Belasting- inner Sint-Philipsland krij gt nieuwe burge meester Inwoonster uit Tholen bij auto-ongeluk gedood Plaatselijk nieuws Ds. Johannes de Bres Reconstructie Zuiddijk in Sint-Philipsland IN MEMORIAL DEZE WEEK Dodelijke val van nieuwe Thoolse brug THOLEN OUD- VOSSEMEER Periode Sint-Maartensdijk Na 26 jaar Ds. de Bresstraat WISSELTRUC IN STAVENISSE 28e Jaargang no. 50 Donderdag 26 oktober 1972 DINSDAGAVOND GEMEENTERAAD Benoeming en ontslag Gevaarlijke stoffen De twintigjarige Suzanna Korsman uit Tholen is vrijdag avond op slag gedood toen de auto waarin ze meereed op de oprit van de Brienenoordbrug in Rotterdam tegen een pijler reed. De bestuurder van de auto, de twintigjarige N.L.H. uit Bergen op Zoom is met verwondingen opgenomen in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam. Zijn moeder was ook gewond, terwijl zijn zusje weinig mankeerde. Ze hadden in Rotterdam inkopen gedaan en keerden tussen elf uur en half twaalf naar huis terug. Het ongeluk gebeurde doordat de auto op 't natte weg dek slipte, van links naar rechts slingerde en door de vangrail tegen een pijler van de onderbouw van de brug- oprit terecht kwam. Er waren geen tegenliggers terwijl de auto volgens de Rotterdamse politie niet hard reed. Door de lange droogte is de kans op slippen echter groter omdat de regen het met een dun laagje olie en benzine be dekte wegdek op sommige plaatsen gevaarlijk maakt. De Thoolse politie moest het droeve nieuws vrijdagnacht aan de familie Korsman in Tholen vertellen. Het slacht offer werkte bij de NV. Damesconfectiefabriek Elvina te Sint-Maartensdijk. Natte afsluiting Verloren partij Plattelandsvrouwen en sieraden Jaarvergadering de Zwaluw Winkelweek Biljarten Bevrijdingsboodschap niemand verveelt zich zonder schaamte De 44-jarige schilder Hendrikus Johannes Gerdus uit Rotterdam is woensdagmiddag 18 ok tober rond twee uur,van de nieuwe Thoolse brug in de Eendracht geval len. Ernstig gewond werd hij naar het zie kenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom ge bracht, waar hij bij aan komst al «verleden bleek te zijn. Het slachtoffer was gehuwd en had vier kinderen. Hij was bezig met verfwerkzaamheden aan de brug. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 7,50 per halijaar. per post 9,Losse nummers 35 cent Sluitingsdatum advertenties dins- dagmiddag - Advertentieprijs 0.18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer Sinds drie jaar geleden de Belasting Toegevoegde Waarde zijn beslag kreeg, werd het bedrijfsleven meer en uitgebreider dan tevoren belast met het voor de gemeenschap gratis innen van belastinggelden. Niet dat deze heffing op zichzelf een onrechtvaardige zaak zou zijn. Integendeel, althans naar onze mening. Het stelsel is min of meer gebaseerd op het zogenaamde profijtbeginsel. Wie pot verteert, betaalt. Of in meer parlementaire taal, naarmate men besteedt, draagt men bij in 's Rijks noodzakelijke voorzieningen. Maar ondertussen werd dat bedrijfsleven wel in veel uitgebreider zin belast met werkzaamheden, die tevoren normaal waren toebedacht aan de belastingdienst. Weliswaar kende men in ons land ook al eerder de omzetbelasting, maar die beperkte zich voornamelijk tot de (produktie)bron. Ook toen reeds bracht dit met name voor de ambachtelijke sector extra werk mee. Sinds de BTW is dat een veel meer algemene aangelegenheid voor het bedrijfsleven. De omzet moet al zeer beperkt zijn, in feite nauwelijks levensvatbaar of men is aan BTW afdracht gebonden. Daarmee is het bedrijfsleven een taak opgelegd, die op geen enkele wijze wordt vergoed, laat staan gewaardeerd. Integendeel, de klant ziet de grotere uitgaven voor een bepaald artikel eerder als een woekerwinst voor het bedrijfsleven, dan als een vorm van belasting, waarvan de directe inner heel wat meer kosten dan baten heeft. Die ontvanger heeft immers ook nog de taak van nauwkeurige registratie en kan zelfs bij een onopzettelijke fout nog danig op de vingers worden getikt met zelfs oplegging van een geldboete. Dit alles dan omdat hij gratis, zeker als kleine zelfstandige, enkele uren per week administratief dient op te offeren voor de goede zaak. Thans is het BTW- tarief opnieuw in het geding. Een zelfs niet gering obstakel in het deze week zoveel besproken sociaal accoord. Afgezien van de uitkomst staat wel vast, dat het bedrijfsleven opnieuw meer zal moeten vragen aan de afnemer, zonder er zelf een cent wijzer van te worden. Integendeel, het kan aanleiding geven tot rentederving, tot administratiekosten, of zoals reeds opgemerkt nog tot navordering met opslag. Zelden wordt dit alles in het geding gebracht bij onderhandelingen die ook nu weer plaatsvinden tussen werknemers, werkgevers en rijksoverheid. Maar ondertussen ziet dat bedrijfsleven zich wel genoodzaakt extra kosten te maken door inschakeling boekhoudbureau of dergelijke, dan wel persoonlijk enkele extra uren te offeren. Dit alles vanwege de twijfelachtige verplichte functie van gratis belasting- inner. Het zou heel wat voeten in de aarde geven, wanneer het zelfde werd gevraagd van de goed betaalde belas tingambtenaar. De gemeente Sint-Philipsland blijft zelfstandig en krijgt een nieuwe burgemeester. De sollicitatietermijn die op 22 september was opengesteld is inmiddels (op 5 oktober) gesloten. De verwachting is dus reëel, dat de nieuwe burgemeester op 1 januari 1973 bekend zal zijn. Het is mede een uitvloeisel van de bespreking met de commissaris der Koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, op 11 september met de gemeenteraad van Sint-Philipsland. De commissaris heeft toen gevraagd of Sint-Philipsland voor aansluiting bij Tholen voelde, maar de gemeenteraad wilde en bloc zelfstandig blijven. Tegelijk hebben de raadsleden toen een profiel van de nieuwe burgemeester geschetst. De algemene wens was: een burgemeester in de lijn G. van Velzen, die zoals bekend van Sint-Philipsland naar Goedereede promoveerde. Over de politieke richting is weinig gesproken, al zag de ARP/CHU raadsfractie direct geen noodzaak voor een S.G.P. burgemeester. en De gemeenteraad van Sint Philipsland komt dinsdagavond vanaf half acht bijeen om onder meer over het voorstel van B en W te praten 17.400,00 beschikbaar te stellen voor reconstructie van de Zuiddijk. Dit zal over ongeveer negentig meter gebeuren vanaf de molen tot de westelijke coupure van het havenplateau. De betonmuur wordt gesloopt en opnieuw geplaatst waardoor de rijbaan een minimum breedte van 4.60 m bij de havencoupure en van 5 m in de richting van de molen krijgt. Door de verder gaande bebouwing moet de Zijpe- en Eendrachtstraat bestraat worden, wat bij elkaar volgens B en "W f 55.200,00 vergt. De Verbindingsstraat van de Zijpe- naar de Eendrachtstraat willen B en W Krammerstraat noemen. Voor 'n fontein in de brandvijver bij 't bejaardencentrum de Rozeboom is 8000 gulden nodig. Het wordt een fontein van het type Koningslot, een tweetrapsmodel bestaande uit een middenstraal met een spuithoogte van ongeveer zes meter, omringd door zes steile boogstralen van ongeveer 4.50 m. Een ander voorstel is het bouwen van een bergplaats op de nieuwe begraafplaats, waar materiaal kan worden opgeslagen Het architectenbu reau Klap te Waarde heeft een ontwerpplan gemaakt, maar de financiële gevolgen van dit voorstel zijn nog niet bekend. Met ingang van 1 november willen B en W waarnemend burgemeester A.A. Rijstenbil benoemen als onbezoldigd ambtenaar van de burgelijke stand. Mej.J.P.A.de Kok heeft in verband met haar huwelijk per 1 jan. 1973 ontslag gevraagd als ambtenaar van de burgelijke stand. Burgemeester en wethouders willen dat op de meest eervolle wijze verlenen. Het vertrek houdt ook in, dat het gemeentesecreta rie met ingang van 't nieuwe jaar met een vrouw minder komt te zitten. B en W stellen ook voor het krediet in rekening - courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1973 op 300.000 gulden te bepalen. Het college wil verder lid worden van de algemene verladers- en eigen vervoerders organisatie. Dat kost 40 gulden per jaar. De organisatie heeft o.a. ten doel keuring alsmede het geven van adviezen betreffende het wagenpark van de gemeente. In navolging van de uitkering ineens aan 't rijkspersoneel wordt voorgesteld ook het gemeenteper- soneel over 1972 een uitkering ineens van 2.25 procent alsmede een uitkering ineens van 4 procent over de maanden augustus tot en met december te geven Desubsidie aan 't Zeeuwse instituut voor de Geestelijk Volksgezondheid willen B W met ingang van 1973 verhogen van 50 naar 72 cent per inwoner. ln verband met het vervoer van gevaarlijke stoffen willen B en W de Algemene Politieverordening wijzigen. Het betreft een voorstel tot centralisering van de meldingen van dit vervoer op grond van het reglement gevaarlijke stoffen. Alsmede een voorstel om te komen tot een routering van dit vervoer door middel van een aanvulling op de algemene politieveror dening. Het voorstel van B en W gebeurt mede op grond van een brief van de commissaris der Koningin in Zeeland. Tenslotte is er nog een 12e wijziging van de begroting 1972 als een normale aanpassing van de cijfers over het lopende dienstjaar. I 1 SINT- VOSSENEER Jj| MAARTENSDIJK \J^ ANNA UC0BAP0LD beantwoord, o.a. over het onderhoud. Tegen elven kregen de heer en mevrouw Van Giels en de heer Herbers als dank mossels aangeboden, wat zeer op prijs gesteld werd. De Koninklijke Harmonie Concordia heeft zaterdagavond bij de afsluiting van het seizoen geen best weer getroffen. Aanvankelijk was er grote belangstelling voor de taptoe op de Markt,maar die nam snel af toen de regen kwam. Een witte jas van de rijkspolitie fungeerde als regenjas voor dirigent Delhez. De wedstrijd van de Zeeuwse dambond tussen de Thoolse damclub De Eendracht en Kapelle is maandagavond met 911 in het voordeel van de Zuid- Bevelanders beslist. J.A. v. Akkeren-A. v/d Schraaf 11 P.C. v/d Velde-K. de Koeyer 2—0 K. Droogers-C.A. Corstanje 20 P. Nieuwenhuizen-A. Zeegers 11 A. Tichem-L. Adriaanse 02 A. Polderman-H.A. v/d Vrie 02 M. van Poppel-J. v/d Moere 11 S. Schot-J. Zegers 02 J. de Rijke-M. de Klerk 20 D. Verburg-A.L. Waterman 02 De maandelijkse bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen stond woensdag helemaal in het teken van het sieraad. Daarvoor zorgden de heren J. van Giels, directeur van de ateliers voor gouden en zilveren sieraden, en juwelier Herbers beiden uit Bergen op Zoom. De laatste had een fraaie collectie sieraden meegebracht, variërend van zilver tot witgoud met saffieren. Op boeiende wijze vertelde de heer Van Giels iets over de rol die het sieraad al gespeeld heeft vanaf de eerste mensen, alsmede over de wijze van vervaardigen. Eeuwenlang was het een puur ambacht, terwijl het maken van sieraden n.u voor bijna honderd procent machinaal gebeurt. Slechts in enkele landen waar de lonen nog erg laag liggen, kan men nog met de hand vervaardigde sieraden kopen, o.a. het zeer mooie filigrain. Aan de hand van dia's liet de heer Van Giels het machinaal maken van ringen en rinkelbandjes zien. Hij had ook een doosje zilverkorrels en een baar 24 karaats goud van 1 kilo met een totale waarde van 7000 gulden meegebracht, die van hand tot hand gingen. De heer Herbers vertelde het een en ander over edelstenen, echte en gecultiveerde parels, enz. Tevens zette hij op een fijne manier uiteen wat een belangrijke rol het sieraad in een mensenleven speelt. Sieraden worden immers meestal gegeven en dus ook ontvangen op hoogtijdagen. Sieraden worden altijd met plezier gedragen en krijgen later een extra waarde als herinnering. Er werden ook nog vele vragen Woensdagavond 19 .oktober is in het clublokaal van de heer J. Vroegop de jaarvergadering gehouden van de Oud- Vossemeerse postduivenvereniging de Zwaluw. Voorzitter Dies Havermans toonde zich uiterst tevreden over het afgelopen verenigingsjaar waarin de wekelijkse wedvluchten vanaf diverse losstations weer de hoogtepunten waren en waarin weer veel strijd is geleverd tussen de duivenmelkers onderling al was er wel een kleine terleurstelling dat het weer vier keer het lossen onmogelijk maakte. Het absolute hoogtepunt van het seizoen was echter wel het gouden jubileum. Bijzonder dankbaar was voorzitter Havermans voor de door de leden aangeboden herinneringsspeld wat hem en zijn medebestuurders bijzonder had verrast. Uit het jaarverslag van penningmeester Th. de Graaf bleek dat men ook financieel goed uit de verf was gekomen daar men een aardig saldo heeft weten over te„ houden. Secretaris L. M. de Heer uit Tholen kon een goed jaarverslag brengen waaruit onder andere bleek dat het ledental weer iets is toegenomen en thans 32 bedraagt. Bij de bestuurs. verkiezing werden J. Potappel, A. van Daalen en L. M. de Heer met algemene stemmen herkozen terwijl in de vacature Jac. Vaders werd gekozen M. K. Speyer uit Poortvliet. Een bestuursvoorstel om in het nieuwe vliegseizoen per duif tien cent te gaan betalen vond nog geen genade in het oog der vergadering. Besloten werd om dit punt tijdens de zomervergadering opnieuw te bekijken. Hierna volgde een bespreking om te komen tot een takenverdeling van diverse werkzaamheden welke buiten het bestuur om moeten gebeuren. Hierbij toonden R. Mosch en B. Paulisse zich bereid om de mandverzorging op zich te nemen terwijl J. Egberts de formaliteiten gaat verzorgen welke aan nationale vluchten zijn verbonden. De heer D. Polderman zal het volgende vliegseizoen de kampToenslysten verzorgen. Volgende week zaterdag begint men met hokkcuringen welke in de zaal van de heer Vroegop welke drie weken achter elkaar zullen worden ge houden. Hierbij zal de heer P. van der Zande uit Halsteren als keurmeester optreden. Tevens zal men op 25 november weer de jaarlijkse grote Zaterdag 21 oktober 1972 's avonds half 12 overleed in Huize „Samarja" te Waalwijk ds. J. de Bres in de ouderdom van 85 jaar. Met ds. de Bres is een voor onze streek bekend, ook geliefd predikant heengegaan. Ds. de Bres werd op 25 mei 1887 te Dordrecht geboren, bezocht het gymnasium in zijn geboortestad en studeerde vervolgens aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Op 27 april 1910 werd hij door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Holland toegelaten tot de Hervormde Kerk. Zijn eerste gemeente werd Bleskensgraaf. Op 23 jarige leeftijd was hij toen de jongste predikant van Nederland. Zijn tweede gemeente werd Sint-Annaland, waar hij op 6 december 1914 werd bevestigd. Twee en twintig maanden arbeidde hij in die gemeente en daarmee in onze streek, voor hem de eerste Thoolse periode, die nog een belangrijk vervolg zou krijgen. Vanaf oktober 1916 werd het de gemeente Bruchem en Kerkwijk in de classis Bommel. Een ander beroep uit het eiland Tholen bracht ds de Bres opnieuw naar onze streek. Op 1 september 1929 deed hij zijn intrede in de Hervormde Kerk te Sint- Maartensdijk met als tekst Jesaja 3 10 en 11. In de morgendienst was de nieuwe predikant bevestigd door ds. H.A. de Geus, destijds predikant te De Bilt. Het was op 6 november 1935 dat hij het zilveren ambtsjubileum herdacht. Dat gebeurde in een speciale dienst met als tekst 1 Kor. 23 en 24. Een tijd van grote beroering op nationaal en internationaal gebied volgde tijdens de langdurige Sint- Maartensdijkse periode van deze predikant. Het werd een meelevend dominee, een meelevend gezin temidden van de armoe in de crisistijd, temidden van oorlogsgeweld en evacuatie. Ook voor de Smalstad werd het in februari 1944 een „diaspora", een periode in de verstrooiing. Zijn evacuatieadres was vrij dicht bij huis in Nieuw-Vossemeer, waar hij van maart tot november in het evacuatiejaar werkzaam was. Vrij snel na de bevrijding van Tholen kon hij in november de diensten in zijn gemeente hervatten. In een avonddienst op 6 november 1950 herdacht ds. de Bres het 40-jarig ambtsjubileum. Die avond preekte hij naar aanleiding van Handelingen 26 22: „Dan Hulpe van God verkregen hebbende, sta ik tot op deze dag." Het was een stampvolle kerk en dat was het ook een week na de watersnoodramp van 1 februari 1953, toen hij preekte uit psalm 46 9: „Komt en aanschouwt de daden des Heeren, die verwoestingen op aarde aanricht." Weinig inwoners hadden verwacht dat ds de Bres na zijn emeritaat zijn geliefde Smerdiek zou gaan verlaten. Toch meende hij de herdersstaf niet geheel te moeten neerleggen, ook al was de Smerdiekse taak op zijn leeftijd wat te omvangrijk geworden. Op 29 januari 1956 deed hij te Heesbeen in Noord Brabant zijn intrede als hulpprediker. Het afscheid van Sint-Maartensdijk was door zijn eenvoud indrukwekkend. De scheidende predikant nam zijn tekst uit Johannes 3 36: „Die in de Zoon gelooft, die heeft het eeuwige leven, maar die de Zoon ongehoorzaam is, die zal het leven niet zien, maar de toorn Gods blijft op hem." Een voor ds de Bres kenmerkend sluitstuk van de gedurende 26 jaar gebrachte prediking. Met altijd weer als hoofdinhoud de arme zondaar en de rijk toedelende Christus. Vele overdenkingen van zijn hand verschenen in de Thoolse periode in de bladen De Banier - Eilandennieuws - Voetius en in de plaatselijke Kerkbode. Na zijn vertrek uit Heesbeen brachten ds en mevrouw de Bres hun laatste levensjaren door in huize „Samarja" te Waalwijk. Op 13 juni 1971 overleed mevrouw de Bres- Langeler op 83-jarige leeftijd en werd 16 juni 1971 begraven op de Algemene Begraafplaats te Sint-Maartensdijk. Gisteren, woensdag 25 oktober vond de begrafenis plaats van ds de Bres, eveneens op de begraafplaats waar hij zo menigmaal het woord voerde, wanneer een der inwoners was overleden. De rouwdienst stond gisteren onder leiding van ds C. Mulder uit Poortvliet. Een op Tholen geliefd predikant bij zeer velen, een beminnelijk mens voor allen is met de hoogbejaarde heengegaan. Sint-Maartensdijk, het gebeurde nog tijdens de zelfstandigheid van de gemeente, het gebeurde ook met ieders instemming, houdt de nagedachtenis van een predikant die meer dan een kwart eeuw lief en leed deelde, in herinnering met de Dominee de Bresstraat. tentoonstelling houden. Ook zal men weer eeft feestavond gaan organiseren op de laatste vrijdag van januari 1973. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Havermans alle leden voor hun komst en inbreng op deze vergadering. De Oud-Vossemeerse vereniging zal ook winkeliers- dit jaar weer een winkelactie organiseren. Deze bestaat weer uit twee gedeelten waar van de eerste wordt gehouden van 30 oktober tot 4 november en de tweede van 27 november tot 2 december. Dagelijks zijn er voor de kopers weer dagatracties te verdienen waarbij men de opdrachten zoveel mogelijk zal baseren op het Groene Kruis waarvoor dit jaar de actie zal worden gehouden. Tevens zijn er weer een flink aantal hoofdprijzen aan de actie verbonden waarbij als eerste prijs een compleet slaapkamerameubelement te winnen valt en de tweede een bijzonder groot levensmiddelenpakket in de vorm van waardebonnen. De trekking zal vlak voor 5 december worden gehouden. De Poedelaars speelden in café de Reus de volgende competitiewedstrijden: Piet Moerland - Adrie Heijboer 20 Jan van Gorsel - Rien Pipping 02 Teun Schot - Rinus Boogaart 20 Jan Heijboer - Bram van Poortvliet 20 Leen Klippel - Nico de Ronde 20 De Treffers speelden zes competitie wedstrijden: Bas de Koning - Jos Hommel 02 Jan Havermans - Joep de Reus 02 Jan Hommel - Bart den Hollander 20 Antoon Verhees - Henk Hommel 02 Sjaak Etienne - Peter Schoep 02 Frans Hommel - Piet Hommel 02 Nooit Gedacht speelde in café Saparof de vijfde competitie ronde: Rien Goedegebuure - Johan van Meer 02 Ko Geuze - Bram Paulisse 20 Wim Saparof - Jaap Ponse 20 Rien van Hees -Jan Duine 02 Johannes Geuze - Bram v. d. Zande 20 Piet Steyns - Adriaan v. d. Houten 20 Kees Vroegop - Leo Vroegop 20 Krijt op Tijd speelde in café Vroegop de volgende competitiewedstrijden met het A-team: Adrie Hommel - Theo v. d. Logt 02 Sjaak Schetters -Maris Istha 20 Piet Hommel -Frans Hommel Jzn 20 Frans Hommel Azn. - Adrie Ligten- dag 02 Kees Timmermans - David Polder man 02 In het algemeen klassement leidt Theo van der Logt alleen met 9 punten uit vijf wedstrijden. Piet Hommel staat er rela tief beter voor met 8 uit 4. Derde is Sjaak Schetters met 7 uit 5. 4e Adrie Hommel met 6 uit 5, 5e David Polder man 6 uit 5, 6e Adrie Ligtendag 6 uit 5, 7e Han van Daalen 4 uit 3, 8e Herman Zeeman 4 uit 3, 9e Frans Hommel Azn 4 uit 5, 10e Antoon Verhees 4 uit 2, 11e Kees Timmermans 2 uit 5, 12e Frans Hommel Jzn 0 uit 4, 13e Maris Istha 0 uit 5. Voor het B-team wonnen Wim de Leeuw, Leo Havermans en Rien Gouds waard achtereenvolgens van Johan Vroegop, Jaap Rijstenbil en Henk van Daalen. Aan de leiding gaat hier Rien Gouds waard met 6 punten uit vier wedstrijden en een gemiddelde van 1.60, 2e Leo Havermans 6 uit 4 en 1.02, 3e Wim de Leeuw 6 uit 4 en 0.75, 4e André Aarnoudse 4 uit 3 en 1.01, 5e Leen Vroegop 4 uit 4 en 0,92, 6e Johan Vroegop 2 uit 2 en 0.42, 7e Antoon Brusselaars 2 uit 3 en 0.98, 8e Henk van Daalen 2 uit 4 en 0.59, 9e Jaap Rijstenbil 0 uit 4 en 0.42. ln de bejaardensociëteit was er vorige week donderdag een bijeenkomst ge organiseerd door de gereformeerde vrouwenvereniging van Oud-Vossemeer, die ook uitnodigingen had gestuurd aan de hervormde plaatsgenoten en de vrou wen van de gereformeerde kerk te Tholen en Bergen op Zoom. Het was dan ook een volle zaal, die door de plaatselijke presidente mevr. Versluijs- Sybrandy werd verwelkomd, inzonder heid ds. L. Eringa uit Tholen en de gasten van elders. Ds. Eringa sprak deze avond over een boodschap der bevrijding in onze tijd. Dienstdoend incasseerder Lage rente bracht gemeente Tholen begrotingsdouceurtje Stemmen kost 15 mille Pluimpotterrein krijgt waterleiding Hoopvolle wielen langs Philipslandse Krabbenkreek Een bemind predikant overleden Thoolse twintigjarige verkeersslachtoffer Rioleringswerken Scherpenisse aanbesteed CHU verdeeldheid over zondagsopening sportaccommodaties Jan Overeenkamveel woorden Noad liep in een vermeende buitenspelval Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Vrijdagmiddag om ongeveer half zes hebben twee onbekenden by een winkelier in Stavenisse een wisseltruc uitgehaald. Door op een ingewikkelde manier met bankbiljetten te manipuleren, zagen ze kans aan de winkelier een vrij groot bedrag te ontfutselen. Dit gebeurde zo gehaaid, dat hy het enige tjjd later pas in de ■gaten had. Het betreft hier waarschijnlijk twee buitenlanders of mannen die zich als buitenlander voordoen, met een donker uiterlijk (zuidelijke types) van ongeveer 30 a 40 jaar. Vermoedelijk verplaatsen ze zich met een auto die elders op het eiland Tholen is gezien. De politie zou hierover graag inlichtingen krijgen. Mogelijk hebben dezelfde mannen wisseltrucs toegepast in Roosendaal en Wouw waarbij 180 en 100 gulden buit werd gemaakt. Het ging hier ook om twee zuidelijke, engels sprekende types. Er was grote aandacht voor deze causerie en via vragen ook een levendige discussie. Daarnaast bracht mevrouw Steketee uit Tholen 'n viertal liederen, waarbij het refrein werd meegezongen. Als extraatje kwamen nog een paar voordrachten. Bij elkaar een goede avond.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1