz.) Woensdag 21 febr.: (Biddag) Ds. R. Rienstra, Bruinisse. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk: Dr. van der Bel, Sint-Maar tensdijk, tel. 01666400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer: Dr. Th. A. Bos, Tholen, tel. 01660-542 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland: Dr. Gosling, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse: Zr. de Smit, Sint-Maar tensdijk, tel. 01666-548 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer: Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662404 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland: Zr. Fortuna, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-507 b.g.g. 491 WELZUNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN 18 t/m 24 FEBR. zondag 4.22—16.42 maandag 5.0117.20 dinsdag 5.3417.55 woensdag 6.0718.28 donderdag 6.4019.01 vrijdag 7.1619.39 zaterdag 7.5920.26 kopen. Deze strook grond van ongeveer een meter breed aan de Zuidwestkant van zijn huis in de Anna van Bourgondiestraat wordt al ruim twee jaar door de heer Aarnoudse onderhouden. Er is ook beplanting aangebracht. Daarom neemt de gemeente dc helft van de op de koop vallende kosten voor zijn rekening.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2