Groene Kruis Tholen heeft een bestuur 0p naar 29 november W. S. Quist (66) uit Poortvliet aan de zeekant overleden 114 Thoolse mannen zonder werk Gemeenteraad 4200 gulden Rode Kruis postzegels Parkeer probleem vrachtauto's nog in studie Beroepententoonstelling in Sint-Maartensdijk Welles-nietes-spel met btw-verhoging DEZE WEEK Plaatsvervangers Protest tegen subsidievermindering Risico voor preventief werk Toen vrijdagavond 3 november omstreeks vijf uur de gepensioneerde timmerman J.D. Bentschap Knook aan de Noordpolder te Sint-Maartensdijk zijn visfuiken ging lichten, zag hij op de slikken van de Oosterschelde iets liggen wat hem tot nader onderzoek noopte. Hy ontdekte dat een man verdronken was, naar later bleek de 66-jarige W.S. Quist uit Poortvliet. De heer Bentschap Knook verwittigde onverwijld de politie, die het slachtoffer naar de aula in Tholen liet overbrengen waar dr. A.W.A. de Looze uit Oud-Vossemeer lijkschouwing verrichtte. De arts constateerde dat de heer Quist aan een hartinfarct was overleden. Hij was 's morgens omstreeks negen uur uit Poortvliet vertrokken om te gaan vissen. Vermoedelijk is hij bij het spitten van aas reeds onwel geworden en overleden. Er ging toen nog een vloed overheen eer het slachtoffer werd gevonden. De zoon van de heer Quist, die op onderzoek was uitgegaan, nadat zyn vader 's avonds om half zeven nog niet thuis was, werd het droeve nieuws meegedeeld. Meer overheidssteun Een maandblad 28e Jaargang no. 52 Donderdag 9 november 1972 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 7,50 per haltjaar. per post 9.Losse nummers 35 cent Sluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0,18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer Er zit de laatste weken behoorlijk leven in de nationale politieke brouwerij. Uitgebreide debatten over economische, sociale en partijpolitieke zaken beheersen het doen en laten van ruim dertien miljoen landgenoten. Als men het ingewikkelde woordenspel niet meer kan volgen, heeft men nog altijd het btw-hangijzer achter de hand. Je kunt het trouwens ver schoppen met een geleerd en verwarrend betoog over de omzetbelasting. De spraakverwarring is nagenoeg qompleet: btw omhoog, hoge btw nog hoger, lage btw hoger, lage btw gelijk, enzovoorts. Het spreekt de consument wel aan, want zijn beurs wordt midden in het strijdtoneel geworpen. Dit belastingtafereel wordt compleet met de Nederlandse boer, die door dik en dun voorstander is van een verhoging van de 4 procent btw. Bij de huisvrouw komt die eis, die door het boeren- toporgaan het Landbouwschap van de daken geschreeuwd wordt, heel hard aan. Zij immers moeten meer betalen vóórhaar huishoudinkjes. De landbouw geeft hoog op over de gehele btw-affaire en riskeert in feite zijn naam bij de Nederlandse consument. Wat is er nu precies aan de hand met de omzetbelasting en waarom wil de boer de lage btw van 4 procent omhoog schroeven? Een belangrijk gedeelte van de overheidsinkomsten komt uit de zogenaamde indirecte belastingen. Dat zijn belastingen, die op goederen of diensten drukken (bijvoorbeeld omzetbelasting,accijns, weeldebelasting, enz.) Alle goederen en diensten in ons land zijn met btw belast. Men onderscheidt daarbij drie tarieven: 14 procent, 4 procent en 0 procent. Als men een produkt koopt, betaalt men daarover btw. Verkoopt men een goed, dan ontvangt men btw. Koop en verkoop zijn activiteiten die bij de (handels)ondernemer thuis horen. In die sfeer koopt men produkten (produktiemiddelen), voegt daar via een ver- of bewerking waarde aan toe en verkoopt het weer door. De omzetbelasting is in feite een stukje belasting op het toevoegen van een waarde aan een produkt, vandaar de naam btw of belasting op toegevoegde waarde. De ondernemer betaalt btw (bij aankoop van produktiemiddelen) - dat noemt men de voordruk - en ontvangt btw bij verkoop van zijn eindprodukt. Het verschil tussen te betalen en te ontvangen omzetbelasting wordt afgerekend met de fiscus. De consument heeft in de btw-sfeer geen directe relatie met de fiscus. Hij betaalt alleen maar btw, die in de prijs van het eindprodukt verrekend zit. De consument ver- of gebruikt het goed of de dienst en vindt geen enkele aanleiding om ergens een stukje omzetbelasting terug te winnen. Globaal genomen vallen de meeste goederen en diensten onder het zogenaamde normaal of 14 procent tarief. Voor zover goederen voorzien in de eerste levensbehoeften (voornamelijk voedingsmiddelen) worden ze belast met het lage of 4 procent tarief. De consument heeft met het lage tarief in feite een belastingdouceurtje, maar de producent van die voedingsmiddelen (voornamelijk de boer en tuinder) ontvangt minder dan zijn collega die niet-voedingsmiddelen fabriceert. Het btw-mechanisme vraagt van de ondernemer een nauwkeurige administratie van in- en uitgaand verkeer. Hij zal de fiscus duidelijk moeten maken hoeveel omzetbelasting hij enerzijds betaald en anderzijds ontvangen heeft. Het verschil wordt elk jaar met de belasting-ontvanger afgerekend. De hele administratieve plicht zou ook voor de boeren moeten gelden. Als men echter de praktijk in de overige EEG-landen onder ogen ziet, kunnen alleen maar bedroevende resultaten van btw-administratie verwacht worden. De EEG heeft daarom voor de landbouw een aparte regeling, de zogenaamde Landbouwregeling. Uitgangspunt is de veronderstelling, dat de boer evenveel omzetbelasting betaalt als ontvangt. Natuurlijk moet deze veronderstelling bijgeschaafd worden, want sommige agrarische producenten zullen meer produktiemiddelen moeten aanschaffen dan hun collega's. De glastuinder bijvoorbeeld moet meer investeren dan de akkerbouwer. Om dat gekibbel te ontwijken, zijn een aantal produktiemiddelen van het normale (14 procent) naar het lage 4 procent tarief overgeheveld. Daarmee is dan weer het evenwicht tussen te betalen en te ontvangen btw hersteld. Telkens als de Overheid wil sleutelen aan het btw-mechanisme, moet ze nagaan of het evenwicht tussen voordruk (te betalen omzetbelasting) en ontvangen btw in de landbouw aangetast wordt. Het is de vraag of het overhevelen van produktiemiddelen van 14 naar 4 procent als correctiemiddel te De ledenraad van de nieuwe eilandelijke vereniging het Groene Kruis Tholen heeft maandagavond op een vergadering in zaal De Kroon te Tholen een bestuur gekozen. Ook de functies werden direct onderling verdeeld. Voorzitter is wethouder CJ. Moerland uit Stavenisse, vice-voorzitter notaris W.L. Bllndenbach uit Sint-Maartensdijk, secretaris - penningmeester C. Meertens uit Poortvliet, leden T.M. Hage uit Oud-Vossemeer, oud - burgemeester W. Baas uit Sint'Annaland, mevrouw MJ. Hoogedeure - Kievit uit Tholen en de heer L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse. Aan het begin Van 'deze bijzondere vergadering had de heer Moerland eraan herinnerd hoe enkele weken geleden in het Groene Kruisgebouw te Stavenisse de oprichting van de nieuwe vereniging officieel een feit werd door ondertekening van de statuten. „Na meerdere pogingen tot samenwerking is het dan nu gelukt. Als leden van het provinciaal bestuur zijn wij daar dankbaar voor. Het is gewoon nodig in deze tijd dat we als kleine zelfstandige verenigingen tot een groter formaat kwamen. Ik hoop dat het nieuwe bestuur even enthousiast aan het werk gaat als bij de voorbereidingen voor de fusie gebeurd is en dat het met het Groene Kruis Tholen voorspoedig mag gaan", aldus voorzitter Moerland. Niet alle contactcommissies waren voltallig (maximaal zeven leden) aanwezig. Zo kan de ledenraad uit (zeven leden maal zeven kernen) maximaal 49 leden bestaan, maar er waren er maandagavond maar 32: 7 uit Poortvliet, 6 uit Oud .Vossemeer, 5 uit Scherpenisse, 4 uit Sint'Annaland en Sint-Maartensdijk, 3 uit Tholen en Stavenisse. Alle zeven bestuursleden werden met 30 stemmen gekozen. Bij de plaatsver vangers was dat niet zo. De heer T.M. Hage had er voor de stemming al op gewezen dat afgesproken was dat er geen artsen in het nieuwe bestuur gekozen zouden worden. Elk jaar zou er een arts bij toerbeurt als adviseur van het bestuur optreden. De heer Moerland bevestigde dat. maar wees erop dat het geen bindende zaak was omdat er niets in de statuten staat.Hij liet de beslissing volledig aan de ledenraad over. Wethouder CJ. Moerland voorzitter Groene Kruis Tholen. In de zeven woonkernen van de gemeente Tholen zijn nu overal een of meer borden geplaatst waarop de politieke partijen hun propaganda- materiaal kunnen plakken. Hoewel er op 29 november op Tholen en Sint- Philipsland de keus is tussen zestien partijen voor de Tweede Kamer is er niet voor elke partij plaats op de verkiezingsborden. Mogelijk heeft echter niet iedere groepering geld handhaven is. Als dat niet het geval is, zal elke btw-wijziging zowel in het normale als lage tarief volgens een bepaalde verhouding moeten doorwerken. Dat vraagstuk doet nu juist veel stof opwaaien in politieke kringen. De regering heeft in haar belastingplannen een btw-verhoging opgenomen van 14 tot 16 procent en van 4 tot 5 procent. Om de landbouwregeling niet in de knel te brengen, heeft het kabinet bijgestuurd door de landbouwwerktuigen onder het lage tarief te brengen. De boer leek daarmee gered, totdat de buitenwacht verzet aantekende tegen de verhoging van het 4 procent tarief. De kosten van levensonderhoud zouden omhoog gevijzeld worden als de 4 in 5 procent zou veranderen. Die kritiek mag op zichzelf juist zijn, maar hij brengt opnieuw een conflictsituatie op de Nederlandse nationale boerderij. Zou het normale 14 procent tarief omhoog gaan tot 16 procent, terwijl het 4 procent tarief ongewijzigd blijft, dat kost dat de boeren veel geld. Zij moeten immers meer omzetbelasting betalen en blijven met de btw-ontvangsten op het oude niveau. Het btw-euvel is voor de boer inmiddels opgelost. Hij ontvangt bij verkoop van zijn landbouwprodukten geen 4 maar 1/4 procent btw meer. De afnemersschakel, die na de boer volgt, (meestal de verwerkende agrarische industrieën) betalen dit btw-extraatje, maar kunnen dan ook een hogere voordruk bij de fiscus in rekening brengen. Al met al wordt de pijn verzacht en krijgt de boer een goede pleister op de belastingwonde. Het is een goed recht van de Nederlandse consument om tegen de hogere btw te protesteren. De boeren hebben daar zelfs geen bezwaar tegen zolang het maar niet ten koste gaat van hun boterham. Wanneer het agrarisch inkomen op een onredelijke manier aangevreten wordt door de btw is boerenverzet onvermijdelijk. Het gevaar is nu geweken, maar het Landbouwschap heeft dan ook wekenlang de waarschuwende vinger geheven. Een vinger overigens, die goed bedoeld was maar vaak verkeerd begrepen is. genoeg om aanplakbiljetten te laten maken. Daar heeft het gemeentebestuur dan maar op gehoopt. Als er partijen zijn die toch op muren, schuren, verkeersborden, plaatsnaamborden en bushokjes plakken, kan men ervan verzekerd zijn dat die het niet nauw nemen met ons milieu. Degenen die hun stem niet verloren willen laten gaan en op woensdag 29 november niet in de gelegenheid zijn om te stemmen, kunnen een volmacht aanvragen. Dit kan nog tot en met 15 november op het postkantoor in uw woonplaats (op het eiland Tholen tenminste) of op het gemeentehuis. Vanavond zijn er drie politieke vergaderingen. In Haestinge te Sint- Maartensdijk heeft de Staatkundig Gereformeerde Partij om half acht een openbare forumavond met het Tweede Kamerlid C.N. van Dis, wethouder G. van de Berg en ir. B.J. van der Vlies. In het Verenigingsgebouw aan de Brugstraat te Tholen is men om acht uur welkom bij de Anti Revolutionaire Partij en het Tweede Kamerlid T.J. Walburg. In Bergen op Zoom komen vanavond om acht uur in de Korenbeurs de lijsttrekkers van de drie Confessionele partijen: Andriessen KVP, Aantjes ARP en Tilanus CHU. Volgende week vrijdag tenslotte nog de CHU in het Dorpshuis te Sint- Annaland met voorzitter mr. Van Verschuer en de VVD in de Gouden Leeuw te Scherpenisse met het Tweede Kamerlid Keja. Zo werden de heren A.M. Geluk uit Oud'Vossemeer, A.J.J. "Tazelaar uit Stavenisse, H.P. van der Slikke uit Poortvliet, A.C. Breure uit Sint -Maartensdijk, A.J. Boogaard uit Sint-Annaland en P.M. Plouvier uit Tholen met 32 stemmen tot plaatsvervangend bestuurslid gekozen. Dr. I. Helleman uit Scherpenisse kreeg dezelfde functie, maar met 28 stemmen. Drie stemmenwaren er voor de heer D. Kleppe uit Scherpenisse en een stem was er blanco. Van de bestuursleden hebben allen direct aan de fusievoorbe. reidingen meegedaan behalve de heren T.M. Hage uit Oud Vossemeer en W. Baas uit Sint-Annaland. Op verzoek van de heren J.D Vroege uit Oud-Vossemeer en A.J. Boogaard uit Sint-Annaland zullen ook de plaatsvervangende be stuursleden steeds alle stukken toegestuurd krijgen om op de hoogte te blijven. Na deze vergadering van de ledenraad van het Groene Kruis Tholen werd een besloten districtsvergadering gehouden (waarvoor ook het Sint-Philipslandse Groene Kruisbestuur arriveerde) met het oog op de provinciale vergadering op 25 november in Sint-Philipsland. De drie landelijke kruisverenigingen hebben zich tot de minister van Voksgezondheid en milieuhygiëne gewend met een protest tegen de bezuinigingen op de rijksbegroting die betrekking hebben op het werk van de kruisorganisaties. In totaal belopen de bezuinigingen in deze sector rond 5 k zes miljoen gulden, nog afgezien van de doorwerking van deze b*y 'inigingen in de gemeentelijke sfeer, in die gevallen namelijk waarin de gemeentelijke subsidiering gekoppeld is aan de rijks subsidiering. De kruisverenigingen maken in het bijzonder bezwaar tegen de intrekking van de subsidiering in de kosten van vervanging tijdens hun vakanties van de wijkverpleegkundigen en ziekenverzorgenden,waardoor naar hun mening de dienstverlening in de gezinnen in een aantal gevallen in gevaar kan komen. Deze bezuinigings maatregel zal het hardst aankomen in de grotere stedelijke organisaties en in de kleinste plaatselijke verenigingen^ waar de vakantievervangin eigen problemen geeft. Bovendien moet men van de intrekking van de subsidiering voor de vakantie vervanging meer risico verwachten voor het preventieve werk in de vakantieperiode. De kruisverenigingen zijn voorts van oordeel dat de bezuinigingen op de rijksbegroting 1973 op de staven van de provinciale en landelijke organisaties eveneens risico's in zich bergt voor de kwaliteit van de hulpverlening in de gezinnen en een belemmering vormt voor de noodzakelijke herstructurering van de maatschappelijke gezondheidszorg. De kruizen zijn van mening, dat bezuiniging op de preventieve gezond heidszorg in het algemeen nadelig is voor het totaal van de gezondheidszorg, omdat een versterking van de preventieve gezondheidszorg en in het algemeen van de zorgverlening buiten de ziekenhuizen en inrichtingen een dam zou kunnen opwerpen tegen de De geregistreerde arbeidsreserve op het eiland is in vergelijking met september vorige maand gestegen van 89 tot 114 mannen. De toename van het aanbod was het grootst bij de beroepsgroepen bouw en metaal. By de andere beroepsgroepen was slechts een zeer lichte stijging te constateren. De vraag naar manneiyke arbeidskrachten daalde van 44 tot 29. Ten opzichte van vorig jaar is de werkloosheid aanzienlijk toegenomen. De vraag ligt nu op hetzelfde niveau als eind oktober van het vorig jaar. Het aanbod van jeugdige werkzoekenden biyft zeer gering, dat van mannen van vijftig jaar en ouder steeg in vergeiyking met de vorige maand van 23 tot 34. Onderstaand overzicht geeft de juiste situatie weer. Beroepsgroepen Sept. 1971 Cementwarenindustrie Bouwnijverheid3 Grondwerken enz6 Metaalnijverheid3 Kantoorpersoneel6 Los personeel8 Minder geschikten17 Overige beroepsgroepen7 Geregistreerde arbeidsreserve50 Vraag51 okt. 1971 sept. 1972 okt.1972 3 4 5 19 7 3 8 13 7 7 14 24 13 4 17 24 11 8 12 22 16 49 89 114 28 44 29 Het aanbod van bouwvakarbeiders nam toe en betreft onder meer bouwkundigen, timmerlieden en huisschilders. De vraag naar dergelijke arbeidskrachten is nihil. De arbeidsmarkt en werkgelegenheidssituatie blijven zeer ongunstig. Ook in de sector water-, spoor- en wegenbouw is de werkgelegenheid onbevredigend. Het aanbod bestaat hoofdzakelijk uit (oudere) grondwerkers. Voor werkgelegenheid in bovengenoemde sectoren is men grotendeels afhankelijk van de werkgelegenheid buiten het eiland Tholen. Een zeer groot aantal Thoolse werknemers is werkzaam in andere provincies. In de houtverwerkende industrie op Tholen bleef behoefte bestaan aan machinale houtbewerkers. Getracht wordt vaklieden van elders aan te trekken. Bij de Thoolse kledingindustrieën is nog sprake van voldoende bedrijvigheid. Er blijft vraag naar enkele mannen en een groot aantal vrouwen. In deze sector enorme kostenstijging op het terrein van de curatieve gezondheidszorg (ziekenhuizen en inrichtingen). In plaats van versterking van de eerste- lijnszorg vindt nu afbraak plaats, een beleid waarvoor men geen waardering kan opbrengen. De kruisverenigingen pleiten voor een pakket van maatregelen in de subsidiesfeer dat een aantal noodzakelijke voorwaarden voor de herstructurering van de maat schappelijke gezondheidszorg dient te leveren. Het gaat hier in het bijzonder om maatregelen die de totstandkoming van districtsverbanden moeten bevorderen alsmede om verbeteringen in de oplei dingssituatie en in de rechtspositie van wijkverpleegster meer overheidssteun achten de kruisverenigingen een_ onontkoombare voorwaarde willen zij toe kunnen komen aan de zo nodige modernisering van de organisatie van de maatschappelijke ge zondheidszorg. Zij lopen naar de ervaringen tot nog toe met hun plannen, onderzoekingen, experimenten en aanzetten op en rond het terrein van de herstructurering telkens opnieuw stuk op het gebrek aan mankracht en middelen, zo goed als op het gebrek aan motivatie dat voorkomt uit het besef dat de kruisverenigingen schijnbaar tegen de Bierkaai moeten vechten. De kruisverenigingen scharen zich wat dit betreft achter de petitie van de 1500 wijkverpleegsters die onlangs aan de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne werd aangeboden, waarin wordt gesteld dat de herstructurering van de maatschappelijke gezondheids zorg zonder financiële armslag van de overheid voorde kruizen onwerkbaar en voor de werkers onaanvaardbaar is. De drie landelijke kruisverenigingen komen in januari a.s. gezamenlijk met een nieuw maandblad: maatschappe lijke gezondheidszorg - maandblad van de kruisverenigingen. Dit tijdschrift komt in de plaats van de bladen gezondheidszorg. Katholieke gezondheidszorg en het Oranje - Groene Kruis, die sinds tientallen jaren door de kruisverenigingen apart werden uitgegeven. Uitgeefster is de stichting samenwerkende landelijke kruisvere nigingen te Utrecht. De redactie bestaat uit dr. J.H. Baaij. G. Hennes, drs. C. Overweek, J.A. Stoepetie (eindredacteur) zr. G.A. Vroom en mr. C.J. van Westering. was er opnieuw een bedrijf dat Turkse vrouwen in dienst nam. Bij de banketfabrieken is er volledige werkgelegenheid. Er blijft behoefte bestaan aan jeugdig mannelijk en vrouwelijk personeel. Het aanbod van metaalbewerkers nam toe, terwijl de vraag nihil is. Bij landbouwers en handelaren in aardappelen en uien is nu nog voldoende bedrijvigheid. Het aanbod van tractorchauffeurs, transportarbeiders en chauffeurs is dan ook gering. De plaatsingsmogelijkheden voor administratief personeel zijn geringer dan vorig jaar. Door de dalende werkgelegenheid in de diverse sectoren van het bedrijfsleven, wordt de bemiddeling van de categorie los personeel zeer bemoeilijkt. Directeur J. P. van der Male van het Thoolse arbeidsbureau deelde ons nog mee, dat het. arbeidsbureau tevens aanmeldingsorgaan is voor emigratie. De gemeenteraad van Tholen maakt maandag 13 november per autobus een rondrit op het eiland. Om half negen is het verzamelen op de Markt te Poortvliet, waarna de Ned Herv Kerk bezichtigd wordt die momenteel in restauratie is. Vandaar gaat het naar camping Strijenham en om half tien naar Gorishoek naar de camping de Pluimpot. Om kwart over tien wordt het bedrijf van Goedhart B.V., te Sint Maartensdijk bezichtigd, waarna er om elf uur een koffiepauze is op het gemeentehuis. Daar is men in de gelegenheid de boekhoudmachine op het voormalige hotel De Gouden Leeuw (waarin de afdelingen financien en sociale zaken komen) te bezichtigen. Om kwart voor twaalf staat de bezichtiging van de resten van het oude slot en de haven van Stavenisse op het programma. Vandaar rijdt het gezelschap naar Sint Annaland waar de aula op de nieuwe begraafplaats bekeken wordt. In de kantine van camping Suzanne wordt om één uur de lunch gebruikt. Om half drie gaat de reis verder naar de in aanbouw zijnde brug bij Oud Vossemeer en de dam naar Sint Philipsland. In Oud Vossemeer wordt om drie uur de bibliotheek in het voormalige gemeentehuis bezichtigd. Om half vier wordt de sociale werkplaats de Betho in Tholen met een bezoek vereerd, waarna tot besluit nog een rit over de langzaam verkeersweg van de nieuwe Thoolse brug wordt gemaakt. Daarbij geeft men de raadsleden uitleg van de in uitvoering zijnde werken. BTW geruis voor de boer Werkloosheid veelbetekenend Groene Kruis Tholen koos eerste bestuurders Middenstandsfederatie hield ongres P.v.d.A. had premiere Thoolse verkiezingsbijeenkomsten Hengelaar overleed aan zeekant Hete pap in Oud-Vossemeer Beroepstentoonstelling in Sint- Maartensdijk Zeebaars sloot visseizoen af Vossemeer's wielercomité in 't zilver Overwinningen voor Thoolse en Sint-Philipslandse standaardelftallen Er zijn feestelijke plechtighe den, die een diepe indruk achter laten bij de velen, die er niet bij tegenwoordig waren Dit nummer bestaat uit 16 pagina's „Het parkeerprobleem met vrachtauto's op de wegen binnen de bebouwde kom in de gemeente Tholen is nog in studie wat betreft het aanwijzen van parkeerplaatsen voor grote voertuigen. Vooropgesteld zij, dat een transportbedrijf het parkeerprobleem van de eigen vervoermiddelen in de eerste plaats op eigen bedrijfsterrein moet oplossen. Voor het geval van gemeentewege zal worden gezorgd voor parkeerruimte voor vrachtauto's kan van de gemeentelijke overheid geen waarborg worden verwacht dat voertuigen met een kostbare lading op dergelijke perkeerterreinen veilig kunnen worden gesteld. Nogmaals delen wij mee, dat de gemeenteraad de bevoegdheid heeft bij verordening regels te stellen ter bestrijding van parkeerexcessen. Wij hebben het voornemen in de nieuwe ontwerp- algemene politieverordening hiervoor bepalingen op te nemen. Wij zijn bereid met beroepschauffeur M. Moerland, secretaris van de Algemene Bond voor vervoerspersoneel afdeling Tholen, over deze zaak overleg te plegen". Burgemeester en wethouders van Tholen antwoordden dit op een schriftelijke vraag van mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (KVP). De postzegelactie voor het Rode Kruis, die van de PTT een keer in de vijf jaar mag worden gehouden, heeft op het eiland Tholen 4200 gulden opgebracht. Dc actie werd gevoerd door leerlingen van alle scholen voor voortgezet onderwijs op Tholen. Voor het Rode Kruis is er niet minder dan 1400 gulden over gebleven, waarmee het bestuur van het Thoolse Rode Kruis bijzonder blij was. De beroepententoonstelling voor de hoogste klassen van het Thoolse basisonderwijs wordt van 13 tot en met 16 november gehouden in Haestinge te Sint Maartensdijk. De ouderavond is op donderdag 16 november.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1