Van waarde Vier mei Tholen en Sint-Philipsland vierden stralend Koninginnefeest Hoorzitting II Een beeld van de grote drukte tijdens de rommelmarkt op Koninginnedag in het stadje Tholen. DEZE WEEK '28e Jaargang no. 25 SB! I I H 111 li (flPrnll 1A Rommelmarkt Je ugd b ran d wee r in Sint-Philipsland in nieuwe uniformen op K o n ingin n e d ag Geslaagde K on ingin n e- dagviering in Oud- Vossen} eer In SINT ANNALAND In SCHERPENISSE Van Poortvliet Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Abonnementsprijs 7.00 per halfjaar, per post 8.50- Losse nummers 30 cent Sluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0,18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden 3.00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer Het wordt menigmaal als een van zelfsprekendheid aangenomen dat iemand ten behoeve van de gemeen schap of in de politiek een of heel wat meer functies vervult. Hij doet 't graag of hij doet het zichzelf aan, hij heeft het zelf gewild of zelfs hij ziet er brood in, zijn dan de meest gemakkelijke dooddoenertjes om het allemaal vanuit de eigen gemakkelijke stoel, hetzij bij t.v. of via een andere hobby aan te kijken. Niet zelden met de nodige kritiek en wanneer er toch ook nog jaloezie bij om de hoek komt, met een zekere afgunst. Men maakt er zich ook vaak gemakkelijk af met de opmerking daar zelf geen bekwaamheden toe te hebben of daartoe om andere reden niet in staat te zijn. Of de met volle agenda's werkende gemeenschapsmensen niet ook eens graag het normale gezinsleven ervaren en de benen strekken dan weer maar die vergadering te moeten leiden of op die bijeenkomst aanwezig te zijn. Toch lijkt het ons een arme bedoening toe, wanneer er geen mensen waren, die zich, om enkele voorbeelden aan te halen, voor het Rode Kruis zouden inzetten, het Groene Kruiswerk uit te voeren, verenigingsbestuurders wilden zijn, een organisatie overeind helpen houden, bejaardencentra stichten, jeugdwerk leiden en noem al datgene maar op, wat een samenleving behoeft en waarmee die is gediend. Tot politieke functies toe. Vaak wordt het dan eerst op de juiste merites beoordeeld, wanneer het heeft opgehouden te bestaan. Menigmaal wordt het nut daarvan schouderophalend onderschat. We menen dit alles even te moeten aanhalen om ook het belang aan te tonen van het vertegenwoordigd zijn van onze streek in organisaties, ook politieke en daardoor mede het gebied extra van dienst te kunnen zijn. Zo zou het bijvoorbeeld een grote vraag zijn geweest, of bijvoorbeeld de her vormde kerkvoogdij van Scherpenisse zoveel aandacht had gekregen voor haar verzoek om méér dan de normale subsidie voor restauratie. Het is één voorbeeld van meerdere, waarbij het onze streek deugd doet, dat er uit dat gebied zijn die zitting hebben in de provinciale staten. Op dat gebied is Tholen niet slecht bedeeld. Met 4 statenleden en ook nog een gedeputeerde. Waarmee deze streek- bewoners zich bergen werk op de hals hebben gehaald, waartegenover met uitzondering dan van de ruim een dagtaak hebbende gedeputeerde, een te verwaarlozen vergoeding staat. Zo zijn er meer te noemen, dan alleen deze politieke figuren, die via een functie in een organisatie, welke verder reikt dan onze streek menigmaal die streek een extra goodwill bezorgen. Waarbij in het algemeen niet zoveel eer valt te behalen. Zeker niet in het eigen land, waar ook zo'n „profeet" niet wordt geëerd. Hetzelfde geldt voor hen die zich tot het werk binnen die eigen streekgrenzen beperken. Of dacht men niet, dat menig kind weer een on vergetelijke indruk heeft opgedaan, die het gehele leven bijblijft, alleen maar door het simpele feit, dat zich op koninginnedagviering weer tientallen hebben ingezet om het voor die jeugd tot een feestelijke dag te maken. Ook dat waardevolle wordt menigmaal onderschat. Bij elkaar is het heel wat hetgeen door weinigen voor velen op kerkelijk, sociaal, maatschappelijk en cultureel gebied tot stand wordt gebracht in een samenleving. Zonder wie en zonder hun werk zou die samenleving zo schraal zijn als de woestijnwind. Het is niet overbodig, dat zo'n samenleving de waarde daarvan eens onderkent, ook al is het nog niet eens de volle, de juiste waarde. Koninginnefeest in Sint-Philipsland be sloten. Onder stralende weersomstandigheden is maandag 1 mei op Tholen en Sint- Philipsland Koninginnedag gevierd. In vrywel elk dorp was er muziek, terwijl de rood-wit-blauwe vlaggen met de oranje wimpels vrolijk wapperden Oranjeverenigingen of -comité's organiseerden verschillende festiviteiten. Zaterdag en zondag dachten ze nog dat al hun activiteiten door het barre weer niet konden doorgaan, maar dat liep gelukkig anders uit. Zo ook in het stadje Tholen, waar vooral op de Markt grote bedrijvigheid heerste door start en aankomst van de Koninginnetocht van de TWU en de rommelmarkt. Niet minder dan 409 (vorig jaar 340) deelnemers waren er voor de wandeltocht over 5 km (177), 10 km (199) en 15 km (33 lopers). Daarbij was de in heel Nederland bekende wandelaar opa M. Spruit uit Dordrecht, die over vijf maanden 86 jaar hoopt te worden. Hij heeft er na maandag 24.519 km opzitten, wat weinig wandelaars hem zullen nadoen. Hij liep al 25 keer de vierdaagse, 19 keer de Ronde van Zuid-Limburg, 4 keer de Friese elfstedenwandeltocht en voor de tweede keer de Koninginnetocht van de TWU. Opa Spruit deed ook al ver schillende keren mee aan wan deltochten in het buitenland, zoals Duitsland en Oostenrijk. Tijdens de start van de wandeltocht trad het majorettenpeleton, de drumband en de harmonie van Concordia op. De muziekvereniging droeg overigens van 's morgens tot 's avonds bij tot het feestelijk karal. van dit mooie Koninginnefeest. De rommelmarkt was daarin ook beslist een belangrijk on derdeel. Zo'n evenement staat of valt bij het weer. Gelukkig was er maan dagmorgen om tien uur een stralend zonnetje, toen burgemeester J.E. van Boeijen de rommelmarkt opende door de eerste draai aan het rad van avontuur te geven. Er was gezelligheid en sfeer op de Markt. De bezoekers en kopers kwamen niet alleen uit de streek, maar ook uit Noord-Brabant, België, Duitsland en Frankrijk. Zij brachten samen niet minder dan 4265,03 bij elkaar, wat alle verwachtingen van de organisatoren (de hervormde en gereformeerde jeugdverenigingen) te boven gaat. Samen konden ze de netto opbrengst (3800 gulden) delen. Een groot deel van de verkoopruimte werd ingenomen door meubilair, voornamelijk stoelen. Verder was er ruime keuze in boeken, elektrische apparaten (stofzuigers en wasmachines), sanitair, servieswerk, huishoudelijke artikelen, enz. Aan de travaille van smid Van der Hoven hingen verschillende schilderijen. Andere attracties waren het rad van avontuur, spijkerbalk, het ballen gooien leven, waartoe we nog van veel moeten worden bevrijd. Van onzekerheid en van angst bijvoorbeeld. Ook van onkunde en misverstand. Daarom kan èn de oudere èn de jongere generatie gezamenlijk tot het gedenken komen. Ook nog op 4 mei 1972,Van daag! en de grabbelton die geregeld leeg was vanwege het grote enthousiasme van de jeugd. De opbrengst komt ten goede aan de inrichting van het jeugdgebouw van de Ned. Hervormde Kerk (de pas gekochte kleuterschool aan het Nieuwe Pad bij de Oudelandsepoort) en de uitbreiding van het verenigingsgebouw der Gerefor meerde Kerk. Zowel op de Markt als in de Molen- vlietsestraat, waar de activiteiten zich afspeelden, verhoogde de boerenkapel de stemming door enkele vrolijke deuntjes te spelen. De volksfeesten, die georganiseerd werden door het Oranjecomité en het kin- dervakantiespelcomité, vulden de hele middag. Onderdelen waren: carillon wedstrijd, straattekenen, waterestafette, behendigheidswedstrijd op de fiets en top song wedstrijd. Om acht uur 's avonds ging de Thoolse schooljeugd voorzien van een lampion achter de muziek als afsluiting van een fijne,,Koninginnedag. De uitslagen van de kinderspelen in het stadje Tholen zijn: Carillonwedstrijd 1. Trudie Priem 2. Ria Kleppe 3. Lineke Deurloo 4. Dies Oosdijk 5. Paul Goorden Straattekenen Kinderen van 8 jaar 1. Janet de Korte 2. Maaike v. d. Stel; kinderen van 9 jaar 1. Rianne Goedegebuure 2. Greetje Pot- appel; kinderen van 10 jaar 1. Wilma Paans 2. Lia de Nijs; kinderen van 11 jaar 1. Annemarie van Duivendijk 2. Tra van Trigt. Behendigheidswedstrijd op de fiets 1. Liesje Leenhouts 2. Elly Deurloo 3. Gea v. d. Berge 4. Veronica de Leeuw. Waterestafettewedstrijd Kinderen van 6 jaar: 1. Wim Hoogedeure, 2. Arvin Gakeer; Kinderen van 7 jaar: 1. Diana Potappel, 2. Ad Gunter. Top song wedstrijd 1. Marja van Gorsel 2. Liesbeth Droffe- laar 3. Conja Steketee 4. Corrie Ouist. In Sint-Philipsland was er op Konin ginnedag ook een afwisselend pro gramma dat de hele dag duurde. De muziekvereniging Concordia opende met een rondgang van de drumband door het dorp de stralende feestdag. De rondgang eindigde bij de muzieknis, waar de schooljeugd opgesteld stond. Onder begeleiding van Sam Feleus, Jan Henk Otte (jeugdleden van Concor dia) werd een zatighulde gebracht aan burgemeester en mevrouw Van Velzen en de beide wethouders, waarvoor grote publieke belangstelling bestond. In een korte toespraak zei de burge meester dat. als hij niet zou weten dat het een feestdag was, dit zeker zou zien aan de leerlingen van de kleuterschool. Hij zei ook dat elk jaar namens de schooljeugd een gelukwenstelegram aan de koningin wordt gestuurd, waarop steeds een waarderend antwoordwerd ontvangen. Dankzij het initiatief van Oranjevereni ging-voorzitter A. A. Rijstenbil was er vervolgens in het dorpshuisje de Wim pel een optreden van het jeugdcircus Don Bosco uit Oudenbosch, waarvoor veel belangstelling was. Het circus bracht een tiental nummers, begeleid met muziek, waarbij soms halsbrekende toeren uitgehaald werden. 's Middags was er een voetbalwedstrijd tussen NOAD Vnipillen en Dinteloord A pupillen die met 3 - 0 werd gewonnen dankzij doelpunten van Jan Kot (2 x) en Kommer Verwijs. De ontmoeting tussen NOAD 3 en de veteranen eindigde in een 4 - 2 overwinning voor de jeugd. Zelfs 27 jaar nadat de vierde mei een bijzondere betekenis kreeg voor ons volk, is het zinvol daarvan de bijzondere betekenis te blijven zien. Met alle begrip voor de vragen en vraagtekens, die dat bij de daarna gekomen generatie en nieuwe generaties oproept en nog zal oproepen. Herkregen vrijheid, dat moet men beleefd hebben om het te kunnen verstaan. Maar een volk dat aan zijn toekomst bouwt, vergete nimmer de offers van het verleden. De vrijheid was ons door vreemden ontroofd. Anderen brachten het offer om ze te herwinnen. Ook de bijbel draagt ons op om op merkelijke zaken uit het verleden aan onze kinderen te vertellen. En uitredding uit een dodelijke beklem ming is zeker een opmerkelijke zaak. Na een eeuw vrede kregen we in ons land vijf dagen oorlog. Alleen in die korte periode gebeurde al zoveel om nimmer te vergeten. Daarop volgden nog vijf bange en voor menigeen ver schrikkelijke jaren. Daarom te meer blijft ook in 1972 het juiste zicht op de vrijheid onverminderd geboden. Ook nu blijft het heimwee naar een leefbaar Niet alleen, maar ook wel de beperkte omvang van het bestemmingsplan Kerkring Oud-Vossemeer maakte de tweede hoorzitting van het gemeen tebestuur Tholen tot een veel rustiger bijeenkomst. Er was duidelijk uit de eerste, voor ieder nog wat onwennige opzet, geleerd. Het plan zelf maakte de verduidelijking ool^ gemakkelijker. Met een groep betrokkenen, die wel be zwaren hadden, maar vanuit een positieve basis opereerden. Echter, ook deze hoorzitting leerde, dat de materie ruimtelijke ordening een niet een voudige zaak is. Noch voor de plan nenmakers, de plannenverdedigers, evenmin voor de daarmee gecon- fronteerden. In dat licht bezien valt er inderdaad - afgezien van onze beroepsmatige voorkeur - wat te zeggen voor openbaarheid van com missievergaderingen ruimtelijke or dening. Zonder te ontkennen, dat er behalve problemen door opgelost kunnen worden en in elk geval nog wat meer begrip daaromtrent kan worden bijgebracht, wellicht door die open baarheid weer andere problemen worden opgeroepen. Maar het een kan zwaarder wegen dan het ander. Een proef is wenselijk. De manier waarop dat naar buiten wordt vertaald, belangrijk Bij de ballonwedstrijd op het school plein was er een kleurig tafereel te zien, maar jammer genoeg bleven er tien tallen ballonnen in de bomen hangen. Veel tijd om te treuren hadden de feestvierders echter niet. daar sirenege- loei een brand aankondigde. Geen echte overigens, maar een Koninginnefeest brandje waarvoor de jeugdbrandweer in actie moestkomen. Hiervoor was op een groot bouwterrein achter het bejaarden tehuis de Rozeboom een houten keet in brand gestoken. Negen jonge brand weerlieden sprongen uit de brandweer auto en rolden snel de slangen uit. Eerst werden vakkundig de ruiten van de keet ingeslagen. Het was een fikse brand met veel rookontwikkeling, maar de pupillen van de (grote) brandweer commandant M. A. van Duuren klaar den het wel. Ook het publiek was ent housiast, al was men dan wel een beetje nat toen de jeugdbrandweerlieden bij het doven van de brand hun slangen op andere doelen richtten. Ook de bejaar den konden vanuit de Rozeboom van het schouwspel genieten. Een stapel verkoolde planken was het overblijfsel van de keet. Het bijzondere van deze demonstratie was ook, dat de in novem ber a.s. vijf jaar bestaande jeugdbrand weer van Sint-Philipsland, in nieuwe uniformen optrad. Een witte helm, een fel gele jas en en een zwarte broek. Na dit hoogtepunt was er in de muziek nis een optreden van de zangvereniging Maranatha, waarvoor goede belangstel ling was. Wegens omstandigheden kon het optreden van VZOS niet doorgaan. Ook een rit van de M.A.C. be hoorde bij het Koninginnefeest. Na de start om half vier was er 's avonds in hotel de Druiventr os de prijsuitreiking. S. Evaërs had 77 punten, J. van Iwaar den 94, K. van Dijke 105, P. Stouten 112, J. van Gorsel 114 en Anja de Raat 119. Met een schitterende fakkeloptocht achter de muziekvereniging en drum band van Concordia werd het mooie In hun nieuwe uniformen blusten de negen leden van de Sint-Philipslandse jeugdbrandweer op Koninginnedag een fikse brand. Leermeester M. A. van Duuren geeft nog aanwijzingen aan de spuitgasten. De door het Oud-Vossemeerse Oranje comité georganiseerde festiviteiten voor Koninginnedag zijn een groot succes geworden.Deze begonnen 's morgens om negen uur met bij het voormalige gemeentehuis waar de Oud-Vosse meerse muziekvereniging de ruim drie honderd schoolkinderen was voorge gaan om een zanghulde te brengen. Al vorens tot het zingen van de volksliede ren over te gaan sprak de voorzitter van het Oranje-comité Pastoor A. Ver meulen een openingswoord waarin hij zich bijzonder tevreden toonde over het mooie lenteweer en de hoop uitsprak dat de koningin nog vele jaren voor ons land behouden mag blijven. De erken telijkheid voor het koninklijk huis is van de inwoners van Oud-Vossemeer bijzonder groot wat ook wel tot uiting kwam in de grote belangstelling die er bij het gemeentehuis was. Na de zang hulde sprak oud-waarnemend burge meester Van Engelen een dankwoord tot het Oranje-comité voor het vele werk dat zij zich voor deze dag hadden ge troost. De geldinzameling was een groot succes. Hierna ging men achter de muziekvereniging naar het sportveld al waar in de vroege morgenuren reeds alles in gereedheid was gebracht om voor de kinderen van de drie lagere scholen een zeskamp programma te kunnen houden onder regie van Jan Egberts, terwijl voor de kleuters op de vrij liggende strook achter het meest oostelijke gelegen doel eveneens een speelplaats was gecreëerd.. Aan de zeskamp namen 30 ploegen van 8 kinderen deel welke bijzonder fel de verschillende opdrachten uitvoerden waarbij men onder andere water moest verkruien en met borden overbrengen in een emmer, dozen moest opstapelen, rolschaatsen, bal werpen, bal schoppen en een wip moest overlopen. Voor de kleuters waren wedstrijden in zakken- lopen, bal dragen en als hoogtepunt de stoelendans waarbij de carnavalsploeg van de muziekvereniging onder de naam de Poetertoeters voor de begelei denden muziek zorgden.Deze stoelen dans trok veel belangstelling en door hun ongekunsteld optreden werden de lachspieren der toeschouwers diverse malen in beweging gebracht. Voor een bijzonder gezellige sfeer zorgden de Poetertoeters door na de stoelendans rond het sportveld diverse nummers uit hun carnavalsrepertoire te brengen. Nadat rond half drie de prijzen waren uitgereikt waarbij alle kinderen werden bedacht begon op het parcours Cor- nelis Frankenstraat, Dokter Renes- straat. Secretaris Rijstenbilstraat, Prins Mauritsstraat een wielerronde voor de jeugd, georganiseerd door het Oud- Vossemeerse wielercomité, welke veel belangstelling ondervond. De renners gaven beslist alles wat ze aan fietskwali- teiten hadden zodat er een leuke wed strijd te bekijken was. In de avonduren werd wederom met medewerking van de Muziekvereniging een lampionoptocht gehouden welke veel belangstelling, zo wel van de jeugd als van de ouderen, had en voor een plezierige afsluiting van de Koninginnedagviering zorg droeg. UITSLAGEN KINDERSPELEN De uitslag van de wielerronde welke be langeloos door. het Oud-Vossemeeerse wielercomité voor de Oranjevereniging werd georganiseerd en welke door de voorzitter van het wielercomite de heer T. M. Hage van deskundig commentaar werd voorzien, was a Is volgt: Jongens klas 5 en 6 1. Martin van der Jagt 2. René Schoep 3. Dies Lindhout 4. Kees Istha 5. Kees de Hond 6. Rien Bevelander 7. Jan van Poortvliet 8. Henk Potappel 9. Piet Geuze 10. Ab Havermans 11.Frank Verhees 12. Jaco Heyboer 13. Peter Hofman 14. Niek van der Zande 15. Rien de Leur. Jongens klas 3 en 4 1. Michiel de Looze 2. Ad van Poortvliet 3. Daan van de Houten 4. Ad Verhees 5. Jonny van Linden 6. Jack van Daalen 7. Koos Kapelle 8. Kees Heyboer 9. Kees Timmermans 10. Rien Lindhout 11. Johnny Hommel 12. Jos de Wit 13. Koos Bosters 14. Frank Hommel 15. Jaap van de Jacht 16. Arno Havermans. Jongens klas 1 en 2 1. Wim Douw 2. Piet Bevelander 3. Matthe Potappel 4. Peter Uitdewilligen 5. Bram Bevelander 6. Wim Burgers 7. Hans van Daalen 8. Freddy Hommel 9. Johnny van der Zande 10. Mathe Lobbezo II. Mart Plandsoen 12. Colin Havermans. Meisjes klas 5 en 6. 1. Hella Brooymans 2. Marie Jose van de Kiundert 3. Lenny van Dijke. Meisjes klas 4 en 5. 1. Veranda van der Zande 2. Marja Brooymans 3. Jet Brooymans 4. Mieke van de Kiundert 5. Jenny van Poortvliet 6. Anky van Dijke 7. Helma Mosch 8. Li an Ridderhof 9. Karin Vos 10. Anja Hommel 11. Bea van Mierlo 12. Coby van der Jacht 13. Fitia Geuze 14. Anne- lies van Dienst 15. Marv Ooms 16. Vandaag.... vier mei Het was een zonnige Koninginnedag. Wethouder Boender houdt niet van modern rekenen. Gedeputeerden hoorden de streek over gewestvorming. Breskens.Zeeuwse visserijhaven. Grondverkoop door Thoolse raad bij Vosmeerse nieuwe brug. Landbouw-handtekeningen aktie. Luchthaven in Zeeuwse Staten. Fietspad Stoofstraat Poortvliet. Zaterdag Tholense boys kam pioen? Volgende week Eendrachtcup. En ook moederdag. HEMELVAARTSDAG: Veel woorden verzadigen de ziel niet, maar *n goed leven verfrist de geest en een zuiver geweten sterkt ons vertrouwen op God.Thomas a Kempis. Het volgende nummer zal in verband met Hemelvaartsdag vrijdagmorgen worden bezorgd. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Annemarie Timmermans 17. Anneke van Dijke. Meisjes klas 1 en 2 1. Lilian de Leeuw. Bij de zeskamp op het sportveld waren de klassen 3, 4, en 5 in een groep onder gebracht en ook de klassen 1, 2 en 3. Zij waren verdeeld in groepen van 8 waar bij leden van de V.V. Vosmeer de tafel tennisclub Velocitas en de volleybalclub Amigos en het onderwijzend personeel ais groepsleiders optraden. Jan Egberts had een groot deel van de organisatie op zijn schouders genomen. Bij de oudste groep ging de overwinning naar groep G. van Onderwijzer G. Bril welke was gevormd door Michel de Looze, Wilma Lobbezo, Marja Istha, Jose Hommel, Gerrit Brooymans, Attele Punt, Dea Lindhout en Ineke Goedege- bure. Zij verzamelden 56 punten. Bij de jongste groep ging de zege naar het team van leidster mevrouw Polderman- Aarnoudse die werd gevormd door Frank Timmermans (flinke val tijdens de wielerronde), Lian Vós, Wilma Vroegop, Ad Burgers, Marjet Hommel, Jolanda Boogaart, Hans Vogel en Peter Hendrikse. Zij verzamelden 64 punten wat niet minder dan 11 punten meer was dan no. 2. mist men toch ook duidelijk een Oranjecomité, c.q. oranjevereniging, mogelijk ook het nodige duwtje van de plaatselijke overheid, zoals dat vroeger het geval was. Ondanks het feit dat men over een „eigen" muziekkorps beschikt beperkte zich de oranjefestiviteit tot voornamelijk kinderspelen. Daartoe had het personeel van de scholen zich nog ingezet en werd de beschikbare rijksdaalder in traktatie en prijzen voor de wedstrijden aangewend. Accelerando gaf daaraan muzikale omlijsting door de jeugd via een omweggetje en ook via de Schutse naar het sportterein te bren gen, waar het deze dag op zich al een lust was te toeven. Volop werd aan het tijdschema de hand gehouden, zodat men ook tijdig klaar was. 's Middags hadden liefhebbers dan nog een voet balvariatie tussen WHS 3 en een Terminal elftal en gelukkig voor de jeugd maakte Accelerando ook 's avonds, zij het wat vroeg voor beschik bare lampionnen, nog een muzikale rondgang. Uitputtend was het oranje programma dus bepaald niet. was het in feite ook maar een schamel restantje van wat het ooit eens was. Als de dag er eenmaal is, wil men graag wat hebben voor de jeugd en het is ook heel belangrijk de kinderen juist dan niet aan hun lot over te laten. Maar daartoe moeten dan wel tevoren initiatieven zijn genomen. Wanneer dat een berusten blijft op inwoners, die het al zo vaak deden en al zoveel hooi op de levensvork hebben, dan komt men een keer achter het net vissen. Zo gebeurde dat in feite op koninginne dag 1972 in Scherpenisse. is ons vanuit het programma wel be kend. dat men zich daar weer uit stekend weerde, maar een uitslag kwam daarvan (nog) niet binnen. Vast staat dat men daar de eilandprimeur had met de nieuwe Zeelandfilm: „Er zijn nog Zeeuwen.", die ook ongetwijfeld de ge wenste aandacht kreeg van de inwoners. Voorts kwam hier de jeugd wei goed aan zijn trek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1