Geruisloos centrum Zet ons niet voor het blok van definitieve plaats gemeentehuis Tholen en Sint-Philipsland moeten met Reimerswaal 430 huizen verdelen Raad tilt zwaar aan Welzijnsorgaan Tholen i.o. Streekbewoner promoveerde te Leiden DEZE WEEK Kiezen bestuursleden uitgesteld Niet sluipend Bibliotheek Slechte beurt Aanhouden 28e jaargang no. 14 DONDERDAG 17 FEBRUARI 1972 P. van Schetsen (P.v.d.A.) over aankoop de Gouden Leeuw: P. van Schetsen (P.v.d.A.) Geen toewijzing meer Schriftelijke vraag Dr. Ir. J. Heijboer, zoon van Vossemeerse wethouder Een storm begint doorgaans met een stilte Bedrag per leerling voor Sint-Maartensdijk niet zo aantrekkelijk Voor leermiddelen niet hoog Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag per post 8,50- Losse nummers 30 cent bluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0,18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden f 3,00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer Sedert men, al voor de herin delingsdatum een feit werd, als gemeente «besturen op Tholen was overeengekomen, dat men Sint- Maartensdijk als voorlopig ad ministratieve en Tholen als voorlopige representatieve zetel een functie toedacht, is nog nauwelijks met een woord gewaagd over definitieve zetelvestiging dan wel centrum. Boze tongen beweerden dat na voornoemde beslissing de twee grootste blaffers voorlopig met dit kluifje zoet zouden :zijn en dat de tijd zelf naar 'n als 't ware sluipend, maar toch natuurlijk centrum zou toegroeien. Zonder dat vooroordeel en met alle realitiet van het moment voor ogen kon niemand afdoen aan deze, het meest voor de hand liggende beslissing. Sindsdien waren de overgangszorgen dermate groot, waren de werk zaamheden zo omvangrijk, dat het dagelijkse gemeefttebestuur op de laatste plaats maar ook de raad er niet over piekerde om deze problematiek voorlopig aan de orde te stellen. De stichting Maatschappelijk Werk was naar Tholen verhuisd. In Sint- Maartensdijk had men zich zo goed en zo kwaad dat ging in het fraaie gemeentèhdis genesteld met inbegrip van de voormalige ruimte van Maat schappelijk werk en wat interesseerde net de enkele burger, die het geluk was beschoren een boreling te moeten aangeven. Trouwens wie had een betere oplossing aan de hand kunnen doen? Tijdens de dinsdag gehouden raadsvergadering kwam opeens die vestiging weer om het hoekje kijken. Niet zo ver wonderlijk, want er lag een voorstel om een hotel aan te kopen in de Smalstad aan de overkant van het in gebruik zijnde gemeentehuis. In het voorstel wer- het trouwens duidelijk gemaakt, dat men door deze aankoop de administratieve (archief) en bovendien bibliotheekvleugels wijder kon uitslaan. Men mag de laatste zijn om een college te verdenken van een sluipen naar een centrum, het was toch evenmin ver wonderlijk, dat deze aankoop daarmee door één der raadsleden in verband werd geplaatst. Dat raadslid vond die plaats helemaal, niet erg, mits maar duidelijk is uitgemaakt door deskundigen, dat in die woonkern de zetel definitief dient te komen zodat daarop volgende soor tgelijke voorstellen gemakkelijk kan worden doof geborduurd. Of dat het algemeen belang eist. dat er een andere plaats wordt aangewezen. Ook dan kan men er bij dergelijke voorstellen rekening mee houden. Nu zweeft men toch wat in het luchtledige. Dat raadslid kwam dan ook met het voorstel deze problematiek nu maar eens aan te pakken en verwachtte binnen een jaar daaromtrent een rapport. De voorzitter was van mening, dat men dat zonder buitenstaanders zelf ook wel heel ver kon overzien.Op een enkele uit zondering na was het overig deel van de raad tijdens deze discussie een wat gnuivend maar zorgvuldig de stilte betrachtend toehoorder. Zelfs het balletje, dat werd opgegooid door een der vroede vaderen als zou er via een publicatie toch al in een bepaalde richting zijn gesuggereerd, werd niet teruggekaatst. Toch was het goed deze problematiek aangeroerd te hebben. Was er immers ook al niet de gedachte de centrale dienst wellicht te kunnen onderbrengen in de gemeentelijke Gouden Leeuw.? De voorzitter verzekerde dat het gebouw altijd voor zo'n aankoopprijs collectief doelmatig is en hij was het met de vraagsteller eens, dat ook deze kant van de herindeling een keer opgelost dient te worden. Duidelijker gezegd, er zal een uitspraak dienen te komen over de zetelvestiging. In deze oveïgangsperiode wordt geroeid met zowel administratie ve als representatieve riemen, die op den duur niet toereikend zijn. Wat kan nu verwacht worden van een deskundig rapport? Gaat dat uit van het belang van de burger, gaat dat uit van aanwezige mogelijkheden, gaat dat uit van de zuiver economische factoren of wordt het een gedegen toekomstvisie met op de volgende plaatsen pas die hierboven aangevoerde onderdelen. Nadat de Thoolse - daarmee bedoelen we de eiland - burger al een zodanig rijksoffer bracht," als van haar door de herindeling is gevergd, zouden wij op de laatste plaats aan economische over wegingen denken ten aanzien van een definitieve zetelvestiging. Als dat belang dan een investering eist van 5 miljoen dan moet dat ook maar. Daarbij kunnen we nogmaals beklemtonen, dat doel van herindeling concentratie is, maar daarbij staat het evenzeer vast, dat men op Tholen met zeven woonkernen van doen heeft, die qua inwonertal riiet eens torenhoog afwijken. Tholen heeft geen natuurlijke centrumkern. Dat maakt het er niet eenvoudiger op. Met algemene stemmen is de gemeenteraad van Tholen dinsdagavond akkoord gegaan met de aankoop van het voormalige hotel de Gouden Leeuw in Sint Maartensdijk voor 86.000 gulden. Mevr. MJ. Renes- van Geer (WD) en A J.Smit (SGP) '.varen afwezig. Het monumentale pand Markt 58 zal gebruikt worden voor de vestiging van de openbare bibliotheek en het gemeentelijk archief. Bovendien is er op langere termijn meer ruimte nodig voor het administratieve apparaat van de gemeente Tholen, dat nu tijdelijk in het vlakbij gelegen gemeentehuis te Sint-Maartensdijk is ondergebracht. Het P.v.d.A. raadslid P. van Schetsen had persoonlijk geen bezwaar tegen het voorstel, maar hij wees er wel op dat de definitieve vestigingsplaats van het gemeentehuis van Groot Tholen ten nauwste verband houdt met de aankoop van de Gouden Leeuw. we voor het blok zonder dat we een keuze gemaakt hebben. Het is prettig dat we tussen nu en minimaal een jaar een keuze kunnen voorbereiden. Dat moeten we in vrijheid kunnen doen. Nu groeien we er automatisch naar toe. Laat deskundigen een rapport opstellen over de huisvesting over 10 15 jaar", aldus de heer Van Schetsen. „Voor de verkiezingen waagde niemand zich aan een uitspraak over de definitieve plaats van het gemeentehuis. Is het niet verstandig dat b en w nu op de kortst mog> jke Tmijn bekijken waar het gemeentehuis van Groot Tholen móet komen? De tijdelijke huisvesting in Sint Maartensdijk is een goede oplossing. Maar vandaag gaan we dit pand kopen en motgen dat uit breiden. Straks krijgen we te horen dat en en dat hebben jullie aangekocht voor huisvesting van het gemeentelijke apparaat en dan zitten Burgemeester J.E van Boeijen zei dat b en w de raad niet in de tang willen nemen. „Dat is geen zinnige zaak. Ik ben het volslagen met u eens dat het niet sluipend moet gebeuren, maar dat de plaats van het definitieve gemeentehuis expliciet aan de orde moet komen. Hier gaat het echter om het simpele feit van de aankoop van dit pand. we ziten met de bibliotheek en het statisch en lopend archief. De koop op zichzelf is hiervoor een aantrekkelijke zaak. Bovendien zou je kunnen denken aan huisvesting van de stichting Welzijnsorgaan Tholen, waarvan de werkzaamheden uitbreiden. De huidige behuizing in het stadhuis te Tholen -stad is op den duur on toereikend. Er zijn zeker een aantal functies die in de Gouden Leeuw kunnen komen", aldus de burgemeester. Hij meende verder dat b en w zelf een heel eind komen met de bestudering van de definitieve vestigingsplaats van het Thoolse gemeentehuis. Als het niet lukt, kan men altijd nog deskundigen in- De gemeente Tholen, St.-Philipsland en Reimerswaal moeten samen gaan over leggen hoeveel en welke huizen elk in '72 gaan bouwen. Voor de regio Noord-Oost Zeeland heeft het rijk financiële mogelijkheden tot 430 huizen. Dit totale aantal is gesplitst in 140 gezinswoningen, 50 corporatie-premiewoningen, 120 particuliere woningen (waarvan 90 gezins- en 30 bejaardenwoningen), 65 premie eigen bezitswoningen en 55 huizen in de vrije sector. Het totale aantal mag niet overschreden worden, terwijl men ook geen huizen van de ene naar de andere categorie mag verschuiven. Ir. M.A.Geuze (CHU) informeerde dinsdagavond tijdens de raadsvergadering naar de woningcijfers voor Tholen, maar burgemeester J.E. van Boeijen wist alleen dat er een aantal voor Oost Zeeland genoemd was. Zijn verwachtingen waren echter hoog gestemd gezien de vele slechte huizen en de woningen van matige kwaliteit in de gemeente Tholen. „Na verschillende informaties is ons echter gebleken, dat er niet meer zoals vroeger een woningtoewijzing komt. De gemeenten doen voorstellen aan de provinciale commissie voor de volkshuisvesting, waarvan gedeputeerde mr. J.P.Boersma voorzitter is. Die bekijkt wat er nodig en mogelijk is, gelet op de bevolkingsgroei van de'gemeente, de beschikbare bouwgrond enz. 't Advies van de prov. commissie gaat dan naar de minister die het programma definitief vaststelt. De programma's zijn beperkt door de mogelijkheden van de rijksbegroting. De cijfers zijn niet meer dan richtgetallen. Bij de voorstellen is een driejarige periode uitgangspunt geweest, maar de gegevens van de Zeeuwse gemeenten waren voor 1972 onvolkomen. De bedoeling van het overleg van de gemeenten Tholen, Sint-Philipsland en Reimerswaal is ook dat er gecoördineerd wordt wat de aannemer betreft, waardoor kosten bespaard worden en een hoge woningproduktie gehaald kan worden. Het KVP-raadslid mevr. J.M.Deurloo-v. Broekhoven had aan het begin van de vergadering al een schriftelijke vraag-aan b en w gesteld: „Hoe denkt men het aan gemeente Tholen toegewezen contingent woningwetwoningen te verdelen, kan er speciale aandacht besteed worden aan bejaardenwoningen?" De burgemeester ging er naar aanleiding van een aanvullende mondelinge vraag van ir. Geuze even op in. maar op schriftelijke vragen wordt ook schriftelijk geantwoord. Volgens onze informaties is er echter geen sprake van een toegewezen contingent woningwetwoningen voor de gemeente Tholen in 1972. Voor de burger zou een gezocnce middenweg de beste, niet de goedkoopste oplossing zijn. Met daarbij zelfs toekomstige „internationale" lijnen voor ogen. Dat is mede de problematiek van een definitieve zetelvestiging. Laat men geen struisvogelpolitiek voeren en doen of 't een onbelangrijke zaak is. Integendeel, daar waar het centrum komt, dient men in de toekomst zoveel mogelijk te concentreren. Als er dan ook ooit 'r taak op de schouders van het Thoolse gemeentebestuur is gelegd, dat met decentralisatie te maken heeft, dan is het uitgesproken dè plaats van de nieuwe zetel. Letterlijk een nieuwe zetel. schakelen. De raadsvoorzitter bracht naar voren dat het college echter niet verder kan kijken dan 1980, daar er nog niets bekend is over het doorgaan van het Reimerswaalplan en de tweede nationale luchthaven in de omgeving. Tijdige bezinning op de vestigingsplaats van het Thoolse gemeentehuis achtte hij met de heer Van Schetsen noodzakelijk. Het SGP -raadslid A.J. Kurvink sloot zich bij de woorden van de heer Van Schetsen aan. Wethouder C.J. Moerland (P.v.d.A.) zei dat eventuele plannen en de bouw zelf van een nieuw gemeentehuis zoveel tijd vergen dat men de ruimte in de Gouden Leeuw hard nodig heeft. Zoals bekend had de voormalige Smerdiekse raad het pand Markt 54 van de familie Bentschap Knook gekocht voor vestiging van de openbare bibliotheek. In tegenstelling tot de vooraf ingewonnen adviezen werd evenwel geconstateerd dat het pand niet geschikt kon worden gemaakt voor het scheppen van de beoogde accomodatie. Ir. M.A. Geuze (CHU) wilde weten van wie die adviezen kwamen, waarop de burgemeester de provinciale bibliotheekcommissie uit Middelburg noemde. „Misschien was het pand wel geschikt, maar het zou teveel gaan kosten. Misschien heeft de bibliotheek commissie zich erop verkeken. Het heeft zich voor 1 juli (datum van herindeling) afgespeeld", aldus de burgemeester. Ir. Geuze noemde het toch een slechte beurt van de provinciale bibliotheek commissie. Het SGP-raadslid L.J. Koopman constateerde dat hij destijds goed gestemd had, door in de voor malige Smerdiekse raad tegen aankoop van het pand Markt 54 te stemmen. Hij vond de aankoop vorig jaar eigenlijk wel een beetje verplicht gebeurd. „Laat de provinciale bibliotheekcommissie nu weer niet met zo'n duur plan komen. Het kan voor veel minder, terwijl het toch goed is. Als wij over een dubbeltje •.preken, hebben ze het in Middelburg over 1000 gulden." zei het SGP- raadslid. De 86.000 gulden voor aankoop van de Gouden Leeuw vond hij geen gekke prijs. Hij ging er volledig mee akkoord. Wel vroeg de heer Koopman dienst noord-Z^eljmd in het pand kan nu dat straks(tocn een gemeentelijke dienst wordt. De burgemeester wist dit niet:" Dat moet onderzocht worden" Hij zei ook dat het college er uiteraard naar zal streven het bibliotheekplan goedkoper te doen dan vorige keer. Volgens de raadsvoorzitter moet dat ook kunnen in de Gouden Leeuw. Op een vraag van ir. Geuze zei de burgemeester dat de schuur achter het voormalige hotel aan de Oostvest misschien wel afgebroken wordt. De Jonge doctor" met echtgenote en kinderen wordt gefeliciteerd door de waarnemend rector magnificus van de Rijksuniversiteit te Leiden, professor Dr. J.Dankmeijer. Onze vroegere streekgenoot J.Heiiboer. thans wonende in Delft, nromoveerde od woensdag 9 febr. j.l. aan de Rijksuniversiteit te Leiden tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. De graad werd „cum laude" verkregen. De promotie vond plaats op gezag van de rector magnificus dr. W.R.O.Goslings, hoogleraar in de faculteit der geneeskunde. De dissertatie gaat over het verband tussen mechanische eigenschappen en de chemische opbouw van pohjmeren. De titel luidt: „Mechanical properties of glassy polymers containing saturated rings". Aan dit proefschrift zijn 16 stellingen toegevoegd, zoals te doen gebruikelijk bij promotie. Twee lichten we er uit, n.l. stelling XII: „De ouderdomsbepaling aan dé hand van radioactieve koolstof' is gebaseerd op veronderstellingen, die de betrouwbaarheid, in absolute zin, van gemeten tijden. langer dan ca 5000 jaar, onzeker maken" Stelling XVI: „De staat Israël heeft op historische gronden recht op de souvereiniteit over- de gehele stad Jeruzalem". Dr. Ir. J.Heijboer werd in 1920 te Oud- Vossemeer geboren, als zoon van A.C.Heijboer, die jarenlang wethouder in Oud-Vossemeer was. Hij bezocht de Rijks H.B.S. te Bergen op Zoom van 1930 tot 1937 en studeerde daar- naScheikundige Technologie aan de Technische Hogeschool te Delft. Deze studie werd in 1947 besloten met het behalen van het diploma van scheikundig ingenieur met lof. Van 1945 tot 1947 was hij verbonden als leraar aan het Chemisch Instituut, opleiding tot analist, te 's Gravenhage. Sedert 1947 is hij in dienst van de Nijverheidsorganisatie T.N.O. Aanvankelijk was hij werkzaam op het Kunststoffen Instituut T.N.O. Toen in 1954 het Centraal Laboratorium T.N.O. werd opgericht, ging hij over naar die Centrale. Sedert 1960 is hij on derdirecteur van dit laboratorium, dat gevestigd is in het Complex Zuidpolder T.N.O. te Delft. Dr. Ir. J.Heijboer heett vele publicaties gebracht in ver schillende internationaele tijdschriften op het gebied van mechanische eigenschappen van kunststoffen. Hij houdt ook regelmatig lezingen, o.a. op internationale congressen over dit onderwerp. Sedert 1971 is hij voorzitter van de Nederlandse Reologische Vereniging. Een tiental jaren is hij lid van een werkgroep van de „International Union of Pure and Applied Chemestry" (Internationale Vereniging voor zuivere en toegepaste Chemie), die het verband bestudeert tussen structuur en gedrag van kunststoffen in de praktijk. De nu behaalde cum laude graad is een nieuwe bekroning van studie en on derzoek, waarmee we onze voormalige streekgenoot en gezin vooral namens de inwoners van Oud-Vossemeer, maar ook namens de gehele streek feliciteren en hen verder alle goeds toewensen. Een hoofdschuddende burgemeester J.E. van Boeijen heeft dinsdagavond na aandringen van de SGP, CHU, ARP en KVP (de meerderheid) toch maar besloten het voorstel aan te houden om drie leden in het algemeen bestuur van de Stichting welzijnsorgaan Tholen in oprichting te benoemen. Dit punt stond wel op de agenda, maar er was van de kant van b en w geen voorstel met toelichting.Een beperkte toelichting had wel op het gemeentehuis ter inzage gelegen. De burgemeester wees erop dat men bezig is om de vacatures te vervullen. Uit elke kern wil het Welzijnsorgaan één of meer ver tegenwoordigers, maar de ver tegenwoordiging van het stadje Tholen is minimaal. Daarom vroeg hij de raad bij de keuze van de raadsleden hiermee rekening te houden. Van de drie raadsleden zou wethouder C.J.Moerland (sociale zaken) er in elk geval één zijn. De burgemeester zei nog dat er in het algemeen bestuur 2 ver~ tegenwoordigers uit Sint-Annaland komen,3 uit Stavenisse, 2 of 3 uit Sint- Maartensdijk, 1 of 2 uit Poortvliet, 1 of 2 uit Scherpenisse, 2 uit Oud-Vossemeer en 1 uit Tholen. Namen waren echter niet voor de hand. Na wat heen en weer gepraat werd de vergadering geschorst voor frac- tieberaad. De confessionele partijen zochten elkaar op bij de vierschaar, de P.v.dA. en de VVD beraadslaagden in de raadszaal. Tevoren was wethouder C.J.Moerland zijn stoel al uitgelopen om zijn fractiegenoten het stemadvies in te fluisteren. Daarna zag men hoe ir. Geuze het resultaat van het frac- tieberaad aan de VVD en P.v.d. A. meedeelde. Na deze Tweede Kamer aferelen werd de vergadering heropend. De heer L.J.Koopman (SGP) stelde voor het voorstel terug te nemen, daaar het nu moeilijk kiezen was zonder de reeds benoemde bestuursleden en hun levensbeschouwelijke achtergrond te kennen. Bovendien zouden een volgende keer mevr. Renes en dhr. Smits aanwezig zijn, zodat men dan een voltallige raad zou hebben. De burgemeester, hoofdschuddend; „Ik betreur dit. Is dat nu zo moeilijk?" Ir. Geuze vond van wel. „We varen nu blind. We willen meer inlichtingen hebben. Het gaat niet om politiek touw trekken, maar de Stichting Welzijnsorgaan Tholen i.o. moet 't vertrouwen krijgen van alle inwoners Welzijnswerk is delicaat werk", aldus ir. Geuze. De heer A.M. van Engelen (VVD) wilde deze benoeming ook niet politiek uitspelen, maar voor hem was uitstel niet nodig.De burgemeester liet het niet op een stemming aankomen daar hij toch wel zag dat er een meerderheid voor aanhouding van het voorstel tot de maartvergadering was. Zetel Groot Tholen in discussie. Andere woningverdeling voor Tholen en Sint Philipsland. Laat de vuilnisbulldozer maar schuiven. Welzijnsorgaan Tholen moet vertrouwen van alle inwoners hebben. Streekgenoot werd doctor wiskunde. Blijvende aandacht voor nog lang geen gunstige fruitteeltsituatie. Sint-Philipslands dagelijks bestuur vraagt gelden voor speelplaats. De B.L.O. aktie is afgerond. Z.L.M. afdelingen houden jaarvergadering. De Z.L.M. kring houdt vrijdag zijn bijeenkomst. C.S.M. voorlichting bietentelers. Lagere afdelingen voetbalden zaterdag meer dan hogere regionen. Plaatselijk nieuws ook deze week boventoon. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Rond het door b en w voorgestelde bedrag per leerling voor 1972 (ƒ164,79) bleek er geen onverdeeld enthousiasme te bestaan by de raad. Met name over de ƒ37,- die uit dit bedrag bestemd zijnvoor aanschaffing van leermiddelen, schoolbehoeften en hulpmiddelen, kon men niet juichen. Althans de heer LJ.Koopman (S.G.P.) niet. Hij had becijferd dat de openbare lagere school in Sint Maartensdyk vorig jaar ƒ36,50 voor hetzelfde doel had gekregen en gezien de kostenstygingen kon hy dat eigenlijk geen reële verhoging noemen. De openbare school is er bovendien persé aan gehouden dit bedrag niet te overschrijden. Andere scholen in de streek kunnen er dan op vooruit zyn gegaan, dat is de Sint Maartendykse o.I.s. beslist niet. De voorzitter wees er ter verplichting van het probleem op, dat naast die ƒ37,- er thans een aparte post is voor telefoon en porto, wat voorheen in de ƒ36,50 van Sint Maartensdijk wel was inbegrepen. Wethouder C.Boender (van onderwijs) stelde, dat de 37,- een statistisch lan delijk gemiddelde is. In het verleden waren er op het eiland grote verschillen, nu is het één bedrag en zoals opgemerkt zijn daartoe landelijke statistische gegevens gehanteerd. Het totale bedrag perleerling vond hij persoonlijk hoog te noemen. Het bedrag voor leermiddelen ligt ook nog boven het landelijk gemiddelde, maar maakt inderdaad weinig verschil met wat Sint Maartensdijk vorig jaar kreeg, omdat het daar toen zeer hoog lag. De voorzitter was er van overtuigd, dat de andere scholen er zeker mee zullen uitkomen in vergelijking met wat ze vorig jaar kregen. Sint Maartensdijk is aan de royale kant geweest vorige jaren en daarvan kon de school profiteren. Dhr Koopman: Mijnheer de voorzitter, de inspectrice heeft vorig jaar dat bedrag gesuggereerd aan Sint Maar tensdijk, dus of zij was te royaal of het college zit thans te laag. De heer W. C. van Kempen (A.R.P.) verklaarde zich een heel eind., met de b en w becijfering te kunnen verenigen, maar moest dhr. Koopman toch ook toegeven, dat het daaruit te halen bedrag voor de leermiddelen niet aan'e hoge kant zit. Er moet rekening gehouden worden met sterke kosten stijgingen. Wil een school bij de tijd blijven, dan is een sneller vernieuwing nodig dan tevoren. De heer Van Kempen acht het toch wel gewenst het in de loop van het jSar nog eens wat nader te bekijken. De voorzitter: mogelijk kunnen de scholen ook nog wat efficiënter werken door een gezamenlijke inkoop via inschrijving. Bijvoorbeeld van schriften of dergelijke. Dhr Koopman is het college weer bezig de middenstand te passeren? De voorzitter: ik heb toch niet aangegeven, wie die inschrijving moet doen. Ir. Geuze: er kan in elk geval vracht besparing inzitten. Zonder hoofdeiijke stemming kon daarna het voorgestelde bedrag per leerling worden vastgesteld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1