Ds. J. Codée verbond zich aan Hervormd Sint Annaland Financieel buitengewoon jaar voor bedrijfsverzorgingsdienst Tholen en Sint-Philipsland Vosmeer vond beker-Waterloo in Burgh VOETBAL UITSLAGEN Ad Vis tafeltennis kampioen Vijftien jeugdige muzikanten en zeven jonge tamboers Kanaalschap de Eendracht in de startblokken 9 EEN DRACHTBODE Donderdag 1 februari 1973 rDrt is de weg, wandelt in dezelve' Aan het Woord niets toe- of afdoen Met u op weg Zelfde uun/ergoeding en contributie Jeugdwerk Arbeid op breder terrein Geopende deuren Oud-Vossemeer's muziekvereniging bouwde aan toekomst vervolg van pag. 1 Krabbenkreekdam nog niet open Op Koninginnedag in uniform Vosmeer 2 winst zonder moeite Eerste puntenverlies Vosmeer 3 Genoeg aan één goal Vlotte SPS 3 winst Na 'n zaterdagmiddag 27 januari j.I. niet zo druk bezochte bevestigingsdienst, deed de nieuwe hervormde predikant Ds. J. Codée zaterdagavond onder meer belangstelling zijn intrede. Toch geen volle kerk ondanks de genodigden en de belangstelling uit Bleskensgraaf en de naburige woonkernen op Tholen. Een zo goed als volle kerk was het wel zondagavond daarop, toen ds. Codée voor het eerst in de normale dienst voorging. Een anderhalf-jarige vakature was vervuld. Om half drie was er zaterdagmiddag de bevestiging door Ds. C. Evers te leerbroek. Als, tekst had de bevestiger gekozen Mattheus 3 3: „Want deze is het, van wie gesproken is door Jesaja, de profeet zeggende: De stem des roependen in de woestijn: Bereidt den weg des Heeren, maakt zijn paden recht." Na het bevestigingsformulier te hebben gelezen en de beantwoording door de nieuwe predikant werd staande Psalm 84 3 gezongen. De om 7 uur 's avonds begonnen intreedienst werd ingezet met het zingen van Psalm 84 1 en 3, terwijl na de geloofsbelijdenis de Lofzang van Zacharias: 5 opklonk. Ds. Codée las Jesaja 30 121 en koos als tekst uit dit Schriftgedeelte het laatste vers: „...en uw oren zullen horen het woord desgenen, die achter u is, zeggende: Dit is de weg, wandelt in dezelve, als gij zoudt afwijken ter rechter- of ter linkerhand. Voor de prediking werd gezongen Psalm 25 2 en 6, waarna ds. Codée er bij zijn inleiding op wees, dat Gods Woord een heerlijk Woord is, een Woord ook voor alle tijden en eeuwen. Dat dit Woord ook in hervormd Sint- Annaland weer verkondigd mag worden door een eigen predikant, betekent voor deze gemeente een blijde dag. Als een predikant durft te zeggen geschikt geacht te worden door God, is dat wel veel gezegd. Hij moet eerder met de apostel beamen uit het stof te zijn geboren. Toch heeft God dienaren uitgezonden als middel om Zijn Woord te verkondigen. Om het middel te zijn tot uitbreiding van Zijn koninkrijk. Dan ligt er de eis voor de predikant om de wil Gods bekend te maken. De leraren zelf kunnen het Woord niet zo brengen, dat het gaat tot het diepst van het mensenhart. Dat moet de Geest doen. De heilige Geest ons van God gegeven. In het voorafgaande vers uit Jesaja hoofdstuk staat: „Maar uwe ogen zullen uwe leraars zien." Via die leraar, die predikant zal men moeten horen, degene die achter u staat. Dat is een belofte, die waarachtig is. Geen predikant die zich boven de gemeente verheven acht, maar in de gemeente staat om te dienen. Mensen willen altijd aan dat Woord toedoen. Ze vinden 't niet voldoende en willen er van zichzelf nog iets bij doen. Het is, zouden we kunnen zeggen in die ogen niet orthodox genoeg. Anderen willen afdoen van het Woord, want het komt niet geheel overeen, met wat ze zelf het liefst willen. In deze bijbeltekst staat het echter volkomen duidelijk: Dit is de weg, wandelt in dezelfde. Op die weg kan er wel brood der benauwdheid voorkomen en wateren der verdrukking, maar die weg volgend komt het uit op zaligheid. Een belofte die wordt uitgedrukt in Ps. 32 4, welke door de gemeente na deze entreepreek werd gezongen. Hierna richtte ds. Codée zich in een korte toespraak tot genodigden en gemeente. Bij uitstedigheid van de burgemeester was de burgerlijke gemeente vertegenwoordigd door wethouder C. J. Moerland, terwijl ook wethouder A. J. Scherpenisse aanwezig was. De predikant kon zich indenken, dat het voor een gemeentebestuur nog zo kort na de herindeling een moeilijke tijd was. Hij verzekerde dat ook de plaatselijke overheid in de voorbede zal worden opgedragen. Voorzover er gemeenschappelijke belangen mochten zijn, en die zijn er ongetwijfeld, zo vermoedde ds Codée, hoopte hij dat 't vruchtbare contacten mogen worden. Dank achtte hij zich verschuldigd aan zijn bevestiger ds. Evers, aan de nu oud consulent van Sint-Annaland ds. Samsom, die bereid was die bevestigingsdienst af te staan, aan de eerdere consulent ds. Mulder uit Poortvliet, terwijl de nieuwe predikant zich ook verblijd toonde met de aanwezigheid van oud-burgemeester en mevrouw Baas voor hun blijk van meeleven. De dominee richtte zich voorts tot het breed moderamen van de Classis Zierikzee, tot de Ringcollega's, die zonder absentie aanwezig waren, tot de voormalige predikant van Sint- Annaland ds. J. M. de Raad uit Stolwijk, de collega uit de vorige classis ds. J. de Hoed uit Sliedrecht en ds. L. Quist uit Molenaarsgraaf. Voorts ook ds. G. Post uit Arnemuiden, waarmee ds. Codée veel contact had met betrekking tot het jeugdwerk en de ziekenhuispredikant uit Lievensberg, Bergen op Zoom, evenals kandidaat M. D. Geuze uit Poortvliet. Er waren de afgevaardigden van de kerkvoogdijen en kerkeraden uit de Thoolse en Sint- Philipslandse Ring, de directeur van de Stichting Welzijnsorgaan Tholen, de heer W. C. van der Stel, de kerkeraad en gemeenteleden uit Bleskensgraaf, een afvaardiging ook van de Classicalë" zendingscommissie en de jeugdverenigingen uit Bleskensgraaf, De bedrijfsverzorgingsdienst Tholen en Sint-Philipsland heeft woensdagavond in Tolrust te Poortvliet haar jaarvergadering gehouden. Waren er vorig jaar 22, nu gaven maar 15 leden en voorlichter M. A. de Hond biyk van hun belangstelling. Voorzitter M.M. Punt herdacht: eerst de op 15 april overleden voorzitter J. M. C. Ooms, waarmee vele organisaties in Zeeland en West-Brabant een stuwende kracht verloren. Sedert de oprichting maart 1965» was de heer Ooms voorzitter van de bedrijfsver zorgingsdienst en sinds februari 1972 ook de eerste voorzitter van de toen opgerichte bond van boeren- en tuindershulp in Zeeland. Secretaris-penningmeester A. C. van Heusden maakte in zijn jaarverslag melding van 'n financieel buitengewoon gunstig verlopen jaar doordat verschillende posten beneden de raming bleven en de subsidie van de provinciale bond 2500,00) aan zienlijk meer was. De exploitatiewinst in 1972 was 3408,45 waardoor de reserve tot 5661,62 aangroeide. Een telmachine kon in één i.p.v. in 5 jaar worden afge schreven. Per 1 januari 1973 waren er 57 leden tegenover 51 op 1 januari 1972. Vorig jaar hebben de bedrijfsverzorgers W. P. van der Male en A. J. Hage (die vorig jaar voor het eerst werd aangesteld) totaal 2560 uren gewerkt: v. d. Male 1749,5 en Hage 810,5. Als beiden niet ziek geweest waren, zouden zij zeker 140 uur meer hebben gewerkt. Dhr. Hage is overigens maar voor twee dagen per week in dienst. De 2560 gewerkte uren zijn verdeeld over 149.uur wegens ziekte, 89,5 wegens onge val, 54 wegens vakantie en 2267,5 wegens andere onstandigheden. Tweede bedrijfsverzorger Hage behaalde zijn lasdiploma in Schoondijke terwijl beide helpers een cursus melktankmelken in Oenkerk volgden, waardoor de moge lijkheden van de bedrijfsverzorgers met belangrijke punten uitbreidden. De leden keurden de begroting 1973 goed met een totaal van 32.668,00. De con tributie werd ongewijzigd vastgelegd op 50 gulden, inleggeld 2,50 en 100,00. De door de leden te betalen uurvergoedingen bleven ook onveranderd: 9 gulden voor werkdagen, 11 gulden voor zaterdag en alleen melken en 13 gulden voor zon- en feestdagen. In de vacature J. M. C. Ooms werd de heer Chr. P. Burgers uit Sint-Maartensdijk als nieuw bestuurslid gekozen, terwijl de hereni J. J. van der Slikke en A. C. van Heusden herkozen werden. De heer Punt bleef werkverdeler met de heer v. d. Slikke als plaatsvervanger. die door dominee Codée werden toegesproken. Dat was ook het geval met de afvaardiging van de kerkeraad der Geref. Gemeente. Ds. Codée noemde de kerkelijke gescheidenheid een voor God kwalijke zaak, maar stelde de aanwezigheid van deze afvaardiging toch op prijs, terwijl hij evenals met de Geref. Gem. in Nederland, welke niet j vertegenwoordigd was, hoopte op een vruchtbare samenwerking. Hij richtte zich voorts tot de vertegenwoordigers van het onderwijs in deze woonkern en tot degenen die leiding gaven aan de zondagsschool en chr. verenigingen. Vooral het jeugdwerk heeft onze bijzondere belangstelling, verzekerde de predikant, waarom hij dan ook een spoedig contact met de catechisanten hoopte te hebben. Een begroeting was er ook voor koster, hulpkoster, organiste en organist. Ds. Codée dankte de kerkeraad voor het in hem gestelde vertrouwen, gebleken uit het tot hem gerichte beroep. De al goede besprekingen, die zijn gevoerd, evenals met de kerkvoogdij wettigen de verwachting tot een goede arbeid in deze kerkelijke" gemeente. Zich daarna tot de gemeente richtend, stelde de nieuwe predikant, dat men gezamelijk' gebonden is aan het Woord van God. We willen alles voor u zijn en doen om te werken als herder over een kudde, meelevend in dagen van vreugde en dagen van droefheid, helpen waar ons dat mogelijk is en waartoe God ons de kracht moge schenken, zo besloot ds. Codée zijn toespraak. Via aankondiging van de oud-consulent Ds. H. A. Samsom uit Stavenisse werd het woord gevoerd door een viertal sprekers. Wethouder C. J. Moerland verklaarde onder dank voor de uitnodiging het wederwoord te willen overlaten aan wethouder A. J. Scherpenisse, omdat die zelf in Sint- Annaland woont. De heer Scherpenisse verzekerde, dat ook het Thoolse gemeentebestuur verheugd is over de vervulling van deze vakature. De wethouder stelde dat het niet zo vaak voorkomt en wellicht zal voorkomen, dat er kerkelijke problemen zijn, waarbij ook het burgerlijk bestuur is betrokken. Gewoonlijk beperkt zich dat tot een eventueel nodige restauratie of dergelijke. Het gemeentebestuur zal echter altijd bereid zijn van gedachten te wisselen, als dat wordt gewenst. Namens Tholen hoopte wethouder Scherpenisse dat het nieuwe predikantsgezin nog vele jaren hier zou mogen arbeiden, de bevolking ten goede. Ds. C. Mulder uit Poortvliet sprak als voorzitter van de Thoolse Ring en namens de collega's. Hij wees er op, hoe de Zender opdracht gaf te dienen en dat kan in eigen kerkelijke gemeente, maar het kan ook op breder terrein, zoals in de ring, waartoe de eerste contacten reeds zijn gelegd. Moge u zich temidden en onder ons goed thuis voelen, was de wens van de eveneens oud-consulent van Sint-Annaland. Ds. Samsom sprak daarna namens de classis Zierikzee, die zo merkte hij op, weliswaar een andere samenstelling heeft dan de meer homogener Zuid- Hollandse classis uit Breskensgraaf en omgeving, maar waar toch ook het geluid vanuit deze kant wordt aangehoord en beluisterd. Hij hoopte dat ds. Codée bereid zou zijn de wellicht op dat gebied van hem gevraagde arbeid ook op zich te nemen. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door ouderling G. J. Breas namens kerkeraad, kerkvoogdij en gemeente. Hij zag in de komst van de nieuwe predikant een bewijs van hetgeen de Heere nog aan deze gemeente wilde doen. In de gemeente is er ook wel wat tot droefheid stemt door een afwijking van de weg, die u ons bij deze intrede hebt voorgehouden, maar het is toch slechts een enkele uitzondering, dat men bij zijn kerkewerk in de huizen geen geopende deuren zal vinden, zo verklaarde ouderling Breas. We mogen er ook op vertrouwen, dat met uw komst naar onze gemeente velen hun gebed zagen verhoord, waarom we dan ook tot de gemeente mogen opmerken: ontvangt uw nieuwe predikant ook met hem te gedenken in de gebeden, ontvangt hem ook in de wetenschap dat het een mens is zoals wij en niemand is zonder gebreken. Moge er daarom naar beide kanten die wetenschap zijn met onvolmaakte mensen van doen te hebben. Dan ook zal er mogelijkheid zijn tot dragen en verdragen. Ouderling Breas verzocht de gemeente hun nieuwe predikant staande te willen toezingen Ps. 134 3. Na nog een kort wederwoord door ds. Codée, die in zijn toespraak ook had aangehaald, hoe de doelstelling van de Stichting Welzijnsorgaan hem ter harte ging en nog eens alle sprekers zijn erkentelijkheid betuigde, werd na de zegenbede nog gezongen Psalm i 119:53. De 25ste januari 1973 kan voor de Oud-Vossemeerse muziekhlstorle als een belangrijke datum worden opgetekend. Wanneer in één keer vijftien jeugdige muzikanten en zeven jonge tamboers tot een vereniging van zoM 25 werkende leden kunnen worden toegelaten, is dat een aanwinst om over naar huis of letterlijk om er over in de krant te schrijven. Immers, vrijwel het grootste probleem van elk plaatselijk muziekkorps, zeker in onze niet grote gemeenschappen, betekent een tijdige aanvulling voor de geleidelijk aan verdwijnende veteranen. Dat grote probleem was er ook in Oud-Vossemeer. Het vergde een intensieve aanpak, het hield verband met de toekomstprognose van het zjjn of niet meer zijn. Het initiatief slaagde en nu zijn er vijftien blazers en zeven trommelaars in één ruk Ingelijfd. Hopelijk blijft de animo van de 22 even groot als tijdens de leerlingenperiode. Dan kan Oud-Vossemeer's muziekvereniging in de toekomst weer een stootje verdragen. De uitbouw was inderdaad dringend gewenst. Die donderdagavond 25 januari werd de Steenbergen. Dat waren dan de vijftien nieuwe groep officieel door voorzitter A. Geertse bij de vereniging toegelaten. In een toespraakje verklaarde de muziekvoorzitter dat deze repetitie daarom toch wel een feestelijk tintje mocht hebben, al zijn die leerlingen dan ook al ruim een jaar lid van de vereniging. In feite zijn het nu toch pas echte muzikanten geworden. Het begon met een bezoek aan de drie lagere scholen in Oud-Vossemeer, nu anderhalf jaar geleden, waar men een 21 jeugdigen in overleg met het onderwijzend personeel en de ouders bereid vond de grondbeginselen van de muzikant te leren. Dat gebeurde onder de bezielende leiding van de heer G. van Driel, elke avond weer in de oude openbare school en op donderdagavond onder leiding van dirigent Delhez uit vorige voorzitter zei wel: het algemeen bestuur wordt zo goed en volledig mogelijk geïnformeerd, maar aan die toezegging is geen enkele inhoud ge geven. Het is helemaal niet leuk om dit allemaal te moeten zeggen, maar het algemeen bestuur bepaalt het beleid. Als de lucht is opgeklaard, kunnen we met een heldere hemel verder gaan. Ik wil hieronder een streep zetten en con structief bijdragen onder de voorwaarde dat de relatie dagelijks bestuur/alge- meen bestuur anders wordt. We moeten geïnformeerd worden", aldus dhr. De Jager. „Geef ons de kans, dan beginnen we opnieuw", antwoordde de kersverse voorzitter, burgemeester A. G. O. A. Remery van Nieuw-Vossemeer, die eerder met vijftien van de zestien stemmen (J blanco) als opvolger van mr. Hennekens gekozen was. Met respect voor het vele werk dat al verzet is, ver zekerde hij al het mogelijke te zullen doen om op verantwoorde wijze de vrije tijdsbesteding en de bescherming van natuur en landschap te begeleiden. Burgemeester Van Boeijen zei gevoelig te zijn voor de vrij milde en begrijpelijke kritiek van dhr. De Jager. „Wat mij be treft, had u wel wat harder uit de hoek mogen komen zoals u in de raad van Sint-Philipsland hebt gedaan, maar u hebt gelijk dat we meer hadden moeten, vergaderen en vorig jaar de begroting 1972 hadden moeten behandelen. Wat de informatie van het algemeen bestuur betreft, is het echter zo dat er sinds onze brief van 11 januari 1972 niets meer veranderd is. Daar stond de situatie in zoals die nu precies zo is: wachten op subsidie", aldus de heer Van Boeijen. De begrotingen 1972 en 1973 werden verder goedgekeurd. Waarnemend bur gemeester A. A. Rijstenbil van Sint- Philipsland werd tot waarnemend penningmeester benoemd als opvolger van de vertrokkken burgemeester G. van Velzen. Ir. Rietveld gaf tenslotte een uiteenzet ting over de Schelde-Rijnwerken met vertoning van dia's. Hij nodigde de be stuurders van het kanaalschap uit voor een excursie, wat door de voorzitter werd aanvaard. Op een vraag van dhr. De Jager zei dhr. Van Rooijen van rijkswaterstaat dat de Krabbenkreek dam van Tholen naar Sint-Philipsland nog niet open gaat i.v.m. het zware werkverkeer op de smalle weg. Boven dien moet hiervoor onderhandeld worden met G.S. van Zeeland, G.S. Brabant, B. en W. van Tholen en het waterschap Tholen. Een datum van openstelling kon hij nog niet noemen. Ir. Rietveld zei tenslotte nog op vragen dat in het Schelde-Rijnkanaal 70.000 schepen met een totaal tonnage van 60 miljoen ton per jaar verwacht worden. blazers. De voorzitter wees erop hoe de heer van Driel zich als een vader voor zijn kinderen had ingezet en het enthousiaste applaus dat op deze woorden volgde, dan ook grif verdiende. Niet alleen gewaardeerd door het bestuur en leden, maar ook door de leerlingen zelf. Als hij door omstandigheden wat verlaat was, kwamen de jongens hem aan huis afhalen, als was het een kleuterleidster. Toen er een wat minder oplettende naar huis werd gestuurd, kwam de leerling later huilend terug met de smeekbede weer te mogen meedoen. Naast de heer G. van Driel presteerden Toon van Driel en Kees Pipping het om zeven nieuwe tamboers op te leiden. Dat gebeurde in hoofdzaak ten huize van dhr van Driel. Ook deze leermeesters kregen een gul applaus. Voorzitter Geertse deelde mee, dat de muziekvereniging rond koninginnedag voor het eerst een gezamenlijke rondgang hoopt te maken met ook alle 22 nieuwe muzikanten in een uniform. Inmiddels zijn namelijk een aantal dames bereid gevonden de costuums te maken. Dirigent Delhez wees er nadrukkelijk op, hoe ook na het volwaardig lidmaatschap nog altijd volop thuisstudie naast de repetities nodig is. De moeilijkheidsfactor wordt immers opgevoerd naarmate de bekwaamheid toeneemt. Zullen de nieuwe muzikanten echter dezelfde standvastigheid blijven tonen als in de leerlingentijd, dan kunnen deze namen in de toekomst mede het gezicht van de Oud- Vossemeerse muziekvereniging bepalen. Een vereniging die in het algemeen bij de inwoners toch een grote plaats inneemt. De nieuwe leden zijn bij de meisjes: Annelies van Treijen, Petra de Koning, Jeannette Havermans, Jose' van der Zande, Anja Hommel, Mieke van der Klundert en Marie Jose' van de Klundert. Bij de jongens: Henk Potappel, Jack Hommel, Frans Verhees, Rien Bevelander, Marcel Havermans, Kees Istha, Albert van Driel en Dick Hoogstrate. De nieuwe tamboers zijn: Piet Geuze, Kees Duine, Gabi Havermans, Niek van der Zande, René Schoep, Dick van der Zande en Jan Tholenaar, terwijl Sjaak Hommel sinds kort ook in opleiding is. Ad Vis uit Oud-Vossemeer heeft zater dagavond in zijn woonplaats de Thoolse junioren tafeltennistitel over genomen van Peter Robbe uit Sint-Annaland. Dat ging gemakkelijk omdat de titelhouder niet aanwezig was, maar verschillende clubgenoten leverden goed partij. Vooral Rinco Boender uit Tholen, die nog maar vier weken lid is van Veloci- tas, was met zijn derde plaats de ver rassing van het toernooi. Ad van Gorsel was tweede. In het turngebouw te Oud- Vossemeer waren 25 deelnemers die elkaar in negen poules bekampten om achttien plaatsen voor de volgende ironde. In de tweede ronde werd in zes poules van drie getennist welke twaalf deel nemers er over gingen naar de derde ronde. Hiervan speelden via een afval- systeem de junioren weer om de acht plaatsen in de vierde ronde. De kwart finale zag er als volgt uit: Rinco Boender - Frans Duine 21 16, 21—19 Ad Vis-Jan v.d. Graaf 2112, 2114 Ad van Gorsel - Anja Hoogstrate 21 19, 23—21 Anja Hoogstrate - Frans Duine 18 21, 19—21 Frans Duine - Jan v.d. Graaf 21 13, 21—12 Jan v.d. Graaf - Anja Hoogstrate 2119, 2220 Ad van Gorsel - Rinco Boender 11—21, 21—19, 21—18 Rinco Boender - Ad Vis 1421, 1321 Ad Vis-Af van Gorsel 21—13, 21—11 In de vierde ronde was de partij tussen Jan v.d. Graaf van Veritas, Poortvliet en Hettie Klippel van Velocitas Oud- Vossemeer dermate spannend (21-15, 1821 en 2117) dat bij de stand 15 15 in de laatste set Jan v.d. Graaf even moest rusten om op adem te komen. Hij won de set en daarmee de partij ten slotte met 2117. De volledige uitslag was: 1. Ad Vis, 2. Ad van Gorsel, 3. Rinco Boender, 4. Frans Duine, allen Velocitas; 5. Jan v.d. Graaf, Veritas; 6. Anja Hoogstraate, 7. Hettie Klippel, 8. Corrie Pipping, 9. Frans Havermans, allen Velocitas; 10. Johan Ligtendag, Veritas; 11. Connie Klippel, Velocitas; 12. Johan de Wit, 13. Rien van Oude naarde, beiden Veritas; 14. Dick Hoogstraate, Velocitas; 15. Ko Droogendijk, Stavenisse; 16. Chiel Mo, Veritas; 17. Jackie v.d. Hoek, Stave nisse, 18 Lincke Vogel 19 Sjaak Vogel beiden Velocitas; 20. Jacob Janse, Veritas; 21. Jan Westdorp, 22. Kees van Beveren, 23. Rinus Moerland, 24. Piet Priem, 25 Cor de Rijke, allen Stavenisse. Op een moeilijk, glad veld werd er in het Schouwse Burgh een eind gemaakt aan de Vossemeerse bekerillusies. Een fel op de bal zittend D.F.S. zag duidelijk meer in deze tournooi-vervolging dan het weinig geconcentreerd spelende bezoekende elftal. De thuisclub sprong beter met de kansen om dan Vosmeer, want in het veld was eerder het Vosmeerse overwicht groter. Reeds voor rust kwam de thuisclub op een 20 voorsprong, toen achterin by Vosmeer slipper^es, letterlijk en soms ook figuurlijk, werden gemaakt. Het eerste doelpunt viel na een kwartier en onmiddellijk daarna had Vosmeer ook nog de pech, dat een aan zijn knie geblesseerde Wim Heijboer moest worden vervangen. Ronnie Ravensteijn bezette deze vakature. Na dertig minuten was het 20 en nog voor de rust kwam DFS op de goede 30 voorsprong. Daarmee had Vosmeer toch een te grote achterstand opgelopen om dit nog te kunnen goedmaken tegen een zich nu wat meer in de verdediging teruggetrokken thuisclub. Er was wel een goede kans op verkleining van de achterstand, toen na een kwartier in de tweede helft Sjaak Istha de bal op de stip mocht leggen, maar de strafschop werd niet benut. Meer succes had Hans Vader, toen na een snelle Vosmeer aanval aan hem op maat werd afgegeven en hij ineens hard langs de Burgh doelman schoot: 31. In de resterende tijd was er nog de Vosmeerse kans de achterstand te verkleinen, maar het kwam er niet uit. Meer nog dan over deze beker-nederlaag zal men inzitten over de blessure van centrale verdediger Wim Heijboer, die de gehele competitie al constant goed voetbalde en als zodanig een belangrijke schakel was in het prolongeren van het derde klasserschap. Het is voorshands nog afwachten voor hoe lang Heijboer is uitgeschakeld. In Ossendrecht speelde Vosmeer 2 een uitstekende partij en verdiende dan ook de stevige 16 zege. In de eerste helft was er al een 20 voorsprong door doelpunten van Koos van Westen en Wim de Leeuw. In de tweede helft zorgden Koos van Westen en Jan Geuze nog eens twee keer voor het vissen van de Odio keeper. De tegenpartij kon tenslotte nog wel de eer redden, maar dat brengt dan weinig zoden meer aan de dijk: 16. Voor de Vosmeerse reserves zit er dit jaar ongetwijfeld een ereplaats in, al is het een duidelijk moeilijker competitie dan vorig jaar. In de thuiswedstrijd tegen F.C. Bergen 6 is het tot dusver ongeslagen Vosmeer 3 zijn record kwijtgeraakt. Het werd ook niet de beste wedstrijd tegen de naaste concurrent. Was er beter met de kansen omgesprongen, dan zou het record wel geprolongeerd zijn en was zeker een gelijkspel op het scorebord verschenen. In de eerste minuut werd de thuisclub al verrast, want een Vosmeerder had de bal nog niet aangeraakt of ze lag reeds achter doelman Bram Hommel. Dat werkte deprimerend, want men kon maar niet in het normale spel komen. Na een kwartier kon Dick Vaders wel gelijkmaken uit een hoekschop van Adrie Ligtendag. In de tweede helft drong Vosmeer sterk aan, maar verwaarloosde daardoor ook de achterste linie. Dat kostte beide punten, want bij een uitval bracht de Bergse formatie de stand op 12 via de doorgebroken midvoor. In de resterende tijd was Vosmeer veel in de aanval, maar de verdediging van de gasten bleek zeer solide. Er kwam geen verandering meer in de stand: 12. Tholense Boys 2 had in de uitwedstrijd tegen Kogelvangers genoeg aan het ene doelpunt, dat een kwartier voor tijd door Abel Potappel werd ingeknald. Tevoren was er aan beide kanten op het zware veld onder slechte weersomstandigheden weinig goeds getoond. Met wind mee waren de gasten sterker, maar doelpunten kwamen er niet. In de tweede helft was er dan toch weer even het verrassend opduiken van Potappel en daarmee kon Tholense Boys beide punten mee naar huis nemen. De 03 ruststand na doelpunten van Rien Hage, Jan Oudesluijs en Piet Overbeke waren in Roosendaal voor SPS 3 al voldoende om DVO 3 geen schijn van kans meer op de punten te geven. In die eerste helft had men de wind in de rug en er was bovendien het voordeel, dat de arbiter de zaak goed in handen hield, want bij de gastheer kon men nog al eens hard uit de slof schieten. In de tweede helft werd de zege verder geconsolideerd door weliswaar eerst een tegenpunt van DVO 3, maar vervolgens toch ook een opvoering van de voorsprong via Piet Overbeeke en Rien Gebraad: 15. Alle overige inhaalcompetitie- en bekerwedstrijden werden afgelast wegens de toestand van de verregende voetbalvelden. Bekervoetbal DFSVosmeer 31 Kapelle-Wolphaartsdijk 13 3e klasse A Zuid I NOAD'32—Rillandia 0—2 3e klasse D Zuid I Noormannen-Hontenisse 15 MOCCluzona 01 2e klasse A afdeling FSV —PTT 3 2—0 3e klasse A afdeling Kogelv. 2Thol.Boys 2 01 4e klasse A afdeling DVO 3—SPS 3 1—5 Junioren Cluzona 2Thol.Boys 1 06 Vivoo 3Thol.Boys 4 01 Zaterdag 3 februari uur Smerdiek-PTT Breda 15.30 NOAD'32—WHS 15.30 VCK—Thol.Boys 15.30 Dinteloord 2Smerdiek 2 15.30 SPSChrislandia 2 15.30 WHS 2—PTT 3 15.30 BWR 2—NOAD'67 15.30 Chrislandia-SPS 2 13.30 Stavenisse 2FSV 3 15.30 DVO 3Thol.Boys 3 13.00 SPS 3Stavenisse 13.30 NOAD 2WHS 3 15.30 Chrislandia-WHS dames 12.00 Zondag 4 februari RCSVosmeer 14.30 Vosmeer 2FC Bergen 2 14.30 MOC 8Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4De Schutters 4 12.00

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 9