Toch wel gemis P. van Hekken (SGP) wil zelfstandige vuilnisophaaldienst in Sint-Philipsland Thoolse dorpshuizen in principe niet op zondag open DEZE WEEK Slechts tweemaal per jaar Stakende stemmen bij subsidies Dieven laadden bij May fair voorjaarscollectie in 28e jaargang N DONDERDAG No 5 16 DECEMBER 1971 Ondoorzichtig Op het postkantoor Proces-verbaal Zelfstandig Andere gemeenten P. van Hekken St.-Philipsland Ook de fraaiste vlinder was eerst een lelijke rups Zuster G. Koole directrice van bejaardentehuis Sint-Maartensdijk Het enige ni.-uwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 Sfnt-Annaland Abonnementsprijs 6.00 per halfjaar, per post 7.00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0.17 per mm BTW Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Spierinkjes t/m 20 woorden 3,- BTW Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer. AI zal het wel geen vierdaagse zijn geworden, wanneer men een deel van de provinciale begrotingsbehandeling in de Middelburgse Statenzaal heeft bijgewoond, dan zal men als bewoner van deze streek met enige trots en toch ook wel met genoegen constateren, dat er vanuit dit gebied toch een goede representatie in het provinciaal college bestaat. De hyrachieke weg in omgekeerde richting bewandelend frappeert dat Tholen, waarbij we Sint Philipsland incasseren, een vertegenwoordiging in de staten heeft uit alle in de streek bestaande politieke richtingen. Dan moeten we wat extra zöut in de pap doer, en aannemen, dat in een KVP fractieleider drs W.R.V. Dusarduyn de Thoolse belangen ook op het hart zijn gebonden, zonder dat hij zelf uit de streek afkomstig is. Dat bleek trouwens tijdens de begrotingsbehandeling, toen hij extra aandacht verzocht voor het kanaalschap „De Eendracht" en er bij monde van gedeputeerde mr. J.F.G. Schlingemann een positief antwoord kwam, dat het Zeeuwse college (nu) wel achter de recreatieplannen rond de Eendracht staan en dat er zelfs nu een recreatieschets voor het gehele gebied inclusief die Eendrachtzone in het verschiet ligt. Dan is er vervolgens de jongste van de voor ons grote vijf, tegelijk ook de enthousiaste politicus E. Ph. Nieuwkerk uit Poortvliet, zitting voor de C.H.U., die ditmaal zijn voor ons gebied belangrijk onderwerp: debat rond een tweede luchthaven in het Zuidwesten (Steenbergen) nog tot een volgende statenzitting zag uitgesteld. Daar is vervolgens de eveneens mede-i streekbewoner de heer L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse, behorend tot de VVD fractie, met zijn jonge CHU college niet steeds of zelden op de voorgrond tredend als woordvoerder - daarvoor zijn in de fracties anderen aangewezen - maar niettemin naast een dienen van het algemeen provinciaal belang, de oren gespitst als het om zaken gaat, die onze streek betreffen. Daar is vervolgens de inmiddels al weer geroutineerde heer P.A. Roels uit Sint Maartensdijk, statenlid in de P.v. d.A fractie, die mede in korte tijd Tweede Kamersporen verzilverd en daardoor in breed verband is geïn formeerd. De vierde man uit eigen gebied - vergeet niet dat we de omgekeerde Hyriëchieke weg bewandelen - is de meest oude rot in het vak, een uitdrukking bedoeld met de nodige eerbied, de heer C. Boender, woordvoerder van de s.g.p. in de Staten, maar eveneens Tholenaar. Iemand, die met weinig woorden veel kan zeggen, zowel in Middelburgse Staten- als in Thoolse raadzaal. Tenslotte is daar alle politieke richtingen van enige im portantie uit onze streek completerend, gedeputeerde J. van den Bos (a.r.p.) uit Tholen. Laatstgenoemde hebben we bewust als hekkensluiter van onze grote vijf genoemd, omdat daarop "in deze kolom nog wat verder wordt gebor duurd. ■!-, Met deze brede politieke ver tegenwoordiging in het provinciaal bestuur mag onze streek niet mopperen, zonder te willen pretenderen, dat zij zich in die functie alleen om de streek zou bekommeren. Het lijkt een overbodige, maar is toch wellicht een noodzakelijke presentatie via bovenstaande regels en bedoelt niet meer dan slechts een herinnering aan degenen in onze streek, die deze ver- tegenwooriging mede mogelijk hebben gemaakt. Kiezers, welke toch weer eens onder de aandacht moet worden gebracht, dat Tholen en St. Philipsland; in dat opzicht geen slechte beurt maakt, noch achteruitgesteld zou zijn wat haar statenleden-inbreng betreft. Het is nuttig, dat in het achterhoofd te houden. Ondertussen kerèri wte nog even terug naar de begrotingsbehandeling zelf. Daarbij stemde het tot voldoening en dankbaarheid, eveneens met een herinnering aan de absentie van een jaar tevoren, dat gedeputeerde J. van den Bos zijn partij volledig kon meeblazen en dat op een bekwame wijze. Daarom te meer gemakkelijk, om het onderdeeltje, dat bij ons vraagtekens doet oproepen wat duidelijker naar voren te schuiven. En daarbij een kritische noot te plaatsen. Hoewel de land- bouwportefeuille door hem is overgeheveld naar de voormalige ZLM secretaris mr. Schlingemann houdt de heer Van den Bos nog een breed provinciaal werkterrein over: financiën, onderwijs, visserij, maatschappelijk werk en algemeen juridische en bestuurlijke problemen. Gedeputeerde J. van den Bos. Goede beurt in Statenzaal. Daarom moest hij dinsdag, toen de gedeputeerden de tijdens de maandag gestelde vragen via algemene beschouwingen, aan het woord kwamen, ook die vragen beantwoorden, welke betrekking hadden op gewest vorming. Zij die bestuurlijke aangelegenheden volgen, zullen wellicht weten, hoe de voormalige staatssecretaris (thans minister van onderwijs) mr. C. van Veen de gewestvorming aan de orde heeft gesteld en later is gevraagd naar het provinciaal oordeel daarover. De heer Van den Bos herinnerde er in zijn betoog aan, hoe de laatste tien jaar het aantal gemeenten in Zeeland is teruggebracht van 101 tot 30, waarmee Zeeland ten aanzien van gemeentelijke herindeling wel de meest progressieve provincie is. In het merendeel van de Zeeuwse regio hebben de nieuwe gemeenten nog amper tijd gehad tot consolidatie. Daarom te meer stond de heer Van denBos ons inziens te.echt gereserveerd tegenover de noodzaak om in Zeeland gewesten te vormen. Trouwens, daarvoor is het Zeeuwse bevolkingsareaal in feite te klein. Het kunnen er hoogstens twee zijn, één voor Zeeuws-Vlaanderen en één voor de rest van Zeeland. Dit betekent echter een vierde bestuurslaag en zo zei de heer Van den Bos niet minder terecht: Bestuur is duur. Als het niet interprovinciaal gewenst is, zien we met dhr. Van den Bos geen nut in een zuiver Zeeuwse gewestvorming. Deze gedeputeerde liet zich ook uit over de gemeentelijke herindelingen. Hoewel de wetenschappelijke ondergrond aan de gemeentelijke herindelingen beter had kunnen zijn, meent de heer Van den Bos, dat de nieuw gevormde gemeenten toch niet slecht func tioneren: „Je hoort daar toch niet meer van het gemis van de directe band met het bestuur." Dit laatste kan nu wel waar zijn, maar het er niets van horen betekent niet dat het gemis niet zou worden gevoeld. Dat gemis moge zich dan niet uiten in zich beklagen, maar veeleer in een vergrote lauwheid. Daartoe kunnen we zeker ons gebied als voorbeeld nemen. Niet alleen omdat dit uit herindelingsoogpunt een voor de hand liggende eenheid kon worden, maar ook omdat dit gebied door onze uitgave wordt bestreken en als zodanig méér „verwend" is, dan welke andere Zeeuwse (heringedeelde) regio ook. Naar ons gevoel is er wel degelijk gemis van een directe band met het bestuur. Dat menen we vooral te mogen concluderen uit een verminderde belangstelling, met name bij de vrouwelijke lezerskring, voor de raadsverslagen. En belangstelling bepaalt de interesse, het meeleven, het meedenken, het meedoen. Als krant zijn we er tot dusver nog niet in geslaagd dit hiaat te overbruggen, zelfs met het veel aan onderdelen van het bestuurlijk gebeuren terugbrengen naar de rubriek van het plaatslijk nieuws. Is dat gemis functioneel te on derkennen? Dat misschien (nog) niet. Maar in tegenstelling met de gedachte van de heer Van den Bos menen we datf het er toch is. „Dank voor de plezierige en vlotte wjjze van vergaderen, de medewerking van de wethouders en het groot vertrouwen van de raad". Zo besloot burgemeester G. van Velzen dinsdagavond de laatste raadsvergadering van 1971 te Sint-Philipsland. Het ARP-raadslid GJ. de Jager kon er wegens ziekte niet bij zijn. Zijn lege stoel was er de oorzaak van, dat in januari de subsidievoorstellen voor de muziekvereniging Concordia en de gymnastiekvereniging de Flippers opnieuw behandeld moeten worden. Nu staakten namelijk de stemmen met drie raadsleden voor (AA. Rijstenbil, C. den Braber en A.W. Beurkens) en drie SGP-ers tegen (L. Walpot, L. den Engelsman en P. van Hekken). Alleen de zangvereniging VZOS kreeg met algemene stemmen voor 1972 620 gulden subsidie, wat overigens nog honderd gulden lager is dan nu. Dit in verband met de zaalhuur van het pas in gebruik genomen dorpshuis de Wimpel. Daarvoor kregen de drie verenigingen voor dit jaar elk wel een aanvullende bedrage van tweehonderd gulden. .Ten aanzien van de gemeentelijke bijdrage voor volgend jaar waren er echter meningsverschillen. De meerderheid van b en w had Concordia 1800 gulden toegedacht, wethouder L. Walpot (SGP) 1520 gulden. Hij vond dat elke vereniging zoveel mogelijk moet streven naar dekking van de onkosten uit de con tributie. Hij was dan gaarne bereid een redelijk tekort te subsidiëren, maar een contributie van 39 gulden per jaar achtte wethouder Walpot veel te laag. Behalve de gestegen kost loon- en prijspeil nam hij hierbij ook de aan zienlijke verbetering van de ac- comodatie in beschouwing. Zijn voorstel om 1520 gulden te geven, achtte hij eigenlijk nog aan de hoge kant, maar hij wilde de duizend gulden die Con cordia dit jaar ontving niet verlagen. De 520 gulden is zaalhuur. De drie SGP-ers vroegen stemming over het meer derheidsvoorst el, wat een 3-3 gelijkspel opleverde. Bii eezondheid mae de heer De Jager in januari dus de doorslag geven. Voor de gymnastiekvereniging de Flippers eenzelfde situatie. Een meerderheidsvoorstel van 1040 gulden, een minderheid voor 800 gulden. De overgelegde begroting noemde wethouder Walpot bijzonder on doorzichtige informatie. Hij had de indruk dat de gymnastiekvereniging zelf niet wist waar ze aan toe waren. Voor de SGP-vertegenwoordiger was het duidelijk dat de accomodatie voor de Flippers van nul tot honderd procent gestegen is. Dat speelde voor hem sterk. Verder had hij haken en ogen ontdekt bij de afdracht van contributie aan de landelijke organisatie, het KNGV. Volgens de heer Walpot neemt die organisatie een onevenwichtig hoog bedrag van de contributie in beslag, wat ten nadele van de kas werkt. Hij vond het niet verantwoord dat de gemeente daar nu via subsidie voor moest op draaien. De achthonderd gulden die hij in 1972 wilde geven, achtte hij nog aan de hoge kant. „Als de toestand niet verbetert, zal ik in de toekomst nog verder moeten gaan", aldus wethouder Walpot. Burgemeester Van Velzen was het er mee eens dat de contributie aan de lage kant is, terwijl er inderdaad een hoge afdracht aan het KNGV. Hij meende dat daaruit zon neklaar blijkt dat de landelijke organisatie wel van een hogere con tributie bij de gymnastiekvereniging uitgaat. Bij de stemming werd hel opnieuw 3-3, zodat de subsidie voor de Flippers volgend jaar opnieuw aan de orde komt. Heeft Concordia een contributie van 39 gulden en de Flippers van 40 gulden per jaar voor jeugdige gymnasten 30 gulden), de zangvereniging VZOS vraagt 66,50 per jaar van de leden. B. en W. en de raad vonden die contributie redelijk en verleenden de zangers 620 gulden subsidie voor 1972. Eensgezindheid was er ook bij de vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing- en invordering van reinigingsrechten. Men past een zelfde systeem als de gemeente Tholen toe: vijftig cent per plastic zak, verkrijgbaar bij de PTT, en geen vast bedrag meer. „Het is een experiment. Als het in de praktijk niet blijkt te voldoen, gaan we terug naar het oude systeem", zei burgemeester Van Velzen. Het SGP-raadslid L. den Engelsman had ook gedacht aan een proeftijd van een jaar. Hij wilde weten of er ook contact met de middenstand was geweest over de verkoop van de plastic zakken en zo niet, waarom niet. Verder informeerde de SGP-fractievoorzitter, of b eb w er ook aan gedacht hadden de verkoop aan een gezin te geven waarvan de man honderd procent invalide is. De plastic zakken zouden een gemakkelijke bijverdienste opleveren. Aan dit laatste hadden b en w niet gedacht,terwijl het college aan de middenstand niet eens een voorstel heeft durven doen, aldus de burgemeester. Hij kende niemand die voor een winstmarge als de PTT nu vraagt, de verkoop zou willen verzorgen. De PTT noemde hij tevens een on partijdige instantie. Voor verkoop op het secretarie voelde de voorzitter ook niets omdat de ambtenaren dan van hun werk gehouden zouden worden om een pak vuilniszakken te- verstrekken. Een belangrijk punt is ook, dat bij verkoop door de PTT de gehele ad ministratie afgestoten wordt. Van die rompslomp wil de gemeente juist af. Raadslid Den Engelsman was ongerust dat de inwoners mogelijk goedkope plastic zakken gaan kopen voor hun huisvuil, die dan in de poldersloten terug gevonden kunnen worden. „Als dat zou blijken zullen we een veror dening maken waarbij elk' gezin een aanslag van vijftig gulden krijgt, als men het er haar maakt. Er zijn gemeenten die dertig gulden vast recht per jaar vragen en de zakken nog laten kopen, dus zitten we echt niet aan de hoge kant. De bevolking van Sint- Philipsland kennende, zie ik niet direct in dat men zo gauw het vuil zal weggooien", aldus de burgemeester. Op voorstel van de heer Den Engelsman wilde de voorzitter de vuilnisophaaldienst er wel op at tenderen dat men bij het vervoer van de plastic zakken niets kwijt raakt door bijvoorbeeld een net over de auto te spannen. Nu was het gebeurd dat op Brabants gebied een plastic zak met huisvuil van de vrachtwagen gevallen was. De persoon in kwestie, een inwoner van Sint-Philipsland, had hiermee een proces-verbaal gekregen daar men in de zak aanwijzingen vond dat die van hem afkomstig was. De burgemeester wees er wel op dat het hier geen officiële gemeentelijke plastic zak betrof, terwijl er gewoon huisvuil in zat. De zak was bii groot vuil ophaalbeurten meegenomen, zodat de betrokken inwoner feitelijk fout was geweest. Huisvuil mag men namelijk niet als grofvuil meegeven. Met het nieuwe systeem van reinigingsrechten was iedereen het wel eens. Wie de plastic zakken volgend jaar echter gaat ophalen is nog een vraag. Bij de ingekomen stukken was er namelijk een brief van de gemeente Tholen die zoals bekend de gemeen schappelijke vuilnisophaaldienst alsmede de Centrale Dienst Noord- Zeeland heeft opgeheven. Sint- Philipsland mag van de Thoolse eigen dienst wel gebruik maken. Er wordt dan een dienstverleningscontract gemaakt». De raad machtigde b en w deze zaak te bekijken om, na overleg met de gemeente Tholen, te zijner tijd met de nodige voorstellen aan de raad te kunnen komen. Bij de brieven van de gemeente Tholen was ook een begroting gevoegd, maar in dit stadium van overleg wilde de burgemeester die nog niet openbaar maken. Hij stond de raad hierover ook geen discussie toe, daar dit minder elegant zou zijn ten opzichte van ïho'len.TDhr. van Velzen liet wel los dat hij het wat betreft de vuilnisophaaldienst niet voor de volle honderd procent met de cijfers eens was. Raadslid P. van Hekken (SGP) zat het eigenlijk helemaal niet zo erg lekker. „We zijn eruit gestoten en toch zouden we van de diensten gebruik moeten maken. De PTT verkoopt de zakken, de gemeente Tholen haalt ze op. Kunnen we die duizend gulden niet zelf meepakken. Kunnen we het niet zelfstandig doen. De plastic zakken gooien we zo op de vrachtauto en we hebben geen kraakwagen nodig. Is het mogelijk d^t voor dezelfde kosten te realiseren als in de begroting van de gemeente Tholen staat?", aldus de heer Van Hekken. „Ergens zeg ik ja. Daarom ben ik het ook niet met de cijfers van Tholen eens", antwoordde de burgemeester. Hij vond het te prijzen dat er een vuilnisophaaldienst is'. „Zelf doen, kost ook geld. Wij streven ernaar de gemeentewerklieden niet voor de vuilnisdienst in te zetten. Anders zou er een man bij moeten. Dat geldt ook voor de verkoop van de plastic zakken op het gemeentesecretarie. Een ambtenaar is duur. Die moet niet aan het loket zitten om een pak plastic zakken te verkopen of een belasting van vijf gulden te innen. Daar is het postkantoor en de bank op ingesteld. Daarom lopen alle betalingen ook via de bank. Met een klein amb tenarenkorps kunnen we zo vlot werken. Het goedkeuren van de begroting 1972 en de rekening 1970 door G. S. als een van de eerste gemeenten in Zeeland, bewijst dat", aldus de voorzitter. Op de vraag van de heer Van Hekken ol het mogelijk is met andere gemeenten dan Tholen samen te werken, zei de burgemeester dat hij al van andere zijde gepolst is. Deze zaak wordt echter eerst nog eens in b en w bekeken. De heer Van Velzen merkte nop op dat het voorstel tot het nieuwe systeem (50 cent per plastic zak) ook was gekomen als de gemeenschappelijke vuilnisophaaldienst zo gebleven was. De 18 gulden reinigingsrechten van nu achtte hij aan de erg lage kant. Als Sint- Phiiipsland het ophalen van huisvuil helemaal zelfstandig zou moeten doen, zou het mogelijk wel 75 cent per zak kosten. De raadsvoorzitter wees er tenslotte op dat Sint-Philipsland ook geen eigen stortplaats heeft. Nadat in september het voorstel op aandringen van ir.MA.Geuze (CHU) naar de commissie voor straf verordeningen was verwezen, behandelt de Thoolse gemeenteraad dan dinsdagavond 21 december de „voorwaarde'n inzake het gebruik vam gemeentelijke dorpshuizen. Daarondert vallenallegemeentelijke i verenigingslokaliteiten op het eiland Tholen. Zoals in september al uitvoerig uiteen gezet werd, is de regeling van de voormalige gemeente Stavenissei grotendeels aangehouden. Mede op: voorstel van de commissie voor strafverordeningen vónd volgens b en w- een redactiewijziging plaats. Dit betreft artikel 7 „Tenzij door b en w ontheffing is verleend dragen de gebruikers zorg, dat het gebouw na de avond van hergebruikte luurmtruimd. Het gebruik van het gebouw op zondag is alleen na voorafgaande toestemming van het college van b en w mogelijk". Verder mogen de gebruikers van de dorpshuizen (of hoe deze ook in de volksmond mogen worden genoemd) van de diensten van de beheerder gebruik maken tegen tussen hen en de beheerder overeen te komen voor waarden. Zoals bekend hebben b en w ten aanzien van het beheer van dorpshuizen een uniforme regeling getroffen. Er ispen beheerder aangesteld, die bei ast is mét'het in gebruik geven van het gebouw en het toezicht op de naleving van de voorwaarden. Toch wel bestuursband-gemis. Gebruiksvoorwaarden dorpshuizen De nieuwe directrice van het bejaardentehuis St. Maar tensdijk. Sint Philipslandse stemmen staakten over subsidievoorstellen. Vandaag kunt u de nieuwjaarswens nog opgeven voor het Oudejaarsnummer, dat donderdag 30 december ver schijnt. Dit nummer bestaat uit 12 pag. Door de grote hoeveelheid ad vertenties in dit nummer zien wij ons genoodzaakt de sportpagina en andere artikelen in het kerstnummer van volgende week te plaatsen. De redaktie Voor het innen van abon nementsgeld worden de lezers niet vaak lastig gevallen. Slechts tweemaal per jaar wordt u een kwitantie aangeboden of vinden de postabonnees een stor tingsbiljet in de krant. De minister van CRM heeft aan de laatste schade-uitkering van de STER aan de pers de voor waarde verbonden, dat de abonnementsprijzen in de loop van 1972 verder verhoogd dienen te worden. De noodzaak is daartoe trouwens Qok zonder de ministeriële suggestie aanwezig vanwege de gestegen kosten. Om onze voorlichting en nieuwsvoorziening voor onze streek te kunnen handhaven, wordt de abonnementsprijs voor het eerste halfjaar 1972 zeven gulden. Ook nu nog beneden de drie dubbeltjes per week. Voor de postabonnees speelt de verhoging van de PTT-tarieven ook een rol. Voor het eerste halfjaar 1972 betalen zij 8,50. De postabonnees kunnen dit bedrag per bank- of postgiro overmaken met de vermelding le halfjaar 1972. Zij die de krant wekelijks van één onzer bezorgers ontvangen, kunnen afwachten tot hun de komende weken de kwitantie wordt aangeboden. Voor uw medewerking zeggen wij u bij voorbaat dank. Per 1 januari 1972 ondergaan ook onze advertentie-tarieven een wijziging: de losse mm-prijs wordt 18 cent. Contractprijzen op aanvraag. De spierinkjes tot en met 20 woorden blijven 3 gulden., maar alleen bij contante betaling. Spierinkjes tot en met 20 woorden waarvoor een rekening moet worden gemaakt, kosten 3.50. De belangstelling voor het nieuwe bejaardentehuis in Sint-Maartensdijk valt ons erg mee. In principe zijn er al meer aanmeldingen dan er bejaarden kunnen wonen. Omstreeks februari zal het worden geopend", zo verklaarde ond de directeur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland, de heer M.L. Almekinders. De werving van personeel is in volle gang. Momenteel lopen er al meisjes in T Ten Anker te Tholen stage, die straks in het Smerdiekse bejaardentehuis zullen gaan werken. Ook is er per 1 januari a.s. een directrice benoemd. Het is zr. G. Koole uit Dirksland. Zij heeft al diverse toekomstige bewoners van het nieuwe bejaardentehuis- in Sint-Maartensdiik bezocht. Zr. Koole is in Den Haag geboren en volgde in Dirksland haar opleiding voor verpleegkundige A en de kraamaantekeing. Na enkele jaren werd zij benoemd tot hoofdverpleegskundige van de interne afdeling van het Van Weel en Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Vervolgens was zr. Koole vier jaar als hoofdverpleegkundige werkzaam aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, waar ze haar stafcursus volgde. Daarna ging ze weer terug als hoofdverpleegkundige van de interne afdeling van het Van Weel en Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. Zuster Koole is Gereformeerd. Het overlegorgaan Industrie Sint-Maartensdijk heeft zich laten voorlichten over een systeem ter beveiliging van de bedrijven op het Smerdiekse industrieterrein tegen inbraak. Dit alles is in een stroomversnelling gekomen na de grote diefstal bij N.V. Mayfair Herenkledingfabriek in de nacht van vrijdag op zaterdag. Ruim tweehonderd complete costuums van de vooijaarscollectie 1972 vnrmHpn Ham-Hii Hp buit. Deze derde inbraak bij Mayfair van dit jaar betekent nu een schade van 40.000 gulden. Dit is één van de grootste inbraken die het eiland Tholen ooit heeft gehad. Tholen ooit heeft gehad. 1 De politie heeft de indruk met professionele inbrekers van doen te hebben. Door een ruit aan de zijkant stuk te slaan, werd een deur geforceerd. Vervolgens konden de dieven de vrijdagavond toevallig leeg staande garage open maken om er hun auto in te rijden. Zo werd in de garage van Mayfair de voorjaarscollectie 1972 ingeladen. Sportcolberts en niet volledige pakken liet men nangen. Het ging blijkbaar uitsluitend om eerste kwaliteit. De enige sporen waren verf van de auto en glas van een beschadigd achterlicht. De technische recherche van de rijkspolitie helpt de Thoolse politie bij het speurwerk naar de daders. De costuums zouden in januari aan de klanten afgeleverd moeten worden, zod&t de dieven blijkbaar goed van de afleveringstijden bij Mayfair op de hoogte waren. De directie heeft al overleg gepleegd met 'n deskundige om de nodige voorzorgsmaatregelen te treffen. Behalve aan elektronische systemen is gedacht aan een hond. Het Overlegorgaan Industrie Sint- Maartensdijk had een week voor de inbraak al een voorlichtingsavond over beveiliging van de bedrijven gehad. De politie wees hierbij een nachtwaker van de hand, daar men met beroeps inbrekers te doen beeft die voor niets uit de weg lijkende gaan. Mogelijk kunnen er bepaalde ruimtes beveiligd worden die in verbinding met het politie-apparaat staan. Elk bedrijf moet echter afzonderlijk beslissen wat men aan de beveiliging gaat doen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1