i nieuws Foto Limovi PREDIKBEURTEN Gezocht: de vrouw bij wie eenTfcn Cate Stringjor panty niet past. 2 EENDRACHTBODE Donderdag 23 november 1972 ra THOLEN Gewonde bij aanrijding Collecte Huisvrouwengymnastiek Dammen Schaken OUD- VOSSEMEER Vergadering landarbeidersbond «w* mnuuu Winkelaktie 2 Volleybal Pollie Zoon POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Schaken Oud papier Tafeltennis Vierhonderd duiven U kunt het proberen bij: Biljarten Boekenmarkt Sinterklaas Postduivensuccessen Tobec versloeg Amigos SINT-ANNALAND Actie voor kleedlokaal Brandje Floriade Vogel- en bloemenshow Ze kunnen er wat van STAVENISSE Oogstcollecte Bus in de sloot Parkeerverbod Motorjacht in moeilijkheden SINT MAARTENSDIJK Collecten Derde lustrum NCVB Mislukte inbraak SCHERPENISSE Bedankt Tijdens de winkelweek Oogstcollecten POORTVLIET Ouderavond openbare basisschool Bonte avond Oogstcollecten Oliebollenactie SINT-PHILIPSLAND Nieuws en advertenties Aanbesteding nieuwe straten Vervolg pag. 7 m tholen^; P STAVENISSE OUD- --r=^3 MOSStMEER yfJ POORTVLIET Bij de Vossemeerse afrit van de nieuwe brug zijn zaterdag om kwart voor twee een tweetal auto's tegen elkaar gebotst, waardoor van L. uit Oud-Vossemeer bewusteloos en hevig bloedend met de Rode Kruis-ambulance naar Lievensberg in Bergen op Zoom moest worden gebracht. In het ziekenhuis, waar hij al gauw bij kennis kwam, bleek hij een slagaderlijke bloeding en hersenschudding te hebben opgelopen, 's Avonds mocht Van L. nog naar huis terug. Het ongeluk gebeurde toen hij van de afrit van de brug links richting Oud-Vossemeer reed, toen daar zijn plaatsgenoot L.V. met een snelheid van ongeveer 110 km. aan kwam rijden. V. zag de botsing aankomen, maar kon door remmen de aanrijding niet voorkomen. Van L. werd in de flank gegrepen, en uit zijn auto geslingerd. Hij was de voorrangsweg opgekomen, daar hij dacht dat de van Oud- Vossemeer komende V. nog ver genoeg af was, maar deze snel rijdende auto mobilist was eerder bij hem dan hij verwachtte. Dr. A.W.A. de Looze verleende eerste hulp. Beide auto's waren total loss. Zaterdagmiddag was er op de Parksingel nog een lichte aanrijding waarbij alleen wat materiële schade was. Omdat M.L. uit Sint-Maartensdijk meende te ver zijn doorgereden op de kruising Parksingel/Ten Ankerweg reed hij tegen de achter hem staande auto van W.B. Omdat de beide bestuurders het over de lichte schade (een paar honderd gulden) niet eens konden worden, maakte de politie proces-verbaal op. De collecte voor de Vereniging tot Steun aan de Nierstichting heeft in Tholen f 652,74 opgebracht, waarvoor alle medewerkers(sters) weer hartelijk dank wordt gebracht. Als sluitstuk van de feestelijkheden rond het 75-jarig bestaan van Udi Bergen op Zoom zijn er zaterdag huis- vrouwengymnastiekwedstrijden van de Zebra gehouden. Aan de wedstrijd A. normale oefenstof namen ook twee ploegen van Olympia deel, die respec tievelijk 77.25 en 75.95 punten haalden. De Thoolse damclub De Eendracht speelde in De Kroon een wedstrijd tegen 's Gravenpolder die met de uitslag 7 13 eindigde. J.A. van Akkeren - A. Quakkelaar 02 P.C. v.d. Velde - A. van Overbeek 20 K. Droogers - M. Quakkelaar 02 P. Nieuwenhuize - N. Tramper i1 A. van Akkeren - M. Nijsse 02 S. Schot - F. Harthoorn 02 J. de Rijke - M. Boogert 11 A. Polderman - P. Geelhoed 11 W.A. Boogerd - R. Nijsse 11 M. van Poppel - N. de Winter 11 Er waren ook nog twee persoonlijke wedstrijden van Zeeland: K. Droogers - Bronke 20 Vinke - A.J. van Akkeren 02 De uitslagen van de schaakwedstrijden zijn: P. Bout - R. van Zetten 10 A. de Bode - Koevoet 01 P. Roggeband - S. Potter 01 Koevoet - A. Lindenberg 01 A. Quist-van Osch 10 Vriendschappelijk: R. van Zetten - P. Bout 01 A. de Bode - S. Baijense 10 A. de Bode - S. Bout 01 De competitiestand op het ogenblik is: P-Bout 10 9 0 1 9 S. Pottef- 6 5 0 1 5 A.Quist 6 4 0 2 4 A. Lindenberg 6 3 0 3 3 S. Baijense 3 2 0 1 2 A. de Bode 6 2 0 4 2 van Osch 3 10 2 1 Koevoet 3 10 2 1 A.J.Roggeband 4 10 3 1 P. Roggeband 2 0 0 2 0 R. van Zetten 5 0 0 5 0 In „Hof van Holland" vergaderde de Oud-Vossemeerse afdeling van de Landarbeidersbond Sint Deus Dedit. In zijn welkomstwoord wees voorzitter A. Hommel Jaczn. op de noodzaak - ook voor de arbeiders in de agrarische sector - om bij de tijd te blijven. Vooral ook voor wat de vele sociale veranderingen betreft is het gewenst georganiseerd te zijn en voorlichtingsavonden als deze bij te wonen. Daarom ook had de voorzitter een groter opkomst verwacht, al moest men het in het verleden wel eens met nog minder doen. Nadat secretaris C. van Dorst zijn over zicht had geleverd, kwam de heer P. Kenter van het hoofdbestuur uit Goes aan het woord. Hij gaf een voor de aan wezigen interessante toelichting op de vele sociale wetten, zoals kinderbijslag, weduwen- en wezenpensioen, A.Ö.W., enz. De aanwezigen concludeerden, dat men er toch eigenlijk te weinig van v - 1SINT- \S\HV^ MAARTENSDIJK JAC0BAP0LDER afwist. Voorts werd het voornemen kenbaar gemaakt om de drie vakbonden voortaan federatief te laten optreden, nadat het voor en tegen van een fusie was afgewogen. Omtrent de op handen zijnde nieuwe C.A.O. verklaarde de heer Kenter, dat men daarover wel druk doende is maar dat thans nog geen overeenstemming is bereikt. Ondanks het feit dat men door de indexeringstoeslagen thans een remmende houding van de werknemers ervaart, achtte het hoofdbestuurslid de mogelijkheid op een loonsverhoging toch wel aanwezig. Men zal er wel rekening mee moeten houden, dat het in twee fasen zal gebeuren, n.l. in januari en in juli. Bij de rondvraag was er de informatie of de vrouw na eventueel overlijden van haar man recht op een uitkering heeft via de regeling rentezegels. Een vraag, die bevestigend werd beantwoord. Maandag 27 november start de Vossemeerse winkeliersvereniging met het tweede deel van de aktie 1972. Met uitzondering van woensdag 29 november zijn er dagelijks trekkingen, waartoe verschillende opdrachten op de achterzijde van de loten moeten worden uitgewerkt. Tijdens de eerste week in oktober zijn al ruim 8300 loten inge leverd als een goede basis om ook het tweede deel succesvol te doen verlopen. Waarschijnlijk vindt de trekking van de hoofdprijzen plaats op 6 december. Amigos speelde vrijdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen een heren- en damesteam uit Oud - Gastel. De heren bezoekers wonnen de eerste set met 1614, de tweede set was voor de Oud Vossemeer met 159. De derde en beslissende set eindigde ook in het voordeel van Amigos 154, zodat Vossemeer met 21 winnaar werd. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 -365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting leverfU alles op dit gebied is voordelig en „bij de tyd" De Amigos dames zorgden voor een ver rassing, door hun tegenstandsters, die uitkomen in de regio Roosendaal en in competitieverband bovenaan de ranglijst prijken, achtereenvolgens te kloppen met 15-10, 15-4 en 15-1. Dat werd dus 3-0 voor Amigos. Ook in de tweede wedstrijd kwamen beide plaatselijke teams tot winst. De heren Amigos wonnen met 15-0 en met 15-12, de dames met 15-b en 15-8. Zo te zien zou men in competitieverband eigenlijk beter voor de dag moeten kunnen komen, dan tot dusver duidelijk werd. De Oud-Vossemeerse schaakvereniging heeft een begin gemaakt met de tweede juniorencompetitieronde: Michiel de Looze- Jan Willem Slager 10 Jan Willem Slager-Annelies van Dienst 10 Annelies van Dienst-Karin Vos *A'A Michiel de Looze-Karin Vos 10 Door het nog te geringe aantal senioren doen de drie sterkste junioren, Michiel de Looze, Rien Plompen en Jacky Smits, ook aan de seniorencompetitie mee: A. Vermeulen-Rien Plompen 10 A. Biesheuvel-Gerrit Vis 10 A. Biesheuvel-Michiel de Looze 10 Binnenkort wordt er een schaakwedstrijd tegen de buurman Sint-Philipsland gespeeld. 'De Oud-Vossemeerse Muziekvereniging heeft zaterdag met twee auto's 4830 kilo oud papier opgehaald voor het i instrumentenfonds. De Oud-Vossemeerse tafeltennisvere niging Velocitas zag zaterdagavond zijn wedstrijd tegen Veritas uit Poortvliet voor de tweede maal afgelast. Twee Poortvlietse spelers waren door ziekte verhinderd. De wedstrijd is nu naar komende zaterdagavond verschoven. Er werden door Velocitas nog wel vier onderlinge competitiewedstrijden gespeeld. Ad van Gorsel - Corie Pipping 20 Anja Hoogstrate - Hettie Klippel 20 Lineke Vogel - Ad v. Gorsel 02 Ad v. Gorsel - Hettie Klippel 20 Voor de door de Postduivenvereniging De Zwaluw voor a.s. zaterdag georgani seerde postduivententoonstelling zijn al vierhonderd duiven ingeschreven van melkers uit Tholen, Sint-Philipsland en West-Brabant. De keuring zai in (je voormiddag plaats vinden door de heren Van Achtmaal uit Dinteloord en Heeren 'uit Roosendaal.Om twee uur is de zaal voor het publiek geopend en om drie uur vindt de trekking plaats van de Probeert u zelf maar. Kies een panty volgens het Ten Cate maatsysteem. Kijkt u maar op de maatplakker op de verpakking of op het maatschema bij ons in de winkel. Voor prijzen van f 2.95 tot f 4-95- In de kleur die u aanstaat. En als u die ene vrouw bent, bij wie de Ten Cate Stringlon panty niet past? Dan stuurt u hem gewoon terug en krijgt u gratis een nieuwe panty. En reken maar dat die zal passen.Wij zoeken nog steeds naar de vrouw bij wie het Ten Cate maatsysteem niet opgaat. GELUK, Markt 7, Tholen Fa. H. A. VAN HOUTE EN ZN., Kaaistraat 1, Scherpenisse FA. G. C. HAGE. Kaaistraat 4, Sint-Maartensdijk Fa. G. de Rijke en Zn., Voorstraat 38, Stavenisse L. VAN DRIEL, Molenstraat 23, Oud-Vossemeer advertentie IM verloting, waartoe ook burgemeester Van Boeijen is uitgenodigd. De Poedelaars speelden vijf competitie wedstrijden met de volgende uitslagen: Jan Heijboer - Leen Klippel 20 Nico Deronde - Rinus Boogaard 11 Rien Pipping - Piet Moerland 02 Leen Klippel-Teun Schot 20 Adriaan van Poortvliet - Jan van Gorsel 20 De biljartvereniging Nooit Gedacht speelde zowel voor de beker als in competitieverband. Voor de beker werd het: Bram Paulusse - Wim Heijboer 02 Johan van Meer - Dirk v. Driel 02 Wim Saparof - Joep Ballegooy 02 Bram v.d. Zande - Jan Duine 20 Jan Voormeulen - John Schoep 02 Kees Vroegop - Ko Geuze 02 Competitie: Rien Goedegebuure - Jan Voormeulen 20 Leo Vroegop - Wim Heijboer 02 Leo Vroegop - John Schoep 20 Ko Geuze - Joep Ballegooy 02 Bram v.d. Zande - Jaap Ponse 20 Rien v. Hees - John Schoep 20 Jaap Ponse - Jan Duine 02 Wim Saparof - Adr. v.d. Houten 20 Bram Paulisse - Piet Steyn 02 Kees Vroegop - Wim Heijboer 02 Kees Vroegop - Wim Saparof 20 Bram Paulisse - Jaap Ponse 20 Jan Voormeulen - Leo Vroegop 20 Kees Vroegop - Jaap Ponse 20 De Treffers biljartten zes wedstrijden voor de clubcompetitie: Joep de Reus - Jos Hommel 20 Piet Hommel - Henk Hommel 20 Peter Schoep - Bart den Hollander 0—2 Jan Hommel - Jan Havermans 02 Sjaak Etienne - Bas de Koning 20 Frans Hommel - Antoon Verhees 20 Krijt op tijd Speelde de kwartfinale van de clubbeker. Han van Daalen versloeg Antoon Verhees. Verdere competitie- uitslagen: A-team: Piet Hommel - AntoonVerhees 20 Maris Istha - Theo v.d. Logt 02 Sjaak Schetters - Herman Zeeman 20 B-team: Toon Brusselaars - Rien Goudzwaard 02 Leo Havermans a - Leen Vroegop 02 Johan Vroegop - Henk van Daalen 20 De wedstrijd van De Treffers en De Poedelaars tegen Steeds Beter uit het Belgische Essen werd met een klein verschil opnieuw door de buren gewonnen. De boekenmarkt in het verenigingsge bouw heeft zaterdag 105 gulden opgebracht voor het jeugdwerk van de Ned. Herv. Gemeente. Er was goede belangstelling, zodat de voorraad grif van de hand ging. De ijsclub De Eendracht organiseert zaterdagmiddag om twee uur in zaal 't Veer een Sinterklaasfeest voor de schoolgaande kinderen en kleuters van de leden. Voor de oudere jeugd speelt 's avonds vanaf zeven uur de beatgroep Park Lane. Op woensdag 29 november zal Sinterklaas ondanks de drukke verkie zingsdag de gehele middag op de R.K. Sint Anthoniusschool zijn. Dinsdag 5 december zijn Sint en Piet op d e Henetrechtschool en de Chr. Kleuterschool Hummelvreugd. Op de school met de Bijbel zal 't les programma die dag geheel in 't teken van Sinterklaas staan zonder dat hij in levende lijve komt. Tenslotte bezoeken Sint en Piet op 6 december de R.K. Kleuterschool Sint Janneke. Antoon van Daalen heeft op een tentoonstelling van de Vrijheidsduif in Kruiningen in de klasse driejarige doffers en in de klasse 6a jonge duivinnen een tweede plaats gewonnen. Tevens won hij de vierde prijs in de klasse vierjarige duivinnen en de vijfde in klasse 6b jonge duivinnen. In Sint - Willibrord won de heer van Daalen met een oude en jonge doffer en een oude en jonge duivin een tweede en vierde plaats. In den Bosch tenslotte won hij een vijfde prijs. DeThoolse-Bergse combinatie heeft in twee sets gewonnen van Amigos. In de opstelling van Bram Keyzers, Frans van Treyen, Geert Dijkman, Andre Pollie, Gerrit Vis en Vin Keyzers nam men in de eerste set wel 'n 60 voorsprong, maar toen had Amigos zijn kruit verschoten en verloor met 615. Inde tweede set gaf men tegen het sterke Tobec aanvankelijk goed partij tot de stand 1111, maar in de slotfase moest Amigos toch nog het onderspit delven wat gezien de spelverhouding de juiste uitslag was. De voetbalvereniging W.H.S. heeft zaterdagavond met een bingo-avond in het Dorpshuis 'n actie het dorpshuis een actie gestart voor de bouw van een nieuw kleedlokaal met kantine. Behalve subsidie van de ge meente moet de vereniging een grote mate van zelfwerkzaamheid aan de dag leggen, stelde burgemeester J. E. van Boeijen destijds in de gemeenteraad. Dat doet WHS behalve met bingo avonden ook met de verkoop van schuldbewijzen van 25 gld., waarmee men zo'n 10.000 gulden binnen wil krijgen. Op de eerste bingo-avond, waarvoor goede belangstelling was, kwamen via vele gezellige spelletjes met aardige prijzen (hoofdprijs een transis torradio) de eerste honderden guldens al in het laadje. Op 22 december organi seert WHS een wildbingo. Zondagmiddag rond half vier was er brandalarm.Echt dit keer, maar het brandje in de kas van Moerland's bloemenhandel was zo geblust zodat de parate vrijwillige brandweer de auto nog wel uit de garage reed, maar niet meer hoefde op te treden. In het Dorpshuis hield maandagavond 20 november de heer van Bohemen een lezing met dia's over de Floriade in Amsterdam. Niet zo maar ergens een plaatje geschoten, maar vanaf opbouw tot de laatste dag werd in beeld gebracht. Dat gebeurde op bijzonder aantrekkelijke en smakelijke wijze door deze oud-onderwijzer, die zonder overdrijving een schitterende collectie dia's van dit, gebeurett heeft. In aanmerking nemende dat deze avond voor de plattelandsvrouwen, voor leden van de landbouwverenjging ter plaatse en ook nog voor de bejaarden vrij toegankelijk was, dan moet de opkomst als ver beneden de verwachting worden aangemerkt. Temeer jammer, nu het zo'n boeiende bijeenkomst werd door een uitstekend voorlichter. Alleen leverde de wat minder goede opkomst de wel aanwezigen meer kansen op voor een prijsje via de gehouden verloting. In het Dorpshuis organiseert de Vogelvereniging Vogelvreugd zaterdag middag om twee uur een vogel - en bloemenshow. Het is weer de moeite waard om het groot aantal kanaries, tropen,- grote en kleine parkieten alsmede agaporniden te bekijken te midden van vele bloemen. De 20 meisjes en jongens uit de B-groep van dammen leveren elke wedstrijdavond weer verwoede gevechten op het bord. Ze proberen hun tegenstander in de val te laten lopen, schijven te winnen door offercombina ties en op zijn tijd worden ze zelf ook het slachtoffer. Twee nieuwe jeugdige leden, Sander Westdorp en Kees Goedegebuure, zijn nog ongeslagen. Een overzicht van de stand in de groep volgt hieronder: 1. Sander Westdorp 2. Kees Goedegebuure 3. Corrien van Driel 4. Aad van 't Hof 5. Menno Noteboom 6. Frans Burgers 7. Jan Fase 8. Rien Heijboer 9. Peter van Popering lO.Adrie Rijnbergö 11 .Annelies van Drie 12. David van Driel 13. Anne Pleune 14. Han van Poperinj 15. Ineke Vroegop 16. Ymen de Boer 17 Sander Goedegebuure 18. Johan Vroegop 19. Sjaak van Dijke 20. Jackie Westdorp De senioren in Havenzicht kregen maandagavond tot hun spijt te horen dat de heer C.J.J. Kooijman wegens verhuizing naar Bergen op Zoom zijn lidmaatschap op zei. De heer Kooijman behoort tot de oudste leden. Elke maandagavond was hij present. Zijn sportiviteit en activiteit en vooral zijn stuwkracht zal bij de leden dankbaar in herinnering blijven. Voorzitter C.W. Goedegebuure sprak zijn dank namens de vereniging uit en wenste de heer Kooijman een goed verblijf toe in de Waranda. 8 8 0 0 8 6 6 0 0 6 8 5 1 2 5'/J 8 5 1 2 5'/2 8 5 0 3 5 6 4 0 2 4 8 2 4 4 4 8 3 2 3 4 8 4 0 4 4 3 1 2 3Vj 8 2 3 3 3Vj 8 3 1 4 3'A 6 3 0 3 3 6 2 2 2 3 6 3 0 3 3 8 3 0 5 3 6 2 1 3 2'A 8 1 0 7 1 8 0 1 7 '/2 6 0 0 6 0 De in de Hervormde gemeente op dankdag gehouden oogstcollecte heeft 3517 gulden opgebracht. Even buiten Stavenisse op weg naar Bergen op Zoom moest buschauffeur J.M. van Krijger Tours in verband met een tegemoetkomende auto en een voor hem rijdende fietser afremmen. Tengevolge van de gladde weg - bietenslik en regen - slipte de bus zodat het v oertuig in de sloot terecht kwam. Het CHU-raadslid J.D. de Korte heeft B en W schriftelijk gevraagd op korte termijn een afwisselend parkeerverbod in te stellen in de Pr. Irenestraat, Pr. Bernhardstraat en Pr. Beatrixstraat. In deze te smalle straten wordt veel last ondervonden varhet links en rechts parkeren van auto's. Een dergelijke maatregel werd al voor diverse straten in de nieuwbouw van Sint Maartensdijk getroffen. Toen de Thoolse politie zondagmiddag rond half drie een berichtje moest overbrengen naar een jacht, zag men op de dijk een boot in moeilijkheden die met seinen en een rode vlag de aandacht probeerde te trekken. Het was een motorjacht met sportvissers uit Lepelstraat die omhoog was gevaren op de plaat. Er werd contact opgenomen met de rijkspolitie te water in Wemeldinge en Willemstad, waarna ook de reddingsboot uit Burghsluis uitvoer. Deze had evenals het motorjacht echter een grote kiel, zodat er een vlet uitgezet moest worden om de opvarenden na spannende momenten van boord te halen. Ze werden vanaf het woelige water tussen Stavenisse en de Zeelandbrug overgebracht naar Zierikzee. Bij hoog water werd geprobeerd het jacht los te krijgen. De Thoolse politie waarschuwde de familie Goor in Lepelstraat tenslotte nog om hun verwanten in Zierikzee te komen ophalen. Het bange avontuur was nog goed afgelopen. De collecte voor de vereniging tot steun aan de nierstichting heeft netto 370,67 opgeleverd waarvoor alle gevers(sters) en medewerksters weer hartelijk dank worden gebracht. Dat geldt ook voor de inzameling voor het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton waarvoor ruim 230 gulden binnen kwam. De helft van dit bedrag komt tengoede aan de jeugddrumband die de collecte verzorgde. De op dankdag in de Ned. Herv. Kerk gehouden oogstcollectes hebben voor de diaconie/ 3123,75 opgebracht, voor de kerkvoogdij en restauratie ruim 3256,00, de deurcollecte voor het ziekenfonds 870 gulden en de collecte voor het maatschappelijk werk/ 298,24. Onder leiding van mevr. Lindhout- v.d. Werff heeft de NCVB-afdeling donder dagavond het derde lustrum gevierd met 30 van de 36 leden. In gedichten en korte verhalen werd het vijftienjarig bestaan naar voren gebracht. Als blijk van waardering voor het vele werk in die vijftien jaar, kreeg de presidente een boeket bloemen van de leden. Verder werd de avond op feestelijke wijze, met een klein etentje, doorgebracht. Bij de N.V. herenkledingfabriek Mayfair aan de Nijverheidsweg is er vorige week dinsdagavond tussen half tien en tien uur een mislukte inbraak gepleegd. Door het ingooien van een ruit kwam men de fabriek in, maar toen later de sirene en het zwaailicht van de alarminstallatie in werking traden, gingen de inbrekers op de vlucht door de deur open te maken. Hoewel de politie de brug bij Tholen en de dam naar Sint Philipsland heel snel had afgezet en ook de West - Brabantse politie werd gealarmeerd, leverde dat alles geen resultaat op. Enkele wandelende dames en twee zoons van de heer L. Koopman die terugkwamen van theorieles bij autorijschool L. de Graaf in Scherpenisse, waren ooggetuige van de vlucht van de daders. Ds. W.C. Lamain uit het Canadese Grand Rapids heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente van Scherpenisse op hem had uitgebracht. kunt U nog profiteren van win kelweekbonnen bij aankoop van foto-toestellen, filmpjes, flits- lampjes, enz., enz. BIJ Kerkstraat 27 advertentie IM 2300 gulden voor de kerk en ruim 1400 gulden voor de diaconie binnen, in de Ncd. Herv. Gemeente ruim 4800 gulden. Op dankdag zijn er zoals gebruikelijk weer oogstcollecten gehouden. In de Gereformeerde Gemeente kwam er Onder grote belangstelling heeft de openbare basisschool op dinsdag 14 november een ouderavond gehouden. De voorzitter van de oudercommissie dhr C. J. v. Dijke opende deze avond met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen, in het bijzonder burgemeester V. Boeyen en de schoolarts Mevr. Germing-Steidl. De laatste kreeg meteen het woord om te spreken over „Medische begeleiding van het schoolgaande kind". In samenspraak met de aanwezigenkwamen de belangrijkste aspecten van die begeleiding aan de orde. O.a. eetgewoonten, slaapgewoonten en het aspect van de lichamelijke verzorging. Na de pauze werden de jaarlijkse verkiezingen voor de oudercommissie gehouden. Aftredend waren A. de Bruin en M. v. Oudenaarde, die niet herkiesbaar was. Gekozen werden A. de Bruin en M. Hoek. Beiden namen hun verkiezing aan. De voorzitter dankt het scheidende oudercommissielid voor al hetgeen hij heeft gedaan voor de school en bood hem hiervoor een attentie aan. Hierna vertoonden de leerkrachten L Paape en J. A. de Boe dia's en films over het gebeuren op school. Bijzonder in de smaak viel het onderdeel St.-Nicolaas, de kinderen genoten zichtbaar op de film en de ouderen bij het zien van hun kinderen. Na de rondvraag sloot Dhr. J. A. de Boe deze avond en dankte alle aanwezigen voor hun opkomst en medewerking. Hij deelde vast mede dat in december een contactavond belegd zal worden, waarop iedereen de tijd krijgt te spreken met de leerkrachten. De plattelandsvrouwen hebben maan dagavond in café 't Centrum met 22 leden onder leiding van mevr. Kugel een bonte avond gehouden met de heer en mevrouw Hoedelmans van de nertsfarm uit Halsteren. Zij vertelden op boeiende wijze hoe de dieren worden gefokt. Er is bijzondere zorg nodig om tot het uit eindelijke resultaat te komen: een bont jas, bontmuts, ja zelfs een bontbril en bontportemonnee. De dames konden ook even wegdromen, daar ze de bontmaterialen ook mochten passen. Hiervan werd druk gebruik ge maakt. De heer Hoedelmans vertoonde nog dia's over zijn nertsenfarm aan het eind van deze interessante bijeenkomst. De oogstcollecte in de Hervormde Gemeente heeft totaal 7515,33 opgebracht waarvan 2225,02 voor de diaconie en 5290,31 voor de kerkvoogdij. Dat is 800 gulden meer dan vorig jaar. Op Dankdag kwam er al 6975,33 binnen waarvan 1945,02 diaconie en 5030,31 kerkvoogdij. De dominee en de kerkeraadsleden ontvingen nog eens 95 gulden waarna er zondag nog nagiften kwamen. De oliebollenactie voor de restauratie van de Nederlands Hervormde Kerk heeft zaterdag netto ƒ821,94 opgeleverd, bijna 300 gulden meer dan vorig jaar. Het comité was daar bijzonder mee ingenomen. Intussen is ook de actie van de winkeliersvereniging begonnen waarvan de baten eveneens voor de kerkrestauratie bestemd zijn. Ook in Sint-Philipsland/Anna Jacoba- polder is de Eendrachtbode, evenals op het eiland Tholen, de meest gelezen krant. Een streekblad dat u niet kunt missen om op de hoogte te blijven van nieuws en advertenties uit uw woon- en werkgebied. Met onze medewerkers correspondent M. Nelisse, Langeweg 24, Anna-Jacobapolder, telefoon 405, G. Noorthoek, Hengelosestraat 20, telefoon 692 en familie Den Braber-Neele, Voor straat 17, telefoon 578 als bezorgers wordt ook uw gebied elke week van ge wenste voorlichting voorzien. Voor zover nog geen eigen abonnement, geeft u zich dan op bij fam. Den Braber of als postabonnee bij Eendrachtbode, post bus 5, St.-Annaland. Daar kunt u ook advertenties opgeven. Voor het maken van bestratingen met bijkomende werken in de Zijpestraat en de Eendrachtstraat in het bestemmingsplan Noord is donderdagmorgen een aanbesteding gehouden. Er waren zeven inschrijvers: Joh. van Vossen en zn. Sint-Annaland 41.496,—, A. C. v.d. Werf, Scherpenisse 42.522,v/h M. v.d. Velde en zn.. Bruinisse 42.750, N.V. Aug. van Dijck-Petit, Bergen op Zoom/ 43.548,Adr. Goedegebuure, Sint-Annaland 44.726,Gebr. J. en M. Moerland en zn. b.v., Sint-Annaland 48.108,M. J. Hermes, Bosschenhoofd 50.975,10. Alle inschrijvingssommen zijn inclusief BTW. zondag 26 november THOLEN NED. HERV. KERK 10 uur ds M. v.d. Linden, Dirksland 3.00 uur ds A. de Reuver GEREF. KERK 10 en 5 uur drs H. Boonstra, 's- Gravcnhage GEREF. GEMEENTE 10. 2.30 en 6.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst NED. PROT. BOND 17.00 uur ds J. A. v.d. Meiden, Dordrecht HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds B. Baks, Rotterdam (Pernis) R.K. KERK zaterdag 25 november 19.00 uur Avondmis zondag 26 november 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur ds G. J. Voortman 18.30 u. ds. G. J. Voortman GEREF. KERK 10 en 3 uur ds Sybrandy, Epe CHR. GEREF. KERK 10. 2.30 en 6.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag 25 november 19.00 uur Avondmis zondag 26 november 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur kand. H. Talsma, 's- Gravenhage GEREF. GEMEENTE donderdag 23 november 7.30 uur ds J. C. Weststrate, Meliskerke zondag 26 november 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds H. A. Samsom (H.A. en dankz. H.A.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst woensdag 29 november 7.30 uur ds J. van Prooijen (Bijbellezing) SINT—MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds Tj. de Jong, Nieuw- Lekkerland (H.A. en dankz. H.A.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 en 7 uur ds K. M. Vogel R.K. KERK zaterdag 25 november 19.00 uur Avondmis in kantine van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds A. G. Haring (voorber. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds C. J. Lam, Putten GEREF. KERK 10 uur leesdienst 2.30 uur drs H. Boonstra, 's Gravenhage GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 uur ds A. de Reuver (H.D.) 2.30 uur ds G. J. Voortman GEREF. GEMEENTE 9.30 (H.A.), 2.30 en 6 u. ds. C. Hegeman uit Tholen. OUD—GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds I. de Jong 's-Hertogenbosch WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk Dr. van der Bel, Sint-Maartensdijk Tel. 01666—400 Tholen, Poortvliet. Oud-Vossemeer Dr. Th. A. Bos, Tholen Tel. 01660—542 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Menger, Sint-Philipsland Tel. 01677—500 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk. Scherpenisse Zr. Maas, Scherpenisse Tel. 01666 - 218 Tholen. Poortvliet, OudVossemeer Zr. Slager, Poortvliet Tel. 01662404 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. J. Uyl, Sint-Philipsland Tel. 01677—597 b.g.g. 01662484 WELZUNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen Tel. 01660—350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST 0164040888 HOOGWATERSTANDEN 26 nov. t/m 2 dec. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 6.28—18.53 7.26—19.54 8.30—21.00 9.38—22.09 10.42—23.16 11.41— 0.15 12.34— 0.55 maandag 27 november Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 2