Lankmoedig Voorafgaande toezegging doorslaggevend voor grondverkoop supermarkt r Schippersechtpaar D. Theunisse 60 jaar getrouwd Politiebureau in Sint-Maartensdijk DEZE WEEK Subsidies Concordia en de Flippers weer in Sint Philipslandse raad Raadsvergadering in vogelvlucht 28e jaargang No: 10 DONDERDAG 20 januari 1972 Consumentenbelang Onzeker Alleen maar theorie Een groot gezin VVD.... geen weg terug Geen consumentenbelang Te ver gevorderde procedure Balans: De kapitein heeft een andere rekening dan de matrozen Vervolg op pag. 3 Sanering Woningtoewijzing Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint- Annaland - Telefoon 01665-375 Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Sluitingsdatum advertenties dins dagmiddag - Advertentieprijs 0.18 per mm btw - Spierinkjes t/m 20 woorden J 3.00 btw contant Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer De niet zo grote schare toehoorders en de lezers.die kennis nemen van het verslag in dit nummer over het voorstel dorpshuistarieven zullen mogelijk tot dezelfde conclusie komen als wij dinsdagavond in de Thoolse raadszaal, dat de vroede vaderen zich zeer lank moedig toonden. Lankmoedig in hun aarzelend meegaan met burgemeester en wethouders, nadat toch eigenlijk niemand noemenswaardig ent-t housiasme had kunnen opbrengen voor de" nieuwe regeling verhuur gemeen telijke verenigingslokaliteiten. En was zelfs een stokje achter de deur nodig, vanachter de b en w tafel omhooggeheven, om dorpshuisbrokken te voorkomen. Bevredigen deed het echter niet. De indruk werd daarbij gewekt, dat ook de komende begroting al schaduwen vooruitwerpt, zoals trouwens ook uit andere discussies viel waar te nemen, o.m. bij het aanbrengen van twee dicht kronen in de trouwzaal. Is er achter de schermen daaromtrent al meer bekend of zijn uitlatingen van het dagelijks bestuur evenzovele waarschuwingen het voorzichtig aan te doen met de begrotingspost. Van die kant blijkt dat niet op alle punten. Dediscussies van dinsdagavond hebben voorts geleerd, dat het voor de raad in de nog resterende maanden voor de begrotingsbehandeling niet zal meevallen ergens een ja of nee op te laten horen. De sleutel is immers (theoretisch) in handen van de wethouder van financiën. Op nog een derde punt willen we rond de discussie van de dorpshuistarieven de aandacht vestigen, al is dat niet voor de eerste maal. Opnieuw is echter gebleken.dat hoe gewenst het (ad ministratief) ook is, het bepaald niet eenvoudig moet worden geacht voor de zeven woonkernen uniforme regelingen te maken. Niet ten aanzien van de dorpshuizen of verenigingsgebouwen waarschijnlijk evenmin met betrekking tot het subsidiebeleid. Immers, de verschillen zijn te groot. Inderdaad is het in feite een onredelijke zaak, zoals met name door raadslid Goudzwaard werd opgemerkt, om voor huur van het verenigingszaaltje te Oud- Vossemeer eenzelfde bedrag te moeten neertellen als voor de met zoveel meer mogelijkheden gemeentelijke lokaliteiten te Poortvliet en Stavenisse. En zelfs tussen laatste twee genoemde is nog een zodanig onderscheid dat een tariefverschil niet onredelijk zou zijn. We vrezen, dat zich soortgelijke nuances zullen voortdoen bij de verenigingen, wanneer straks een poging gedaan zal worden in het subsidiebeleid ook meer uniformiteit te brengen. Dat mag nu allemaal wel gewenst zijn in administratieve zin, maar in de praktijk kan het behoorlijk onbillijkheden tot gevolg hebben en daarmee onrust veroorzaken in de kernen en bij de verenigingen. Dat de taak voor een nieuw gemeentebestuur op Tholen voor zeven kernen zwaar zou zijn is in verschillende toonaarden bezongen. De omvang daarvan begint zich steeds verder af te tekenen. Daarom moet elk heringedeeld gebied, ook met betrekking tot decentralisatie, op eigen merites worden beoordeeld. Het Thoolse gemeentebestuur moet er van overtuigd blijven, dat er onder die zeven geen uitgesproken centrumkern schuilt, zoals dat een Zierikzee is op Schouwen of een Goes in Zuid- Beveland. Dat ontbreken maakt de taak nogal zwaarder dan ze is. Dat maakt het beleid ook eerder aanvechtbaar. Met die zeven verschillen blijft het gemeentebestuur zitten. Daaraan mag, moet en kan hier en daar het-scherpe kantje wel worden afgevijld, maar een afgerond geheel moet men er niet van pogen te maken, omdat zulks eenvoudig niet doenbaar is. Een damclub in Stavenisse kan belangrijk meer steun behoeven dan eenzelfde vereniging in Oud-Vossemeer en een sportverenigng in Poortvliet kan veel omvangrijke steun nodig hebben dan eenzelfde gemeenschap in Sint Annaland. De nieuwe tarieven- dorpshuizen hebben dat nog eens onderstreept.Al was dat ons niet vreemd, omdat we het altijd reeds zagen als een der bezwaren bij herindeling. Herindeling vereist meer homogenteit.. De realisering daar van is niet een voudig, zeker niet zonder dat het ten koste gaat van een of ander. Het maant tot voorzichtigheid en voorzichtigheid stremt bestuursflexibeliteit. Wel moeilijk. Met een goedgekeurd bestemmingsplan als basis zou het bestuurlijk geen fraaie zaak zijn om nu nog terug te komen op de eerder gedane toezeggingen en geopperde mogelijkheden ten aanzien van de grondverkoop aan de n.v. Albada Jelgersma te Breda. Tot deze conclusie kwam de Thoolse raadsvoorzitter, burgemeester J.E. van Boeijen, nadat hij volop gelegenheid had geboden aan alle fracties een en andermaal hun standpunt hieromtrent kenbaar te maken. Het b en w voorstel werd met 11 stemmen voor en 6 tegen aangenomen. Niet alle fracties waren daarbij eensgezind. Van de s.g.p. stemden er 4 tegen, wethouder C. Boender stemde voor. Van de confessionele drie waren de twee c.h.u.-leden ir. M.A. Geuze en J.D. de Korte tegenstander van grondverkoop, terwijl naast de P.v.d.A.- fractie (5 man) en de V.V.D.-fractie (drie leden) ook de K.V.P.-eenling mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven en de A.R.P.-cenmansfractie W.C. van Kempen het b en w voorstel steunden. Een langdurige discussie en zelfs een korte schorsing voor fracticberaad waren aan deze beslissing voorafgegaan. Het voorstel mag bij de lezers bekend worden geacht. Het ging om verkoop van 290 m2 grond voor 23.500,- in het goedgekeurd uitbreidingsplan Kom te Sint-Maartensdijk aan de n.v. Albada Jelgersma te Breda voor vestiging van een supermarkt. In de november- raadsvergadering was hetzelfde voorstel aangehouden op verzoek van de raad teneinde overleg te plegen met de middenstandsfederatie. Daaraan was door b en w gevolg gegeven, terwijl er vervolgens ook nog een onderhoud was met de directie van genoemde n.v. Dit alles was het vervolg-voorstel nader uitgewerkt en is in vorig nummer onder de aandacht van de lezers gebracht. Bij monde van de P.v.d.A. was de heer L. Kloet de eerste woordvoerder over dit onderwerp. Er bestond voor onze fractie geen aanleiding ons standpunt te wijzen, zo verklaarde de heer Kloet en we scharen ons achter b en w op basis van de volgende belangrijke 2 punten: a. een nog maar 2 jaar geleden goedgekeurd bestemmingsplan wordt uitgevoerd en b. met deze vestiging is het belang van de consument gediend. We kunnen het niet eens zijn met het federatiestandpunt, dat deze nieuwe vestiging aanleiding zou kunnen zijn tot een moordende concurrentie. Dat hierdoor andere middenstanders de das wordt omgedaan. Een gezonde en eerlijke concurrentie kan zelfs tot meerdere aktiviteit van allen prikkelen. Onze fractie zal dan ook in haar geheel het b en w voorstel steunen. Ir. M.A. Geuze (c.h.u.) kwam als tweede woordvoerder aan bod. „We zijn met betrekking tot dit voorstel in ons samenwerkingsverband niet rond gekomen, zo verklaarde de woord voerder van de confessionele drie partijen. De ons verstrekte gegevens zouden beslissend moeten zijn, maar we zien er enkele tegenstrijdigheden in. De vraag rijst of het nemen van een beslissing nu wel verantwoord zou zijn. Is bijvoorbeeld te bewijzen, dat er ongeveer 35.000,- niet in Sint- Maartensdijk wordt besteed, (per week). Onlangs was er een t.v. uitzending, waarbij speciaal de problematiek werd belicht ;van de middenstand. Daarbij kwamen aan het woord mensen die gedwongen waren hun bedrijf te stoppen, degenen die specialiseerden, enz. Een zeer ingewikkeld vraagstuk. Er is inderdaad een zwaarwegend con sumentenbelang. Anderszijds een gegronde gedachte van de mid denstandsfederatie dat het voor sommige middenstanders met die nieuwe vestiging erbij kwaad kersen eten wordt. Bekend is dat er in Sint-Maartensdijk twee melkzaken zijn, waarvan de tweede met een rijdende winkel begint. Dat vergt ook weer een grote in vestering. Is het een gemeen schapsbelang, wanneer er daarvan één of beiden straks moeten ophouden en zelfs op de bijstandswet zouden zijn aangewezen? Feit is dat de woonkern Sint-Maartensdijk in 1971 niet is gegroeid. Is ten aanzien hiervan mogelijk een prognose niet uitgekomen? Zal de huidige economische situatie daarop verder invloed uitoefenen. Dit alles doet de vraag rijzen of men als overheid de weg voor dure investeringen moet effenen. Liever zou het me zijn nog eens als raad met de middenstandsconsulent van Zeeland te overleggen. Zover ons bekend komt die tot een heel andere conclusie dan b en w ten aanzien van de kansen voor deze vestiging zonder dat het ten koste moet gaan van anderen. We kunnen begrip opbrengen voor de moeilijkheden van b en w in deze, maar niet voor het ordeningsbeleid van het voormalige college. Moet er op die mooie open ruimte nu inderdaad wel zoiets worden gebouwd. We gaan aan de ene kant een pakhuis aankopen en afbreken (goed) om 50 meter verder weer een vierkant geval te zien verrijzen. Waar moet die winkel straks met alle kratten blijven? Het zal een fraai gezicht zijn. Kijk maar naar sommige winkelomgevingen hier in Tholen. Persoonlijk heb ik dan ook het meest bezwaar tegen de vestigingsplaats op zichzelf. Ons voorstel is echter om eerst nog het standpunt te vernemen van de rijksmiddenstandsconsulent in Zeeland, de heer A. Korstanje. Thans nog geen uitspraak doen, zo besloot ir. Geuze in eerste instantie zijn bijdrage. De heer A. Kurvink (s.g.p.) vond de zwevende 35.000,-, die per week buiten Sint-Maartensdijk zouden worden gekocht, althans volgens de n.v. Albada Jelgersma een aanvechtbare zaak. Wie bewijst dat daarvan 75% zal worden opgevangv.i bij vestiging van een tweede supermarkt. Dat is slechts theorie. Die n.v. denkt aan een klan tenbinding, maar daarvoor zal niemand In Sint Annaland is de naam Theunisse synoniem met een schip. Wie die naam hoort verwacht dat hij met een schipper van doen heeft. In negen van de tien keer zal hij of zij dan ook gelijk hebben. Sint Annaland kende tientallen jaren zijn beurtschip Theunisse en het kent de als het maar even kan deze gemeente als domicilie kiezende vele Theunissen als schippersfamilies. Daarop maakte en maakt 85 jarige Dingenus Theunisse, thans wonende in de Weststraat 6 geen uitzondering. Hij trouwde 18 januari 1912 met Sint-Annalandse Adriana Janna van Luijk en koos toen als zijn varenddomicilie het zeilschip „Hoop en welvaart", waarmee de zelfstandige start op de levenszee werd gemaakt. Dinsdag vierde het echtpaar in het Sint Annalandse dorpshuis de zestig jarige bruiloft. De welvaart was er niet altijd, de hoop is tot op dit moment gebleven, nu het bejaarde echtpaar dit gebeuren nog in redelijk goede gezondheid mag vieren.Na een wel langdurig en na een ook bewogen schippersbestaan. In crisisjaren, in oorlogstijd, in hoog-en laagconiunctuur.in perioden waarin de vrachten voor het opscheppen lagen, in tijden ook, waarin niet in gemoedsrust het laatste vrachtje werd gevaren, omdat men in grote onzekerheid verkeerde, wanneer dat volgen de vrachtje er zou zijn.Toch was er het goede van dit leven, niet in de laatste plaats de gezondheid. De heer Theunisse is van kindsaf op het schip groot gebracht. Daarom ook niet in Sint-Annaland, maar in Zwijndrecht geboren.Het werk begint al heel jongbij vader op de tjalk „Pieternella" Van 122 ton. Na de huwelijksboot „Hoop en Welvaart" werd het in 1920 „Door vetrouwen" nog altijd een schip dat via het zeil moest worden voortbewogen. In 1929 verwisselde schipper Dies Theunisse de mobilisatie van 1939 dan ook groot en goed bleek te zijn om als hospitaalschip te gaan dienst doen. Schipper Theunisse vond dit niet zo leuk, want daarmee was in feite ook zijn bestaan ontnomen.In 1946 kwam er een gloednieuw motorschip onder de voeten van dhr. Theunisse, die tot 1966, dat was tot in zijn 70ste jaar het varen volhield. Met zijn vrouw. Daarna werd het Sint-Annalandse waladres gezocht en gevonden.Maar de traditie van de familie Theunisse werd voortgezet. Van de 9 kinderen, 5 jongens en 4 meisjes, is er nog niet zo veel jaren een zoon komen te overlijden. Behalve twee dochters hebben de kinderen echter het varen van de Theunissen voortgezet. Dinsdag was echter alles present om het 60-jarige bruiloftsfeest bij te wonen, met 33 klein en ook 5 achterkleinkinderen. Met ook de 96 jarige oud-schipper en broer,van de bruidegom, de heer L.Theunisse, wonende te Sint-Annaland, met een andere 89 jarige broer Jan Theunisse uit Sommelsdijk en de eveneens aanwezige zuster wed. Boogaart-Theunisse, 78 jaar uit Nieuwerkerk. Wie verre reizen doet, kan veel verhalen. Het gezegde is bekend. Dies Theunisse en zijn vrouw, hun broers, hun kinderen enzelfs hun kleinkinderen zouden al heel wat kunnen verhalen. Niet in het minst het 60 jarige bruilofts paar, die een veel bewogen schip- persleven achter de rug heeft, maar dinsdag toch dankbaar en blij was deze bijzondere gebeurtenis nog te mogen beleven, temidden van velen waaraan ze nauw verwant zijn of waarvan veel vriendschap is ondervonden. Het herdenken van die 60 jaar is inmiddels voorbij, maar de felicitaties van nog vele lezers mogen nog best worden toegevoegd aan de vele die dinsdag hetzij mondeling of schriftelijk hun meeleven deden blijken. Met de wensen voor de verde schipperslevenavond. zich garant willen stellen. Men zal (met auto) elders inkopen blijven doen. Zal een vestiging als bedoeld niet eerder aanleiding zijn tot een kwijnend bestaan van menig middenstander, tot sanering en inderdaad tot gemeentelijke bijstand. Wie zijn dan de schuldigen? Ondertussen gaan aandeelhouders van de n.v. met de winsten slepen ten koste van Sint-Maartensdijkse ingezetenen. Meerderen dan alleen de consument profiteert van een florerende mid denstand. Denk bijvoorbeeld ook maar eens aan de kruisverenigingen, waarvoor winkelacties worden gehouden. Ik weet wel, de raad heeft niet alleen te maken met de mid denstanders, maar toch ook wel met hen. Een gezonde middenstand is belangrijk voor een gehele gemeenschap en wanneer daaraan via openbare gronden wordt geknaagd meent onze fractie dat met zoiets de gemeenschap Het rayon Sint-Maartensdijk van de rijkspolitie, waaronder de dorpen Sint- Maartensdijk, Scherpenisse en Poort vliet vallen, krijgt in de nabije toekomst de beschikking over een eigen bureau. Op de hoek Westvest/Markt zal in het voormalige cafetaria t Hoekje het kantoor worden gevestigd. Het ligt in de bedoeling het pand helemaal te ver bouwen. Dan komt er boven een woning en beneden een kantoorruimte, cellen en een garage. Als de tekeningen worden goedgekeurd en de vergunningen binnen zijn, kan spoedig met de verbouwing worden begonnen. Voor de rayoncommandant opperwachtmeester A.Brinkman zal dit ongetwijfeld een grote verbetering zijn. Nu fungeert eigenlijk zijn huis in de Albert Schweitzerstraat als politiebureau, wat toch vele ongemakken met zich meebrengt. -u kunt kosteloos trouwen op maandag- en dinsdagochtend -voor uw bruiloft krijgt u parkeerontheffing voor 7 auto's om voor het stadhuis te Tholen te parkeren tijdens de trouwplechtigheid. -raadsleden en adspirant- raadsleden krijgen portvrije kaarten om b en w op kapotte lantaarns, putten in straten, enz. te attenderen. -het gemeentebestuur verspreidt binnenkort huis-aan-huis een informatieboekje. -volgens voorlopige cijfers heeft de gemeente Tho'Ien in het eerste, halfjaar van haar bestaan (van 1 juli tot en met 31 december 1971) /"2016,13 „Winst" gemaakt, -hondenbelasting 25 gulden voor eerste en 30 gulden voor tweede hond; bij niet-aangifte is er een maximum boete van 300 gulden, -op aandringen raad namen b en w voorstel terug om twee koperen lichtkronen voor 8000 gulden aan te schaffen voor de trouwzaal; het kan goedkoper en hoe zal de begroting 1972 uitvallen? -de administratieve gemeen tebegroting 2e halfjaar 1971 is goedgekeurd. -vermakeiijksheidsbelasting in Tholen, Oud-Vossemeer en Stavenisse afgeschaft. -gemeentesecretarie krijgt nieuwe huistelefooninstalatie van 20.950 gulden. -Smerdiekse o.l.s. krijgt nieuwe apparatuur voor gestolen radio, platenspeler en elektrische puntenslijper. -mej. J.J.Blaas uit Tholen is bevorderd tot administratief ambtenaar bij de Centrale Dienst Noord-Zeeland. -voorbereidingsbesluit voor bestemmingsplan Zuid in Tholen stad met beperkte uitbreidings mogelijkheid voor bedrijf sgebouwen D.C.Schot Zn. -eerste mondelinge rondvraag van Thoolse gemeenteraad vergde „twee dagen" -dat was in vogelvlucht een raadsvergadering van half acht ►ot half één. geen dienst wordt bewezen. Daarom ook zal onze fractie tegen grondverkoop stemmen, aldus de heer Kurvink. Zijn fractiegenoot A.J. Smits uit Stavenisse wes erkentelijk voor de ontvangen brede informatie over dit voorstel. Het bracht heel wat feiten materiaal naar voren en onze fractie heeft er zeer serieus kennis van genomen. Men zou uiteraard kunnen concluderen of het nu de taak is van de overheid om zich te gaan begeven 'op het pad van het vesti gingsbeleid. Ach, dat gebeurt evengoed in Middelburg en Vlissingen. We moeten onze woonkernen, onze gemeente zien als een groot gezin. Waarvan het huishouden geregeld dient tc worden. Alle kinderen behoeven zorg. In dit geval consument en middenstand. Soms vragen enkele of meerdere kin deren of één kind in dat gezin speciale zorg. In onze gemeenschap is dat de middenstand. Dat zien we voor onze ogen. Landelijk wordt ze zelfs de vergeten groep genoemd. Aan die categorie dient speciale aandacht te worden geschonken. Nu zeggen b en w, dat de eerste stappen zijn gedaan door het voormalig college van Sint- Maartensdijk en dat het moeilijk meer terug kan. Maar wij behoeven toch vorige voetstappen niet te drukken. Als er tevoren a is gezegd, zijn we dan maar verplicht nu ook b te zeggen? Er is bij de Sint-Maartensdijkse middenstand grote zorg en ongerustheid over deze vestiging. Naar onze mening niet ten onrechte. Daarom ook willen we geen b zeggen, zo overtuigde de heer Smits het standpunt van zijn fractie na de heer Kurvink. Mevrouw M.J. Renes-van Geer als woordvoerdster Van de VVD verklaarde zich met de mening van dhr. Smits in grote lijnen wel te kunnen verenigen. Ze had veel waardering voor de aktiviteit van de middenstandsfederatie op dit moment. Wanneer men het alles echter objectief bekijkt is in feite de beslissing over deze zaak in principe althans, al veel eerder genomen. Op het moment zelfs, dat er nog geen middenstandsfe deratie was en dus niet kon optreden. Naar ons gevoel is deze zaak thans in een te ver stadium gekomen om nog een stap terug te kunnen en te mogen doen. We kunnen deze klok niet meer terugdraaien. Met alle begrip voor mid denstandsmoeilijkheden...Hoe je het precies zou moeten doen, daar ben je zo maar niet over uitgepraat. Het is ook moeilijk alle consequenties te overzien. Onze fractie meent niet anders te kunnen doen, dan dit al eerder klaargestoofde plan van b en w te volgen. Ook de heer J.D. de Korte (c.h.u.) vond het een zeer moeilijke zaak om over te beslissen. Het consumentenbelang is een belangrijke zaak. Wel rijst in deze de vraag wat is het consumentenbelang? Zelf wonend in de kern Sint- Maartensdijk weet ik, dat het voor de consument, met name voor de bejaarde, zieke of invalide bijvoorbeeld van enorm belang is, dat er thans één en straks zelfs twee rijdende winkels zijn, die een service bieden van 'kopen bij of als het ware in huis. Veronderstelt u eens. dat door vestiging van een tweede super markt één of beide middenstanders met deze rijdende winkel het zouden moeten opgeven. Trouwens, als een het moet opgeven, wordt het voor de ander reeds moeilijk de gehele woonkern te bereiken. Hebben we dan de consument gediend? Voor mij wel een grote vraag. Een tweede zuivelwinkel gaat 50.000,- investering om die service te bieden. Wij gaan gemeentegrond verkopen om die service verlenende bedrijven te gaan beconcurreren. Dat weegt mij zwaar. Waarom is 3 jaar geleden een zo bekende als Albert Heijn in Sint-Maartensdijk gestopt? Dat bedrijf heeft alles degelijk onderzocht, maar zag in de Smalstad toch on voldoende emplooi. Zonder bevolkingsgroei zou er dan nu toch wel een bestaansmogelijkheid zijn voor een tweede supermarkt zonder aantasting van de middenstand? Dat wil er bij mij niet in. Daarmee is de gemeenschap mijns inziens niet gediend, aldus C.H.U.-raadslid De Korte. Mevrouw Deurloo: „Is er in Sint- Maartensdijk ook een andere plaats, waar deze supermarkt zich zou kunnen vestigen? De voorzitter: misschien, maar dat zou dan niet tegemoet komen aan het federatiebezwaar. De heer Van Kempen: Is er enige verwachting met betrekking tot de bevolkingstoename? De voorzitter: zonder structuurplan is dit thans niet te zeggen. De wethouder van middenstandszaken, de heer A.J. Scherpenisse ging nader in op de discussie in eerste instantie. We zitten hier met een zeer vergevorderde Een lankmoedige raad. Raadsmeerderheid voor grond verkoop supermarktvestiging. Dorpshuistarieven kregen weinig raadsenthousiasme. Consumentenindustrie is blauwe aardappel beu. Opnieuw verenigingssubsidies in Sint Philiplandse raad. Twee echtparen zestig jaar getrouwd. WHS en Tholense boys met goede promotieperspectieven. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. procedure, waaraan door het voor malige college van de gemeente Sint- Maartensdijk reeds veel voorbereidend werk is gedaan. Nu kan men van gedachten verschillen over de door de van verschillende kanten geproduceerde cijfers met betrekking tot het marktonderzoek in Sint-Maartensdijk, al komen ze dan wel overeen. Hoewel de rijksmiddenstandsconsu lent geen heil zag in een tweede supermarkt onderkende hij de moeilijkheden in dit stadium en ver zekerde dat 'een marktonderzoek best een jaar kan duren. Moet dit terwijl reeds een bouwvergunning is verstrekt aan de aanvrager voor de bouwgrond op basis van een goedgekeurd bestem mingsplan? Een aanvrager die alles panklaar heeft om te gaan bouwen? Er wordt gesproken over 35.000.- die De gemeenteraad van Sint-Philipsland komt dinsdagavond a.s. om half acht in vergadering bijeen om een korte agenda af te werken.Daarbij komt opnieuw de subsidie voor de muziekvereniging Concordia en de gymnastiekvereniging de Flippers aan de orde. Zoals bekend staakten hier vorig jaar de stemmen over doordat de heer G J. de Jager ziek was. Verder beslist de raad over de aanschaf van boekenrekken voor de hobbykelder van het dorpshuis de Wimpel (kosten 900 gulden).De bibliotheek van de N.H.Kerk wil hier namelijk boeken gaan uitlenen, daar ze zelf ruim tegebrek hebben in het jeugdgebouw. Daarvoor worden er momenteel geen boeken meer uitgeleend. Een verzoek van de chr. kleuterschool in Sint- Philipsland voor nieuw lesmateriaal willen b en w gedeeltelijk inwilligen.: /'252.00 voor een woordsorteerspel. Het verzoek om 2 Haagse sets en 2 Fonana sets worden echter op advies van de inspecteur afgewezen omdat het te duur en te ondoelmatig materiaal is. De woning Oostdijk 21 van de wed. Geelhoed-Quist willen b en w on bewoonbaar verklaren en het saneringspand Oostdijk 48 van de heer M.v.d.Welle aankopen voor ƒ25.425.00. Als de raad hiertoe besluit moet het gemeentebestuur in het saneringsplan Deenstraat nog maar twee panden aankopen. Van de heer J.Geense in de Achterstr. 37 willen b en w voor 490 gulden 36 vierkante erfpacht van tuin overnemen. Dit is nodig voor verbreding van de Achterstraat. Van de heren P.Mol en J.J.Vroegop aan de Oostdijk wil het college een strookje grond aankopen voor elk 35 gulden. De grond is al jaren bij de gemeente in gebruik, maar administratief was het nog altijd niet geregeld. B en W stellen de raad ook voor de eerste vier huizen van het complex van tien in aanbouw zijnde woningwet woningen toe te wijzen aan M.v.d.- Welle, C.Reijngoudt, W.Quak uit Oudenhoorn en het bestuur van de chr. school in Anna Jacobapolder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1972 | | pagina 1