POLLIE ZOON Têrhorsb lërhorsb THOLEN 'n Fleurige kollektie zomermantels OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND Goed gekleed de zomer in! STAVENISSE Predikbeurten EENDRACHTBODE WJ1 Damclub vergaderde Zuigelingenbureau Genealogie Derdejaars namen afscheid van „De Oesterschelp" OUD VOSSEMEER Pollie voor Meubelen en Woninginrichting VINDT U bij Benzine afgetapt Sportdag ZLM Schoolreis Ouderavond Rode Kruis collecte Vosmeer jeugdcommissie Tafeltennis Voetbal Wedvlucht Schoolreis Geslaagde reis voor Nitop Nu echt brandalarm 35 jaar muzikant Dick den Hollander zevende in Zeist Afscheid van de lagere school Verkeersquiz Dr. A. C. J. Noteboom AFWEZIG van 1 - 24 juli 1972 Nieuwe melkman Rode Kruiscollecte Vriendschappelijk Dronken achter het stuur 2 Ruiten kapot C.V.B. Flevohof Wandeltocht KWIEK Vervolg op pag. 7 Donderdag 29 juni 1972 I O vmmg ^lssi §m,HILIPSm 1 1 1 Op maandag 12 juni 1972 werd bij de heer Van Zanten te Tholen, vergadering gehouden van de Thoolse Damclub de Eendracht. Het ledental was iets achteruit ge- lopen.doch tijdens de vergadering kwa men er twee nieuwe bij. Het bestuur hoopt dat nog meer serieuze liefhebbers worden gevonden, voor het nieuwe sei zoen. Komt u eens praten met het be stuur. Nieuwe bestuursleden werden Van Akkeren uit St. Maartensdijk en P. Nieuwenhuizen uit Tholen. De damclub is aangesloten bij de Nederlandse dam- bond, en speelt mee in de Zeeuwse com petitie. De heer Van der Velde haalde de zater dag daarvoor, het kampioenschap 2e klasse sneldammen te Dordrecht. Voorwaar voor onze vereniging en voor hemzelf een mooi resultaat. Uitslagen onderlinge com petitie: Jeugd: Kees de Boer 1 met bekertje. Peter Jansen 2 met medaille. A. groep c a c O. o 3 O f 5. c O a B 3 00 re g l.P.C.v.d. Velde 18 17 10 37 Wisselbeker A groep 18 12 3 3 27 2. K. Droogers medaille 16 12 2 4 2b 3. J. de Rijke medaille 4. M. Schot 18 7 3 8 17 5. W. A. Boogerd 18 3 3 12 9 B. groep 6. S. Schot 18 8 3 beker 1 7. S. de Korte 18 8 1 9 15 8. D. de Vos 18 7 jo 15 9. D. Verburg 18 4 2 12 10 10. C. v. Splunter 18 2 115 5 Aan de ter zake belanghebbende lezers wordt meegedeeld, dat wegens vakantie Van dokter Bos zuigelingenbureau zal worden gehouden op 5-19 en 26 juli, ter wijl op 19 juli om 2 uur gelegenheid be staat voor inenten tegen pokken. 3T5"J: Dertig leden van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Genealogische vereniging hebben zaterdag een tocht gemaakt over het eiland Tholen. Bij de ontvangst in het stadhuis toonde wethouder C.J. Moerland zich ingenomen met de belangstelling voor de eilandgemeente. Hij wees op de historische bouwwerken die Tholen rijk is. Burgemeester Huber van Goes, de voorzitter van de Zeeuwse afdeling, dankte voor de gastvrije ontvangst en verzekerde dat zijn leden heel graag naar Tholen komen omdat het hen veel te bieden heeft. Onder de deskundige leiding van de heren P.A. Boot uit Tholen en P. Jasperse uit Sint- Maartensdijk werden vervolgens het stadhuis en de N.H. Kerk bezichtigd. Na onderbrekingen bij de Renaissance- boerderij van de heer C. Bierens aan de Kettingdijk. het gemeentehuis in Scherpenisse en de vliedberg te Westkerke, kwam het gezelschap in Sint-Maartensdijk aan. Ook hier was iedereen verrukt over het gerestaureerde gemeentehuis. Vol trots toonde de heer Jasperse de archeologische verzameling. In het polderhuis, waar griffier A.K. Kievit als gastheer fungeerde, werden oude veldboeken bekeken. De tocht voerde verder naar het grafmonument in de N.H. Kerk van Stavenisse. In Sint- Annaland werden de molen en enkele historische gevels bezichtigd, terwijl de dag besloten werd met een bezoek aan het Ambachtsherenhuis te Oud- Vossemeer. De genealogische vereniging houdt zich bezig met het onderzoek naar het wel en wee van voorouders en put haar meeste gegevens uit velerlei archieven. Als kundigste genealoog op het eiland Tholen geldt de heer A. Kloet uit Sint-Maartensdijk. TH'A.Bos arts Af\vezig van 1 JULI TOT 17 JULI WAARNEMING Van 1 tot 10 juli (8 uur) DR. KUGELPoortvliet tel. 01662 - 400 Spreekuur (dringende gevallen) 9 uur. Van 10 tot 17 juli. DR.DE LOOZE, Oud Vossemeer, tel. 01667 - 400. Spreekuur (dringende gevallen) 13 uur Boodschappen svp voor 9 uur. Apotheek normaal geopend. advertentie IM Met amusante sketsjes, vrolijk gezang en een goed verzorgde Indische maaltijd werd het schooljaar van De Oester schelp afgesloten en tegelijkertijd af scheid genomen van de gediplomeer den. In de volle gymzaal waren dinsdag om 11 uur behalve de geslaagden, de overige leerlingen, de leerkrachten, ook de ouders, zij het voornamelijk moeders van de gediplomeerden aanwezig. Verder de commissie van toezicht, afgevaardigden van n.v. Mayfair en de Elvi, de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau J. v.d. Male, ver tegenwoordigers van de ZLM in de personen van mej. v.d. Leede, J. Gaakeer en A.C. Breure. In haar openingswoord wees directrice S. de Reus op het feit dat het behalen van een diploma niet het einde van de schooltijd behoeft te zijn. Nog 2 jaar lang moeten de meisjes in elk geval 1 dag per week naar school. Ook mej. van der Leede hoopte dat er verder gestudeerd zou worden. Bij de uitreiking van de diploma's had dhr. Gaakeer een presentje voor de beste leerlingen namens de ZLM kring Tholen. Na de koffie met cake verzorgden alle klassen apart een voordracht, declamatie of zang, terwijl ook de leerkrachten in een lied de afgestudeerden toezongen. Tenslotte zongen de twee geslaagden Maaike en Wilma de Graaf een af scheidslied. Rond 1 uur schoof men rond de feestelijk versierde dis in de hal van de school. Een 60 personen vonden plaats aan een lange tafel. De heldere groentesoep, nassi goreng en de vruchten met slagroom waren sneller verdwenen dan klaargemaakt, wat een complimentje voor de tweede jaars met hun leraressen betekende. Ook de menukaartjes waren eenvoudig, maar stijlvol uitgevoerd. Namens de leerlingen bedankte Elli Schot de directrice en leerkrachten voor de prettige en ook minder prettige uren op school, waarop mej. S. de Reus spontaan antwoordde dat de leerkrachten er precies zo over dachten. Geslaagd zijn voor het P.-examen: Anne v.d. Berge, Els Bout, Jannie Bout en Ellie Schot uit Tholen. Maatje van Haaften, Isabel Hage, Els Nooy uit Stavenisse. Joke v.d. Slikke, Carla Bolier, Hannie v.d. Werf en Tannic Vroegop uit Scherpenisse. Francien Paulusse uit Poortvliet. Heieen Hartog uit Sint Annaland. T.-examen: Marian Bolier, Elly v.d. Burg, Koos v.d. Rijsen, Adrie de Graaf en Ina Lindenberg uit Tholen. Wilma de Graaf, Maaike de Graaf, Ad uitgebreid inzicht gaf over de door de kinderen geleverde prestaties. Ze ging wat dieper in op de overgang van de kleuter naar de lagere school. Voor de kinderen een hele beleving, wat voor de een gemakkelijker wordt aanvaard dan door de andere. Zij wees in dit stadium op het thans geldende gebruik van wederzijdse contacten tussen de kleu terleidsters en de leerkrachten van de eerste klassen zodat reeds voor de kin deren op de lagere school zijn gekomen deze ongeveer weten wat hen te wachten staat en zij zodoende gebruik kunnen maken van de ervaringen welke de kleu terleidsters reeds met de kinderen heb ben opgedaan. Dit nog niet heel lang in gebruik zijnde medium begint thans reeds zijn vruchten af te werpen en telef. 01667 - 365 Laat u niet misleiden door "zogenaamde kortingen" Pollie is Voordelig en Dichtbij!! Pollie levert U alles wat op dit gebied bestaat!! advertentie IM door het feit dat de kinderen hun nieuwe juffrouw of meester reeds op de kleuterschool hebben leren kennen ver loopt de overgang ook steeds beter. Aan het slot van haar welkomstwoord toonde juffrouw Rijstenbil zich zeer in haar schik met 't nieuw aangebouwde ge deelte wat bijzonder modern is ingericht en volop mogelijkheden voor de kleuters biedt om zich op verantwoorde wijze uit te leven zonder dat men in zijn bewegin gen wordt belemmerd door te weinig ruimte. Hierna kregen de ouders ge legenheid om werkstukken van de kin deren te bezichtigen waarbij zij zich verbaasden over de kwaliteit der door de kinderen gemaakte voorwerpen en tekeningen. Na de pauze kregen zij zelf de gelegenheid om als „kleuter" een werkstuk te maken hetgeen gebeurde onder leiding van juffrouw Roggeband en welke betrekking moest hebben op Oud-Vossemeer. Het werd voor de aan- Kremerstraat 11-13 B. op Zoom. Moerland, Corrie Moerland, Heieen de Vos, Willy de Vos en Dik Wielaard uit Stavenisse. Lenie de Graaf en Nellie Lindhout uit Sint-Maartensdijk. Adrie Menheere uit Sint Annaland. Jannie Oostdijk uit Oud-Vossemeer. Nellie Rijstenbil en Ina IJzerman uit Poort vliet. Ineke Geuze uit Scherpenisse. P.en T-examen;Bettie Heijboer uit Poortvliet, Joke den Engelsman uit Sint Annaland, Bethe de Vos uit Stavenisse en Corrie Rijstenbil uit Scherpenisse. Er werden 3 kandidaten afgewezen. Drie kwart van de leerlingen gaat werken, vooral in winkels en in ateliers, terwijl de overigen voornamelijk een Inas opleiding gaan volgen. Nog onbekenden hebben het afgelopen weekend ongeveer 100 liter benzine uit drie auto's afgetapt. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd uit de auto van J.G.M. uit de Burgemeester Sluijmersstraat in Stavenisse en uit die van L.S. uit de Bosstraat te Tholen ongeveer 35 liter benzine overgeheveld. In de nacht van zondag op maandag constateerde P.G. die zijn auto in de Verbrandestraat had geparkeerd dat ook uit zijn auto de benzine was gestolen. De politie werd op de hoogte gebracht. Op 21 juni was er een sportdag in Goes voor alle ZLM-scholen. De Oesterschelp was met 12 deelneemsters aanwezig... Er werd een tweede prijs behaald in het algemeen klassement en Lisa de Witte uit Sint-Annaland kreeg de tweede prijs in de individuele klassering. Zowel bij hardlopen als bij de estafette was de Thoolse ploeg de beste. Vrijdagmorgen om half negen vertrok ken de leerlingen van de drie laagste klassen van de Sint Anthoniusschool uit Oud-Vossemeer voor hun jaarlijkse schoolreis. Deze voerde naar de Beekse Bergen waar men een rondrit maakte door het Safari park en geruime tijd op de speelweide verbleef. In de middag uren zette men koers naar de Efteling in Kaatsheuvel waar men na 't bezichti gen van de vele daar aanwezige sprook jesfiguren geruime tijd in de speeltuin doorbracht. Rond zeven uur arriveerde het vermoeide maar voldane gezelschap weer thuis. In de vorig jaar nieuw aangebouwde vleugel van de Oud-Vossemeerse Chris telijke Kleuterschool werd een drukbe zochte ouderavond gehouden. Deze werd geopend door hoofdleidster juf frouw Rijstenbil welke de ouders een advertentie IM y wezige ouders geen geringe opgave maar toch kwamen er verscheidene mooie kleiwerkstukken te voorschijn waarbij de veerpont en 't gebouw van de Nederlands Hervormde Kerk bijzon der in het oog vielen. Bevreemding wekte 'n dóór één van de ouders ge maakt vliegtuig maar in een toelichting bleek dat, mocht het nieuwe vliegveld in Steenbergen komen te liggen hij bang wasvan de geluidshinder wat dit voor de inwoners van Oud-Vossemeer ging mee brengen. Aan het slot van de avond dankte de voorzitter der Christelijke Kleuterschool, de heer M. A. Geuze, de leidsters voor hetgeen ze in het afge lopen jaar voor de kinderen hebben ge daan en de ouders voor hun aanwezig heid en bijdragen tot het slagen van deze genoeglijke avond. De Rode Kruiscollecte heeft in Oud- Vossemeer weer een goed resultaat ge had daar men het fraaie bedrag van 1622,bijeen wist te brengen het geen 4,75 meer is dan vorig jaar toen de opbrengst 1617,25 bedroeg. Door 't slagen van de heren A. Brussse- laars en K. de Leeuw voor hun grond- opleiding jeugdleider kan de jeugdcom missie van de v.v. Vosmeer thans be schikken over zes van de vereiste papie ren voorziene jeugdleiders. Dit blijkt ook wel nodig daar men thans Over 128 junioren beschikt en hoewel men nog geen ledenstop heeft is 't toch bijzonder prettig dat men over goed opgeleide jeugdleiders beschikt om deze grote groep jongens te kunnen opvangen. Zaterdagavond hebben de leden van de Oud-Vossemeerse tafeltennisvereniging Velocitas in het turngebouw opnieuw gespeeld voor de zomerkampioenschap- pen waarvoor inmiddels een fraaie wis selbeker is aangekocht benevens een drietal medailles. Bij de wedstrijden deed zich opnieuw een verrassing voor daar de kampioen van de vereniging Kees Droogers opnieuw naar een neder laag werd geslagen en wel door Jan Kees Vis met 21. De verdere uitslagen waren als volgt: Koos Pipping - HannyVogel 20 Koos Pipping-Corry Pipping 20 Tom Schoep - Ger Keyzers 02 Kees Droogers - Corry Pipping 20 Ger Keyzers - Piet Ridderhof 02 Ad van Gorsel - Rien van Gorsel 12 Jan Kees Vis - Rien van Gorsel 20 Piet Ridderhof - Lineke Vogel 20 Frans Duine - Wim Bevelander 02 Ad van Gorsel-Bram van Gorsel 21 Koos Pipping - Ad van Gorsel 21 Anja Hoogstrate - LinekeVogel 20 Ger Keyzers - Koos Pipping 02 Koos Pipping - Lineke Vogel 20 Ger Keyzers - Anja Hoogstrate 20 Piet Ridderhof - Willie Lindhout20 Dinsdagavond speelden de Vosmeer veteranen een wedstrijd tegen het onderwijzend personeel van het eiland Tholen. Voor rust ging de strijd goed tegen elkaar op en de thee werd gedronken met een 1 - 1 ruststand, waarbij het Vosmeer doelpunt werd gescoord door Wim Timmermans. Na rust was Vosmeer sterker en liep door doelpunten van Leen van Driel en Ko Hommel uit tot drie-een waarna een flinke onweersbui het verder spelen onmogelijk maakte. De Oud-Vossemeerse post duivenvereniging de Zwaluw hield zaterdag een concours vanaf Survillers over een afstand van 299 kilometer waaraan 133 duiven deelnamen. Er werd gelost met Zuidwestenwind om zeven uur en de eerste duif werd met 1239 meter per minuut geklokt om 10.58.21 en de laatste prijswinnende duif werd om 12.30.05 met 904 meter per minuut. De uitslag: Marien Spijer 1,10,12,16,18, 19, 32 35; Jan Potappel 2 5 7 43; Piet Vaders 3 39; David Polderman 4,13, 2234 36 40 41Piet de Wilde 6.8. 25 26 31 38 45; Leen de Heer 9 Dies Havermans 11 14 21 33 44; Johan Vroegop 15; Marien Moerland 17 23; Manus Lindhout 20 27 en le overduif; Leen Hoek 24 en 2e overduif; Dick Vaders 29; Kees van Meer 3p; Piet van de Houten 37; Bas Quist 42; Jap Vaders 3e overduif. Tevens nam men met 74 duiven deel aan een concours van Chateauroux over een afstand van 560 kilometer. Er werd met Zuid Westenwind gelost om 5 uur 45 en de eerste prijswinnaar werd geklokt om 15,25,43 en de laatste om 9.32.36 uur op zondagmorgen. De uitslag was als volgt: David Polderman 1,3,7; Jap Vaders 2 4 16 20 23; Marien Moerland 5; Bram Poulisse 6 24; Toon van Daalen 8,13,19; Gerrit Hoek 9,14,15, 18; Manus I indhout 10; Bram Douw 11 22 Jan Potappel 12; Dick Vaders 17; Kees van Meer 21 25; Johan Vroegop le overduif. Op donderdag 29 juni a.s. zullen de vierde, vijfde ep zesde klas van de Oud- Vossemeerse Sint Anthoniusschool weer hun jaarlijkse schoolreis maken. Ditmaal zal het hoofddoel zijn een bezoek aan Rotterdam, na tevoren de diverse vaste oeververbindingen van de Zuid Hollandse eilanden nader te hebben bekeken. Het vertrek zal zijn rond half negen. De Oud-vossemeerse reisvereniging „Na inspanning tot ons genoegen" maakte met 24 leden onder leiding van reisleider de heer Dirk Polderman een achtdaagse reis naar het aan de middellandse Zee gelegen touristen- stadje Toormolinos. Vertrokken werd op vrijdag 16 juniper bus van de plaatselijke firma van de Klundert naar Schiphol alwaar het gezelschap rond het middaguur aan boord ging van een Martinair D.C.9 Europa, waarna men na een tussenlanding in Beek (Limburg) twee uur durende en uit zeven gangen bestaande maaltijd bijzonder goed deden smaken. Daarna trokken de in totaal 16 leerlingen zich in hun lokaal terug en kregen nog een uur gelegenheid om onder elkaar afscheid te nemen waarna rond 10 uur de heer Vroege de afscheidsbijeenkomst besloot en de kinderen, die de andere morgen terug kwamen om de boel op te ruimen, veel sueces toewenste in hun verdere leven en de ouders dankte voor hun medewerking om deze bijeenkomst te doen slagen. Via het alarmnummer 0011 uit tereda werd de Sint-Annalandse .vrijwillige brandweer vorige week woensdagavond tegen half zeven gewaarschuwd voor een „vlam in de pan" in het huis van de familie Westerlaken in de Van den Bosstraat. Er was niemand thuis. Nadat de zoon namelijk een pan vet op het elektrisch fornuis had gezet', was hij naar een cafetaria gegaan om een boodschap. Intussen raakte het vet oververhit. Er ontstond een enorme rookontwikkeling, waardoor de brandweer (die nog geen persluchtmaskers heeft) niet binnen kon komen. Bovendien waren de deuren op slot. Daarom werd aan de voor- en achterkant en in het dakraam een ruit ingeslagen, waardoor de rook--T;on wegtrekken. Zo kon men ook zien dat de „vlam in de pan" wel meev]el.-Het vët was namelijk in de pan (met deksel erop) opgebrand, wat wel een grote rookontwikkeling, maar geen vlammen gaf. Ondercommandant Jac. van Poortvliet bracht de onbeschadigde pan naar buiten. Hoewel voor de veiligheid wel een slang was uitgerold en een bus met koolzuursneeuw gereed stond, werd er niet gespoten. Er werd ook niets beschadigd. Alleen trok de rook door het gehele huis. Maandagavond 19 juni had de vrijwillige brandweer nog bij de brandput aan de Ring geoefend. Daarbij werd ook duidelijk dat het korps van commandant Adr. Burgers verjongd is. Onder andere vanwege de leeftijd (bij 55 jaar moet een brand weerman stoppen) kregen de heren J. Th. Kurvink, A.J. Soeters Janzn., A.J. Soeters Jaczn. en J. Hommel hun ontslag. De nieuwe vrijwilligers zijn Piet Burgers, Rien Hage en Rien van Winkelen. Er wordt nu nog gezocht naar een vierde brandweerman. Op de wekelijkse repetitie van de koninklijke fanfare Accelerando heeft saxofonist J" A. van Poortvliet dins dagavond het insigne gekregen voor 35 jaar muzikant. Hij werd ook toegesproken door voorzitter A.J. Boogaard. Niet alleen in korpsverband, maar menigmaal ook als solist bij een uitvoering wist dhr. van Poortvliet zijn 'n Geweldige kollektie kostuums vindt U bij; Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom advertentie I.M. na ongeveer twee en een half uur vliegen op de plaats van bestemming aankwam. Er werd gelogeerd in hotel Las Mer cedes en men heeft de gehele week door fraai zomerweer gehad met dagelijkse temperaturen van rond de dertig graden hetgeen een levensgroot verschil was met Nederland. Gedurende de gehele week heeft men diverse uitstapjes gemaakt waaronder naar Granada en men heeft er veel - tot die streek behorende bijzonderheden bezichtigd zoals het stierenvechten, de sinaasappeltuinen en olijfboomgaarden en de plaatselijke veiling alwaar alles nog per ezel werd aangevoerd. Een strand van ruim 500"vierkante meter dat bij het hotel behoorde droeg er toe bij dat er voor elk wat wils aanwezig was zodat het gezelschap op 23 juni na een onvergetelijke week terug vloog naar Beek waar de bus van de Klundert de reizigers opwachtte en het verdere vervoer naar de thuishaven regelde. De acht-jarige Dick den Hollander uit Oud-Vossemeer welke op de Ford voetbaltest in Bergen op Zoom de landelijke finale had bereikt is tijdens deze finale op de zevende plaats geëindigd. Er" waren 18 deelnemers zodat de jonge voetballer zich kranig heeft geweerd. Het was voor hem een hele belevenis daar zij in de gelegenheid werden gesteld om met vaderlandse grootheden te spreken zoals Faas Wilkes, Abc Lenstra, Jan van Beveren, Johan Neeskens, Eddy Pieters Graafland en anderen en tot slot van de gesprekken de handtekeningen van hen kregen zodat Dick volop materiaal meekreeg om bij zijn medespelers te pronken. De Vosmeer jeugdcommissie was door de zevende plaats van hun pupil bijzonder tevreden. Vrijdagmiddag en -avond hebben de kinderen van de zesde klas van de Die Heenetrechtschool afscheid genomen van het lagere onderwijs. Zij deden dit met een door hen zelf bereid diner dat onder toezicht van het hoofd van de school de heer A. Vroege was bereid, nadat ze zelf de benodigde ingrediënten hadden meegebracht. Toen rond zeven uur het diner klaar was verschenen ook de ouders van de leerlingen welke de mannetje te staan. Begrijpelijk dat bestuur en mede-leden de jubilaris erkentelijk zijn voor wat hij als Ac- celerando-lid presteert. De Fa. J. van 't Hof heeft vrijdagavond in hotel Havenzicht de wisselbeker ge wonnen bij de jaarlijkse verkeersquiz van de afd. Sint Annaland van Vei lig Verkeer Nederland. De chauffeurs van dit transportbedrijf behaalden met de beantwoording van twintig vragen totaal 52 punten. Tweede was de Fa. W. Heijboer met 49 punten, derde de Fa. Joh. van Vossen en Zn. met 46 pun ten en vierde Gebr. J. M. Moerland Zn. N.V. met 41 punten. Het laatste aannemingsbedrijf behaalde vorig jaar definitief de wisselbeker, zodat nu voor zitter J. W. van Popering een nieuwe bokaal beschikbaar moest stellen. Van de chauffeurs haalde Rien van der Jagt van de Fa. Van 't Hof het hoogste aantal punten 14. Dit aantal werd bij de deelnemers uit de zaal geëvenaard door Rien Hage Lzn. die daarvoor ook een prijsje kreeg. Het bleek nog lang niet mee te vallen aan de hand van twintig kleurendia's de goede antwoor den op de verkeersvragen te geven. Op deze gezellige bijeeenkomst vertoonde de heer Harmsen v..d. Vloet van Veilig Verkeer Nederland verschillende films, die zowel amusant als leerzaam waren. Zelfs ook nog spannend, zoals bij de in teressante kleurenfilm „auto te water". Daarbij werden de verschillendeont- snappingsmogelijkheden behandeld, terwijl ook aangetoond werd hoe be langrijk veiligheidsriemen zijn om de bestuurder en andere inzittenden tijdens de harde klap op het water op hun plaatsen te houden. Verder was er ook nog de kleurenfilm „dossier Johan" uit de serie Per Ongeluk, naar het ge lijknamige boek van Henri Knap „20 manieren om je rijbewijs kwijt te raken". De verloting bracht niet minder dan honderd gulden op. Daarmee was de heer Joh. Quist niet alleen als pen ningmeester blij; hij won namelijk ook de taart. De tweede prijs, de doos glaasje op laat je rijden van de Fa. van Vossen, was voor Rien van Winkelen. Met de heel toepasselijke film „morgen begint de vakantie" werd deze geslaag de verkeersavond besloten. De belang stellenden ondervonden hoe nodig het is zich regelmatig op de hoogte te stellen van de wijziging van verkeersregels. spreekuur van 1 tot 2 uur Dr. v. d. Eist neemt waar tot en met lljuli, daarna dr. v. d. Bel. advertentie IM De zuivelhandel van de heer L.M. Moerland aan de Ring is donderdag overgenomen door SRV-melkman 'Sj. Dcurloo uit Tholen. De heropening van de rijdende winkel ging gepaard met feestelijke aanbiedingen, waarbij elke klant een plant cadeau kreeg. De an dere melkwijk van Sint-Annaland wordt normaal voortgezet door de fa. Dake-Vermaas. De Rode Kruiscollecte heeft in Sint- Annaland 1005 gulden opgebracht, wat een honderd gulden minder is dan vorig jaar. De oorzaak hiervan is, dat door gebrek aan medewerkers(sters) buiten de bebouwde kom niet gecollecteerd kon worden. Mogelijk hebben die in woners hun bijdrage op de giro van het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag gestort. Onder plezierige leiding van amateur arbiter Van Prooijen speelde zater dagmiddag half drie het_ .eerste Stavenisse elftal tegen WHS 2 uit Sint- Annaland. In een korte periode nam de thuisclub via Cees Smits een 2 - 0 voorsprong, toen de WHS defensie faalde met tijdig in te grijpen. Die defensie liet trouwens de eerste helft grote gaten vallen, terwijl er ook keepersmisverstanden bij waren. Het gevolg was dat Dies Potappel nummer drie aantekende en weer Cees Smits uit een corner doelman Geuze verraste. Daarmee zat Stavenisse de eerste helft al op rozen. In de tweede helft maakte WHS er via Witte Rijnberg een meer gesloten defensie van. Uit een voorzet van Wim Heijboer redde Ko van der Griek uitstekend de eer, maar de deze middag doelpunt lustige Cees Smits kwam Adri Keur herhaaldeijk voorbij en eenmaal rondde hij dit af met een schitterend en onhoudbaar schot, zijn vierde doelpunt en Stavenisse leidde met 5-1. Toen kwam WHS pas goed terug. Rien Heijboer zag tevoren al een paar soli struikelen, maar haalde het wel een kwartier na rust, toen hij 5 - 2 aantekende. Dat lukte hem nog tweemaal, fhatfr dat vierde WHS doelpunt werd door Van Prooijen afgekeurd, daar hij van mening was dat een buitenspelpositie \^as ontstaan. Verder liet Stavenisse het niet komen, al bleef 't WHS veldspel beter. Stavenisse had het tevoren reeds uitgekookt gespeeld. Een plezierig partijtje voetbal overigens. De rijkspolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 34-jarige automobilist uit Stavenisse aangehouden die onder invloed van alcohol achter het stuur zat. Op het groepsbureau in Tholen werd de bloedproef genomen en werd ook proces-verbaal opgemaakt. Hij veroorzaakte geen schade. Twee kinderen sloegen van een keet van het bouwbedrijf Uytdewilligen uit Oud en Nieuw-Vossemeer, die aan de Schoolstraat met de bouw van een aantal huizen bezig is, twee ruiten in. In overleg met de ouders werd de schade geregeld. Op 21 juni vergaderde de Chr. Vrouwenbond. De presidente, mevr. Leune-Stoel las Rom. 12 9-21 en hield een meditatie over: „Houdt zo mogelijk, voor zover het van u afhangt, vrede met alle mensen". Na de pauze sprak dhr. Marteyhn uit Middelburg over het werk van het Rode Kruis, wat in de smaak viel bij de leden. De volgende vergadering zal i.v.m. de komende vakantieperiode, in september worden gehouden. De drie hoogste klassen van de open bare basisschool gingen vrijdag 23 juni op schoolreis. In Harderwijk was men te gast bij de dolfijnen en zeeleeuwen in het dolfinarium. Na afloop van de show, waren de leerlingen al spoedig in de naast het dolfinarium gelegen speeltuin te vinden, 's Middags werd een bezoek gebracht aan de Flevohof, een ten toonstelling over alle facetten van de landbouw. Voor de kinderen waren er volop speelmogelijkheden: een In dianendorp, een automatenhal, ruimten waarin de kinderen konden verven, boetseren, pannekoeken bakken enz. Op de terugweg konden de kinderen zich in een speeltuin bij Austerlitz nog een uurtje vermaken. Om half tien was men in Stavenisse terug. Vorige week woensdagavond begonnen ongeveer zestig leden van de gymclub KWIEK aan een wandeltocht. Voor de 6 en 7 jarigen was er een parcours van vijf km, voorde8t/m 11 jarigen tien km en voor de 12 t/m 15 jarigen vijftien km. Deze laatste groep wandelde eergisteren. Door een zware onweersbui werd de tocht halverwege gestaakt. THOLEN NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. A. de Reuver (H.A. en dankz. H.A.) GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa 5 uur ds. J. Wristers, Amsterdam GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst NED. PROT. BOND 10.30 uur ds. M.A. Slaager, Kampen R.K. KERK zaterdag 1 juli 19.00 uur Avondmis zondag 2 juli 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. G.J. Voortman GEREF. KERK 9 uur ds. A. Roere, Dinteloord 4 uur ds. L. Eringa, Tholen CHR. GEREF. KERK 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag I juli 19.00 uur Avondmis zondag 2 juli 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. C. Mulder (H.D.) 6 uur ds. H.A. Samsom GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst (extra collecte t.b.v. de Chr. Scholengemeenschap de Driestar" te Gouda) GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. H.A. Samsom 6 uur eerw. heer J. D. van Galen, Arnhem OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. Mieras, Krimpen a/d IJssel 2 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur ds. J. Catsburg donderdag 6 juli Schriftoverdenking 10.15 - 10.45 ds. J. Catsburg OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst maandag 3 juli 7 uur ds. E. du Marchie, Voorthuizen OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJKGEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 uur dhr. K. Leenmans, Dordrecht 7 uur ds. K.M. Vogel R.K. KERK zaterdag 1 juli 19.00 uur Avondmis in Haestinge. SCHERPENISSE NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur eerw. heer J.D. van Galen, Arnhem GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst POORTVLIET NED. HERV. GEMEENTE 10 uur eerw. heer de Pater, Haastrecht 6 uur ds. C. Mulder GEREF. KERK 10 uur ds. J. Wristers, Amsterdam 2.30 uur ds. L. Eringa GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur ds. M. v.d. Linden GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 uur leesdienst 2.30 uur ds. Wrister, Amsterdam. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Dr. van der Bel. Sint-Maartensdijk tel. 01666-400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. A.A. Kugel, Poortvliet tel. 01662400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Menger, Sint-Philipsland tel. 01677-500 WEEKENDDIENSTEN WIJK VERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. Maas, Scherpenisse tel. 01666-318 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Slager, Poortvliet tel. 01662404 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST tel. 0164040888 HOOGWATERSTANDEN 2 t/m 8 juli zondag 6.23-18.34 maandag 7.08-19.21 dinsdag 7.59-20.14 woensdag 8.58-21.21 donderdag 10.10-22.38 vrijdag 11.23 -23.57 zaterdag 12.37- 0.55 dinsdag 4 juli Laatste Kwartier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 2