Thoolse gemeenteraad neemt brieven aktiegroep en VMZ voor kennisgeving aan TBC-onderzoek voor alle Tholenaren vanaf 15 jaar Ruimte maken op Smerdiekse Haven Dokter Kugel neemt afscheid van het Thoolse Rode Kruis Mevr. Kaland opent Sint- Maartenshof Oosterschelde-zorg Thoolse Dagen met Swiebertje Zweefvliegen Rolschaat- senshow Sluit Oosterschelde gauw af DEZE WEEK 28e Jaargang no. 27 Donderdag 18 mei 1972 Gevoel van onbehagen Gevaren Deskundigen van wereldfaam Vertraging ongewenst Uniek milieu Raadslid A. J. Smits bedankte Mei koel en nat koren in 't vat A. J. Smits (SGP) Stavenisse Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 7,00 per haltjaar. per post 8,50- Losse nummers 30 cent Sluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0,18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3,00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer In Handelingen 2 1 lezen we dat allen tezamen bijeen waren, toen de dag van het Pinksterfeest was aangebroken. Het werd feest en daarom waren allen bijeen. Dat vertelt de verslaggever als inleiding tot zijn artikel over het Pinkstergebeuren. Dat is wel anders dan tegenwoordig. Er is geen enkel feest meer te vinden of te organiseren, dat we met zijn allen willen vieren. Ja maar, wacht eens even, zo horen we meteen als commentaar. Met die allen bedoelt de verslaggever heus niet alle inwoners van Jeruzalem, maar alle christenen, nee nog veel orthodoxer uitgedrukt; alle gelovigen en om dan heel precies te zijn; alle gelovigen in de Heere Jezus Christus. Kijk zo wil die commentator er met deze reservering mee bedoelen; dan vallen er heel wat af. Dan vallen er af de mensen, die nooit naar de kerk gaan of die nooit bidden of die nooit dit_ en die nooit dat. En een ander zegt weer: ja, maar met dat feest werd heel iets anders bedoeld dan bijvoorbeeld een koninginnefeest. Bij Pinksteren ging het om het feest van het geloof. Allemaal best, maar wat zij er nu allemaal bij halen of daarvan af willen doen, zegt allemaal geen snars. Er staat dat allen bijeen waren. Alleen maar bekeerde mensen, zeggen we misschien in onze streek. Nee, zegt de mogelijke ooggetuige verslaggever'in de Bijbel allen. Boe zou men nu wel roepen, wanneer een ver slaggever zou zeggen, dat komende pinksteren in een kerk (welke?) allen samen zijn en die allen bekeerde mensen. Wat zouden we dan gaan schiften. Laten we voorbeelden maar achterwege laten. Maar die eerste Pinksterdag waren ze er wel allemaal. Bovendien eendrachtelijk. Ja, dat begrijpen we nog wel. Als we naar een feest gaan, 's morgens al vroeg, als de klok of de feesttonen schallen, dan is er gezamenlijke opgewektheid. Allen uitziende naar een blijde dag, naar het feestprogramma. Zo was het in elk geval met allen uit Handelingen 2. Ze zagen allen uit naar de Trooster. Ze meenden van elkaar dat die ander het nog intensiever deed. Dat is al een winstpunt. Stel dat we ieder ander komende pinksteren beter achten (uitnemender) dan onszelf. Ja werkelijk ieder! Dan kom je al veel meer tot de eendracht. Zeker, we weten ook wel, dat dit er niet alleen staat in de Han delingen 2. Er wordt nog veel meer verteld en dat hoort er ook bij. Maar dat had toch allemaal z'n beste basis in het gëzamenlijk, in het eensgezind bijeenzijn. Allen. Voor Pinksteren 1972 zou dat om te beginnen al voldoende zijn. De gemeenteraad van Tholen heeft zich dinsdagavond duidelijk uitgespoken voor een spoedige afsluiting van de Oosterschelde, waarbij vertraging als ongewenst wordt gezien.Brieven van de aktiegroep Oosterschelde Open en de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland(VMZ)werden voor kennisgeving aangenomen. De Thoolse gemeenteraad had dins dagavond niet zo heel veel moeite om het dagelijks bestuur te volgen in haar voorstel inzake de Oosterschelde- kwestie. Het college had in het pr-advies gesteld dat de veiligheid voorop moet staan en zolang niet is aangetoond dat ophoging van de dijken een gelijke beveiliging biedt als afsluiting, de Oosterscheldedam er zal moeten komen. Het college kwam tot deze uitspraak als gevolg van een verzoek van de aktiegroep „Oosterschelde open" om als Thoolse raad haar afkeuring te willen uitspreken over de plannen tot af sluiting van de Oosterschelde. Daarbij kwam dan ook nog het verzoek van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland om de Oosterschelde-afsluiting opnieuw tot een punt van bespreking te maken in het provinciaal bestuur. B en W wensten deze verzoeken voor kennisgeving aan te nemen,maar wilden zich wel scharen achter de motie van het provinciaal bestuur van 25 juni 1971 om na te gaan in hoeverre een betere coördinatie, concentratie en verdiepingen van de onderzoekingen nodig zijn. Uit de rond dit b en w voorstel en de verzoeken van de aktiegroep en VMZ gevoerde discussie bleek duidelijk de bezorgdheid van Tholen rond de thans nog open zeearm. Metingen en peilingen tonen immers aan, dat de situatie er na de afsluiting van Grevelingen en het Brouwen» havense Gat voor de Thoolse noord kust niet beter op is geworden.In tegendeel, verlegde e. ork-ëre eb en vloedstromingen,een verhoogd peil geven reden tot meerdere zorg dan tevoren. Niemand beter - al weet menig Zeeuw het evengoed - dan de Tholenaren zijn er mee bekend, welk een groot goed aan zuiverheid, aan natuurschoon, aan schelpdieren, aan vissen, aan zeegroen en groei, aan uniek schorren - en slikkengebied die open Oosterschelde de eeuwen door deze omgeving bracht. Dichting daarvan, het moeten missen van die eb en van die vloed gaat die Tholenaar meer dan wie ook aan het hart. Maar ook niemand beter - al weet menige andere Zeeuw 't evengoed-dan de Tholenaren kunnen getuigen van de verschrikking van het water, van het dood en verderf dat een open Oosterschelde in 1953 bracht. Men zou wel willen, maar kan nauwelijks aan andere mogelijkheden met betrekking tot een grotere veiligheid geloven dan aan afsluiting. Er is zelfs toenemende zorg, zo geen angst, niet in de laatste plaats bij de inwoners van Stavenisse over de nog noodzakelijk resterende periode tussen komende winters en de afsluiting. Er is 'n moeilijk te riskeren ander alternatief. Die Tholenaar weet evengoed als welk aktiegroeplid ook - en ook daaronder zijn er die februari 1953 beleefden en overleefden - dat ze tussen twee kwaden moeten kiezen. de Tholenaar kan zich nog heel goed de gevoelens van de bezwaarden tegen afsluiting indenken ook, want hij en zij is er zelf door bezwaard. Maar die Tholenaar kiest, ook weer blijkens de uitspraak van haar volksver tegenwoordiging voor de meest waarschijnlijke veiligheidszekerheid. In de hoop dat het milieunadeel kleiner zal zijn dan verwacht wordt, maar tegelijkertijd ook in de overtuiging, dat het die veiligheid thans vooral behoeft. Die Tholenaar hoopt voorts dat deskundigen in de nog resterende jaren voor afsluiting de veiligheidsvinger in het bijzonder aan de pols zullen houden, nu de ontwikkeling aantoont dat die zorg niet geheel of zelfs helemaal niet ongegrond is. Vrijdag 26 mei begint in Scherpenisse het bevolkingsonderzoek 1972 dat in alle woonkernen van de gemeente Tholen door de Stichting tot opsporing van tuberculoselijders in de provincie Noord-Brabant gehouden wordt. Elke Het slopersbedrijf Harry Gijzen uit Breda heeft maandag 'n begin gemaakt met het afbreken van de loods van de kunstmesthandel v/h Kooman Co. N.V. uit Rotterdam op de Haven in Sint-Maartensdijk. Ruim dertig jaar heeft het gebouw dienst gedaan, maar voor de realisering van het bestemmingsplan Kom moet de kunstmestloods nu wijken. Het gemeentebestuur had de erfpacht opgezegd. Op de plaats van de loods komt 'n parkeerterrein. Vlak naast het af te breken gebouw is de VéGé supermarkt in aanbouw. Het bestemmingsplan Kom voorziet ook in 'n volledige herstrating en beplanting van de Haven,maar dat zal vermoedelijk nog niet direct gebeuren. De Rotterdamse kunstmesthandel heeft een tijdelijke opslagplaats gevonden in de schuur van de heer Jac. Kwaak aan de Westvest te Sint Maartensdijk, waardoor vooral de kleine afnemers kunnen worden geholpen. Overigens wordt er wel naar een andere kunstmestloods uitgekeken. Behalve de suikerbieten,verdwijnt nu ook de kunstmestloods op de Smerdiekse Haven. Links is de weegbrug nog net zichtbaar, maar volgens het bestemmingsplan Kom zal die ook moeten verdwijnen. inwoner die op 1 januari 1972 15 jaar was, kan hieraan meedoen. De kosten ƒ2,50 per persoon, dienen contant betaald te worden. Voorheen werd het TBC-onderzoek op het eiland Tholen altijd uitgevoerd door Goutudo uit Gouda, maar nu heeft voor het eerst de Brabantse stichting een verzoek tot het Thoolse gemeentebe stuur gericht. B en W hebben hun medewerking toegezegd en zullen binnenkort de oproepkaarten versturen. Overdag worden alle mannen boven de 65 jaar, alle getrouwde vrouwen en alle ongetrouwde vrouwen vanaf 30 jaar opgeroepen, 's Avonds de werkende mannen en werkende vrouwen van 15 tot en met 29 jaar. Het is van belang dat alle inwoners aan dit TBC-onderzoek meewerken. In verband met het maken van de röntgenfoto dient men geen metalen of ondoorzichtige voorwerpen te dragen. Bij de oproepkaarten wordt een toelichting gegeven. Als men niet aan het onderzoek kan meedoen, dient op de achterkant de reden te worden vermeld. De kaart dient dan bij de on derzoekplaats in uw woonkern of op het gemeentehuis te worden bezorgd. De onderzoektijden en plaatsen zijn: Scherpenisse, Holland Huis. vrijdag 26 mei; 14-16.30 en 17.30-20 uur. Sint Annaland, Dorpshuis. maandag 29 mei; 14-16.30 en 17.30-20 uur. dinsdag 30 mei; 11-12, 14-16.30, 17.30- 20 uur. Stavenisse, Dorpshuis woensdag 31 mei; 11-12, 14-16.30, 17.30 - 20 uur. Sint Maartensdijk, Haestinge donderdag 1 juni; 11-12, 14-16.30, 17.30-20 uur. vrijdag 2 juni; 11-12, 14-16.30; 17.30-20 uur. Poortvliet, Raadszaal. maandag 5 juni; 11-12, 14-16.30, 17.30- 20 uur. Oud Vossemeer, Wjjkgebouw maandag 19 "Juni; 14-16.30, 17.30-20 uur. dinsdag 20 juni; 11-12, 14-16.30, 17.30- 20 uur. Tholen, Verenigingsgebouw. woensdag 21 juni; 14-16.30, 17.30-20 uur. donderdag 22 juni; 11-12, 14- 16.30,17.30-20 uur. Wel schaarde de raad zich achter de motie van de Provinciale Staten van Zeeland waarin gedeputeerde staten gevraagd worden te bevorderen dat met spoed wordt bekeken in hoeverre 'n betere coördinatie,concentratie en verdiepingen van de onderzoekingen die verricht worden op waterstaattechnisch en milieuhygiënisch terrein met betrekking tot de afsluiting van de Oosterschelde noodzakelijk is. .Aanvankelijk voelde 't P.v.d.A.-raadslid M.AJ.van der Linde ervoor de motie van de VMZ gezien de milieu-aspecten te steunen, maar toen er een beslissing genomen moest worden, vond hij het te ver gaan een aantekening te vragen, tegen het voorstel van b en w te zijn. Tijdens de langdurige raadsverga dering, die van half acht tot half twaalf duurde, liet raadslid Van der Linde weten het oneens te zijn met de op merking van b en w dat de problematiek rondom de afsluiting van de Ooster- schelde in eerste instantie een zaak van de rijksoverheid is. „Tholen heeft zeker recht van spreken omdat het als eerste met de consequenties van de afsluiting te maken krijgt. Mijn persoonlijke mening is dat we de motie van de VMZ moeten steunen. Dat is zeker op zijn plaats gezien de nieuwe feiten over 't milieu, waarmee vroeger te weinig rekening is gehouden", aldus het P.v.d. A-raadslid. Mevr. M.J. Renes-van Geer (VVD) was het in vele opzichten met brieven van de aktiegroep Oosterschelde Open en de VMZ eens, maar toch bekroop haar het idee dat de schrijvers de ramp van 1953 niet persoonlijk meegemaakt hebben. Volgens haar betekent dijkverzwaring ook aantasting van het milieu, gezien de verhoging en verbr-ding waarbij soms huizen afgebroken moeten worden. Naar de amateurdijkgraven zeggen, weet je bovendien niet wat de bodem doet, terwijl ook het onderhoud van de verzwaarde dijken bij een open Oosterschelde niet uit 't oog mag worden verloren. „De aktiegroepen doen hun naam eer aan. Dikwijls bekruipt me een gevoel van onbehagen als, zoals onlangs gebeurde, een aktiegroep met een emmer rotte vis bij een uitgang van een vergaderzaal staat. De voorstanders van de afsluiting zouden daartegenover eens met een spandoek de straat moeten opgaan waarop het aantal slachtoffers van de ramp van 1953 is vermeld. Men zegt wel, dat de kinderen ons zullen ver wijten dat de Oosterschelde afgesloten is, maar als die zeearm dicht is hoop ik dat ze het over tien jaar nog kunnen vragen. We willen allemaal de Oosterschelde wel open houden, maar bij windkracht 7 is er al een verhoging van 70 cm. terwijl er ook verdiepingen van 10 tot 11 meter geconstateerd zijn. Om de mensen en 't land te beveiligen, zegt onze VVD-fractie; Oosterschelde dicht", aldus mevr. Renes. De heer J.I. Hollebrands zei dat volgens een rapport van twee waterstaatkundi- M.AJ. v.d. Linde (P.v.d.A). gen uit 1946 al bleek dat de dijken in Zeeland toen veel te laag waren. Hem was nu ook bekend dat blijkens recente peilingen van rijkswaterstaat de eb- stromen in het Keeten bij Stavenisse met 30% zijn toegenomen. Er zijn op uitgebreide schaal grind stortingen verricht, maar er zijn toch on toelaatbare uitschuringen geconstateerd die de kans van dijk- en oevervallen inhouden, aldus de heer Hollebrand. Zijn fractiegenoot L.J. Koopman vulde aan dat de dijken van de Oosterschelde steeds meer bedreigd worden doordat de dammen in de andere zeegaten al gelegd, zijn. Hij wees ook op de ver diepingen bij Stavenisse en het gevaar dat men maar blijft praten en praten over wel of niet afsluiten en straks verdrinkt. De dijken zijn volgens de heer Koopman nog net zo slecht als in 1953, maar ir. M.A. Geuze (CHU) noemde dat onwaar. Er zijn betonnen steunen aan de dijken, maar het probleem is dat de vooroevers geregeld afspoelen. Voor verbeteringen gaf het rijk volgens ir. Geuze al twee miljoen gulden uit en 't waterschap nog zo'n half miljoen.Tevoren had mevr. J.M.Deurloo- van Broekhoven al gevraagd om een rapport over de toestand van de vooroevers van de Thoolse dijken. Hoewel dit een aangelegenheid van het waterschap is, zegde burgemeester J.E. van Boeijen toe hiernaar te zullen informeren. De raadsvoorzitter moest mevr. Deurloo"? Ir. Geuze zei dat we de komende zes jaar steeds grotere risico's lopen doordat rijkswaterstaat eerst ervaring moest opdoen met het Brouwershavensegat voordat het grote gat van de Ooster schelde gedicht kon worden. „De gevaren kunnen wij niet zwaar genoeg nemen. Daar wordt veel te licht over gedacht. Dat hebben we ook bij onze buren in de Duitse Bocht bij Hamburg kunnen zien, hier 300 km. vandaan. Ik ben blij dat er nog eens goed over de afsluiting van de Oosterschelde gedacht wordt, maar we leven op drijfzand. Ondanks de bestortingen en zinkstukken loopt het toch geregeld uit de hand. Ik on derschat het milieu niet, maar bij de bevolking is toch veel misverstand over dit punt. Zo is er bijvoorbeeld pas bekend geworden dat er in de (afgesloten) Grevelingen nog nooit zoveel vis gezeten heeft als nu. We moeten doorstuderen op 'tjnilieu maar leefbaar blijven wil zeggen; droog blijven. De mensen van rijkswaterstaat zijn zeer kundig. Hun deskundigheid is zelfs van wereldfaam. Uit Japan tot aan Mexico toe worden adviezen gevraagd!! aldus ir. Geuze. De heer W.C. van Kempen (ARP) stelde de veiligheid ook volop vooraan, maar op milieugebied wilde hij toch ook waakzaam blijven. Hij dacht hierbij speciaal aan een eventuele comparti mentering van de Oosterschelde, waarbij het vuile deel juist bij Tholen zou komen. Dit achtte de heer Van Kempen niet direct bevordelijk i.v.m. de recreatie. Raadslid L. Kloet liet namens de meerderheid van zijn P.v.d.A.fractie weten het voorstel van b en w volledig te steunen. Vertraging bij de afsluiting van de Oosterschelde achtte hij ongewenst. De heer Van der Linde merkte nog op de ramp niet zo bewust meegemaakt te hebben als zijn collega-raadsleden, maar behoud van een goed milieu achtte hij toch zeer belangrijk. Daaraan voegde hij echter toe geen concessies aan de veiligheid te willen doen. Studie naar de gevolgen van de afsluiting voor De Thoolse Dagen worden dit jaar voor de zestiende maal gehouden en dat zal dan zijn op vrijdag 30 juni en op zaterdag 1 juli op het Pluimpotterrein te Scherpenisse. Het programma biedt ook ditmaal elck wat wils met op vrijdag de keuringen voor rundvee, schapen, en paarden, met zaterdagmorgen concours hippique en met 's middags onder meer het voor de jeugd optreden van Swiebertje. At- traktief zal die middag eveneens zijn een zweefvliegdemonstratie en een rol- schaatsenshow. Tegen genoemde data komen we op dat'programma nog wel uitvoeriger terug. het milieu vond de heer van der Linde wel nodig. De burgemeester constateerde dat hij daarmee dicht bij het standpunt van b en w was gekomen. Ook het college betreurt het dat een uniek stuk milieu gaat verdwijnen,maar de veiligheid is een primaire zaak. Wat de dijken betreft,wordt die volgens de raads voorzitter van week tot week strikt in de hand gehouden. Raadslid van der Linde wilde liever niet tegen het voorstel b en w stemmen, zodat de brieven de aktiegroep Oosterschelde Open van van' en de VMZ met algemene stemmen voor kennisgeving werden aangenomen. Mevr. Deurloo sprak tenslotte de hoop uit dat de technische studies ertoe mogen leiden dat de oester en mosselcultuur in zout water voor Zeeland behouden kunnen blijven, met vooropstelling van de veiligheid. Het was voor burgemeester J. E. van Boeijen duidelijk geen plezierige bezig heid om tijdens de dinsdagavond ge houden raadsvergadering mededeling te moeten doen van een aan hem als voor zitter van de gemeenteraad gericht schrijven, dat het s.g.p.-raadslid A. J. Smits had gemeend om gezondheids- en persoonlijke reden te moeten bedan ken. Al een vergadering of vier vijf heeft de heer Smits zich absent moeten melden. BurgemeesterVan Boeijen voeg de er aan toe, dat het de gehele raad, hoewel men het toch min of meer door die absentie heeft zien aankomen, bij zonder spijt. Men had als raad toch zeker die eerste periode gezamenlijk willen uitdienen, temeer omdat er dank zij de ervaring van de heer Smits als raadslid en wethouder van het vml. Stavenisse een uitstekende bijdrage werd geleverd tot de bestuurbaarheid en het beleid van de gemeente. Uiteraard moet zijn besluit worden ge ëerbiedigd en gebillijkt. We hopen dat hij nu dit raadslidmaatschap voor hem een overbelasting werd, hij andere din gen zal kunnen blijven doen en willen hem graag dank zeggen voor datgene wat hij voor de gemeente Tholen in de jammer genoeg te korte tijd heeft willen zijn en doen. HELDERE BETOOGTRANT Ir. M. A. Geuze wist zich de tolk van alle leden, toen hij verklaarde dat de raad van deze mededeling onder de in druk was, temeer omdat men nog be trekkelijk kort geleden startte in de nieuwe samenstelling en nu een lege plaats ontstaat. Bovendien, verklaarde ir. Geuze, heb ik persoonlijk genoten van de heldere betoogtrant van dhr. Na een negentienjarige medewerking, gaat dokter A.A.Kugel uit Poortvliet op 1 september a.s. met zjjn werk voor het Thoolse Rode Kruis stoppen. Gezien z(jn vele werkzaamheden buiten z(jn huisartsenpraktijk is h(j genoodzaakt het wat kalmer aan te doen. Eind 1953 werd dr. KugeL bestuurslid, waarna hy in 1954 dr. L. Helleman opvolgde als commandant van de Thoolse Rode Kruis colonne. Voordat hij zich terugtrekt, verzorgt dr. Kugel samen met zr. Slager nog de cursus voor Rode Kruis helpster en helper die op dinsdag 30 mei in het Groene Kruisgebouw te Sint Annaland begint. Op vrijdag 15 september neemt dr. Kugel vermoedelijk afscheid op de jaarlijkse contactavond in Haestinge te Sint-Maartensdijk. Op die bijeenkomst zullen tevens aan ruim 80 donors de Landsteiner penning voor vijf keer bloed geven worden uitgereikt. ook het op Zoom Waarschijnlijk zal dan Gezellentoneel uit Bergen optreden. Voor het bestuur van de afdeling Tholen van het Nederlandse Rode Kruis ligt er nu echter eerst de taak een opvolger voor dr. Kugel op te zoeken. pinksler-samcnzijn. Oosterschclde-zorg. Oosterschelde-dicht. Huren worden pittig. Wie tuiniert graag? Er komt tweede helft mei bevolkingsonderzoek Herbestrating 1972 aanbesteed onder Thoolse aannemers. Een politiejubileum. Kandidaat werd predikant. Mevr. Kaland gaat Sint-Maar- tenshof openen. Dokter Kugel gaat stoppen als colonnecommandant. Tweede Pinksterdag hengelen. Hoe de Eendrachtcup naar de finale rolde. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Mevr. M.J. Kaland - Suurland uit Middelburg zal vrijdagmiddag 2 juni om vier uur het bejaardenhuis Sint- Maartenshof aan de Bloemenlaan te Sint-Maartensdijk officieel openen. Zij is de vrouw van de voorzitter van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, de heer A.J. Kaland, is in Scherpenisse geboren, zodat het eiland Tholen voor haar geen onbekend gebied is. Voor de officiële opening houdt het algemeen bestuur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen 2^eeland nog een vergadering in Haestinge te Sint- Maartensdijk. Smits en deze bijzondere eigenschap zullen we in onze kring thans moeten missen. Overigens wenste dhr. Geuze zich namens de raad graag aan te sluiten bij de wensen van de voorzitter ten aanzien van de gezondheidstoestand van dhr. Smits. De heer A. J. Smits, 43 jaar, had in de raad van de voormalige gemeente Stavenisse zitting sinds 1962 tot aan de herindeling, waarvan de laatste periode als wethouder. In Stavenisse is hij ook bestuurslid van de s.g.p.-kies- vereniging en was daar destijds lijstaan voerder. Hij nam op de s.g.p.-kandi datenlijst voor de nieuwe gemeente Tholen de derde plaats in, wat ook met een een verkiesbare plaats was. De woorden van burgemeester Van Boeijen mogen en willen ook wij graag onderstrepen ten aanzien van de inten tie, waarmee de heer Smits zijn taak op vatte. Wordt aan de serieuze opvatting van geen der 17 raadsleden getwijfeld, •gebleken is, dat dhr. Smits het zelfs zo danig zwaar heeft opgenomen, dat het hem te veel is geworden. Hopenlijk mag hij, zij het dan wat verder afstaande, nog vele jaren in een weer goede ge zondheid 't besturen van het gebied, dat hem zeer na aan het hart ligt, blijven volgen. Voor wat hij tot dusver heeft willen doen is onze gemeenschap hem dank verschuldigd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1