Plaatselijk nieuws Euers PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER Poliie Zoon SINT-ANNALAND £3 STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK EENDRACHTBODE Donderdag 28 september 1972 J I SINT- °M0$SEMttR P00RTVLl£rV^vS\HV^H^ l^/ MAARTENSDIJK \JL\ ANNA JACOBAPOLDER Werkgroep zwemmen Verkoping Personeelsreis Geslaagd Nieuwe wijkzuster Muziek Schaakclub Prima bazar Tennisvereniging Eegedima Tafeltennis Biljarten Besling-Optiek POLLIE POLLIE POLLIE POLLIE Schoolkrant Postduivenvereniging de Zwaluw bestaat 50 jaar. Zakjesactie muziekvereniging Fijne zangavond Na 30 jaar reünie korfballers 65 en nog jong Trimmen Botsing Buscollecte Aangereden Concert „Accelerando" Opening de Rieburch geb oo r te kaar tj es DRUKKERIJ LIMOVI Verkeerslezing Wielrennen J Vervolg op pag. 5 2 Sedert enige tijd is in Tholen-stad een werkgroep zwemmen aktief. Tot zolang men ter plaatse niet over de gewenste outillage kan beschikken, is contact gezocht met Bergen op Zoom en op maandag 2 oktober start weer 'n nieuwe zwemcursus in het overdekte zwembad Gageldonk te Bergen op Zoom. Men kan zich opgeven tot en met zaterdag 30 september bij mevrouw Koietteuw, Ligtenbergstraat 6. De Thoolse dameskrans organiseert weer haar jaarlijkse verkoping in het Verenigingsgebouw Brugstraat, ditmaal op woensdag 4 oktober. De gemaakte fraaie handwerken kunnen weer aan de „vrouw" komen, terwijl ook de oliebollen attraktie hopelijk weer tot een goed resultaat zal bijdragen. Het is een open huis in het Verenigingsgebouw,waarom woensdag dan ook ieder daar welkom is. Zaterdag 16 september hield de per soneelsvereniging van Timpa N.V. een personeelsreis. In alle vroegte ver trokken de bussen vanuit Tholen naar Vlissingen. Daar werd de veerboot naar Breskens genomen en aan boord stond koffie met gebak al klaar. Vanuit Breskens ging het richting leper (België) waar het einddoel van de reis lag. In Oostende werd de lunch gebruikt in de prachtige zaal van het sportcentrum. In leper (waar een dochteronderneming van Timpa gevestigd is) werd een in terland voetbalwedstrijd bijgewoond tussen het dameselftal van leper en van Timpa Tholen. De Belgische dames wonnen verdiend met 2-0. Na de wedstrijd werd in de kantine nog enige tijd nagekaart onder gebruik van een apéritief. Meteen werd de basis gelegd voor de returnwedstrijd. De bussen vertrokken vervolgens naar Kortrijk waar gedineerd werd. Op de terugweg ging men voor Gent nog even de benen strekken in dancing „Riva", waar een geweldige band speelde. Bij elkaar een gezellige dag. Hans Poot slaagde aan de Slagers vakschool te Utrecht voor het patroonsdiploma. Hij was de beste cursist in alle vakken en kreeg daarvoor de gildepenning en een beker. Het bestuur van het Groene Kruis is bijzonder blij dat met ingang van 15 oktober zr. H. Troost in dienst komt als zuster in de wijk. Zij volgt daarmee zr. Gersom op die na een ruim zesjarige Thoolse periode op 1 oktober met pensioen gaat. In de tussenliggende veertien dagen treedt zr. de Wilde uit Oud Vossemeer als vervangster op. Wijkzuster Gersom ging officieel eigenlijk al op 1 mei van dit jaar met pensioen, maar zij bleef totdat het advertentie IM bestuur een opvolgster had gevonden. Dat viel lang niet mee. Er is een groot tekort aan wijkverpleegsters daar de belangstelling voor deze functie aan merkelijk gedaald is. De tweejarige opleiding van totaal zo'n twintigduizend gulden moet namelijk zelf betaald worden, terwijl het salaris en de pensi oenregeling daarna niet zo aan trekkelijk is. Vandaar dat het Groene Kruis toestemming gekregen heeft een zuster in de wijk te benoemen. De 25-jarige Huberta Troost komt uit Middelharnis, maar woont nu in Rotterdam vanwege de daar gevolgde opleiding voor het diploma ziekenver pleging A. Vorige week deed ze daarvoor met succes examen waarna de benoeming in Tholen officieel een feit kon worden. Zr. Troost heeft ook het diploma bejaardenhelpster en het diploma ziekenverpleging B (het Zwarte Kruis), waarvoor ze een opleiding in Vrederust volgde. In verband met de benoeming van de nieuwe zuster in de wijk werd er ook nog geen jaarvergadering gehouden. Als laatste afdeling op het Eiland moet het Groene Kruis in Tholen-Stad namelijk nog beslissen over de fusie met de andere verenigingen op Tholen. De vergadering zal nu spoedig worden gehouden. Zaterdagavond a.s. maakt de Koninklijke Harmonie Concordia bij goed weer een rondgang door het stadje iholen die om zeven uur begint. Er is nu definitief een schaakclub opgericht. Daartoe besloten elf f liefhebbers van deze mooie sport op vrijdagavond 15 september. Voorlopig wordt in onderling verband elke vrijdagavond vanaf half 8 in het ver enigingsgebouw aan de Brugstraat gespeeld. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich opgeven bij secretaris A. Roggeband,van Henegouwenplant- soen 10 of bij penningmeester S. Potter, Dalemsestraat 30. De bazar die de vrouwenvereniging Tryfosa zaterdag heeft gehouden ten bate van het actie-bouwfonds jeugd- bouw heeft het geweldige bedrag van 2510,52 netto opgebracht. Tryfosa is daar reuze blij mee en dankt iedereen hartelijk voor de medewerking, in welke vorm dan ook. Na de kampioenschappen op 9 en 16 september werden op 23 september de jeugd-kampioenschappen gespeeld. Deze wedstrijden, welke geheel door de jeugd zelf werden verzorgd, werden met groot enthousiasme gespeeld. Adspiranten meisjes enkel (12 jaar en jonger) ronde 1 M. V.D.Berge-L.Bos F.v.Trigt-E.d.Waal K.d.Looze-M.Hage E.Rijstenbil-M.d.Waal halve finale F.v.Trigt-M. v.d. Berge E.Rijstenbil-K.d.Looze finale F.v.Trigt-E.Rijstenbil Junior meisjes enkel (13 jaar en ouder) ronde 1 en verliezersronde. M.Overbeeke-C.Geluk G.v.d.Berge-M.Loof M.Bos-M.Kriege J .N iem a ndsverd riet-L.dW it L.V.Doffelaar-C.Klippel M.Geluk-M.v.Elsacker JN iem a nd s verd riet - L.v.Droffelaar M. Geluk-M. Leenhouts M.Geluk-L.v.Droffelaar M.Overbeeke-M.Loof M.Kriege-M.Geluk M.Loof-M.Kriege halve finale. C.Geluk-G.v.d. Berge M.Loof-M.Bos finale M.Loof-G.v.d.Berge 63 Adspiranten en junior jongens enkel ronde 1 G.Boender-K.v.Egmond 53 H.Bos-J.d.Waal 5—0 R.v.d.Berge-A.v.Trigt 50 W.Bos-W.J.v.Elsacker 5—0 halve finale G.Boender-H.Bos 5- -2 R.v.d.Berge-W.Bos 5—1 finale R.v.d.Berge-G.Boender 63 Mixed Double (adspiranten en junioren) ronde 1 C.Geluk/R.v.d.Berge - G.v.d.Berge/A.v.Trigt 68 M.Kriege/W.J.v.Elsacker - M. Bos/W. Bos 05 M.Overbeeke/H.Bos - C. Klippel/K.v.Egmond 51 M.Loof/G. Boender vrij halve finale G.v.d. Berge/Av.Trigt - M.Bos/W.Bos 5—1 M.Loof/G.Boender - M.Overbeeke/H.Bos 52 finale G.v.d.Berge/A.V.Trigt - M.Loof/G.Boender 97 De prijzen worden op 30 september 's- avonds om 7 uur uitgereikt in de bovenzaal van hotel Zeeland op de Kaay te Tholen. Alle leden zijn natuurlijk van harte welkom evenals de ouders van de winnaars en de andere spelers. Behalve de medailles voor de eerste twee geplaatsten zijn er ook twee wisselbekers, voor de meisjes junior enkel beschikbaar gesteld door Aann.' bedr. A. de Korte en voor de junioren jongens enkel beschikbaar gesteld door de fa. A.W. van Splunter. 2—1 2—0 2—1 2—0 2—0 2—1 3—0 3—5 8—6 5—0 5—0 7—5 5—1 0—5 5—0 5—2 3—5 5—3 5—3 2—5 5—3 Velocitas zette zaterdagavond de zomercompetitie voort met inhaalwedstrijden, waarvan de uitslagen zijn: Willie Lindhout-Ger Keyzers 12 Frans Duine-Hettie Klippel 12 Lineke Vogel-Frans Duine 02 Kees Droogers-Ger Keyzers 20 Lineke Vogel-Bram van Gorsel 02 Bram van Gorsel-Anja Hoogstrate 20 Hennie Vogel-Ger Keyzers 02 Hettie Klippel-Ger Keyzers 02 Nooit Gedacht speelde de eerste competitieronde: Joh. Geuze-A. Paulisse 20 W. Saparof-K. Geuze 20 M. van Hees-J. van Meer 20 L. Vroegop-P. Steyn 02 J. Voormeulen-J. Ballegooy 20 B. van der Zande-J. Schoep 20 R. Goedegebuure-W. A. Heijboer 02 J. Duine-D. van Driel 02 BRILLEN MODERN. IN ALLERLEI UITVOERINGEN Fortuinstraat 12 Bergen op Zoom Advertentie IM Piet Hommel-Toon Verhees 20 Joep de Reus-Jan Hommel 20 Jos Hommel-Jan Havermans 02 Peter Schoep-Frans Hommel 02 De Poedelaars kwamen tot de volgende uitslagen: Adrie Heijboer-Bram v Poortvliet 20 OUD-VOSSEMEER Tel. 01667 - 365 voor het volledige textielvak voor komplete woninginrichting leverfU alles op dit gebied is voordelig en „bij de tijd" advertentie IM De Treffers speelden de volgende competitiewedstrijden: I Henk Hommel-Sjaak Etienne 20 Peter Timmermans-Nico de Ronde 20 Rien Pipping-Rien Boogaart 20 Piet Moerland-Jan Heijboer 02 Teun Schot-Jan van Gorsel 20 Krijt op tijd speelde de eerste com petitiewedstrijden. A-team: Sjaak Schetters - Theo v.d. Logt 1 -1 Toon Verhees - Adrie Hommel 0-2 Han van Daalen - Maris Istha 2-0 Kees Timmermans - Frans Hommel 0-2 Piet Hommel - Adrie Ligtendag 2-0 Herman Zeeman - David Polderman 2-0 B-team: Leen Vroegop - Rien Goudzwaard 0-2 Toon Brusselaars - Henk v. Daalen 2-0 Wim de Leeuw - Jaap Rijstenbil 2-0 Leo Havermans - And ré Aarnoudse 0-2 De Sint Anthoniusschool heeft don derdag voor het eerst een schoolkrant uitgegeven voor de kinderen van de zes klassen. Na een voorwoord van oudercommissievoorzitter G. Uit- dewilligen doet ook pastoor Vermeulen een duit in het schoolkrantzakje met een aanbeveling. Een opsomming wordt gegeven van de vakantiedata, van het te vieren Sint Nicolaasfeest, de car navalsmiddag en een verslag van de gang van zaken bij de vorig jaar opgerichte oudercommissie. Het hoofd der school, de heer N. Imandt behandelt het lesgeven en de on derwijzeressen Gools en Piasmans geven daarover ook een korte uiteenzetting. Voorts zijn er bijdragen uit de zes klassen en een aantal algemene on derwijszaken. Menig ouder zal het hebben verrast dat men sinds enige tijd beschikt over een extra kamertje, waarin desgevraagd, de ouders met het onderwijzend personeel kunnen spreken. De financiering van de schoolkrant vindt plaats via. een maandelijks kwartje van de kinderen, een kwartje dat oorspronkelijk was bestemd voor de oudercommissie, maar die heeft een batig saldo in het eerste jaar van 187,66, zodat nu ook het schoolkrantje er af kan. Het zal ook in de toekomst het onderling contact op plezierige wijze bevorderen. De Oud-Vossemeerse post duivenvereniging De Zwaluw zal op zaterdag 7 oktober de dag her denken,dat men 50 jaar geleden werd opgericht. Dit in een kleine - dorpsgemeenschap niet veel voorkomende gebeuren is voor de thans 32 leden tellende vereniging aanleiding om deze dag te gaan her denken met een besloten feestavond welke in het gebouw van de bejaar- densoos in Ou-Vossemeer wordt gehouden en waar in de middaguren van half vier tot half zes een receptie wordt gehouden. Het is echter niet uitgesloten dat de plaats van de feestviering nog gaat veranderen want gezien de grote belangstelling welke onder de leden voor dit gouden jubileum bestaat lijkt het erop dat de soos te klein zal zijn. De postduivenvereniging De Zwaluw werd in 1922 opgericht door de heren D. Vermet (thans burgemeester in 's Heer Arendskerke),Toonde Leeuw, Jan Vermey, Kees de Wit, Briel Havermans, Marijn van der Zande en Willem de Leeuw. Van de oprichters is naast genoemde burgemeester Vermet alleen Toon de Leeuw nog in leven en deze twee werkers van het eerste uur zullen tesamen met het erelid de heer Adriaan Rijnberg op zaterdag 7 oktober ongetwijfeld tot de aanwezigen van het 1 feest, waaraan ook alle echtgenoten van de leden zullen meedoen, behoren. AI was het in de twintiger jaren beslist geen rozegeur en maneschijn, de genoemde oprichters hebben toch kans gezien zij het in opzet zeer primitief, de postduivenvereniging De Zwaluw drijvende te houden en de leden van de thans op gezonde basis drijvende vereniging profiteren nu nog van het grote doorzettingsvermogen. In eerste instantie werd De Zwaluw lid van de West Brabantse Bond maar in 1934 sloot men zich aan bij de Zeeuwse Concours Combinatie, welke was aangesloten bij de Nederlandse Bond voor Zaterdagvliegers. Bij deze Lan delijke Bond kwam de vereniging snel tot grotere bloei, al is men de West Brabantse Bond nog steeds erkentelijk dat men hen door de eerste moeilijke jaren heeft heengeholpen. Een bijzonder slechte tijd was zoals voor alle verenigingen de oorlogsperiode van 1940 tot 1945. Gedurende deze tijd lagen de activiteiten van De Zwaluw nagenoeg stil want op last van de bezetter moesten in 1941 alle duiven opgehokt blijven en wat nog erger was in 1942 moesten ze allen worden afgemaakt en de ringen worden ingeleverd. Maar niet zodra de bezetter was verdreven begon men met nieuwe moed de oude liefhebberij weer aan te pakken met zo mogelijk nog meer enthousiasme dan voorheen, want de vijfjaren van gedwongen stil zijn had de liefde voor de duivensport zo mogelijk nog groter gemaakt. Het was in die jaren vooral te danken aan de bezielende leiding van de overleden oud voorzitter de heer J. B. Tholenaar, dat het verenigingsbootje van De Zwaluw weer spoedig op gang kwam en mede door de grote kennis en vakmanschap van de heer Tholenaar en de wil om deze kennis aan alle melkers over te brangen kwam er voor De Zwaluw een grote periode van bloei. Die aktiviteit werd vervolgd door het huidige bestuur dat bestaat uit voorzitter de heer D. Havermans, secretaris de heer L.M. de Heer, penningmeester de heer M. de Graaf en bestuursleden de heren Jac. Vaders, Ant. van Daalen, J. Potappel en P. de Wilde. Hoewel de post duivenvereniging De Zwaluw een van de kleinste verenigingen van Oud- Vossemeer is, doet men alles om de mooie vrije tijdsbesteding van de melkers in Oud-Vossemeer nog lang voort te zetten. De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zich in een gestencild schrijven tot de inwoners van Oud-Vossemeer gericht met het verzoek een bijdrage te mogen ontvangen om de vele kosten waarvoor men zich geplaatst ziet te kunnen bestrijden. De vereniging startte afgelopen winter een actie om de jeugd voor de muziek te interesseren en men kan zeggen met groot succes want er zijn thans 15 jeugdige muzikanten in opleiding, terwijl ook nog 8 leerlingtamboers er alles aan doen om een plaatsje in de Oud-Vossemeerse muziekvereniging te verkrijgen. Naast de aanschaf van 23 passende in strumenten ziet men zich ook geplaatst voor de aanschaf van 23 nieuwe uniformen en dit gaat de draagkracht van de vereniging duidelijk te boven zodat men bij het schrijven ook een zak je aan de inwoners heeft aangeboden, dat op zaterdag 30 september tijdens een muzikale rondgang door de gemeente Oud-Vossemeer zal worden opgehaald. Bij deze rondgang zullen voor de eerste keer de jonge leerlingtamboers optreden maar de muzikantjes in spe zijn hier nog niet zover in, daar de opleiding hiervoor beduidend meer tijd vraagt. Een volledig bezet dorpshuis heeft zaterdagavond kunnen genieten van een goed zangprogramma, dat werd ge bracht door V.Z.O.S. uit Sint-Annaland en het gelijknamige zangkoor uit Sint- Philipsland.Een tot 2 maal toe optre den van beide koren afzonderlijk en daarna een viertal liederen dat ge zamenlijk werd gebracht, heeft de tal rijke aanwezigen doen genieten. Die luisteraars beperkten zich overigens niet tot alleen de eigen woonkern, want er was ook een groep van bekende lief hebbers uit Sint-Maartensdijk, uit Poortvliet, terwijl vanzelfsprekend ook het Sint-Philipslandse koor vergezeld was van een aantal supporters. Vice-voorzitter C. v. d. Repe opende de avond nadat gezamenlijk gezang 138 1 en 2 was gezongen. In een welkomst woord verklaarde hij het als spreekbuis van de organisatoren zeer op prijs te stellen dat zovelen waren gekomen om zich met een bijzondere groet te richten tot het gastkoor uit Sint-Philips- land, tot eredirigent J. C. Geluk uit Sint- Maartensdijk en oud-burgemeester en mevrouw Baas. Dat de vice-voorzitter zich met het ope ningswoord belastte had een speciale reden. Het was namelijk voor het laatst dat dirigent W.Fase officieel leiding aan het koor zou geven. Destijds had deze dirigent al meteen de voorwaarde gesteld zijn plaats te willen afstaan achter de lessenaar, zodra een vervanger was gevonden.Dit laatste was nu 't geval en daarom was deze openbare zangavond meteen een geschikte ge legenheid de gaande man dank te brengen en de komende man te intro duceren. De heer Van der Repe was in zijn 'dankwoord tot de heer Fase ongetwij feld de tolk van alle leden en ook van vele supporters,toen hij namen VZOS zijn erkentelijkheid betuigde aan de heer Fase voor de wijze waaarop in de dirigentenvakature na vertrek van dhr. Geluk was voorzien. Het koor heeft zich volledig op het peil kunnen handhaven vond dhr. Van der Repe, wat vooral te danken was aan de inzet van dhr. Fase, die vanzelfsprekend nog wel het voor zitterschap van het koor bestendigt. V.Z.O.S. is er in geslaagd een opvolger te vinden in de heer J. Wesdorp uit Scherpenisse, die ook dirigent is van het gastkoor uit Sint-Philipsland. Er was volop vertrouwen bij bestuur en leden, dat hiermee een goede keuze is gedaan, zodat men ook de heer Wesdorp dank baar was voor de toegezegde medewer king en hem op deze avond als dirigent van opnieuw een V.Z.O.S. introdu ceerde. Vervolgens was er het eerste optreden van het Sint-Annalandse koor onder lei ding van de heer W. Fase met aan het orgel mevr. J. Fase-Goedegebuure. Een vijftal nummers werd gebracht, "zo als vervolgens ook door V.Z.O.S. van Sint-Philipsland onder leiding van de heer J. Wesdorp met aan het orgel J. Hage uit Scherpenisse. Na de pauze kwam het Sint-Annalandse koor opnieuw op het podium, nu voor een vierpunts repertoir waarvan het King all Glorious van G. M. Vail extra applaus kreeg.Dat was er ook voor 't herhaald optreden van 't koor uit Sint-Philipsland, dat besloot met het Halleluja van Handel. Beide koren brachten daarna vier nummers, Am- brosiaansch Lobgesang van Gebhardt, Ode van De Wolff, Geprezen zij de Heer van Arne" en In grazige weiden, van Ingen-Schenau. Het eerste nummer hiervan stond onder leiding van oud dirigent J.C. Geluk,vervolgens diri geerde W. Fase en de laatste twee nummers J. Wesdorp. Oud-burgemeester W. Baas was de tolk van de luisteraars, toen hij de koren dankte voor de fijne avond, waarvan ieder had genoten. Hij hoopte dat het eigen koor ook met Kerst weer zou op treden in de kerk. Hij memoreerde eveneens de voortreffelijke overbrug ging van het dirigentloze tijdperk door de heer Fase en kondigde tenslotte nog een collecte aan voor het nieuwe orgel waarvan V.Z.O.S. ook gebruik maakt in het N.H. Verenigingsgebouw. De ge zamenlijke slotzang was gezang 280 1 en 5. Deze zomer was het 30 jaar geleden dat er in Sint-Annaland een korfbalclub werd opgericht. Kort na haar bestaan volgde aansluiting bij de al eerder be staande voetbalvereniging WHS. De korfbalafdeling hield het uit tot om streeks 1951,maar vele van de oud leden hebben deze periode nog niet kunnen vergeten.Er is nu dan ook 'n initiatief genomen door een van de toenmalige mede-oprichters ir. J. F. Stoutjesdijk,thans wonende te Benne- kom om tot een reünie te komen. Het vond volop weerklank. Aanstaande sportterrein aan de Bierensstraat een veteranen-korfbal wedstrijd gespeeld tussen twee oud-WHS twaalftallen, aangevuld met enkele indertijd bekende korfballers van „Smerdiek". Men wist voorts in de heer P. Priem uit Sint- Maartensdijk ook een in die tijd be kende arbiter uit het eiland te strikken, om zaterdag de reünie-wedstrijd te leiden. Niemand van de deelnemers en deelneemsters verwacht na 30 jaar nog tot topprestaties te kunnen komen, maar het gaat nu ook nog veel meer dan toen om het „spel dan om de knikkers". Na de wedstrijd is er een gezellig samenzijn in het dorpshuis met brood maaltijd, waarbij ongetwijfeld sterke verhalen uit de oude tijd worden opge haald en mogelijk een enkele keer mét „korfbalspek" wordt geschoten. De initiatiefnemers hebben alle namen en adressen die uit het geheugen opge diept konden worden, aangeschreven, maar weten niet helemaal zeker of ze daarbij volledig waren. Die toch ver geten mocht zijn of wiens adres niet achterhaald kon worden en van dit be richt kennis neemt, is zaterdag eveneens van harte welkom, zowel tijdens de wedstrijd als vervolgens in het dorps huis. De reünisten wordt een plezierige dag toegewenst en daarna niet al te on willige spieren. De schaak- en damvereniging bestaat beslist nog geen 65 jaar maar wel telt zij al 65 leden, jeugdige leden te verstaan. Alleen al voor de jeugdcompetitie hebben zich meer dan 50 meisjes en jongens aangemeld. De inschrijvingstijd voor de jeugd is nu bijna verstreken. De laatste mogelijkheid is op woensdag 4 oktober aanstaande. Er wordt nu definitief op woensdagavond geschaakt en gedamd, om half zeven in de hal van de basisscholen. Ook deze keer zijn er weer geboren schakers en dammers bij. Een nog maar 7-jarige David van Driel heeft in een vriendschappelijke wed strijd goed laten zien dat hij zijn mannetje behoorlijk weet te staan met het damspel. De schakers en dammers zullen ongeveer 30 weken lang moeten strijden om een beker of een medaille. Bekerhouder ir. W.C. Heijboer van de seniorenafdeling, die elke maan dagavond in Havenzicht bijeen komt, geeft andere spelers ruimschoots de kans dit jaar de beker te bemachtigen. De heer R. van Reest, K. Goedegebuure en de heer C.C.J. Kooijman hebben al een punt bij de heer Heijboer verdiend. Dergelijke uitslagen geven al een prognose voor de komende eindstand. Voor de oudere dammers in St- Annaland bestaat er nu ook de gelegenheid aan een competitie mee te doen. Was er verleden jaar niemand; nu zijn er reeds 12. Liefhebbers kunnen in Havenzicht altijd terecht. De belangstelling voor de eerste trimavond van de gymnastiekvereniging Willen Is Kunnen, woensdag 20 sep tember, was zo groot dat de damesgroep in tweeën gesplitst is. De eerste groep trimt van zeven tot acht uur, de tweede groep van acht tot negen uur. Er waren die eerste avond zo'n zestig dames zondag 1 oktober THOLEN NED. HERV. KERK 10 en 6.30 uur ds. Harkema, Zeist. GEREF. KERK 9.30 uur ds. L. Eringa (voorber. H.A.) 5 uur ds. J. Bijleveld, Rijnsburg. kelder boetiek suede en nappa kleding zuivelstraat 17 bergen op zoom Advertentie IM aanwezig. De heren lieten het nog afweten. Mogelijk is deze week de groep van acht heren al uitgebreid. Zij trimmen van negen tot tien uur, eveneens in de gymnastiekzaal aan de Biezenstraat. Intussen heeft het gemeentebestuur goede vorderingen gemaakt met betrekking tot de plaats waar de trimbaan moet komen. Dat wordt hoogwaarschijnlijk een ongeveer 1 hectare groot terrein achter de gebouwen van Geuze Transport (voorheen L.J. Rijnberg N.V.) in de Langeweg. Voor 30 september moet het gemeentebestuur de definitieve plaats aan de Nederlandse Sport Federatie opgeven. Op de kruising Schoolstraat/- Bierensstraat/Van den Bosstraat botsten maandagavond rond half zes twee auto's tegen elkaar, waardoor de auto van zuster De Bruyn total loss was. Het ongeluk gebeurde doordat G. uit Stavenisse, die een busje van Mayfair bestuurde, komende vanaf de Bierensstraat geen voorrang gaf aan de van rechts, uit de Schoolstraat, komende zuster De Bruyn. De opbrengst van de buscollecte voor het P.I.T. was 93,-. Vorige week werd de 4-jarige Peter Neele in de Burg. Sluijmersstraat aangereden door J.S. uit Stavenisse. Het knaapje stak vlak achter een voor bijrijdende auto de straat over, zodat S. hem niet meer kon ontwijken. Met een gekneusde voet liep het ongeluk nog goed af, vooral ook door een snelle reactie van genoemde chauffeur. Zaterdagavond bracht de Koninklijke Fanfare „Accelerando" uit Sint Annaland het al eerder'door weers-. omstandigheden afgelaste concert. De muziektent was daartoe bij de sporthal geplaatst. Mooie nummers werden gebracht onder leiding van Jac den Toonder, maar de belangstelling was niet bijster groot van de zijde van de bevolking. Wel waren nog een aantal supporters uit Sint-Annaland meegekomen, die echter ook hebben ervaren, dat het om deze tijd van het jaar al plezieriger is om in een zaal te luisteren dan een paar uur buiten te staan. Burgemeester en wethouders van Tholen organiseren woensdagmiddag 4 oktober om drie uur de officiële ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw voor openbaar gewoon lager onderwijs De Rieburch, Bloemenlaan 1, Sint-Maartensdijk. Verlovings- en Huwelijkskaarten uitnodigingen en dankbetuigin gen voor al Uw familiedrukwerk vlakbij naar Kerkstraat 27, SCHERPENISSE Telefoon 63.9 advertentie IM De afdeling Sint-Maartensdijk van Veilig Verkeer Nederland houdt vrijdagavond in het bejaardencentrum Sint-Maartenshof een lezing over „zichtbaarheid in het verkeer". Er worden ook dia's vertoond. Districts consulent Th. Pfann hoopt op grote belangstelling. Kees Stoutjesdijk reed in Hoogerheide met 110 andere amateurs een wedstrijd over 100 km. Hij eindigde op de der tiende plaats, in het peloton na de kopgroep van acht man. In Breda fietsten 70 renners 100 km. Kees eindigde na de kopgroep van vier renners in een tweede groepje van zeven coureurs als achtste. GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. Hegeman 2.30 uur leesdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur ds. H. van Leeuwen, Urk. NED. PROT BOND. 10.30 uur ds. B. Klein Wassink, Driebergen. HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur ds. K.M. Vogel, Sint Maar tensdijk. R.K. KERK Zaterdag 30 september: 19.00 uur Avondmis Zondag 1 oktober 8 en 10 uur H. Mis. OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10 uur kand. M.D. Geuze, Poortvliet 6.30 uur ds. G.J. Voortman. GEREF. KERK 10 en 3 uur ds. van der Loo, Sliedrecht. CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. H. van Leeuwen, Urk. GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. R.K. KERK Zaterdag 30 september: 19.00 uur Avondmis. Zondag 1 oktober: 8 en 10 uur H. Mis. SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 en 6 uur dhr. L. van Herk uit Gouderak. GEREF. GEMEENTE Donderdag 28 september: 7.30 uur ds. L. Vogelaar, 's-Gravenpolder. Zondag 1 oktober; 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. zo 1 okt. extra collecte (i.v.m. brand kerk Amsterdam-Centrum) GEREF. GEMEENTE IN NED. Donderdag 28 september: 7 uur ds. v.d. Berg, Bruinisse. Zondag 1 oktober: 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE NED. HERV. KERK 10 en 6 uur ds. H.A. Samsom. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst. SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. G.J. Voortman. 2.30 uur ds. J.P.Verkade,Montfoort. wo 4 okt. 19.30 u. ds. J. Catsburg uit Katwijk aan Zee en ds. Tj. de Jong uit Nieuw-Lekkerland zendingsavond. OUD GEREF GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. NED. HERV. BUITENGW. WIJKGE- MEENTE IN WORDING. REHOBOTHKERK 10 uur leesdienst. 7 uur ds. K.M. Vogel. R.K. KERK Zaterdag 30 september: 19.00 uur Avondmis in Haestinge. SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 uur ds. A. de Reuver. 2.30 uur eerw. heer L. van Herk, Gouderak. GEREF. GEMEENTE Donderdag 28 september: 7.30 uur ds. A.M. den Boer, Ridderkerk. Zondag 1 oktober: 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst. Woensdag 4 oktober: 7.30 uur ds. G. Schipaanboord, Rotterdam (zen dingsavond). POORTVLIET NED. HERV. KERK 10 en 6 uur eerw. heer C.J. de Groot, Nieuwlekkerland GEREF. KERK. 10 en 2.30 uur ds. J. Bijleveld, Rijns burg. GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst. dinsdag 3 oktober: 7.30 uur ds. N.W. Schreuder, Goes(zendingsavond). SINT PHILEPSLAND NED. HERV. KERK zo 1 oktober 9.30 kand. T.W.H. v.d. Heijden uit Rotterdam 2.30 uur ds. M. v.d. Linden uit Dirksland GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. donderdag 5 oktober; 2.30 uur huw. bev. ds. Hoogland, Krabbendijke. 7.30 uur ds. Vogelaar, 's -Gravenpolder. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint Annaland, Stavenisse, Sint Maartensdijk Dr. van der Eist, Stavenisse. tel. 01663 - 400 Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer Dr. A. A. Kugel, Poortvliet tel. 01662 - 400. Nieuw Vossemeer en Sint Philipsland. Dr. Boomsma, Nieuw Vossemeer Tel. 01676 - 545. WIJKVERPLEEGSTERS Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse. Zr. de Smid, Sint Maartensdijk tel. 01666 - 548 Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer Zr. Gersom, Tholen. tel. 01660 - 620. Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Fortunata, Nieuw Vossemeei tel. 01676 - 507 b.g.g. 01676 - 591. WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660 - 350. ALARMNUMMER 0011. WEEKEND - AUTO - HULPDIENST, tel. 01640 - 40888 HOOGWATERSTANDEN 1 t.m. 7 okt. zondag 9.20 - 22.00 maandag 10.48 - 2330 dinsdag 12.05- 0.41 woensdag 13.06- 0.55 donderdag 1.31-13.48 vrijdag 2.08 -14.24 zaterdag 2.39 -14.55 Zaterdag Nieuwe Maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 2