Cup com men taar Vosmeer ook Eendrachtcupwinnaarl972 Smerdiek blijft derde klasser Schuttersfestijn in Scherpenisse Streek-VVV kreeg nieuw bestuur Vosmeer en NOAD in pupillentoernooi Houd uw snelheid intoom! Wed vluchten Tholense Boys dwong na goede partij 120 minuten voetbal af WHS-toernooi £2L Boekennieuws Donderdag 25 mei 1972 EENDRACHTBODE Halve finale Veel kansen voor tegen 1. Vosmeeer4 2 2. Thol. Boys 9 4 3. W.H.S8 5 4. Smerdiek II7 6 5. S.P.S2 4 6. Stavenisse0 9 Tholense Boys kwam voor Strafschop Invaller scoorde Tuinieren zonder gif „Zuud Bevelandsch lief en leed" Bij uitreiking van de prijzen der Eendrachtbode-cup, waarbij met name aanvoerder Piet Etiënne van Vosmeer in het middelpunt kwam als beker veroveraar, werd een analyse gemaakt van dit gebeuren. Vele pluspunten konden met name door Stavenisse worden genoteerd. Anderzijds werd de vraag geopperd of men nu, na in de streek rond te zijn geweest, jaarlijks door moet gaan met dit gebeuren, dan wel de cup om de twee jaar of op andere manier aan de orde te stellen. Het werd uiteraard geheel aan bestuurders overgelaten en inmiddels is er in dat opzicht zelfs een voetbalfederatie op Tholen ontstaan. De nu zo'n zes jaar draaiende Een- drachtcup heeft, hoe kan het anders met welk gebeuren ook, vóór- en nadelen. Voordelen zijn een dag van goede ontspanning voor vele supporters. Voordelen zijn het bij elkaar brengen van die elftallen, waarover men altijd in de streek leest maar daarom in competitieverband nog geen directe ontmoetingen hebben. Dit zou dus het contact kunnen verbeteren. Voordelen zijn de propaganda voor het voetballen in de streek die er van uit kan gaan. Voordelen zijn de extra inkomsten, maar daarbij is het weer in belangrijkemate factor, voor de organiserende vereniging, zoals dat dit jaar voor een (arm onder de armen) verenigingen als Stavenisse 't geval was. De nadelen moeten we bij dit com mentaartje niet onthouden. Nadelen zijn het na een intensieve competitie, die amper of nog niet eenss is afgelopen, dat er van de spelers weer extra inspanning wordt gevraagd door op zo'n dag meerdere wedstrijden te moeten spelen en ook nog eens een zaterdag nadien, als men de finale bereikt, te zijn gebonden. Nadelen zijn - met name ook het bezwaar van de trainers en een aantal spelers - dat vanwege de wat derby achtige sfeer, ook al probeert iedere vereniging dat te voorkomen - de kansen op blessures of onaangenaamheden niet gering zijn. Nadelen zijn, dat men langs de lijn niet altijd de juiste proporties weet te on derkennen van het doel der Een- drachtcup. Nadelen zijn soms, dat men (zoals dit jaar Smerdiek I) nog niet eens is uitgevoetbald ten aanzien van de competitie. Alles overziende zou men kunnen concluderen, dat men het voor menige supporter jaarlijks zou moeten prolongeren, maar dat men het voor menige speler en soms ook voor bestuurders wat minder frequent zou moeten doen. Meen niet, dat dit alles bedoeld is als kritiek op de zaterdag afgewerkte Eendrachtcup. Deze 1972 ontmoetingen hebben voornamelijk het pré van deze nu zesjarige traditie getoond. Wel werd bij de prijsuitreiking de vraag opgeworpen of men, nu alle clubs een beurt in deze organisatie hebben gekregen, de bestuurders moeten gaan overwegen dit op dezelfde manier te gaan vervolgen, het misschien om de twee jaar op touw te zetten of moet het zo, dat men het ene jaar de junioren in hetzelfde verband laat samen komen en het andere jaar de senioren. Ook dat een een mogelijkheid van wellicht nog vele andere. Een andere vraag is of het inderdaad het meest plezierig is het te rouleren of dat de federatie vn de voetbalclubs het in handen gaat nemen. Uiteraard is dit laatste ook weer een zekere terugkerende belasting voor die bestuurders, terwijl men er in het andere geval maar éénmaal in de 6 jaar mee te maken heeft. Verder is er de overweging mogelijk of de baten ook moeten wisselen, dan wel via de federatiepot verdeeld moeten worden. Daarmee wordt dan voorkomen, dat een bepaalde club in een bepaald jaar door ongunstige weersomstandigheden op een financieel deblacle komt te staan. Zo kan men vele vragen opwerpen en vele mogelijkheden aanvoeren. Bij deze nuchtere constatering mag niet worden vergeten, dat de cup 1972 tot dit alles weinig reden gaf, want de pro's 1972 waren belangrijk meer dan de contra's. •Het is dan ook alleen maar ter over denking, dat hier het geheel wordt aangesneden. Degenen, die behoeften gevoelen hierop te reageren, krijgen de volle prik. Het laatste fluitsignaal van de Eendrachtcup 1972 klonk uit de mond van een tevreden E J. Joppe, voorzitter van' de Sportclub Stavenisse. Die verheugde toon klonk in de hai van Haestinge by de uitreiking van de pr^zen.Gunstig weer, sportieve wedstrijden en een fijn kasstuk voor de organiserende vereniging, zo concludeerde Joppe in zijn dankwoord tot alle medewerkers. Vosmeer kreeg de tweede Ecndrachtbodecup-beker voor het tweede jaar in bewaring. Maar de toch ook jaarlijks vervangende bokaal voor de driejarige wisselbeker prykt definitief in de Vosmeerse prjjzenkanst. Ditmaal kroop Vosmeer een en andermaal door het oog van de geluksnaald, maar wat de cup betreft staat vrouwe Fortuna werkelijk naast trainer Nefs en zijn mannen. Uiteraard zijn ook in de cup de punten beslissend. Opnieuw een zonnig Haestinge en opnieuw een goede belangstelling, vooral voor de tweede wedstrijd op deze zaterdag voor Pinksteren Om 4 uur trad Smerdiek II aan tegen WHS, nadat de reserves van de blauwen tijdens de cup donderdag de aanwezigen ook reeds hadden vermaakt met goed voetbal. Opnieuw bleek, dat men zich niet zo maar gewonnen zou geven, nu dan tegen het hoger geklasseerde WHS. Opnieuw moest het eerste elftal van Smerdiek verstek laten gaan vanwege een voor haar veel belangrijker en tot gunstig resultaat geleide competitiebe slissing. Met grote inzet begon het Smerdieks reserve elftal de strijd aan te binden tegen een WHS, dat vooral in de achterste linie van mening was, dat het wel los zou lopen. Maar dan rekende men buiten de waard van het vlot opererend Smerdieks elftal, dat in Sjaak Moerland en Kees van 't Hof vlotte kan- senprofiteerders had. Men name werd dat tot twee maaal toe Piet Mosselman, toen hij te lauw op Wim Fase terugspeelde, noodlottig en nadat eerst uit een goede lob een Smerdieks In tie laatste competitiewedstryd tegen NOAD '32 heeft Smerdiek zich door een 0 - 2 overwinning in de derde klas weten te handhaven. Krabbendijke en Slceuwijk degraderen. Smerdiek maakte zaterdagmiddag in Wyk en Aalburg vier doelpunten, maar twee werden er door de scheidsrechter afgekeurd. Voor rust maakte Kees van den Hoek een geldige goal, in de tweede helft Ko Stoutjesdijk. Deze belangrijke wedstrijd betekende voor Smerdiek handhaving in de derde klas van het district Zuid I KNVB-zaterdagvoetbal. Voor Kees v.d. Hoek was het een afscheid van het eerste elftal. De hoofdonderwijzer uit Stavenisse heeft het te druk om steeds de trainingen te bezoeken, terwijl de Ieeftyd voor de snelheid toch ook een rol speelt. Hij blijft wel in het tweede elftal ontspanning zoeken. Kees v.d. Hoek voetbalt al vanaf zijn veertiende, dus nu 21 jaar in Smerdiek, waarvan heel lang in het eerste elftal, ook als aanvoerder. Mogelijk organiseert het bestuur voor hem nog een speciale afscheidswedstrijd, maar zaterdag maakte hij zijn laatste doelpunt in de nog goed geëindigde competitie 1971 -1972 van het eerste elftal. In Wijk en Aalburg startte Smerdiek fel. Men was veel in de aanval, terwijl NOAD bijna niet aan de bal kwam. Nadat Wim Scherpenisse al een keer een mooie kans niet benutte (hij lepelde over) had na twintig minuten spelen een snelle aanval op links wel resultaat. Ko Stoutjesdijk gaf een voorzet die Kees v.d. Hoek met een vliegend schot afrondde: 0 -1. In het rustsignaal viel er nog een doelpunt, dat de scheidsrechter niet honoreerde omdat hij net floot. Ko Stoutjesdijk was toen alleen door de NOAD-verdediging gegaan, maar het bleek voor niets geweest te zijn. Overigens had de scheidsrechter al 3lA minuut langer laten spelen vanwege oponthoud door blessures. In de eerste helft was er één gevaarlijke aanval van NOAD, waarbij de bal door een Smerdiekse verdediger tegen de paal werd geschoten. Na rust schiep het aanvallend spelend Smerdiek zich ook weer vele kansen. Men had tijdens de thee vernomen dat ook Sleeuwijk met 1 - 0 voor stond, zodat er voor het veilig stellen van de winst nog een doelpunt bij moest komen. De inzet en de kansen waren er: onderkant lat eruit, via de paal eruit, hard schot van Huib Knuist (keeper stond precies goed), Huib Knuist alleen voor keeper (schot te zacht). Toen de bal wel in het net verdween,werd het doelpunt afgekeurd wegens praten. Bij een voorzet van Wim Scherpenisse, riep Dick Soomers namelijk „los". Ko Stoutjesdijk schoot de voorzet ondanks die aanwijzing toch in goal, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt af. Vlak voor tijd maakte Ko Stoutjesdijk Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de schietvereniging Prinses Juliana te Scherpenisse wordt er zaterdag op de schietbaan in Gorishoek een provinciale wedstrijd gehouden voor korpsen, personele en vrije baan op 100 meter. Burgemeester j.E. van Boeyen zal om 9 uur al het eerste schot lossen.By deze Zeeuwse schietwedstryd zal voor de eerste keer de cup van het 9e district van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie (KNSA) verschoten worden. Uit onze streek zullen behalve de schutters uit Scherpenisse, ook de schietverenigingen van Tholen en Poortvliet meedoen.De wedstryden duren van negen tot ongeveer zes uur 's avonds.Om half acht Is de prysuitreiklng In hotel de Gouden Leeuw te Scherpenisse,waarby vermoedeiyk wethouder CJ.Moerland aanwezig zal zyn.Er zijn o.a. medailles van H.M. de Koningin en de Commissaris der Koningin- in Zeeland. Aan de feestelijke wedstrijd is ook een loterij verbonden, waarvan de trekking waarschijnlyk door oud-burgemeester D.C. Bouwensc zal gebeuren. wel een geldig doelpunt, waardoor de eindstand op 0 - 2 kwam. NOAD was in die tweede helft nog gevaarlijk met een schot in de bovenhoek van het Smer diekse doel, maar die werd door Jos van Splunter goed gepakt. De overwinning is zaterdagmiddag eigenlijk geen ogenblik in gevaar geweest. Alleen had Smerdiek wat pech bij het afwerken van de kansen. Krabbendijke degradeerde als eerste met 16 punten door een 3 - 1 nederlaag tegen Nivo Sparta, terwijl Sleeuwijk met 18 punten naar de vierde klas terug keert door een 1 - 1 gelijkspel tegen Roda Boys. Smerdiek behaalde in 22 wedstrijden 19 punten en heeft met 31-46 een ongunstig doelcijfer door verschillende grote nederlagen. Niet temin komen er in de competitie 1972 - 1973 twee streekclubs in de derde klasse uit: Smerdiek en het pas gepromoveerde WHS uit Sint- Annaland. De eindstand in de derde klas ziet er als volgt uit: Good Luck Nivo Sparta Rillandia PTT-Breda Hoek Tern. Boys Roda Boys NOAD '32 Dinteloord Smerdiek Sleeuwijk Krabbendijke Nieuwdorp (4B) en BVC (4A) een beslissingswedstrijd gespeeld om de derde degradatieplaats in deze twee vierde klassen. BVC won met 2-1, zodat kampioen Tholense Boys in de nieuwe competitie Nieuwdorp niet als tegenstander zal krijgen. In de 2e klasse van de afdeling werd tussen Zwaluwse Boys 2 uit 2A, waarin SPS en WHS 2 uitkwamen) en Olympia 2 een beslissingswedstrijd gespeeld om een plaats in de reserve eerste klasse. Zwaluwse Boys won met 2-1, zodat die in dé nieuwe competitie o.a. tegen Smerdiek 2 zullen moeten voetballen. Vosmeer speelde vriendschappelijk in Axel. Op Tweede Pinksterdag won het eerste elftal met 1 - 2 rust 1 t 0, doelpunten Wim van Duke, Hans Vaders), het tweede verloor met 3 - 1 (rust 3 - 0, doelpunt Wim de Leeuw). Vosmeer 2 bood toch beter tegenstand dan de uitslag tegen de Axelse reserves (die drie klassen hoger spelen) doet vermoeden. Axel benutte echter beter de kansen. Vijf minuten voor het einde redde Vosmeer 2 met een strafschop de eer. 22 12 8 2 32 34—11 22 14 3 5 31 50—29 22 10 4 8 24 51—42 22 8 6 8 22 30—29 22 7 7 8 21 26—21 22 7 7 8 21 23—35 22 6 8 8 20 25—23 22 6 8 8 20 19—24 22 6 8 8 20 34—36 22 7 5 10 19 3146 22 5 8 9 18 20—27 22 5 6 11 16 2646 klas werd er tussen doelpunt was gemaakt, was de Smerdiekse voorsprong binnen het half uur tot 2O vergroot. Wel kwamen er ook WHS kansen, maar toch niet meer dan voor Smerdiek in die eerste periode en Han Vroegop bleek wel nuttige middenvelder te zijn, maar voor het bekwaam door Jan Giljam verdedigde doel niet op dreef. Eerst moest Theo Moerland er na een vlotte combinatie weer aan te pas komen om de voorsprong tot 2-1 te verkleinen. Het deed Smerdiek II niks en aanvoerder Kloet zag menig maal volop kans tot ingrijpen en al kreeg het WHS middenveld wat meer vat op het spel, de Smerdiekse uitvallen bleven gevaarlijk. Toen Kees van 't Hof dan ook bij een aanval alleen Piet Mosselman nog op zich zag afkomen, wist hij deze laatste WHS verdediger gemakkelijk te omspelen en vrij voor Wim Fase de zaak voortreffelijk af te ronden en het tegen de verwachting in en tot grote vreugde van de Smerdiekse supporters 31 voorsprong, ook de ruststand. In de tweedehelft was er met Henk Dijkema voor Piet Mosselman niet alleen een beter ingrijpende WHS defensie, maar schakelde men over op een grotere versnelling, terwijl de Smerdiekse reserves in de eerste 3 kwartier duidelijk te veel van hun krachten hadden gevergd. Naarmate de wedstrijd vordere doofde het Smer- doekse vuur en kwam WHS via snelle combinaties tot een 35 eindstand, waarbij Theo Moerland ook alle 4 dc doelpunten na rust voor zijn rekening nam en Jan Giljam nog vele malen voortreffelijk keerde. De cupfinale om 6 uur en duurde tot de bal nog nauwelijks (zeker voor de doelverdedigers) te zien was. Deze cup heeft alleen geen strafschoppen op zijn geweten gekregen, maar voor de rest was er alles wat voetbal boeiend kan maken. Het gehavend Vosmeer-elftal, waarbij ook tweede elftalspelers Ko Hommel en Rien Hommel moesten opereren kwam tegenover 'n volwaardig t holense boyselftal, dat niet zelden met groter snelhied dan de tegenstander opereerde, maar menigmaal ook te gehaast met de geschapen kansen omsprong. Vosmeer kreeg trouwens al spoedig een morele steun,toen Jan Verreijen op links doorgebroken via de paal-lat kruising 'n weer echt Jan-doel fabriceerde. Ook daarna kwam men vaker voor het Thoolse doel dan de Vosmeer-veste werd belaagd, maar het ging Ko Hommel niet snel genoeg meer af om de toen mogelijke voorsprong te vergroten. Steeds beter kreeg de Thoolse defensie vat op het wat trage Vosmeerse aanvalsspel, waarbij vooral Nieuwkoop fors en groot boven allen de hoge ballen wist te keren. Jan Verreijen kreeg een Thoolse klit en Marius van Houdt zag men evenals Kousemaker niet zelden als goede opbouwers en als de beste Thoolse spelers opereren. De gelijkmaker liet niet lang op zich ■vachten. Toen een Thoolse corner ook •Ueuwkoop, naar voren bracht,! hij na ;en paar inschieters, die de Vosmeerse defensie nog wel keerde de gelijkmaker intikken. Lange tijd bleef het scorebord daarna ongewijzigd, want ook de rust ging met de 11 stand voorbij. In die periode wist Tholense Boys menigmaal meer gevaar te stichten dan de Vosmeerders, waar Wim Heijboer geen gemakkelijke taak had met niet zo veel meer dan directe steun van aanvoerder Piet Etienne. Bij een aanval op links wist Jan van de Vlies zich vrij te maken en gaf een voorzet op maat, toen Wim Heijboer al op de grond geslagen lag. Kees van de Velde, ook één van de Tholens goede inzetters profiteerde feilloos met een kopbal en Daan Vaders was kansloos: 12. Naarmate de cupfinale zich meer naar het einde spoedde, meenden de supporters uit de gehele streek.dat Tholense Boys dit keer best eens naar de beker zou kunnen grijpen. Het kwam anders uit. Bij een Vosmeerse aanval constateerde een dichtbij staande scheidsrechter, dat een Thoolse verdediger,die overigens wel met de rug naar hem was gekeerd, een handsbal. We nemen het onmiddelijk aan, maar in die spelsituatie kon het beslist geen opzettelijk handsgeval zijn geweest. Niettemin heeft een arbiter het recht tot fluiten en zelf tot het op de spanningsvolle stip te leggen van de bal. Ook dat gebeurdeWim Heijboer voltrok het Thoolse vonnis: 22. Daarna had Cor van Houdt nog een ongelooflijk vrije kopbaldoelpuntkans, maar het kwam er niet uit en in de normale speelhelft bleef het 22. Een verlening was nodig en in die periode toonde Vosmeer wel duidelijk zijn routine. De vermoeidheid ging overal een rol spelen en dat maakte nvertredingskansen groter. Ko Hommel had opnieuw de De voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland heeft een aan trekkelijk nederlaagtoernooi georganiseerd, waaraan eilan- delijke en provinciale topclubs meedoen. Op zaterdag 27 mei a.s. komen eerst de Rotterdamse politiemannen voetballen: WHS - Hermandad. Op 3 juni komt tweede klasser Arnemuiden op bezoek, waarna er tot 22 juli een terreinpauze is. Op het herstelde veld kan dan de wedstrijd WHS - Vosmeer worden gespeeld. Op 29 juli komt Rillandia,op 5 augustus tweede klasser De Meeuwen uit Zoutelande, op 12 augustus Smerdiek en op 19 augustus Tholense Boys. kans Vosmeer weer tot het gebruikelijke cup-einde te brengen, maar het mocht deze middag niet voor de eertijds snelle en ook onherroepelijke afwerker. Daarentegen kon een andere cupzege beroemen,toen hij gedekt de bal op zich afkomen en beheerst intikte. Het pleit was beslecht zelfs al moest men nog wisselen in de verlenging en al waren de Thoolse kansen nog het meest reeël, zeker toen Jan van de Vlies binnen de bekende lijnen onderuit werd gehaald. Een tweede strafschop bij dit duel werd aan de lijn (en daarbinneri) verwacht, maar bleef uit. Daarmee waren ook de na 't eind signaal te nemen penalties weggewuifd, wan t Vosmeer gaf geen krimp meer en bleef de 32 op zijn naam houden. Daarom een felicitatie voor de cup- winnaar.niet minder voor nummer2, dat zich goed weerde, ook al zijn er voor vierde klasse mogelijkheden nog wel enkele wijzigingen noodzakelijk- Zoals reeds opgemerkt had Joppe het laatste woord. Hij deelde met plezier de prijzen uit in een alleen nog door wat bestuurders en enkele spelers gevulde Haestinge hal. De wisselbeker werd via de Eendrachtbode-uitgevers uitgereikt aan de maker van het winnende doelpunt Rien Hommel. Toch was er opnieuw volop reden om met voldoening op deze ontmoetingen terug te zien misschien wat minder uit het oogpunt van de spelers, dan zeker voor wat een groot aantal supporters betreft. Zij hebben op zonnige dagen in een mooie omgeving aardige vrije tijdsbesteding beleefd. Daarom moet men ook voor de toekomst meerdere facetten tegen elkaar blijven afwegen. Een werkcomité van het Streek-VW heeft gepoogd .een nieuwe basis te vinden voor meerdere aktiviteiten door deze organisatie. Het eiland Tholen kent weliswaar al enige jaren een streek- VVV, maar de aktiviteiten daarvan, al thans naar buiten, zyn niet altyd duide lijk geworden. Wel kwam men tot ge wenste informatie en dat gebeurde dan veelal via de secretarie, men kwam ook tot vervaardiging van een folder, die menige vreemdeling wat meer kennis over de streek bybracht, maar vooral vanwege andere werkzaamheden der functionarissen moest de aktiviteit zich beperken. Het werkcomité meende dat nu via een nieuwe ledenwerving duidelijk moest worden, wie bereid was en voorts dat met een nieuw bestuur moest worden gepoogd vooral wat belanghebbenden binnen de gelederen te krygen en daar door de kans op omvangrijker aktivitei ten. Op 16 mei werd in het Holland Huis te Scherpenisse een algemene vergadering gehouden. Als woordvoerder van het werkcomité opende de heer M. C. Hage de bijeenkomst, die onder meer ook de directeur van het VVV Zeeland, de heer De Regt kon begroeten. De opkomst was in vergelijking met het aantal ver. zonden uitnodigingen gering. De heer Hage gaf een uiteenzetting van de werkzaam heden die het comité tot dusverhad verricht, vooral bestaande uit het werven van nieuwe informatie adressen en leden. Gebleken is dat de Raiffeisenbanken in de verschil lende woonkernen, die zich toch al belasten met reisbemiddeling ook be reid zijn tot het verstrekken van VVV informatie eiland Tholen aan de toeris ten. Verder is een advertentie geplaatst tot verkrijging van adressen van kamer- of woningverhuurderss. Daarop is wel positief gereageerd. Hierna wordt overgegaan tot bestuurs verkiezing, waarbij werden benoemd: J. Priem te Poortvliet (Breda) voorzitter; J. Bakker van Camping De Muye te Sint-Maartensdijk; P. W. Priem te Sint- Maartensdijk; C. v. d. Valk te Poort vliet; J. Versluijs te Scherpenisse; M. Moerland te Stavenisse; A. Munter te Scherpenisse. Door de heer De Regt werd nog een uit eenzetting gegeven over de werkwijze van de VVV, bestaande uit drie hoofd taken: informatief, propagandistisch en een ontwikkelingstaak. Het nieuwe bestuur zal moeten pogen de vereniging tot bloei te brengen met bovenstaande basisdoelcinden voor Wedvlucht van de Reisduif te St.- Philipsiand vanaf Compiegne. In concours waren 329 duiven. Ze werden met een Noordoostenwind gelost om 7.20 uur. De snelheid van van de eerste duif was 1216.43 m/m. Aankomst 10.56.53 uur. De snelheid van de laatste duif was 1049.40 m/m. Aankomst 11.29.56 uur. M.Geuze 1,12 en 108; C. Verwijs; 2,6.10.22,42,62.69.91.99 en 106; A. Faasse; 3,14.25.29,34,46,53,68.73.en 95; Joh. Quist; 4,5,45,84 en 92; J.C. Verwijs; 7,26,55, en 90; F. den Braber; 8; J. Verwijs& Zn. 9,11,23,33,41,59.64,66,76,81 en 82; W. v. Dommelen; 13,21,102 en 105; W. Necle; 15,36,50.78.88.93.97,98 en 103; A. Verwijs; 16,28,30,47,56 en 74; M.v.d.Est; 17,63.79.86 en 104; Gebr. Fonteijne 18,19,75 en 85; L. Vermeij Zn. 20,24,32,54,61,65,71,72,77,89,96,109 en 110; J. Zuidweg; 27,37,43 en 100; Iz. Reijngoudt 31 en 40; H. Kaashoek 35,48,58 en 107; Kr. Reijngoudt 38.44.83.87 en 94; Th. Bakker 39,49,60 en 101; M. Fonteijne 51,52 en 57; L. Reijngoudt 67; A.v.d.Est; 70 en 80. De Trouwe Duif te Tholeh hi^ld een wedvlucht van uit COMPIjEGNE. Afstand; 255 km. In concours 215 duiven. Los; 7.20. De eerste duif had een snelheid van 1234,30 m per minuut. Joh. Hol; 1—16—58; P. Laban; 2—13— 1967ovl; J. Praat; 33152 6568; M. Taselaar; 4434671; J. Kegge; 58214445: G. Mulders; 626283861: L.v.d. Kleyn Jz.;73461 ;J. Pollie; 9—72; L.Laban;101122404755; L.v.d.Hoofd; 12; M. Moelikker;14 1736; C. Moeliker; 15; A.Laban Zn.; 1827496370: Joh. Deurloo:2041; L.v.d.Kleyn sng; 23 48—53—57—69; B.W. Schot; 24—66; Jac. van Dijke ;252930ov2-ov3; M.Sakko;32—64;G.de Kok; 33—56; M.J. Laban; 3550; C. van Luyk Zn; 37; B.Polderman: 3960; J. de Bie: 42; L. Jansen; 54-59; L. Hage: 62;. De Zwaluw te St. Maartensdijk hield een wedvlucht van uit Dourdan. Af stand; 367 km. In concours 144 duiven. Los; 6.45. Dc eerste duif had een snelheid van 1486,23 m per minuut. A. Zwagenmaker; 1; P. van Beveren: 221; I. Kwaak:34531; C. van Gorsel: 616; A. Scherpenisse: 7 1326354042; Joh. v.d. Hoek: 8925; G. Lindhout: 103645; C. Vermeulen: 11; D. Klaasse: 12; N.v.- d.Houten: 14222341; M. van 't Hof: 154448-ov; C. Andriesse; 17 18—19—27—37; L.A. Riedijk; 20—43; A.Bijl; 24—38; P. van Driel; 29—39— 47; J.M. van Beveren; 3246; J. Stoutjesdijk; 33; C. Priem; 34;. De Oud-Vossemeerse post duivenvereniging „De Zwaluw" hield zaterdag een concours vanuit Com- piègne over een afstand van 258 km. Er werd met een oostenwind gelost om 7.20 uur en de aankomst van de eerste duif was om 10.49.47 en van de laatste prijswinnende duif om 11.20.36. Er namen 247 duiven aan deel welke voor de volgende uitslag zorgden: P. de Wilde 1.2,7,21.23,30,33.38,58,66 J. Potappel 3,24,26,29,67. Iz. Berkey 4,5,9,11,31,46. M. Lindhoud 6,28, 34, 40. 64. D. Polderman 8, 16, 22, 32, 56. 61, 74, 79. G. Hoek 10, 42. 48. 83. 82. M. Spijer 12, 15, 35, 50, 54, 76, en tweede overduif. W. Burgers 13, 14, 18. L. de Heer 17, 81. D. Havermans 19, 65, 73, 77. K. van Meer 25. J. Vaders 27, 39, 47, 49, 52, 72, 75, 80. R. Mosch 36, 41. L. Hoek 37, 59. P. Vaders 43, 51, 57, 69. J. Vroegop 44, 78. B. Quist 45. D. Vaders 53. M. Moerland 55 en eerste overduif. B. Poulisse 60. J. Voormeulen 62, 71. T. van Daalen 68. K. Boogaart 70. De voetbalvereniging Vosmeer uit Oud- Vossemeer en NOAD uit Sint- Philipsland hebben op Pinksterzaterdag meegedaan aan een pupillentoernooi van Val Aan in De Heen. Vosmeer A eindigde in zijn poule gelijk met het A- elftal van de organiserende vereniging, maar verloor de beslissingswedstrijd om de eerste plaats met 1 -0. Bij de B teams precies hetzelfde, maar hier won Vosmeer B na een beslissingswedstrijd van 2 - 2 met strafschoppen. Bij de A groep duurden de wedstrijden twee keer vijftien minuten, bij de B groep twee keer tien minuten, terwijl de beslissingswedstrijden in twee keer zeven en een halve minuut afgewerkt. De uitslagen waren: A.teams: Vosmeer - Moerstraten Val Aan - Vosmeer NOAD - Vosmeer Val Aan-NOAD Moerstraten - NOAD Val Aan - Moerstraten B teams: Val Aan - Vosmeer Vosmeer - NOAD Vosmeer - Moerstraten NOAD - Moerstraten Val Aan - NOAD Moerstraten - Val Aan werden 2—1 3—3 0—2 5—1 2—0 4—0 1—0 2—0 2—0 1—1 1—1 2—2 ogen. Dat hoeft niet een te hard van stapel lopen te zijn, want hardlopers, zo meende de heer De Regt, zijn vaak doodlopers. De nieuwe voorzitter bracht het werk comité dank voor de genomen initiatie ven en de aanwezigen voor hun getoon de belangstelling en meeleven. Hij was van oordeel, dat een streek VVV, op Tholen nu al een belangrijke taak heeft en dat voor de toekomst nog meer l krijgt. Hij was van oordeel, dat het bestuur graag van de toezegging door het werkcomité gebruik zal maken voor de op-en uitbouw van de eerste tijd. Be sloten werd dan ook om op 29 mei weer een gecombineerde vergadering te hou- een. 0—2 3—1 1—1 1—2 2—1 De nu emeritus hoogleraar in de tuin en landschapsarchitectuur Alwin Seifert heeft niet alleen als landschapsarchitect een grote bekendheid gekregen, maar vooral door zijn beroemde,,tuin zonder gif'. Het laatste was niet in een hand omdraai voor elkaar. Hij heeft er 40 jaar over gedaan. Maar toen ook werd zijn „tuin zonder gif' wel eens als de hof van Eden gekwalificeerd. In zijn tuin zonder gif komt geen schadelijk insect en geen ziekte voor. De voeder- en voedingsgewassen zijn uit zichzelf geneeskrachtige planten. Bij n.v. Hollandia te Baarn is een paperback verschenen, waarin Alwin Seifert over de door hemzelf opgedane ervaring en resultaten vertelt. Hij introduceert de kunst om een nieuw soort compost te maken, welke als richtsnoer voor de cultuur en waardevermeerdering van alle organische meststoffen kan gelden. Men leert hoe men de zo verkregen meststoffen moet gebruiken om bij dc groente- en fruitteelt, in de boom - kwekerij en op het boerenbedrijf in het algemeen een natuurlijk oppervlak te krijgen van de grond, die zo gezond is, dat het tuinieren zonder grf mogelijk wordt, waarbij een constante opbrengst van hoge kwaliteit verzekerd is. In de 176 pagina's.voorzieh van 14 illustraties wordt veel wetenswaardigs over tuinieren zonder gif verteld. Het 3e klas. NOAD - Smerdiek Nivo Sparta - Krabbendijke Sleeuwijk - Roda Boys 4e klas Nieuwdorp - BVC 2e klas afdeling Zwaluwse Boys 2 - Olympia 2 Junioren NOAD 3-WHS 4 3—1 WHS 5 - NOAD 4 12 0 Stavenisse A - WHS 0-10 WHS B - Smerdiek 0—5 boekje kost ingenaaid 12,90 en zal ook zijn weg vinden naar menige eigenaar van een volkstuintje om de natuur opnieuw te doen zegevieren. Eveneens van de voormalig hoofd onderwijzer D.A. Poldermans is bij drukkerij G.W. den Boer te Middelburg een tweede druk uitgekomen van de tweede bundel Zeeuwse Schetsen: „Zuud Bevelandsch lief en leed". Daarvan is o.a. ook ..Om dc Verkesblaeze" een hele bekende. Maar meer dan die alleen. Het verhaal van Mientje, van Maerten, van Joos. die voe Sinterklaos speelt, van Kee d'r dag van leed. het verhaal ook „Voe 't leste eluud" en „De halant van Mine. Eerlik is ...eerlik of „De Koenkelpot". Ook deze herdruk bij de boekhandel verkrijgbaar a ƒ6,35.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 7