S sTHEN1ss£gsaf^^SWpwupsuM Plaatselijk nieuws Pollie Zoon PREDIKBEURTEN Optiek Leenaars TELEURGESTELD... MODERNE BRILLEN 2 J ...J«w- MAARTENSDIJK THOLEN Pessimistische toekomstbeelden Schoolkrant Oesterschelp OUD- VOSSEMEER Herhaling Volleybal Werkgroep zwemmen Geen kerkdienst Biljarten P rofiteren, ondanks de sterke P rijsstygingü! Schaakclub wil ook damafdeling SINT-ANNALAND Hoofdmachinist Jaarvergadering zendingskrans Vijftien bejaardenwoningen WHS won twee bekers na zaalvoetbal Uit en thuis '2. C. Hage 20 IO'/j P STAVENISSE Heel Vietnam NCVB Oud papier Benoeming ouderling Jaarvergadering ZLM SINT MAARTENSDIJK NVV filmmiddag Agrarische bond vergaderde OVCD-UW ZIG ZAG NAAIMACHINE t RUIL ZE IN Wij ruilen alle merken in," v ook vreemde W. RIKKEN N.V. BERGENOPZOOM Jaarvergadering PvdA Actie Heel Vietnam Klaverjassen Uit de bocht Trekhaak gebroken Z.A.R.-avond SCHERPENISSE Fancy fair w IwilP POORTVLIET Aanbesteding riolering SINT-PHILIPSLAND Jaarvergadering A.V.B. Dammen en schaken Donderdag 1 februari 1973 EENDRACHTBODE °\|0SStWttR f|| POORTVLIET ANNA JACOBAPOLDFP Voor de afdeling Tholen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen sprak in de bovenzaal van hotel Zeeland mevrouw Slagter, longarts uit Den Haag. Aan de hand van dia's werd het bekende rapport van Rome uitgelegd, waarbij nader werd ingegaan op de exponentiële groei-modellen. In haar betoog toonde mevrouw Slagter zich be zorgd over het feit dat er supersonische vliegtuigen zijn, zoals de Engels-Franse Concorde en de Amerikaanse Boeiing 156 T, die vanwege de snelheid van 1000 km per uur gebruik moeten maken van de ozonlaag in de stratosfeer. Het door- breken van die ozonlaag kan gevaar op leveren, aangezien de ultraviolette stralen van de zon niet meer worden tegengehouden. Rond elf uur besloot mevrouw Slagter haar betoog met de toch weer wat geruststellende mede deling dat men zich nu ook weer niet wanhopig moet voelen. Maar die ge ruststelling was er pas na een uur of drie wel pessimistisch betoog over toekomst beelden aan dé hand van de Club van Rome. In haar openingswoord had de presi dente mevrouw M. Boelhouwers het af scheid betrokken van mevrouw C. van Droffelaar-Kosten, die naar Reeuwijk verhuisde. Als secretaresse heeft ze de afdeling op bijzondere wijze gediend. Zij kreeg een bloemstukje en een tegel met het Thoolse wapen aangeboden. Op 14 februari a.s. wordt de voorjaars vergadering gehouden, eveneens in hotel Zeeland. Naast de verhuisde mevrouw Droffelaar ontstaat nog een bestuursvakature door het als zodanig bedanken van mevrouw Steendijk. Voor de nodige bestuursaanvulling werden kandidaten gevraagd. VOOR BRILLEN-MODE Telefoon 01640-40748 advertentie IM Leerlingen en docenten van de land- bouwhuishoudschool de Oesterschelp zijn er in geslaagd in januari voor de derde keer een schoolkrant te maken, de Oester geheten. Dat er door de 25 medewerkers(sters) veel werk is besteed aan deze zestien bladzijden tellende krant, laat zich niet moeilijk raden. De uitgave, die verlucht is met illustraties, bevat een schakering van onderwerpen. Komisch is het verslag van de kerstvie ring op school door Corrie Bijl en Marjan v.d. Male. Ook een week op de jeugdherberg de Klavervelden in Bergen op Zoom is levendig beschreven door Annet Schot, Jeannet Goedegebuure, Tineke de Hond, Gerda v.d. Dool. Moderedactrice Maja Steketee blijft optimistisch waar het de haarmode be treft: als alles geprobeerd is, zijn er altijd nog pruiken. Rika Vermeulen uit klas 2A belichtte de persoon achter juf Van Oppijnen.... Voor de tweede opvoering van het blij spel: „Hoera" door de toneelvereniging Sint-Joseph was er opnieuw een volle zaal in Hof van Holland. Maandagavond speelde de Oud-Vosse- meerse volleybalvereniging Amigos voor de competitie in de regio Bergen op Zoom. Tegen Sic Pungo werd het voor het herenteam een kansloze 151 nederlaag. De tweede set was met 126 al beter en tenslotte werd het een drage lijke 158 nederlaag. Het damesteam bleef voor de vierde achtereenvolgende wedstrijd ongeslagen en was vooral de eerste set tegen de - dames van Sic Pungo 5 oppermachtig. Het won met 150, in de tweede set viel met 154 al de beslissing. De werkgroep zwemmen Tholen, die zich ten doel stelt het zwemmen in het algemeen te bevorderen, heeft gezien het enthousiasme in Oud-Vossemeer haar gelederen met een vertegenwoordi ger uit ons dorp versterkt. De heer J. Niemantsverdriet, Raadhuisstraat 24, is bereid gevonden zich voor deze zaak in te zetten. De werkgroep zwemmen Tholen organiseert o.a. zwemlessen in het zwembad Gageldonk te Bergen op Zoom, nu er aan de Zoekweg in Tholen nog steeds geen zwembad is. Vanavond, donderdag 1 februari, gaat dc dienst in de Ger. Gem. in Ned. niet door wegens ziekte van ds. A. Wink uit Veenendaal. Van de 8e tot de 22e van iedere maand is het niet zo erg druk bij de Tandarts. Komt U dan ook advertentie IM. Nooit Gedacht speelde in zaal Saparof competitiewedstrijd Wim Heijboer - Rien Goedegebuure 20 Rien Goedegebuure - Rien van 'Daalen 02 Leo Vroegop - Bram Paulisse 20 Kees Vroegop - Martin van Hees 02 Jan Voormeulen - Bram Paulisse 20 Jan Voormeulen-Johan van Meer 02 De Poedelaars vervolgden in zaal 't Veer de competitie: Piet Moerland - Peter Timmermans 20 Teun Schot - Jan van Gorsel 20 Rien Boogaart - Leen Klippel 02 Jan Heijboer - Nico de Ronde 02 Krijt op Tijd speelde in café De Hoop competitiewedstrijden: a. Theo v.d. Logt - Adrie Hommel 20 Maris Istha - Sjaak Schetters 02 Han van Daalen - Herman Zeeman 02 Sjaak Schetters - Adrie Ligtendag 02 Adrie Ligtendag - Frans Hommel Azn. 02 David Polderman -Kees Timmer, mans 02 Frans Hommel Jzn. - Piet Hommel 02 b.: Toon Brusselaars - Wim de Leeuw 20 André Aarnoudse - Leen Vroegop 20 Henk van Daalen - Rien Goud zwaard 02 Leo Havermans - Jaap Rijstenbil 20 OUD-VOSSEMEER Tel. 01677—365 Pollie ruimt op tot en ipet 8 februari P oliie ruimt op... dat zegt alles! P ollie ruimt werkelijk op! P ollie laat u Advertentie IM De schaakclub Oud-Vossemeer heeft op een ledenvergadering in de consistorie van de hervormde kerk besloten op donderdag 8 februari een damafdeling op te richten. Dit gaat pas werkelijk door, als zich tien damliefhebbers op geven. Gezien het ruimteprobleem zal het bestuur proberen in de bejaarden- soos wedstrijden te gaan spelen, maar men wist nog niet of dat financieel haal baar zou zijn. De leden besloten al voor de aanschaf van speelmateriaal een subsidie bij de gemeente Tholen te vragen. Voor deze ledenvergadering was een goede opkomst. De senioren speelden ook nog enkele schaakwedstrijden: Rien Plompen won van L. van Dijke en ds. G. J. Voortman won van T. van Maanen. De junioren schaakten als volgt: Rien Plompen - Margo Bril 10 Rien Plompen-Jan Willem Slager 10 Annelies van Dienst - Rien Plompen 10 Hannie Voortman - Annelies van Dienst 10 Hannie Voortman - Jan Wil. m Slager 01 Hannie Voortman - Michiel de Looze 01 Jackie Smits - Margo bril 10 Na een verdere opleiding aan de zee vaartschool te Vlissingen slaagde de heer A. M. Boot in Den Haag voor het diplomascheepswerktuigkundige, waar mee hij de volledige bevoegdheid als hoofdmachinist voor de grote vaart kreeg. De Zendingskrans Draagt Elkanders Lasten van de Gereformeerde Gemeente heeft in het Dorpshuis woensdagavond haar negende jaarvergadering gehouden, waarvoor veel belangstelling was. Ouderling Joh. Elenbaas, die de leiding van deze bijeenkomst had, opende de jaarvergadering, waarna secretaresse mevr. Dekker-den Haan en penningmeesteresse mevr. Kaashoek- Dekker de jaarverslagen verzorgden. Tevens werd voor verschillende doeleinden 2600 gulden overgedragen: 1800 gulden voor de uitwendige zending, 500 gulden voor de inwendige zending, 200 gulden voor de scholengemeenschap „De Driestar" in Gouda en 100 gulden voor het gehandicapte kind. De collecte op deze jaarvergadering bracht 336,26 op terwijl Peter van Driel van opgespaarde stuivers 10 gulden kon afdragen voor de actie de hand aan de ploeg. Verder zong een koortje van de Zendingskrans een paar keer op deze jaarvergadering. De heer P. Kuijt uit Gouda hield nog een lezing over de zending. Het wezen-armbestuur verwacht dat binnen veertien dagen het bouwbedrijf Adr. De Kok en Zonen b.v. te Bergen op Zoom aan de Tienhoven kan beginnen met het uitzetten van vijftien bejaarden woningen. Daarvan zijn er twee zoge naamde aangepaste huizen voor minder validen. Architect is Van Rot huizen en 't Hooft b.v. in Goes. De bouw van twintig eengezinswoningen verloopt minder vlot en is door ver schillende tegenslagen al diverse keren uitgesteld moeten worden. Toch is het wezen armbestuur vast van plan deze twintig huizen aan de Burgemeester Baasstraat tegen een aanvaardbare huurprijs alsnog te bouwen. Voor de be jaardenwoningen waren de bouwver gunning en de rijkspremie vorig jaar al binnen. Tijdens zaalwedstrijden in de Veilinghal te Bergen op Zoom tussen een aantal Zeeuwse voetbalclubs werd een WHS team tournooi winnaar. Ook de voor de verliezersronde beschikbaar gestelde beker kwam via het andere team in WHS handen. De schaak- en damvereniging „St.- Annaland" heeft haar eerste uitwed strijd gespeeld tegen Sint-Philipsland. De vriendschappelijke ontmoeting leverde een onverwachte overwinning op voor St.-Annaland. Te zijner tijd zal St.- Philipsland een tegenbezoek brengen om dan te laten zien dat ze maar met onze plaatselijke vereniging „gespeeld" hebben. De uitslag van de match was: St.-Philipsland - St.-Annaland 1A. Verwijs jr. - G. Roeland 20 2. P. Reijngoudt - Chr. van 't Hof 2—0 3. M. Fonteijne - Sjaak Vroegop 0—2 4. B. v.d. Jagt - D; van Y-Hof 11 5. A. Verwijs sr. - C. Hage 11 6. M. v.d. Velde - C. W. Goedege buure 02 7. P. v.d. Est - J. Guiljam 02 8. P. Kreeft - H. Dekker 11 9. J. Noorthoek - G. Fase 11 St.-Philipsland scoorde in totaal 8 punten en St-Annaland behaalde 10 punten. De competitiestand bij de senioren voor schaken ziet er nu als volgt uit: gesp. pnt. 1. W. C. Heijboer 19 12 3. C. W. Goedegebuure 13 9'/2 4. R. v.d. Reest 19 6'A 5. J. Goedegebuure 8 5 6. J. N. Matze 9 4Vi 7. H. Dekker 11 3 8. G. Roeland 7 1 Er moeten in totaal 28 partijen gespeeld worden zodat deze stand wel zeer be trekkelijk is. Op 3 spelers na zijn de senioren-dam mers over de helft van de competitie. Bij elkaar moeten er 40 wedstrijden ge speeld worden. De tussenstand ziet er als volgt uit: 1.J.N. Matze 21 34 2. Chr. van 't Hof 30 34 3. G. Roeland 20 33 4. D. van 't Hof 32 33 5. C. Hage 32 32 6. J. Guiljam 32 30 7. G. Fase 38 26 8. C. W. Goedegebuure 21 23 9. W. C. Heijboer 16 20 10. H. Dekker 12 10 11. R. v.d. Reest 21 1 Laatstgenoemde speler doet meer voor de gezelligheid mee en heeft boven ver wachting een punt gescoord waarmee hij helemaal buiten de concurrentie blijft. Eenmaal achter zijn schaakbord gezeten kan hij het zijn tegenstander flink moeilijk maken. Hij heeft al heel wat schakers hun Dame „ontfutseld". Zodra het akkoord Vietnam getekend was ging in ons land de aktie „Heel Vietnam" van start. De opbrengst komt ten goede aan getroffenen in Noord- en Zuid-Vietnam. De Ned. Herv. Gemeente te Stavenisse organiseert een plaatselijke aktie. Woensdag 7 februari kan men tussen 7 en 8 uur 's avonds zijn bijdrage geven in de consistorie. De afdeling Stavenisse heeft haar eerste bijeenkomst in 1973 gehouden. Het aanvangslied was uit ps. 98. terwijl er na gebed schriftlezing volgde uit Lukas 2 2239. De meditatie hield verband met genoemd schriftgedeelte, getiteld: „Met nieuwe bezieling". Daarna werd gez. 94 gezongen. Het programma na de pauze werd verzorgd door mevr. Dees- Stoutjesdijk die de aanwezigen aan de hand van prachtige dia's meenam via Griekenland, Jordanië naar Israël. Een I interessante reisbeschrijving. De presi- dente bracht na afloop mevrouw Dees dank voor het mooie programma en I eindigde met dankzegging. Door leden van de sportclub Stavenisse werd 1700 kg oud papier opgehaald. In de vakature van ouderling, ontstaan door het vertrek van de heer M. K. de Wilde, is bij de Hervormde Kerk de heer J. Hage gekozen, die zijn benoe ming heeft aanvaard. De heer Hage was al diaken. Onder voorzitterschap van de heer A. M. Gakeer werd in café Smits de jaarvergadering gehouden van de ZLM- afdeling Stavenisse. De voorzitter keek bij zijn openingswoord nog even terug op het afgelopen jaar. Het werd een ge makkelijke grondbewerking en inzaai, maar de ontwikkeling van de vruchten stagneerden door het kille voorzomer klimaat. Daarna ging het vlot evenals de oogstwerkzaamheden tot in het najaar toe. De prijzen liggen belangrijk hoger dan vorig jaar, zelfs die van fruit, zodat 1972 belangrijk gunstiger uitkomsten deed zien dan 1971. Herdacht werden de overledenen van de afdeling M. Wielaard, J. K. Droogen- dijk, M.J.M. Smits, D. Gaakeer en P.J. Hage. Was er vorig jaar een nadelig saldo, thans bleek uit het overzicht dat er in 1972 een batig saldo was geboekt van f 61,26. Dhr. A.M. Gaakeer werd in 't ber stuur herkozen, waarna de tweede ZLM secretaris ir. W. Luteyn een lezing hield over aktuele landbouwzaken en van de gelegenheid tot vragen stellen nog druk gebruik werd gemaakt. Ook hier kon digde de voorzitter de eilandelijke rattenbestrijding aan. Het NVV eiland Tholen heeft zaterdag, middag voor de kinderen van de leden een aantal films gedraaid en getrac- teerd. Vooral de hoofdfilm Robinson Crusoë viel bij de ruim vierhonderd in Haestinge aanwezige kinderen bij. zonder in de smaak. Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de agrarische en voedingsbedrijfsbond van het N.V.V. in de zaal van de heer P. J. van Houdt. Voorzitter D. C. Kaashoek sprak een kort welkomstwoord tot de 15 leden die aanwezig waren van de in totaal 78 in geschrevenen, in het bijzonder tot districtsbestuurder DeRooen bode P. de Korte, die per 1 januari wegens gezond heidsredenen moest bedanken. Hij vond het jammer dat zo weinig leden van de nog steeds grootste afdeling van het eiland Tholen en West-Brabant waren opgekomen. Verschillende leden dien den voorstellen in voor verbetering van de arbeidsvoorwaarden. De heer F. de Rijke stelde voor de volwassenbeloning op 20 i.p.v. op 22 jaar te brengen en als men niet meer van de W.W. trekt, W.W.V.-uitkering te verhogen van 75 tot 80 procent van het loon. De heer M. v.d. Berghe bracht vervolgens verslag uit van de kascontrolecommissie en uit het verslag van penningmeester A. Bos bleek dat er ondanks de propaganda- feestavond nog een batig saldo was. Secretaris L. Kloet verzorgde het jaar verslag waaruit onder meer de groei van het ledental (vier) bleek. Hij onder streepte nog eens het belang van een propaganda-feestavond. De heer C. Westerlaken vond het jammer dat aan de leden daarover weinig bekendheid was gegeven. Voorzitter Kaashoek lichtte dat toe en hoopte dat de fouten niet herhaald zullen worden. De bijeen komst op zich vond hij goed geslaagd. De bestuursleden L. Kloet, J. P. de Graaf en W. van Zetten werden met grote meerderheid herkozen. De heer C. Westerlaken volgde de heer M. v. d. Berghe in de kascontrolecommissie op. Uit de twee kandidaten H. den Engels- ïman en L. Kloet werd de laatste tot nieuwe bode benoemd. De voorzitter sprak vervolgens zijn grote spijt uit dat de heer De Korte zijn functie moest opgeven. Zestien jaar geleden inde bode De Korte wekelijks bij 175 leden contributie. Door het afstoten van mensen in de landbouw en het maandelijks innen van contributie werd dat werk belangrijk minder. Heel veel geld haalde bode De Korte op, maar het klopte altijd. voor de moderne PFAFF zlg-zag lichtgewicht NAAIMACHINEHUIS Kortemeestr. 17, tel. 01640 35878 advertentie IM De voorzitter prees hem ook als een goede propagandist die het contact met de leden onderhield en leden die wilden bedanken, opnieuw van het belang van de vakbond overtuigde. Als blijk van waardering kreeg de scheidende bode een zilveren vierkleuren balpen. Na een kort dankwoord van dc heer De Korte hield districtsbestuurder De Roo na de pauze een praatje over sociale verzeke ringswetten, het centraal accoord, de ruimte voor loonsverhogingen, de voor- en na-indexeringsclausule (voor aanpas sing aan de prijsstijgingen), het streven naar een waardevast pensioen voor alle werknemers van 70 procent van het laatst genoten loon tot het minimum loon, de bevriezing van de kinderbijslag en meldingsplicht voor ziektewet. Ver volgens werd de afschaffing van de kindervakantiekampen besproken en de handhaving van de vakantieweek bij 40- jarig lidmaatschap. De contributie werd per 1 april tot 12 gulden per maand ver hoogd. Bij de rondvraag kwam de hoogte en berekening van het minimum dagloon nog ter sprake, wat door districtbestuurder De Roo werd toege licht. De afdeling van de Partij van de Arbeid heeft in café Smerdiek haar jaarvergadering gehouden, waarbij tien leden aanwezig waren. Voorzitter P. A. Roels gaf een kort overzicht met betrekking tot de stand van de kabinetsformatie. Hij stelde vervolgens vast dat door het terugtreden (tengevolge van familie omstandigheden) van secretaris D. C. Kaashoek te weinig activiteit van de afdeling uitging. De noodzakelijke zaken in het kader van de verkiezingsactie werden wel afgewikkeld, maar er werden te weinig ledenvergaderingen gehouden. De afdeling was het hier in het algemeen wel mee eens. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit dat het afdelingsbestuur erin was geslaagd een kandidaat naar voren te schuiven voor de functie van secretaris, van wie men goede verwachtingen kan hebben. Met negen stemmen voor en één blanco werd de heer P. M. Bout uit de Albert Schweitzerstraat 25 tot nieuwe secretaris gekozen. De heer L. Kloet werd als bestuurslid herkozen en tevens benoemd als afgevaardigde naar de gewestelijke vergaderingen van de P.v.d.A. Voorzitter P. A. Roels, penningmeester H. P. van Zetten en bestuurslid A. L. Kampman zijn volgend jaar aan de beurt van aftreden. Voor de Nationale Actie Heel Vietnam is vrijdagavond in ons dorp 335,50 gegeven. Door klokgelui van de Rehobothkerk werden de inwoners aan deze actie herinnerd, die door oud- 'prëmier P. J. S. de Jong via radio en televisie was aangekondigd. Ondanks het slechte weer werd in de kerk 293 gulden en in de bus op het gemeentehuis 42,50 ingezameld. Gezien de weinige bekendheid die er ter plaatse aan deze actie was gegeven en het landelijke gemiddelde toch nog een mooi bedrag. De Pendelaars speelden een competitie wedstrijd in de zaal P. Knuist met de volgende uitslag: punten 1. P. van Splunter 26932 Job Bos 26159 Jan van Gorsel 25518 Mevrouw Knuist 24769 J. Nelisse 23185 C. Bentschap Knook 21998 P. Bout jr. 21147 Johs. Geluk 20690 Jac. Knuist 20217 H. den Engelsman 20125 Jac. van Gorsel 18259 Joh. v. d. Werff 16986 Fam. Van Splunter 16854 J. Geldhof 16675 J. Guiljam 16169 Jan Knuist 16104 M.C. Kwaak 14511 M. Dijke 13879 Jos Bijl 13712 J. Hogeveen 13085 Jan Bazen 13009 W.Dane 11991 L. Kampman 11647 P. Bout sr. 3603 Vrijdagavond raakte een personenauto, bestuurd door J.C.H. uit Stavenisse op de Provinciale weg ter hoogte van hoeve Dijkzicht (familie Noom) uit de bocht. Tegenover de politie verklaarde de heer O. dat een tegenligger op het linkerweggedeelte reed, waarvoor hij moest uitwijken. Een nader onderzoek wees uit dat O. niet in het bezit was van een rijbewijs vanwege een hem opgelegde straf (ontzegging rijbewijs). De politie maakte proces verbaal op. Maandagmiddag reed een landbouwtrekker, bestuurd door A. Bos, met daarachter twee wagens geladen met graan van de gebr. Koopman door de Kaaistraat richting haven. Bijna op de hoogte van de Kaaistraat brak de trekhaak van de nieuwe achterste wagen. Deze liep terug tegen de voorgevel van de familie J. Oudesluijs. Aan de kozijnen en ruiten ontstond voor een 500,schade die onderling werd geregeld en waarmee dit onverwacht mankement goed afliep. Er was ruimte te over in de grote zaal van Haestinge, toen daar donderdag de ontspanningsavond werd gehouden van de Zeeuwse Agrarische Raad Tholen en Sint-Philipsland. Zoals gebruikelijk waren hiervoor de leden van de Bond van Plattelandsvrouwen, Z.L.M. en P.J.Z. uitgenodigd, maar bij elkaar haalde het niet de 100 belangstellenden. De P.J.Z. woordvoerder M. Suurland v. d- Watering K ipmulder Steenbergsestraat 20 - 22 Bergen op Zoom advertentie IM sprak het welkomstwoord, waarna de gebrachte Pido-show wat tegenviel. Een cabaretprogramma met 10 nummers voor en 10 nummers na de pauze. De ZLM kringvoorzitter M. C. J. Kosten sprak het slotwoord, waarna de muziek van The Crab-Town Three met speciale gasten wel volop aan het doel beantwoordde. Zaterdag 3 februari houdt de afdeling Scherpenisse van de bond van platte landsvrouwen een fancy fair ten bate van het bejaardenwerk. Tot dusver was het zo dat de baten van de gezins avonden, welke in het verleden werden georganiseerd voor dit doel werden ge bruikt. Door gebrek aan animo zijn die gezinsavonden vervallen, waardoor naar andere middelen moest worden omge zien om het bejaardenwerk te kunnen vervolgen. De afdeling hoopt met deze aktie in de roos te schieten zodat voor noemd werk doorgang kan vinden. Onder de leden is met veel enthou siasme gewerkt om de komende fancy fair te doen slagen. Er is onder andere een verkoping van gemaakt handwerk, een grabbelton, bussen gooien, rad van avontuur en verloting met unieke prijzen. De plattelandsvrouwen hopen op grote belangstelling voor het evene ment dat vanaf 2 uur in de oude school aan de Schoolstraat start. Er is een koffie en theestand met gebak of toastjes. Men kan ook via deze Fancy Fair het bejaardenwerk ter plaatse steunen. Op het kantoor van de gemeentewerken in Tholen is woensdag de aanleg van riolering en de reconstructie van wegen in Poortvliet aanbesteed. Er waren vijf inschrijvers, van wie het aannemingsbedrijf gebr. J. en M. Moerland en Zn. b.v. uit St.-Annaland de laagste was met 192.500 gulden: 108.00 gulden voor perceel 1 en 84.500 .gulden voor perceel 2. August van Dijck Petit N.V. uit Bergen op Zoom (die momenteel de riolering in Scherpenisse aanlegt) was tweede met totaal 196.00 gulden (110.00 en 86.000) A. van der Werf uit Scherpenisse was derde met eveneens 196.000 gulden (109.000 en 87.000), Johs. van Vossen en Zn. te Sint-Annaland was vierde met 204.800 gulden (111.000 en 93.800) en tenslotte het aannemersbedrijf B.V. Breda uit Teteringen met 213.000 gulden (119.000 en 94.000). De Sint Philipslandse afdeling van de agrarische en voedingsbedrijfsbond van het NVV heeft vrijdagavond in de Druiventros zijn jaarvergadering gehouden. Voorzitter M.C. Noorthoek kon een 21 tal dames en heren verwelkomen. Uit het jaarverslag van secretaris bleek dat het ledental op hetzelfde peil was gebleven 33. De penningmeester had een batig slado van 290,31. De heren Noorthoek en Joppe werden met algemene stemmen als bestuurslid herkozen. Na het huishoudelijk gedeelte gaf dis trictsbestuurder de Roo een uiteenzetting over de loon- en prijspolitiek en het centraal accoord. Hij vertelde ook het een en ander over de wijzigingen van de sociale lasten en de nieuwe tarieven van de loon- en in komstenbelasting. De heer de Roo gaf ook een uitvoerige toelichting bij de wachtgeld en werkeloosheidswet. Over alle onderwerpen werd levendig gediscussieerd door ook vele vragen en opmerkingen te lanceren. De Fliplandse afdeling van de A.V.B. is sinds 1 januari 1973 aangesloten bij de federatie Tholen - West Brabant in plaats van bij Schouwen Duiveland, wat te ongunstig lag. In de toekomst kunnen nu de vergaderingen in Bergen op Zoom bezocht worden. In de pauze werd gratis koffie vertrekt, terwijl men later nog enkele consumpties kreeg aangeboden. Een aantrekkelijke verloting was het slot van deze jaarvergadering. Behalve de onder plaatselijk nieuws Sint-Annaland reeds verwerkte uitslag van de wedstrijd tussen D.S.V.F. en de damvereniging uit Sint-Annaland met een voor DSVF als nog zeer jonge ver eniging verdienstelijk resultaat, speel den ook de schakers nog enkele compe titiewedstrijden: Senioren J. J. Labruyere-J. Walpot Lzn. 01 J. Kot-J. Walpot Pzn. 10 J. Walpot Pzn. - J. A. H. Proost 01 Junioren J. Kot - G. Noorthoek 10 ZONDAG 4 FEBR. THOLEN NED. HERV. KERK 10 uur ds. A. de Reuver (H.D.); 3 uur kand. M. D. Geuze GEREF. KERK 10 uur ds. G. Haaksma, Klundert; 5 uur ds. L. Eringa GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman, 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. K. M. Vogel, St.-Maar tensdijk R.K. KERK zaterdag 3 febr.: 19.00 uur Avondmis zondag 4 febr.: 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 en 6.30 uur ds. G. J. Voortman (10 uur gez. dienst Geref. Kerk) GEREF. KERK 10 uur ds. G. J. Voortman, gez. dienst Ned. Herv. Kerk; 3 uur ds. Eringa, Tholen CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst vrijdag 2 febr.: 7.30 uur ds. P. Dorsman, Staphorst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag 3 febr.: 19.00 uur Avondmis zondag 4 febr.: 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen; 2 uur leesdienst donderdag 8 febr. 7.30 uur ds. J. van Prooijen, Bijbellezing SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. C. Mulder; 2.30 uur ds. A. de Reuver vrijdag 9 febr.: 7.30 uur ds. G. S. A. de Knegt, Kesteren OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING Rehobothkerk: 10 uur 7 uur ds. K. M Vogel R.K. KERK zaterdag 3 febr.: 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. Van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. A. G. Haring GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 uur kand. M. D. Geuze, 6 uur ds. C. Mulder GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa; 2.30 uur ds. G. Haaksma, Klundert GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst woensdag 7 febr.: 7.30 uur ds. W. Hage, Oosterland SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur leesdienst; 2.30 uur ds. J. Ouwendijk, Den Bommel (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. L. Gebraad; 2.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. "KERK 10 uur leesdienst, 2.30 uur dhr Lergener WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk: Dr. Noteboom, Sint-Anna land. tel. 01665-400 Tholen,Poortvliet, Oud-Vossemeer: Dr. A. A. Kugel, Poortvliet, tel. 01662400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland: Dr. Gosling, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545. WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse: Zr. de Smit, Sint-Maar tensdijk, tel. 01666-548 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer: Zr. Troost, Tholen, tel. 01660-620 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland: Zr. Fortunata, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-507 b.g.e. 491 WELZUNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen, tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 01640-40888 HOOGWATERSTANDEN 4 t/m 10 febr. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 4.25—16.46 5.01—17.22 5.33—17.56 6.08—18.29 6.41—19.04 7.17—19.47 8.03—20.40 zaterdag 10 febr. Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 2