Groene Kruis noodzaak Het Groene Kruis Thoien start 1 januari 1973 Record aantal nieuwe spaarders Sint-Philipsland krijgt een onverlichte fontein in de brand, vijver bij de Rozeboom Dat kost de helft te veel Ledenraad kiest maandagavond bestuur Op naar 29 november DEZE WEEK Att fusie nieuwe eilandelijke vereniging Doelmatiger werken Gelijke contributie Plaatselijke activiteiten Contactcommissies Getrapt stemrecht Sint-Philipsland Gemeenteraad maakte het kort Zuurstof Voorzieningen bij «Ie Wimpel Spoedige uitvoering Er is geen bodem in de put des kwaads B. en W. Tholen: Sollicitanten moeten zelf initiatief tonen 28e Jaargang no. 51 Donderdag 2 november 1972 Maandag vergadert het Groene Kruis Tholen voor het eerst in de nieuwe samenstelling. Dat wil zeggen in gefuseerd verband. Nadat op democratische wijze alle afdelingen zich voor het fuseren hebben uitgesproken, heeftdat nu althans in theoretische vorm zijn beslag gekregen. Daarmee is op een weer nieuw terrein een samengaan geformeerd, zoals dat de laatste jaren op ander gebied al herhaaldelijk was te zien. Denk maar aan waterschappen, aan gemeenten, aan Cavetho. Een fusievariatie op velerlei terrein. Daarom valt er ook moeilijk te generaliseren voor wat de reden betreft. Twee hoofdzaken zou men echter rond vrijwel elke fusie kunnen groeperen: noodzaak enerzijds, verarming anderszijds. Het eerste ligt vooral in de Economische sector,het laatste veel meer op het menselijke vlak. Over de hier bedoelde Groene Kruisfusie was er een gesprek met een der bestuurders, waarvan in dit nummer uitvoerig verslag wordt gebracht en waardoor tegelijkertijd de lezers en daarmee ook de Groene Kruisleden in het gebied een, dachten wij, vrij goede informatie krijgen. Informatie ook omtrent dé beweegredenen tot die fusie.Dan liggen ook hier de voornaamste op het economische vlak. Wanneer we ons in de basisoorzaken willen verdiepen moeten we al weer enkele jaren terug. Naar de periode dat de vijfdaagse werkweek zijn intrede deed. Wanneer op zeker moment na 'n overigens al lang gekoesterde wens en na veel gepraat die vijfdaagse werkweek wordt ingevoerd, lijkt dat afgezien van de op zo'n moment direct zichtbare gevolgen nauwelijks verdere consequenties te hebben. Het was ook niet onoverkoi. melijk.want die vijfdaagse werkweek kwam er. Aanvankelijk voornamelijk beperkt tot de werknemers in industrie en landbouw. Hierbij kan worden opgemerkt, dat die vijfdaagse op dat ogenblik het nog niet voorspelde gevolg had, dat het na enkele jaren voor sommigen is uitgegroeid tot een zevendaagse werkweek. Weliswaar op vrijwillige basis, maar anderszijds soms ook nog een economische noodzaak voor onderhoud van een groot gezin. Ook daaruit blijkt hoe er aan een medalje toch altijd weer twee kanten zitten.Die vijfdaagse breidde zich vervolgens ook uit tot de ambtelijke sector en kwam daarna terecht bij de categorie zelfstandigen, waartoe in zeker opzicht ook artsen en wijkzusters kunnen worden .gerekend. Er is nog een andere reden voor Groene Kruisfusie. De salariëring van de wijkzuster-'t blijkt heus niet te veel te zijn, want ze blijven schaars- drukken zodanig op de exploitatie van een kleine Groene Kruisafdeling.dat men zich nog alleen ten koste van zeer hoge contributie zelfstandig kan handhaven.Indien dit nog mogelijk is. In zeker opzicht heeft dus de welvaart dit onderdeel van de volksgezondheid wat in gevaar gebracht. Niet alleen bij een kleine Groene Kruisafdeling. In een grotere woonkern, zoals bijvoorbeeld Tholen - stad wordt het werk voor de ene zuster te veel, maar een tweede is voor zo'n afdeling dan toch weer te duur. Wat dan te doen? Daarmee zijn dan „al twee factoren genoemd, die op het economisch vlak meetellen:salariëring en vrij weekend,al zit er aan het laatste ook een menselijke kant. 't Kan alleen maar als goed worden aangemerkt,wanneer tijdig de bakens worden verzet. Zeker wanneer duidelijk blijkt (o.a. uit exploitatiecijfers) dat men op een verkeerde koers ligt. Dit nu was voor de Groene Kruisafde- lingen in ons gebied dan ook reden om rond de eilandelijke tafel te gaan zitten. Vanzelfsprekend is die noodzaak voor de ene afdeling groter dan voor de andere.Er kunnen er op zo'n moment zelf nog zijn, voor wie een voortgaande zelfstandigheid economisch nog wel verantwoord is en organisatorisch aan trekkelijker. Op een dergelijk onderdeel is bijvoorbeeld destijds de veilingfusie gestrand. Toch blijft het beter elkaar zo tijdig te kunnen vinden, dat nog niet een van de partners op apegapen ligt. Voor een enkele Groene Kruisafdeling was de verandering de hoogste tijd. Daarom ook moet nauwelijks worden getwijfeld aan de noodzaak van deze Groene Kruisfusering. Nogmaals, voor de ene afdeling dringender noodzaak dan voor de andere. Dat neemt niet weg, dat deze economi sche (in het Groene Kruisgeval ook nog wel een maatschappelijke) noodzaak anderszijds, evenals elke fusie, een zekere verarming betekent. Een Het Groene Kruis Tholen. Zo heet de nieuwe eilandelijke Groene Kruisvereniging die op 1 januari 1973 van start gaat nu de zeven plaatselijke Groene Kruis verenigingen te Tholen. Poortvliet, Scherpenlsse, Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Oud Vossemeer tot fusie hebben besloten. Statuten en huishoudelijk reglement zijn al goedgekeurd en op maandag 6 november wordt in zaal de Kroon te Tholen de eerste officiële vergadering gehouden waar het bestuur van het Groene Kruis Tholen wordt gekozen. Wat merken de 4700 leden nu van die wijzigingen? „Er verandert niets. Hoogstens dat het beter gaat", zegt notaris W.L. Blindenbach uit Sint-Maartensdijk, die met wethouder C J. Moerland uit Stavenisse bestuurslid is van het provinciale Groene Kruis en een belangrjjk aandeel in de fu siebesprekingen heeft gehad. Begin 1971 zijn de onderhandelingen pas goed begonnen, nadat het provinciaal Groene Kruisbestuur al herhaalde keren op samenvoeging had aangedrongen. Intussen fuseerden de verenigingen op Schouwen en Oost - Zuid Beveland terwijl ook het Groene Kruiswerk op Tholen helemaal in die richting wees. De heer Blindenbach vertelde ons dat hij persoonlijk wilde voorkomen dat een fusie van bovenaf werd opgelegd, gelijk met de gemeentelijke herindeling. Toch vindt hij dat men nu toch een beetje tot de fusie gedwongen is door het beleid van het Thoolse gemeentebestuur niet meer dan 50 procent van het contributiebedrag als subsidie te geven. „Liever hadden we het uit ons zelf gedaan, want er zijn zoveel punten voor om te fuseren", zegt de heer Blindenbach. Hij wijst ophetdoelmatiger werken voor de zusters, die nu zeven verschillende bazen hebben maar na 1 januari één bestuur hebben waar mee te maken krijgen. Het voorlopige bestuur heeft al een bespreking met de zusters gehad waarbij het werkgebied heringedeeld is. Zo zijn bijvoorbeeld in het stadje Tholen de buitenwijken aan de zusters te Poortvliet en Oud Vossemeer toebedeeld. Het wordt gemakkelijker elkaar te helpen in de weekeindes, bij vakantie en ziekte. Er kan ook een betere werkverdeling gevonden worden in overleg met de zusters. Nu zijn er op het eiland Tholen ook twee groepen zusters die een weekend regeling hebben, maar niet iedereen doet nog mee Die betere arbeidsvoorwaarden zijn belangrijk voor het vervullen van vacatures, aangezien de jongere zusters werkweek willen. Zoals op alle terreinen is er ook bij de huisartsen en wijkzusters veel veranderd met vroeger, toen dokter en zuster bijna een heel jaar beschikbaar waren. Door de fusie kan er volgens de heer Blindenbach ook een centraal magazijn voor duurdere artikelen komen die aan de leden op heel ons eiland in bruikleen kunnen worden gegeven. Verder is de mogelijkheid aanwezig een ziekenverzorgster aan te trekken en zijn de contacten als eilandelijke vereniging naar buiten, o.a. met artsen, maatschappelijk werk, gezinsverzor ging, enz. gemakkelijker. Ook komt er eenheid in de uitvoering van het werk en voor alle leden een gelijke contributie van (vermoedelijk) 22 gulden per jaar. Voor Tholen, Sint Maartensdijk en Sint verarming die we dan wel meer op het menselijk vlak zien liggen. Niet alleen maar of zelfs niet zozeer vanwege het moeten prijsgeven van toch weer enige zelfstandigheid, maar vooral omdat elk groter verband toch een zekere afstand schept. Dat zien we bij de gemeentelijke herindeling, dat zien we bij het waterschapswezen, hoe goed het alles moge reilen en zeilen, dat zal ook wel zo zijn bij het Groene Kruiswerk. Het gevaar vooral dat de liefde wat verkoelt, dat het initiatief wat afzakt,dat de uniformiteit het meeleven drukt. Bij deze Thoolse Groene Kruisfusie poogt men in elk geval dat plaatselijk contact zoveel mogelijk te handhaven. In dat opzicht verandert er in wezen niet zo veel. Wie zou willen beweren, dat deze Groene Kruisfusie echter alleen maar stof tot juichen moet geven, gaat ons inziens te ver. Wel mogen we ons gelukkig prijzen dat deze mogelijkheid er is om wat zwak is of wordt, staande te houden. Daarom zal de steun en medewerking voor dat Groene Kruis onverminderd dienen voort te gaan. Of dat nu een lidmaatschap, een winkelactie, een diaconale bijdrage of wat dan ook moge zijn. De doelstelling bleef onveranderd: met zijn allen voor allen. Annaland betekent dat een behoorlijke verhoging, terwijl Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse al een vrij hoog bedrag betaalden, aangezien ze als kleine verenigingen toch met de zware lasten van zustersalaris en gebouw- zaten. Oud Vossemeer zit wat in de middenmoot. De badhuizen, die voorheen sterk tot het verlies van de Groene Kruisverenigingen bijdroegen, zijn overal afgestoten. Bij handhaving van de zelfstandigheid zouden de kleinste Groene Kruisverenigingen op Tholen met flinke contributieverho gingen moeten komen, daar de gemeente niet meer dan 50 procent van het contributiebedrag als subsidie geeft. Op 1 januari krijgen de leden van het Groene Kruis Tholen dezelfde service als nu. „Het is zeker niet de bedoeling gebouwen of zusters af te stoten. Ook de plaatselijke magazijnen blijven bestaan, De gegroeide toestanden aanvaarden we", zegt de heer Blindenbach. Hij hoopt dat de plaatselijke activiteiten, zoals winkelacties, wielerronde, giften van kerken, enz. -ook voor het Groene Kruis Tholen ten algemenen nutte zullen blijven doorgaan. Niettemin gelooft hij dat het wel moeilijker wordt verenigingen en ook de leden zelf voor het Groene Kruiswerk te blijven interesseren. Zo zal de bode na 1 januari niet meer om contributie komen zoals nu in vele kernen gebruikelijk is, maar het plan is de contributie per stortings - acceptgiro kaart te innen zoals nu ook bij de PZEM en Waterleiding gebeurt. De Groene Kruisverenigingen in St.-Maartensdijk, Oud Vossemeer en Stavenisse deden dat al via de computer en de centrale Groene Kruisadministratie Goes. Toch tracht het Groene Kruis Tholen de plaatselijke belangstelling te houden door het vormen van contactcommis sies die maximaal uit zeven leden bestaan. In deze overgangssituatie zullen die commissies voor de eerste keer uit de huidige besturen bestaan. Van sommige besturen, die met meer dan zeven leden werken, zullen dan wel mensen moeten afvloeien terwijl andere besturen, die nu minder dan zeven leden hebben, aangevuld kunnen worden. De zeven contactcommissies vormen de ledenraad, die dus maximaal uit 49 leden bestaat. Uit de ledenraad, die elke keer in een andere woonkern vergadert, wordt het algemeen bestuur gekozen waarbij zo mogelijk tenminste één lid uit elk oud plaatselijke werkgebied benoemd dient te worden. De contactcommissies geven daarvoor een bindende voordracht van twee personen, omdat er naast een gewoon ook een plaatsvervangend bestuurslid gekozen moet worden. Dit gebeurt dus a.s. maandag. Op de verga deringen van de contactcommissie, waar het bestuurslid of zijn plaatsver vanger uit die woonkern voorzitter is, worden uiteenzettingen gegeven over de gang van zaken, worden vacatures in de contactcommissie vervuld en kan het stellen van kandidaten voor bestuurs functies worden besproken. Aan de contactcommissie kan een kleine vergoeding voor onkosten be strijding worden toegestaan. In plaats van jaarvergaderingen van de nu nog zelfstandige Groene Kruisverenigingen, komen er dus na 1 januari in elke Thoolse woonkern vergaderingen van de contactcommissie met de leden uit die plaats. Met ingang van 1 januari wordt men automatisch lid van het Groene Kruis Tholen, maar men heeft geen direct stemrecht meer. Op vergaderingen van de eilandelijke vereniging zijn alle 4700 leden in principe welkom, maar alleen de leden van de contactcommissies (die samen de ledenraad van 49 man vormen) hebben stemrecht. Gewone leden kunnen wel stemmen op de vergaderingen van de contactcom missie in hun woonplaats. Zoals uit de geschetste gang van zaken blijkt, heeft elke bestaande vereniging evenveel stemrecht gekregen aangezien de contactcommissie overal uit maximaal zeven leden kan bestaan. Of men nu een groot (in Tholen - stad bijvoorbeeld) of een klein aantal leden (in Scherpenisse bijvoorbeeld) achter zich heeft, men heeft evenveel te zeggen. „De grote verenigingen konden dat moeilijk verteren, maar anders kwamen de kleintjes in de verdrukking. Als grote verenigingen moet je iets opofferen in het belang van de kleintjes. Als het werk goed gedaan wordt, dan kan het stemrecht me geen laars schelen. We denken plaatselijk nog te klein op dit ogenblik, maar de grenzen vervagen al. De werkgebieden van de zuster zijn nu ook zo heringedeeld, dat elk ongeveer eenzelfde aantal leden heeft", aldus de heer Blindenbach. Volgens de statuten van het Groene Kruis Tholen stelt de vereniging zich ten doel: de bevordering van de volksgezondheid in de ruimste zin des woords onder alle lagen der bevolking, zonder onderscheid van godsdienstige of politieke richting. De vereniging strekt haar werk uit over de werkgebieden van de plaatselijke Groene Kruisverenigingen op Tholen en Sint-Philipsland die nu of in de toekomst door opheffing en liquidatie bereid zijn haar werk te laten voortzetten door het Groene Kruis Tholen. Er is dus ruimte in de statuten open gelaten voor Sint-Philipsland, maar de heer Blindenbach vindt het erg jammer dat men er die vereniging niet toe kon bewegen, mee te doen. Hij betreurt 't, dat St.-Philipsland niet mee doet. hoewel de zusters daar ook nog niet zo enthousiast voor waren gezien de huidige verbindingen (brug bij Oud Vossemeer nog niet klaar, en de Eendrachtdam nog niet open). Overigens is de vergadering van de provinciale Zeeuwse vereniging het Groene Kruis dit jaar in Sint Philipsland en wel op 25 november. *Y» Ten opzichte van vorig jaar is het aantal •nieuwe spaarders in de spaarweek van de Raiffeisenbanken op Tholen en Sint-Philipsland bijna verdubbeld. Niet minder dan 234 inwoners van 7'holen en Sint-Philipsland namen voor het eerst een spaarbankboekje bij één van de Raiffeisenbanken in onze streek. In 1971 was dat aantal 122. Waarnemend burgemeester A.A. Rijstenbil ltykt een nog snellere voorzitter te ztyn dan de heer G. van Velzen,- want dinsdagavond had de gemeenteraad van Sint Philipsland n'et veel meer dan een kwartier nodig om de agenda van achttien punten te behandelen. Daarbij werden de voorstellen nog helemaal voorgelezen, al gebeurde dat dan In sneltreinvaart, zodat duidelijk is dat de raadsleden weinig opmerkingen hadden. Alle voorstellen van burgemeester en wethouders werden dan ook vlot aangenomen. Alleen een voorstel van het raadslid A.W. Beurkens om gelijk met de aanleg van een fontein in de brandvijver, deze spuitmachine te verlichten, werd met vier tegen drie stemmen verworpen. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag AbontiemenKprijs 7,50 per halfjaar, per post 9,Losse nummers 35 cent Sluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0,18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer Er zijn op Tholen heel wat besprekingen gevoerd tussen de bestuursleden van de zeven Groene Kruisverenigingen (meestal waren er van elk 2 tot 4 afgevaardigden aanwezig) voordat het Groene Kruis Tholen er was. Inmiddels is echter al een voorlopig bestuur gevormd, dat de statuten en het huishoudelijk reglement heeft ondertekend: C.J. Moerland Stavenisse, A.J. Boogaard Sint Annaland. L.A.M. Elenbaas Scherpenisse, J.D. Vroege Oud Vossemeer, mevr. M.J. Hoogedeure - Kievit Tholen, C. Meertens Poortvliet en W.L. Blindenbach Sint Maartensdijk. Volgens de heer Blindenbach kan het voorzieningenpakket van de nieuwe vereniging niet anders dan beter worden. Dat geldt ook voor de arbeids voorwaarden van de wijkzusters, hoewel men zich op het ogenblik al kan verheugen in een volledige bezetting. Totaal werd er in de ring Tholen en Sint-Philipsland bij de Raiffeisenbanken 1.707.125,97 gespaard in de afgelopen spaarweek. Vorig jaar werd 1.038.807,21 aan de Raiffeisenbanken toevertrouwd. Dat gebeurde in 1971 in 5062 posten, dit jaar waren er 6035 posten. Zoals vorige week bij het aankondigen van de raadsvoorstellen al uitvoerig was omschreven, wilden B en W voor 8000 gulden een fontein in de brandvijver bij het bejaardencentrum de Rozeboom aanbrengen. De raad vond dat prima, maar de heer Beurkens wilde de fontein gelijk maar verlichten, wat volgens hem bij avond een aantrekkelijk gezicht biedt, hetgeen de leefbaarheid van de gemeente ten goede komt. „Als je het later moet doen, dan kost het beslist meer", stelde raadslid Beurkens. Dat was de voorzitter helemaal met hem eens, want voor de verlichting zouden leidingen moeten worden aangelegd, maar de heer Rijstenbil hield het CHU - raadslid wel voor dat de kosten tussen de 1500 en 2000 gulden zouden liggen. Wat vinden de andere raadsleden ervan?, wilde de burgemeester weten. Zijn collega wethouder L. Walpot zag de tontein als een middel om de vijver In verband met de tweede kamerverkie zingen op woensdag 29 november a.s. worden er deze maand ook op het eiland Tholen verschillende verkiezingsbijeen komsten gehouden om naar de gunst te dingen van de 11.293 kiesgerechtigde inwoners. Vanavond, donderdag 2 november, start de Partij van de Arbeid in Haestinge te Sint-Maartensdijk waar het tweede kamerlid drs. H. M. Franssen uit Assen om acht uur komt spreken. Volgende week donderdag is er in het zelfde gebouw een bijeenkomst van de Staatkundig gereformeerde Partij en vrijdag 17 november belegt de Christe lijk Historische Unie in het dorpshuis te Sint-Annaland een verkiezingsbijeen komst. steeds met zuurstof uit de lucht te verversen, maar het nut van de verlichting zag hij niet in. „Alleen voor de verfraaiing vind ik een bedrag van 2000 gulden te veel", aldus de heer Walpot. Het ARP - raadslid G.J. de Jager meende dat de fontein toch kennelijk voor verfraaiing bedoeld is, want, zuurstof kan men wel op een goedkoper manier in de brandvijver krijgen. Hij stelde voor de fontein minder duur te maken en dan de verlichting gelijk maar aan te leggen. B en W zouden hun voorstel eventueel kunnen terugnemen om dit goed te bekijken. De burgemeester antwoordde dat er op de 8000 gulden niet te bezuinigen viel. „Kunnen de fontein en de molen niet tegelijk verlicht worden", opperde de heer Beurkens, hoewel hij er zelf aan toevoegde dat de molen niet aan de orde was. Wethouder Walpot onderstreepte dat nog eens. Het SGP - raadslid P. van Hekken vond dat ook een beetje vergaand. De voorzitter hakte de knoop door en vroeg of de heer Beurkens stemming wilde, wat het geval bleek te zijn. De SGP - raadsleden L. Walpot, L. den Engelsman en P. van Hekken alsmede de heer C. den Braber (PvdA) stemden tegen, de raadsleden A.W. Beurkens (CHU), G.J. de Jager (ARP) en waarnemend burgemeester A.A. Rijstenbil (PvdA) waren voor verlichting van de fontein. Bij de bouw van het dorpshuis De Wimpel waren al plannen gemaakt voor de bouw van een bergruimte en het aanbrengen van rijwielstandaards, maar om financiële redenen was dit toen niet mogelijk.Dit,mede in verband met de subsidieverlening. Nu kan de stichting dorpsbelangen Sint Philipsland met de plaatselijk Raif- feisenbank een geldlening van 10.0000 gulden (looptijd maximaal 20 jaar, variabele rente, nu IVi procent) aangaan. De raad besloot garant te staan voor deze lening. Behalve dit aanvullend agendapunt, kregen ook de andere voorstellen de volledige goedkeuring van de voltallige gemeenteraad daarbij was ook het bepalen van het krediet in rekening - courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten voor 1973 van 30.000 gulden. De heer Beurkens vond dit nog al hoog, temeer daar kasgeldlcningen veel goedkoper zijn. Hij was echter gerust gesteld na de mededeling van waarnemend secretaris A.C. Beneder dat er geen bereidstellingsprovisie betaald hoeft te worden en dat gezien ook de goedkopere kasgeldleningen het bedrag in rekening - courant vermoedelijk niet gehaald wordt. Met ingang van dit jaar al, en niet per 1973 zoals per abuis in het voorstel stond, besloot de raad lid te worden van de algemene verladers- en eigen vervoerders organisatie. De contributie is 40 gulden per jaar. Op een vraag van de heer Beurkens zei de voorzitter nog dat het lidmaatschap speciaal is aangegaan vanwege de brandweerauto omdat een keuring dan maar 80 gulden kost. Geen bedenkingen had de gemeenteraad verder tegen de bestrating van de Zijpe- en Eendrachtstraat 55.200,00) en de reconstructie van de Zuid dijk 17.400,00). Beide plannen worden tegelijk als een werk aanbesteed. Het eerste deel zal dan met de meeste spoed worden uitgevoerd, maar de reconstructie van de Zuiddijk moet tot 't volgend voorjaar wachten omdat nu Noodzaak en verschraling Fusie van Thoolse Groene Kruisafdelingen Straatverbetering in Sint- Philipsland Meer geld nodig voor onderhoud polderwegen Een Welvaarts-spaarweek Ernstig ongeval in Sint- Maartensdijk Turnprestaties Thoolse meisjes Verkiezingsbijeenkomsten in het verschiet Gemeentelijke Mavo hield ouderavond Stemmen van lezers Vele gediplomeerde zwemmers (sters) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Prijsbewust is in onze tijd een veel gebruikte reclame slagzin. Het prijsbewustzijn vindt wel een merk waardige toepassing in het feit, dat wekelijks nog tientallen Een- drachtbodes maandag of dinsdag ter post worden bezorgd om door te sturen naar familieleden. Naar gelang de dikte van de krant kost dat 60 of 90 cent. Als we een reken- sommetje maken, komt dat minstens op 36 gulden per jaar. Als wij datzelfde abonnement voor u verzorgen, betaalt u in diezelfde twaalf maanden slechts 18 gulden. Bovendien kan men dan de eigen krant net zo lang houden als men wil. moet er geen bandje worden geplakt, geen adres geschreven, niet naar het postkantoor worden gegaan en heeft uw familie de Eendrachtbode al op vrijdagmorgen. Wie alles rekent, komt de helft duurder uit als men zelf de Eendrachtbode opstuurt. Het is maar dat u het weet. B en W van Tholen geven er in het algemeen de voorkeur aan, dat sollicitanten initiatief tonen door zichzelf voor een bepaalde functie aan te melden. Zo staat het in het antwoord van het college op de vraag van de confessionele vier (CHU/ARP/KVP) of er in verband .met te vervullen vacatures en nieuw te scheppen arbeidsplaatsen in gemeentelijke verband regelmatig overleg plaats vindt met de directeur van het arbeidsbureau te Tholen. Tot op heden is er in dit opzicht geen contact met het arbeidsbureau geweest, maar gezien de vraag van de vier raadsleden zullen B en W met de directeur overleggen of het zinvol is vacatures aan hem door te geven. „Voor het merendeel van te vervullen arbeidsplaatsen is een zodanige vakkennis en ervaring nodig, dat het meer passend is om in vaktijdschriften sollicitanten op te roepen per advertentie, -waarin uitvoerig de gevraagde opleiding en ervaring alsmede de geboden werkkring wordt omschreven. In de overige gevallen wordt ook wel in streekbladen geadverteerd. Door deze wijze van handelen wordt bovendien bereikt dat ook in functie zijnde gegadigden zich kunnen aanmelden, wat de keuze mogelijkheid aanmerkelijk vergroot", aldus B en W van Tholen. niet aan de zeewering gewerkt mag worden, zo liet de heer Rijstenbil weten. De raad ging akkoord met het bouwen van een bergruimte op de nieuwe begraafplaats, wat 10.000 gulden gaat kosten. De Verbindingsstraat lopende vanaf de Zijpestraat naar de Eendrachtstraat kreeg de naam Krammerstraat. De heer Beurkens wees erop. dat hij en en de heer Dorresteijn dan nog in een naamloze straat wonen. De voorzitter zegde toe daarvoor in een volgende vergadering met een voorstel te komen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1