Herten bij Poortvliet Wintervoordeel bij woningver betering Sint-Philipsland krijgt zelfde huisvuilregeling als Tholen oprit oostdijk Kleine Gids in herdruk In nog geen 10 jaar 25 doden op Tholen in het verkeer Vertraging tweede fase nieuwbouw Ten Anker ernstige handicap voor Thoolse bejaardentehuis Vraag naar modinettes blijft groot DEZE WEEK Wachten op geld van rijk en gemeente Subsidie Nieuw bestuurslid Ernstige handicap Onderwijs Subsidies Veel begeren is veel ontberen 28e jaargang No:4 DONDERDAG 9 december 1971 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 Sint-Annaland m.'entsprijs 6.00 per halfjaar, per posr 7.00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertentie- 'dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0.17 per mm BTW Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag Spierinkjes t/m 20 woorden 3 - BTW - Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboer. Het provinciaal bestuur van Zeeland staat weer aan de vooravond van haar belangrijkste bijeenkomst van het jaar. Zo zou het althans moeten zijn. Het is in elk geval een behandeling van een agenda die de meeste tijd vergt. Daartoe worden dan ook vier volle dagen gereserveerd, met zonodig doorgaan in de_ avonduren gereserveerd zijn maandag 13, dinsdag 14, woensdag 15 en dorlderdag 16 dec. Een agenda meTals vijfde punt de behandeling van ,de begroting 1972. Daaraan is reeds gigantisch werk voorafgegaan. Niet alleen in de ambtelijke sector, maar eveneens door de verschillende af delingen die uit de statenleden zijn gevormd. Vanzelfsprekend is bij het aanbieden van die begroting een begeleidingsbrief gevolgd van gedeputeerde staten. Het onderzoek door de afdelingen leverde alleen reeds bijna 200 vragen op die ook alle prompt» door het dagelijks bestuur van de provincie zijn beantwoord. Het koste naast het ons onbekend maar zeker niet geringe aantal uren van 't onderzoek en het opstellen van de vragen en ant woorden de provincie ook 90 stencils. Die in de plubliciteit te verwerken zou een bos doen ontstaan, waarvan men de bomen niet meer zou kunnen zien. Het gehele pakket doornemend wordt men zodanig overvoerd, dat een onmiddelijk dieet noodzakelijk is. Maar welke van de vragen, laat staan van de ant woorden, zou men dan eigenlijk willen of moeten schrappen?. Het laatste wat de staten kan worden verweten is, dat er te licht over het begrotingsstuk zou worden gedacht. Dit mag al gesteld terwijl de algemene beschouwingen nog moeten komen. Het geheel van de begrotingsscala is doorploegd en hier en daar zijn de voren extra diep getrokken. Vanzelfsprekend roepen ook die vele vragen weer vragen op, zoals de ant- woorden gemakkelijk wenkbrauwen kunnen doen fronsen. Vooruit dan, een enkele greep. Tot lering en vermaak. Lering in de vorm van bewijsstaving, dat er helemaal niet lichtvaardig over de provinciale begroting wordt gestapt. Vermaak als men van. een zeker antwoord een doordenkertje maakt. Vraag 106: „Welke politiek staat het college voor ten aanzien van de kleinere dorpskernen in onze provincie? Zullen ze in de toekomst langzaam verdwijnen of zullen maatregelen kunnen worden getroffen om ze te laten voortbestaan wanneer de desbetreffende gemeen schap dat wenst?" Alleen zo'n vraag zou al een kolom aan commentaar vullen. Een kolom die men als een preek zou kunnen verdelen in drie punten: a. bezorgdheid, b. beklemming, c.) wanhoop. Om dan met een goede bondsspreekvergelijking als toepassing te nemen: naïviteit. Zover gaan we dit keer niet uitweiden. Wel moeten we er vraag 107 op laten volgen, omdat gedeputeerden in hun antwoord 106 en 107 samenvatten. 107 luidt: „Wanneer -in de kleinere kernen plannen worden ontworpen om bepaalde voorzieningen te treffen teneinde deze kernen „levend te houden, zal dit streven dan een welwillende of een afwijzende houding bij het college aantreffen?,, Men zou bijna aannemen, wanneer men deze vragen leest, dat ze zijn gesteld door een Thools statenlid. Het kan ook een ander zijn geweest.Ons is dat onbekend.Het doet er ook niet toe. De bedoeling is duidelijk goed en gericht. Daaraan bestaat van onze kant niet de minste twijfel, net zo min ais de vaagheid van het antwoord door gedeputeerde. Leest u maar: „Het in deze tijd en in de toekomst gewenste en benodigde pakket van algemene Vrijdagmoren zijn ter hoogte van Bloemhof plotseling twee herten de provincialeweg bij Poortvliet overgestoken. Het was precies in een bocht, waar de chauffeur Cor Havermans net reed. Hij was vanuit Sint-Maartensdijk op weg naar zijn werk in Rotterdam. Door krachtig te remmen kon hij een aanrijding net voorkomen. Vorig jaar zijn er op diverse plaatsen op het eiland Tholen ook herten gesignaleerd. Voor het verkeer kunnen ze groot gevaar opleveren. voorzieningen kan in de kleinere kernen niet of slechts ten dele worden gerealiseerd. De kleinere kernen vor men daarvoor een te smal draagvlak. Gestreefd zal dan ook moeten worden naar opstelling van een zogenaamde hiërarchie van kernen, waarbij bepaalde kernen in hun ontwikkeling worden gestimuleerd. De andere kleine kernen behoeven daarmede in de toekomst geenszins te verdwijnen. Wij staan bepaald ook niet afwijzend tegenover plannen om bepaalde voorzieningen te treffen teneinde deze kernen te doen voortbestaan en levend te houden. Zo zullen deze kleine kernen in staat moeten blijven voor zoveel nodig hun natuurlijk groei op te vangen". Willen de kiezers van de staten thans nog beweren, dat geen intense aandacht wordt geschonken aan de ogenschijnlijk kleinste zaken in een begrotingspakket. Zou men gedeputeerden nog durven verwijten, dat beantwoording helemaal een wassen neus is? Ook dat antwoord zou voldoende stof voor een preek, dan voor de avonddienst opleveren. Met een onderverdeling in: a. gestreeld, b. gekeeld, c. geheeld. Toepassing: levend begraven. Pikken we nog een andere vraag uit die 200. Vraag 161: „Is 't mogelijk een schema, te geven van de te verwachten opvulling van de zgn. witte plekken door middel van bibliobussen?" Dit gaat dus over de bibliotheekvoorzie ning in Zeeland. Het antwoord hierop van g.s. „Witte plekken in de biblio theekvoorziening in Zeeland zijn thans nog: Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland, Noord Beveland, het oostelijk deel van Zuid Beveland en een deel van Walcheren. Voor Tholen en Sint Philipsland bestaan vergevorderde plannen voor het oprichten van biblio theken c.q.uitleenposten in de vorm van gemeenschappelijke bibliotheekstich ting met steun van de provinciale biblio theekcentrale Zeeland. „Tot zover voor ons van belang, daar het ander deel van het antwoord gaat over bibliobussen en de subsidie-stopzetting door de rijksoverheid. Maar wanneer men zo'n antwoord leest, met name dan voor wat onze streek betreft, vraagt men zich toch wel af, of gedeputeerde staten zich werkelijk tevoren op de hoogte hebben gesteld van hetgeen er op dat gebied al jaren in onze streek aanwezig is. Mogelijk zijn het witte plekken in het oog van de Zeeuwse bibliotheekcentrale, maar dat wil nog lang niet zeggen, dat er geen voldoende aan de wens van de bevolking zelf, aangepaste voorzieningen aanwezig zijn. Zodra er een paar vragen en antwoorden zijn uitgelicht, komt men ook meteen tot de gedachte, dat uiteindelijk de kwantiteit de kwaliteit toch wel eens ver zou kunnen over treffen. Waarmee toch niets tekort gedaan mag en wilworden aan de grote ijver en opoffering; waarmee reeds vele betrokken bij de provinciale begroting' in de omvangrijke materie zijn gedoken. Alleen moet het-wel allemaal tot de juiste proportie gorden teruggebracht. Waarmee dan evenmin wordt getornd aan de belangstelling, die er ook vanuit ons gebied mag, ja zou moeten uitgaan naar de grote vierdaagse, die provin ciaal te wachten staat. Het rijkssubsidie voor verbetering van woningen en woonbuurten zal met 20% worden verhoogd voor werkzaamheden die worden uitgevoerd binnen de periode 1 december 1971 tot 1 maart 1972. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, drs. B.J. Udink, heeft tot deze maatregel besloten om de werkgelegenheid in het bouwnijverheid ongunstige win terseizoen te bevorderen. -Om voor het extra subsidie in aan merking te kunnen komen is als voorwaarde gesteld, dat de werk zaamheden in de normale werkuren worden uitgevoerd door werknemers in dienst van bouwvakpatroons of door bouwvakpatroons zelf. Bij het indienen van een aanvrage dient een getekende verklaring te worden overlegd waaruit blijkt dat aan die voorwaarde zal worden voldaan. Het rijksaandeel in het subsidie zal met 20% worden verhoogd. Aan de gemeenten wordt overgelaten of zij hun aandeel 1/5 van het totaal- eveneens met 20% willen verhogen. Voor werkzaamheden die gedeeltelijk in vrije tijd zijn uitgevoerd kan de verhoogde bijdrage niet worden toegekend. In deze gevallen blijft de toekenning van Je normale bijdrage wel mogelijk. Een meerderheid wil 1040 gulden geven, een minderheid 800 gulden. De aan vulling voor 1971 is 200 gulden i.v.m. de zaalhuur. 7 1 R en W stellen de eemeeni De gemeenteraad van Sint-Philinsland komt dinsdagavond 14 december om half acht btfeen om de afschaffing van een vaste reinigingsrechten te bespreken. B en W stellen voor eenzelfde regeling als in Tholen toe te passen: 5U cent per plastic zak. Een pak van 20 zakken wordt dan op het postkantoor verkocht voor tien gulden. De PTT krflgt hiervoor 50 cent per pak van twintig plastic zakken, wat by een gebruik van 2000 pakjes neerkomt op duizend gulden per jaar. Volgens b en w biykt de plastic huisvuilzak in de praktyk goed te voldoen en zal met ingang van 1 januari 1972 een vergoeding voor de daadwerkeiyke gebruikmaking van de vuilnisophaaldienst worden gevraagd. Door afschaffing van een vast, jaarlijks bedrag aan reinigingsrechten spaart de gemeente diverse kosten: het maken en bezorgen van de aanslagbiljetten, het bijhouden van de belastingad ministratie, het samenstellen en bijwerken van de kohieren. Deze kosten zijn volgens b en w ook zeker duizend gulden per jaar, zodat de verkoop van plastic zakken via de postkantoren geen extra kosten met zich meebrengt. Naast het huisvuil in de plastic zakken, kan men ook nog bedrijfsafval tot een maximum van 2' kubieke meter meegeven. Dit kost echter honderd gulden per jaar. Momenteel maken 17 mensen gebruik van deze dienst. Het bedrijfsafval wordt in tegenstelling met het huisvuil, door de eigen vrachtauto en met eigen gemeentepersoneel opgehaald. B eu W vinden een dergelijke dienstverlening onmisbaar, aangezien de vuilnisstortplaats heen en terug 24 kilometer rijden vergt. Verder buigt de gemeenteraad zich over diverse onderwijszaken: verzoek aan de minister van onderwijs en weten schappen om artikel 55 quater der lager onderwijswet 1920 voor 1972 van toepassing te verklaren voor de o.l.s. vanwege het kleine aantal leerlingen. De bedragen per leerling 186,10 met kosten van instandhouding en 161,10 zonder kosten van instandhouding) in 1971) wijken aanzienelijk af van een in normale omstandigheden 'verkerende school. Voor de bijzondere lagere Heeft u de Eendracntbode Sinterklaaspuzzels al opgestuurd Het kan nog tot zaterdag 11 december a.s. De geregistreerde arbeidsreserve op het eiland Tholen is tijdens de maand november gestegen tot 73 mannen. Toename van aanbod was onder meer waar te nemen bij de beroepsgroepen bouw, metaal en landbouw.De daling van de vraag naar mannelijke ar beidskrachten zette zich voort. Het aanbod van vrouwen bleef zeer gering De vraag daalde van 103 naar 89, hoewel de vraag naar modinettes groot blijft. „De Kleine Gids", het handige en populaire boekje van de Vereniging van Raden van Arbeiddat jaarlijks een overzicht brengt van de voornaamste bepalingen van de socialeverzekerings- wetgeving (met daarbij enkele andere regelingen), is op dit moment in her druk. Deze eenendertigste druk zal eerder verschijnen dan zijn voorgangers. De vraag is dit jaar namelijk zo groot gebleken dat het boekje al maan denlang is uitverkocht. De editie van 1972 zal daarom reeds in januari worden afgeleverd. Wie er zeker van wil zijn dat hij het boekje zo snel mogelijk in huis heeft, kan zich nu reeds bij elke Raad van Arbeid opgeven. Voor een luttel bedrag (twee kwartjes plus de portokosten) krijgt hij dan direct na verschijnen de beschikking over een helder en hand zaam werkje dat hem zeker goede diensten zal bewijzen. scholen kan het bedrag per leerling voor 1972 vastgesteld worden op 152,00 met kosten van instandhouding en 126,00 zonder kosten van in standhouding. Op verzoek van de Stichting Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder willen b en w 105 gulden geven voor enige kleinere benodigheden op de kleuterschool. Het gaat om vervanging van ont wikkelingsmaterialen, hulpmiddelen en schoolbehoeften. Daar op 1 januari 1974 de kleuterschool opgeheven wordt- nu zijn er nog 13 leerlingen-behoort de aanvraag in strikt juridische zin volgens ,b en w te worden afgewezen. Voor de kleinere benodigheden wil het dagelijkse bestuur echter een uit zondering maken. Nu heb handenarbeidlokaal in de Koninginnnenlaan niet meer als verenigingsgebouw gebruikt wordt, moet' het meubilair vernieuwd en het interieur opgeschilderd worden. Dat vergt 5000 gulden. In verband met de zaalhuur van het nieuwe dorpshuis kwamen er sub sidieverzoeken van üe muziekvereniging Concordia, de gymnastiekvereniging de Flippers en de zangvereniging VZOS De laatste vereniging heeft een contributie van 66.50 per jaar, wat vodr het voltallig college aanleiding is om dit jaar een aanvullende subsidie van 200 gulden te geven en voor 1972 een bijdrage van 620 gulden. Ten aanzien van de twee andere subsidieverzoeken zijn b en w verdeeld. Voor Concordia wil een meerderheid 1800 gulden, een minderheid 1520 gulden. Dit jaar krijgt men een aan vulling van 200 gulden. B en W kunnen een post van 2700 gulden (reserve) op de muziekbegroting niet accepteren terwijl de contributie maar 39 gulden per jaar bedraagt. Bij de Flippers is dat 40 gulden per jaar en voor jeugd leden 30 gulden B en W vinden dit ook te laag omdat een kwart aan de landelijke en provinciale organisaties afgedragen moet worden. B en W stellen de gemeenteraad van Sint-Philipsland verder voor 24.600 gulden beschikbaar te stellen voor het maken van een oprit aan de oostkant van de Oostdijk. Uitvoering van dit werk is urgent in verband met de zeer binnenkort te verwachten afbraak van de nog resterende drie panden. De reeds aanwezige straat aan de boskant wordt verlengd met circa 101 meter (vanaf de Emmastraat) achter de Julianastraat, om middels een oprit wederom de Oostdijk te bereiken. Aan de Noord- weg moet van de heer J.A. Klompe een huis aangekocht worden en twee krotwoningen worden gesloopt. Tot en met augustus van dit jaar zijn er op het eiland Tholen 104 verkeek ongelukken gebeurd. Daarbij waren 2 doden, twee zwaar gewonden en 43 licht gewonde Verdeeld over de zeven woonkernen waren er 1 dode, 1 zwaar gewonde en 12 licht gewonden in Tholen, 1 dode en 7 lichtgewonden in Poortvliet, 1 zwaar gewonde en 14 lichtgewonden in St. Maartensdijk, 4 lichtgewonden in Sint Annaland, 3 lichtgewonden in Oud-Vossemeer, 2 licht gewonden in Schérpenisse en 1 licht gewonde in Stavenisse. In vergelijking met 1962 is het aantal ongelukken verdubbeld: 49 ver keer s-i ongelukken, 16 lichtgewonden, 1 zwaar gewonde en 1 dode. Die gegevens blijken uit een overzicht van de verkeersgröëp van het 'district Middelburg van de rijkspolitie. De meeste ongelukken gebeuren in het stadje Tholen: tot en met augustus van dit jaar 28.Voor de andere kernen is dat 21 in Sint Maartensdijk, 18 in Poort vliet, 17 in Oud Vossemeer, 10 in Sint Annaland, 8 in Scherpenisse 2 in Stavenisse. In 1966 en 1968 vielen er vijf doden op het eiland Tholen bij verkeers-i ongelukken, het hoogste aantal tot nu toe. In 1966 waren er 2 doden in St. Annaland en in 1968 2 doden in Sint Maartensdijk. In 1969 vielen er 2 doden in Poortvliet. Opvallend is ook het aantal van 12 zwaar gewonden te Tholen (stad) in 1966. Vanaf 1962 waren er in Poortvliet de meeste doden en zwaar gewonden in het verkeeró en 11. In 't stadje Tholen 4 en 19, in Sint Annaland 5 en 4, in Sint De provinciale vierdaagse marathon. Veehouderij niet het slechtste agrarisch onderdeel. Vertraging uitbreiding Ten Anker door rijkssubsidie- opschorting. Uw nieuwjaarsgroet de- meest goedkope communicatie. Stijgend verkeersongeval-getal in onze streek. Smerdiekse elftallen in volgende bekerronde. Dit nummer bestaat uit 10 pag. Maartensdijk 5 en 2, in Scherpenisse 3 en 2 en in Oud Vossemeer 2 doden en 3 zwaar gewonden. In Stavenisse was er bjj verkeersongelukken sinds 1962 geen enkele dode of zwaar gewonde,»' Voor het eiland ThnW»n was het aantal ongevallen, licht en zwaar gewonden en doden van 1962 tot en met augustus 1971 per jaar gezien: jaar aant. licht zwaar doden 1962 49 16 i i 1963 75 23 2 2 1964 86 27 8 1965 86 25 1 4 1966 95 1967 67 1968 109 1969 108 1970 148 1971 104 29 26 22 52 44 43 16 5 3 3 2 5 2 5 3 1 2 Het zijn allemaal nuchtere cijfers, die overigens duidelijk het toenemende verkeersgevaar in onze streek ac centueren en waarachter een zee van leed. pijn en zelfs economische schade geborgen gaat. Leed. zoals met name ook deze week weer is ervaren in onze streek. Het algemeen bestuur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland heeft maandag in Middelburg besloten een krediet van twee miyoen gulden beschikbaar te stellen voor aanpassing en uitbreiding van het bejaar- dentehuisTen Anker te Tholen. Dit is de tweede en derde fase van de nieuwbouw, waarvan de 56 bijna gereed gekomen bejaardenflats het begin waren. De bedoeling was, dat de vernieuwing van de huishoudeiyke afdeling en de bouw van een dienstencentrum direct achter de eerste fase zou volgen.Dè beste-: dlngsbeperking' van de regering heeft die plannen echter doorkruist. De stichting hoopt nu volgend jaar pas met de tweede fase te kunnen beginnen en - als het meezit - eind 1972 nog met de derde fase. Men is hierby afhankelijk van een subsidie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappeiyk Werk en de gemeente Tholen en garandering van de geldlening van twee miljoen gulden door het Thoolse gemeentebestuur. Half januari zullen de eerste van de 56 bejaardenflats te Tholen ingebruik genomen worden. Er is nu echter al een zeer royale wachtlijst. Zaterdag a.s. wordt er een open dag gehouden, waarbij toekomstige bewoners hun flat kunnen bekijken. Volgens de stichting is de accomodatie van het huidige Ten Anker onvoldoende om aan de behoeften aan service van de flat bewoners te kunnen voldoen. Aangezien de meeste van hen afkomstig zijn uit het huidige Ten Anker - en dus volledige verzorging gewoon zijn - dienen op korte termijn voorzieningen te worden getroffen om de accomodatie aan te passen. Het ingenieursbureau Dingemans te Utrecht heeft hiervoor een plan ontworpen. Dit bestaat uit de tweede nieuwbouw fase huishoudelijke afdeling en dienstcentrum. Hiervoor moet de bestaande laagbouw (aan het huidige hoofdgebouw recht aangebouwd) worden gesloopt. Dit werk vergt totaal 1.213.000 gulden. De derde fase is de verbouwing van het huidige Ten Anker tot verzorgingste huis voor licht verpleging behoevenden met een capaciteit van 27 bedden. Dit plan kost 752.000 gulden. Met een bedrag van 35.000 gulden onvoorzien kosten de tweede en derde fase van dé nieuwbouw Ten Anker twee miljoen gulden. In gesprekken van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland met het bureau Zeeland van het ministerie van CRM is de mogelijkheid van sub sidiëring van het gedeelte dienst cen trum onder de loep genomen. De plannen zijn zeer positief ontvangen en met een gunstig advies aan de minister doorgezonden. Inmiddels vernam de stichting echter, dat het fungeren als dienstcentrum van de voorziening op overwegende be zwaren stuit. Wel zou er -aldus het bureau Zeeland van CRM - een mogelijkheid zijn voor een project van gecoördineerd open bejaardenwerk.Een dergelijk project kan ii. principe op grond van een rijksbijdrageregeling gesubsidieerd worden.. Dat betekent dat de gemeente bereid moet zijn negentig procent van de subsidiale ex ploitatiekosten te voteren. In de subsidie ontvangt de gemeente dan een rijksbijdrage van 80 procent van de subsidiale lasten. In een gesprek met de burgemeester van Tholen is volgens de stichting duidelijk geworden, dat het bestuur hier ook wel positief tegenover zal staan. Het algemene bestuur van de stichting meende, in afwachting van een dergelijke regeling, alle nodige voor bereidingen te treffen en twee miljoen gulden te voteren. Hiervoor zal garantie van de gemeente Tholen worden gevraagd. Op de vergadering van het algemeen bestuur van de stichting, maandag in Middelburg, waren er ook bestuursver kiezingen. Wat onze streek betreft, was de heer D.C.Bouwense (oud-> burgemeester van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse) niet herbenoembaar vanwege de gemeentelijke herindeling. Hij vertegenwoordigde de gemeente op Schouwen-DuivelandSint-Philipsland en Tholen. Deze vacature werd vervuld door de benoeming van wethouder C.J. Moerland uit Stavenisse. Een andere benoeming was die van zr. G.Koole uit Dirksland tot directrice van het omstreeks februari te openen bejaardentehuis in Sint-Maartensdijk. Zij is momenteel hoofd van de interne afdeling van het Van Weel en Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. Verder werd er een huiscommissie Tholen benoemd om de contacten tussen het stichtingsbestuur en de- tehuizen Ten Anker te Tholen en ^et nieuwe tehuis in Sint-Maartensdijk (met name met de directies) te intensiveren. Voorzitter is wethouder C.J.Moerlapd (die dus tevens lid van het algemeen en gedelegeerd bestuur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland is geworden). Leden zijn bestuurslid mr. C.Pijl Hogeweg (burgemèester van Reimerswaal), burgemeester G.van Velzen uit 'Sint-Philipsland, maat schappelijk werker W.C. van der Stel uit Tholen, C.Vinke (geneesdirecteur van Ter Valcke) en de directrices van Ten Anker en Sint-Maartensdijk. De directeur van de stichting, de heer M.L.Almekinders, is eveneens lid van de commissie. Hij kan zich doen bijstaan door het hoofd van de afdeling economische zaken, respectievelijke algemene en interne zaken. Het ligt in de bedoeling dat de commissie begin volgend jaar geïnstaleerd wordt door middel van het organiseren van vor- mingsdagen in Hedenesse te Cadzand. De huiscommissie Tholen staat het gedelegeerd bestuur van de stichting bij in het beheer van de bejaardentehuizen Ten Anker en Sint-Maartensdijk. Het stichtingsbestuur benoemde ook een geestelijk verzorger in algemene dienst. Dat werd ds. J.L. Altena, hervormd predikant te Zoutlande. Omstreeks 1 februari 1972 treedt hij in dienst Ds. Altena zal in de verschillende tehuizen van de stichting zelf bij toerbeurt een aantal kerkdiensten verzorgen van ongeveer 40 per jaar. Hij kan ook de vergadering van de huiscommissie bijwonen. Directeur M.L.Almekinders wijdt in de begroting 1972 nog een aantal regels aan de vertraging van de nieuwbouw Ten Anker te Tholen Naar wij vrezen zal het tussen de oud- en nieuwbouw geprojecteerde, als verbindingsschakel dienende dienstcentrum niet continu, na gereedkomen van de flats, kunnen worden verwezenlijkt.Dit zal 'n ernstige handicap vormen in het beheer van Ten Anker. Reden waarom door ons grote druk op het ministerie van CRM wordt uitgeoefend een en ander spoedig deels subsidiabel te verklaren.Het bureau Zeeland van het ministerie verleent ons hierin alle medewerking. Pas na in stemming van de betrokken bewinds-" man zal de bouw met deze fase worden voortgezet", aldus de directeur van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1