Uitspraak directeur gemeentewerken onvoldoende gefundeerd en voorbarig Onderwijzer in Stavenisse ongevraagd eervol ontslagen Fliplandse raad keurde in een kwartier alles goed DEZE WEEK Provinciale subsidie voor zwembad Tholen Voorlichting 1 Voorlichting 2 29e Jaargang no. 11 Donderdag 25 januari 1973 Hoe zit 't met achterstallige huur gemeente? Alleen SGP-fractie steunde bezwaren van Oud Ger. Gem. in Thoolse gemeenteraad SGP ook tegen crematiebepalingen in de begrafenisverordening Werkgroep ongerust B. en W. van Tholen over definitieve bestuurszetel: Persoonlijke gedachten van privé-persoon vervolg op pag. 7 Burgemeester geeft opening van zaken over affaire Bosloper Niet voor taak berekend In beroep tegen afkeuring Tekortkomingen niet weerlegd Twee keer ten onrechte ontslag Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs/' 8.- per halfjaar. Per post 9,50. Losse nummers 0,40 - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs i/0,19 per mm btw - Spierinkjes .t/m '20 woorden 3,25 btw contant. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Telkens opnieuw blijkt dat de taak van een voorlichter niet eenvoudig is. Dat bleek dinsdagavond weer eens in de Thoolse raadsvergadering, toen er een toch wel duidelijk misverstand bleek te bestaan over de inhoud van een voorstel tot vaststelling van een voorbereidings- besluit op grond van de wet op de ruim telijke ordening en bij het voorstel tot aankoop van huizen in het voorontwerp bestemmingsplan stadskern oost te Tholen. Waar men meent uitputtend duidelijk te zijn geweest, is de kern van de zaak toch niet doorgedrongen en anderzijds heeft men soms de gedachte niet vol doende te hebben voorgelicht, terwijl degenen voor wie het bestemd moet zijn, al veel meer op de hoogte zijn eer die toelichting kwam. B. en w. van Tholen werden opnieuw met deze blijvende moeilijkheid gecon fronteerd toen veel meer waarde werd gehecht en gevolgen werden vermoed bij de aankoop van huizen in het plan stadskern oost Tholen dan er aan mag worden toegeschreven. Ook door de raadsleden zelf. De procedure is al bij herhaling onder de aandacht gebracht, ook via E.B.-kolommen. De voorzitter bracht dit weliswaar tactvol, maar toch wel duidelijk teleurgesteld omtrent de uitkomst onder ogen. We kunnen ons deze teleurstelling wel indenken, omdat we er ook zelf schier wekelijks mee zitten. Wat wel steeds duidelijker wordt, is dat betrokkenen dan pas echte belangstel ling krijgen, als ze om het met de roep in het bekende spelletje te vergelijken, zich voelen branden. Men zou de lezers als het ware op het hart willen binden, werkelijk te lezen. Immers,die wat te late betrokkenheid kan ook spoedig tot verwarring aanlei ding geven. Een gemeentebestuur kan het dan als een zoete koek voor iedereen gaan beschouwen en spreekt ook in die geest. Maar dan blijkt het voor menig ander nog latijn te zijn. Burgemeester Van Boeijen beloofde opnieuw en bij herhaling nog betere voorlichtings pogingen te zullen aanwenden.Die be lofte willen we ook wel doen. Maar met de zekerheid, dat we dan toch weer pas aandacht zullen krijgen als ée trein reeds op het punt staat te vertrekken. Voorlichting is niet eenvoudig, boeiende voorlichting nog veel minder. Maar wie treft dan het verwijt? Naar ons gevoel deed het wat kinder achtig aan dat het dagelijks bestuur van de gemeente Tholen meende te moeten reageren op de persoonlijke visie van de directeur van de gemeentewerken, toen hij in een vraaggesprek met onze ver slaggever, Tholen-stad als het meest ge wenste bestuurscentrum zag. Dit vooral, omdat zo duidelijk, zelfs nog via een commentaar was gesteld dat het hier niet om een ambtelijk maar een zuiver persoonlijk standpunt ging. We meend.en dienaangaande niet alleen de bevolking maar ook het college uitput tend te hebben voorgelicht. Het doet te meer wat kleuterschoolachtig aan, wanneer het college van mening is, dat een dergelijke persoonlijke visie aanlei ding kan geven tot verkeerde gevolg trekkingen, namelijk (want zo werd het bedoeld) dat het college er ook zo over denkt. Of wanneer een directeur van de gemeentewerken zo iets zegt, het ook doorgaat. Waarom bovendien zo'n uit spraak voorbarig wordt geacht, is ons evenmin duidelijk aangezien in de be grotingsvergadering (het verslag daar van lag bij het vraaggesprek nog vers in het geheugen, niet alleen van de voornoemde directeur, maar bij iedereen) het onderwerp zetelbepaling aan de orde was gesteld. Waarom dan eerst een gefundeerd rapport moet verschijnen eer de bevol king, of een inwoner zijn mening zou mogen geven, is ons niet duidelijk. - Trouwens, aan dat mogen doen is ge lukkig en terecht niet geknibbeld. Wel aan de mogelijke consequenties daar van, maar die zijn er niet. We zien die voorzichtige terechtzetting van b. en w. eerder als een verspilling van zo hard nodige krachten, dan als een noodzakelijkheid. Of onze voorlich ting met betrekking tot de strekking van de gepubliceerde persoonlijke visie moet ook weer tekort zijn geschoten. Dan varen we opnieuw in hetzelfde schuitje als het college. De raadsleden J. D. de Korte (CHU), W. C. van Kempen (ARP) en mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven (KVP) hebben b. en w. van Tholen dinsdagavond op nieuw herinnerd aan hun schriftelijke vraag van 19 september 1972. Toen werd gevraagd welk bedrag per 1 juli 1972 nog aan achterstallige huur van gemeentewoningen was in te vorderen. De vragenstellers hebben er begrip voor daiin verband met de begrotingswerk zaamheden (zoals de burgemeester vorig jaar meedeelde) de vraag nog niet kon worden beantwoord. Aangezien deze tijdrovende werkzaamheden nu achter de rug zijn, verzochten de drie raadsleden b. en w. op korte termijn een antwoord te geven. Sportveld Stavenisse komt aan Pilootweg Het Thoolse gemeentebestuur gaat proberen verder uitvoering te geven aan het bestemmingsplan 1965 Stavenisse, waarin aan de Pilootweg een sportveld werd geprojecteerd. Met elf stemmen voor en de vier van de SGP-fractie tegen werd daartoe dinsdagavond besloten, nadat met name door de SGP nader was ingegaan op het bezwaarschrift van de Oud Ger.Gem.Dit kerkgenootschap stelde,dat 'n dicht by haar kerkgebouw aan te leggen sportveld geluidshinder zou veroorzaken. Het was niet het enige discussiepunt van een agenda die ogenschyniyk weinig gespreksstof leek te zullen opleveren. Rond de voorgestelde nieuwe begrafenisverordening kwam de SGP opnieuw in het geweer. Deze fractie had bezwaren tegen de bepaling die verband hidden met crematie. Verder kwamen bezwaren, nu van verschillende partyen, by het voorstel tot aankoop van twaalf huizen in het voorontwerp bestemmingsplan stadskern Oost. Daarby bleek, dat men toch wat meer achter het voorstel had gezocht dan het werkeiyk Inhield. Wel kwam er de toezegging van B en W dat eerst een onderzoek van de Provinciale Volkshuisvesting zal worden afgewacht eer over de bestemming van de aangekochte woningen verder zal worden beslist. Toen kreeg ook de aankoop van die huizen de instemming van de raad. Het ging om woningen in de Venkel-, Bosstraat,Markt en Kaaij van dhr. H.A. Boeschoten te Doorn. B en W meende de gelegenheid te moeten aangrijpen om de huizen tegen een aanvaardbare prijs te kopen, waarbij in het voorstel van B en W de opmerking werd gemaakt dat de aan te kopen woningen niet gehandhaafd, kunnen worden en te zijner tijd moeten worden afgebroken. De heer M.A.J. van der Linde (PvdA) toonde zich niet bijster gelukkig met dit voorstel.„Ik zou toch graag eerst het bestemmingsplan Stadskern Oost behandeld willen zien, eer we denken aan sloop in dat gebied. Er worden nu maar links en rechts huizen aangekocht, zoals ook in Cromvliet, met die bedoeling die te gaan slopen. Maar zover zijn we nog niet met de planning. Ik vind dit geen goede gang van zaken, want dan heeft straks de raad weinig meer over zo'n plan te beslissen", meende raadslid van der Linde. Mevrouw M.J. Deurloo- van Broekhoven (K.V.P.) zou in elk geval de opmerking van het college in het pre- advies:dat deze woningen niet ge handhaafd kunnen worden en te zijner tijd moeten worden afgebroken, willen schrappen. Zij was er bovendien voorstandster van om eerst de gevormde werkgroep uit dit gebied te horen. Die werkgroep had inmiddels per brief aan de raad bezwaar gemaakt tegen de door het college gevolgde werkwijze. Ze spreekt haar ongerustheid uit over de gevolgde beleidslijn. Op deze wijze wordt een groot deel van de stad heringedeeld zonder dat een duidelijk structuurplan bekend is, zo schrijft de werkgroep vervolgens. Ze vindt dat B en W hun argumenten rond de sanering vooral baseren op de nieuwe verkeerssituatie en op de toestand van de woningen. Daarmee wordt volledig voorbijgegaan aan het feit dat een stad ook een functie heeft op bestuurlijk, sociaal, cultureel en economisch gebied, zo meent de werkgroep. Ze acht serieus praten over deze herindeling pas mogelijk als de bevolking op de hoogte is welke functie de stad in de toekomst wordt toebedacht. De huidige werkwijze dat er eerst gesloopt moet worden en daarna een functie aan de vrijgekomen grond moet worden gegeven, acht deze werkgroep onjuist. Dat werkt een prettig contact tussen overheid en bevolking niet in de hand. De werkgroep besluit met de bereidheid een constructief aandeel te willen leveren in de herstructurering van de stad. Raadslid A. Kurvink (S.G.P.) heeft ook wat bezwaren tegen de woningaankoop. Vele huizen moeten worden afgebroken Burgemeester en wethouders van Tholen menen dat in dit stadium elke uitspraak over de definitieve bestuurszetel van de gemeente Tholen onvoldoende gefundeerd en dus voorbarig geacht moet worden. Het college reageert hiermee op het vraaggesprek met de directeur van de gemeentewerken Tholen,dhr. P.A.Boot,in E.B. van 4 januari:Tholen stad ligt het gunstigst voor definitieve bestuurszetel. B en W hebben tijdens de decembervergadering aan de gemeenteraad in 1973 een nota toegezegd waarin een visie met betrekking tot de vestigingsplaats van de bestuurszetel van de gemeente Tholen wordt gegeven. „Bij de oordeelsvorming zal het college alle van belang zijnde aspecten in overweging nemen, met name ook die welke liggen op het vlak van de relatie bestuur - bestuurden Juist ten aanzien van dit facet van de zaak verwachten wij een beter inzicht te verkrijgen uit de resultaten van een grote enquete onder de bevolking, die nu in het kader van het onderzoek naar de gevolgeq van de herindeling door mr.J.B.J.M. ten Berge wordt voorbereid", aldus B en W dinsdagavond in een verklaring aan de gemeenteraad. De motivering voor deze mededeling was dat B en W dezer dagen was gebleken dat de uitspraak van de heer Boot hier en daar de vraag heeft doen rijzen of en zoja, in hoeverre deze uitspraak gedeeld wordt door het college. Om te voorkomen dat uit het artikel verkeerde gevolgtrekkingen worden gemaakt, kwamen' B en W met de verklaring. Daarin stond verder nog: „In het vraaggesprek dat zijn aanleiding vond in de opheffing van de Centrale Dienst Noord Zeeland en in hoofdzaak handelde over de geschiedenis en het functioneren van deze dienst, heeft de directeur zijn persoonlijke visie gegeven op het kort tevoren weer actueel geworden vraagstuk van de bestuurszetel en de bestemming van de nu beschikbare raadhuizen. Terecht is in het artikel en het daarop geinspireerde redactioneel commentaar gewezen op het feit, dat de betrokken hoofdambtenaar zijn persoonlijke gedachten heeft ontvouwd en dus als privé - persoon heeft gesproken. Hierover mag geen misverstand bestaan", aldus B en W van Tholen dinsdagavond in hun mededeling aan de gemeenteraad. volgens B en W en dat gaat dan zeker ruim een ton kosten. Moet dat nu werkelijk in een keer of kunnen we dat niet beter doen over meerdere jaren? Zo informeert dhr. Kurvink. De heer J.D. de Korte (C.H.U.) heeft uitgerekend dat die grond dan zo ongeveer op een 70,per m2 komt. Dat is voor een toekomstig bouwer of huurder eenvoudig niet te betalen. Hoever gaat de saneringspremie eigenlijk, wil dit raadslid weten. Kan in zo'n geval nog sociaal worden gebouwd? Ook de heer de Korte is van mening dat men zeker eerst de mogelijkheid van renovatie moet bekijken.Dan kan de huur mogelijk nog wel acceptabel zijn. Tijdens de begrotingsbehandeling heb ik reeds opgemerkt, aldus de heer De Korte, dat er een duidelijke achteruitgang valt te bespeuren in de Thoolse woningkwaliteit oude kern en daarmee het uiterlijk van het stadsbeeld. Mevrouw M.J. Renes- van Geer (V.V.D.) erkende dat saneringsplannen wat gevoeligheden en problemen meebrengen. Men poogt mensen uit oude huizen te halen die het nut daarvan niet inzien. Ze weten dat ze bovendien meer moeten gaan betalen en kennen de gemakken niet van modern confort. Daarom staan De gemeenteraad van Sint-Philipsland heeft dinsdagavond maar een kwartier nodig gehad voor de eerste vergadering in 1973. Er was nauwelyks enige discussie zodat de korte agenda gauw afgewerkt was. Stilzwijgend stemden de raadsleden in met de eenmalige bijdrage van 500 gulden voor de Dam- en Schaakvereniging Flipland en de 400 gulden subsidie voor de Hervormde bibliotheek. Ze moesten wel even stemmen voor twee bestuursleden van de Stichting Dorpsbelangen, maar mevr. E. v.d. Vlies-van Dyke en de heer J. F. Neele werden met algemene stemmen herkozen. Het ontslag van mej. J. P. A. de Kok als ambtenaar van de burgeriyke stand werd ingetrokken. In de Hengelosestraat werd eenrichtingsverkeer ingesteld, maar waarnemend-burgemeester A. A. Rijstenbil zei dat in overleg met de politie besloten was een wijziging in het voorstel te brengen. Men zal nu namelijk vanaf de Wilhelminastraat het inrijden verbieden in plaats van vanaf de Zuiddijk zoals wij vorige week meldden. Inrijden van de Hengelosestraat is dus alleen vanaf de Zuiddijk mogelijk. Alleen raadslid L. den Engelsman (SGP) voerde nog het woord. Hij had gezien dat Gedeputeerde Staten van Zeeland de begroting 1973 goedgekeurd hadden, maar het Provinciaal bestuur had de algemene uitkering uit het gemeentefonds met 64.000 gulden op de begroting van Sint-Philipsland verlaagd. Daarvan was de heer den Engelsman toch wel geschrokken. De post voor onvoorziene uitgaven was bij de goedkeuring van de begroting in september 19.025,60 en na de eerste begrotingswijziging van 91.407, zelfs 110.000 gulden, maar hoeveel is het nu? De voorzitter antwoordde dat er nog 35.824,voor onvoorziene uitgaven beschikbaar is, de goedgekeurde voorstellen van deze raadsvergadering al meegerekend. Ook de dienst 1972 is dan helemaal afgewerkt. De vermindering van de uitkering uit het gemeentefonds komt door de meerdere kosten voor sociale zorg. Er was echter al weer een brief uit Den Haag binnen met nieuwe richtlijnen, zodat er binnenkort weer een begrotingswijziging komt waarbij de post onvoorzien weer groter wordt. ze er wellicht ook wat afwijzend tegenover. Anderzijds moet toch ook worden overdacht of het voor die mensen inderdaad te betalen is. Zo blijken er toch nog al wat moeilijke kanten aan te kleven. Het treft immers vooral diegenen, die in goedkope huizen Burgemeester J. E. van Boeyen heeft dinsdagavond aan het eind van de raadsvergadering een verklaring afgelegd over het ontslag dat b en w met ingang van 1 mei 1973 ongevraagd en eervol hebben verleend aan onderwyzer J. J. Bosloper uit Stavenisse. Hoewel de benoeming en het ontslag van onderwyzend personeel door de Thoolse gemeenteraad aan b en w is gedelegeerd, achtte hy het gewenst enige informatie te verstrekken over de procedure die tot dit ontslag heeft geleid. „Vooropgesteld zij, zo begon de burgemeester, dat het niet mijn bedoeling is in te gaan op sensationele verhalen met suggestieve koppen die een enkel blad meende aan deze zaak te moeten wijden. Ik wil daarover slechts verklaren dat, voor zover daarin door mij verstrekte gegevens zijn vermeld, dit op zo fragmentarische wijze is gebeurd, dat een volkomen onwaar beeld wordt verkregen. Ook de adviseur van de heer Bosloper is blijkbaar die mening toegedaan. Hij verklaart althans schriftelijk aan b en w van Tholen, dat uitlatingen die hem door een kop in het Algemeen Dagblad in de mond worden gegeven niet door hem zijn gedaan en dat hij evenmin, zoals de heer Bosloper suggereert, het initiatief heeft genomen tot krantenberichten. Gezien echter de vele publiciteit acht ik het nodig uw raad een inzicht te geven in de werkelijke gang van zaken. De heer Bosloper is met ingang van 1 januari 1959 tot onderwijzer in vaste dienst benoemd door de raad van de voormalige gemeente Stavenisse. Reeds in 1959 ook begonnen de moeilijkheden, voortspruitende uit het feit dat betrokkene niet voor zijn taak berekend was. Reeds op 13 mei 1959 werd betrokkene in een vergadering van b en w geroepen en werden hem zijn tekortkomingen in de taakuitoefening onder ogen gebracht. Na verschillende jaren van moeilijkheden werd hem bij brief van 6 oktober 1966 een schriftelijke waarschuwing gegeven, dit in overleg met de inspecteur. Op 4 september 1967 werd aan de heer Bosloper voor het eerst ziekteverlof verleend, eindigende op 21 februari 1968. In afwachting van een naderhand aangevraagde pensioenkeuring werd het ziekteverlof verlengd. De daaropvolgende procedure speelt verder geheel buiten de gemeentelijke invloedsfeer: 1. Het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds wijst geneeskundigen aan die de heer Bosloper moeten keuren. 2. Na een langdurig onderzoek verklaart het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds de heer Bosloper blijvend ongeschikt om zijn betrekking te vervullen, dit op 31 maart 1970. 3. Blijkens later verkregen inlichtingen heeft de heer Bosloper tegen de beschikking van het A.B.P. op 24 april 1970 bezwaar ingediend bij de raad van toezicht van het A.B.P. 4. Op 17 november 1970 verklaart de raad van 'oezicht na een aanvullend geneeskundig rapport het bezwaar ongegrond en mitsdien betrokkene ongeschikt. 5. Op 9 december 1970 gaat de heer Bosloper van de uitspraak van de raad van toezicht in beroep bij het ambtenarengerecht. 6. Waar het ging om een geschil tussen A.B.P. en de heer Bosloper ontving de gemeente zelfs niet een exemplaar van de uitspraak van het ambtenarengerecht, doch in elk geval was ook die in het nadeel van de heer Bosloper. 7. De heer Bosloper ging daarna in hoger beroep bij de centrale raad van beroep te Utrecht. 8. Op 14 september 1972 besliste de centrale raad, dat de heer Bosloper niet blijvend ongeschikt is voor het vervullen van de betrekking van onderwijzer, uit hoofde van ziekten of gebreken. Eerst na afloop van deze procedure stelde het gemeentebestuur samen met de onderwijsinspectie een nieuw onderzoek in. Blijkens zeer duidelijke en stellige mededelingen van deskundigen is het ten enen male In het in onze streek veel gelezen dagblad „Algemeen Dagblad" stond op woensdag 3 januari 1973 een artikel onder de zes koloms kop: Tholen wil leerkracht kwijt. Bovenkop was: Advocaat: „Het is hier net een soort Staphorst" en onderkop: „Ze willen me kapot maken omdat ik geen Zeeuw ben". In het artikel zegt de 56-jarige onderwijzer J. J. Bosloper zelf: „Er heerst hier op het dorp (Stavenisse-red. EB) een kliekjesgeest en ik pas er kennelijk niet tussen. Ik ben niet Orthodox gelovig en ik ben geen Zeeuw, daarom willen zij mij kapot maken." De raadsman van de heer Bosloper, mr. J. G. W. Vreijling, zegt in het artikel: „Een volkomen normale man voor gek laten verklaren, omdat men hem kwijt wil, elegant is anders geloof ik". En verder over Stavenisse: „Een soort Staphorst. Ze horen het niet graag, maar het is zo", oordeelt de advocaat. Volgens het Algemeen Dagblad is de heer Bosloper door een aantal artsen die de gemeente na een eerste medische keuring zonder resultaat vond, paranoide (achtervolgingswaanzin) en schizofreen (gespleten persoonlijkheid) verklaard. Op grond daarvan werd hij ontslagen, aldus het artikel in het AD van 3 januari. onmogelijk aan de heer Bosloper opnieuw een klas leerlingen toe te vertrouwen. Teneinde aan de heer Bosloper volledig recht te doen wedervaren, zijn hem in een brief overwegingen, die het gemeentebestuur de overtuiging geven, dat hij voor zijn betrekking ongeschikt is, meegedeeld. Tevens is hem de gelegenheid geboden om in de raadscommissie voor bestuurlijke aangelegenheden te verschijnen om over deze zaak te worden gehoord. De heer Bosloper is inderdaad met zijn advocaat verschenen. Hij heeft daarbij echter niet een der naar voren gebrachte tekortkomingen aangevochten of weerlegd. Slechts is namens hem meegedeeld, dat hij de klachten onwaar acht, nooit moeilijkheden of conflicten heeft veroorzaakt en dat zijn werk nooit aanleiding tot klachten heeft gegeven, resulterende in de mededeling dat hij zich tegen een eventueel ontslag zou verzetten. Een en ander heeft er toe geleid, dat b en w aan de heer Bosloper met ingang Voorlichting is moeilijk Sportveld Stavenisse toch aan de Pilootweg Tijdelijk wethouder Koopman SGP bezwaar tegen crematie bepalingen Verklaring affaire Bosloper Reactie op uitspraak directeur gemeentewerken Provincie geeft subsidie voor zwembad Tholen Fliplandse raad maakte het niet moeilijk Telersgroepering conservenpeul- vruchten opgericht Peuterspeelzaal in Tholen Ook Sint Annalandse landbouwvereniging op de fles Zuivering afvalwater vraagt behoorlijke financiële offers van streckbewoners Hoe kostelijk het is op Tholen en langs de Oosterschelde De vierhonderdste voetbalwed- strijd van Abel Potappel ZWIJGEN IS HALVE INSTEMMING Dit nummer uit 12 pagina's. bestaat van 1 mei 1973 ongevraagd eervol ontslag hebben verleend. Nog een enkele opmerking over de destijds, zelfs bij herhaling door de raad van Stavenisse ten onrechte verleende ontslagen, die door Gedeputeerde Staten zijn gecorrigeerd. Na de beslissing van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds verleende de raad ontslag. Dat gebeurde echter te vroeg, namelijk voor de afloop van een beroepsprocedure, zodat dit ontslag geen doorgang kon vinden. Bij een later geval herhaalde zich dat. Het ontslag was toen niet te vroeg, de beroepstermijn was verstreken, doch het gemeentebestuur had geen bericht ontvangen van een ingesteld beroep. Waar dit beroep wel bleek te zijn ingesteld, was ook dat ontslag ten onrechte verleend. Deze punten staan in feite geheel naast de hierboven omschreven procedure, waarom ik ze ook geheel afzonderlijk heb genoemd. Met uitzondering van de vele motieven die tot het ontslag leidden, meen ik, dat hiermee volledige opening van zaken is gegeven". Tot zover de verklaring van burgemeester van Boeijen in de Thoolse gemeenteraad. De statencommissie voor financien (waarin uit onze streek alleen gedeputeerde J. van den Bos zit) heeft maandagmiddag in Middelburg ingestemd met het voornemen van G.S. van Zeeland 125.00 gulden subsidie te geven voor de bouw van 'n zwembad aan de Zoekweg in Tholen. De Provinciale Staten beslissen hierover in hun vergadering van 16 februari. G.S. vonden dat het 25 meter openluchtbad in Tholen - stad een duidelijke streekfunctie zal vervullen, „Realisering van het Thoolse zwembadplan betekent, dat een aanzienlijk deel van de bevolking van het eiland Tholen niet langer van een zwembad verstoken zal zijn. Gezien de regionale betekenis en mede gelet op de financiële positie van de gemeente, achten wij toekenning van een investe ringssubsidie ten laste van het provinciaal ontwikkelingsfonds gerechtvaardigd", aldus G.S. in hun toelichting aan de Provinciale Staten. De financiering van het Thoolse zwembad van 1.3 miljoen gld. is nu als volgt geregeld: 200.000 gulden bijzonder regionaal welzijnsbeleid, 20.000 gulden van de bevolking, 125.000 gulden van de provincie Zeeland en 955.000 gulden van de gemeente Tholen zelf. Het jaarlijkse ex ploitatietekort is geraamd op 80.000 gulden.-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1973 | | pagina 1