DUS style KAA BEE PREDIKBEURTEN „.„men THOLEN OUD- VOSSEMEER Pollie Zoon SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK EENDRACHTBODE Donderdag 28 december 1972 Burgerlijke stand Kerstboomverbranding Kerstfeestviering Inbraak bij Timpa Burgerlijke stand Kom over de brug Kerstfeestvieringen POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE De Treffers vergaderden Biljarten Begeleiding begrafenissen Burgerlijke stand Kerstvieringen VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Burgerlijke stand Kerstfeestvieringen Burgerlijke stand Benoeming Bedankt Telefooncel Drukke kerstviering VERVOLG OP PAG. 5 Loop der bevolking over de maand november 1972. Geboorte: Adriana Aplonia, dv. Gerard L. v.d. Kieijn en van Anna W. van Driel; Cornelia Maria, dv. Johan v.d. Velde en van Cornelia J. Ridderhof; Adriana Apalona, dv. Marinus C. Burgers en van Jacoba C. Overbeeke; Elizabeth Jozina, dv. Petrus J. de Nijs en van Elizabeth J. Schot; Cornelia Gillina, dv. Gillis J. de Heer en van Thona J. van Nieuwenhuijzen; Dion, zv. Johannes J. Mélse en van Anna M. de Wit; Ingetje Johanna, dv. Arie J. Nederhof en van Ingetje de Romph Wilhelmina Maria, dv. Willem C. Evertse en van Pieternella W. Stoutjesdijk; Anna Mary, dv. Johannes van Belzen en van Elizabeth v.d. Berg; Maria Catharina, dv. Nicolaas J. Deij en van Teuntje Barth; Arje Klaas, zv. Anno Bolhuis en van Jantje Zijlema; Menno, zv. Leonardus A. van Oosten en van Pietertje B. Baars. Overlijden: Jacob Baaij geb. 19-10-1914 ev. Maria Aarnoudse. Huwelijk: Leendert M. Verkerke geb. 16-1-1949 en Neeltje W. Bijl geb. 1953. Vertrokken: Marina B. Quist naar Bergen op Zoom; Matthea T. Ransijn naar Goes; Hadj S. Abderrahmane naar Breda; Oda D.A. van Trigt naar 's- Gravenhage; Marion A. Meylink naar Bergen op Zoom; Cornelis A. Slager naar Eersel; Michaël C.L. van Gils naar Breda; Abraham J. Lensen (7 pers.) naar Breskens; Albert van Heinsberg (5 pers.) naar Oud-Beijerland; Johannes Nelisse (2 pers.) naar 's-Gravenhage; Adriana C. Pieper ev. Domisse naar Krabbendijke; Willem Mol naar Delft; Jacques A.E.M. Plouvier naar Bergen op Zoom. Vestigingen: Edith Le Duc-Alleijn uit Middelburg; Johan van de Velde uit Den Helder; Robert F. v.d. Laan uit Rotterdam; Ben Kaddour Benaissa uit Roosendaal; Lena Ardonne uit Fijnaart. Verhuizingen binnen de gemeente: Cornelis A. van Dijke naar Oud- Vossemeer. In samenwerking met politie en brand weer organiseert het kindervakantie- spelcomité woensdagavond 3 januari om zeven uur een kerstboomverbran ding op het voormalige kassenterrein van de heer K. Laban. De organisatoren verwachten weer dat de jongens en meisjes alle kerstbomen uit ons stadje ophalen, zodat het een groots kampvuur wordt. Tevens houden we dan op een leuke wijze onze woonplaats schoon. Leden en gasten van de bejaardensocië- téit vierden donderdag 21 december een zeer gezellig kerstfeest. Mevr. Duijzer droeg een gedicht voor, het r.k. dames koor Pius X zong enkele liederen en verschillende bejaarden zorgden ook voor een bijdrage. De presidente van het V.V.H. had eerder twee eregasten ver welkomd: de dames van Boeijen-Kats- burg en Van de Velde-Elders. Mevrouw Van Boeijen kreeg een oorkonde waarin haar dank werd gebracht vopr het vele werk voor de vrijwillige vrouwerlijke hulpverlening. Op 6 januari is er een fancy fair ten bate van de bejaardensociëteit waarvoor o.a. handwerken nu al te bezichtigen zijn in de etalage van de heer Nelisse in de Hoogstraat. Op 10 januari kunnen de sociëteitsleden en andere bejaarden deelnemen aan een excursie naar het voorlichtingscentrum van de PZEM in Middelburg. Bij Timpa N.V. aan de Wattstraat is er vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Er werd voor een paar honderd gulden aan klein geld gestolen. Daartoe moesten de koffie- en soepautomaten worden geforceerd. De in de omgeving opgestapelde kerstpak ketten liet men liggen. Verder werden bij de brandkast een paar breekijzers achter gelaten. Het wees alles op haastige- en nerveuze spoed. De politie is op de hoogte. Loop der bevolking over de maand november 1972. Geboorte: Lina Adriana M. dv. Adriajius J.A. Heijdra en van Johanna E.M. v. Thienen; Jacob Leendert, zv. Leendert M. Rijstenbil en van Dirk A. van Driel. Overlyden: Elisabeth C. Geuze geb. 29- 7-1903 ev. Martinus Sterk. Vertrokken: Maria Kievit naar Bergen op Zoom; Willem J. Versluijs naar Spijkenisse; Hendrika van Overbeeke- Duine naar Vlissingen. Vestigingen: Adriana J. de Rooij- Godeschalk uit Lekkerkerk; Adrianus J. Hommel uit Breda; Petrus J. Timmers (2 pers.) uit Halsteren. Ter aanvulling van het berichtje over de kerkelijke hulpactie „Kom over de brug" in de EB van 21 december zij nog vermeld dat de plaatselijke Gereformeerde, Hervormde en Rooms- Katholieke kerk gezamenlijk de organisatie op touw gezet hebben. Vertegenwoordigers van de drie kerken, dhr. J. Versluijs, ds. G.J. Voortman (die de zieke mevr. Moerland die veel voorbereidend werk had gedaan, verving) en dhr. A. van der Zande telden in het Hervormd Verenigingsgebouw totaal 8409,55 voor „Kom over de brug". De bejaarden hebben dinsdagmiddag 19 december in de Sociëteit het Kerstfeest gevierd. De bijeenkomst werd geopend door VVH-presidente mevr. J. Bevelander, die bijzonder tevreden was over de grote opkomst. In het kerstprogramma las mevr. Versluijs- Sybrandy het Kerstevangelie voor, pastoor A. Vermeulen hield een meditatie, zuster Krijger zorgde voor solozang en mevr. Voortman hield een kerstvertelling. Tevens was er samenzang van diverse kerstliederen, op het orgel begeleid door ds. G.J. Voortman. Verder was er nog een maaltijd. De Vrouwenbond van het NKV heeft dinsdagavond in zaal Saparof Kerstfeest gevierd. Voorzitster mevr. J. Boogaart-Adams was erover tevreden dat bijna alle leden aanwezig waren. De hoofdschotel van de avond vormde een kerstmaaltijd, die door gastheer Saparof uitstekend was verzorgd. Een gezellig samenzijn besloot de laatste contactavond van 1972. De kinderen van de School met de Bijbel hebben donderdagmiddag 21 december het Kerstfeest gevierd. Schoolhoofd B. Biesheuvel constateerde tot zijn tevredenheid dat de vele uren voorbereiding door de ouders met hun aanwezigheid gewaardeerd werden. Er was een uitgebreid kerstdeclamatorium ingestudeerd waarbij verschillende meisjes gedichten voordroegen en teksten opzegden. De diverse klassen zongen kerstliederen. Onderwijzer J. Quaak vertelde het Kerstverhaal. Een en ander kwam goed over wat aan het slot werd gewaardeerd met een langdurig applaus. Tot slot kreeg ieder kind naast een versnapering en fruit ook een leesboek. De Die Heenetrechtschool hield vrijdagmiddag in de gemeenschaps ruimte Kerstfeest met leerlingen, ouders en burgemeester J.E. van Boeijen. Schoolhoofd J.D. Vroege was OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting leverfU alles op dit gebied is voordelig en „bij de tiid" advertentie 1M teleurgesteld dat onderwijzeres mej. Hulster door ziekte afwezig was. Ze werd echter niet vergeten en kreeg thuis een fruitmand. Er werd een afwisselend programma gebracht van gedichten, het Kerstverhaal, enz. waarbij alle kinderen uit de zes klassen betrokken waren. Het hoofdonderdeel was de ruim een uur durende Kerstvoordracht, waarbij naast leerlingen en onderwijzer G. Bril ook de dames De Looze, De Leur, Vos en Polderman en de heer K. Quist optraden. De inhoud van het stuk omvatte een actie van kinderen om ook oude en eenzame mensen meer bij het Kerstgebeuren te betrekken. Ze verwezenlijkten dit door een kerstin voor bejaarden te organiseren waarbij de kinderen van de plaatselijke midden stand veel medewerking kregen. Zowel de ouders als de kinderen speelden enthousiast en kregen een langdurig applaus. Verder was er samenzang van een groot aantal Kerstliederen, op het orgel begeleid door Erica Quist. Tot slot zong men Lof zij de Heer, De Almachtige Koning der Ere. Zaterdagavond hebben de Hervormde, Gereformeerde en R.K. Kerk hun gezamenlijke Kerstzangdienst gehouden waarbij laatstgenoemde als gastheer optrad. Een kwartier voor de om zeven uur aanvangende dienst waren alle vaste zitplaatsen reeds bezet. Men moest stoelen zetten en alle beschikbare ruimte op het zangkoor gebruiken om alle bezoekers een plaatsje te geven. De dienst begon met het spelen van diverse kerstliederen door de Oud-Vossemeerse Muziek vereniging, waarna „Komt allen tesamen" werd gezongen. Pastoor A. Vermeulen sprak een welkomstwoord en opende met gebed. De heer A.P. Hoogstrate las twee schriftgedeelten voor uit Jesaja, gevolgd door een optreden van het jongerenkoor van de Sint-Willibrordusparochie o.l.v. Ad van der Zande en een declamatie van mevr. Vroege. Daarna was er samenzang, steeds begeleid door de muziek vereniging o.l.v. dhr. Delhez, „Er is een roos ontloken" en „Eer zij God in onze dagen". Ds. G.J. Voortman preekte over de vrede. Hij riep de aanwezigen op juist in deze Kerstdagen de bevolking van Vietnam in de gebeden te gedenken en alle bestaande twisten op te lossen, zodat de Kerstboodschap op de goede manier beleefd zou worden. Vervolgens was er samenzang „Nu sijt welle come" en „Midden in de winternacht", gevolgd door de tweede declamatie van mevr. Vroege. Het Chr. Gem. Koor o.l.v. dhr. A. Ridderhof zong enkele meerstemmige liederen, waarna er weer samenzang was - „Stille nacht" en „Geef Vrede". Na het tweede optreden van de zangvereniging hield dhr. Hoogstrate tot slot een gebed, gevolgd door samenzang „Dankt, dankt nu allen God" en het spelen van „Stille Nacht" door de in opleiding zijnde leden van de muziekvereniging. Dit werd met een applaus beloond. De collecte had een bevredigende opbrengst. Voor de in de Kerstnacht in de Sint Willibrorduskerk gehouden Nachtmis was bijzonder grote belangstelling. Reeds geruime tijd voor pastoor A. Vermeulen met de mis begon, waren alle plaatsen bezet. Ook door het plaatsen van stoelen kon men niet voorkomen, dat er toch nog een aantal mensen de Mis staande moest bijwonen. De gezangen tijdens de dienst werden verzorgd door het kerkkoor terwijl ook veel liederen in samenzang gezongen werden. Op eerste Kerstdag heeft de zondagschool in de N. H. Kerk Kerstviering gehouden. Ds. G. J. Voortman opende met gebed waarna een afwisselend programma volgde met twee gedichten van de kleinste en grootste groep kinderen, het opvoeren van een gedeelte uit een Kerstmusical, Kerstliederen gespeeld op bugel door Rien Bevelander, vertelling van de Kerstgeschiedenis door de heer M. Droogers. Sjaak Vogel speelde op de blokfluit de Herdertjes lagen bij nachte en de verschillende groepen kinderen zongen kerstliederen. Een vrij Kerstverhaal werd verteld door Hanny Vogel waarbij de lichten werden gedoofd en alleen de Kerstverlichting brandde, wat voor een bijzonder gezellige sfeer zorgde. Hierna namen Sjaak Vogel, Jeanette Hoogstrate, Hannie Voortman, Kobi Polderman, Aleid Biesheuvel, Hans Vroegop, Maaike Quist, Nelleke van Poortvliet, Ineke Goedgebure, Rien Bevelander en Wilma Lobbezoo afscheid van de Zondagschool. Uit handen van de leider M. Droogers ontvingen ze een Bijbeltje waarbij hij ze opriep om het geleerde in het verdere leven in de praktijk te brengen. Nadat de allerkleinsten samen hadden gezongen "Er is een kindeke geboren op aard", sloot de heer A. Hoogstrate de zondagschoolviering af waarna in samenzang werd gezongen "Komt allen tesamen". De zondagschool heeft tot 21 januari vakantie. Vrijdagavond is in de zaal 't Veer een vergadering gehouden van de biljartvereniging De Treffers. Voorzitter S. Etienne toonde zich tevreden over het afgewerkte competitiedeel, dat naast sportieve strijd voor veel leden een verbetering van het algemeen gemiddelde te zien gaf. Hij hoopte dat de resterende wedstrijden in dezelfde sfeer gespeeld mogen worden waarmee een succesvol verenigingsjaar verzekerd is. Besloten werd om de jaarlijkse feestavond te houden op vrijdag 5 januari. Het programma bestaat uit voordrachtjes en een verloting. Op vrijdag 26 januari wordt de bekerfinale gespeeld tussen de gebroeders Frans en Henk Hommel. Dan wordt ook om de derde en vierde plaats gespeeld tussen Sjaak Etienne en Jan Hommel. Om tot een avondvullend programma te komen zullen de twee leiders in de competitie, Joep de Reus en Piet Hommel, elkaar in een wedstrijd over honderd carambols de overwinning betwisten. Nooit Gedacht speelde in de zaal Saparof zijn vijftiende competitieronde: Piet Steijns - Jan Vermeulen 20 Rien Goedegebuure - Dirk van Driel 02 Rien van Daalen - Joep Ballegooij 20 Dirk van Driel - Rien van Daalen 20 Ko Geuze - Rien Goedegebuure 20 Johan van Meer - Bram Paulusse 20 Kees Vroegop - Bram van der Zande 02 Rien van Hees - Adriaan v.d. Houten 20 Bram van der Zande - Wim Heijboer' 0—2 Wim Saparof - Johan van Meer 20 Krijt op Tijd speelde in de zaal van de Heer Vroegop de halve bekerfinale Han van Daalen won van Frans Hommel A. zn. en Leo Havermans van Kees Timmermans zodat de finale zal gaan tussen Han van Daalen en T^eo Havermans. Tevens speelde het A team nog vijf competitiewedstrijden: Theo van der Logt- Sjaak Schetters 2 - 0 Frans Hommel A zn. Kees Timmermans 2 -0 Adrie Hommel - Antoon Verhees 2 - 0 Adrie Ligtendag - Piet Hommel 2 - 0 Maris Istha - Han van Daalen 0 - 7 Reeds enkele jaren geleden heeft de leiding van de rijkspolitie met het oog op het personeelstekort een voorschrift uitgevaardigd dat overbodige taken moeten worden afgestoten.Daaronder valt ook het begeleiden van begrafenissen, zo zeggen B. en W. van Tholen in antwoord op een schriftelijke vraag van de heer A. Goudzwaard (PvdA), Hij had daar naar geïnformeerd omdat onlangs een begrafenisstoet (per auto) op weg naar de begraafplaats ernstig gestoord, opgehouden en doorkruist was door achterop en tegemoet komend verkeer. Ondanks het voorschrift wordt niettemin ook nu nog bij begrafenissen zoveel mogelijk de regeling van het verkeer ter hand genomen, zeggen B. en W. verder. Deze begeleiding zou ook bij de bedoelde begrafenis plaats vinden, doch een zich plotseling elders voordoende calamiteit vergde de aanwezigheid van het beschikbare politiepersoneel. Na de teraarde bestelling kon geen begeleiding van de stoet plaats vinden. Overigens gelden de voor uitvaartstoeten geldende verkeers regels alleen voor de reis naar de begraafplaats en niet voor de terugreis. Deze politiediensten kunnen niet door reservisten worden gedaan. Het in werkelijke dienst roepen van reservisten in „normale" tijden behoort niet alleen tot de onmogelijkheid, het zou ook praktische bezwaren met zich mee brengen. De reservisten zijn meestal in loondienst, zodat een te zware belasting, zowel voor hun werkgever als voor de reservisten zelf, voorkomen moet worden. Aldus B. En W. van Tholen. Loop der bevolking over de maand november 1972. Geboorte: Leendert Marinus, zv. Jacob M. Zwagemaker en van Helena J. Rijnberg; Jan Hendrik A., zv. Jan H. Ranter en van Maria Lijbaart. Overlijden: Lena Kodde geb. 8-9-1895 ev. Simon J. Polderman; Antje v.d. Merbel geb. 8-9-1976 wed. van Cornelis M. Rijnberg; Josina L. Heijboer geb. 20- 11-1893 wed. van Marinus J. Boogaard. Vertrokken: Jacob A. Theunisse (3 pers.) naar Dordt; Adriaan J. van der Klooster naar Dordt; Albert Hogenkamp (2 pers.) naar Prinsenbeek; pers.) naar Bergen op Zoom. Verhuizingen binnen de gemeente: Cornelis Baaij (4 pers.) naar Sint- Maartensdijk. Zoals gebruikelijk is ook te Sint-Anna- land het kerstfeest door verschillende instellingen en verenigingen gevierd. De spits werd afgebeten door het be jaardencentrum de Schutse, waar donderdagmiddag een kerstwijding be gon. Behalve zij die door ziekte de kamer moesten houden waren alle be woners in de gemeenschapszaal aan wezig, toen daar een kerstwijding be gon, bijgewoond ook door een aantal bestuursleden van de stichting, waar onder de voorzitter P. J. Drooger, terwijl de directrice de leiding had. Na orgelspel: Komt, wilt nu al te saam herdenken, was er de samenzang uit gezang 14 1, 2 en 3: Nu sijt wellecome. Gelezen werd het kerstevangelie uit Lucas 2, waarop een koortje aansloot met het Stille Nacht. De schriftlezine werd telkens door die koorzang onder streept, afgewisseld met geem- schappelijk zingen. Er was bijzondere aandacht voor de kerstcantate en voor het kerstverhaal van de directrice. Het Ere zij God besloot het programma van 3 tot 5 uur, terwijl voorzitter Drooger met dankzegging eindigde. Alle in woners en ook het personeel vonden het fijn zo bij elkaar te zijn geweest. In de pauze was er thee en chocolademelk. Nog eerder Was er kerstfeestviering door de bijzondere school, namelijk dinsdag 19 december om kwart voor zeven in de gemeenschapszaal. Bijna was die zaal te klein om de talrijke ouders, die met leerlingen en personeel waren gekomen, een plaats te kunnen geven. Een verdere uitbreiding van het aantal belangstel lenden zou betekenen dat men het dorpshuis moet kiezen. Er werd ge opend met ps. 150 1 en 2, het lezen door de heer J. E. Koppejan van Jesaja 59 en gebed. Het hoofd der school zei in zijn welkomstwoord blij te zijn met een zo grote belangstelling. Daarna brach ten de leerlingen en het personeel een kerstdeclamatorium, koorzang en enkele nummers door een blokfluit- groep. Juffrouw De Rooij vertelde een kerstverhaal, terwijl kandidaat M. D. Geuze uit Poortvliet na dank te hebben gebracht aan ieder die aan het pro gramma had meegewerkt, de ouders voor hun belangstellingeer nog op wees hoe nuttig het contact is tussen school en gezin. Na dankgebed was er voor alle leerlingen een traktatie. Dinsdag 19 december vierden in het dorpshuis de bejaarden het kerstfeest, georganiseerd door de Sint-Annalandse afdeling van de bond van plattelands vrouwen. De afdelingspresidente mevr. Hage-Hoek kon ruim 60 aanwezigen begroeten,, waarna gezang 14 1, 2 en 3 werd gezongen. Op boeiende wijze bracht oud-burgemeester W. Baas het kerstevangelie met overdenking, terwijl het kerstverhaal werd verteld door me vrouw Boogaard-Bolier. Onder de goed verzorgde en sfeervolle koffiemaaltijd waren er gedichten van mevr. Hage- Hoek en het optreden van het platte landsvrouwenkoortje. Op het eind van deze goede bijeenkomst dankte de sociëteitsbestuurder M. P. Lanooy de genen, die aan dit programma hadden bijgedragen. De bijeenkomst die duurde van 48 uur werd besloten met een dankwoord door mevrouw Boogaard. - Daarna werd nog het uren, dagen, maanden, jaren gezongen. In de Hervormde Kerk was er donder dagavond goede belangstelling, al zou dit nog beter kunnen, voor de kerst zangdienst van V.Z.O.S. Daaraan werd ook medewerking verleend door het kinderkoor onder leiding van de heer W. Fase, een blokfluitgroep, gediri geerd door mej. Hendrikse, terwijl mevrouw J. Fase-Goedegebuure .voor de orgelbegeleiding zorgde. Er werd met psalm 98 1, 2 en 3 be gonnen. Kandidaat M. D. Geuze ver zorgde gebed, schriftlezing en een korte overdenking. Onder leiding van de heer J. Wesdorp was er door V.Z.O.S. vooral een goede uitviering van de Weih- nachtsmesse door Franz Gruber. De blokfluitgroep bracht Psalm 81, Dochter Sions en Een rose fris ontloken. Ook het kinderkoor bleek zich goed te hebben voorbereid op een viertal ALLE'SOORTEN Bosstraat 40 Teï. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM advertentie IM liederen. Tenslotte was er de kerstcatate voor het gemengd en kinder koor, besloten door samenzang: Eens breekt de dag des Konings aan. Na de dankzegging was er nog het Ere zij God. De her vormde zondagsschool kwam 2e kerstdag 's middags bijeen in de kerk met daarbij ook goede belangstelling .van ouderen. Ouderling M. Ampt opende de bijeenkomst, waarna er de afwisseling was van samenzang, een blokfluitquartet onder leiding van mej. Hendrikse, een programma aankondi ging door Leuntje Heijboer, declamatie onder leiding van Leuntje van Winke len, een kerstverhaal door Plony Goede gebuure, bijbeldeclamatie door de heer C. van Winkelen, een duidelijk hoor baar gedicht van Han Weijler en de door de heer J. Scherpenisse verzorgde sluiting. Afscheid was er van een zestal leerlingen die een bijbeltje kregen en eveneens de gebruikelijke tractatie van kerstboekje en fruit. Loop der bevolking over de maand november 1972. Geboorte: Abraham Cornelis, zv. Frans W. Keur en van Maria J.C. Steketee; Cornelis Leendert, zv. Pieter C. Moerland en van Elisabeth W. van Hemert; Berbera Cornelia, dv. Willem H. Klippel en van Helena C. Rijstenbil; Cornelia Dina P., dv. Johannes M. van Oeveren en van Maria J.W. Fens; Cornelis Frederik, zv. Marinus J. Hout en van Maria den Braber. Overlijden: Adriaantje Wielaard geb. 23-7-1885 wed. van Coenraad Moerland. Vestigingen: Maria C. Boomsluiter uit Gouda; Paulina L.B.D. Kuijvenhoven uit Zelhem. De NCVB-leden hebben vrijdagavond het kerstfeest gevierd o.l.v. mevr. Leune, die verschillende bijbellezingen hield. Declamatie, samen- en koorzang wisselden elkaar af. Het koortje liet o.a. het mooie lied „O Kerstnacht, schoner dan de dagen" horen. Deze kerstfeest viering werd besloten met een danklied uit gezang 135. Op eerste kerstdag vierden kinderen van de Hervormde zondagschool om drie uur in de kerk het kerstfeest. Ouders en andere belangstellenden waren ook aanwezig. Begonnen werd met het lied ,,'t Komt ons in diepe nacht ter ore, de Morgenster is opgegaan." Ds. Samsom ging daarna voor in gebed, waarna de kinderen liederen, gedichten en bijbellezingen ten gehore brachten, afgewisseld door samenzang. Ook het kerstevangelie en een verhaal werden nog voorgedragen. De middag werd be sloten met het zingen van „Ere zij God". Loop der bevolking over de maand november 1972. Geboorte: Pieter Marinus, zv. Johannes C. Geluk en van Maria Gunst; Jozina Anthonia J. dv. Cornelis J. Wessels en van Maria Hartog; Natasja, dv. Adriaan E. Oostdijk en van Johanna C.M. Valkenburg; Neeltje, dv. André N.A. v.d. Hoek en van Willemina J. Heijboer; Elisabeth Pieternella, dv. Jan M. op den Brouw en van Cornelia J. de Witte. Overlijden: Elizabeth M. Knijff geb. 25- 11-1888 wed. v. Johannes C. Westerweel. Huwelijk: Jacob P. Henstmengel geb. 14-6-1947 en Christina Quaak geb. 2-7- 1946 uit 's-Gravenhage. Vertrokken; Wilhelmina A. de Graaf naar Vlissingen; Johannes E. Hendriks (3 pers.) naar Zuid-Afrika; Maria P. Koopman naar Dordt; Johannes van de Laarschot naar Rotterdam; Helena J. Noom naar Goes; Johannes Bals naar Zuid-Afrika; Johannes G. Arnouts (4 pers.) naar Zuid-Afrika; Jozef J. Kustusz (4 pers.) naar Halsteren; Wouter F.M. Nicolasen (5 pers.) naar Terheijden; Johannes J. Baltes (3 pers.) naar Almelo; Gerrit T.M. Droog (3 pers.) naar Roosendaal. Vestigingen: Adrianus Mieloo (2 pers.) uit Leiden; Frederik Snoep uit Kapelle; Jan C. v.d. Reest (4 pers.) uit 's- Gravenhage; Zefnath Lilipalij (2 pers.) uit Amsterdam; Sewpersad A. Harkhoe uit Suriname; Corstiaan de Beeld (5 pers.) uit Krimpen a/d Lek; Hendrika C. Geluk-Elenbaas uit Oosterland; Christina Hengstmengel-Quaak uit 's- Gravenhage; Adriana M. v.d. Berge-van Eestèr uit Halsteren; Sierd Sikkema (3 pers.) uit Breda; Gommert J.J. Burger (2 pers.) uit Kapelle. De heer M. G. Meerman is per 1 april 1973 benoemd tot bestuurssecretaris van het sociale werkvoorzieningsschap westelijk Gelderland te Geldermalsen. De heer Meerman werkte voorheen op de secretarie van de voormalige ge meente Sint-Maartensdijk, werd nog voor de herindeling sociaal ambtenaar van het merendeel der Thoolse gemeen ten om na de herindeling als chef af deling sociale zaken te gaan werken. Uit zijn functie vloeide een belangrijke en THOLEN NED. HERV. KERK 10 uur ds. H. A. Samsom 6.30 uur ds. A. de Reuver Nieuwjaar 10 uur ds. A. de Reuver GEREF. KERK 10 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom 5 uur ds. L. Eringa Nieuwjaar 10.30 uur ds. L. Eringa GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman 2.30 uur leesdienst Nieuwjaar 10 uur ds. C. Hegeman CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst Nieuwjaar 10 uur leesdienst NED. PROT BOND 17.00 uur ds. H.N. Bierman, Breda HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 19.00 uur ds. B. Prakke, 's-Heer.Hen- drikskinderen R.K. KERK zaterdag 30 dec. 19.00 uur H. Mis zo 31 dec. 9 en 7 uur H. Mis Nieuwjaar 9 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur ds. K. M. Vogel 6.30 uur ds. G. J. Voortman Nieuwjaar. 10 uur ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 uur ds. Van Dijk, Bergen op Zoom 3 uur ds. L. Eringa, Tholen CHR. GEREF. KERK vrijdag 29 december Oudejaarsdienst MODIEUZE OVERHEMDEN in effen en streepdessins Grote kollektie TRICOT SHIRTS in vele kleuren. SHETLAND PULLOVERS in V-hals - Col en ronde hals vanaf 29,90 kortemeestraat 1 tel. 35367 bergen op zoom advertentie IM ook verantwoordelijke vertrouwens positie, waarbij er altijd een nauw en goed contact was met de Stichting Wel zijnszorg Tholen. Menigeen zal het wel spijtig vinden, dat een zo ingewerkte ambtenaar gaat vertrekken. De Kerkeraad der Hervormde Gemeente ontving bericht van ds. J. Jongerden te Wijk bij Heusden, dat hij voor het op hem uitgebrachte beroep bedankte. Ds. Jongeren aanvaardde een beroep naar Harderwijk. In de eerste helft van 1973 wordt waarschijnlijk in het postkantoor een zelfbedieningsruimte gemaakt. Deze wordt uitgerust met een munttelefoon- toestel. De zelfbedieningsruimte is dag en nacht toegankelijk, waardoor dezelfde faciliteiten worden geboden als bij een straattelefooncel. Haestinge was woensdagavond 20 december vrijwel geheel bezet (350 mensen)bij de Kerstfeestviering van de openbare kleuterschool. Een zeer groot aantal ouders, grootouders en andere belangstellenden waren aanwezig, toen de avond werd geopend met het zingen van het bekende kerstlied: „Nu daagt het in het Oosten" en een declamatie van de blijde boodschap door enkele kinderen. Namens de oudercommissie sprak de heer W. Donker een kort welkomstwoord, waarna samenzang volgde. Hoofdleidster mevr. J. Scherpenisse-Hage hield vervolgens met de kleuters een gesprek over het kerstverhaal, waarbij de kinderen de kerstgeschiedenis vertelden. Het eerste gedeelte werd besloten met declamatie onder leiding van juffrouw Dien, afge wisseld met kinder- en samenzang. In de pauze kregen de aanwezigen chocolademelk. Het tweede deel van de avond begon met het ontsteken van de kaarsjes op de tafeltjes van de kinderen, die waren versierd met een zelf gemaakt kerststukje. Verder was er declamatie van de kinderen over de geboorte van het Kindje in de kribbe en een verhaal van juffrouw Dien. Onder het klingelen van belletjes zongen de kleuters het klokjeslied. Tot slot dankte de hoofdleidster voor de bijzonder grote belangstelling. Ze wees ook op het belang van de Kerstboodschap voor groot en klein, waarna ze eindigde met dankgebed. Staande werd nog Ere zij God gezongen. De kinderen kregen nog een tractatie. Evenals vorig jaar, kan er op een zeer geslaagde bijeenkomst worden teruggezien. De kerstfeestviering in Sint-Maartens hof werd verzorgd door de afdeling Sint- Maartensdijk van de N.C.V.B. onder leiding van mevrouw Lindhout-van der Werf. Na samenzang uit psalm 150 en gebed volgde schriftlezing en decla matie door mevrouw R. van 't Hof-van Houdt. De schriftlezing werd met zang afgewisseld door de dames Scherpe nisse, Rijnberg en Koopman-v.d.-Rhee. Mevrouw Scherpenisse vertelde ook het kerstverhaal over Antje de werkster, die een pas kreeg voor een wereldreis en in Bethlehem belandde bij de geboorte van het Kind Jezus, er was verder nog een 19.00 uur ds. M. C. Tanis, Sliedrecht zondag 31 dec. 10. 2.30 en 6.30 uur leesdienst Nieuwjaar 10 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Nieuwjaar 10 uur leesdienst woensdag 3 januari 19.00 uur ds. de Groot, Rijssen R.K. Kerk zaterdag 30 december 19.00 uur H. Mis zondag 31 december 8 en 10 uur H. Mis Nieuwjaar 8 en 10 uur H. Mis ST.-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 uur kand. M. D. Geuze 6 uur ds. W. van Rennes, Oud-Beijer land Nieuwjaar 10 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Nieuwjaar 9 uur dhr. J. Driessen uit Utrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst Nieuwjaar 9.45 uur leesdienst donderdag 4 januari 19 uur ds. Wink uit Veenendaal STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 uur kand. W. van Laar 6 uur ds. H. A. Samsom Nieuwjaar 10 uur ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst Nieuwjaar 9.30 uur ds. J. van Prooijen SINT-MAARTENSDLJK NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. A. de Reuver 6.30 uur leesdienst Nieuwjaar 9.30 uur kand. van Loenen, Hilversum OUD GEREF. GEMEENTE vrijdag 29 december 7 uur ds. A. v. d. Meer, Oudejaarsdienst zondag 31 december 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Nieuwjaar 9.30 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30 - 2 en 6 uur leesdienst Nieuwjaar 9.30 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 uur ds. G. J. Voortman 7 uur ds. K. M. Vogel R.K. KERK zaterdag 30 dec. 19.00 uur H. Mis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 6.30 uur ds. A. G. Haring Nieuwjaar 10 uur ds. A. G. Haring Geref. gemeente 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst Nieuwjaar 11 uur student Driessen, Utrecht POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 uur leesdienst 6 uur ds. C. Mulder Nieuwjaar 10 uur ds. C. Mulder GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa 2.30 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom Nieuwjaar 9.30 uur ds. L. Eringa GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst Nieuwjaar 10 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. C. Mulder 2.30 uur eerw. heer C. J. Kesting Nieuwjaar 9.30 uur kand. M.D. Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Nieuwjaar 9.30 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 7.30 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 5 uur ds. P. Torenbeek, Hooge- veen Nieuwjaar 10 uur ds. P. Torenbeek WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk Dr. van der Eist, Stavenisse tel. 01663-400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. A. W. A. de Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Menger, Sint-Philipsland tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS St.-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. de Bruin, Sint-Annaland tel. 01665431 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer tei. 01667476 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Uijl, Sint-Philipsland tel. 01677-597 b.g.g. 01662484 WELZUNSORGAANTHOLEN Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660-350 Alarmnummer 0011 Weekend-auto-hulpdienst 0164040888 Hoogwaterstanden 31 dec. t/m 6 januari zondag 11.460.23 maandag 12.420.55 dinsdag 1.13—13.29 woensdag 1.5514.12 donderdag 2.3314.51 vrijdag 3.11—15.30 zaterdag 3.4916.09 donderdag 4 januari Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 2