Smerdiek en Vosmeer bedwingen Vlaamse reuzen m PASFOTO'S VOETBAL UITSLAGEN VOETBAL Tafeltennis kampioenschappen Liza de Witte met prima paardsprrong toch maar 15e van district Zuid Halve finales IM i Donderdag 9 maart 1972 EENDRACHTBODE 9 Smerdiek hield vol Vosmeer deed wat nodig was WHS snel op afstand van Kapelle Tholense Boys, ditmaal gefaald Smerdiek 2 ruime zege SPS had geen tegenstand Vosmeer 2 stond punt af Noad faalde in Willemstad SPS 2 promoveert Stavenisse produktief ook voor voetballers FOTO LIMOVI Smerdiek 3 winst Met korfbalcijfers Stand Vosmeer 3 en 4 t/in 16 jan. 1972 Zonder dat dc voetbalwedstrijden het afgelopen weekend allemaal verrassingen werden is toch duidelijk dat de competitie naar de eindfase loopt en daardoor de spanningen toenemen. Spanningen zowel voor koplopers, die niet meer tot hun nor male speltrant komen, spanningen eveneens voor degenen, die nog een kans overhielden aan degradatie te ontsnappen. Daardoor is de verrassingskans wel belangrijk toegenomen. Daardoor kan men koplopers zien verliezen van hekken sluiters en wordt een uitgestippelde prognose aan de hand van voorgaande resultaten in de praktijk tot een wassen neus. De grootste verrassingen van afgelopen week lagen ongetwijfeld bij Smerdiek, dat tot winst kwam in Hoek en jammer genoeg ook daarmee nog niet volledig heeft kunnen profiteren, omdat de andere degradatieconcurrenten via een puntenverdeling een nog veilig lijkende afstand bewaren. Verrassend was toch ook wel de nederlaag van leider Tholense Boys in de eerste klasse van de afdeling, niet omdat nummer twee Vrederust zo voor de poes mocht worden geacht, maar wel omdat Tholense Boys op eigen veld tegen de drie gemaakte doelpunten door de gasten geen enkele score wist te stellen. We hadden de Tholenaren geen grote zege toebedacht, maar wel een doelpunt verschil. Was het resultaat nog net andersom geweest, dan zou het al een zekere verrassing hebben betekend, de drie nul maakte de verrassing wel belangrijk groter. Het wil niet zeggen, dat er meer vuil aan de Thoolse kampioenslucht is gekomen, omdat men hier toch met de sterkste tegen stander te maken heeft, maar het houdt wel de waarschuwing in, dat er toch op de tellen gepast moet worden, nu nog 7 wedstrijden te spelen vallen. WHS kon het wel tot de verwachte zege brengen en zag een naaste concurrent verliezen, wat de kam pioensmogelijkheid weer groter maakte maar ook de WHSers toonden in hun spel al een zekere finale druk waardoor toekomstige teleurstellingen evenmin zijn uitgesloten. Zelfs Vosmeer 2 bleef nog wel ongeslagen, maar moest Roosendaal 3 toch ook een punt toestaan. Noad uit Sint Philipsland had ook al geen beste dag. Duidelijk is dat het competitiestaartje dus nog wel tot meerdere verrassingen kan leiden. AI vaker was het zo, dat Smerdiek in het veld sterker was, maar toch verloor. In Hoek is het eens wat beter uitgevallen. Overigens was het wel een harde wedstrijd met niet zelden van beide Kanten een te stevige inzet. Smerdiek had in de persoon van Ad van de Hoek op een trainingsavond afgelopen week al de pech, dat enkelbanden scheurden en hij dus voor het verdere coVn- petitieverloop is uitgeschakeld. In Hoek kwam er nog een uitvaller bij, toen Janse van de thuisclub en Huib Knuist van de gasten samen naar een voorzet kopten. Knuist kwam op zijn arm te vallen en moest naar het zieken huis voor een foto Het bleek dat de arm uit de kom was. Dat viel nog niet eens tegen, want er was rekening gehouden met een armbreuk. Maar ondertussen staat Knuist er ook wel naast. Dat speelde zich af in de tweede helft na een 0 0 ruststand en een in feite overwegend sterker Smerdiek in die eerste 45 minuten. Maar zonder doelpunten. Terwijl Knuist in de kleedkamer nog op de ziekenauto lag te wachten, maakte Koos van de Hoek bij een Hoek aanval een sliding. De toestormende Jan Kiel ontweek hem door over het been te springen, maar kwam zo ongelukkig terrecht, dat hij een voetbeentje brak. Zo moesten twee spelers, uit elk elftal één naar het ziekenhuis. Dat gaf allemaal wat depressie, maar Smerdiek bleef er toch vat op houden en na 25 minuten scoorde Wim Scher- penisse, toen de Hoekse defensie miste. Piet de Koeijer maakte via een straf schop gelijk. Zeven minuten voor tijd toen de Smerdiekse druk groot was, kopte Jan 't Gilde in eigen doel en bood daarmee Smerdiek de niet onverdiende volle winst. Punten, die men toch heel goed kan gebruiken, want bij verlies was elke illusie vervlogen geweest nu mede concurrenten gelijkspeelden. De winst in Hoek mag dan niet het volledig resultaat hebben gebracht, want het had kunnen zijn als de andere collega's wel verloren hadden, maar nog is de laatste hoop voor het derde klasser- schap niet vervlogen. De komende thuiswedstrijden tegen Rillandia en Dinteloord zouden de beslissing wel kunnen brengen, maar het kan evengoed zijn dat de mogelijkheden tot de laatste competitiewedstrijd aanwezig zijn, al zou dat wel een zware druk op het elftal leggen. Behalve die twee heeft men thuis nog Sleeuwijk en uit Nivo Sparta en Noad. Het geheel dus nog een zwaar programma voor Smerdiek in moeilijkheden maar zoals gezegd, nog altijd niet geheel kansloos. Good Luck 16 8 7 1 23 24— 6 NIVO Sparta 17 10 3 4 23 39—22 Rillandia 17 8 3 6 19 37—30 P'f'T-Bred a 17 5 7 5 17 27—26 Dinteloord 17 5 7 5 17 27—26 Tern. Boys 17 6 5 6 17 19—30 Hoek 17 5 6 6 16 20—14 Roda Boys 17 5 6 6 16 21—17 Sleeuwijk 17 5 6 6 16 17—19 NOAD'32 17 5 6 6 16 16—19 Smerdiek 17 '449 12 19—38 Krabbend ij ke 16 2 5 9 9 18—39 Sterk generaliserend heeft de PZC sportverslaggever de ontmoeting Terneuzen- Vosmeer in voet- baltechnisch opzicht volledig gekraakt. Vooral de Vosmeerders kwamen er zeer slecht af met uitdrukkingen in het verslag als boerenkoolvoetbal en on waardige kampioenen. De eerlijkheid gebiedt dat het inderdaad afgelopen weekend niet de beste Vosmeerse wedstrijd was en hoe kon dat ook met een dergelijke druk er op voor beide partijen. De eerlijkheid gebiedt voorts dat Vosmeer al op de hoogte was, dat Terneuzen technisch meer kwaliteiten had, zodat er als enige mogelijkheid op goed resultaat in zat om vanuit een sterke defensie te pogen tot gevaarlijke uitvallen te komen. Bovendien kwam juist onder die druk dat .Terneuzens technisch betere er ook niet uit. Maar een zo zware afkraak als boerenkoolvoetbal voor een elftal, dat direct vanuit de vierde klas de leiding weet te nemen in de derde klas en dat al na 18 competitiewedstrijden, gaat ons te ver. De Vosmeerders zelf hebben zich oorspronkelijk nimmer als de kampioen gezien voor dit jaar, weten ook wel, inclusief trainer en speler, dat men als eventueel tweede klasser heel wat techniek tekort zou komen, maar anderszijds mag er toch ook wel enige waardering zijn voor wat Vosmeer juist door zijn grote inzet heeft bereikt. Die geweldige inzet heeft er toe geleid dat men in deze klasse de leiding heeft. Maar zelfs met zo'n geweldige inzet moet men in 18 wedstrijden toch ook meer kunnen laten zien, dan alleen maar boerenkoolvoetbal. Als vierde klasser zou men zeker wel voldoende technisch mee kunnen en in de derde klas heeft de aanwezige techniek opgesteld bij de enorme inzet tot het huidige resultaat geleid. Wat de westrijd betreft was het inderdaad niet de fraaiste, maar wat Vosmeer er uit haalde was conform de wens. Ook Terneuzen heeft niet zo veel meer kansen gehad. Slechts éénmaal was er een misser in de Vosmeerse verdediging waarbij nog het geluk voor de thuisclub, dat de bal voor de voeten van de vrij staande Dey kwam. die gemakkelijk Daan van Westen kon passeren. Met name die tweede helft bleek de scheidsrechter nog meer uitgeput te zijn dan de spelers, zodat hij zonder hem partijdigheid te verwijten, niet veel verder meer kwam dan het middelveld. Terneuzen was sterker, vooral ook door de taktiek die Vosmeer toepaste. Een sterke defensiegordel. Vaak moest Daan van Westen dan ook niet op treden. Na een half uur was er wéér éen van de overigens niet zo vele snelle Vosmeerse uitvallen en Hans Vaders benutte de kans uitstekend: 0 1. Zeventien minuten na rust - de Vosmeerse defensie had in die tussentijd inderdaad kunst- en vliegwerk moeten gebruiken, kwam de verdiende gelijkmaker: 1 1. Het bleef uitermate spannend, het werd ook aan beide kanten een nerveus gedoe, maar Vosmeer hield zich staande en al mag de ene punt dan niet tot stand zijn gekomen via fraai voetbal, de leiding bleef in Vosmeerse handen, wat zo tegen het eind van de competitie ver- meldingswaard blijft,zekerwanneer dan zo een resultaat nog behaald kan worden in een uitwedstrijd tegen een sterke opvolger van de ranglijst. Het zat Vosmeer bovendien mee, dat Dosko ook niet verder kwam dan één punt, zodat dc competitiefinale bijzonder spannens blijft. Dat is voor een goede belangstelling ook wat waard. Vosmeer 18 9 7 2 25 21—11 Terneuzen 18 9 6 3 24 2513 Dosko 18 9 6 3 24 26—20 Meto 18 9 2 7 20 24—23 Breskens 18 6 7 5 19 22—18 HVV '24 18 5 9 4 19 17—15 Hontenisse 18 5 7 6 17 20—23 RCS 18 7 3 *8 17 24—26 NSV 18 5 6 7 16 2^26 Vogelwaarde 18 4 5 9 13 1423 Zierikzee 18 5 2 11 12 26—27 Zeeland Sport 18 23 4 11 10 11—30 Geleerd in een vorige \Vedstrijd tegen Nieuwland, hoe moeilijk het kan zijn om in een laatste kwartier nog op winst te komen, heeft WHS het zaterdag wat sneller afgewerkt. Al na 10 minuten had men een 2 0 voorsprong, toen eerst Henk Dijkema er door glipte en scoorde en vervolgens Theo Moerland raak; schoot. Ondertussen waren er ook al een paar Kapelse kansen gekomen, door vooral een te gehaast uitlopen van Wim Fase, maar de aanvallers hadden te veel tijd nodig. Toen nog binnen het half uur Theo Moerland het derde WHS doelpunt aantekende was het wel bekeken. Inde aanval hield Nico Hage de bal te lang bij de voet om verrassing te brengen en achterin waren Piet ecde Rijke en Piet Mosselman niet helemaal safe in de opbouw. Het tegenpunt was fraai. Piet Mosselman had een hoge bal goed gestopt, maat stapte er daarna overheen en hakte naar een tegenpartij, die gaf meteen door naar de vrijstaande rechtervleugel, welke hard en laag Wim Fase het nakijken gaf. Acht minuten voor rust bepaalde Theo Moerland de eindstand door rustig en doeltreffend zijn balbezit af te ronden met een fraai schot: 4 1 In de tweede helft was er weinigbociends te zien. Nico Hage werd vervangen door Kees v.d. Reest. Kapelle ging zich aan spelbederf via hands en ihirtjesgetrek te buiten. WHS deed niet veel meer dan de voorsprong con solideren met alleen nog een volledige inzet van Adri Scherpenisse en Theo Fase. Theo Moerland en Henk Dijkema willen nog wel doelpunten maken, maar liepen in hun enthousiasme voort durend buitenspel. Een Kapelse speler en Piet de Rijke van WHS kregen een officiële waarschuwing nadat er in die tweede helft meer aan spelbederf dan een voetbal was gedaan. WHS 16 10 5 1 25 44 7 AZVV 16 8 4 5 20 29—18 Wissekerke 16 8 3 5 19 23—16 VCK 17 6 7 4 19 18—21 Yerseke 15 8 2 5 18 30—16 BWR 16 4 9 3 17 24—23 VVN 16 6 5 6 15 21—32 Chrislandia 16 4 6 6 14 19—38 Nieuwdorp 17 4 5 8 13 21—25 Kapelle 16 4 4 8 12 20—29 Wolfaartsdijk 15 4 3 8 11 20—31 Nieuwland 16 1 7 8 9 6—19 Voor een koploper is het nu eenmaal altijd moeilijk regelrecht op dc titel af te stevenen, zeker als het dan gaat om een wedstrijd tussen de twee best geplaatsten. Dat heeft Tholense Boys nu ook ervaren en nog wel op eigen veld. Met een overigens, gezien het toch wel belangrijke duel, niet eens zo over weldigende belangstellinng. Die toeschouwers hebben trouwens ook niet van een sprankelend duel kunnen genieten. Op beide partijen lag de druk van te moeten winnen. Bij Vrederust had men overigens met de trainer binnen de lijnen een rustbrengende verdediger en goede oobouwer. Ver volgens groeide de Vrederust keeper tot grote hoogte en dat was bij elkaar voldoende om de Thoolse rust te ver storen en wat roet in de kam pioensverwachtingen te strooien. De openingstreffer kwam voor Vrederust wat fortuinlijk toen een bal tegen der ug van een tegenstander werd gekopt en Fokkema in de 23 ste minuut de uitgelopen Thoolse doelman kansloos maakte. Een stevig steuntje in de rug van Vrederust. Wel drukte Tholense Boys wat steviger door, maar de doelman redde fabelachtig. Het werd nog 2 0 voor rust, toen Franke in de 40ste minuut Potappel opnieuw kansloos maakte. Fel kwam de thuisclub na de thee opzetten, maar zelfs een van dichtbij keihard door Piet Schot ingeschoten bal werd er door de keeper uitgerantseld. Naarmate Tholense boys geen resultaat boekte werd het minder vriendelijk naar beide kanten. Scheidsrechter Roodenburg zorgde dat het niet helemaal uit de hand liep, al werd nu en dan de grens van het sportieve overgeschreden. Het Thoolse elftal ging meer riskeren en Vrederust sloot zich zoveel mogelijk op. Dan wordt meestal de teleurstelling volledig. Met die Thoolse druk op het Vrederust doel kwam in de 34e minuut bij een 'zeldzame uitval de Thoolse defensie volkomen te falen en het was via Van Tilburg 03 en daarmee een bekeken zaak voor Vrederust. Vrederust had de zege verdiend, zij het dat de uitslag geflatteerd werd. Tholense Boys heeft nog 4 punten voorsprong, zij het dan met een wedstrijd meer gespeeld dan Vrederust, dus nog wel enig soulaas, al is het wel minder dan het vorige week scheen te zijn. Het kan allemaal zo snel veranderen bij voetbal. Overigens toont de stand wel duidelijk, dat Tholense boys daarmee bepaald niet in de zorgen is gekomen, wel dat het evenals een Vosmeer, evenals een WHS, ook evenals een Smerdiek, de laatste dan naar de andere zijde, nog op z'n tellen moet passen. Tholense Boys Vrederust JPS DEB Kogelvangers Olympia'60 HNC The Gunners O.N.I. VVC'68 Seolto D.V.O.'óO T.S.C. In de reserve klasse was er geen vuiltje aan de lucht voor het thuisspelend Smerdiek 2 tegen Wit Zwart 2. De 5 - 0 zege laat niemand in het onzekere of hier had de thuisclub een flink over wicht en dat werd ook nog uitgedrukt in een aantal doelpunten, die de ruime afstand tussen deze elftallen on- onderstreepte. In de 2e klasse A had SPS thuisspelend in feite geen tegenstand, nu Madese Boys slechts met 9 spelers was komen opdagen. Dan is ook bij een tevoren al verwachte zege het pleziertje er af en kan zo'n overwinning geen voldoening schenken. Het gevolg was zelfs, dat ook de elf van SPS minder accuraat speelden cn het grote overwicht niet eens in doelpunten wisten uit te drukken. Dit vooral niet. nu wat Madese Boys nog had, in de 16 12 1 3 25 35 15 15 8 5 2 21 33 14 17 8 4 5 20 29 19 15 8 2 5 18 26 19 15 8 2 5 18 34 21 16 7 3 6 17 25 27 15 6 4 5 16 26 22 16 6 3 6 15 33 28 15 5 2 8 12 22 29 16 4 4 8 12 20 41 14 3 5 6 11 12 13 15 3 3 9 9 25 38 15 2 2 11 6 15 40 verdediging werd geconcentreerd, zodat er altijd wel een been tussen het SPS schot kwam. Bij de rust was de voor sprong niet eens overtuigend met de 2 - 0 via doelpunten van Rinus van Tiggele en Hans van Dijke. In de 2e helft kwamen er binnen vijf minuten op het eind van de wedstrijd nog 2 bij, maar toen hadden Wim en Jaap Oudesluijs de stand al naar 4 - 0 gevoerd. Serein Noordijke en Leen Poot maakten het half dozijn vol. Via een strafschop werd de Madese eer gered. In deze afdeling was het wel opvallend, dat Veerse Boys leider Zwaluwse Boys klopte en met nog één wedstrijd achterstand die leider nu tot op 1 punt is genaderd. Daarbij kwam dat FSV en BVVB de punten deelden, zodat het toch steeds meer een zaak lijkt te worden tussen Veerse- en Zwaluwse Boys met de eerste als de technisch betere ploeg. De Vosmeerse reserves hebben in Roosendaal tegen het derde elftal daar weliswaar het ongeslagen record in deze competitie kunnen handhaven, maar men kwam er toch niet verder dan een gelijkspel. Er was de gehele wedstrijd een licht overwicht, maar te weinig doelpunten. Na een half uur zorgde invaller Andre Aarnoudse uit een voorzet van Koos van Westen via een kopbal voor 0 - 1. Na rust was het Roosendaal, dat na een kwartier spelen de Vosmeer defensie verschalkte en de gelijkmaker op het scorebord bracht. Er kwam in deze stand geen verandering. Met uitzondering van de wedstrijden van afgelopen zondag ziet het er zo uit in afdeling 208. Vosmeer 2 is nog 1 punt van de titel verwijderd Vosmeer 2 Bergen 2 NSV 2 Borgvliet 2 Cluzona 3 Odio 2 Moe 3 Roosendaal 3 Gastel 3 Grenswachters 17 13 4 0 30 43—9 17 17 17 17 16 17 17 16 '17 21 21 4 5 4 6 6 9 9 9 12 32—33 4 3 10 11 25—34 23 33—24 22 38—31 2819 36—34 19 29—22 13 30—29 13 2642 Dosko 3 17 3 3 11 9 1748 Lepelstraat B 2 17 3 2 12 8 22—3» Binnen 10 minuten keek Noad uit Sint- Philipsland al tegen een 3 - 0 achter stand tegen Kogelvangers 2 door evenzovele verdedigingsmissers. Daarna werd het Sint-Phillpslands elftal de gelijkwaardige van de thuisclub en voor rust verkleinde Cenny Reijngoudt de achterstand: 3 - 1. In de tweede helft had Noad een groot overwicht maai de gevloerde Reijngoudt kreeg geen strafschop gehonoreerd. Biersteker bracht echter even later de stand op 3 - 2 en in die periode stevende Noad ogenschijnlijk naar de gelijkmaker. Dit bracht wat wrevel bij de thuisclub en het ging er bitter tegenaan. Jan Walpot werd door Dane van Kogelvangers nagetrapt, nam vervolgens het recht in eigen hand en beiden moesten het veld verlaten. Daarmee was Noad uit het ritme en aangeslagen. Kogelvangers maakte 4 - 2. Advertentie IM Willen we, hoewel dat er ook al dik inzit nog wachten met een felicitatie voor de Vosmeerse reserves, na Chrislandia 3 kunnen we nu toch ook SPS 2 feliciteren met de promotie die er dit jaar inzit. Door de niet grote, maar ook moeilijke 0 - 1 zege op DVO 2 heeft SPS 2 zich voor anderen onbereikbaar opgesteld in de rangschikking en aangezien nummer 1 en 2 van de 4e klasse zonder meer overgaan, is ook het Poortvlietse feit beslecht. Een mooi resultaat van een ijverig en vaak ook produktieve com binatie. Dat produktieve was er afgelopen zaterdag niet bij. Wel een mooie eerste helft met voetbal dat volop het aanzien waard bleek te zijn. Was tevoren al een SPS doelpunt voor In de oude Oud-Vosmeerse gym nastiekzaal worden zaterdagavond om zes uur de Thoolse tafelten niskampioenschappen voor senioren gehouden. Iedereen kan hieraan meedoen, zodat men persé geen li :d hoeft te zijn van één van de tafelten nisverenigingen op ons eiland. Leen Goedegebuure uit Sint-Annaland, die in 1970 en 1971 de titel behaalde, behoort tot de grootste kanshebbers. Via een poulesysteem komen de besten in de iinalepoulc om dan via een af- valsysteem de strijd verder te beslissen buitenspel afgekeurd. Kees van Tiggele bezegelde het DVO lot. Beide doelvcrdedigers waren ook het verdere deel van de wedstrijd uitstekend op dreef. In Stavenisse is men te Iaat van wal gestoken om nog een vruchten af werpend resultaat te kunnen behalenin deze ronde, feit is. dat men zich nog aardig opwerkt. Tegen WHS 3 was de produktiviteit groot. Toch was het eerste kwartier in WHS handen en voeten en terecht merkte de Stavenisse aanvoer met zijn medeverdedigcr Rien Smits op, dat het zeer moeilijk ging.De beste kansen waren voor de WHS-ers, maar een inzet van Bricl Heijboer stuitte tegen de paal en Wim Stout- jesdijk miste vrij voor het doel. Verder moest Wim Wielaard tussen de palen herhaaldelijk optreden en kon een paar Elke avond van 7-8.30 uur en volgens afspraak SCHERPENISSE Kerkstraat 27 Tel. 01666-639 advertentie 1M schoten nauwelijks corner tikken. Maar juist in die periode sloeg Stavenisse raak via een hoekschop van Kees Smits. De indraaier zag een te snel toegelopen keeper Ton Leune over zich in het net verdwijnen. Met wat handenspel zorgde Kees Smits ook voor nummer 2 en daarna liet de WHS defensie het maar over zich komen, zodat ook Dies Potappel nog tweemaal voor rust vrij gemakkelijkkon scoren en Stavenisse op een veilige 4 - 0 voorsprong bracht. In de tweede helft hield de WHS verdediging veel beter'stand. Soms was er nog wat Sint-Annalands gevaar voorin ook, maar dat duurde toch te lang om de ■goed ingrijpende Stavenisse defensie te verschalken. Een de gehele wedstrijd door al zeer ijverige Philip de Rijke liet na een kwartier een boogbal los. die onder de WHS paal verdween: 5 0. Even voor het einde zag Wim Wielaard een indraaier van Wim Stoutjesdijk over zich heen gaan, maar de paal bracht redding. De zege voor de thuisclub was na een sportief duel verdiend. In Willemstad bracht Stavenisse 2 het ook tot een winstpunt. Stavenisse nam na 20 minuten de leiding door Japie Westdorp en de gehele eerste helft bleven de gasten sterker. Tot twee minuten voor het einde hielden de Stavenisse reserves de voorsprong vast. Toen maakte Kogelvangers 3 gelijk: 1 - 1. Tegen de Noad-reserves had Smerdiek 3 aan een strafschop voldoende om beide punten mee naar huis te nemen. Dit als gevolg van een hands maken door Rien Moerland. Overigens zat Noad deze zaterdag toch wat in de depressie, want niet alleen een speler van het eerste elftal moest in Willemstad het veld ruimen, maar ook Hans Quist bemoeide zich zodanigmet de leiding, dat deze vond, dat Quist het verder maar buiten de officiële grasmat moest opknappen. In de 0 - 1 voorsprong kwam geen wijziging. Vosmeer 3 won van SCW 4 niet de korfbalcijfers 100. Na tien minuten begon het feest via Leo Boogaart en dat. werd voortgezet door Gerrit Bril. Dick Vaders, Jan de Klerck, nog eens Leo Boogaart, Rien Wessel, Leo Boogaart voor de derde maal, Rien Wessel voor de 2e maal en Rien Goudswaard. Secretaris Antoon Verhees leidde bij afwezigheid van de scheidsrechter zonder moeite. Het vierde Vosmeerse senioren elftal had aan Halsteren 4 een te sterke tegenstander, ook al had men thu's de rollen kunnen omdraaien. Na 10 minuten was er al een 3 - 0 achterstand, nadat in de eerste minuut Hart Geuze zijn eigen doelman had gepasseerd. In de 6e minuut moest Toon Brusselaars het veld door een blessure ruimen. De ruststand was 4 - 0. Halsteren 4 is nog een punt van de kampioenstitel ver wijderd en maakte in de tweede helft nog 2 doelpunten tegen Vosmeer 4. Stand Vosmeer 3 en 4 tot en met 16 januari 1972. Halsteren 4 16 28 FC Bergen 6 15 22 NVS 3 16 22 Vosmeer 3 15 21 MOC 8 15 20 Vosmeer 4 13 17 FC Bergen 7 14 15 HSC 4 16 14 Lepelstr. Boys 3 16 11 Steenbergen 5 15 7 WW 3 16 4 SCW 4 15 1 Derde klasse Zuid Hoek - Smerdiek 1-2 Roda boys - Good Luck 0 - 0 Krabbendijkc - Tern Boys 2 - 2 Dinteloord - PTT Breda 0 - 0 Nivo Sparta - Rillandia 1 - 2 Sleeuwijk - Noad 0 - 0 Derde klasse D Terneuzen - Vosmeer 1 -1 Vogelwaarde - Breskens 2 -1 Zierikzee - Zld sport 3 - 0 Dosko - NSV 1 -1 HVV - Hontenisse 1 -1 Meto - RCS 2 -1 Vierde klasse B WHS - Kapelle 4 -1 Yerseke - Wissenkerke 2 -1 Wolfaartsdijk - Nieuwdorp 5 -1 VCK-Chrislandia 0-0 AZVV - Nieuwland 3 - 0 BWR-VVN 3-3 lste klasse afdeling Thol. boys - Vrederust 0 - 2 DEB-Seolto 0-0 Oni - Kogelvangers 1 - 2 Olympia-TSC 2-1 The Gunners-JPS 1-3 WC-HNC 1-..1 lste klasse reserves Smerdiek 2 - Wit Zwart 2 5-0 PTT 2 - BVC 2 0-2 Neo 2 - 'SSC 2 O t> Seolto 2 Neo3 3-2 Good Luck2 - Rust Roest 2 6-1 Tweede klasse A BVVB - FSV 1-1 VVN 2-The Gunners 2 5-0 Veerse Boys - Zwal. boys 2 5-2 Good Luck 3 - VVN 3 afgel. SPS - Madese boys 6-1 Tweede klasse 208 Roosendaal 3 - Vosmeer 2 1-1 Derde klasse A Kogelvangers 2 - Noad 2 4-2 Vrederust 2 - WC 2 1-1 Dinteloord 3 - BVVB 2 afgel. Chrislandia 2 - FSV 3 afgel. FSV2-BWR2 0-2 Vierde klasse A Stavenisse - WHS 3 5-0 Noad 2 - Smerdiek 3 0-1 DVO 2-SPS 2 0-1 Kogelvangers 3 - Stavenisse 2 1-1 Tholense boys 3 - Chrislandia 3 afgel Vierde klas 402 Vosmeer 3 - SCW 4 10-0 Halsteren 4-Vosmeer 4 6-0 Junioren Vosmeer 5 - Meto 6 0-0 HSC 7 - Vosmeer 7 0-1 FC Bergen 3-WHS 4 3-2 NVS 5 - Noad 4 2-0 Liza de Witte van de gym- nastiekverenigng WIK uit Sint An- naland heeft zaterdagmiddag bij de wedstrijden voor meisjes tot en met 151 jaar van het district Zuid van het1'- Koninklijk Nederlands Gym- nastiekverbond in Haestinge te Sint Maartensdijk een vijftiende plaats veroverd. Van de 21 meisjes uit Utrecht Gelderland, Noordbrabant en Zeeland werd Annelics van der Linden van Atilla uit Utrecht eerste met 33.25 pnt. Zij won drie van de vier nummers: balk 9.2, brug 7.45 vrije oefening 9.4. Daardoor kon Annelics het zich veroorloven bij de paardsprong slechts negende te worden met 7.2. punt. Dit onderdeel was met 7.8 punt voor Liza de Witte. Zij had echter een wat ongelukkige start daar zij na een goede balkoelëning viel bij de afsprong, zodat dit nummer slecht 6.45 punt opleverde. Bij de brug ongelijk haalde Liza een oude liesblessure open en kwam daardoor ruim onder haar kunnen op 5.95 punt uit. Het herstel zette zich in bij de vrije oefening waar ze 7 punten scoorde gevolgd door een prima paardsprong. Hierdoor kwam Liza de Witte uit op een totaal van 27.20 waarmee ze evenals vorige week de beste Zeeuwse turnster was. Lilian Verduyn van VTV werd met 26.9 zestiende, Linda van Dis van VTV met 24.65 zeventiende, Karin van Gelderen van VTV met 24.55 achttiende en Betsy Kloet van Delta Sport met 23.65 éénentwintigste. Zoals te verwachten misten de Zeeuwse meisjes daarmee de aansluiting bij de top. die werd behalve door Annelies v. der Linden gevormd door Franca can der Vorst van Adventi uit Helmond met 31.7 punten. Tera van Dosselaar van Exelsior uit Nijkerk. Thea Bliekendaal van Atilla uit Utrecht, Jolanda van de Eynden van PSV uit Eindhoven en Ankie van Gend van DOO uit Utrecht. De voorzitter van de 2^eeuws-Brabantse Turnkring, de heer A. Knol uit Vlissingen reikte aan de drie beste turnsters medailles uit en wenste hun succes bij dc halve finales om het Nederlands kampioenschap op 16 april in Tilburg. Ook de nummers vier en vijf zullen hier als afgevaardigden van het district Zuid. aanwezig zijn. De heer Knol was blij dat de ZEBRA deze districtswedstrijden mocht organiseren en dat de Thoolse afdeling zo'n mooie zaal had waarin wedstrijden van dit kaliber gehouden konden worden. Hij dankte in het bijzonder wedstrijdleider J. Smulders uit Oud-Vossemeer voor de uitstekende organisatie en de juryleden voor de eerlijke uitvoering van hun moeilijke taak. Een team van WIK uit Sint-Annaland zal a.s. zondag meedoen aan districtsploegenwedstrijden voor meisjes van 10 cn 11 jaar. van het KNGV in Uden. WIK zal niet in zijn sterkste samenstelling kunnen uitkomen. Hoogstwaarschijnlijk doen Ineke Goedegebuure. Maaike Polderman. Jeanette van Bevercn. Marjan Snoep, Wilma de Witte en Marja Hage mee. Smerdiek heeft zaterdag een thuiswedstrijd tegen een zich goed herstellend Rillandia. Scheidsrechter is J.P. v.d. Boom. De ZuidBevelandse ploeg heeft zelden van Smerdiek kunnen winnen, maar gezien de huidige opmars van Rillandia zal dc thuisclub nog beter moeten oppassen dan anders. Om toch nog in de derde klas te blijven - en theoretisch is dat nog altijd mogelijk - zal Smerdiek in deze thuiswedstrijd twee punten moeten behalen. Daarbij zullen in de verdediging weinig risico's gnomen mogen worden. Met grote wilskracht van alle spelers en met de steun van het eigen publiek - dat ook als hetminder goed gaat, moet blijven aanmoedigen(juist dan) - moeten er twee punten uit te halen zijn. Dat geeft dan weer moed voor de volgende wedstrijden waardoor Smerdiek het toch nog net kan redden in de 3e klas Hoek voetbalt tegen Terneuzense Boys, Good-Luck- PTT Breda, Roda Boys - Noad, Din- tcloord-Nivo Sparta en Krabbendijke- Sleeuwijk. Vosmeer staat zondag op nieuw voor een krachtmeting. Nu echter voor eigen publiek. Scheidsrechter is P.A.M. Polvliet. Evenals tegen Terneuzen is de thuisclub met een gelijkspel al „overwinnaar", terwijl Dosko juist aanvallend zal spelen om twee punten te veroveren. Men mag ook in dit prestigedue! weer geen fraai voetbal verwachten. Hopenlijk is het ook sportief en niet zo ruw als de eerste ontmoeting van de beide ploegen in Bergen op Zoom. Wij rekenen op een punt voor Vosmeer. De andere ont moetingen zijn RCS - Vogelwaarde, Brcskens-Zierikzee, Zeeland Sport - Terneuzen, NSV HVV en Hon tenisse - Meto. WHS heeft na lange tijd weer eens een uitwedstrijd, ditmaal in Koudekerke. Na zwakke broeders als Nieuwland en Kapelle zullen de Sint-Annalanders aan VCK beslist een sterkere tegenstander hebben. Mogelijk komt dat aan het spelpeil ten goede, daar WHS zich de volle negentig minuten geheel zal moeten inzetten om de twee punten binnen tehalen. Hopenlijk is Nico Hage ook weer de „oude" zodat hij een paar doelpunten voor zijn rekening kan nemen en evenals in 't selectieelftal wat van zijn kwaliteiten kan laten zien. Met een volledige inzet mag men twee punten verwachten. Yerseke voetbalt tegen Chrislandia, Nieuwdorp- Nieuwland, Wissenkerke- VVN, Wolphaartsdijk-Kapelle en AZVV BWR. Tholense Boys moet na de tegenvaller tegen Vrederust wat goed niaken in de uitwedstrijd tegen Seolto wat lang niet zal meevallen, de Tholenaren zullen om kampioen te worden zaterdagmiddag willen winnen, wat gezien de eerdere resultaten beslist ook mogelijk moet zijn. Verder voetballen in deze eerste klasse standaard van de afdeling The Gunners - Olympia, WC ONI HNC DEB, TSC - Vrederust en Kogelvangers - DVO. Smerdiek 2 zal in Sprang-Capelie toch wel veel moeite hebben met NEO 2 zodat in eerste instantie niet twee punten mag worden gerekend. SPS moet in Klundert kunnen winnen van VVN 2, terwijl WHS 3 zaterdagmiddag om kwart over vier Madese Boys ont vangt met scheidsrechter J.J. Roodenburg. De Sint-Annalanders zullen deze westrijd winnen, ook al zal Madese Boys in tegenstelling tot vorige week nu wel volledig staan.Vosmeer 2 heeft om half drie een thuiswedstrijd tegen Lepelstraatse Boys 2 en zal zondagmiddag kampien kunnen worden van de 2e klasse 208. Aan één punt heeft men al voldoende en dat zit er minstens in. Scheidsrechter is A.J. Koevoets. Tholense Boys 2 wint thuis van BVVB 2 welke vyedstrijd met arbiter J.A.G. van Dorst om kwart over vier begint. In deze 3e klasse A een uitwedstrijd voor NOAD bij FSV 3 wat een ruime overwinning voor de Sint-Philipslanders moet worden. In de 4e klasse A om kwart over twee Smerdiek 3 - WHS 3 met scheidsrechter A.L. Kools met twee punten voor de thuisclub, en om kwart over vier NOAD 2- Stavenisse 2 (scheidsrechter C.A.J. Schouw) en SPS 2 en Chrislandia 3 zijn namelijk nu al gepromoveerd, zodat het alleen om de eer van de overwinning gaat. Daar zal SPS 2 beslist happig op zijn. wat ook zeker kan lukken. NOAD 2 zal in Sint- Philipsland de beide punten wel kunnen houden. Stavenisse heeft een uitwedstrijd tegen DVO 2 -en zal gezien de huidige opmars ook DVO 2 nog verder achter zich willen laten. Tholense Boys 3 tenslotte voetbalt in Willemstad tegen Kogelvangers 3 en zal vermoedelijk geen enkele punt mee naar huis kunnen brengen. In de 4e klasse 402 is er een broeder twist tussen Vosmeer 4 en Vosmeer3 al omtwaalf uur. daar alle vier Vosmeerse scniorenclftallen thuis moeten voet ballen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 9