Vragen van Kamerlid P. A. Roels Oud- en Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland gaan beiaardenverzorgingstehuis bouwen Aanbod daalde met 16 en vraag met 11 op Thoolse arbeidsmarkt DEZE WEEK Voorstellen gemeenteraad Tholen dinsdag 19 september Streekschool Sluiting L.A.S. Sassegrave Geen nieuwbouw nodig Hondenbelasting Eendrachtexpositie Parkeerterrein Tholen Burgemeester Smithstraat Verdampingsbakjes Eerste Interprovinciale Stichting in Nederland Naam via prijsvraag Premietoezegging binnen ^wee b°uwlagen Commissaris sprak met Sint-Philipslandse raad 28e jaargang no. 44 Donderdag 14 september 1972 ra Te grote beleefdheid is onbeleefdheid De Commissaris der Koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, heeft maandagavond in Sint-Philipsland een bespreking gehad met de gemeenteraad. Hierbij was ook de kabinetchef mr. F.H. v.d. Heijden aanwezig. Volgens wethouder A.A. Rijstenbil ging het om een oriënterend gesprek, waarbij de raad gepolsd werd over een eventuele nieuwe burgemeester en de waarneming van dit ambt. Deze besloten vergadering heeft een uur geduurd. De heer Rijstenbil zei ons dat er echt niets aan de hand is, maar dat het besprokene toch eigenlijk geheim is. Het gaat volgens hem om een heel normale procedure. Naar wij nader vernemen is de vraag aan de orde geweest wat er met Sint-Philipsland moet gebeuren nu burgemeester G. van Velzen naar Goedereede vertrokken is. De zelfstandigheid is daarbij in het geding, vooral nu de dam met Tholen klaar is. In de nieuwe instructie van de Commissarissen der Koningin staat wel dat er na het vertrek van een burgemeester met de gemeenteraad overleg moet worden gepleegd over het „profiel" van de nieuwe burgemeester, maar dat gebeurt in een officiële raadsvergadering,die wel of niet openbaar is.Dat bepaalt de gemeenteraad zelf. In Sint-Philipsland ging het duidelijk om iets anders. Het valt ook op dat het gesprek van de Commissaris met de gemeenteraad al zo snel na het vertrek van de heer Van Velzen gehouden is. Meer gegevens ontbreken ons echter op dit moment. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Slnt- Annaiand - Telefoon 01665-375 Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 7,50 per haltjaar. per post 9,Losse nummers 35 cent Sluitingsdatum advertenties dins- dagmiüdag - Advertentieprijs 0,18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer In 1974 motorvoertuigentechniek aan LT.S. te Sint-Maartensdijk Burgemeester en wethouders van Tholen willen op 1 augustus 1974 de burgemeester Bouwense Gemeentelijke Lagere Technische School te Slnt-Maartensdyk uitbreiden met een derde vakinrichting: motorvoertuigentechniek. Daarby zal onder andere voldoende aandacht worden besteed aan de landbouwmechanisatie en het herstel van iandbouwwerktuigen.Op die manier wil 't gemeentebestuur het verdwenen van lager agrarisch onderwas op Tholen opvangen. De afdeling motorvoertuigentechniek van de l.t.s. zal ook in de huidige La.8. Sassegrave te Scherpenisse worden ondergebracht. Dit is het voornaamste voorstel van de slechts zestien punten omvattende Thoolse september raadsagenda. Mogelijk dat d^ discussie echter langer duurt dan de korte agenda doet ver moeden. Bij de ingekomen stukken zijn namelijk twee brieven over de open stelling van tennisbanen enz. op zondag van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Zondagsrust en Zondagsheiliging en de kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente te Poortvliet. Verder doet de stichting mededelingen inzake de gevaren rondom de fluoridering van drinkwater. Het voorstel van B. en W. is deze drie brieven voor kennisgeving aan te nemen. Bij hun voorstel tot opneming van een afdeling motorvoertuigentechniek aan de l.t.s. wijzen B. en W. erop, dat de laatste twee jaar de Gemeentelijke Lagere Technische School te Sint- Maartensdijk steeds meer de functie van streekschool is gaan vervullen voor het lager beroepsonderwijs voor heel Tholen. Dat blijkt ook wel uit het aantal leerlingen in de brugklas: 36 in 1969, 32 in 1970, 68 in 1971 en 77 in 1972. Een van de oorzaken van de toename is volgens het college de verbetering van het openbaar vervoer dat zodanig op de schooltijden is afgestemd, dat de leerlingen uit alle Thoolse woonkernen hiervan gebruik kunnen maken. Verder heeft de ingebruikname van de nieuwe l.t.s. op het Industrieterrein te Bergen op Zoom, die moeilijk bereikbaar is doordat de Thoolse leerlingen de af stand tussen de bushalte en school moeten lopen, een gunstig effect gehad op de stijging van het aantal leerlingen. B. en W. zeggen verder, dat ook het gereedkomen van de nieuwe brug bij Tholen een rol heeft gespeeld, omdat de verbinding voor het langzame verkeer 3 4 km. langer is geworden ten opzichte van de verbinding Tholen/Bergen op Zoom via de oude brug. Een belangrijke oorzaak van de toename van het aantal leerlingen is ook de sluiting van de l.a.s. Sassegrave te Scherpenisse in 1975. Vanwege een te geringe belangstelling mag de l.a.s. sinds augustus 1971 geen nieuwe leerlingen meer aannemen. De huidige leerlingen worden wel in de gelegenheid gesteld hun opleiding af te maken, waardoor het onderwijs aan de l.a.s. per 1 augustus 1975 zal worden beëindigd. De jongens die voorheen het onderwijs aan de l.a.s. zouden gaan volgen, worden nu voor het grootste deel potentiële leerlingen voor de l.t.s. Ondanks het aantal bedrijfs-,' beëindigingen in de landbouw zal Tholen een agrarische bestemming blijven houden, menen B. en W. Een totale beëindiging van het onderwijs dat betrekking heeft op de landbouw vindt het college dan ook niet wenselijk. Het teloor gaan van het agrarisch onderwijs willen B. en W. nu opvangen door een afdeling motorvoertuigentechniek aan de l.t.s. te verbinden. De leerlingen die na hun opleiding in de landbouw werk zaam zullen zijn, kunnen hiervan in de praktijk een nuttig gebruik maken. Tevens bestaat de mogelijkheid dat de leerlingen na hun l.t.s.-opleiding hun studie voortzetten aan een Middelbare Agrarische school. Sassegrave doet sinds augustus van dit jaar al dienst als dependance van de l.t.s. Gedurende 40 lesuren per week wordt gebruik gemaakt van de theorielokalen van de l.a.s. In de komende jaren zal in verband met de verdere groei van de l.t.s. en de in voering van de vierjarige opleiding het huren van lokalen in Scherpenisse uitgebreid moeten worden. Bij het beëindigen van het agrarisch on derwijs in augustus 1975 komt het praktijklokaal ter beschikking. Deze ruimte is zeer geschikt voor de afdeling motorvoertuigentechniek. Wellicht is het mogelijk al in 1974 over dit lokaal te beschikken. Voor deze derde vakrichting aan de l.t.s. hoeft dus geen uitbreiding of nieuwbouw van lokalen plaats te vinden, wat een gunstige omstandigheid is, zo vinden B. en W van Tholen. Teneinde met de nieuwe opleiding in 1974 te kunnen beginnen moet voor 1 februari a.s. een verzoek worden ingediend bij de minister van On derwijs en Wetenschappen tot op- neming van de afdeling motorvoer tuigentechniek in het plan van scholen 1974 - 1975 - 1976. Dit verzoek wordt ingediend via het deelplan 1974 van de Stichting Algemene Bond van Scholen te Den Haag, zoals gebruikelijk is met dergelijke aanvragen. In januari van dit jaar stelde de gemeenteraad een nieuwe hon denbelasting vuA. JJ gulden per jaar voor de eerste hond en 30 gulden voor elke volgende hond en 60 gulden voor kennels. De formele bepalingen omtrent de heffing en vooral omtrent de in vordering waren grotendeels gebaseerd op oude bepalingen van de gemeen tewet, die overigens nog tot 1 januari 1979 van kracht blijven. De minister van Binnenlandse Zaken gaat er evenwel niet mee akkoord dat in nieuwe verordeningen nog verouderde be palingen gebruikt worden. Daarom stellen B. en W. voor diverse wijzigingen in de hondenbelasting-verordening aan te brengen om die geheel aan te passen aan de nieuwe wetgeving. B. en W. hebben tevens aandacht besteed aan de vragen in de januarivergadering om invaliden vrij te stellen van hon denbelasting. Documentatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten leerde dat slechts in één van Het P.v.d.A.-kamerlid P. A. Roels uit Sint-Maartensdijk heeft aan de minister van verkeer en waterstaat de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Deelt de Minister de mening dat de afdeling milieu-onderzoek van de Deltadienst van Rijkswaterstaat in 's- Heer Arendskerke, van het grootste be lang is teneinde alles wat op het gebied van milieu-onderzoek werd gedaan te bundelen en gerichte adviezen te geven aan de technici binnen zijn eigen departement en aan andere overheids diensten, in het bijzonder met het doel een aanvaardbaar milieu te scheppen in het toekomstige Zeeuwse Meer? 2. Is de Minister op de hoogte van het feit dat, tijdens het bezoek van de Vaste Kommissie voor Verkeer en Waterstaat aan de Deltawerken op donderdag 24 augustus, duidelijk is ge bleken dat deze afdeling milieu-onder zoek kampt met personeelsgebrek? 3. Deelt de bewindsman de mening dat, gezien de huidige algemeen verbreide opvattingen over de waarde van het leefmilieu, het niet toelaatbaar geacht moet worden dat studies en andere voorbereidingen met betrekking tot de technische wijze van afsluiting van de Oosterschelde, waarbij zeer sterk reke ning gehouden dient te worden met het kreëren van een zo goed mogelijk milieu in het toekomstige Zeeuwse Meer, ver traagd en bemoeilijkt worden door ge brek aan personeel? 4. Is de Minister bereid om onverwijld alle stappen te doen om deze afdeling milieu-onderzoek met de nodige ge kwalificeerde medewerkers uit te brei den? de acht gevallen vrijstelling wordt verleend op grond van de inkomens positie van bejaarden, gekoppeld aan het genieten van aow-pensioen, maar in geen enkel geval op grond van invali diteit van de houder van de hond. B. en W. van Tholen willen dit ook niet doen. Zij voeren aan dat de bijzondere gehechtheid en minder gunstige financiële positie behalve bij invaliden eveneens bij andere groepen van hondenhouders zoals alleenstaanden en bejaarden voorkomen. Het college geeft er de voorkeur aan het verlenen van vrijstellingen aan groepen te beperken. De financiële positie zal steeds in het geding moeten zijn. In dat geval hebben B. en W. het instrument van afschrijving ter beschikking voor degenen waarvoor betaling van de belastingschuld zeer bezwaarlijk is. Voor de Eendrachtexpositie die van 25 maart tot en met 28 april in de hal van het stadhuis te Tholen werd gehouden, was 852,14 uitgetrokken. Achteraf is gebleken dat dit krediet ontoereikend was om alle nota's te voldoen. Vandaar dat B. en W. voorstellen het krediet met 601,50 te verhogen. In verband met het bedanken van het SGP - raadslid A.J. Smits moeten twee vacatures worden vervuld in de com missie voor de Ruimtelijke Ordening en in het algemeen bestuur van de Stichting Welzijnsorgaan Tholen. De raad zal dit verder moeten uitmaken daar het college geen nieuwe namen noemt. B. en W. delen aan de raad mee, dat er drie kasgeldleningen zijn afgesloten, elk met een looptijd van drie maanden en Ll/8 procent rente per jaar, voor een totaalbedrag van 3.6 miljoen gulden. Nu de bouw van een bungalow op de hoek Doelweg/Verbrandestraat in Tholen al geruime tijd is voltooid, is een plan ontwikkeld tot reconstructie van deze hoek met omliggende straten. Er is ook een parkeerterrein in opgenomen op het nu braak liggende terrein tussen de voormalige o.l.s. en de Ver- brandestraat. De totale kosten van dit werk zijn 74.000 gulden. De fa. S.M.W. de Korte wil aan de Prinses Irenestraat vijf garages bouwen. Aangezien echter de grond volgens het bestemmingsplan bestemd is voor eengezinshuizen, moet het bestem mingsplan in onderdelen 1962 Tholen worden herzien, waartoe een voor- bereidingsbesluit genomen zal moeten worden. In het kader van het voorontwerp bestemmingsplan stadskern Oost moet het pand Bosstraat 8 van de heer J.C. Bazen in Tholen gekocht worden. De eigenaar stelt echter meer prijs op een vervangende woning dan op het geld. Daarom stellen B. en W een ruil voor. De gemeente krijgt Bosstraat 8 en de heer M. Bazen onder bijbetaling van 2325 gulden het pand Vossemeer- sepoort 21. Zodra de verbouwing in het laatste huis is voltooid, kan de gemeente beschikken over Bosstraat 8. De heer J. van Dijke te Tholen wil 3 m2 grond 36.00 van de gemeente kopen om de voorgevel van het pand Regentessestraat 11 te vernieuwen. Er moet een nieuwe halfsteensmuur voor de oude voorgevel worden geplaatst. De heer J. Aarnoudse uit Oud- Vossemeer wil 53 m2 grond voor totaal 1219 gulden van de gemeente kopen. Deze strook grond naast zijn huis Prins Mauritsstraat 9 wordt sporadisch als voetpad gebruikt maar kan volgens B. en W. zonder bezwaar aan haar openbare bestemming worden ont trokken. B. en W. van Tholen achten het juist om ter herinnering aan de arbeid van burgemeester H.J. Smith in Sint- Annaland zijn naam aan een nieuwe straat in dat dorp te verbinden. In het uitbreidingsplan Achter de Molen liggen al enkele straten die herinneren aan vroegere burgemeesters: F.M. Boogaardweg, Van den Bosstraat en Burgemeester Baasstraat. De straat die vanaf de Burgemeester Baasstraat in noordoostelijke richting loopt tot aan de bestaande sloot in de Tienhaven wordt dan Burgemeester Smithstraat genoemd. Burgemeester Smith, na Sint- Annaland en Goedereede nu in Nun- speet, berichtte dat hij deze straat- naamgeving bijzonder zou waarderen. De raadscommissie voor bestuurlijke aangelegenheden is het er ook mee eens. Voor de septemberraad is er verder een voorstel tot overdracht van de pacht van 1.02.20 ha. grond aan de Noten- daalseweg van A. Knuist aan zijn zoon C.J. Knuist te Sint-Maartensdijk. B. en W. delen naar aanleiding van een vraag in de juliraad nog mee, dat het aan te schaffen buitenmateriaal voor de o.l.s. te Sint-Maartensdijk uitsluitend bestemd is voor gebruik bij het gym nastiekonderwijs aan de lagere klassen. Daardoor behoeft bij het geven van lessen in de buitenlucht geen gebruik meer worden gemaakt van het sport terrein. Tegelijkertijd werd er toen een vraag gesteld over verdampingsbakjes voor de centrale verwarming in die school. Aan het schoolhoofd Brevet is verzocht deze bakjes voorlopig niet aan te schaffen, omdat het nut hiervan twijfelachtig wordt gesteld. Dit is onder meer komen vast te staan na ingewonnen informaties bij het Bouwcentrum te Rotterdam. De geregistreerde arbeidsreserve op het eiland Tholen is in vergelijking met de vorige maand gedaald van 93 tot 77 mannen. De vraag naar mannen nam af van 40 tot 29. Onderstaand overzicht geeft de juiste situatie weer ten aanzien van de overeenkom stige data van het vorig jaar. r- CM <N f- beroepsgroepen ob 3 *3 00 3 ra 2 1 14 14 3 17 14 Chem. nijverheid 1 1 3 2 Metaalnijverheid 2 1 9 6 2 1 3 3 Niet varend verkeers pers 4 2 8 2 Kantoorpersoneel 4 4 8 8 2 4 9 6 Minder -geschikten 18 17 16 16 Overige beroepsgroepen 3 3 6 6 Geregistreerde arbeids res 38 37 93 77 Openstaande aanvragen 72 61 40 29 De arbeidsmarkt- en werkgelegenheidssituatie blijft derhalve ongunstig.Het aanbod van jeugdig personeel is vrijwel nihil. Op de bouwmarkt deden zich geen wijzigingen van betekenis voor. Er blijft dus aanbod van bouwvakarbeiders met name van timmerlieden bestaan. De vraag is zeer gering en richt zich onder meer op metselaars. Het aanbod van grondwerkers nam iets af. De vraag in deze sector blijft gering. Bij de diverse kledingindustrieën blijft de vraag naar jeugdig mannelijk-en vrouwelijk personeel voortduren. Ook voor part-time krachten (vrouwelijk) blijft van de werkgeverszijde belangstelling bestaan. Het aanbod is in deze beroepsgroep zowel wat mannen alsmede vrouwen betreft zeer klein. Ook bij de banketfabrieken blijft directe behoefte bestaan aan jeugdige ongeschoold mannelijk en vrouwelijk personeel. Het aanbod van kantoorpersoneel bleef onveranderd, terwijl de vraag van zeer geringe omvang is. Het aanbod van metaalarbeiders daalde, terwijl ook het aanbod van losse arbeiders iets afnam. Derde vakinrichting aan de I.t.s. te Sint-Maartensdyk Kleine agenda gemeenteraad voor Thoolse Commissaris onverwachts Sint-Philipsland in Buurgemeenten bouwen samen bejaardenverzorgingstehuis Duidelijkheid over de algemene bystandswet Bewogen Raiffeisenbank Maartensdijk jaar voor Sint- Groene Kruis voor fusie Sint-Annaland Kringschietwedstry d in -Poortvliet Herstel van voetbalverenigingen Thoolse Een variatie nieuws van plaatseiyk Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Dit jaar nog begint de Stichting Bejaardentehuis Oud en Nieuw-Vossemeer met de bouw van een verzorgingstehuis van 71 bedden. De bedoeling is dit op het huidige sportveld van de voetbalvereniging NVS aan de Burgemeester Janssensstraat in Nieuw-Vossemeer te doen. Dit is een gunstige plaats in het midden van het dorp naast de kleuterschool en het jeugdhuis en vlakbij de kerken, winkels en de dokter. Een voorstel tot verkoop van de grond werd echter vorige week na een protestbetoging van een paar honderd voetballers door B en W van Nieuw- Vossemeer van de raadsagenda afgevoerd. De NVS-leden voelen er niets voor om hun sportveld op te offeren terwijl zij nog geen nieuw terrein hebben. Het gemeentebestuur heeft een compleet plan voor een sportcomplex klaar, maar door verschillende omstandigheden kan daar pas deze winter in plaats van in maart van dit jaar mee worden begonnen. Op een braak liggend stuk bouwgrond aan de Hogendijk is nu een noodveld ingezaaid, maar over dekwaliteit van dit voetbalveld is het NVS - bestuur en een KNVB-consul niet te spreken. Door de vertraging by de aanleg van het nieuwe sportcomplex en de vlotte gang van zaken by de voorbe reidingen voor de bouw van het bejaardentehuis zyn er nu dus problemen ontstaan. Voor de voorzitter van de stichting, oud-wethouder C.W. de Leeuw uit Oud- Vossemeer, was dit aanleiding maandagavond met de Thoolse burgemeester J.E. van Boeijen overleg te plegen over de bouw van het bejaardenverzorgingstehuis in Oud-Vossemeer. Het Thoolse gemeentebestuur onderzoekt nu of daarvoor een geschikte plaats te vinden is. De plannen voor een bejaardenverzor gingstehuis ontstonden toen het klooster in Nieuw-Vossemeer vrij kwam. In dit gebouw zouden echter maar dertig bedden kunnen, terwijl het bovendien onpraktisch en te duur zou zijn. Eind 1969 zochten B en W van Nieuw-Vossemeer contact met hun collega's van Oud -Vossemeer om samen een bejaardentehuis te bouwen. Dat lukte. Op 13 augustus 1970 werd de stichting bejaardentehuis Oud- en Nieuw -» Vossemeer gevormd. Na besprekingen met de commissie op de bejaardenoorden in Zeeland en Noord Brabant werd besloten ook Sint Philipsland bij deze plannen te betrekken Dan was er namelijk een voldoende aantal inwoners om een be jaardentehuis van 71 bedden te kunnen bouwen.Bovendien zou Sint-Philips land wat betreft een bejaardenverzor gingstehuis dan geen witte vlek meer zijn. De Stichting Bejaardentehuis Oud en Nieuw Vossemeer is een algemene stichting. Het bestuur bestaat uit voorzitter C.W. de Leeuw, J.D. Vroege en dr. A.W.A. de Looze uit Oud Vossemeer, secretaris A. van Overveld (gemeentesecretaris), burgemeester A. Remery en de heer W. Brooijmans uit Nieuw -Vossemeer en burgemeester G. van Velzen uit Sint- Philipsland. Door het vertrek van laatstgenoemde naar Goedereede is er een vacature ontstaan die uit Sint-Philipsland aangevuld moet worden. toewijzing van bedden van twee provincies profiteren zodat er van elk maar een klein aantal nodig was. Zeeland stelde 40 bedden beschikbaar. Terwijl men mogelijk bij een aanvraag van 71 bedden aan een provincie veel langer had moeten wachten. Op het ogenblik werkt het architectenbureau De Bever uit Eindhoven met een aannemer uit Bergen op Zoom de plannen nader uit, waarbij ook het Raadgevend Technisch Bureau van Heugten uit Nijmegen is betrokken. De bouwkosten worden nu geraamd op 2.750.000 gulden. Per bed is dat 32.000 gulden waarbij dan nog een 17.000 gulden inrichtingskosten per bed komen. De gemeente Nieuw-Vossemeer staat garant voor betaling - van rente en aflossing van de geldlening van bijna drie miljoen gulden. De premietoezegging voor de bouw is al binnen en van de kant van de provincies Zeeland en Brabant is erop aam gedrongen spoedig met de bouw te beginnen. Anders komt het er misschien voorlopig niet meer van. De regering bezuinigt namelijk op de bouw van be- jaardentehuizen omdat er de laatste jaren al veel gebouwd zijn, wat financieel een flinke last betekent. Dikwijls moet 't rijk immers via de Algemene Bijstandswet bijspringen om de bewoners de huur te kunnen laten betalen. Verder is het regeringsbeleid erop gericht de bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig te laten. een boven verdieping met een schuin dak. Waarbij de woonkamers traps gewijze aan elkaar zijn gevoegd. Op de begane grond komen 29 eenpersoons kamers en 4 tweepersoonskamers. Op de bovenverdieping 27 eenpersoonska mers, 1 tweepersoonskamer en 5 ziekenbedden. Vooraan bij de ingang zijn de gemeenschappelijke voor zieningen zoals de keuken, recreatiezaal, kapel, mortuarium, hobbyruimte, gymnastiekzaal, biljartkamer, t.v. en bibliotheekruimte en een kamer voor de kapper, pedicure of bankier. Op de bovenverdieping zijn nog uitbouwsels waar de bejaarden elkaar kunnen ontmoeten. Naast het bejaardentehuis komt er nog een woning voor de directeur of directrice. Als de ideale plaats aan de Burgemeester Janssensstraat Dort- mundstraat in Nieuw Vossenmeer spoedig beschikbaar komt, kan de bouw snel beginnen om het bejaardenverzoc- gingstehuis eind volgend jaar nog te kunnen openen. Het stichtingsbestuur is van plan via een prijsvraag een naam voor het nieuwe tehuis te vinden. Als de bouw eenmaal op gang is, kan er uitgekeken worden naar een directeur of directrice die nog bij de inrichting kan adviseren en het verdere personeel kan aanwerven. Voorzitter De Leeuw zegt niet in de samenwerking voor de bouw van het be jaardenverzorgingstehuis geloofd te hebben als de brug over de Eendracht er niet zou komen. Nu krijgt het eiland Tholen straks een goede verbinding met Nieuw -Vossemeer. Bovendien zijn er door de Rooms Katholieke Bevolkings groep nog al wat familiebanden ont staan tussen inwoners van Oud- en Nieuw Vossemeer. Overigens is de Stichting Bejaardente huis Oud en Nieuw Vossemeer een algemene stichting die elke bejaarde: ongeacht het geloof, zal opnemen. Zoals gebruikelijk beoordeelt een plaatsings commissie, waarin o.a. de huisarts en de maatschappelijk werker zitting hebben, de urgentie van elke aanvraag tot opname. Zover is het echter nog niet. Eerst moet de grondaankoop nog in de gemeenteraad van Nieuw Vossemeer behandeld worden, terwijl ook de ar chitect en aannemer nog niet rond zijn met hun werk. De Zeeuws - Brabantse stichting is de eerste interprovinciale stichting in Nederland die een bejaardenverzor gingstehuis bouwt. In Den Haag kreeg het bestuur daarop leuke reacties, wat de hele gang van zaken wel bevorderd heeft. Bovendien kon men voor de Het stichtingsbestuur heeft vijf bejaar dentehuizen bezocht en wat de eetmo- gelijkheden betreft gekozen voor de zogenaamde kamerbediening. Elke bewoner eet dus in zijn eigen kamer en niet met zijn allen in een grote zaal. Het gebouw is aangepast aan de landelijke omgeving en bestaat uit een beneden en WWVWW\S«AAAAA/W\AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA#WV\A*WWtA

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1