Plaatselijk nieuws 99.- cor TërhorsK I MANNEN MODE VAN NU 1 KOSTUUMS - WINTERJASSEN 1 iüé Klêrhorsf] LIM0VI PREDIKBEURTEN tholen oud- vossemeer Pollie Zoon VAN RAAY SINT-ANNALAND u. mQn DUistyb P STAVEN ISSE SINT MAARTENSDIJK EENDRACHTBODE Donderdag 5 oktober 1972 '"osswt" |S PooRmiEr^^-^^0 MM JACOBAPOLDE Gevonden en verloren voorwerpen Verkoping Noodlanding Verkeerslichten kapot Jeugddammers Nieuwe rondweg Bedevaart Tafeltennis Speeltuin? 't zit goed 't is van Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE ERRES Warme maaltijden Biljarten Volleybalcompetitie Botsing Bazar vrouwenvereniging Collecte Rederijkers namen afscheid van twee veteranen Parkeerterrein Voor de muziek Van start Geslaagd Succesvolle korfbalreünie WINTERMANTELS REGENMANTELS WINTERMANTELS REGENMANTELS WINTERMANTELS REGENMANTELS Speciaalzaak U slaagt bij uw Volgende week is DR. NOTEBOOM AFWEZIG Leesseizoen COLTRUIEN Shetland 34,50 Shetland Truien Shetland V-hals Pull v.a. 29,50 Shetland Spencers 32,50 Winstgevend Ongeluk Stavenisse hoort er niet bij Gevonden Bevorderd Leerzame avond Huwelijkskaarten DRUKKERIJ Vervolg op pcig. 5 tA, 1 SINT. SINT - MAARTENSDIJK Op het groepsbureau der Rijkspolitie te Tholen, Hofstraat 4, tel. 444 zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent gevonden voorwerpen: 1 portemonnee, inh. D. mark, 40 en 2,-; een groen kinderjack met fantasiekraag; 2 trainingsblouses, blauw met witte streep; een bril met. dubbele glazen, lichtbruin montuur met doublé randen; een kraaltjesportemonnee- inh. 10.-; een zwarte lak portemonnee, inh. 0,25 en jeugdrittenkaart BBA; een herenpolshorloge, merk Venus met Ieren bandje; een loterijbriefje nr: 012841; een verzekeringsplaatje van bromfiets nr. HVH 545; een kin derportemonnee, inh. 0,30; een gouden herenring met zwarte steen; een gasaansteker merk Saroma senior; een leefnet. Verloren voorwerpen: een paar licht bruine klompschoenen; een rond gouden dameshorldge met bewerkt gouden bandje; een portefeuille (bruin) met inhoud: een Yale huissleutel; een leesbril met grijs montuur; een Lip- ssleutel nr. 826; een oude zwarte portefeuille, inh. 30,- en wat postzegels; een bril; een krik bind touw; een kinderjack, groen met beige; een zakmes met wit heft en schaartje; een portefeuille met rijbewijs en een- zelvigheidskaart; een plastiek tas met blauw gympak en gymschoenen; een meisjespolshorloge met groen-beige brede band; een bankbiljet. De vrouwenvereniging Bid en Werk van 'de Gereformeerde Gemeente houdt woensdagmiddag van half drie tot vijf uur en 's avonds van zeven uur tot half negen een verkoping in het verenigingsgebouw aan de Brugstraat. De opbrengst van de verkoop van handwerken, levensmiddelen en huishoudelijke artikelen is bestemd voor de bouw van de nieuwe kerk in Dalempolder, die in december in gebruik wordt genomen. De plaatselijke sportvlieger L. Soomers moest wegens gebrek aan thermiek zaterdagmiddag om half 1 een noodlanding maken in een stuk aar dappelland aan de Zoekweg. Het zweefvliegtuig en de aardappels werden niet beschadigd, terwijl ook de vlieger na de geslaagde noodlanding niets mankeerde. De heer Soomers was met zij PH 461 's middags om twaalf uur opgestegen van Woensdrecht. Hij is lid van de Brabantse Aero club. De verkeerslichten op de Ten Ankerweg rijn buiten werking doordat ze dins dagmiddag door een vrachtwagen behoorlijk zijn beschadigd. De vrachtauto, bestuurd door Th. A.P.Z. uit Wateringen, stond stil voor het rode licht. Toen het licht op groen sprong, trok de vrachtwagen op terwijl er enkele kinderen richting zebra stormden, die schijnbaar alsnog wilden oversteken. De chauffeur schrok, remde hevig en kon zo niet voorkomen, dat de vrachtwagen scheef trok tegen de verkeerslichten. Jongens die interesse hebben voor de damsport kunnen zich maandagavond om zeven uur opgeven bij jeugdleider A. Tichem van de Thoolse damclub de Eendracht in het verenigingsgebouw aan de Brugstraat. Bij voldoende deelname zal er een onderlinge com petitie worden gespeeld. De ouderen speelden op 25 september met de volgende resultaten: M. van Poppel - v.d. Brugge 20 W.A. Bogers - A. Polderman 20 P.v.d. Velde-J. de Rijke 20 S.Schot-J. van Akkeren 02 van Splunter - Geilvoet 20 A. Tichem - Verburg 02 Polderman-van Splunter 20 van Poppel - A. van Akkeren 2—0 W. Bogerd - J. de Rijke 11 Volgens de aannemingsovereenkomst dient de nieuwe weg van het Stenenkruis naar de nieuwe brug over de Eendracht uiterlijk op 3 januari 1973 voor gebruik gereed zijn. Provinciale Waterstaat heeft burgemeester en wethouders echter meegedeeld, dat de mogelijkheid niet moet worden uitgesloten dat de nieuwe weg naar Poortvliet reeds eerder voor het verkeer wordt opengesteld. Dit zeggen B en W op een vraag van raadslid ir. M.A. Geuze (CHU) Zeven dames van de Vossemeerse vrouwenbond van het NKV namen deel aan de jaarlijkse bedevaart naar Lour- des, georganiseerd door de kring Noord- Brabant. Het werd een treinrit van 15 uur met wel veel natuurschoon in België en Frankrijk, maar ook vermoeiend. Men verbleef zes dagen in Lourdes. Er werd onder andere deelgenomen aan een lichtprocessie. Velocitas speelde zaterdag slechts vijf competitiewedstrijden voor de zomer- kampioenschappen. Hoewel de leiders in klassement niet speelden, was er toch nog wel sensatie daar Hetty Klippel voor een grote verrassing zorgde door Bram van Gorsel een nederlaag toe te brengen. Nadat ze in de eerste set kans loos was verslagen, wist ze zich in de twee volgende sets goed te herstellen door die te winnen. Dat ze in goede vorm was, bewees Hetty Klippel op nieuw tegen Jan Duine door de le set met 21-14 te winnen, maar verder liet Jan het toch niet komen. Hij won de andere twee sets met 2115 en 2110. Verdere uitslagen: Jan Duine - Lineke Vogel 20, Jan Duine - Hanny Vogel 20 en Bram van Gorsel - Willie Lindhout 20. Wanneer de plannen van enige ouders doorgaan, behoort het speeltuingemis spoedig tot het verleden. Het voornemen bestaat een stichting te vormen, die contact zal opnemen met het gemeente - bestuur om de gewenste grond te w OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting leverfU alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM krijgen en met de opbouw van een speeltuin te beginnen. Tweehonderd gulden is beschikbaar van de rommel markt der Hervormde jeugdvereniging. Ouders die willen meewerken of zitting willen nemen in de stichting, kunnen zich tot donderdag 12 oktober op geven- bij de heer B. Biesheuvel, Cornelis Franckenstr. 39, tel. 505. Als de speel tuin gerealiseerd is, wordt ze zowel zomers als winters opengesteld. DRAAGBARE RADIO Door grote luidspreker nu een royaal geluid. SPECIALE PRIJS Uw Radio-specialist Tholen, Botermarkt 4 - 6 advertentie IM „Liefde vindt werk" in het verenigings gebouw een verkoping, waarvan de op brengst bestemd is voor kerk en zen ding. De dames hebben zelf veel goederen ge maakt en ook wel gekregen, zodat er dus een gevarieerd aanbod is. Vrijdag wordt om 3 uur, zaterdags om 2 uur be gonnen. Ongeveer 9 uur, naar gelang het nog aanwezige publiek volgt slui ting. Vorig jaar hield men er ruim 2500,aan over. Voor de Oud-Vossemeerse bejaarden is er de mogelijkheid op alle werkdagen complete warme maaltijden vanuit de Schutse te Sint-Annaland te betrekken. Tot djisver kon dat driemaal per week. Men kan zich opgeven bij mevr. Beve- lander-Moerman, J. F. Kennedystraat 19. tel. 538. De Poedelaars speelden de volgende competitiewedstrijd: Adrie Heijboer - Jan Heijboer 20 Bram van Poortvliet - Rien Pipping 02 Rinus Boogaart-Janvan Gorsel 20 Nico de Ronde - Piet Moerland 20 Teun Schot - Peter Timmermans 20 Bij Nooit Gedacht was er de volgende uitslag; J. Voormeulen - Bram v. d. Zande 02 Johan Schoep - Bram Paulisse 20 Leo Vroegop - Rien van Daalen 02 Rien van Hees - Wim Heijboer 20 Johan Geuze - Wim Saparof 20 Ko Geuze - Adriaan v. d. Houten 20 Danny van Driel - Johan van Meer 02 Rien Goedegebuure - Kees Vroegop 0 2 Voor de beker won J. Ballegooy van Leo Vroegop. Krijt op Tijd speelde de eerste beker ronde: Frans Hommel - Leo Havermans 20 Adrie Ligtendag - Maris Istha 02 Adrie Hommel - Toon Brusselaars 02 advertentie IM Amigos waagde zich deze week voor het eerst in competitieverband bij het district Brabant. In de afdeling Bergen op Zoom komt men uit in de eerste klasse. Al werd het dan zowel voor het heren- als damesteam een nederlaag, toch was men niet ontevreden over het spel in de sporthal Gageldonk te Bergen op Zoom. De heren verloren de eerste set kansloos met 156 van Diomedon. In de tweede set moest men zwichten met een 159 uitslag. Het damesteam kwam uit tegen Block 70. Men kwam met 101 achter, maar via een nog sterk slot werd 't 15-6. Al ging de 2e set beter.,ook dat werd een 159 ondergang. De heer H. Nieuwenhuis uit Tholen traint Amigos vrijdagsavonds in het turngebouw. Het steeds groeiend Amigos hoopt ook nog eens op aanwezigheid van supporters. Ook maandagavond speelde Amigos in de sporthal Gageldonk te Bergen op Zoom competitiewedstrijden. Nu won Amigos heren van Diomedon 2. Vooral in de eerste set was het Vossemeerse team heer en meester en won met 154. Ook de tweede set won Amigos, nu met 1512. Het damesteam verloor van het geroutineerde H.V.V. De eerste set werd er goed gespeeld en Amigos won met 159. Ook bij de tweeede set zag het er nog geruime tijd naar uit dat deVossemeerse dames de eindstand in hun voordeel zouden beslissen, maar geleidelijk aan werd men toch terugge drongen en verloor met 1215. In de derde en beslissende fase bleek Amigos te veel van de krachten te hebben ge vergd. Het werd een fikse 153 neder laag. Op de kruising Voorstraat-Raadhuis straat botsten zaterdag voormiddag twee auto's tegen elkaar waardoor er lichte schade was aan de personenauto van A. v.d. Z. De aanrijding ontstond, toen G. M. met zijn vrachtwagen vanuit de Voorstraat geen voorrang verleende aan de rechts uit de Raadhuisstraat komende v. d. Z. Beiden wilden richting Molenstraat. Vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober houdt de Hervormde Vrouwenvereniging David Polderman - Herman Zeeman 02 Han van Daalen - Sjaak Schetters 20 Jaap Rijstenbil - Henk van Daalen 20 Voor de A-competitie werd nog ge speeld: Frans Hommel - Sjaak Schetters 20 Maris Istha - Piet Hommel 02 Theo van der Logt - Frans Hommel Jzn. 20 Adrie Ligtendag - Antoon Verhees 20 Davjd Polderman - Han van Daalen 20 Uitslagen B-competitie: Jaap Rijstenbil - Leen Vroegop 02 Henk van Daalen - Wim de Leeuw 20 De Treffers speelden de volgende competitiewedstrijden: Sjaak Etienne - Bart den Hollander 20 Antoon Verhees-Joep de Reus 02 Frans Hommel - Jos Hommel 02 Jan Havermans - Peter Schoep 20 Bas de Koning - Henk Hommel 02 Jan Hommel - Piet Hommel 02 De voor het protestants interkerkelijk thuisfront gehouden collecte heeft f 264,opgebracht. Vrijdagavond hield de toneelvereniging De Rederijkers in Hof van Holland een ledenvergadering. Voorzitter A. M. van Engelen toonde zich over het afgelopen verenigingsjaar volop tevreden. Men kon met „De aap op visite" menigmaal zowel in als buiten Oud-Vossemeer op treden. De heren T. Hage en A. Timmermans namen na een lange periode op toneel en in het bestuur, afscheid. Gezien hun 65+ status vond men het nu genoeg. Ze werden vervangen door de heren H. van Gorsel en G. Gakeer. Voorzitter Van Engelen kon zich niet herinneren, wanneer de heer Timmer mans voor het eerst als Rederijker was opgetreden. Een blik in het archief toonde dat het in elk geval 55 jaar was geleden.Na de 2e wereldoorlog kwam hij in het bestuur en nu kreeg hij bij het- afscheid een fraaie rookstandaard. Bij het honderdjarig bestaan van de ver eniging was de heer T. Hage al in het zonnetje terecht gekomen, nadat hij sinds 1934 leiding aan de vereniging had gegeven. Bij dit afscheid kon er nog wel volop een wooord van dank af. Mede door zijn werk kan de Rederijkers zich met menige toneelver. in de om trek meten, vond de heer Van Engelen. Beide scheidende bestuursleden werden erelid van de vereniging en beiden ook dankten bestuur en leden voor dit ge baar, maar vooral ook voor de vele jaren van plezierige samenwerking. Op 29 december a.s. volgt de première van het nieuwe stuk, een blijspel onder de titel: Vader gaat op stap. Vijf dames en vijf heren hebben daarin een rol. Tenslotte werd de familie Mees dank gebracht voor het altijd weer gastvrij onthaal en de leden voor de geani meerde vergadering. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben opdracht gegeven de afrastering vanhet parkeerterrein achter de burgemeester Versluijsstraat te verwijderen. De bewoners zijn hiervan in kennis gesteld waarbij verzocht is er zorg voor te dragen dat tijdens het weekend de parkeerplaats vrij wordt gehouden ten behoeve van de bezoekers van het sportterrein. Dit is het resultaat van een vraag van raadslid M.A.J. van der Linden (PVDA) die de met prikkeldraad versterkte afrastering ontsierend en gevaarlijk voor kinderen vond. Hij achtte het positiever de bewoners te verzoeken het parkeerterrein in het weekeinde vrij te houden dan door middel van een afrastering voorkomen dat de betrokken bewoners van de Burgemeester Versluijsstraat van het achter hun huis liggende parkeerterrein gebruik zouden maken tijdens voetbal wedstrijden. Zaterdagmiddag heeft de Oud-Vosse meerse muziekvereniging tijdens een muzikale rondgang ruim achthonderd gulden ingezameld. Er was niet alleen goede publieke be langstelling, maar ook werden tijdens het spelen van pittige marsen, de eerder bezorgde envelopjes opgehaald. De bevolking kon gelijk zien, waarvoor de gift zal worden aangewend, want voor het eerst liepen acht jonge tam boers mee, opgeleid door Toon van Driel en Kees Pipping. die nog geen uniform hebben. Behalve deze acht tamboers zijn 15 en thousiaste jongeren in opleiding voor muzikant. Zij staan onder leiding van dirigent Delhez uit Steenbergen, die wordt bijgestaan door de heren A. Geertse, D. G. van Driel en M. Hommel. Als de leerlingen het vol houden betekent het straks weer 15 nieuwe uniformen. De muziekvereni ging weet dus voorlopig wel raad met de giften. De zakjesaktie is trouwens nog niet afgesloten, want binnenkort zullen ook de inwoners buiten de bebouwde kom een bezoek krijgen. Vrijdagavond 29 september zijn 54 meisjes en jongens begonnen aan de nieuwe schaak-' en 'damcompehhe Sommigen waren wat zenuwachtig en keken af en toe wat schuin naar hun tegenstander op. In tegenstelling tot de oude rotten in het vak kon je bij de beginnelingen de situatie op het bord van hun gezicht aflezen. Een bedenkelijk, vergenoegd of triom fantelijk gezicht van een speler was voor een supporter aanleiding genoeg het spel met spanning te volgen. Van de 54 deelnemers en deelneemsters doen er 26 mee aan de schaakcompetitie, verdeeld Goedegebuure. De Havenzichtspelers koesteren enige hoop dat er vanuit St. Annaland nog enige oudere of jongere dammers bij zullen komen. Animo schijnt er genoeg te wezen. Drem pelvrees jammer genoeg ook! Cent van Dijke en Wim van Vossen slaagden in Middelburg voor het theoretisch gedeelte van het examen voor het hoger technisch diploma weg en waterbouwkunde Zeeland. Het leek op de zonnige zaterdagmiddag 30 september 1972 of de klok 25 jaar teruggezet was, toen twee twaalftallen oud-leden van de eertijds Sint^An- nalandse korfbalvereniging een wed strijd speelden op het oefenveld van het groenomzoomde sportterrein van WHS. Alsof er in die 25 jaar niets was veranderd. Alsof er geen kalende en grijzende hoofden bestonden, die de sportvrienden van weleer bij de eerste kennismaking 25 jaar later even de wenkbrauwen deed fronsen: is hij of zij dat nu, ja of nee. Ben ik dan ook al zoveel ouder geworden? Het deed er allemaal weinig toe, ook niet dat de spieren wat minder soepel waren dan toen op die 18- of 20-jarige leeftijd. Er werd nog hard geknokt voor het win nende doelpunt. Twaalf in 't groen, twaalf in het blauw. Voor blauw scoorden Rook Rijnberg, destijds ook al een vlugge, en mevrouw Stoutjesdijk. Voor groen was het mevrouw C. Goedegebuure- Lanooij, zodat de blauwen met 21 over de groenen zegevierden. Voor deze middag was men weer met zijn allen Sint An- nalanders, ook al woonde men al lang in Dronten, Bennekom, Bilthoven, Kruiningen, in Zeeuws-Vlaanderen of waar dan ook in ons land. Ze waren present. Ruim veertig oud-leden en de destijds gezagsvolle arbiter Piet Priem uit Sint Maartensdijk. Soms moest hij wel eens over afstanden en bepalingen nadenken na een fluitsignaal, maar de beslissingen waren nog even gedecideerd als weleer. Activiteit en zon gaven na de speeltijd aanleiding tot dorstige kelen, maar ook daarin was voorzien. In het dorpshuis werd een broodmaaltijd verwerkt, wat tegelijkertijd en ook nog lang daarna volop aanleiding gaf tot een weer in tenser kennismaking en het ophalen van de oude roem. Initiatiefnemer Han Stoutjesdijk, ook na 25 jaar nog een doordrukker als plannen eenmaal vaste grond krijgen, had alle eer van zijn vele werk dat was voorafgegaan. En van hoever men ook was gekomen, op zich zelf al een prestatie, er was er geen die zich ook maar een moment verveelde, die ook maar een minuut spijt had van deze succesvolle reünie. Voor beide twaalftallen was nog een kleine aan vulling uit de jongeren nodig, omdat de gastspelers Louis Kampman en Toon Hage uit Sint - Maartensdijk waar schijnlijk die middag toch nog andefe besognes hadden en verstek lieten gaan. Tijdens het zo gezellige dorpshuis - onder - onsje werd geopperd of er mogelijk in de naburige woonkernen, na lezing hiervan, mogelijk ook een oud korfballer is die probeert een twaalftal veteranen te charteren. Dan zou mogelijk volgend jaar zelfs nog een toernooi georganiseerd kunnen worden. Ir. J.F. Stoutjesdijk, van Hoffenlaan 10 te Bennekom wil graag daarover nog nadere inlichtingen geven. De veertig reünisten uit Sint-Annaland willen bij gezondheid best hun medewerking verlenen. Zelden immers kan men de jeugd van weleer op een zo plezierige KREMERSTRAAT 11 - 13 BERGEN OP ZOOM advertentie IM over 3 groepen.In de A-groep schaken 6 kinderen, in de B-groep spelen er 12 en in de C-groep spelen er 8. De overige 28 meisjes en jongens van de 54 hebben zich met enthousiasme op het dammen gezet. De dammers zijn verdeeld in 2 groepen. In de A-groep zitter er 10 en in de grote B-groep 18. Wie zal straks een Praktijk wordt waargenomen door Dr. v. d. Bel Spreekuur 1 - 2 uur advertentie IM. beker of een medaille in de wacht slepen? De mogelijkheid om een prijs te verdienen is er volop. In totaal worden er straks 5 bekers,2 "standaards en 10' medailles beschikbaar gesteld. De oudere spelers in Havenzicht hebben het elkaar de laatste keer beslist niet gemakkelijk gemaakt. Het regelmatig getik van de wedstrijd klokken en de volslagen stilte bewees wel hoe allen de toegestane bedenktijd nodig hadden. Van de schakers won K. Goedegebuure van J.N. Matze. Ir. W.C. Heijboer won van dhr. Roeland en R. van de Reest speelde remise tegen K. Hage. Bij de dammers boekte Chr. van 't Hof 2 maal winst tegen G. Fase. D. van 't Hof ■verloor van J. Guiljam maar won 'van G. Fase.Dhr.Roeland verloor tot 2 maal toe van Ir. W.C. Heijboer en J.N. Matze speelde remise tegen K. wijze doen herleven als 30 september het geval is geweest. De beide plaatselijke bibliotheken, die zich in een belangstelling mogen verheugen, zijn weer aan het winterlees- seizoen begonnen. Voor de volksbiblio theek betekent dit dat de uitlening weer van de vrijdagavond naar de zater dagmiddag is verschoven terwijl de Chr. bibliotheek altijd op zaterdagmiddag boeken uitreikt. Beide bibliotheken zorgden ook voor een goede aanvulling, waarvan de laatste met name het accent op de jeugdige lezer heeft gelegd, terwijl de volksbibliotheek zoals gebruikelijk zich kan veroorloven de laatste nieuwe en grote werken voor de oudere lezers aan te kopen. Voor menigeen vaak onbegrijpelijk dat dit nog altijd kan voor een zo laag bedrag, terwijl met name gebonden boeken toch niet meer beneden de tien gulden te koop zijn en vaak meer dan twee tientjes kosten. Overigens zorgde ook de volksbiblio theek voor een jeugdaanvulling van zo'n 50 boeken, terwijl dat bij de Chr. bibliotheek rond de tachtig ligt. Bij de laatste kwam voor de ouderen de nieuwe uitgave van Merijntje Gijzen, de boeken van Soderholm en de bekende familie romans Penmarric. Die laatste zijn ook te leen in de volksbibliotheek, die voorts ook de nieuwste Konsalik, Maclean, Bagley en Visser - Roosendaal met nog een aantal andere streekromans aan de al grote collecte heeft toegevoegd. Het mag de lezers wel eens onder de aandacht komen, wellicht ook het gemeentebestuur, dat dit amateurisme ronde hals getrokken naald 35,50 Kortemees traaf 1 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640) 35367 advertentie IM. niet alleen betekent een zo goed als belangeloze inzet van bestuurders en bibliothecarissen, maar tegelijkertijd ook een direct gerichte aanvulling op de bestaande behoeften van de lezers. Wel verkeren ook beide Sint Annalandse bibliotheken met de andere in de streek nog in onzekerheid over de steun die aan hun werk wordt verleend door de plaatselijke overheid. In het algemeen was dat voorheen vijf cent per jaar per boek. Na de herindeling werd over veel grotere bedragen gesproken, maar tot dusver draaien de bibliotheken toch nog zo goed als op eigen benen. Het is waarschijnlijk gewenst dat er ook in dat opzicht meer zekerheid komt. Vast staat dat de Sint Annalandse lezers in hun bibliotheken weer volop variatie hebben, waarbij de tendens dat na een paar jaar televisie leesdepressie de belangstelling voor het boek weer stijgt. Het gezellige lezen blijkt ook minder vermoeiend dan uren televisiekijken. Het ophalen van oud papier schijnt geld op te brengen, want elke maand gaan de actieve leden van Sport Club Stavenisse er op uit. Vorige week haalden ze weer 3000 kg. op. De heer W. Neele kwam dezer dagen tijdens het rooien van witlof ongelukkig terecht toen hij van de rooier afgleed en deze zware machine over zijn been reed. Hoewel vele inwoners van Stavenisse vorige week tijdens het bezoek van het Prinselijk Paar niet met spandoeken hebben gedemonstreerd, waren ze toch ontstemd over het feit dat Stavenisse weer vergeten werd als zijnde een uithoek van het eiland. Het gezelschap van Sint Maartensdijk reed direct langs de molen van de heer W.G. Robbe naar St. Annaland. Het is erg moeilijk te begrij pen waarom die enkele kilometers er niet bij konden. Voor de leerlingen van de kleuter- en basisschool betekende het overslaan van Stavenisse echter een uitstapje naar SinL-Maar- tensdijk om daar aan de Provincialeweg met vele andere scholieren en inwoners van Sint-Maartensdijk met vlaggetjes en gejuich prinses Beatrix en Prins Claus en de andere gasten te begroeten. Bij de rayoncommandan.t der rijkspolitie in de Albert Schweitzer- straat 12 telefoon 444 zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden huissleutel, een paraplu, een gouden herenhorloge, twee slangen van een landbouwsproei- machine, een verloren autokruk, en een verloren gazelle herenrijwiel.. Onze vroegere dorpsgenoot de heer C. Kloet is met ingang van 1 oktober bevorderd tot adjudant bij de gemeen tepolitie te Rotterdam. Hoewel de heer Kloet al geruime tijd in dienst is bij het Rotterdamse politiekorps is hij zeker voor velen geen onbekende. Er was vrijdagavond goede belangstelling voor de bijeenkomst van de afdeling St.-Maartensdijk van Veilig Verkeer Nederland in de recreatie zaal van 't bejaardencentrum Sint Maartenshof. Na een welkomstwoord van voorzitter W.J.J. Brevet, in het bijzonder tot directrice Zr. Koole, sprak geboortekaartjes, verlovings kaartjes, visitekaartjes, menu kaarten, uitnodigingen, dankbe tuigingen, ja voor al uw familie- en zakendrukwerk vlakbij naar Kerkstraat 27, Scherpenisse Telefoon 639 advertentie IM districtsconsulent Th. Pfann over „zichtbaarheid in het verkeer". Dit werd aan de hand van dia's toegelicht waarbij bleek dat het verkeer op de wegen steeds toeneemt. Ook werd duidelijk dat de oudsten en de jongsten de kwetsbaarste groepen in het verkeer zijn. Onder het genot van een kopje koffie kon men vragen stellen, die door de heer Pfann werden beantwoord. Tot slot werd het boekje „Ouderen in het verkeer" uitgereikt, waarmee deze ongetwijfeld leerzame avond teneinde was. 8 oktober 1972 THOLEN NED. HERV. KERK 10 uur ds. A. de Reuver (H.D.) 6.30 uur ds. M. Verduin, Brakel GEREF. KERK 10 en 5 uur ds. L. Eringa (bed. H.A. en dankzegging) GEREF. GEMEENTE !0 en 6.30 uur ds. C. Hegeman 2.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 uur mevr. ds. T. C. C. Scholten- van Iterson, Driebergen HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. J. GRAS, Dordrecht R.K. KERK Zaterdag 7 okt. 19.00 uur Avondmis zondag 8 okt. 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur ds. G.J. Voortman (H.D.) 6.30 uur kand. M. D. Geuze GEREF. KERK 10 en 3 uur ds. J. W. Slingenberg, Goes CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK Zaterdag 7 okt. 19.00 uur Avondmis Zondag 8 okt. 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. KERK 10 uur leesdienst 6 uur ds. A. de Reuver (H.D.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE 'NED. HERV. KERK 10 uur leesdienst 6 uur ds. H. A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 uur kand. M. D. Geuze 6.30 uur ds. J. Catsburg, Katwijk aan Zee Donderdag 12 okt. 7.30 uur ds. P. J. Dorsman, Staphorst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Donderdag 12 okt. 7 uur ds. G. v. d. Breevaart, H. I. Am bacht NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING Rehobothkerk 10 en 7 uur ds. K. M. Vogel (H.A.) R.K. KERK Zaterdag 7 okt. 19.00-uur Avondmis in Haèstinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. J. Catsburg, Katwijk aan Zee, bev. ds. A.G. Haring 2.30 uur ds. A. G. Haring (Intrede) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst Woensdag 11 oktober 19.30 u. ds. Hage uit Oosterland POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur eerw.heer H.Talsma.Den Haag GEREF. KERK 10 en 2.30 uur ds. J. R. Sybrandi, Epe GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Dijk, Zuili- chem-Nieuwaal GEREF. GEMEENTE Donderdag 5 okt. 2.30 uur huw. bev. ds. Hoogland, Krabbend ij ke 7.30 uur ds.Vogelaar, 's-Gravenpolder Zondag 8 okt. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst woensdag 11 okt. 7.30 uur ds. A. Vergunst, Veen (zen dingsavond) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF.KERK 10 en 2.30 uur ds. A. G. Baaijen, Rijns burg. Stavenisse,Sint-Maar- Sint-Maartensdijk, Artsen Sint-Annaland, ten sd ijk Dr. v.d. Bel Sint-Maartensdijk Tel. 01666 - 400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. A. W. A. de Looze, Oud-Vossemeer tel. 01667-400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Menger, Sint-Philipsland tel. 01677-500 Wijkverpleegsters Sint-Annaland, Scherpenisse Zr. de Bruijn,Sint-Annaland tel. 01665-431 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Krijger, Oud-Vossemeer tel. 01667-476 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. J. Uijl tel. 01677-597 b.g.g. 01662-484 Welzijnsorgaan Tholen Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660-350 Alarmnummer 0011 Weckend-auto-huipdienst 01640-40888 Hoogwaterstanden 8 t/m 14 okt. zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 3.09—15.24 3.39—15.54 4.10—16.26 4.42—16.58 5.17—17.34 5.53—18.16 6.35—19.07

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 2