Cebeco zuidwest nam initiatief bundeling Wijziging vuilnisophaaldienst zit Sint-Philipsland dwars DEZE WEEK Via telersverenigingen naar landelijke aardappelafzet 28e Jaargang no. 29 Donderdag 1 juni 1972 Zelfstandigheid prijsgeven Vroege aardappelen basis op Tholen Verwerking T elersvereniging Drie gebieden Eisen consument Spelregels Is 25 voldoende? Minimum prijs Boerenbedrog Vroege aardappelen Afbraak veilingen Sortering Steenbergen Niet op de hoogte Misverstanden Verhuisbijdragen Subsidie Groene Kruis Vervolg op pag. 5 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 7.00 per halfjaar, per post 8,50- Losse nummers 30 cent Sluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0,18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,00 4- btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer Al twintig jaar wordt de boer voorgehouden, dat hij in de moderne ttyd niet alleen maar producent kan zijn, maar dat hy volledig ondernemer is. Dat wil zeggen, dat een fabrikant (of in het boerengeval het wat meer voor de hand liggend woord producent) niet alleen maar- fabriceert (teelt), maar zQn fabrikaat ook aan de man (by de consument) brengt. Uiteraard kon dat ook via agenturen, groothandels of zo men wil commissionairs. Naarmate de (EEG) noodzaak tot kostenverlaging steeg, naar die mate werden ook tussenschakels te duur. Graanverkoop en suikerverwerking kwam veelal reeds In eigen collectieve boerenhand. Hoe gezond en noodzakelijk ook de particuliere en vrjje handel, In de aardappelsector werd de nood de laatste jaren ook al maar groter. Op de lange tussenweg van teler tot consument blijft te veel aan de strijkstok hangen. Afzetbundeling werd en wordt ook op dit terrein een steeds dringender k os tenets, evenals verwerkingsinspraak. Het eertijds voor en door de boeren genomen Initiatief tot het stichten van veilingen heeft het tot ongeveer deze ttyd uitstekend gedaan. Nu Is er, nog afgezien van de financiële aardappeluitkomsten der laatste twee jaar, een volgende stop nodig. Niet alleen maar een plaatselijke veiling of combinatie van verschillende plaatselijke veilingen, maar zelfs een landelijk aardappelafzet en -verwerkingsbeleid is gewenst om in de altyd voortdurende concurrentiestrijd zijn party te kunnen meeblazen. Voor dit feit werden vrydagavond in het Sint-Annalandse dorpshuls ook de Th ooise en Sint-Philipslandse aardappeltelers gesteld via een uitnodiging van Cebeco- Zuidwest. In een door een dikke zestig personen bijgewoonde vergadering verklaarde de heer J.C. Kooijman - bij verhindering van CEBECO-streekvoorzitter H. van Gorsel - dat het niet bepaald uit luxe is waarom deze bijeenkomst wordt gehouden, maar als gevolg van een harde noodzaak tot verdere bundeling van krachten. Daarmee zal dan toch ook weer een stukje zelfstandigheid prijsgegeven moeten worden, iets waarop weinig zelfstandigen happig zijn, maar wat uit de nood wordt geboren en wat vaak toch ook het antwoord is op de vraag van het zijn of straks niet meer zijn. Niet alleen vanwege de slechte aar dappeluitkomsten der laatste paar jaar, maar met het afzetbeleid hiervan zitten we al jaren. Wel waren er een enkele maal pogingen tot poolvorming.maar zonder directe mislukking was er evenmin een voldoende deelname om een streek-aardappelvuistje te kunnen maken. Anderszijds nemen de con sumentenorganisaties wel steeds toe, evenals verwerkingsgrootheden. Spreker kon zich indenken, dat de boer niet zo bijster gelukkig is met dat telkens weer wat prijsgeven van de vrijheid, dat hij het ook allemaal lang niet meer zo gezellig vindt als vroeger, maar men wordt daartoe wel ge dwongen. Hoe zou men individueel iets aan marktbeleid kunnen doen in een tijd, dat er een EEG grootheid is. Hij schetste vervolgens in het kort hoe men via een CEBECO-opzet tot een zuidwestorganisatie kan komen en zo tot een landelijk afzetbeleid. Verder liet hij het voor deze avond na een welkomstwoord, inzonderheid tot de forumleden graag over aan inleiders en aan vragenstellers. De algemeen directeur van Cebeco- Zuidwest S. Silvis uit Rotterdam ging alvorens hij het huidige afzetprobleem aan de orde stelde nog even terug in de aardappelgeschiedenis, welke al zo'n 400 jaar in discussie is. Hij wees er op, hoe daarna de basis van de vroege aard appelteelt vooral op Tholen moet worden gezocht en hoe het afzetpro bleem zich in de loop der jaren toespit ste. De heer Silvis hield de aanwezigen voor, dat hij bepaald niet terplaatse is om het aardappelprobleem van vandaag te komen oplossen, maar dat het wel een pogen is om te trachten uit te bouwen, dat, wat op dat gebied eerder is bereikt. Men heeft vandaag dan toch wel een goede boodschap te vertellen ten aanzien van het aardappelafzetbeleid. Cebeco is al sedert enige jaren geïn teresseerd bij de industriële verwerking van het ook op Tholen zo bekende produkt. In dat opzicht is 't grootste patates frites verwerkende apparaat van Nederland in boerenhanden. Werd daar in 1965 zo'n 130.000 ton aardappelen in verwerkt, dat steeg vorig jaar tot 250.000 ton. De gehele aardappelverwerking zit trouwens thans reeds op zo'n 50% van de totale opbrengst. Wanneer we zien, hoe het fundament van de dagelijkse handel steeds verder wordt ondermijnd, dan kan men via bundeling toch tot ge meenschappelijk beleid en verantwoor delijkheid komen. Het is gewoon een noodzaak met z'n allen te kunnen meepraten en meebe slissen in verwerking en afzet. De aardappelafzet werd veelal bepaald door regionale omstandigheden en mogelijkheden, zoals particuliere handel en/of veiling. Later onderlinge poolvorming of zoals dat ook hier en daar in Zeeland (Schouwen-Duiveland) reeds het geval is een telersvereniging. Er is binnen de beleidsorganen van de coöperatie een groeiend besef dat het telersbelang is gediend met bundeling van het produkt binnen één landelijke organisatie. Daarmee kan enerzijds aan de inspraak van de teler en anderszijds aan de eis van een efficiënte verkwijze worden voldaan. De bedoeling van Cebeco-Zuidwest zo vervolgde de algemeen directeur, is dan ook mee te werken aan versterking van de telerspositie via opbouw van een produktgerichte organisatie. Daartoe worden thans in het zuidwesten van ons land bijeenkomsten gehouden om te komen tot oprichting van telers verenigingen. Via de onderbouw van leveringsplicht en gecoördineerde sor- teerpunten, kan ook de afzet worden gebundeld en daarmee aansluiting op de industriële verwerking worden verkregen. Samenbundeling kan bijvoorbeeld plaats vinden in een Besloten Vennoot schap. De Besloten Vennootschap „zuidwest" zou kunnen bestaan uit een viertal grote telersverenigingen, waarvan telersvere niging b wordt gevormd door de aard appelproducenten uit Tholen, Sint- Philipsland en West Brabant. De uit voering kan in handen worden gegeven van de directie Cebeco Zuidwest, waarin Cebeco Rotterdam mede participieert. Via een Raad van Commissarissen kan er tot in de top toe voldoende inspraak zijn. Een vijftal landelijke Besloten Ven nootschappen zouden kunnen komen tot een centrale landelijke b.v. voor aardappelen. Daarmee is dan de over koepeling bereikt. Na de toelichting van de heer Silvis was het de branche directeur aardappelen van Cebeco, de heer J.A. den Hamer, die een meer technische toelichting gaf op deelname in een telersvereniging. Hij gaf tevoren enige veranderingen in cijfers ten aanzien van aardappel areaal, verwerking en export, om er daarna op te wijzen, dat de eisen van de consument ook in 1972 en later de belangrijkste factor blijft. Daarnaar dient iedere fabrikant of producent zich te richten en die doet dat ook. Telers bemoeiing moet zich niet beperken tot de aardappel op de vrachtwagen wordt geladen. Er dient een begeleiding te zijn tot aan de consument toe. Dit kan met name voor wat de verwerking betreft bijdragen tot prijsstabiliteit, een voornaamste eis van een aardappel- verwerkende industrie. Daarom dient ook het afzetapparaat vol zekerheden te zijn. Een teeltplicht en leveringsrecht van vooraf te bepalen kwantum is nodig. Een jaarpool met prijsdifferentiatie naar kwaliteit. Lang lopende contracten. Grote prijsver- schuivingen voorkomen. De kwaliteit van de partij moet tevoren worden vastgesteld.. Die kwaliteit blijft een belangrijke zaak. Spreker wees er op, hoe men de laatste tijd in Duitsland terrein heeft verloren vanwege de Franse aardappelkwaliteit. De telers zullen via de nieuwe verenging de spelregels moeten opmaken en vast stellen. In die spelregels (statuten) zal moeten worden vastgelegd dat elk lid verplicht is één aandeel te nemen voor elke hectare consumptie-aardappelen, die door hem wordt geteeld, waarbij een tolerantie van 20% naar beneden mogelijk is. Later werd dit naar aanleiding van gestelde vragen nog ver duidelijkt met het volgende voorbeeld. Een bedrijf teelt in 1972 10 hectare aardappelen, wordt lid van de telers vereniging en kan dus 10 aandelen nemen, wat er ook nog 8 mogen zijn. Die 10 hectare kan 400 ton aardappelen opleveren, waarvan bij 10 aandelen de leveringsplicht zou zijn (tolerantie van 20% naar beneden) 30 ton veldgewas of 25 ton netto (dat is de maat 35/op- waarts). Aangezien het echter ook 8 aandelen van 30 ton veldgewas mogen, zijn, zou dit 240 ton leveringsplicht betekenen van de 400 ton aardappelen die uit de 10 hectare zijn te halen, zodat men in feite dan niet meer dan voor 60% meedoet en er nog 40% vrij blijft. Ieder aandeel is 500,- waarop 50,- moet worden gestort. Bij misgewas kan van de leveringsplicht via bestuur ont heffing worden gevraagd. Niet voldoen aan de verplichtingen volgens het regle ment kan boetebepaling betekenen. In het aardappelreglement zal aandacht worden besteed aan levering, rassen, opgave, bewaring, afroep, kwaliteit, voorschot en eindafrekening. De heer Den Hamer verwachtte vooralsnog deelname voor het ras Bintje, hoewel dat ook voor alle andere rassen mogelijk is. Door de nieuwe afzetorganisatie hoopt men de snelle aansluiting bij de ver werkende industrie te kunnen bijhouden, zo besloot de heer Den Hamer zijn toelichting. Onder leiding van de heer J.C. Kooijman kwam hierna het forum aan bod om de verschillende vragen te beantwoorden en eventueel ook nog op een onderdeel wat dieper in te gaan. Dat forum bestond uit de al genoemde heren S. Silvis en J.A. den Hamer, uit de ons ook welbekende heer ir. J. Prins, voormalig ZLM-voorzitter, thans directeur Cebeco Rotterdam, uit de heer J. v.. Zande, voorzitter van de Coöp. Telersver. Schouwen-Duiveland en uit J. de Boer, rayondirecteur Cebeco zuidwest. Ir. Prins wees er op na een eerste vraag, dat er op directeursniveau al overeen stemming is voor drie grote telersven nootschappen, nl. zuidwest, Zuiderzee polders en nedato (zuid-hollandse eilanden).Dit jaar komt het er nog van,zo verzekerde ir.Prins en hij kon zich niet indenken, dat de IJsselmeerpolders (Zuiderdel) tegen deze goede zaak geen ja zullen zeggen en dus ook meedoen. Bij een dan landelijke opzet zou men een bundeling hebben van een 25% van de totale aard appelopbrengst in Nederland. Die centrale gaat dan ook centraal verkopen en daarnaast de verwerkende indus trieën voorzien. Die 25% kunnen groeien tot 50% en het zouden er 75% moeten zijn om de vuist groot genoeg te hebben tot de werkelijke prijsinspraak. Wel een wens van de leden, maar nog wel moeilijk te realiseren bleek vast stelling van een minimum prijs. In de landelijke pool komt wel een basisprijs voor het gehele land met alleen een defferentiatie als gevolg van de kwaliteit. Niettemin is men met een zodanige bundeling toch wel op weg om als marktpartij in Nederland iets te gaan betekenen, ja zelfs sterk te kunnen staan. Niet mag worden vergeten, zo bleek ook als antwoord op gestelde vragen, dat er ook in de particuliere handel een ontwik keling gaande is om tot meer zekerheid van leverantie enz. te kunnen komen. Dit alles ook als gevolg van de eisen door.de verwerkende industrie. Gaat men in de E.E.G. eikaars belangen nog te veel beconcurreren, dan is er moeilijk een redelijke prijs uit te halen. Toch wijst de ontwikkeling er wel op, dat de Nederlandse aardappelsector nog met bijvoorbeeld Frankrijk kan concurreren. Ir. Prins was het dan ook niet eens met het standpunt van het Produktschap Aardappelen, dat men in Nederland het areaal moest inkrimpen, maar dat dit juist een noodzaak is voor de andere E.E.G.-landen. Destijds was men ook van oordeel, dat 5 miljoen varkens in ons land te veel zou zijn, maar nu hebben we er 12 miljoen. Met de aardappelen zijn we als expor terend land heus nog niet uit de markt gedrukt. We hebben voorts via Cebeco een be langrijke verwerkende industrie, die zo'n 100.000 ton aardappelen aankan. Willen de aardappeltelers hun positie niet kapot laten gaan, dan moet men zich op die 2 peilers richten, t.w. a. verwerking, B. export. afstand tot de centrale sorteerplaats niet te maken. Tot 2 juni a.s. is er een mogelijkheid tot definitieve opgave voor 1972. In deze regio liggen zo'n 200.000 ton aard appelen. De voorschotregeling is zo gedacht, dat men een voorschot krijgt voor de levering voor 1 juni, een 2e voor 1 april en daarna de eindafrekening. Er kwam ook een vraag of in die pool eveneens de vroege aardappelen opge nomen kunnen worden, hetgeen beves tigend werd beantwoord. Voor een deel worden er door Cebeco ook al vroege aardappelen gekocht. In het algemeen geldt dat trouwens voor alle rassen, als men er als organisatie, dus als leden maar op kan verdienen. Als bezwaar werd in deze open discussie aangevoerd, dat hiermee toch een verdere afbraak van de Thoolse vei lingen in het verschiet ligt, waarbij men toch ook met boerenkapitaal van doen heeft. Van Cebeco zijde werd dat niet ontkend, maar men kan moeilijk krui melend te werk gaan. De nieuwe opzet dient radicaal te zijn. Het ging er im mers ook om wat het meest gunstige is en vervolgens hoe dat centraal punt ter beschikking staat. In Steenbergen moet thans een lage huur worden betaald. Tenslotte was er ook nog een vraag of men ook later nog kan deelnemen als aandeelhouder, maar dat blijkt van ver schillende factoren afhankelijk te zijn. Het kan dan ook een inkopen moeten zijn. De heer J.C. Kooijman concludeerde op het eind van de geanimeerde discussie, dat het een open gesprek was geweest, dat er bij alle voor sommigen wellicht nog aanklevende bezwaren toch bepaald niet zoveel andere wegen over blijven, wil men boer blijven en nog wat pogen te bereiken. Als dat inderdaad het geval is, waarvan spreker toch wel overtuigd was, dan is het ook zeer aan bevelenswaardig zich gezamelijk zo sterk mogelijk te maken. Destijds hebben de veilingen kunnen bewijzen, wat die gezamelijke vuist vermag. Laat men het thans doen in de nieuwe stijl. Van directie-zijde was er tenslotte de mededeling, dat principe-inschrijving tot aandeelhouder van de nieuwe b.v. direct mogelijk was. Ook in andere regio worden deze bijeenkomsten gehouden. Aardappel-afzet nieuwe stijl in de telersbelangstciling. Sint Philipslandse raad had kritiek op vuilnisophaaldienstpu blicaties. Sint-Annalandse veilingleden bezorgd over veilingtoekomst Weer een gaande, maar ook weer een komende predikant. Terug van zendingsmissie Een waterig schuttersjubüeum Een winderige wielerronde met Keetie toch eerste Een waterige en winderige muziekavond Jan Overeenkam...laten we het maar eens anders doen. Sterkte bij de examens, want; DE GELUKKIGSTE MENS IS HU, DIE ZIJN WERK MET PLEZIER DOET. dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Of men moet z'n areaal willen halveren, maar dat brengt weer zoveel meer andere moeilijkheden mee. Directeur Silvis noemde overigens een gedeelte lijke inbreng van het aardappelareaal in de telersorganisatie in feite toch ook maar boerenbedrog. Echter wil hij wel toegeven, dat met 25% van het totale aardappelkwantum nog geen minimumprijs is te stellen, maar wanneer die 25% nog zoals nu in 5 X 50 of nog meer restjes uiteenvallen, dan loopt men elkaar zeker voor de voeten. Gesteld werd voorts dat er bij het ogen schijnlijk te veel. aan aardappelkilo's nog altijd te weinig kwaliteitsaard appelen zijn. De nieuwe wegen voor de aardappelteler zijn zich te bundelen als producent, zich collectief te richten op de verwerking en uiteraard op de consument. Bevestigend werd geantwoord op de vraag of men als centrale landelijke telersorganisatie inderdaad ook zou kunnen concurreren met de particuliere handel. Immers, wanneer dit doorgaat en zo verzekerde ir Prins, dit gaat door, dan is de sterkste concentratie van de aardappelhandel, die er tot dusver was, ontstaan. Vragen kwamen er ook: waarom levering op aandelen, hetgeen een aan passing bleek te zijn bij bestaande telersverenigingen. De sortering voor de telersvereniging Tholen, Sint- Philipsland en West Brabant zal plaats vinden in Steenbergen, waar een goede outillage aanwezig is en waar voorlopig wel een 40.000 ton kan worden ver werkt. Komt er meer dan is daar uitv breiding te overwegen, dan wel van elders in dit gebied bestaande outillage gebruik te maken. Dit alles doet echter niet af aan de prijs, want die wordt vast gesteld op de boerderij en heeft dus met Eefi schriftelijke vraag van het PVDA-raadslid C. den Braber over de vuilnisophaaldienst en een flinke iyst met ingekomen stukken hebben de gemeenteraad van Sint-Philipsland dinsdagavond langer bezig gehouden met de korte agenda dan eerst te verwachten was. Overigens was het allemaal binnen een half uur toch bekeken. In die tyd werd meegedeeld dat de heerG. van Velzen met ingang van 1 mei bij Koninkiyk Besluit voor zes jaar opnieuw is benoemd tot burgemeester van Sint Philipsland. De heer GJ. de Jager had het genoegen het oudste raadslid In jaren te zijn en namens de raad de burgemeester van harte te feliciteren met deze herbenoeming. „Je hoeft geen vreemdeling in Sint-Philipsland te zyn om te zien dat er in uw ambtsperiode in onze gemeente ontzaggeïyke veel ten goede is veranderd", aldus het ARP-raadslid De Jager. De heer Van Velzen dankte voor deze loffelyke woorden en hoopte op dezelfde voet voort te gaan. Hy zegde toe zich persooniyk voor de belangen van de gehele gemeente te bUjven inzetten. Een minder goede verandering is blijk baar de wijziging van de gemeen schappelijke in een gemeentelijke (Thoolse) vuilnisophaaldienst. Tot 1 januari van dit jaar was er een gemeenschappelijke vuilnisophaal dienst Tholen en Sint-Philipsland waarvan de zeven gemeenten op Tholen en Sint-Philipsland gebruik maakte. Na de herindeling van 1 juli 1971 besloot de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Tholen de gemeenschappelijk vuilnis ophaaldienst (evenals de Centrale Dienst Noord Zeeland per 1 januari 1973) op te heffen en er een gemeen telijke dienst van te maken. De gemeenteraad van Sint- Philpsland besloot van de Thoolse vuil nisophaaldienst per 1 januari gebruik te maken. Nu had raadslid C. den Braber (Partij Voor Algemene Belangen) voor de raadsvergadering van dinsdagavond Na een stormachtige Ronde van Sint-Maartensdijk nam Keetie Hage zaterdagmiddag rustig de bloemen en de over- winningskus van Hans van Akkeren in ontvangst. Voor verslag van deze wielerwedstrijd voor dames en amateurs, zie pagina 7. een schriftelijke vraag ingediend op welke wijze de bekendmakingen van de vuilnisophaaldienst gebeuren. Namens b en w gaf burgemeester G. van Velzen daarop het volgende ant woord;,,De wijzigingen in de regeling voor 't ophalen van huis- en grofvuil geschieden over het algemeen door het plaatsen van een advertentie in de Eendrachtbode. Gedurende de laatste tijd hebben zich echter moeilijkheden voorgedaan omdat een wijziging is aangebracht in 't ophalen van grofvuil hetgeen thans op de eerste woensdag van de maand geschiedt. Deze wijziging is aangebracht zonder dat het college van b en w hiervan op de hoogte was en zonder dat van gemeentewege hiervoor een advertentie in de Eendrachtbode was geplaatst. Kwalijker is het dat blijkbaar onder een bekendmaking van de gemeente Tholen ook de kern Sint-Philipsland -werd genoemd als gevolg waarvan het merendeel der bevolking van onze gemeente deze aankondiging niet heeft gelezen. Getracht is deze aankondiging tijdig te corrigeren toen het ook aan b en w bekend werd dat het hier niet ging om een individuele wijziging i.v.m. Koninginnedag maar om een blijvende wijziging. (Anders zijn we niet zo gauw op de tenen getrapt). De desbetreffende gemeente-opzichter, die met de regeling van de huisvuilop haaldienst iT belast, heeft getracht dit nog onder de aandacht van het publiek te brengen middels een mededeling in de rubriek plaatselijk nieuw van de Eendrachtbode, welke rubriek zeker door de inwoners van Sint Philipsland wordt gelezen. (Dit bleek ook later wel toen er verschillende inwoners naar aanleiding van het bericht belden hoe het nu precies zat). Door een overvloed van kopij verscheen echter de rubriek plaatselijk nieuws van Sint Philipsland niet in de bedoelde krant hetgeen de laatste tijd wel meer voorkomt. Middels 'n huis-aan-huiscirculaire is toen nog getracht het publiek hierop te wijzen. B en W streven er naar in de toekomst dergelijke misverstanden, die de bevolking overlast bezorgen, te voorkomen zo nodig door het uitgeven van een plaatselijk mededelingenblad aangezien gebleken is dat de informatie via een voorhe.en goed functionerend streekblad voor onze gemeente tot een minimum is gereduceerd", aldus burgemeester Van Velzen in zijn ant woord op de schriftelijke vraag van raadslid Den Braber. Hij voegde er nog aan toe dat de misverstanden ook financieel voor de gemeente nadelig waren doordat de auto voor het grofvuil later drie in plaats van één keer moest rijden vanwege de grote hoeveelheid. Verder werd er nieVover gediscussieerd. Evenals op 17 april van dit jaar wees de raad dinsdagavond opnieuw het verzoek van de heer C. Reijngoudt aan de Oostdijk af om een verhuiskostenbij- drage. Raadslid A. W. Berukens (CHU) was het niet duidelijk waarom het voerzoek opnieuw was ingediend. De burgemeester ook niet, want in de brief stond niets dat over de afwijzing van het le verzoek ging.In antwoord op de heer Beurkens zei de raadsvoorzitter nog, dat b en w er bij het aangaan van de huurovereenkomst door de heer Reijngoudt op gewezen hebben dat er van gemeentewege geen enkel on derhoud aan de krotwoning zou worden gespendeerd. Het verzoek om de verhuisbijdrage werd opnieuw afgewezen omdat de heer Reijngoudt in een huis is getrokken dat door de gemeente op grond van de krotverwer- vingsregeling is aangekocht. De oor spronkelijke bewoner, S.A.M. Vermaas, is reeds een ontruimingsbijdrage toegekend, wat voor een dergelijk huis maar één keer kan. Zo'n bijdrage van 1500 gulden was er wel voor A.M. Steijn die van de Zuiddijk naar de Deldensestraat verhuist en voor W. Quak die van de Oudepolder in een huis aan de Een- drachtstraat gaat wonen. Een rapport van de Oecologische kring inzake „het Deltaplan in het licht van de laatste ontwikkelingen" werden^oor kennisgeving aangenomen, evenals een kort verslag van de regionale bijeenkomst inzake de gewestvorming te Tholen en een beschikking van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen waarbij het raadsbesluit is ingewilligd voor toepassing van het artikel 55 quater der L.O. wet 1920 voor 1972. Een samenvattend overzicht van de voortgang van de ontwikkeling van de organisatie van de hulpverlening in de regio Noord- en Midden-Zeeland werd voor kennisgeving aangenomen onder mededeling dat, nu het alarm nummer 0011 in de xegio Breda is ingesteld deze aangelegenheid voor Sint-Philipsland weinig zin meer heeft. Geen bezwaren werden er ingediend tegen dc wijziging van de Bezoldigings regeling gemeentesecretarissen en ontvangers- 1971. De raad ging ook akkoord met het voorstel van g.s. van Zeeland de wethouders met ingang van 1 januari 3348 i.p.v. 3120 gulden per jaar te geven. Het Groene Kruisbestuur vroeg om een aanvullende subsidie over 1971. Er was een nadelig saldo van ƒ4197,68 .wat met 2000 gulden voor de aanleg

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1