Bestemmingsplan omgeving Stoofweg Sint-Annaland 3 sportvelden en 4 tennisbanen 221 huizen en 22 garages 197 parkeerplaatsen 2 speelplaatsen Nieuwe straten Eengezinshuizen Wandelstraten Donderdag 29 juni 1972 EENDRACHTBODE 11 VERKLARING: WONINGEN 1 U AUTOBOXEN 22 [rnilj PARKEERPLAATSEN t .3 SPORTVELDEN LjGi J GROENVOORZIENINGEN WATER BESTAANDE BEBOUWING i TUIN ~1 Burgemeester en wethouders van Tholen hebben voor Sint-Annaland een nieuw ontwerp-bestemmingsplan op stapel gezet. Het heet „Omgeving Stoofweg". Het schetsplan is opgezet om te onderzoeken op welke manier en tot welke omvang zich bebouwing aan de Westkant van de Anna van Bourgondiëstraat zou kunnnen uit strekken. In „Omgeving Stoofweg" zyn twee elementen te ononderscheiden die wel verband met elkaar houden, maar los van elkaar kunnen worden bekeken: de ver groting van het sportpark aan de Dorpsweg en de woonbebouwing ten zuiden daar van. Voor alle belanghebbenden en belangstellenden organiseert het gemeentebe stuur op dinsdag 22 augustus om half acht een hoorzitting in het Dorpshuis te Sint- Annaland. Voor die tijd zal er een gekleurde kaart van het plan opgehangen worden. Volgens de heer J. Kelderman van het stedebouwkundig adviesbureau Kuyken te Middelburg zal het een ieder duide lijk zijn dat bij een verdere groei van het aantal inwoners van Sint-Annaland ook meer behoefte zal gaan ontstaan aan sportgelegenheid. Het ligt dan ook in de bedoeling om de gronden tussen het bestaande sportveld en de Stoofweg voor de toekomstige uitbreiding te re serveren en daar geen huizen te bou wen. Op het schetsplan zijn twee voet balvelden ingetekend en een tennispark, maar de juiste indeling zal nog nader worden bepaald. Zoals de kaart nu aan geeft. is het huidige oefenveld als par keerterrein gedacht. 'Momenteel is het parkeren bij voetbalwedstrijden een groot probleem. De voormalige ge meenteraad van Sint-Annaland liet al eens een parkeerplan maken, waarbij o.a. een stuk sloot gedempt zou moeten worden. Vanwege de hoge kosten werd dit plan niet uitgevoerd. Het terrein naast het bestaande sportveld met o.a. de kolenopslagplaats van J Keur, is volgens het nieuwe ontwerp-bestem mingsplan bestemd voor woningbouw. Onder het geprojecteerde parkeerter rein ligt het bestaande hoofdveld. Op de kaart is ook het bestaande kleed lokaal zichtbaar (gearceerd) met dwars daarop een nieuw gebouw. Een derde gebouw is er gepland tussen het par keerterrein en de vier tennisbanen. Naast de Stoofweg toe zien we ook twee nieuwe voetbalvelden geschetst: één dwars op het bestaande hoofdveld en één in de hoek Dorpsweg/Stoofweg. Alle onderdelen zijn als het ware in groen verpakt. De bestaande ijsbaan aan de Hoenderweg is ongewijzigd in dit bestemmingsplan opgenomen. als het bestemmingsplan wordt uitge voerd. kunnen er 22 huizen worden ge bouwd, in diverse categoriën. Verder zijn er 22 garages en 197 parkeerplaat sen geprojecteerd. Worden de stallings mogelijkheden op eigen terrein hierbij opgeteld, dan is er per woning 1.45 stal lingsmogelijkheid aanwezig. De terreinen die voor huizenbouw ge dacht zijn, worden op drie punten ont sloten: vanaf de kruising Klooster straat/Anna v. Bourgondiëstraat, van- afde Hoenderweg en vanaf de Stootweg. Op de kaart is dat duidelijk te zien. De eerste nieuwe straat komt tussen de woning van de heer D. Dormaar en de eerste patiobungalow in de Anna van Bourgondiëstraat. De tweede nieuwe weg komt aan de Hoenderweg bij de ijs baan en de derde ontsluitingsweg van dit nieuwe woongebied tussen de boer derij van de heer J. v. d. Repe aan de Stoofweg en een rij nieuwe huizen achter de sportvelden. Tussen de woon blokken zijn ook nog nieuwe straten, maar die zijn minder breed dan de drie ontsluitingswegen. In het bestemmingsplan „Omgeving Stoofweg" zullen alleen maar een gezinshuizen worden gebouwd. Een ge deelte daarvan als bungalows, de ove rige als huizen in twee bouwlagen, hetzij als vrijstaande woningen hetzij als twee onder één kap, hetzij als rijenwoningen. In tegenstelling tot de gebruikelijke op vattingen, dat de lagere bebouwing aan de open rand van het plangebied is ge legen, zijn in dit ontwerp de bungalows in het middengedeelte geplaatst. Zij sluiten aan op de lage bebouwing (o.a. patiobungalows) langs de Anna van Bourgondiëstraat. Langs de rand van het sportcomplex is wat hogere half open bebouwing gepland: twee aanéén staande huizen met daartussen garages. Daarvoor moet o.a. de kolenopslag plaats van de heer J. Keur met het daar vlak naast gelegen terrein van het aan nemingsbedrijf W. van Vossen N.V. voor wijken. het grootste deel van 't woongebied is bestemd voor de bouw van rijenwonin gen. Het patroon van straten en bebou wing in dit plangedeelte is zodanig op gezet, dat de aanwezige agrarische be drijven (boerderij J. v. d. Repe en warenhuis Jac. Slager) kunnen worden gehandhaafd zolang deze gronden ten behoeve van de woningbouw nog niet nodig zijn. Een juist tijdstip van realise ring van dit wijkje is nog niet aan te geven. Niet alle huizen zijn direct gelegen aan de woonstraat51 woningen worden be reikt via een voetpad. De loopafstand tot aan de woonstraten is zo gering mogelijk gehouden en bedraagt maxi maal 40 meter. Bij bijzondere omstan digheden (brand, ambulancevervoer of verhuizing) kunnen deze voetpaden echter worden bereden. Voor kleinere kinderen is ruimte vrijgehouden voor speelgelegenheid. Twee speelplaatsen zijn in het ontwerp-bestemmingsplan ..Omgeving Stoofweg opgenomen: één achter de bestaande bungalows van Walhout en Hage (inmiddels vertrok ken) en de andere dichtbij de Stoofweg. Het schetsplan is door burgemeester en wethouders van Tholen met de commis sie ruimtelijke ordening van de gemeen teraad besproken en zwaar genoeg be vonden om er mee in zee te gaan. Een eeerder plan, waarbij o.a. een veel groter sportcomplex was gepland, werd afgewezen. Tijdens de hoorzitting op 22 augustus in het Dorpshuis te Sint- Annaland kan men wensen en bezwaren naar voren brengen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 11