Wethouder C. Boender (74) overleden Ir. M. A. Geuze neemt ontslag HBrl* fill als raadslid ififÉi Plan voor 112 recreatiewoningen in Stavenisse Meer dan 45 jaar Zeeuws Statenlid DEZE WEEK B en IN: belangrijk tegemoet gekomen aan raad en campinghouders 29e Jaargang no. 14 Donderdag 15 februari 1973 BOENDER GEUZE Als onderwijzer Statenlid Wethouder Onderwijs M. J. Geuze en Th. Aarnoudse nieuwe raadsleden Wethouder C. Boender (SGP) Ridder in de Orde van Oranje Nassau 112 recreatiewoningen in Stavenisse Plan West Scherpenisse Het ene geslacht gaat en het andere geslacht komt, maar de aarde staat in eeuwigheid (Pred. 1 4) Sportveld SPS Beroepschrift tweede woning Rijkssubsidie voor Thoolse decentralisatie vervolg op pag. 5 ÉËNDRAC iHet enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint -Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 8,- per halfjaar. Per post 9,50. Losse nummers 0,40 - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs, ƒ0,19 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,25 btw contant. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. „Leer mij, o Heer, de weg door U bepaald: dan zal ik dien ten einde toe bewaren". Het valt in te denken, dat menigmaal dit Psalmgedeelte in oude berijming is opgeweld tijdens het deze week opgehouden leven van man en vader, statenlid en wethouder, voorzitter of bestuurder van zo menige vereniging, van streekgenoot en nu wijlen C. Boender. Vanuit menselijke gedachten benaderd, zou men tegelijkertijd stellen, dat de overledene die aangewezen weg ook tot het einde toe bewaarde en bewandelde. Men zou geneigd zijn te geloven, dat de mens Boender nimmer een stap buiten de door hem afgebeden weg zette. Gelukkig dat het niet aan de mens is daarover een oordeel te vellen. Men kan er hoogstens een mening over hebben. Nu deze zo bekende streekgenoot na een ernstige ziekte sedert augustus vorig jaar, maandagmiddag kwam te overlijden, gaat het meeleven in de eerste plaats uit naar degenen, voor wie dit verscheiden wel de zwaarste slag is. Zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. Het leed voor hen, nu bloedbanden zijn afgesneden, is niet vergelijkbaar met het gemis en ook het verlies voor anderen, die niet in die betrekking staan. Toch is er ook buiten die kring gemis en een gevoelig verlies door dit verscheiden. Een gemis dat nog verder reikt dan de Thoolse wallen, nog verder ook dan de Thoolse grenzen. Iemand die zo lang en op zo velerlei wijze in het openbare leven stond, nog wel in het politieke leven, krijgt volop bekendheid. In Zeeland was de heer Boender voor velen een goede bekende, op Tholen nog voor meerderen. Een man, zo schreef ook de hoofdredacteur van de P.Z.C., deze week, van een geheel eigen signatuur. Dat openbaarde zich niet alleen in eigen politieke kring, maar ook daarbuiten, zowel in Thoolse raadszaal als in Middelburgse statenzaal. De politicus Boender wist te boeien door zijn kennis, zijn toch ook objectieve, zijn niet zelden ook fijn humoristische benadering van de aan de orde zijnde onderwerpen. Wanneer na een dergelijk gebeuren bij gebrek aan origineler opmerking wordt gesteld, dat een lege plaats achterblijft, kan dat niet zelden een woordgebruik zijn, dat er alleen maar bijhoort. Bij dit verscheiden is het metterdaad een leeggekomen plaats. Een plaats die ook weer wordt gevuld, maar die moeilijk op dezelfde wijze kan worden bezet. Dat zal in de Thoolse raadszaal zelfs nog moeilijker zijn dan in de Middelburgse statenzaal. Als men zover is met zijn gedachten, welt er ook dankbaarheid voor de wijze waarop die plaats zoveel jaren in onze samenleving werd bezet. Een dankbaarheid die verder reikt dan de ontroering van deze week. Een dankbaarheid die mag voortduren, of om Boender's woorden zij het dan nu gebruikt in ander verband, te citeren: Die nog spreekt nadat hij gestorven is. In dezelfde week dat een streek een zo gevoelig verlies lijdt, komt er nog een tweede tik bij, die eveneens hard aankomt. Raadslid ir M. A. Geuze voelt zich om gezondsheidsredenen gedwongen voor die functie te bedanken. Het is zoals hierboven ook reeds aangeduid allereerst een zware klap voor de meest hierbij betrokkene. Niet in het minst dus voor ir Geuze zelf. Dat kan ieder op zijn vingers natellen - Ieder die al was het verder af, gewoon via een krant, of al was het van dichtbij door persoonlijk contact, weet hoe een raadslid1 Geuze zich ook voor dat deel van zijn taak inzette. Soms kan dat zelfs wat bevreemden. Maar met eenzelfde elan, inzet en liefde voor de opgenomen taak, werd dat in menig oog veel minder verantwoordelijk werk van het raadslidmaatschap tegenover een eerste kamervertegenwoordiging, verricht. Wanneer een gemeentebestuur, wanneer een streek in een en dezelfde week twee van zulke mensen buiten spel ziet gezet, is dat een voor dat gebied donkere periode. Een inderdaad zwarte bladzijde. Zeker, ir Geuze kan het, zij het wat van verder af, allemaal nog blijven volgen en zijn advies aan de hem zo bekenden, kan nog altijd waardevol blijven en hopelijk nog lang voortduren, maar aan het aktief meedoen moest een einde komen. Een veel te vroeg einde naar menselijke benadering. Zo is het al gesteld in landelijk verband, veel te vroeg zeggen we nu ook in onze kleinere kring. Maar tegelijkertijd moeten.we er in berusten.. Dit laatste is wel veel gemakkelijker gezegd, dan gedaan. Eerstens voor hem die tot zo'n besluit moet komen, na de laatste jaren toch al zulke dieptepunten van het leven te hebben meegemaakt. Vervolgens ook voor zijn fractie, waarvan de heer Geuze zonder meer de hoeksteen was. Ook voor zoals dat is genoemd de confessionele vier in de Thoolse raad, waarvan hij de bindende schakel was. Voor een gemeenteraad, die zonder meer van zijn kennis kon profiteren, of men nu politiek mede- of tegenstander was. Voor een streek, die een gezaghebbend vertegenwoordiger had en dat niet alleen. Ook de wetenschap dat het een van ons, onder ons was. Dan sta je aan die andere zijde plotseling met lege handen. Machteloos daaraan iets te kunnen veranderen, eigenlijk ook machteloos in meeleven, machteloos zelfs in dankbaarheid. Toch is dat laatste er in niet geringe mate voor het zovele wat in een naar ons gevoel zoveel te korte tijd voor die gemeenschap werd gedaan. Bedankt ir Geuze. Aanmerkelijk lagere tarieven Thoolse toeristenbelasting De gemeenteraad van Tholen praat dinsdagavond 20 februari om half acht opnieuw over de toeristenbelasting, waartoe b en w in december van het vorig jaar al een voorstel deden. Aangezien er toen geen eenstemmigheid over de tarieven was, besloten b en w hun voorstel voor nadere studie terug te nemen. Dat is inmiddels gebeurd, nadat het college ook de visie van de gezamenlijke campinghouders ontving. B en W hebben nu een gewijzigd voorstel, waarin de opzet van het eerste grotendeels is gehandhaafd maar de tarieven liggen volgens het college aanmerkelijk lager dan in het december-voorstel: voor elke tent30 gulden (was 45 gulden), voor elke mobiele caravan 45 gulden (60), voor elk tenthuisje of elke sta caravan welke in januari, februari, november en december van het terrein is verwijderd 60 gulden (100), voor elke zomerwoning, zomerbungalow, zomerhuisje en daarmee gelijk te stellen verblijven of onderkomens alsmede voor elke andere sta caravan dan eerder genoemd 125 gulden (200). Het jaartarief van 45 gulden voor hotels en pensions is helemaal vervallen en vervangen door een toeristenbelasting van 25 cent per persoon per overnachting. Uit een enquête onder de Thoolse horecabedrijven die hotel- of pension accomodatie bezitten, is gebleken dat het aantal overnachtingen zo minimaal is, dat elk jaarlijks afkooptarief te hoog zou zijn. Na een ernstige ziekte is maandagmiddag in zijn woning aan de Molenvlletsestraat te Tholen de heer Cornells Boender op 74-jarige leeftijd overleden. Met de heer Boender is een zeer veel jaren actief politicus uit ons midden weggenomen. Meer dan 45 jaar had hij zitting voor de Staatkundig Gereformeerde Partij i" de Provin ciale Staten van Zeeland, waar hij ook fractievoorzitter was. In eigen streek heeft hij de jaren door vooral geijverd voor het bijzonder onderwijs en had h(j sinds 1958 zitting in de gemeenteraad van Tholen. Na de herindeling ook in de nieuwe Thoolse raad, waar hty eveneens tot wethouder werd benoemd. Zijn principieel, maar ook altijd zeer menselijk optreden maakte hem voor ieder tot een beminnelijk en des kundig mede-bestuurder en in ons gebied tot een algemeen geacht en gewaardeerd streekbewoner. Zijn laatste gemeentelijke activiteiten als wethouder waren de installatie van de nieuwe schoolraad u een principieel betoog in de juli-raaasvugadering na een verzoek van een tennisvereniging tot openstelling van de sportaccomodatie op zondag. Het was 18 juli 1972, de laatste raadsvergadering voor een ge meentebestuurder, die zich zo een lange periode intensief had ingezet voor de belangen van een streek die hem zo dierbaar was. Vrij kort daarna kreeg hij na medisch onderzoek het bericht, dat hem een been moest worden afgezet. In een Rotterdams ziekenhuis werd de operatie verricht, waarna nog revali datie mogelijk bleek. Het had echter alles zeer veel gevergd van de longen, want de heer Boender was ook jaren astmapatiënt, waardoor hij vervroegd als onderwijzer werd gepensioneerd.Hij kon de laatste maanden wel thuis worden verpleegd, maar donderdag ver slechterde zijn toestand plotseling en maandagmiddag 12 februari is hij over leden. De heer Boender werd in 1898 geboren in Oud-Beijerland, waar hij na de lagere school tot zijn 27ste jaar op het boeren, bedrijf van zijn ouders werkte. Onder tussen volgde hij de lessen op de nor maalschool in zijn woonplaats en door zelfstudie kon hij meteen in het derde leerjaar beginnen. Na het behalen van de onderwijzersakte,x volgde er onmiddellijk 'n benoeming tot onder wijzer aan de lagere school van de Gereformeerde Gemeente te Tholen. Tot aan zijn vervroegde pensionering in 1961 was hij aan de school in de Doel- weg verbonden. In 1927, nog maar kort Zeeuw, werd hij reeds benoemd tot lid van de Provin. ciale Staten van Zeeland voor de S.G.P. Na het overlijden van de heer A. A. Adelaar werd hij in 1966 fractievoorzit ter van de SGP in de Zeeuwse Staten. Daaruit zijn ook heel wat commissielid maatschappen ontstaan. Zo had hij zit ting in de statencommissie voor onder wijs, culturele zaken, monumentenzorg, archeologie, volksontwikkelingen jeugd- en sportzaken. Hij maakte in zijn hoe danigheid van statenlid ook deel uit van de raad van bestuur van de PZEM. In de junizitting van vorig jaar werd hij gehuldigd bij zijn 45-jarig statenlid maatschap, na op 28-jarige leeftijd in het Zeeuws College te zijn gekozen. De commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen, hield daarbij een korte toe spraak en z'n felicitatie- en dankwoor-' den werden door alle aanwezigen in de statenzaal met een hartelijk applaus onderstreept. Er was voor het altijd rustige betoog van de SGP-fractievoor- zitter in de statenzaal steeds een aan dachtig gehoor. Een principiële politi cus, maar ook een hoffelijke collega. Zijn heengaan zal ook op breed provin ciaal niveau als een ernstig verlies worden ervaren. Naast een bijzonder lange staat van dienst op provinciaal politiek terrein, heeft wijlen C. Boender zich ook in eigen streek op breed terrein beijverd voor de gemeenschap. In 1958 was er ook voor onderwijzers van bijzondere scholen de mogelijkheid lid te zijn van een gemeenteraad, wat voor die tijd volgens de wet ontoelaatbaar was. De eerste raadsperiode beperkte dat zich nog tot gewoon lid, maar bij de volgende zitting werd de heer Boender SGP-wet- houder. Die functie kreeg hij eveneens na de herindeling van de gemeenten op Tholen met de portefeuilles van onder wijs en financiën. Hij was bij de kandi daatstelling voor de nieuwe gemeente raad opgetreden als lijstaanvoerder en had mede door zijn bekendheid op onderwijsgebied bij zijn politieke ver wanten grote persoonlijke aanhang. Vooral dat onderwijs lag hem na aan 't hart. Hij was in onze stree'k menig schoolbestuur behulpzaam bij stichting van een bijzondere school en ook een van de oprichters van de christelijke MAVO in Tholen, van de christelijke B.L.O.-school „De Toetssteen" in Sint- Maartensdijk. Verder ook voorzitter van het bestuur van de school van de Gereformeerde Gemeente te Tholen en van de kleuterschool. Uitgesproken voorstander van het bijzonder onder wijs, wi:.t bevolking, en gemeenteraad toch dat de portefeuille van onderwijs bij de heer Boender in goede handen was met een strikt eerlijke benadering van alle onderwijsvormen en een volledige inzet tot verbetering van het onderwijs in zijn totaliteit. In dat opzicht mag het nog als een bij zonderheid worden vermeld, dat zijn laatste woorden in zijn laatste openbare raadsvergadering ook dat onderwijs be troffen. Het ging daarbij, aldus onze aantekening, om het voorstel van b. en w. tot het verlenen van medewerking aan de chr. nat. school in Tholen voor uitbreiding van een schoolgebouw aan Schuttershof 2. Mevrouw M. J. Renes- Ir. M. A. Geuze uit Poortvliet heeft om gezondheidsredenen bij b. en w. van Thoiui zijn ontslag ingediend als lid van de gemeenteraad. De CHU-politicus, die 22 februari a.s. 56 jaar hoopt te worden, was sinds 1967 raadslid in zijn woonplaats en kwam na de herindeling in 1971 in de nieuwe Thoolse gemeenteraad. Daar trad hij op als fractievoorzitter van de zogenaamde confessionele vier (2 X CHU, ARP en KVP). Veel bekendheid kreeg ir Geuze daarvoor ook door zijn lidmaatschap van de eerste kamer, van 1956 tot 1967. Hij is verder lid van de raad van de waterstaat en voorzitter van de commissie waterhuishouding van die raad. Als landbouwer van de Zandhoeve bekleedde hij een vooraanstaande functie bij de Suikerunie, waar van hij nu nog adviseur is, evenals bij de ZLM, waarvan hij ere-voorzitter is. Voor zijn vele verdiensten werd ir. Geuze al onderscheiden als officier in de orde van Oranje Nassau en ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Ir. Geuze is ook kamerheer in buitengewone dienst van Hare Majesteit de Koningin. De heer P. Klippel uit Oud-Vossemeer zou als derde man op de CHU-kandidaten- lijst als eerste in aanmerking komen om ir. Geuze op te volgen, maar hij stelde zich niet herkiesbaar. Het tweede CHU-raadslid, naast de heer J. D. de Korte uit Sint- Maartensdijk, wordt nu oud-wethouder M. J. Geuze uit Poortvliet. De 59-jarige landbouwer uit de Bram Groenewegeweg kwam in 1960 in de Poortvlietse ge meenteraad en was van 1966 tot 1971 wethouder van die voormalige gemeente. Voor de SGP, waar eerder oud-wethouder A. J. Smits uit Stavenisse om gezondheidsredenen al plaats maakte voor oud-wethouder L. A. Polderman uit Scherpenisse. Nu zal de heer Th. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer wijlen de heer C. Boender opvolgen. De 48-jarige Theunis Aarnoudse, grondwerker en gladiolenteler, is nog geen raadslid geweest. Wel was hij vrijwel altijd op de raadsvergaderingen in Tholen aanwezig en kreeg hij als eerste opvolger de raadsvoorstellen thuis. De heer Aarnoudse is diaken van de Chr. Geref. Kerk, secretaris van de Schoof met de Bijbel in zijn woonplaats, voorzitter van de plaatselijke SGP-afdeling, bestuurslid van de Statenkring Tholen van de SGP en bestuurslid van de Prot. bejaardenstich ting De Schutse. De heren M. J. Geuze en Th. Aarnoudse zullen vermoedelijk in april beëdigd worden. Van Geer informeerde of uitbreiding van de speelplaats ook nodig was omdat er meer kinderen bij komen. Wethouder Boender beaamde dat. „Elk kind heeft een bepaald aantal vierkante meters nodig en Het Bosje (de Thoolse wande ling) wordt door deze uitbreiding in ieder geval niet aangetast." Het was de laatste opmerking van wetj houder Boender. Een opmerking, die dat onderdeel van zijn gemeentelijk werk betrof, wat hem zo bijzonder inte resseerde, wat hem zo lief was. Ook op politiek terrein bekleedde de heer Boender vele functies. Zo was hij voor zitter van de plaatselijke kiesvereniging voorzitter van de gemeentelijke kiesver eniging Tholen, voorzitter van de Statenkring Tholen, secretaris van de provinciale S.G.P. Zeeland, terwijl hij ook optrad als vertrouwens man van de Zeeuwse SGP bij het hoofdbestuur van deze partij. Met name zijn langdurig statenlidmaat schap en zijn vele verdienstn op politiek en onderwijsgebied waren er oorzaak van, dat hij in 1962 werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Het was de toenmalige commissaris der koningin, mr. A. F. C. de Casembroot, die deze koninklijke onderscheiding op de 29ste april in de woning van de heer Boender uitreikte. Nog kortgeleden was er ziekenbezoek van de commissaris der koningin mr. J. van Aartsen en de woning aan de Molenvlietsestraat. De overledene was gehuwd en had twee getrouwde zoons en een nog thuis ver blijvende dochter, die veel als hand- werkonderwijzeres op Tholen heeft ge. werkt. De oudste zoon is leraar aan de chr. MAVO in Tholen. Voor de nu overleden vader was het ook nog een grote voldoening de installatie te mogen bijwonen van zijn jongste zoon als burgemeester van Mariekerke op Walcheren, medio september van het vorig jaar. Na die tijd is hij ook niet meer in het openbaar aan het woord geweest. Gewest en in het bijzonder onze streek hebben met het heengaan van deze 74- jarige Tholenaar een medebewoner ver loren, die zich op bijzondere wijze voor de gemeenschap heeft ingezet. Heden, donderdagmiddag, om 1 uur begint in het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente een rouwdienst en omstreeks kwart voor drie zal de begrafenis plaats vinden. Gezien de laatst bekende gegevens verwachten b en w een redelijke opbrengst van de toeristenbelasting met deze tarieven (in december werd met de hogere tarieven een bedrag van 60.000 gulden geraamd). Het college meent dat de tarieven op een zeer billijk niveau liggen; in elk geval beneden de in vele gemeenten gehanteerde tarieven. B en W vinden dat met het nieuwe voorstel belangrijk tegemoet gekomen is aan de in de gemeenteraad levende wensen om de tarieven enigszins te verzachten. Ook is in belangrijke mate aan de bezwaren van de gezamenlijke campinghouders tegemoet gekomen. De door deze laatsten gedane suggesties zijn niet geheel gevolgd. Wanneer dat zou gebeuren, komt de nodige redelijke opbrengst van de toeristenbelasting in gevaar. Er moet namelijk rekening mee worden gehouden, dat aan het heffen en innen van een belasting ook kosten verbonden zijn. De bruto-opbrengst mag daarom niet tegelijk als netto opbrengst worden aangemerkt. Raadscommissie voor financiën gaat in meerderheid met het voorstel van b en w accoord, aldus het college. In de voorgestelde verordening is het belastingtijdvak veranderd van 1 april tot en met 30 september in 1 januari tot en met 31 december. Alleen voor 1973 loopt het tijdvak van 1 april tot en met 31 december. Het aantal tenten, caravans, tenthuisjes, zomerhuisjes en zomerbungalows wordt vastgesteld op het gemiddelde van een drietal tellingen die op door b en w vast te stellen werkdagen in mei, juli en september worden verricht. De B.V. Blockinvest i.o. te Rotterdam heeft bij het gemeentebestuur van Tholen een plan ingediend voor de bouw van 112 recreatiewoningen aan de Oudelandsedijk (richting Sint- Annaland) te Stavenisse. Voor dit gebied geldt het bestemmingsplan in onderdelen 1964 Stavenisse, wat mogelijkheden biedt voor de bouw van zomerhuisjes, kampeerterrein en speelterrein. Het plan van Blockinvest stemt hiermee niet overeen. Uit stedebouwkundig oogpunt hebben b en w echter geen bezwaar. Om de bouw van de 112 recreatiewoningen mogelijk te maken, is het nodig een besluit te nemen dat voor het gebied aan de Oudelandsedijk in Stavenisse een nieuw bestemmingsplan wordt voorbereid, een zogenaamd voorbereidingsbesluit. Dan kan namelijk met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, onder goedkeuring van gedeputeerde staten, een bouwvergunning worden verleend. B en W van Tholen stellen de raad daarom voor het genoemde voorberei dingsbesluit te nemen. In het bestemmingsplan West te Scherpenisse zullen dit jaar aan de Beatrixlaan veertien bejaarden woningen in twee bouwlagen worden gebouwd. Het bestemmingsplan moet hiervoor worden gewijzigd, waarna dit kan worden vastgesteld. Tegen het plan West is één bezwaarschrift ingediend, namelijk door dhr. A. L. G. van Doorn. Hij heeft bezwaar tegen het ontbreken van een oostelijke ontsluitingsweg en het ontbreken van een sportveld accommodatie ten zuiden van het plangebied. Bij de planontwikkeling zijn deze opmerkingen al bestudeerd, maar ze zijn niet in het definitieve plan opgenomen omdat aan de verwezenlijking van zowel de ontsluitingsweg als de sportveldaccommodatie door b en w wordt getwijfeld. De suggestie voor een ontsluiting in oostelijke richting is overigens wel degelijk in het plan aangegeven. De belangrijkste toegang naar Scherpenisse en ook naar het bestemmingsplan West ligt volgens het college echter ter hoogte van de Westkerkseweg, zodat in eerste instantie een verbetering van deze toegang aanbeveling verdient. Het aantal huizen in West en de daarbij optredende verkeersproduktie is evenwel niet van dien aard dat een aparte verkeersontsluiting in oostelijke richting wordt gerechtvaardigd. B en W menen bovendien dat een dergelijke Een diep betreurd heengaan Een tweede slag Thoolse raad opnieuw toeristen belasting Recreatiewoningen in Stavenisse Persstemmen over rampherden king Nu meer dan 200 werklozen De pont vaart nog wel Boeren vragen versterkt elektrici teitsnet Een variatie aan plaatselijk nieuws Tholense Boys solliciteert naar derde klasse Dit nummer bestaat uit 10 pagina's verkeersontsluiting een te zware exploitatielast op dit bestemmingsplan zou leggen. Over het sportveld zeggen b en w van Tholen, dat door het voormalige gemeentebestuur van Scherpenisse geen opdracht is verstrekt om een dergelijke accommodatie in het plan op te nemen omdat verwezenlijking niet mogelijk c.q. nodig werd geacht. De voetbalvereniging SPS heeft nu één voetbalveld in Poortvliet. Aangezien deze accommodatie te gering wordt geacht, heeft het SPS-bestuur b en w onlangs verzocht een tweede veld aan te leggen naast of in de onmiddellijke nabijheid van het bestaande veld. Deze concentratie verdient ook om economische redenen de voorkeur. Daar een gespreide ligging van de velden ook door SPS verre van aantrekkelijk wordt geacht, menen b en w dat voorshands geen behoefte bestaat aan een sportveld in Scherpenisse. Temeer, daar voor schoolgebruik de speelweide de Pluimpot voldoende gelegenheid biedt. Gelet op het voorgaande, stellen b en w de raad voor het bezwaarschrift van dhr. Van Doorn ongegrond te verklaren. De heer K. J. Dijkman uit Sint- Maartensdijk is bij de gemeenteraad in beroep gegaan tegen de afwijzende beslissing van b en w de woning Bos 7 te Stavenisse in gebruik te mogen geven als tweede woning. Vorig jaar stelde de gemeenteraad een verordening vast waarin het gebruik van panden als tweede wonine werd verboden om de De minister van binnenlandse zaken heeft een rijksbijdrage van vijfduizend gulden verleend in de kosten van het onderzoek naar de binnengemeentelijkke decen tralisatie. De gemeenteraad had daar om gevraagd omdat dit onderzoek voor het eerst in de Thoolse herindelingswet was voorgeschreven. De raad zelf stelde vorig jaar augustus 20.000 gulden voor dit project beschikbaar. Deze maand krijgen niet minder dan duizend inwoners van de gemeente Tholen direct met dit onderzoek naar de binnengemeentelijke decen tralisatie te maken via een vragenboekje. In elke woonkern zijn een aantal willekeurig gekozen menzen tussen de 15 en 75 jaar uit 't bevolkingsregister gehaald die de schriftelijke enquête thuis zullen krijgen. Na acht" dagen dient het vragenboekje ingevuld te worden gestuurd naar mr. J. B. J. M. ten Berge in Tholen, die het onderzoek in opdracht van de gemeenteraad uitvoert. ^jjemeente bebouwde kommen leefbaar te houden. Deze verordening is niet strijdig met de Wet op de Ruimtelijke Ordening noch de Woonruimtewet, zoals de heer Dijkman aanvoerdde. Verder zag de minister geen aanleiding dergelijke verordening (die in meerdere gemeenten bestaan) voor vernietiging

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 1