Gelukkig. Nieuw jaar TIJD SAN GH by d'uitgang van het Jaer Onses Heeren MCMLXXII G0P In goede verstandhouding met alle medewerkers zijn we ook in 1972 weer tot een succesvol produktieresultaat gekomen Onze medewerkers en verder alle lezers wensen wij een goede jaarwisseling en gezegend 1973 toe Fabrikante van DE MEEST GEVRAAGDE BOKKEPOOTJES EN VEERTIEN ANDERE HEERLIJKE BANKETARTIKELEN TEL. 01660-754 - TELEX 54344 Zo is 1972 weer bijna voorbij en gaan we via oudejaarsavond het nieuwe jaar in. Gelukkig nieuwjaarzo is ook de wens van burgemeester E. van Boeijen aan alle inwoners en hier in het bijzonder aan mevr. Sandrina Meulenberg-de V os. Zij vierde immers op zaterdag 11 november de gedenkwaardige dag dat zij honderd jaar werdzodat ze tot de oudste onderdanen van de Thoojse burgemeester behoort. Bovendien was mevr. Meuten berg de eerste bewoonster van Ten Anker die honderd jaar werd Behalve haar mochten verschillende streekbewoners bijzondere feestdagen herdenken zoals een 60-jarig en zelfs 65-jarig huwelijk sjeest. De oudste inwoonster van Tholen en Sint-PhilipslandJanna Verwijs werd in november 102 jaarmaar overleed deze laatste maand van het oude jaar. 't Jaer twee en seeventig is bykans heen gegaen het gaf ons niet veel Rust, maer veelderley ellenden wy syn, als eeuwen her, met klamme vrees bevaen voor 't wreed en duyster werck van boeven en van benden 't Olympiaase Feest van vree en broederzin kwam bloedig aen syn eynd, maer oock op d'eygen velden Kwam 's spreeckwoort „Sport vereent" maer selden tot syn regt als men door 't knocken yedre weeck gewonden telde en de supporterschaer, van vreugd of woed' besielt vaeck op de vuyst ging naa 'als wilde dieren brullen en er was oock veel Mot, hetsy door 't huys gekraeck 'tsy om de krygsmagt met haer weelderige krullen Terwyl soo wel in 't verre land Amerika als by de Oosterbuur, 't verkiezingsvier fel brandde was 't gepolariseer de orde van de dag by 't warrig kies-festyn in onse Laage Landen De uytkomst bragt ons volck noch dieper in 't Moeras wie moest, soo was de vraeg, nu strakx het Land regeeren? Zal 't Baerent syn of Joop, of Bas of Frans of Hans? (wy moogen onse leydslien immers tutoyeeren?) Inmiddels heeft De Bildt ons meenge Loer gedraayt De Winter heeft ons Land zelfs heelendal vergeeten en Herfst en Lente bragten heerlyck zoomerweer terwyl de Zoomer haest geen Zoomer meer mogt heeten Soo windhoos als orkaan joegen oover ons Land der Jaergetyden houvast ging voor ons verlooren de boel stond op syn Kop. op veelderley manier en ooveral was Stryd, Krakeel. Gewelt en Tooren Maer ondertusschen wierd ons Geld steeds minder waerd wat eens een Daelder was, slonk weldra tot een Gulden terwyl sy die het Schip met Geld bestierden, sich in duystre termen en in dicke Woorden hulden Couranten bragten nieuws, maer selden was 't goed nieuws van hooger Prysen en noch hoogere Tarieven en yeder had syn wensch, of deed beloften, om in 't politiek Tournooy de kiezers te gerieven Soo gaen wy 't oud Jaer uyt ent Nieuwe Jaer weer in wat biedt 't voor Uytzigt? Alle raamen syn beslaagen hetsy voor eygen Land, het sy voor 't Wereldrond sal in dit nieuwe Jaer tog noch een Ligtstrael daagen? De werckers syn benauwt, gaet strackx de Tent soms digt? Moeten sy strackx welligt in de Wee-Wee gaan loopen? Dat kost ons noch méér Geld, dan kan men voor syn Knaack niet eens de waerde van een halve gulden koopen! Tog vierden wy dit Jaer heel feestlyck Sinterclaes de neringdoenden waaren gants niet ontevreeden op 't Kerstfeest, wéér een feest van welvaart en van Ligt schynt het als werd ter Weereld nergens meer geleeden 't Staat alles in de Vraag in dit myn somber Lied Maar segt my, heeft een Mensch dan wel het Regt tot Klaagen wanneer hem Leeven en Gezondheyt syn gegund moet hy niet moedigh dan de Last des Leevens draagen? Heft dus de hoofden op, en stapt met frissche Moed de duystre kille Poort van January binnen. Soo lang er Leeven is, isser noch altyd Hoop Soo laat ons dus vol Hoop het Nieuwe Jaer beginnen! Courantier Alle afnemers, maar ook allen die hetzij administratief, hetzij in het produktieproces zelf, daaraan hebben meegewerkt, onze dank. We hopen ook in 1973 aan weer vele handen op Tholen werk te mogen bieden en eenzelfde afzet te kunnen bereiken ééndruchtbode Nieuwjaarswensen 1973 #«beei DE WAAL B.V. THOLEN

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 9