Plaatselijk nieuws Jf Sminum POLLIE ZOON THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND SINT- MAARTENSDIJK SCHERPENISSE Predikbeurten POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND 2 EENDRACHTBODE Donderdag 15 juni 1972 ANNA JACOBAPOLDE De burgemeester van Tholen houdt volgende week geen spreekuur Orgelconcert Burgerlijke stand Vluchtelingenaktie Bejaardenreisje Kermis voorbij OUDVOSSEMEER Pollie voor Meubelen en 1 W oninginrichting Voetbal Rommelmarkt Burgerlijke stand P.T.T. ontdekte brand 0p reis Burgerlijke stand Zware schade Omgeving Stoofweg Niet gegund Drie daagse ZLM reis Diamanten bruiloft Beroepen inwin» IJ STAVENISSE Burgerlijke stand Bejaardenreis Burgerlijke Siand Internationaal voetbal Bedankt Uit de bocht Wielrennen Herbestrating Burgerlijke stand Schoolreis Beroep Collecte Hoorzitting Groene Kruis voor fusie Burgerlijke stand TBC-onderzoek Vervolg plaatselijk nieuws op pag. 9 SINT. VOSStMEER J|| WOWVL/ErV^tS^^ SINT- MAARTENSDIJK advertentie IM Op zaterdag 1 juli a.s. hoopt de organist Herman van Vliet een concert te geven op het van Dam-orgel in de kerk te Tholen. Werken van o.m. Bach, Reger, Guilmant staan op het programma naast enkele koraalbewerkingen van Nederlandse componsten. De heer van Vliet is 31 jaar oud en als vaste organist verbonden aan de Ned. Hen'. Dorpskerk te Bodegraven. Hij studeerde aan het Utrechts Con servatorium bij Stoffel van Viegen en behaalde in 1965 het einddiploma. Daarna studeerde hij nog privé bij Feike Asma en Cor Kee. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. Loop rief bevolking over de maand mei 1972 Geboorte Neeltje Jannetje dv Cornells J. Schot en van Johanna A. M. de Ron; Cornelia Jeannette dv Jan de Jonge en van Hcndrika van Maanen; Maurits Franciscus E. zv Antonius P. M. Taal man en van Barendina A. Kentin. Huwelijk: Gilles de Jonge geb. 9-7-1947 en Catharina Bliek geb. 26-3-1952 te Scherpenisse; Leendert Deurloo geb. 3- 10-1949 en Carolina J. Otte geb. 27-11- 1952; Johan v. d. Velde geb. 10-11-1950 en Cornelia J. Riddejrhof geb. 17-12- 1950 te Sint-Annaland; Leendert W. Baaij geb. 26-2-1947 en Adriana J. M. Deurloo geb. 28-11-1949. Overleden: Geertje Schuitmaker geb. 10-5-1908 ev Johannes Hollem; Cornelis Soomers geb. 10-11-1911 ev Maria P.J. Deurloo; Catharina van Iwaarden geb. 7-7-1915 ev Bastiaan L. Polsema. Vestigingen:Christiaan Deurloo (2 pers.) van Zevenbergen; Poulina Moeliker van Bergen op Zoom; Willem van Bale (6 pers.) van Papendrecht; Maria j. Janssen van ftalsteren; Petrus J. DE Nijs van Bergen op Zoom; Johanna C. Nieuwenhuyzen-Ruissen van Kapelle; Johan M. R. Renes van Israel; Antonius J. C. Timmers (2 pers.) van Bergen op Zoom/Woensdrecht; Fredericus A. J. Soeters (2 per?.) van Bergen op Zoom; Hadj S. Ab- derrahmane van Roosendaal; Ahmed B. L. Soulimane van Roosendaal; Benaissa B. M. Mokhtar van Rotterdam; Walter L. J. A. Bastiaenssens (3 pers.) van Bergen op Zoom; Margaretha v. d. Kleijn-v. Wensen van Klundert; Eliza beth Munter-Wessels van Dinteloord. Vertrokken: Daniël van Westen naar Bergen op Zoom; Hendrik Goossen naar Hellevoetsluis; Marinus C. van Elsacker naar Zevenbergen; Arie C. van Vossen (3 pers.) naar Haarlem; Dirk Vos (4 pers.) naar Baarn. Verhuizingen binnen de gemeente: Gilles de Jonge (2 pers.) naar Sint- Maartensdijk. De plaatselijke N.H. Kerk, Ger. Kerk en ILK. Kerk gaan zich zondag ook inzetten voor de vluchtelingen van Bangladesj. Iedereen kan er tijdens de kerkdiensten en zondagavond van half acht tot half elf terecht om geld te geven. In de Gereformeerde Kerk wordt tijdens de diensten voor Bangladesj gecollecteerd. In de R.K. Kerk kunnen reeds tijdens de zaterdagavonddienst giften in de bus worden gedaan. Zondagavond zullen vanaf acht uur de klokken luiden om alle inwoners op te roepen gul te geven om door gezamenlijke krachtsinspanning de vluchtelingen van Bangladesj te helpen een nieuw onderdak en een nieuwe bestaansmogelijkheid te vinden. De bejaarden maken vrijdagmiddag om half één een uitstapje naar Oosterhout om daar het Normalitessenklooster Sint Catharinadal te bezoeken. Men is uitgenodigd voor een bezoek vanwege de contacten die de N.H. Gemeente heeft met de kloosterorde. Vorig jaar heeft de kerkeraad daar namelijk een statenbijbel laten inbinden. Leden van de kloosterorde zullen de bejaarden rondleiden terwijl er ook dia's vertoond worden. Verder wordt er nog koffie met gebak aangeboden. Bij de kermis die vrijdag en zaterdag weer gehouden is, hebben zich geen bijzondere ongeregeldheden voorgedaan. Vanzelfsprekend vielen er af en toe wel klappen, sneuvelden er glazen, waren er kermisvierders boven het theewater. en kreeg de straatreiniging h<*f druk. maar dat blijkt onafscheidelijk met de kermis ver bonden te zijn. Vrijdagavond sneuvelde een grote ruit in de voormalige groentewinkel van de heer Nelisse op de hoek Ring/Voorstraat, 's Nachts om 1 uur reed L.J. van B. uit Halsteren met zijn auto achteruit tegen een aanhangwagen van kermisexploitant G.C.A.v.d.M. uit Nijmegen, waardoor de wagen een deuk opliep. De politie zag het gebeuren en nam de dronken bestuurder mee naar het groepsbureau te Tholen, waar hij de bloedproef onderging. Zaterdagnacht reed er nog een Steenbergenaar van de Oud- Vossemeersedijk, waarna hij met een hoofdwond door vrienden naar het ziekenhuis werd gebracht. De auto werd Ook weer op de weg gebracht, zonder dat de politie er aan te pas kwam. Niettemin hebben de kinderen in de caroussel van de plaatselijke ker misexploitant F. de Pont-Hommel plezier beleefd, evenals de ouderen in de botsautootjes, schiettent, vistent en schuifkraam. Ook waren er enkele kramen aanwezig waar men de in wendige mens kon versterken. Hoewel op beide dagen enkele flinke regenbuien roet in het eten dreigden te strooien, was het een hele drukte in de café's. Een treintje onderhield de verbinding met zaal 't Veer. Aan staangeld brengt de kermis volgens de begroting 1972 van de gemeente Tholen 2500 gulden op. telef. 01667- 365 Laat u niet misleiden door "zogenaamde kortingen" Pollie is Voordelig en Dichtbij!! Pollie levert U alles wat op dit gebied bestaat!! advertentie IM Vanavond om 7 uur wordt een voet balwedstrijd gespeeld tussen jeugdleiders en bestuursleden van Vosmeer enerzijds en een elftal^van A en B junioren. Dejeugdploeg bestaat uit voetballérs die de beste prestaties hebben behaald in de strijd om de titel voetballer van het jaar. Deze trofee wordt uitgereikt aan de speler die door sportiviteit en gedrag het meest op de voorgrond trad. Zowel in de A als in de B groep zijn er enkele spelers gelijk geëindigd, zodat strafschoppen vanavond de beslissing moeten brengen. Op zaterdag 1 juli wordt er een rond gang door het dorp gemaakt in ver band met de rommelmarkt die de Ned. Hervormde jeugdraad op 7 en 8 juli organiseert. De baten komen ten goede aan het ontwikkelingswerk in Latijns Amerika terwijl men ook een biljart voor de bejaardensoos wil kopen. Zoals gebruikelijk wordt deze rommelmarkt weer op het grasveld bij de N.H. kerk gehouden. Loop der bevolking'over de maand mei 1972. I ■Geboorte: Wilhelmina Maria M. dv Leendert N. Moerland en van Maria A. Pipping; Cornelis zv Klem van Duijn en van Maartje Kersbergen Huwelijk: Antonie Verschoor geb. 6-11 - 1953 te Almkerk en Catharina C. M. Steijns geb. 20-9-1954 te Middelburg' Overleden: Cornelia M. van Driel geb. 19-1-1906 ev Cornelis E. v. d. Stel; Johanna C. Verbeek geb. 5-4-1886 ev Petrus J. Steijns; Jan Berkheij geb. 10-9- 1892 geh. gew. met Catharina P. Swerus Vestingen: Henriëtte M. A. G. Boonman-Hopmans van Dinteloord; Jan Plukker van Utrecht; Willem G. Saparow (2 pers.) van Zijpe; Johannes Scheenhart (3 pers.) van 's-Gravenhage; Petrus W. J. E. van Zon van 's- Gravenhage. Vertrokken: Jacob M. Pipping naar Eindhoven Vrijdagmiddag omstreeks twaalf uur werd de Oud-Vossemeerse brandweer gealarmeerd voor een in het woonhuis van boerderij Jasperse aan de Broeksendijk uitgebroken brand. In een gedeelte van de woonkamer, die als keuken was ingericht bleek brand te zijn ontstaan, toen de echtgenote van de heer Jasperse de woning had verlaten voor een bezoek aan haar dochter in de woonkern Oud-Vossemeer. Ze had daarbij vergeten het gas uit te draaien, waarop enige pannen met eten stonden te koken. Toen tegen twaalf uur de buitendienst van de PTT de post kwam bezorgen, ontdekte men dat de gehele kamer met rook was gevuld. Bij de naburige hoeve van de heer Smits werd snel alarm gemaakt, waarna zowel de Vossemeerse- als Poortvlietse brandweer uitrukte. Eerstgenoemde was er dichterbij en het eerst ter plaatse, om met klein blusmateriaal het vuur vast te gaan bestrijden. Toen het corps uit Poortvliet arriveerde met een hoge drukspuit, was de brand snel bedwongen. De schade viel achteraf nogal mee en vanwege de hogedrukspuit was ook de waterschade gering. Wel triest voor de familie Jasperse was, dat een aantal familie-bezittingen van hun ouders en voorouders in de vlammen verloren zijn gegaan. Daaronder ook gouden versierselen, behorende bij de Zeeuwse klederdracht, i In tegenstelling tot twee weken geleden bij de brand in de schuur van Van Dijke, had men ditmaal geen hinder van j het publiek. De Vossemeerse com- mandant Bram Douw had het goed j bekeken door na het alarm wel de sirene in te schakelen, hetgeen verder werd overgenomen door Piet Ridderhof, maar niet verteld werd, waar de brand was. Zo kon men ongehinderd de brandweergarage uit naar de Broeksedijk. omdat de burgers nu wel moesten wachten tot de brand weerwagen vertrok en die volgen om te weten waar de brand was. Daardoor had men als brandweerkorps vrij baan. De bejaardenwerkgroep van de Sint Willibrordusparochie besloot don derdag 6 juli een bejaardenreis te organiseren naar het noorden van België. Op de terugreis wacht te Breda de warme maaltijd. Men vertrekt 1 uur, terwijl ook de dames voor de reis worden uitgenodigd. Loop der bevolking over de maand mei 1972. Geboorte: Martinus Johannis P. zv Pieter den Engelsman en van Maria J. D. H. Baas; Adriana Daphne dv Cor nelis A. Bijl en van Hendrika E. Rijn berg; Helena Dina Pieternella dv Cor nelis Verkerke en van Cornelia T. Rijn berg. Overleden: Abraham Scherpenisse geb. 15-1-1878 geh. gew. met Cornelia J. van LnijkCornelia Heijboer geb. 30-10- 1888 geh. gew. met Izaak Rijnberg; Suzanna M. Kleinveld geb. 10-5-1972. Vestingen: Johanna Goedegebuure van Oudenbosch Vertrokken: Leendert van Oeveren (3 pers.) naar Groot-Ammers; Cornelia P. Labruijère naar Reimerswaal; Debora L. Overdulve naar Axel; Izaak Uijl naar Rheden Verhuizingen binnen de gemeente: Cor nelia J. v. d. Velde-Ridderhof naar Tholen. Bij een botsing tussen twee auto's op de kruising Langeweg, Bram Groenewegeweg, Kleinedijk is zater dagmorgen tegen tien uur zware materiële schade ontstaan. Er was geen persoonlijk letsel, maar beide voer tuigen zijn vermoedelijk onherstelbaar beschadigd. Het ongeluk ontstond toen B.M.K. vanaf de Kleinedijk geen voorrang gaf aan J. v.d. H. uit Scher penisse. K. had bijna stil gestaan omdat hij door de bebossing weinig zicht had, maar toen hij net opgetrokken was, kwam V.d.H. eraan. Evenals voor verschillende andere woonkernen al is gebeurd, wordt er binnenkort een ontwerp-be- stemmingsplan met kaart en toelichting gepubliceerd. Het gaat in Sint-Annaland om het schetsplan ..Omgeving Stoofweg". Het terrein wordt begrensd door de Dorpsweg, Anna van Bourgondiëstraat, Hoen- derweg en Stoofweg. Het betreft een nieuw woongebied dat achter de patiobungalows aan de Anne van Bourgondiëstraat tot aan de Stoofweg gerealiseerd zal worden. Verder zijn er ook drie sportvelden, vier tennisbanen en een- parkeerterrein geprojecteerd, alsmede drie gebouwen voor kleedgelegenheid enz. Het bestaande oefenveld wordt volgens het schetsplan parkeerterrein. Het warenhuis van de heer J. Slager en het landbouwbedrijf van de heer J..v.d. Repe aan de Stoofweg zullen volgens het ontwerp- bestemmingsplan het veld moeten ruimen voor huizen. Vermoedelijk zal dat als laatste verwezenlijkt worden, daar eerst de lege landbouwgrond bebouwd wordt. Het gemeentebestuur i van Tholen is van plan op dinsdag 22 augustus om half acht een hoorzitting over dit plan Omgeving Stoofweg in het Dorpshuis te houden. Ook de ijsbaan valt binnen het plan. Verenigingsbestuurders, bewoners, landeigenaren en -gebruikers doen er goed aan de datum van de hoorzitting alvast vrij te houden. De openbare verkoping van het woonhuis met schuur en erf Ring 16 van de erven wed. F. Burgers is vrijdagavond in hotel Havenzicht op een mislukking uitgelopen. Hoogste bieders waren de gebr. H.J. en J. Sturris met 30.000 gulden. Na intern beraad liet notaris mr. W. Loof uit Tholen weten dat de verkoop niet gegund was. De inzet was 10.000 gulden, waarna het met een sprong naar 25.000 gulden ging. Dat bedrag bleef een poos gehandhaafd, zodat omroeper A.M. Wcijler een minuut pauze moest inlassen. Na de hervatting kwam er een bod van 26.000 gulden, waarna het met 500 gulden omhoog ging tot 30.000 gulden. Binnen twintig minuten was j deze verkoping, waarvoor veel 'belangstelling was. afgelopen. Evenals voorgaande jaren organiseerde de ZLM afdeling Sint Annaland weel een drie daagse reis voor haar leden en huisgenoten. Het einddoel was ditmaal Detmold. Er werd 31 mei om 6 uur van het havenplein vertrokken met een vrij sombere lucht. Via West Brabant, kwam de eerste koffiestop in Weert. Daarna ging het via Roermond over de grens naar Miinchen Gladbach, Wüppertal, Hagen, Lippstad en ten slotte Detmold. Omstreeks 5 uur werd het logiesadres bereikt. Na het gezamelijk diner werd de op die avond ook in Duitsland uitgezonden voet balwedstrijd Ajax-Inter gevolgd en kon dank zij ook de uitslag daarvan de dag feestelijk worden besloten. Op de tweede dag werd 's morgens een bezoek gebracht aan de Hermans Denkmall Een in 1800 gesticht gedenkteken ter herinnering, aan de Germaanse legeraanvoerder Hermann. Deze hoofdman wist drie Romeinse legioenen onder leiding van Varus in het jaar 9 na Christus te verslaan. In de top was het echter mistig wat het uitzicht over het prachtige Teutoburgerwoud belemmerde. Er volgde een snelle af daling naar Exfernstein, waar men de grilige zandsteenrotsen bezichtigde. In het hotel werd de lunch gebruikt om daarna nog een busreisje te maken naar de stad Minden aan de Weser. De grote schutssluizen waren daar volop het bekijken waard. Het verschil is zelfs 15 meter opdat de schepen de reis naar Bremen kunnen vervolgen. In Minden is ook de bekende Porta Westfalica, waar men met de bus onderdoor ging. Vandaar ging het door een prachtig natuurgebied naar Hameln met een bezoek aan het rattenvangershuis. Na het gezamelijk diner in Detmold volgde nog een avondwandeling door de stad met de prachtige tuinen van het slot Lippe Biesterfeld, de vroegere woon plaats van Z.K.H. Prins Bernhard. Op de derde dag ging het weer op huis aan met een vertrek om kwart voor negen. Bij Paderborn Soest werd de autobaan verlaten voor de richting Drüggelte en Möhne Falsper. Hier werd de grote stuwdam bezichtigd, vooral bekend uit de tweede wereldoorlog. Daarna ging het door vrijwel vlak gebied met veel akkerbouw om via het riviertje de Lenne weer in het meer bergachtig terrein te komen. In de omgeving Krombach werd geluncht op een hoogte van 580 meter. Daarna op Keulen aan, waar nog een. paar uur werd gewinkeld. In Vaals wachtte het afscheidsdiner om via de Koning Boude wijn weg en Antwerpen nog een paar gezellige uurtjes door te brengen bij Zandhoven. Omstreeks 2 uur was men weer in het dorp na 3 fijne en gezellige dagen. Het echtpaar Abraham Rijnberg en Francina Rijnberg-Keur vierden vorige week de zestig jarige bruiloft. Dat gebeurde in eigen woning, waarom men de bezoekers maar over een paar dagen had verdeeld. Dat belemmerde mevrouw Van Boeijen-Kastburg niet bij verhindering van de burgemeester om de gemeentelijke honneurs waar te nemen en dat tot groot genoegen van het bejaarde bruiloftspaar en familie. Een voorrecht niet alleen zo lang samen te mogen leven, maar ook nog in goede gezondheid. De 83 jarige echtgenoot moge dan niet te best meer horen, de benen mogen wat stijver zijn, dan toen hij dagelijks op de baan was om de lompen- en metaalhandel te beoefenen, maar overigens gaat het hem nog best, evenals zijn 82 jarige echtgenote. Niet alleen waren er persoonlijke felicitaties namens de burgerlijke gemeente, er waren ook gelukstelegrammen van H.M. de Koningin en van de com missaris der koningin in de provincie Zeeland, mr J. van Aartsen..Uit deze echtvereniging werden vijf kinderen geboren, terwijl de familie groeide met tien klein- en acht achterkleinkinderen. Toch blijde dagen voor deze familie met ook nog de gelukwensen langs deze weg. Als trouw bezoeker van de bejaar- densociteit was er bovendien afgelopen dinsdag nog een traktatie in de soos, mede in tegenwoordigheid van Rijn- berg's echtgenote. Bij elkaar dagen, waaraan een goede herrinnering overbleef. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op twee kandidaten: H. Hofman te Klaaswaal en A. Bac te Moerkapelle. Loop der bevolking over de maand mei 1972. Geboorte: Leendert zv Hubrecht van tenènnaam en van Cornelia N. Pot- appel; Jannetje Johanna dv Leendert C. J. Potappel en van Adriana J. Wesdorp Huwelijk: Cornelis K. van Oeveren geb. 9-9-1948 en Johanna J. Jongsma geb. 4- 5-1951 te Oud-Vossemeer. Verhuizingen binnen de gemeente: Cor nelis K. van Oeveren naar Oud-Vosse meer. Niet minder dan 84 bejaarden hebben vorige week woensdag met 30 auto's hun jaarlijks reisje gemaakt. Ze vertrokken om half negen via de Markt en het bejaardentehuis naar Middelharnis, waar men onder het genot van een kopje koffie kon genieten van het prachtige uitzicht. Over de Brouwershavensedam ging het via Scharendijke naar Haamstede, waar de lunch gebruikt werd. In Zierikzee bezichtigden de bejaarden vooral het oude stads gedeelte, terwijl ook het palingbroodje en de thee niet werd vergeten. Daarna vertrok het gezelschap via de Grevelingendam naar Willemstad om vervolgens in Steenbergen de warme maaltijd te nuttigen. Na een zeer geslaagde dag kwamen de bejaarden om half negen weer in de Smalstad aan. De reis kwam tot stand door de goede collecte en het gratis beschikbaar stellen van de auto's. Loop der bevolking over de maand mei 1972. Geboorte Gerard Johan zv Cornelis L. H. Polderman en van Hendrika A. Martin; Hendrik Cornelis zv Willem I. VAN Dijke en van Jannigje v. d. Bor; Gerard Cornelis Jan zv Richte J. Weggemans en van Alida M. Dorst; Jans Marina dv Jan P. Bijl en van Christje J. Gunter. Huwelijk: Marinus Noom geb. 1-2-1948 en Francina Overbeeke geb. 29-11-1950 te Tholen. Overleden: Cornelis Carol geb. 21-4- 1916 ev Maria J. van de Velde; Willem van Zetten geb. 28-7-1874 geh. gew. met Wilhelmina Slager Vestigingen: Jan Schut (2 pers.) van Rotterdam; Willy R. Schautteet van Rotterdam; Aimé F. Detrain van Rot terdam; Wilhelmina L. Otto-v. d. Giesen van Klundert. Op donderdagavond 8 juni is er op Haestinge een internationale voet- balwestrijd gespeeld tussen DTA (De Thoolse Ambtenaren) en TME (Theuns' Meubelen Essen). Gezien de 5, 4 en 3 tegenpunten van de laatste'wedstrijden had DTA maar 2 goals verwacht, maar de gemeentelijke keeper liet 8 ballen glippen. De zuiderburen lieten maar 7 doelpunten toe, zodat de winst naar België ging. Vanavond om zeven uur wordt er op Haestinge een voetbalwedstrijd gespeeld tussen DTA en OPT (Onderwijzend Personeel Tholen). Ds. J. Catsburg heeft bedankt voor het beroep dat de N.H. Gemeente van Hedel op hem had uitgebracht. Zaterdag moet hij beslissen over het beroep uit Katwijk aan Zee. De auto 'van M.B. werd flink beschadigd toen hij tegen een lichtmast reed. Een mede-inzittende moest zich onder doktersbehandeling stellen. Het ongeluk gebeurde maandag op de hoek Anemonenstraat-Anjerstraat. Doordat er een steen op de weg lag, raakte B. de macht over het stuur kwijt waardoor hij uit de bocht vloog en tegen de lichtmast reed Keetie Hage won in Sint-Willibrord een wielerwedstrijd, terwijl Bella als vierde eindigde. Kees Stoutjesdijk deed mee aan de Brabantse kampioenschappen voor amateurs, waarbij hij negentiende werd. Voor de 120 km. kwamen 150 renners aan de start, terwijl maar 60 coureurs de finish haalden. Maandag is een begin gemaakt met de herbestrating van de Molendijk. De oude Waalklinkers zullen worden vervangen door betonklinkers. Mogelijk wordt de Molendijk nu, zoals de voormalige raad wel eens heeft gezegd, het visitekaartje van Sint- Maartensdijk. Hoewel de herbestrating van de Hogeweg geruime tijd eerder werd aanbesteed, is dat werk uitgesteld in verband met de nog aan te sluiten huizen op de riolering. Deze woningen zijn nog in aanbouw door de gebr. v.d. Bergh N.V. uit Bergen op Zoom. Het bouwbedrijf Uytdewilligen B.V. uit Nieuw-Vossemeer heeft deze week ook een begin gemaakt met de bouw van 13 bejaardenwoningen aan de Bloemenlaan, tegenover Sint- Maartenshof. Verder wil het gemeentebestuur een deel van het bestemmingsplan West herstraten alsmede daar trottoirs en achterpaden aanleggen. Nu de kunstmestloods van de N.V. Vulcaan op de Haven afgebroken is, kan het terrein worden aangepast aan de bestaande bestrating. Loop der bevolking over de maand mei 1972. Geboorten: Johanna Maria dv Herman Uijl en van Cornelia M. Bolier; Adria- nus Wilhelmus D. zv Adrianus W. L. Verhorik en van Catharina T. de Boer Overlijden: Maatje Geuze geb. 30-7- 1880 ongehuwd Vertrokken: Maria G. de Feijter naar Middelburg; Jacoba C. Bijl naar Moer kapelle. Het was wel niet zulk mooi zomerweer, maar de 54 leerlingen van de chr. school hebben het toch naar hun zin gehad tijdens de schoolreis. In Leidsendam THOLEN NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. A. de Reuver GEREF. KERK .10 en 5 uur ds. A. Broek, Amersfoort GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman 2.30 uur leesdienst bezochten de kinderen het automobielmuseum, waarbij o.a. voertuigen uit 1900 bezocht werden. Dat was beslist de moeite waard. Een .ander museum dat bezocht werd, was Panorama Mesdag waar prachtige schilderijen te zien waren. Ook Madurodam werd niet vergeten, waarna de scholieren nog een kijkje namen in het dierenpark Wassenaar. In de speeltuin speelden, de kinderen zich naar hartelust moe, zodat de tractatie op de thuisreis in Bergen op Zoom wel smaakte. Rond acht uur kwamen de leerlingen met hun begeleiders weer ongedeerd thuis. Op de ledenvergadering van de Gereformeerde Gemeente is maan dagavond kandidaat H. Hofman uit Klaaswaal beroepen. De Rode Kruiscollecte heeft in Scherpenisse het mooie bedrag van 789,20 opgebracht. De hoorzitting over het ontwerp- bestemmingsplan bebouwde kom Poortvliet, dat in de EB van 25 mei met kaart en toelichting gepubliceerd werd, wordt op vrijdag 21 juli om half acht in de bovenzaal van het voormalige gemeentehuis gehouden. De betrokkenen doen er goed aan deze datum alvast te reserveren. Het Groene -Kruis heeft vorige week woensdagavond op de ledenvergadering in Tolrust het principebesluit genomen mee te doen aan de eventuele fusie van de kruisverenigingen op het eiland Tholen. De 18 leden kozen ook een nieuwe voorzitter. Wegens vertrek van oud-voorzitter W.J. van Doorn, die wel zijn allerbeste groeteji^n wensen aan de vergadering overbracht, liet waar nemend-voorzitter C. Meertens direct na het begin van de vergadering een nieuw bestuurlid kiezen. Dokter A. A. Kugel werd met 17 stemmen gekozen terwijl het bestuur hem direct als voorzitter benoemde. Penningmeester C. Meertens kon in zijn financieel verslag geen juichtoon laten horen vanwege het nadelige saldo, dat door het reservefonds moest worden gedekt. Materiaal was niet aangekocht, doch de salariskosten enz. zijn een te grote last voor de afdeling Poortvliet die een te klein ledental heeft. De boekhouding was overigens wel in orde, zo bleek uit het verslag van de heer D. van der Maas. Hij werd met de heer W.M. van Tiggele Czn. herbenoemd in de kascommissie, terwijl mevr. Mullié als nieuw lid van deze commissie werd gekozen. Uit het jaarverslag van secretaris H.P. van der Slikke bleek dat de vereniging in 1971 drie schenkingen heeft gekregen: van 2 particulieren en van de plattelandsbibliotheek die wegens opheffing het saldo aan het Groene Kruis schonk. De bestuursleden H.P. van der Slikke en M. Hage werden herkozen. Loop der bevolking over de maand mei 1972 Geboorte: Jacob zv Marinus J. de Wit en van Jannetje Uijl; Jan Willem zv Maarten M. Hage en van Maria C. Bevelander Overlijden Maria de Graaf geb. 10-4- 1882 geh. gew. met Cornelis Bijl Vestigingen Margretha W. IJzerman van Groningen. Op vrijdag 23 en maandag 26 juni wordt voor alle inwoners die op 1 januari 15 jaar of ouder waren een bevolkingsonderzoek gehouden. De kosten bedragen/ 2,50 per persoon. Op vrijdag 23 juni is het in de Wimpel van II tot 12 uur, 14.00 tot 16.30 en van 17.30 tot 20 uur, en op maandag 26 juni van 11 - 12 en van 14-15 uur. Maandagavond is het in Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder van 17.30 - 19.30 uur. Als men niet meedoet aan dit onderzoek, dient op de oproepkaart die elke inwoner vanaf 15 jaar ontvangt, de reden te worden vermeld. De kaart kan dan door de betrokkenen of door familie in de Wimpel of in Ons Dorps huis worden algegeven of in de brievenbus van het gemeentehuis worden gegooid. CHR. GEREF. KERK zondag 18 juni lOen 6.30 uur ds. B. de Romph, Naarden NED. PROT. BOND 10.30 uur mevr. ds. T.C.C. Scholten - van Iterson. Driebergen HERV. VER. KERKELIJK LEVEN lOuurds. K.M. Vogel. St-Maartensdijk R.K. KERK Zaterdagavond 7 uur H. Mis, zondag 18 juni 8 uur H. Mis, 9 uur H. Mis (1ste H.A. voor kipderen) 10.15 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. P. Droogers, Wilnis GEREF. KERK Ochtenddienst niet bekend 19.00 uur ds. Zelle, Leeuwarden CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur B. de Boomph, Naarden GEREF. GEM. IN NEDERLAND DONDERDAG 15 juni 7.30 uur ds. v.d. Bergh, Breskens (bed H.D.) zondag 18 juni 10. 2.30 en 6.30 uur leesdienst R.K. KERK zaterdag 17 juni 19.00 uur Avondmis zondag 18 juni 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. J. Catsberg 6 uur ds. G.J. Voortman GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst woensdag 21 juni 7.30 uur ds. J.C. Weststrate, Meliskerke GEREF. GEMEENTE IN NEDERLAND 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE NED. HERV. GEMEENTE 10 en 6 uur ds. H.A. Samsom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. GEMEENTE 9.30 uur leesdienst 2.30 uur ds. J. Catsburg (voorb. H.A.) donderdag 22 juni 10.15 - 10.45 uur ds. J. Catsburg Schriftoverdenking OUD GEREF. GEMEENTE donderdag 15 juni 7 uur ds. J.W. Slager, Rijssen zondag 18 juni 9.30 en 6 uur ds. J.W. Slager 2 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30, 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJKGEMEENTE IN WORDING REHOBOTHKERK 10 uur leesdienst 7 uur ds.. K.M. Vogel R.K. KERK s;; zaterdag 17 juni 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lammeren SCHERPENISSE NED. HERV. GEMEENTE 9.30 uur ds. C. Mulder 2.30 uur kand. G. van Loenen, Hilversum GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst woensdag 21 juni 7.30 uur ds. Chr. v.d. Poel, Yerseke vrijdag 23 juni 3 uur ds. L. Vogelaar, 's-Gravenpolder huwelijksbevestiging POORTVLIET NED. HERV. GEMEENTE 10 uur leesdienst 6 uur ds. C. Mulder GEREF. KERK 10 uur ds. L. Eringa (voorb. H.A.) 2.30 uur ds. A. Broek, Amersfoort GEREF. GEMEENTE 10, 2.30 en 6.30 uur weleerw. heer J. Driessen, Utrecht SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur ds. M. v.d. Linden GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA-JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 uur onbekend Suurds. W.J. v.d. Kerk, Krabbendijke WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Sint-Annalarid, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Ds. van der Eist, Stavenisse tel. 01663-400 Tholen. Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. Th. A. Bos, Thölen tel. 01660-542 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Menger. Sint-Philipsland tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. Maas, Scherpenisse tel. 01666-318 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Gersom, Tholen tel. 01660-620 WELZIJNSORGAAN THOLEN Hoogstraat 12, Tholen tel. 01660-350 ALARMNUMMER 0011 WEEKEND-AUTO-HULPDIENST Tel. 0164040888 HOOGWATERSTANDEN 18 t/m 24 juni zondag 7.46 20.17 maandag 8.42 21.15 dinsdag 9.43 22.15 woensdag 10.48 23.16 donderdag 11.48 00.08 vrijdag 12.42 0.55 zaterdag 1.00 13.26 zondag 18 juni Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 2