Spijkers Zilveren huldiging dr. Menger klonk als een klok Thoolse ringbusdienst niet rendabel J. M. Overbeeke uit Poortvliet veertig jaar op de Zandhoeve DEZE WEEK Z.V.U.- programma in stadje Tholen Bouw- en woningtoezicht Oranjekalenderaktie 1973 van Jeugd en Gezin 28e Jaargang no. 47 Donderdag 5 oktober 1972 Beminnelijke huisarts met Sint-Pliilipsland vergroeid Muziek bij mijlpaal Vriendelijke vent Goed humeur Met Flipland vergroeid Geschiedenis Grootse hulde Overweldigend Rustig karakter Met baas opgegroeid Koninklijke onderscheiding voor bedrijfsleider Zuinigheid is de rijkdom van de armen en de wijsheid van de rijken vervolg op pag. 7 Hel enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 7,50 per halfjaar, per post 9.Losse nummers 35 cent Sluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0.18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3.00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer De Sint - Philipslandse begrotingsbe handeling - inderdaad al voor 1973 - maakte duidelijk, dat er bij de raad enige zorg is over de dienst voor bouw en woningtoezicht. Een begrijpelijke bezorgdheid. De gemeenschappelijke regeling werd na de herindelingen van de gemeenten op Tholen door de nieuwe gemeente opgezegd. Die mogelijkheid was wettelijk aanwezig en Sint- Philipsland zal de laatste zijn, om aan die wettigheid te willen tornen. Echter, het was als gemeente ook een van de partners met Middenschouwen en Bruinisse. Terwijl in die regio inmiddels een nieuwe dienst provinciale goed keuring kreeg, is de situatie voor Sint-Philipsland nog wat zwevend. Vandaar ook dat het tijdens die begro tingsbehandeling 1973 te berde werd gebracht, want per 1 januari a.s. loopt die gemeenschappelijke regeling af. Het wachten is met name op Tholen. Dat heringedeelde gebied meent van voldoende omvang te zijn om tot een eigen dienst te komen. Tevoren is wel in allerlei toonaarden bezongen, dat een specialisatie vrijwel onmogelijk is met een te kleine regio. Toen is dan ook de gemeenschappelijke regeling centrale dienst Noord - Zeeland ontstaan. Nu zal men op Tholen zelfstandig gaan optreden, maar on dertussen blijft de mede-partner in onzekerheid. Dat is Sint-Philipsland. Die zal om praktische redenen geporteerd zijn voor samenwerking met Tholen. Maar wil dan wel weten waar het aan toe is. Had dat in feite graag geweten voor die begroting 1973 werd behandeld. Blijkens het antwoord van de Sint Philipslandse raadsvoorzitter heeft men vanuit Tholen taal noch teken gehoord op herhaalde verzoeken. Ook al laten we dit nog voor wat het is, dan mag toch minstens worden gesteld dat het bij een al ingetreden laatste kwartaal van 1972 de hoogste tijd wordt dat er spijkers met koppen geslagen worden. De Sint - Philipslandse raad althans was die mening toegedaan. Terecht. Anders gaat het min of meer op een sportrans- ferperiode lijken. Is die periode ver streken, dan is de niet geconstracteerde speler aan willekeur overgeleverd. Sint Philipsland zou er liever voor willen passen tot de willekeurigen te moeten worden gerekend. Daarin heeft ze schoon gelijk. Voor een opnieuw aan te gane verbintenis worden met spoed spijkers met koppen gevraagd. Sint Philipsland is het getreuzel moe en wenst straks niet verantwoordelijk gesteld te worden, als de overeenkomst niet naar wens verloopt. Eenzelfde geluid werd daar gelanceerd met betrekking tot de vuilnisophaaldienst. Men proefde uit de daarover geplaatste opmerkingen de zorg, dat men op zeker ogenblik voor een voldongen feit zal worden geplaatst. Aangezien men de inwoners niet in de kou kan laten staan, c.q. met het huisvuil laten zitten. Het spoedige Thoolse antwoord is dus in derdaad een Sint-Philipslands belang. Een programma dat zowel gevarieerd als van een hoog gehalte is heeft de Z.V.U. de komende winter te bieden. Behalve een optreden van de met name in Brabant en Vlaanderen bekende zanger Dimitri van Toren op 18 januari, zal ook het jazztrio Louis van Dijk op 5 april in de Thoolse stadhuishal op treden. In de Grote Kerk te Tholen zal de Bergse Oratoriumvereniging een kerstbijeenkomst verzorgen in december. Dr. M.J. Adriani zal op 9 november een lezing houden over milieu en ruimte in Zuid-West Nederland. De eerste muziekavond is gepland op donderdag 12 oktober in de hal van het Thoolse stadhuis, die zich in het verleden herhaaldelijk acoestisch hiertoe heeft geleend. Het nog prille Nederlandse ensemble Quadro Hotteterre zal kamermuziek brengen. Het kwartet bestaat uit Kees Boeke (leerling van de beroemde Frans Brüggen) en Walter van Houwe (blok fluiten) Bob van Asperen (klavecimbel) en Wouter Möller (barokcello). Het is 4'/2 jaar geleden geformeerd met het doel gezamenlijk o.a. composities van de toen vrijwel vergeten 18de eeuwse Franse componist Jaques Hotteterre te vertolken. Hoewel de Hotteterre-muziek bij hen centraal staat beslaat hun totale repertoire ruim een eeuw nl. 1620 - 1740. Het ensemble is te horen en te zien donderdag 12 oktober in het Thoolse stadhuis. De Z.V.U.-avond van 7 oktober wordt i.p.v. in de hal van het stadhuis in het Verenigingsgebouw gehouden. die tijd bij de overheid nog niet zo erg gul was met de salarisregeling. Ongeveer dertienhonderd mensen hebben zaterdagmiddag de Sint-Philipslandse huisarts H. Menger in het dorpshuis de Wimpel gefeliciteerd met zjjn zilveren jubileum. Deze grootse huldiging van een zeer toegewijd arts klonk als een klok. De Sint-Philipslandse bevolking gaf ook een prachtig cadeau die de familie Menger dagelijks herinnert aan het onvergetelijke 25-jarige huisartsenjubileum: een antieke, Engelse klok uit 1795. Daarnaast was er een bloemenbak van het gemeentebestuur, nog meer bloemen, een mand levensmiddelen, enz. Het meest gewaardeerde geschenk ontving Dr. Menger echter twee weken geleden al van een 79-jarig vrouwtje uit Anna-Jacobapolder: een sprei voor een twee persoons bed. Dat eigen gemaakt cadeau, op die leeftijd nog, heeft de Sint -Philipslandse dokter bijzonder getroffen. De inwoners van Sint -Philipsland en Anna - Jacobapolder zullen hun gewaardeerde huisarts nu acht weken moeten missen, hoewel ze hun dokter die vakantie wel gunnen. Gisteren, woensdagmiddag, zijn de heer en mevrouw Menger namelijk per vliegtuig naar Nieuw Zeeland ver trokken voor familiebezoek. De waarneming is echter voor de Sint Philipslanders in vertrouwde handen, want de schoonzoon van dr. Menger, dr. A van Doesburg uit Barendrecht, (een half jaar geleden afgestudeerd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en momenteel nog geen verplichtingen) vervangt. Ook de weekenddiensten gaan normaal door. De viering van het zilveren art senjubileum was 's middags rond twee iu. begonnen met 'n muzikale hulde van Concordia voor de woning van de familie Menger in de Voorstraat. Muziekvereniging, drumband en majorettenpeleton deden daaraan mee. Daarna w^s er van half cine tot half zes een receptie in het versierde dorpshuis de Wimpel, waar honderden mensen het receptieboek tekenden om daarna de familie Menger de hand te drukken. Oud en jong waren er, uit Sint Philipsland en Anna - Jacobapolder. Melkboer Verwijs onderbrak er even zijn route voor. Namens 't jubileum comité sprak de heer J.M. Ligtendag: „Enige weken geleden was dr. Menger in ditzelfde gebouw de stem des volks. Nu mag ik het eens zijn en dat doe ik gaarne. Namens de hele bevolking van Flipland en de Polder wil ik u van harte feliciteren met dit jubileum", zo begon de heer Ligtendag zijn toespraak. „Dit is een mijlpaal in uw leven. Hiervoor past diepe dankbaarheid jegens Hem die ons leven in Zijne hand heeft. Het is de eerste keer in de geschiedenis van Flipland dat een dergelijk jubileum plaats vindt. Zoals bekend vestigde zich per 1 oktober 1947 in ons dorp en wel als arts en ook als medicijnman. Hoe beleefden nu de Fliplanders die beginperiode van u. Ik heb toen eens een paar vrouwtjes afgeluisterd die het over de dokter hadden. Dit waaide me toe: E jie de nieuwen dokter k gezie Joane? Née, jie wè? Ja. ik kwam un gistere tegen bie Jewannesje van Oevere. T'is een vrèèd vriendelijke vent. Ie roept van un einde varre an je.Me 'k bin d'er nie op want ik óórden zeggen, k ten vrèèd gróte tingels eid. dus as vrouw stae tan mè stief, wat jie bure? 't Za zo'n vaert nie löpe Kee, de mensen lulle zo gauw, mè jieen dienk ek wè gezie, a ten een vrèèd mooi wuufje eit, stikbrune ógen ei ze. Zo werd er toen over u gepraat en nu zijn /we 25 jaar verder. Als we dan in deze periode terugblikken, kunnen we niets anders zeggen, dan dat u zich hier beminnelijk gemaakt hebt voor jong en oud. Wat uw werk onder ons aangaat, u is ieder gelijk. Van ieder neemt u dezelfde notitie. Is het nachtwerk dat u geroepen wordt, ook dan laat uw goede humeur u niet in de steek. Tijdens uw visites in de huizen bent u altijd belangstellend naar het wel en wee van de hele familie. Er wordt wel eens gezegd, wat is de dokter toch nieuwsgierig, maar dat is natuurlijk niet zo. Kortom dokter: een zeer toegewijd arts. Dit alles kon u niet brengen als uw vrouw niet met alle liefde en toewijding achter u stond. Wij weten uit ondervinding, dat zij u tot grote steun is in uw vaak moeilijke werk. Uw kinderen zijn met onze kinderen opgegroeid. Eerst als kleine Fliplandertjes naar grote en hele grote. Kortom, u met uw hele gezin is met Flipland vergroeid. Dokter, we kunnen nog wel een tijdje doorgaan op deze wijze.Wij, dus de gehele bevolking zijn zeer erkentelijk voor alles wat u voor ons doet en ook voor de wijze waarop. Als blijk van erkentelijkheid voor het zeer vele willen wij u een aandenken aan bieden in de vorm van deze antieke klok. Hier kunnen uw kleinkinderen zeer toepasselijk bij zingen: grootvaders klok is een heel oude klok, want dat is hij. Nogmaals gefeliciteerd", zo besloot de heer Ligtendag onder applaus van de vele belangstellenden in het dorpshuis de Wimpel. Loco burgemeester A.A. Rijstenbil richtte namens het gemeentebestuur enkelewoordentot de familie Menger. In het gemeentelijke archief had hij kunnen vinden dat in de openbare raadsvergadering van 7 oktober 1947 dr. H. Menger uit Bergen op Zoom meedeelde dat hij de praktijk van dr. P. Bruijnzeel had overgenomen en tegelijkertijd het verzoek deed in aanmerking te mogen komen voor de functie van gemeentegeneesheer. Met algemene stemmen werd daartoe oesloten.Per 1 oktober 1947 werd dr. Menger ook belast met de ar menpraktijk en enige andere werk zaamheden in Sint-Philipsland. Na advies te hebben gevraagd bij de in spectie volksgezondheid in Zeeland over het salaris, dat door de raad op duizend gulden gesteld werd, was men van mening dat dit toch echt wel te veel was, maar dat er moeilijk nog iets aan te veranderen was gezien de drukke werk zaamheden van de rampdagen in 1953. Het was toen wel een bewijs dat men in Gelukkig voor hen die in moei lijkheden raakten, trad per 13 juni 1963 de Algemene Bijstandswet in werking, zodat per 1 januari 1965 een ingrijpende verandering plaats vond voor wat betreft de armenzorg. Zodoende werd aan dokter Menger bij raadsbesluit van 26 november 1964 op de meest eervolle wijze ontslag verleend als gemeentegeneesheer belast met de armenpraktijk. Vanaf die tijd zijn de geregelde contacten met het gemeentebestuur steeds minder geworden, afgezien van het feit dat we U nog wei eens n keer nodig hadden in verband met de huurverhoging van de door u in gebruik zijnde gemeen- tewoning. Vandaag is het feest in onze gemeente vanwege het feit dat u 25 jaar arts bent in 5int-Philipsland. Het is een goede gedachte geweest dat er een comité is gevormd dat u op zo'n grootse wijze hulde brengt voor alles wat u heeft gedaan voor zieken en bejaarden en ook niet te vergeten op het gebied van het verenigingswezen. Ik denk hierbij aan Rode Kruis, Groene Kruis, en gymna stiekvereniging, enz. Ik wil U en uw familie na mens het gemeentebestuur van harte gelukwensen met deze heugelijke dag. Ik voeg hieraan de wens toe, dat het u gegeven moogt zijn dat hier nog vele, gezonde en gelukkige jaren aan toegevoegd mogen worden waarbij de inwoners van uw kunde en ervaring moge profiteren", zo besloot loco burgemeester A.A. Rijstenbil. In zijn dankwoord toonde dr. Menger zich ontzettend blij met het prachtige cadeau en de overweldigende belangstelling. Hij was bijzonder getroffen dat zovelen van hun sym pathie en dank hebben blijk gegeven. De belangstelling was enorm, maar ook vermoeiend omdat achter elke inwoner een geschiedenis zat. Veel herin neringen kwamen weer boven bij het zien van de eigen inwoners of de belang stellenden uit Nieuw -Vossemeer (waar dr. Menger om de veertien dagen weekenddienst heeft) en uit Bergen op Zoom (waar dr. Menger als (militair) arts begonnen is). De Sint-Philipslandse huisarts wees er ook op hoe het art senvak een groot incasseringsvermogen vergt. Je moet een opgewekt karakter hebben om patiënten die in de put zitten te kunnen troosten. Een goede opvang thuis en een gelukkig gezins leven werkt erg stimulerend op het dagelijks werk en is onmisbaar. Daarom temeer toonde jubilaris zich verheugd over de vele steun van zijn vrouw die steeds achter hem stond en de fijne wijze waarop zijn vier kinderen hem steeds opvingen. Dr. Menger was ook blij dat zijn schoonzoon arts is, zijn schoondochter pedicure en zijn aan staande schoondochter verpleegster, waardoor ze allen bij het „vak" betrokken zijn. Zaterdag 30 september was voor hem en zijn gezin een on vergetelijke dag waar zij echt van genoten hadden. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 18 september de gemeen schappelijke regeling dienst bouw- en woningtoezicht Bruinisse-Midden- schouwen goedgekeurd, zo lezen we in de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als hoofd van de nieuwe dienst is de heer G. Bunskoeke te Ameide en Tienhoven be noemd. Als technisch ambtenaar de heer J. W. Ringelberg, thans in gelijke functie werkzaam bij de centrale dienst Noord-Zeeland. De gemeenteraad van Tholen besloot destijds de gemeenschappelijke regeling centrale dienst Noord-Zeeland, waarbij Iholen, Sint-Philipsland, Bruinisse en Middenschouwen aangesloten zijn, per 1 januari 1973 op te heffen. Tholen krijgt dan een eigen dienst voor bouw en woningtoezicht en gemeentewerken. Mogelijk za! daarvan ook de gemeente Sint-Philipsland gebruikmaken. Burgemeester J. E. van Boeijen stelde het op prijs naast het jachtige werk dit rustige jubileum in familiekring te kunnen meemaken. „Toen u op de boerderij kwam, was ik IV2 jaar", zei de burgemeester tot de heer Overbeeke. „U hebt veertig jaar achter de rug. en dat is heel wat. Daar zit een heel leven in verborgen. U hebt een bijzonder be wogen periode meegemaakt zowel op het eiland Tholen als in de landbouw in het algemeen. Vanaf 1954 bent u be drijfsleider omdat de heer Geuze toen meer in 's lands vergaderzaal vertoefde dan op de boerderij. U hebt over een langdurige periode een bijzonder trouwe plichtsvervulling gehad. Dat haalt de krant meestal niet en het raakt wat op de achtergrond, maar toch is het een geweldige zaak. Mensen die hun taak met onopvallendheid en van zelfsprekendheid zo goed doen, verdie- ,nen naast de dank van de werkgever ook de dank van de overheid. Hard werken is goed voor een stabiele overheid, voor een goed nationaal leven. Daarmee houden we ons land in stand en helpen het er ook mee vooruit. Naast bewonde ring en waardering van mijn kant, is het goed dat er van tijd tot tijd blijk wordt gegeven dat er ook waardering bestaat bij hogere overheden. Daarom is het me een genoegen u namens H.M. de Koningin de zilveren medaille ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau te mogen opspelden", aldus burge meester Van Boeijen. Namens de Landbouwvereniging te Poortvliet sprak de heer J. de Rijke, die met de heer M. Burgers ook de ZLM kring vertegenwoordigde. Hij wees erop dat zo'n jubileum niet zo veel voorkomt. In Amerika wisselt men zelfs drie of vier keer van baan, maar dan blijf je overal een leek in, meende de heer De Rijke. Hij herinnerde aan de mechanisatie m de landbouw en de ren naar Rotterdam die toen soms wat pijnlijk was voor de werkgever, maar achteraf is het voor beiden gelukkig geweest. Door ver groting van het bedrijf konden de drie werknemers op de Zandhoeve blijven. Een voornaam punt vond de heer De Rijke dat zowel werkgever als bedrijfs leider rustig zijn. Hij wilde de heer Overbeeke dan wel met zijn karakter- feliciteren en wenste hem toe dat de goede samenwerking nog vele jaren in gezondheid door mag gaan. De heer De Rijke bood mevr. Overbeeke een plant aan. De heer J. Overbeeke uit de Korte Zandweg te Poortvliet met echtgenote en dochter na ontvangst van de koninklijke onderscheiding op de Zandhoeve. Als waardering voor veertig jaar bjjzonder trouwe plichtsvervulling op de Zand hoeve heeft de heer J. M. Overbeeke uit Poortvliet zaterdagmiddag de zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau gekregen. Voor de jubilaris was dat een volkomen verrassing. De welkome aanleiding voor het bezoek van de heer Overbeeke, met vrouw en dochter, was de viering van de ver jaardag van één van de zoons van ir. M. A. Geuze, eigenaar van de Zandhoeve. De heer Geuze herinnerde eraan hoe zyn bedrijfsleider veertig jaar geleden als bijna dertienjarig jongetje tijdens de toen algemene aardappelrooivakantie in de voet sporen van z'n vader trad. Vader Overbeeke werkte 47 jaar op de Zandhoeve. Ir. Geuze heeft de goede en kwade tijden samen met de heer Overbeeke beleefd, waar bij hij nog wel eens terugdenkt aan de tijd van de paarden, want daar was zijn be drijfsleider bijzonder op. Als blijk van erkentelijkheid kreeg de heer Overbeeke van zijn werkgever een envelop met inhoud en een draagmedaille, terwijl er voor me vrouw Overbeeke bloemen waren. De jubilaris, die vlakbij de Zandhoeve aan de Korte Zandweg woont, wilde in de eerste plaats God danken door wiens genade dit veertigjarig jubileum her dacht mocht worden. Daarnaast sprak de heer Overbeeke zijn dank uit aan H.M. de Koningin, burgemeester J. E. van Boeijen, de heer J. de Rijke en zijn baas ir. M. A. Geuze, met wie hij als kind was opgegroeid. Zowel bij het spelen, het leren als het werken. Wat de paarden betreft, zou de heer Overbeeke nog best naar vroeger terug willlen. Hij hield altijd veel van dieren. Eén van de mooiste bezigheden op de boerderij vond hij het ploegen en zaaien met de paarden. „Je kunt ontzaglijk veel met dieren bereiken, je kunt ze beteugelen, terwijl de tractor een betrekkelijk dood element is. Als mens en dier was je op elkaar afgestemd. Van jongsaf was je dat al geleerd. Er kwam vroeger ook veel meer vakmanschap bij, maar de tijden zijn gekeerd. Het werk met de paarden gaat nu niet meer, maar als ik fyet morgen weer kon doen, dan deed ik het", aldus de heer Overbeeke die zijn werkgever ir. Geuze en zijn twee mede werkers Uyl en Van der Maas bedankte voor de bijzonder prettige manier van samenwerken. Het kleine gezelschap bleef op de Zandhoeve daarna nog ge zellig bijeen. Koppen op Centrale Dienst- spijkers Hoe het Prinselijk Paar de Zeeuwse driedaagse beleefde Een populair arts in Sint- Philipsland jubileerde Veertig jaar plichtsbetrachting op de Zandhoeve Aandrang op BBA-halte in Anna Jacobapolder Het Slaakdamdorp heeft stevige onvoorziene post Slot van Bijstandsregeling Nu verliespunten bij Thoolse Toppers Een succesvolle korfbalreunie Ere-Ieden bij de Rederijkers Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Op 5 oktober is de verkoopaktie van de „Oranjekalender 1973" weer gestart. Na het grote succes van de verkoop van de 25e (jubileum) kalender, waarbij ruim 5100 exemplaren in de provincie Zeeland werden verkocht, kon de Stich- ting voor Jeugd en Gezin in Zeeland de netto-opbrengst aanwenden voor een verdere uitbouw van het jeugdbescher- mingswerk in de provincie. Vele medewerkers zullen weer uitzwer men en bij u aanbellen om u een kleurige kalender aan te bieden, ver lucht met foto's van de koninklijke familie. Opvallend zijn de mooie en ongedwongen foto's van de prinsjes. De opbrengst van de verkoop van de oranjekalender is geheel bestemd voor Jeugd en Gezin in Zeeland te Middel burg. Het werk dat deze provinciale stichting doet is verdeeld in 3 sektoren: aaviesburo: Op basis van vrijwilligheia kunnen jeugdigen en ouders contact op nemen betreffende problemen die betrekking hebben op volwassenwor ding en opvoeding. voogdij: De instelling neemt de vol ledige zorg op zich van die minderjari gen waarvan de ouders door onmacht, afwezigheid of overlijden de ouderlijke macht niet (meer) kunnen uitoefenen, gezinsvoogdij: hier vinden de ouders „collegiale" steun van de door de kinderrechter benoemde gezinsvoogd, met behoud van een eigen aandeel in de opvoeding van de jeugdige. De onder toezichtstelling wordt uitgesproken als hulpverlening slechts mogelijk is in het kader van een maatregel. Vooruitstrevend beleid kost geld. Het werk van het adviesbureau, een jonge loot aan de stam van de jeugdwelzijns- zorg, wordt nog te laag gesubsidieerd. Uw aandeel in de kalenderverkoop kan niet worden gemist. Daardoor steunt u rechtstreeks de Zeeuwse jeugdbescher ming. Het sluiten van de twee busver voerslijnen op ons eiland is om tweeërlei reden niet te verwezenlijken. Ten eerste heeft de weg Sint-Annaland - Stavenisse niet de vereiste breedte voor busvervoer en ten tweede is de bezettingsgraad van h vervoer tussen Stavenisse en Sint - Annaland thans reeds minimaal en op geen stukken na valt de daarvoor gestelde norm te halen. Met bovenstaande is de kern van het antwoord weergegeven, dat het CHU raadslid ir. M.A. Geuze uit Poortvliet van burgemeester en wethouders heeft ontvangen. De heer Geuze had enkele maanden geleden aan burgemeester en wethouders gevraagd eens met de bevoegde verkeersinstanties en on dernemers te willen praten over de mogelijkheid van een ringlijn op Tholen. Het zou dan wellicht zo kunnen zijn dat men ieder half uur vanuit de woonkernen van of naar Bergen op Zoom zou kunnen vertrekken. Stel dat het beginpunt in Sint Annaland lag, dan kon van daar naar Stavenisse Sint Maartensdijk, Scherpenisse, Tholen naar Bergen op Zoom, terwijl op dat moment de andere lyn uit Bergen op Zoom in omgekeerde richting vertrok via Thoien, Oud Vossemeer, enz.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1