Kees van de Hoek blonk nog een maal uit in de Smerdiekse gelederen Kamperen bij de boer Programma Thoolse Dagen 1972 Benzinediefstallen Weer vraag over parkeren van vrachtauto's Afkoopregeling rentekaarten Donderdag 29 juni 1972 EENDRACHTBODE Rekeningen Poortvliet en Oud-Vossemeer Verlichting in Oud-Vossemeer en Tholen Leermiddelen o.l.s. Stavenisse en Scherpenisse Tweede woning Geen bedrijvigheid Subsidieverordening Eén jaar herindeling Schooltelevisie, tweede woning en subsidieverordening in raad Tholen De gemeenteraad van Tholen heeft in de 5«/i uur durende junivergadering, waarvoor grote belangstelling was, (o.a. van de 3e klas van de gemeentelijke mavo) behalve over de belastingen en de zwembaden, ook nog enkele andere punten besproken. Zo informeerde ir. M.A. Geuze al direct bij de ingekomen stukken naar het verzoek van de Fa. M. Blokland uit Den Haag om uitvoering van het recreatieplan te Stavenisse. Wethouder CJ. Moerland antwoordde dat het hier om een al in 1964 goedgekeurd bestemmingsplan ging. re grond tussen de Stoofweg en Keetenweg wordt momenteel beboerd door de heer Wielaard. B en W zullen het verzoek van de Fa.Blokland verder afhandelen. Raadslid L.J. Koopman vroeg naar de brief van de Arbeidsinspectie Breda waarin geadviseerd werd voorwaarden voor de hinderwetvergunning op te leggen aan de N.V. Drogerij Marknesse te Schcrpenisse. BurgemeesterJ.E. van Boeijen liet weten dat het hier om de oude nog door de voormalige gemeente Schcrpenisse, verleende vergunning ging. De arbeidsinspectie heeft hier beroep tegen aangetekend omdat er geen voorwaarden aan de vergunning verbonden waren. De exploitatie van de bulldozer voor de gemeentelijke stortplaats het Tut telhoekje te Scherpenisse bleek reuze mee te vallen;/ 10.000,00 i.p.v. 20.000,00 zo bleek uit de kostenopzet van b. en w. Raadslid W.C. van Kempen con cludeerde dat de aankoop van de bulldozer beslist goed is geweest. Hij had ook een compliment voor het personeel, want de stortplaats ligt er keurig bij. De heer Koopman moest het toch nog eens van het hart dat de kosten van het egaliseren van de uien op de stortplaats op de brengers verhaald moeten worden en niet op de inwoners van de gemeente Tholen. Wethouder A.J. Scherpenisse liet weten dat het steeds de aandacht van het college heeft, maar de oplossing is er nog niet. Men kan geen man bij de stortplaats zetten die de brengers van afval laat betalen. Dan zouden de loonkosten hoger zijn dan de opbrengsten. Wat de uien betreft, wist ir. Geuze te vertellen dat de stank van de uien die IFF uit Sint Maartensdijk op de stortplaats brengt, soms op vele kilometers te ruiken is. De burgemeester wees "erop dat er veël meer afgedekt wordt dan vroeger. B. en W. deelde nog mee, van plan te zijn de vuilnisstortplaats te Sint- Annaland, Poortvliet en Stavenisse te sluiten. Hierover bestaat overeen stemming met het waterschap Tholen. Van de rayoncommandant der rijkspolitie was er een rapport over de parkeerproblemen in Sint Maar tensdijk. wat voor ir. Geuze aanleiding was te vragen of het geen ernstige overweging verdient, 18 verkeersborden van elk 100 gulden te plaatsen. Dit dan, ten laste van de begroting 1973. De burgemeester vond het maar een dure aangelegenheid, maar zegde toe het bij de begroting te zullen bekijken. De rekening 1970 van de voormalige gemeenten Poortvliet en Oud- Vossemeer werden overeenkomstig het advies van de financiële commissie vastgesteld. De gewone dienst van Poortvliet sloot met een batig saldo van 1554,26 en met een nadelig saldo van ƒ108.588,06 op de kapitaaldienst. De gewone dienst is nog nadelig beïnvloed door extra afschrijvingen op enkele objecten tot een bedrag van 17.000 gulden, zodat het dienstsaldo volgens b en w over 1970 zeer gunstig blijkt te zijn. Ook de liquiditeitspositie was redelijk. De rekening van baten en lasten van het gemeentelijk woningbedrijf sloot zonder verlies met een bedrag van 77.201,75 en de rekening van kapitaalsinkomsten en - uitgaven met een totaalbedrag van 223.658,81. Het balanstotaal per 31 december J970 was 1.345.162,62. De gewone dienst van Oud-Vossemeer had een nadelig saldo van 3791,10. Er zou een batig saldo van 24.000 gulden geweest zijn, als er geen extra af schrijvingen en reserveringen voor een totaalbedrag van 28.000 hadden plaats gevonden. Het nadelig saldo van de kapitaaldienst was op 31 december 1970 ƒ114.340,73, wat inhoudt dat er toen in Oud-Vossemeer slechts een gering tekort aan vaste financierings middelen bestond. De gemeenteraad besloot 7100 gulden beschikbaar te stellen voor het plaatsen van zes lichtmasten van 6 meter in de Coentjesweg te Oud Vossemeer. De N.V. PZEM wil hier het bovengrondse net vervangen door een ondergronds kabelnet. De zes lichtpunten die nu door middel van paalarmen aan de houten palen van het bovengrondse net bevestigd zijn, vervallen. De gemeente moet alleen de uit de verkabeling voortvloeiende materiaal kosten betalen. De openbare verlichting op de Markt, 'en Kaai te Tholen is ook aan uitbreiding en wijziging toe. Met name dienen de wandarmen op de Markt vervangen te worden door lichtmasten van 8 meter, terwijl het aantal lichtmasten in de Hoogstraat en de Kaai dient te worden uitgebreid. De kosten bedragen 3135 gulden. Voor verbetering van de dakbedekking van de chr. blo-school de Toetssteen in Sint Maartensdijk is 4474,50 nodig, zodat de post voor algemeen onderhoud van 500 gulden op de begroting 1972 moet worden verhoogd met 3974,50 gulden. Het terrein op de Haven in Sint Maartensdijk waar de kunstmestloods gestaan heeft, moet worden aangepast aan de bestaande bestrating, wat 10.800,00 kost. Dit komt nog boven de 19.800,00 die al eerder is uitgetrokken voor het maken van trottoirs en her bestrating. De o.l.s. van Stavenisse kreeg vlot 1643 gulden voor het aanschaffen van 15 leerlingensets wegens toename van het aantal leerlingen en uitbreiding van de geschiedenismethode voor de 5e en 6e klas. De o.l.s. van Scherpenisse kreeg ook wel de.2991 gulden voor de aanschaf van een t.v., bandrecorder, radio, gram mofoon, schrijfmachine en klei-oven, maar daarover werd rond middernacht nog vrij uitvoerig gediscussieerd. De SGP-fractie had na de belasting- en zwembad-debatten nog een verse kracht over in de persoon van de heer J.I. Hollebrands .Hij bracht nog helemaal fit de praktische bezwaren van zijn fractie tegen de audio-visuele middelen naar voren. Volgens de SGP- woordvoerder gaat de onderwijzer er zo maar bijhangen als de audio-visuele middelen op school gebruikt worden. De resultaten vallen dok tegen, zo had hij in de vakpers en in kranten gelezen. Een groep van rijksinspecteurs heeft bedenking;venals de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen. Deze sprak van een verontrustende ont wikkeling omdat de dure en te ingewikkelde apparatuur in de kast Komt te staan, daar het mankementen vertoont wegens onjuist gebruik. De tijd voor matiging achtte de heer Hollebrands zeer zeker gekomen, gezien het tekort van 130.000,00 op de Thoolse onderwijsbegroting en de verzwaring van de gemeentelijke belastingen. Goed onderwijs staat of valt niet met audio visuele leermiddelen, aldus de SGP-woordvoerder, die nog van onaanvaardbare uitgaven sprak waarvan het einde niet in zicht is. Zijn partijgenoot en wethouder van on derwijs C. Boender zei ook zeer te hechten aan een onderwijzer voor de klas. Hij stond ook niet achter het meerder- heidsvoorstel van b en w. De burgemeester zei dat het college, geruggesteund door een kritische in spectie, met het voorstel is gekomen. Als het ministerie bezwaren zou hebben, zou de inspecteur ook nooit een gunstig advies geven. De raadsvoorzitter vermoedde dat de door de heer Hollebrands aangehaalde staatssecretaris niet sprak over radio en t.v., maar over talen- praktica. De dames Renes en Deurloo en de heer Van Kempen waren het met b en w eens en onderschreven het nut van de audiovisuele leermiddelen Mevr. Renes had drie Thoolse schoolhoofden gesproken die er erg positief tegenover stonden, vooral wat de expressievakken betreft. Zij stelde voor eens een les met audiovisuele leermiddelen in de praktijk te OeKijKen. tzie in verband met dit onderwerp ook het plaatselijke nieuws van Poortvliet). Afgezien van prin cipiële bezwaren tegen de aanschaf van het t.v. toestel, stemden de vier SGP'ers tegen de post van 2991 gulden voor de aankoop van de genoemde leer middelen. De gemeenteraad stelde met algemene stemmen de verordening op het gebruik van gebouwen en gronden vast, waarbij de tweede woning aan banden wordt gelegd en het vrij kamperen wordt geregeld. Het SGP-raadslid A.J. Kurvink vroeg zich af, of hiermee het eigendomsrecht niet aangetast wordt. Volgens hem zijn eigenaren ook gedupeerd omdat ze van de gemeente minder geld krijgen dan bij verkoop in de vrije sector. De heer Kurvink wilde tenslotte weten, wat b en w precies onder onleefbaar verstaan. In het voorstel werd dit als reden opgenoemd om de tweede woning binnen de bebouwde kom zoveel mogelijk te beperken. Ir. Geuze vond het jammer dat het college het advies van de raad scommissie van de strafverordeningen niet helemaal wilde overnemen. Deze commissie meende dat ontheffing van de verbodsbepalingen verleend moest worden aan personen tot de le of 2e graad van bloed- of aanverwantschap tot de eigenaar of voormalige eigenaar van de woning. Ir. Geuze vond dat b en w toch wel rekening moesten houden met kinderen die naar de ouderlijke woning in hun geboortegebied terug willen. Mevr. Renes bracht naar voren dat ze nu meer informatie had dan bij de commissievergadering. Met het verbod tot gebruik van huizen in een saneringsgebied als zomerwoning kon ze accoord gaan, maar anderzijds kwamen er vragen bij haar op door de lijst met woningzoekenden. Bovendien krijgen bejaarden die uit hun huis gaan van een ander twee keer zoveel voor hun woning dan de gemeente geeft. Daardoor hebben ze minder geld om hun nieuwe woonruimte in te richten. Het VVD-raadslid vroeg zich af, of het wel verantwoord is op die manier een verordening vast te stellen. Burgemeester J.E. van Boeijen wees er in zijn antwoord op dat de huizen buiten de bebouwde kom voornamelijk in de recreatieve sfeer zijn terecht gekomen. Nu werkt dat door in de kernen, waardoor de kommen op den duur onleefbaar worden. Het effect van huizen die een hele week leeg staan en alleen in de weekends en vakantie bewoond worden is onleefbaarheid. Het zijn dode plekken. Er is geen bedrijvigheid en ze leveren ook geen bijdrage tot de economische bedrijvigheid. Bovendien leveren ze bezwaren op voor de permanente bewoners van de kern. Het is er niet meer plezierig wonen. We zijn bang voor de aantasting van het leefmilieu, dat willen we onze eigen bewoners niet aandoen. Verder kan de middenstand op den duur niet meer bestaan. Wij voelen wel degelijk voor het feit dat kinderen in het ouderlijk huis willen, maar we hebben nog geen inzicht in het aantal. Als het er veel zouden zijn, zou het doel van de verordening niet bereikt worden. Wat de prijs voor de woningen betreft, vraag ik me_af of een uitzonderlijk hoog bedrag ten koste moet gaan van het leefmilieu voor de bestaande bevolking. Men kan alleen een redelijke prijs verlangen en die betaalt de gemeente ook. Wij doen niemand tekort. De verordening is een beperking van het eigendomsrecht ten algemenen nutte. Zo nodig kan de gemeente gebruik maken van de ont eigeningswet, waarbij de rechter redelijke prijzen vast stelt. Dat is ook een bescherming voor de Tecreatiebewoner, zo besloot de burgemeester zijn antwoord. Niemand van de raadsleden maakte bezwaar tegen vaststelling van de verordening. Ook tegen de voorgestelde destructie verordening waren geen bedenkingen, waardoor alle aangesloten gemeenten bij de Vleeskeuringsdienst Zeeland be noorden de Westerschelde een uniform voorschrift hebben. Het P.v.d.A.-raadslid M.A.J. van der' Linde was tegen artikel 8 van de subsi dieverordening. Dit luidt; „Van sub sidie zijn uitgesloten de organisaties die naar het oordeel van B. en W. 1. niet opvoeden in nationale geest 2. waarvan de activiteit voor het grootste gedeelte ligt op zuiver politiek, economisch of godsdienstig terrein" Hij vond artikel 3. waarin de verenigingen worden onder scheiden in culturele, bejaarden-, sport-, jeugd, en dienstverlenende verenigingen overbodig. In artikel lb stond volgens de heer Van der Linde al genoeg; „elke organisatie of groepering van personen, die zich zonder winst oogmerk, de behartiging van belangen van idiële en/of materiële aard ten doel stelt is een vereniging". Wethouder Boender antwoordde dat art. 3 een verduidelijking was van artikel lb om het b en w mogelijk te maken een continu beleid te voeren. Daarom is er lijn in de verordening ge-' bracht en is ook artikel 8 toegevoegd. Raadslid Van der Linde zag niets kwaads in het niet opvoeden in nationale geest of een politieke vereniging. Mevr. Renes wees er op, dat een bejaardenvereniging niet opvoedt. Wethouder Boender stelde voor op voeden dan te veranderen in handelen. De burgemeester merkte op dat het artikel overgenomen is uit de oude verordening van het stadje Tholen. Artikel 8 is een escape, een sper artikel, waar b en w zo nodig terug kunnen vallen. De subsidieverordening werd tenslotte vastgesteld met de aanteke ning dat de heer Van der Linde tegen artikel 8 was. De beroepsschriften tegen de Weigering van een bouwvergunning van de heren J.A.C. Groffen uit Scherpenisse, A. van de Klundert uit Oud-Vossemeer, J.A. Scherpenisse te Sint Maartensdijk, J.J. van Loon uit Bergen op Zoom, M. Gunter uit Sint Annaland en A.J.A. Duym uit Halsteren werden ongegrond verklaard. Wethouder Moerland zei nog dat met de heren Van de Klundert, Scherpenisse en Gunter alsnog een gesprek zal plaats vinden om naar een aanvaardbare oplossing te zoeken, (de gebouwen waarvoor geen vergunning aangevraagd en verleend is, staan er namelijk al). Wat betreft het beroeps schrift van de heer Duym pleitte ir. Geuze voor bezinning op een verbete- ringspolitiek en een positievere houding. De burgemeester con cludeerde tenslotte dat met deze juni. vergadering het eerste jaar na de herindeling was vol gemaakt, waarbij hij gaarne de goede en positieve dingen die bereikt werden, wilde tellen. vrijdag 30 juni 9.00 uu: Opening door voorzitter M. C. J. Kosten. 9.00 uur; Rundveekeuringen. 9.00 uur: Keuring Texels ras Fokscha pen. 10.30 uur: Keuring van paarden van de Bond van Paardenfokkers. 11.00 uur: Keuring Warmbloedpaar- den. 13.30 uur: Opening kampioenskeurin gen en defiló bekroonde dieren door de heer Ir. M. C. Verboon te Goes. 13.3514.15 uur: Kampioenskeuring vrouwelijk fokvec 14.1514.30 uur: Kampioenskeuring Paarden 14.3014.45 uur: Kampioenskeuring Stieren. 14.4514.55 uur: Prijsuitreiking Schapen. groepen rundvee en prijsuitreiking. 16.00 uur: Demonstratie vierspannen paarden. 16.30 uur: Sluiting doordc voorzitter. 2022 uur: Rolschaatsenshow in de veilinghal Scherpenisse. Muzikaal op geluisterd door de Bocrenkapel. zaterdag ljuli 1972 10.0012.00 uur: Voorwedstrijden Landelijke Ruiters. 13.30 uur: Opening door de wethouder van culturele zaken, de edelachtbare heer A. J. Scherpenisse. 13.3014.00 uur: Optreden van de Kon. Muziekvereniging Concordia met Majorettenpeloton 14.00—15.30' uur: Optreden van Swie- bertje en zijn medewerkers, eventueel bij slecht weer in de Veilinghal te Scher penisse. 15.3016.00 uur: Ontreden Concordia met Majoretten. '6.0017.00 uur: Concours hippique, voorselektie L.R. 17.0017.30 uur: Zweefvliegen. 17.45 uur: Auto- en brommersrally 20.00 uur: Optreden van het wereldbe roemde Hummel Bummel orkest uit Antwerpen in de veilinghui van Scher penisse. 23.30 uur: Sluiting. Dit weekeinde zijn op het eiland 1 holen vijf benzinediefstallen gepleegd, hoofdzakelijk uit VW busje?. In het stadje Tholen kwamen drie voertuigen zonder brandstof te staan, in Sint- Maartensdijk en Stavenisse elk één. Zo had bakker Gladdines uit Tholen de avond tevoren nog afgetankt. Toen hij echter de volgende ochtend vroeg om brood ging, kwam hij bij Halsteren zonder benzine te staan. De rijkspolitie heeft de dader(s) nog niet kunnen opsporen. Automobilisten die hun voertuigen 's nachts buiten laten staan, kunnen mogelijk voorzorgsmaatregelen j nemen. De niet ingewijden aan de vrij goed be zette Haestinge lijnen zochten zaterdag middag allerlei andere dan de juiste reden, waarom de zo vele jaren lauwe ren oogstende Smerdiekse aanvoerder de bijna 36-jarige Kees van de Hoek nu eigenlijk zijn afscheidswedstrijd voor Smerdiek I speelde. Ging hij buiten de streek wonen en werken? Liet zijn studie of werk het niet verder toe? Geen van de niet ingewijden, die de sympa thieke middenvelder deze middag aan het werk zag, kwam op de werkelijke reden, dat Kees het nu voor het eerste Smerdiekse elftal welletjes vond. Te meer, omdat men opnieuw derde klas voetbal moet gaan spelen. En die sup portersgedachte was volledig te bil lijken. De met voetbaltalenten geboren Van de Hoek - ze zijn er altijd en overal uit te halen, die het gewoon in de benen hebben - kreeg van iedereen ook voor derde klas voetbal nog een ruim vol doende tijdens deze plezierige af- scheidsmatch. Zeker, het was daardoor ook voor honderd procent vriendschap pelijk. In 'n niet te hoog tempo. Zonder er werkelijk tegenaan te gaan. Een vooral technisch spelletje en juist dat is altijd „kaasje" voor Kees geweest. Hij had die middag in dat opzicht ook alles mee, want wie zou er aan hebben ge dacht uitgerekend Kees die middag een beentje te lichten. Maar afgezien daar van werd iedereen duidelijk, dat Van den Hoek afscheid nam zonder dwang in de hoek te zijn gedrukt. Er kan dan al vanwege de jaren iets van het flitsende zijn verdwenen, de verkregen routine compenseert dat nog voldoende. Kees besefte echter terdege, dat dit niet zo lang meer kan duren, zeker niet, wan neer er inderdaad jeugdige soortgelijke opvolgers komen. Als het eenmaal zo ver is, kan men twee dingen doen. Nog blijven in de top, waar men voor z'n club ongetwijfeld nog nuttig werk kan ver richten, maar steeds groter kans loopt er één keer en vervolgens bij herhaling naast te staan of men kan, zoals ge beurde afscheid van die top gaan nemen, waarbij men zich nog geen moment voor de kwaliteit hoeft te scha men. Bij datgene wat zaterdag uit deze sportieve verf kwam, was 't zeker wel het feit,'dat Kees zich in dit milieu nog niet hoefde te schamen. Integendeel. Veelal bleek hij nog te domineren in de gelederen van de blauwen voor wat de fensie-inzicht en spelopbouw betreft om tenslotte zo nu en dan ook nog eens te laten zien - denk aan een kopbal tijdens de eerste helft - dat hij ook voorin tijdig de juiste plaats weet te ontdekken. De -.supporters - en ze waren er weer uit de gehele streek om naar voetbal te kijken en om daarmee ook afscheidshulde te bezorgen aan de Smerdiekse aanvoerder - concludeerden al vrij snel, dat het selectie-elftal toch wel meer in de mars had dan de Smerdiekse elf. Geen wonder, wanneer men er bij in calcu leert, dat selectie ook betekent de besten uit de streek. Laten het dan niet alle maal derde klas spelers zijn geweest, omdat alle eilandclubs tot enige deel name waren genodigd, het waren daar uit toch wel veelal de besten. Opbouw en baltechniek domineerde bij de selectie, waartegenover een wel hard werkend Smerdieks elftal, die zelfs de eerste helft wat veel van haar krachten moest vergen. Zo veel werk kreeg de nu onder de blauwe lat keepende Bijl ook weer met, temeer, omdat Piet Bout en consorten vaak nog wel weg wisten met de weinig fanatieke aanvallen der gasten. Daartegenover was er een wel schiet grage Ko Stoutjesdijk, een snelle Nagel- kerke, maar een in het algemeen toch te weinig uitgekookte aanvalslinie om de sterke selectie defensie te verschalken. Daar bleken vooral Kees Timmermans van Vosmeer en Henk Dijkema van sint-Annaiand Wim Heijboer (eveneens van Vosmeer) volop te. kunnen klaren. Op het midden was Marius van Houdt van Tholense Boys (eerste helft meespe lend) uitblinker. Daarachter opereerde eveneens eerste helft Hans van Dijke van SPS in de hoogste versnelling. Het meest be zorgd was de Smerdiekse defensie echter in de rechtervleugel van de selec tie met Jan Mosselman en Theo Moer land van WHS. Toch kwamen de eerste schoten van Smerdiekse voeten met een niet geheel ongevaarlijke inzet van Nagelkerke. Daan Vaders van Vosmeer kon echter het gevaar keren. De selectiemannen wisten elkaar steeds beter te vinden en uit 'n voorzet van rechts kon Smerdiek niet geheel weg werken. De opgerukte Wim Heijboer leverde na al een Bijl-redding het beslis sende tikje: 01. In het midden kon Smerdiek telkens aan een aanvalsop bouw beginnen, niet zelden ook via Kees van de Hoek, die er vooral de rech tervleugel Wim Scherpenisse in betrok. Maar voor het doel kwam er niet meer uit, vooral door het goede inzicht van de selectie-defensie. Voorin probeerde ook Theo Moerland en Kousemaker het nog een paar keer, maar de juiste richting mankeerde voor een grotere voorsprong. In de tweede helft, waarbij Wim Deur loo bij Smerdiek voor Zwagemaker in viel en Jaap Moerland voor Wim Scher penisse, terwijl bij de selectie Marius van Houdt en Hans van Dijke werden vervangen door Piet de Rijke (WHS) en Ad Moerland (SC Stavenisse), werd spoedig duidelijk dat Smerdiek de grootste krachten had aangewend. Vrij snel schoot Kousemaker uit vrije posi tie nummer twee in de touwen. Ook het derde doelpunt kwam op zijn naam na een snelle aanval en een door Theo Moerland gepresenteerde bal. Een harde inzet van Smerdiek op de lat was in die tweede helft voor groter beloning vatbaar,maar dat kwam er door die lat niet uit. De selectie besloot de doelpun- tenhonger via Jan Mosselman, toen in een fijne één-twee manoeuvre met Theo Moerland de Smerdiek defensie geen ingrijpingskans werd gelaten. De 04 selectie zege was ruim, maar tegen de toch vrijwel beste voetballers uit de streek voor Smerdiek geen schande. Trouwens, het ging vooral om de Smer diekse aanvoerder deze middag en voor hem was het een prachtig afscheid via goed en sportief voetbal. Dat werd ook aan de lijn zo genomen, zij het dat een wat sterker beloning voor geleverde prestaties wat duidelijker aan het licht had kunnen komen. Wars van alle emotie was het misschien geen wedstrijd, die zovelen wekelijks langs de lijn zou brengen, maar juist dat ontbreken van de emotie deed het voet bal des te beter uitkomen. In dat op zicht zou het ook zo moeten gaan tijdens elke wedstrijd. Men zou er dan binnen de lijnen nog. meer sportief ge noegen aan kunnen beleven. Het was ongetwijfeld ook in de geest van de scheidende speler van Smerdiek I, die er al een 25-jarig lidmaatschap heeft op Voor zaterdag het beginsignaal klonk klonk waren er bloemetjes van de strcekvereniging via de aanvoerder aan geboden aan Kees, terwijl hij van zijn eigen vereniging een pracht van een boormachine kreeg. Het was goed in deze voetbalrustperiode tot dit plezierig intermezzo te kunnen komen. En al zal Kees nog volop steun kunnen en wel licht ook mogen geven aan de Smer diekse reserves, dit was toch het af scheid van de top, een afscheid dat ieder hem op deze wijze gunde. Opstelling Smerdiek: Bijl, Zwagemaker (lste helft) W. Deurloo (2e helft), P. Bout, Koos v. d. Hoek, Ko Knuist, Sj. Moerland, Dick Soomers, K. v. d. Hoek, W. Scherpenisse (lste helft) Jaap Moerland (2e helft) Ko Stoutjesdijk en Kees Nagelkerke (lste helft). Van de selectie brachten we vorige week reeds de namen van de spelers. Het KVP-raadslid mevr. J.M. Deurloo- van Broekhoven heeft aan b. en w. van Tholen opnieuw een schriftelijke vraag gesteld over het parkeren van vrachtauto's. Zij vindt dat het antwoord van het college op een eerdere vraag van dien aard is, dat er vermoedelijk nog geen pasklare oplossing inzit. „Aan de ene kant zitten we met overlast op de straten en dan denk ik in de eerste plaats aan de verkeersveiligheid. Aan de andere kant moeten we terdege rekening houden met de chauffeurs die meestal goederen in transito vervoeren (dus onder douaneformaliteiten) en de verantwoording dragen voor de kostbare lading, die daarom niet te ver van de kom af kan staan. Beroepschauffeur M. Moerland, secretaris van de algemene bond van vervoerspersoneel afdeling Tholen, Venkelstraat 28 te Tholen, is gaarne bereid over dit probleem een gesprek te hebben met het college. Zouden sommige kernen niet geholpen zijn met aankoop van de bietenlosplaatsen", aldus mevr. Deurloo. Samen met ir. M.A. Geuze (CHU) wil zij in een besloten commissievergadering ook ingelicht worden over de affaire J.J. Bosloper (voormalig onderwijzer te Stavenisse) contra de gemeente Tholen. Beide raadsleden lezen hierover regelmatig berichten in het dagblad De Stem. Menige promotie beleefde eerste elftal- speler en jaren aanvoerder van Smer diek Kees van de Hoek, die afgelopen zaterdagmiddag als zodanig afscheid nam tijdens een wedstrijd met zijn club tegen een eiland selectie. Opnieuw waren er toen bloemen voor Kees, zoals eerder op 8 mei 1970. toen deze foto werd gemaakt op het moment dat Smerdiek eerste derde klasser werd in het streekvoetbal. zitten, waarvan 21 jaar in het eerste elf tal. Dat is niet voor velen weggelegd, al zijn er in onze streek meerdere te noe men. Oude bekenden, die ook veel glorie voor hun club oogstten, zoals Kees v. d. Hoek dat zoveel jaren voor Smerdiek I heeft mogen doen. Te snel zijn we in onze tijd - en wellicht ook vroeger - geneigd ouderen als voorbeeld voor jongeren te stellen. Uiteraard moeten immers die jongeren ook eerst de kans krijgen zich waar te maken, maar voor ieder binnen de lijnen of die daar nog gaat voetballen, kan Kees v. d. Hoek een voorbeeld zijn. Niet schromend om stevig door te zetten, maar nimmer opzettelijk een tegenstander van de kaart vegend, al is dat natuurlijk wel eens een keer zij het dan niet opzet telijk gebeurd. Bovendien een speler, die het in de benen had, zoals reeds op gemerkt en ook in dat opzicht zijn ze uit elke generatie in onze kleine gemeen schappen niet voor het opscheppen. Kortom, Kees van de Hoek heeft die 25 jaar voetballen belangrijk bijgedragen tot een goede image van deze tak van sport in onze streek. Daarvoor zal niet alleen zijn eigen club, maar kan de ge hele streek hem erkentelijk zijn. Dat men dit ook was bewijst de bereidheid van alle eilandbesturen en spelers tot deze selectiewedstrijd. Een wedstrijd waarvoor Kees zelf nog het meest dank baar bleek te zijn, zoals hij het ook na afloop tijdens de gezamenlijke brood maaltijd uitdrukte en ons later toever ■trouwde, dat uit onze streekelftallen een uitstekend team geformeerd zou kunnen worden worden om bijvoorbeeld eens uit te komen tegen een Brabants of Zeeuws top elftal of eveneens selectie. Mogelijk dringt dit nog door tot de hogere KNVB regionen. In de provincie Zeéland is, sinds kort in principe de mogelijkheid geopend tot individueel kamperen („kamperen bij de boer"). Ge deputeerde staten hebben de gemeentebesturen, met het oog op een uniform beleid op dit punt, een aantal richtlijnen verstrekt. In grote trekken komen deze erop neer, dat de gemeenteraad burgemeester en wethouders bevoegd kan verklaren vergunning te verlenen tot het plaatsen van ten hoogste drie caravans of tenten op erven bij boerderijen en buiten plaatsen, als die van een goede erf- beplanting zijn voorzien (begroeiïng met bomen en struiken). Bij uitzondering, d.w.z. in landschappelijk minder kwetsbare gebieden en bij boerderijen of buitenplaatsen met een groot erf en een goede beplanting, mogen maximaal vijf verblijfseenheden worden geplaatst. Voorwaarde in beide gevallen is, dat er voldoende en goede sanitaire voor zieningen beschikbaar zijn en dat ook aan het veiligheidsaspect op de boer derij alle aandacht wordt besteed. Om een inzicht in de omvang van het in dividueel kamperen te krijgen hebben gedeputeerde staten de gemeen tebesturen gevraagd te worden geïn formeerd over de afgegeven vergun ningen tot individueel kamperen. Met name ter informatie van de land bouwers. die van plan zijn kampeerders op hun erven toe te laten, is thans een folder samengesteld door de Stichting Huishoudelijke voorlichting ten plattelande in Zeeland en de economisch-socialc voorlichting van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij. De folder - voorlopig in een oplage van 1.500 exemplaren - is een uitgave van de Provinciale raad voor de recreatie in Zeeland. Zij geeft een groot aantal adviezen en suggesties aan hen. die vrije kampeerders ontvangen over het maken van afspraken, tarieven, verzekering, aansprakelijkheid, het „helpen" in het bedrijf, minimum-voorwaarden voor sanitaire- en veiligheidsvoorzieningen enz. Na het eerste, min of meer ex perimentele, seizoen zal o.a. worden nagegaan, of het uitgeven van een folder, die speciaal bestemd is voor de vrije kampeerders zelf, noodzakelijk is. De gemeenteraden van Tholen en Sint- Philipsland hebben onlangs veror deningen vastgesteld, waarbij het vrij kamperen wordt geregeld, in navolging van de richtlijnen van gedeputeerde staten van Zeeland. Op 1 juli begint een nieuwe periode van de afkoopregeling voor de vroegere bezitters van rentekaarten. Deze keer zijn zij aan de beurt die in een der jaren 1915, 1916. 1917 of 1918 zijn geboren en wier ouderdomsrente bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd minder dan 60,- per jaar zou bedragen. In de praktijk wil dit zeggen dat in de meeste gevallen alleen dan afkoop plaats vindt als in totaal minder dan voor 286,- is geplakt. Tevens komen aan bod zij die geboren zijn in 1932 of 1933. waarbij het er niet toe doet hoeveel er is geplakt. Om het aan rcntezegels geplakte bedrag (vermeerderd met interest) terug te krijgen, kan men zich wenden tot de Raden van Arbeid. Aan vraagformulieren met toelichting zijn daar en op alle postkantoren te verkrijgen. De mogelijkheid tot aanvragen geldt ook nog voor hen die in vorige uit betalingsperioden aan de beurt zijn geweest, maar tot nu toe hebben ver zuimd een aanvraag in te dienen. Dit zijn zij, die zijn geboren in een der jaren 1903 tot en met 1914 (mits er minder dan voor 286,- is geplakt) en zij die zijn geboren in een der jaren 1934 tot en net 1950. 1. Zij die in andere dan genoemde jaren zijn geboren, komen tussen 1 juli 1973 en 1 juli 1975 aan de beurt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 9