Voorbij Thoolse straatbelasting 24 gebouwd, 12 ongebouwd Kerstbruid in Sint-Phiiips/and WOORD VOOR KERST VVD en CHU zwichten na urenlange discussie Schrap zetten Dam Tholen-Flipland volgend jaar open 29e Jaargang no. 6 DONDERDAG 21 december 1972 CHU en VVD hardnekkig A. M. van Engelen (VVD) Toch akkoord behalve de Korte Rente Ik kan niet anders Unaniem voor nieuwe bibliotheek In dit Kerstnummer Nieuw soort huizen Definitieve bestuurszetel vervolg op pag. 13 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholcn en Sint -Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs/ 8,-per halfjaar. Per post 9,50. Losse nummers 0,40 - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs /'0.19 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,25 btw contant. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Met Kerstfeest wordt er veel gezongen en gepreekt over het Kindje Jezus. Datis natuurlijk, want we gedenken de geboorte van de Heiland. Kerstfeest is dus ook een verjaardagsfeest. Zijn geboorte wordt dan pas goed herdacht als er beseft wordt dat het gaat om de mensJezus Christus. Niet maar om een geboren kindje, maar om de Heere Die nog leeft. Het kerstverhaal begint met de woorden ,,En het geschiedde....Dat is zoals een sprookje begint met: ,,Er waren eens...." Geen wonder dat de mensen er een sprookje van maakten. Maar dat kerstverhaal is in werkelijkheid anders.... ,,En het geschiedde.." Inderdaad, maar gelukkig is er nog een vervolg. Het kerstverhaal is niet afgelopen, want Hij leeft. Het kerstverhaal spreekt niet alleen van herders en wijzen, van Jozef en Maria, van Herodes en de schriftgeleerden, maar het kerstverhaal heeft het in wezen ook over ons. ,,Ons is geboren", zegt de Bijbel. Wat doen we daarmee. Is er het vervolg op dat is geboren door de wetenschap, dat Hij nu ook voor ons leeft. De wetenschap dat Hij voor ons naar het kruis is gegaan, voor ons uit de doden is opgestaan, voor ons ten hemel is gevaren, voor ons zit aan de rechterhand van God. Voor ons terugkomt. Uiteindelijk is dat Kerstfeest een zeer persoonlijke zaak. In een kleine Griekse stad woonde een gepen sioneerde Romeinse generaal, die daar uiter aard veel in de melk te brokken had. En toen hij vernam dat zijn keizer tijdens zijn bezoek aan Griekenland door „zijn" stad zou trekken, besloot hij dat dit een triomfantelijke doortocht zou worden. Hij zou er voor zorgen, dat de vorst alle eer kreeg die hem toekwam! En terstond ging de generaal aan t werk. Hij mobiliseerde ieder een, en dat was hem toe vertrouwd. De weg waarlangs de keizer zou trekken, werd opnieuw bestraat. Alle huizen langs de route werden opgeknapt. Triomfbogen werden op gericht en overal bloem- ve;Jeïingen aange bracht. De ruiters van het dorp moesten een erewacht vormen, de vrouwen bloemen strooien, de kinderen een welkomst lied zingen. Geen besje zou bij 't spinnewiel blijven. De generaal bemoeide zich overal mee en zag er persoonlijk op toe, dat er aan de voorbereidingen niets haperde. Toen alles tot in de kleinste details geregeld was, ging hij naar zijn woning om zijn oude gala-uniform weer aan te trekken. Maar hij was zo uitgeput, dat hij zich éven was ge- neerlegde om maar - te rusten. Het was doodstil in huis. Iedereen, zelfs de slaven, was opgecommandeerd om langs de weg de keizer toe te juichen. Toen de generaal ver schrikt ontwaakte, de keizer al passeerd Dat kon tóen. En dat gebeurt nü ook. Maar al te vaak. Wij hebben het zo druk met de voorbereidselen tot het kerstfeest! En zelfs zij voor wie dat kerstfeest méér is dan alleen een feest van ge zelligheid en lekker eten en drinken, komen tijd te kort. Daar zijn de talrijke kerstfeesivieringen van de kleuterschool af tot het bejaardentehuis toe. De koren moeten zingen en de predikers moeten preken. Alles moet ge organiseerd worden, niemand mag worden overgeslagen, zowel op het materiële als het geestelijke vlak worden topprestaties geëist en geleverd. We kunnen zó vol zijn van het Kerstfeest en de viering ervan, dat het Kerstgebeuren ons voor bij gaat. We komen er eenvoudig niet aan toe. De kerstklokken en de kerstmuziek weergalmen in onze oren, onze ogen zijn verblind door lichtjes en kaarsen, onze keel is schor van praten en zingen, want het moet allemaai gebeuren en het noet aV;emaal góed ge beuren. En dan lopen we het ge vaar, dat de epiloog van het Kers tfeest bestaat uit een lange, diepe zucht: Héhé, gelukkig, ook dót is weer voorbij. Dan kunnen we hoog stens tevreden consta teren dat het weer prima voor mekaar gekomen is Maar de kans is levens groot, dat inmiddels de Vredevorst is voorbijge gaan. Wij hebben Hem niet ontmoet, Hij heeft óns i :(-t ontmoet, terwijl v.e toch z(. druk voor Hem bezig waren. Kerstfeest laat ons zien, dat God zich met de wereld, met óns bemoeit. We kunnen dat soms maar moeilijk geloven, wanneer we zien wat wij mensen van die wereld maken. Hij wil ons, mensen, ge bruiken om de vrede op aarde (en dat betekent heel wat méér dan „nooit meer oorlog") tot werke lijkheid te maken. Maar als wij niet oppassen, zien we door de bomen het bos niet meer... gaan we tijdens onze Kerstfeestvieringen de kribbe voorbij. De voornaamste mededeling, die we onze lezers kunnen brengen over de Thoolse begrotingsbehandeling 1973, is dat de inwoners zich vast schrap kunnen zetten voor de belastingverho ging, die voor 1974 niet kan uitblijven. In feite was dit de meest concrete verwachting, die tijdens twee lange tot onnoemelijk lange begrotingsavonden uit de mond van de raadsvoorzitter kwam. Dat liet aan eerlijkheid niet te wensen over. Daaraan ging dan wel zoveel vooraf, dat niet gevergd kan worden het alles deze week ook te kunnen ver werken. Maar dat is voor het Thoolse publiek ook nauwelijks nodig bij een zo duidelijk perspectief als aangegeven. Daarmee hebben we de Thoolse inwoner voldoende voorbereid. Men heeft zelfs een jaar tijd om het te laten bezinken, al heeft men dan ondertussen wel de gemeentelijke belasting aanslagen 1972 en de hogere van 1973 betaald. Er mag daarbij de voldoening zijn, dat iedere Thoolse inwoner dan ook in ge lijke mate bijdraagt. De verschillen die er tevoren nog tussen de onderschei dene kernen, toen nog zelfstandige gemeenten, waren zijn weggewerkt. Oud-Vossemeer mag dan misschien zo'n driehonderd procent meer betalen dan tijdens die gemeentelijke zelf standigheid, de tijd toen by wyze van spreken het smidsklokje nog hun eigen dom was, maar de inwoner van Scherpenisse behoeft nu ook niet meer met enige afgunst op de Vossemeerder te kijken. Het heeft geen zin om degenen, die beide begrotingsavonden meebeleefden, af te vragen hoe zij dat hebben ervaren. Veel meer moet de informatie gaan naar hen, die daarby niet tegenwoordig waren. Nog altijd by'na honderd procent. Wanneer men nieuwgierig zou zyn naar onze indruk, dan willen we wel stellen, dat het Dageiyks Bestuur van Tholen de gehele rattaplan die begroting 1973 wordt genoemd, niet slecht heeft ver kocht. Een handig college. Dat men in het oog van de raad en zeker in het oog van de overige bevolking voor 1973 met Maandagmiddag trouwde de hoofd kleuterleidster van de Chr. Kleuterschool Prinses Marijke in Sint Philipsland. Niet alleen feest voor het bruidspaar mej. E. Abrahamse uit Anna Jacobapolder en A. v.d. Berge uit Klundert, niet alleen feest voor de familieleden, maar ook en zelfs vooral een festijn voor de leerlingen van Prinses Marijke. De foto toont het bruidspaar onder de creboog met kleuters al of niet met het vingertje in de mond, met ouders en kleuterschool bestuurders, met voorts ook een flinke schare inwoonsters die van hun belangstelling blijk gaven. Dat is nog het plezierige van het zelfstandige Sint Philipsland en dit soort gebeuren wordt op Tholen door menigeen gemist. De hoofdleidster mej. Abrahamse werkt na het verwerven van haar hoofdakte nu een paar jaar aan de Prinses Marijke kleuterschool en hoopt haar taak ook na deze trouwdag nog wat te kunnen vervolgen, ook al gaat ze dan in Klundert wonen. Na het gemeentehuis was er de kerkelijke bevestiging in de Geref. Kerk te Anna -Jacobapolder en vervólgens een gezellige receptie met daarbij ook alles wat tot Prinses Marijke behoorde. Ook de Eendrachtbode feliciteert via dit plaatje het bruidspaar en de kleuters met hun nu getrouwde juf. De gemeenteraad van Tholen heeft dinsdagnacht even na half één de begroting 1973 van zo'n 25 miljoen gulden, met algemene stemmen aangenomen. Daarby wel de aantekening van de SGP-fractie dat men niet kan instemmen met de geraamde posten voor Hedenesse, Zeeuwse Volksuniversiteit, dykrecreatie en posten voor sportaccommodatie voor zover op zondag geopend. Ook contributie voor de Europese gemeenten en de Ned.-Belglsche vereniging kregen geen SGP- goedkeuring. Overigens stond deze pary nog het meest gematigd tegenover de belastingvoorstellen, die aan deze begroting inherent waren. Na drie schorsingen fractie- en college-overleg en soms ook wel geharrewar werden ook de gemeenteiyke belastingen 1973 rond één uur na middernacht vastgesteld. De voorstellen voor invoering van de woonforensen-belasting en verhoging van de drank- en horecabeiasting, de leges voor bouwverordening, waarby men nu ook moet betalen als geen vergunning wordt verleend, en de personele belasting tot 268 opcenten werden zonder meer aanvaard. Een beslissing over de toeristenbelasting werd uitgesteld voor nader onderzoek. Dit omdat er by sommige fracties al direct aarzeling was over de tarieven en tenslotte doorslaggevend omdat ter vergadering campinghouders in de schorsingstyd de gelegenheid aangrepen raadsleden voor te lichten. De rioolbelasting voor 1973 brachten B. en W. terug, na stevige aandrang van de raad, van 66 tot 60 gulden per aansluiting (is nu 50 gulden). Ook aan de eisen van de raad inzake de straatbelasting kwamen B. en W. van Tholen wat tegemoet door de percentages voor het gebouwd van 27 op 24 (is nu 19 procent) en voor het ongebouwd van V&Vt op 12 (is nu 10 procent) te brengen. Alleen het CHU-raadslid J.De. de Korte stemde hier tegen. Hy wilde 23 procent en 11 procent voor de straatbelasting omdat hy vond, dat het resterende tekort best uit de 636.000 gulden saldi-reserve van de voormalige geneenten kon worden gedekt. Burgemeester J.E. van Boeijen kondigde aan dat nu B. en W. een stapje terug deden, in 1974 de belas tingen mogelijk weer verhoogd worden. Hij vond dat je niet naar de reserves moet grijpen - die zijn er alleen voor noodsituaties - als de middelen er nog zijn om tekorten te dekken. In verge lijking met andere Zeeuwse gemeenten zijn de voorgestelde belastingen ook niet uitzonderlijk hoog, vond de raadsvoor zitter. Hij zei ook dat B. en W. ernstig getracht hebben d neerdere lasten billijk te verdelen. Tot de basisvoorzieningen voor een vrij ingrypende belastingvoorstellen kwam. Dat echter tegeiykertyd de begroting, het college zou het niet graag onderschryven, wat luxe opzette. Het kon immers op de vingers natellen, dat het allemaal voetstoots door de bevol kingsvertegenwoordigers zou worden aanvaard. Enige marge ontbrak niet, ook al moet het dat college nog wat moeite hebben gekost enige concessie te doen. Het College poogde ook die belasting, verhogingen, z,y het niet zo cru uitge drukt, te bagatelliseren, ze in elk geval minder infrijpend te zien als de raads leden aan de andere kant van de tafel. Het past ons niet te beweren, dat de raadsleden tenslotte met een kluitje in het riet zijn gestuurd, maar aan de andere kant zal de voldoening evenmin groot zijn, dat ze na heel wat uren debatteren nu zoveel aan die begroting hebben kunnen en willen doen, dat ook hun kiezers zich de handen wrijven. Maar daarmee wordt niet tegeiykertijd beweerd, dat burgemeester en wet houders er doekjes om hebben gedaan, dat ze die raad een blinddoek zouden hebben voorgehangen. Integendeel, het college stelde duideiyk: wie wat wil, zal er voor moeten betalen. Of dat nu een betere bibliotheekvoorziening is, een zwembad, krotopruiming, sportveld of een doodgewone straatverbetering. Met name het wensenpakket van de bevolking tydens de kennismakingsbij eenkomst met nieuw Tholen werd niet zelden als boemerang teruggekaatst. Niet omdat er geen begrip zou zijn voor die wensen. Integendeel. Ook het college zag ze als basisvoor zieningen. Maar toch wel, dat als men wat wil, men ook moet betalen. Kiezen of delen. Wensen inwilligen of ont wikkelingen stopzetten dan wel ver tragen. Belastingen verhogen of zelfs niet meer aan basisvoorzieningen toe komen. Wat wil je dan als raadslid? De vereni ging, de burger in de kou laten staan? Dan wordt het onaanvaardbare zelfs aanvaardbaar. Moest het anders dan dat gebeurde? We zien dat niet zitten. Alleen kan deze begrotingsbehandeling, die we aankondigden als 'n marathon dat ook was (volgend jaar drie avonden of dagen) onze bevolking wellicht Ieren, dat men ten aanzien van wensen wel licht wat ingetogener wordt. Vooral omdat te weinig rekening werd gehou den dat men niet alleen wensen had. Immers,wat je wilt bezitten of krygen, zul je ook moeten betalen. Daarvan nu was het college duidelijk uitgegaan bij de begroting 1973 waarby men, zoals reeds bij de aanvang van dit commen taar is opgemerkt, zich ook vast schrap mag zetten voor het weer volgende begrotingsorakel en de dan weer voor komende belastingverhogingen. Waarmee we er in dit nummer niet op aansturen, dat het Kerstdiner 1972 u minder behoeft te smaken. gemeente, die ook jonge mensen wil binden, behoren volgens de heer Van Boeijen eveneens voorzieningen op sport- en cultureel gebied, zoals een zwembad, dorpshuizen, sportvelden en bibliotheken, wat allemaal in de be groting 1973 is verwerkt. B. en W. wilden de voorgestelde belas tingverhogingen doorvoeren, zodat men volgend jaar geen tweede keer pijn zal hebben voor wat een wat stringente verhoging betreft, maar nu er verlaagd is. zal dat toch het geval zijn. Temporiseren vond de burgemeester geen schande, maar een aanvaardbare zaak als je het maar met verstand doet. Zo zal het tekort dat door de tegemoet komingen met de straat- en rioolbelas ting is ontstaan, gedekt worden door verhoging van de zwembadtarieven (opbrengst 13.000 gulden), verlaging van het aandeel in de voorbereidings- kosten van het Kanaalschap De Een dracht met 15.000,- en temporisering van de voorgenomen kapitaalswerken in 1973 met 25.000 gulden. De SGP - fractie en die van de PVDA gingen direct akkoord met het compromisvoorstel van B. en W. de straatbelasting van 27/13Vi tot 24/12 te verlagen en de riool- heffing van 66 tot gemiddeld 60 gulden per aansluiting. Hoewel een ruime meerderheid (10 tegen 5) - wet houder Boender en mevrouw Deurloo waren wegens ziekte afwezig - voor deze tarieven was, bleven CHU/ARP'en de VVD maar vechten voor een nog lager tarief voor de straatbelasting. De confessionelen voor 23/11 en de libe ralen voor 22/10. Vooral de VVD had bij monde van raadslid A.M. van Engelen scherp gereageerd. De straat belasting ongebouwd noemde hij onrechtvaardig, onredelijk en onbillijk omdat de agrarische bevolking daarmee volgens hem dubbel belast wordt. „Waarom moet iemand die zijn ver diensten uit de grond moet halen, voor die grond ook nog eens extra belast worden. Hij moet toch ook net als ieder zijn belasting gebouwd betalen. Het gemiddelde inkomen van de agrariërs is vast niet hoger dan van een hoofd ambtenaar, onderwijzer, notaris, vee arts, fabrikant en laat ik er ook nog maar een burgemeester bij noemen, vond dhr. Van Engelen. Zij betalen echter alleen straatbelasting gebouwd. Het is een oneerlijke extra belasting en dan op grond waar toch al zoveel lasten op drukken, zoals waterschapsheffing e.d. Het liefst zou ik deze onredelijke belasting geheel zien verdwijnen", aldus de heer Van Engelen. De wethouder A.J. Scherpenisse was het wel volledig met het standpunt van B. en W. eens. De SGP-fractievoorzitter LJ. Koopman noemde het optreden van de liberalen, met wie men toch afspraken maakte voor de wethoudersverkiezingen, erg pijnlijk. Hij vond het jammer dat er op zo'n manier aan politiek gedaan moest worden. Van Engelen: „We dachten dat we de belastingen wel konden verlagen en als het uit de reserve kan, kunt u er ook niet tegen zijn". Tenslotte ging hij echter toch door de knieën: „Als het college niet met ons voorstel akkoord kan gaan, dan leggen we er ons met pijn bij neer. Het was een punt dat ons zwaar op de maag ligt, dat wilde ik dan toch ook zo duur mogelijk verkopen", bekende de VVD-belasting- woordvoerder tenslotte ruiterlijk. Ook ir. Geuze boog tenslotte het moede hoofd:,,Nu een meerderheid genoegen neemt met 24/12 voor de straatbelasting wil ik daarmee om twee redenen meegaan: ten eerste ben ik beducht voor de rente in 1973, die waarschijnlijk niet dezelfde meevaller voor de gemeente gaat worden als dit jaar met dan even tuele gevolgen voor de begroting en ten tweede moeten we over geld kunnen be schikken voor de proef met avond bussen voor bezoekers van het ziekenhuis Lievensberg, aldus ir. Geuze. Hij achtte overigens het beleid van B. en W. in tegenstelling met de raadsvoor zitter wat te voorzichtig. Alleen het CHU-raadslid De Korte hield tot het bittere einde vol en verklaarde „echt niet" te kunnen instemmen met 24 procent straatbelasting voor het gebouwd en 12 procent voor het onge bouwd. Met veertien tegen een stem werd dit dus aangenomen. De heer Koopman slikte toen zijn blijdschap over algemene instemming nog tijdig in. Aanneming van de begroting 1973 hield ook in, dat alle raadsleden instemden met de 64.796,- voor de nieuwe biblio- theekopzet op het eiland Tholen. De SGP had in eerste instantie nogal wat financiële bezwaren naar voren ge bracht. Moet dat nu zo'n hoog bedrag zijn en blijft het daar ook bij. Tenslotte deed fractievoorzitter Koopman namens zijn collega's de toezegging de bibliotheekpost op de koop te zullen toenemen, al hoopte hij dat hij in de raadszaal niet op de bibliotheken moest terugkomen vanwege smerige lectuur, die kon circuleren. De burgemeester had tevoren de biblio theek volksontwikkelingswerk van de eerste orde genoemd en 'n beste soort van basisvoorziening voor de leef- baarheid van de gemeente. Het initiatief van de twee stichtingen, die, zij het met moeite, geheel uit particuliere kring zijn opgericht, wilde de heer Van Boeijen positief waarderen. Wethouder Scherpenisse zei in zijn beantwoording van de algemene beschouwingen, dat een goede bibliotheek voor de gemeen schap van het grootste belang is. Hoewel hij het bezwaar van de koppelsubsidie die hieraan is verbonden, erkende, omdat de gemeente buitenspel wordt gezet wanneer men deze bijdrage niet verleent, wilde hij die rijks- en provin ciale subsidie toch niet laten lopen. Uitstel kan afstel betekenen,zei wet houder Scherpenisse. Hij wees verder op het belang van de bibliotheek voor het basis- en voortgezet onderwijs. De uitleenposten blijven in elke kern gehandhaafd en worden bemand met vrijwilligers, die voorlichting en bijstand van een beroepskracht krijgen. De besturen van de twee bibliotheek stichtingen (openbare en prot.chr.)zijn verantwoordelijk voor de aankoop van de boeken. Dat betekent dat de plaat selijke geaardheid tot haar recht zal Toen was de koningvoorbij De zware Thoolse begrotingskluif Een ruime raming liet nog wat soepelheid toe. Straatbelasting ongebouwd heet hangijzer. Dam naar Sint Philipsland binnen half jaar openbaar. Bibliotheckfederatie gaf raads leden inzicht. Raad gaf inmiddels vier gulden per inwoner. NVV Smerdiek had jubilarissen. Klcuterjuf werd kerstbruid. Ook gouden kerstbruidspaar. Flinke kerstpuzzel. Eilandclubs voetbalden 1972 goed uit. Proberen met gemeenteiyke ziekenhuisbus. Denken we om een extra bezoekje met kerst aan ziekenhuis en thuis - zieken? Prettige kerstdagen voor iedereen MEN NOEMT HEM OOK VREDEVORST Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. komen als de bevolking zich werkelijk interesseert voor dit werk. Zowel voor de studerende als de werkende jeugd is er grote behoefte aan deze voorzieningen en ook vele ouderen zullen er profijt van hebben", aldus wethouder Scherpe nisse. Wethouder C.J. Moerland kondigde in antwoord op de algemene beschou wingen van de raadsleden aan, dat volgend jaar dertig huizen worden gebouwd van een nieuw type. De woning wordt een meter smaller en langer dan de huidige woningen, waardoor grond bespaard wordt. Men zal dan ook nog binnen de huurprijzen kunnen blijven, die nu gelden. Het worden huizen met vier slaapkamers waarvan een op de vliering. De bouw gebeurt overigens door de Stichting Beter Wonen te Tholen-stad,aangezien de gemeente volgens wethouder Moerland de sociale woningbouw geheel in handen van de Woningstichting heeft gegeven. Het is ook de bedoeling dat die woning stichting buiten het gemeentebestuur blijft, al is er wel nauw overleg en zitten er twee raadsleden in die stichting, aldus dhr. Moerland. Hij antwoordde op vragen van raads leden verder dat de meerderheid van de Woningstichting voor centraal onder houd van de voortuintjes van de woningwetwoningen is, wat 2,20 huur per maand meer kost. Dit betaalt de woningstichting weer door aan de gemeente, die het werk doet. De burgemeester vulde nog aan dat de wil van het Rijk is, dat woningstich tingen los van de gemeente staan. Het is particulier initiatief. De gemeenteraad besloot verder in de van half zeven tot een uur durende begrotingsraad, volgend jaar een beslis sing te nemen over de definitieve bestuurszetel van de gemeente Tholen. Het PvdA-raadslid P. van Schetsen had hier sterk op aangedrongen, gesteund door CHU/ARP en SGP. De burge meester vond dat zo'n uitspraak geen effect heeft. „Het is niet zinnig als je met tijdelijke oplossingen kunt volstaan nu er in een reeks van jaren toch geen geld is voor nieuwbouw", aldus dhr. Van Boeijen. De heer De Korte diende zijn toegezegde motie over vestiging van een rayonbureau van de rijkspolitie in Sint-Maartensdijk niet in, nadat de De dam door de Krabbenkreek tussen Tholen en Sint - Phi lipsland gaat medio 1973 officieel voor het verkeer open. Nu is de werkweg van Rijkswaterstaat nog niet voor het openbare verkeer beschikbaar. Dat belangrijke nieuws heeft de Zeeuwse Gedeputeerde mr. Schlingemann dinsdagmiddag in de Middelburgse Statenzaal meegedeeld in antwoord op een vraag van het CHU- Statenlid E. Ph. Nieuwkerk uit Poortvliet. Welke voorzieningen daarvoor op de smalle (asfalt) Krabben- kreekdam getroffen worden, was nog niet bekend.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1