Plaatselijk nieuws m iw' Gemeente Tholen in 1973 met eigen dienst gemeentewerken Predikbeurten THOLEN 0UD-V0SSEMEER P0LLIE Zoon SINT-ANNALAND IJ STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK SCHERPENISSE SINT-PHILIPSLAND EENDRACHTBODE 18 november 1971 "Kook in' Engels porselein Klaverjasclub Herbestrating Fabriek Beroep Tegen lichtmast Nieuwe huizen Jaarvergadering "Draag elkanders lasten' Geslaagde boekenmarkt Goede vangst Velocitas-T.V.C. 16-0 Contactavond openbare school OUD—VOSSEMEER Muziek uitvoering uitgesteld Geslaagd St. Joseph speelt blijspel Hometrainerswedstrijden in cafe De Hoop Gift voor Groene Kruis Winkelweek Vogeltentoonstelling Oecumene Oogstcollecte Verslaving Telefoonuitbreiding Welfare-werk Jubileumtentoonstelling de weeste mensen hebben gordijnboetiek „de paarse pu" al lang ontdekt i Ouderavond chr.school Waarom dan opheffen Zangavond Geslipt Collecte Boete voor klap Vernieuwd Mosselrit Nieuwe brug N.C.V.B. PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Bergen op Zoom Roxy :do en BERGEN OP LUXOR ZOOM. WOENSDAG 10 november was er een bijeenkomst voor de leden van de N.C.V.B. in de "Oesterschelp". Daar was een "Kook-in". Onder leiding van twee kookleraressen n.l. mevr. Markusse en mevr. Goorden, waren dinsdag al veel voorbereidende werk zaamheden verricht voor het diner van deze avond. De presidente mevr. Deurloo-v.d. Velde begroette de ruim 60 leden met een hartelijk welkom. Na genoten te hebben van een kopje koffie met een appelbol werden de taken verdeeld. Er was een groep om tafel te dekken, een andere )m de bloemversieringen en de kaars-! verlichting aan te brengen, de ver schillende gerechten af te maken enz. De maaltijd werd een groot succes. Alle dames, waaronder ook de directrice van de huishoudschool mej. de Reus genoten van het zelfgemaakte menu. Een muziekje op de achtergrond verhoogde de gezelligheid. Na de smulpartij was het afwassen geblazen, van 200 borden en wat dies meer zij. Het serviesgoed was welwillend in bruikleen gegeven door "Hotel Zeeland". Er kon weer een nieuw lid worden ingeschreven. Voor de actie "Suriname" die de NCVB landelijk heeft gevoerd kon door de afdeling Tholen 75,50 worden overgemaakt. Donderdag 18 november (vanavond) om acht uur komen de leden van de Plattelandsvrouwen voor hun maan delijkse bijeenkomst samen in hotel Zeeland. De heer N.F. van Gelder uit Amsterdam zal een "Wedgwoodavond" verzorgen. Er zal o.a. een kleurenfilm worden vertoond van de fabricage van dit prachtige Engelse porselein. Op 5 november vergaderde de Klaver jasclub, waarbij allereerst het overlijden werd herdacht van voorzitter A.C. de Hond. In zijn plaats werd de tot dusver wnd. voorzitster mevr. Steketee uit Sint Maartensdijk benoemd. Besloten werd 10 competitieavonden te organiseren en de zustervereniging Scherpenisse voor een wedstrijd uit te nodigen. De Fa. Adr. Klippel uit Stavenisse gaat voor 82.650,00 de nieuwbouwwijk Dalemplder II herstraten. „In de afgelopen jaren was het bedrijf voor bepaalde kringen een dankbaar object om over stank te klagen. Mede hierdoor zal de fabriek binnen enkele jaren verplaatst moeten worden. Overleg over een vestigingsplaats is gaande met het 1 gemeentebestuur van Tholen". Dat staat te lezen onder het hoofdstukje Pearleesencefabricage in het jaarverslag 1970 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-en Noord-Zeeland. Volgens het jaarverslag heeft de pearlessen- cefabricage als gevolg van stagnatie in de grondstoffenlevering zowel de produktie als de omzet wellicht niet het niveau van 1969 bereikt. Begin 1970 zijn er enige arbeiders ontslagen. Daar de grondstoffenaanvoer in oktober/- november flink verbeterde, was de personeelssterkte toen weer gelijk aan die van 1969. Omdat de achterstand ontstaan in het eerste halfjaar nog niet is ingelopen, zijn de voorraden nihil en wordt uit lopende produktie geleverd, aldus het jaarverslag 1970 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. J. Vroegindewey te Harskamp. Hij is de zoon van ds. Wouter Vroegindewey uit Bergambacht (voorheen o.a. predikant te Poortvliet en Bleiswijk). De 34-jarige Vroegindewey jr. staat.in zijn tweede gemeente. Hij is getrouwd en heeft vier dochtertjes. C.P. uit Stavenisse is zaterdagavond even na elf uur met zijn auto op de Ring tegen een lichtmast gebotst, waardoor deze vi in vijf stukken brak. Het betrof hier geen nachtbrander, zodat de lantaarn al gedoofd was. Er was temelijke schade aan de auto. De botsing ontstond toen P. met beslagen ramen maar met open deur achteruit reed. Berecht Wegens diefstal van een bromfiets na de wielerronde is C.N. uit Halsteren door de Middelburgse rechtbank tot honderd gulden boete veroordeeld. De officier van justitie had tweehonderd gulden geëist. N. had met zijn meisje na de wielerwedstrijd wat gezelligheid gezocht en kon tegen elf uur toen niet meer per bus naar huis. Omdat het meisje op tijd thuis moest zijn, pakte N. een bromfiets wee. Oo de Oud Vossemeersedijk kwam hij toevallig het politiebusje tegen. Daarop reageerde N. zo verschrikt dat de politie argwaan kreeg. Het busje keerde en hield de bromfietser aan. waarbij de diefstal aan het licht kwam. Het aannemersbedrijf Gebr. v.d. Bergh N.V. uit Bergen op Zoom heeft onlangs negen koopwoningen yin de Prins Willem Alexanderstraat en de Dr. Renesstraat opgeleverd en aan de betrokken eigenaren overgedragen. Architect bij deze huizenbouw was de heer H. Nelissen uit Hoeven. Donderdag 18 november worcft in Café Vroegop de jaarvergadering gehouden van de Oud-Vossemeerse varkens fok- vereniging „Draagt elkanders lasten" De uitgebreide agenda omvat onder meer een bestuurs verkiezing waarbij de heren C.Lobbezoo en W.Vroegop periodiek aftredend zijn. Beide heren zijn echter bereid om hun bestuurs-, functie te verlengen. De aanvang is half acht. Zaterdamiddag h^eft de Nederlandse Hervormde Jeugdvereniging in het verenigingsgebouw een geslaagde boekenmarkt gehouden. Men was op het idee gekomen omdat men deze zomer gehouden rommelmarkt nog een aantal boeken had overgehouden en men bij een rondgang door Ou< Vossemeer een dusdanig aantal boeken wist te verzamelen dat men over 500 exemplaren kon beschikken. Men opende 's middags om half twee maar had de pech dat het weer verstek liet gaan en een voortdurende regenval veeli mensen thuis hield of pas tegen het slot van de middag binnen kreeg. Deson danks wist men toch nog 300 boeken aan de man te brengen en daar men ook nog een harmonium wist te verkopen kon men aan het slot van de middag toch nog een kas van 225,- op maken wat voor de organisatoren volledig aan de verwachtingen beantwoordde. Van dit bedrag gaat f 75,- naar het Rode Kruis op Tholen voor de inrichting van de nieuwe ambulance wagen en 150- naar het N 'ederlandse hervormde Jeugdwerk in Oud-Vossemeer waarbij zowel de jongens als meisjes afdeling/ 75,- krijgen. Dat vrouwen emancipatie in de vissport geen probleem oplevert bleek in de Oosterschelde ter hoogte van de Zeeland brug toen mejuffrouw Ria Quist uit St. Maartensdijk een kabeljouw van IVi kilo aan de haak sloeg en na een zwaar gevecht aan boord van de sportvissersboot waarmee zij met nog 20 andere vissers een dagje op de Oosterschelde vertoefde, wist te krijgen. Hoewel de vis, die 98 centimeter lang. was, niet de grootste in zijn soort bekend staat bleek uit de vangstresultaten van die dag, dat dit toch wel een zeldzame uitschieter was. Zaterdagavond speelde de Oud- Vossemeerse tafel tennis vereniging Velocitas een thuiswedstrijd tegen de tafeltennis vereniging Stavenisse. De thuisclub bleek ook nu te sterk voor de gasten en won na een sportieve wed strijd met 16-0. Woensdagavond werd in de openbare lagere school een geslaagde contact avond gehouden tussen het on derwijzend personeel en de ouders. Er was voor alle ouders de mogelijkheid om het werk van hun kinderen te bekijken en hierover met de leraren te discussieren. Deze moderne manier van contact werd door de ouders op prijs gesteld wat ook wel terug te vinden is in de grote belangstelling welke door hen aan de dag werd gelegd want 92% was op deze avond aanwezig. Tevens was er een verkiezing voor de oudercommissie daar de heren M. Istha en A.H. Rid derhof periodiek aftredend waren. Ook dit ging op moderne wijze daar men voor deze gelegenheid gebruik maakte van de stembus zoals ook bij politieke verkiezingen gebruikelijk is. Men ging nu reeds tot deze verkiezing over omdat men dan op de ouderavond welke waarschijnlijk in januari wordt gehouden van een tijdrovende affaire verlost is. Dat beide heren in hun voorbije periode zich goed van hun taak gekweten hebben bleek wel uit de uitslag daar ze met grote meerderheid van stemmen werden herkozen. telef. 01667-365 BU POLLIE TIJDENS DE WINKELACTIE GRATIS LOTEN GRATIS RINGZEGELS Bij Poilie dus dubbel voordeel. POLLIE ALTIJD KWALITEIT EN DUS VOORDELIGER!! Advertentie IM De jaarlijkse muziek uitvoering van de muziekvereniging welke gepland was op vrijdag 26 november gaat niet door. De vereniging is tot deze maatregel overgegaan omdat men thans druk aan het repeteren is voor de op handen zijnde gezamenlijke Kerstviering en men het eigen reportoire wat op de uitvoering zou worden gespeeld daardoor in het gedrang ziet komen, een besluit dat enkel maar waardering verdiend. Als tijdstip voor de verlate uitvoering streeft men naar een datum rond eind februari. Voor het examen vliegtuig on derhoudsmonteur 1 slaagde te Woensdrecht onze ouddorpsgenoot dhr G. Boogaart. thans wonende te Hoogerheide. De R.K. Toneelvereniging St. Joseph heeft het blijspel „IN DE VERGULDE OS" van de schrijver Johan blaaser in studie genomen onder regie van de voorzitter der vereniging dhr C van Dorst. Aan dit stuk nemen 5 dames en 5 heren deel terwijl de première zal plaatsvinden in de 2e helft van Januari Gezien de grote belangstelling welke de vereniging steeds bij hun uitvoering heeft gaat men dit jaar 2 keer voor eigen vereniging spelen, een beslissing welke voornamelijk genomen moest worden met het oog op de brand veiligheid daar de zaal van de heer Mees waar ook nu weer gespeeld zal worden, steeds overvol was. Terwijl men dan nog vele mensen naar huis moest sturen. Men hoopt nu het p ubliek tegemoet te komen al is hieraan met het oog óp de grote auteurskosten wel financieel risico verbonden. In dit stuk zullen de dames Mevr. A. Hommel - van Loenhout en mej Maddij Hoek bij ST Joseph hun toneeldebuut maken, terwijl bij de dames de gerenomeerde speelsters Mevr. A. Hoek- Zwagemaker, N Zeeman van der Zande en A. Haver- mans de Leeuw en bij de heren G. Uitdewilligen, M wessel. P. de Leeuw A. Hommel en W. de Leeuw het tiental zullen completeren. Voorts licht het in de bedoeling om het stuk buiten Oud Vossemeer enige keren voor het voetlicht te brengen. Op^aterdag 20 November worden in café Vroegop home trainers wedstrijden gehouden voor veteranen en trimmers. Deze worden georganiseerd door de veteranen wielervereniging De Oude Renner uit halsteren terwijl deelname voor een ieder open staat. Het Nederlands comité voor kin derpostzegels heeft de Groene Kruisafdeling uit de opbrengst van de kinderpostzegel actie 1970 vierduizend gulden gegeven als bijdrage in de kosten van de aanleg voor een centrale ver warming in het wijkgebouw. Voor de c.v. heeft het Groene Kruisbestuur destijds een lening moeten afsluiten. De bijdrage is op voordracht van de Nederlandse Bond voor Moeder- schapszorg en Kinderhygiëne verleend. Het Groene Kruisgebouw wordt voor velerlei doeleinden gebrul'op het gebied van de gezondheidszorg gebruikt: prenatale zorg, zuigelingen- en kleuterbureau, EHBO- en Rode Kruis- cursussen, sportkeuringen en lezingen. Daarmee een zodanige brede gemeenschappelijke basis op het gebied van de gezondheidszorg, dat zeker aan de suggestie van het Ned. Comité voor kinderpostzegels wordt voldaan, die met de geschonken bijdrage hoopt dat de gemeenschap er op brede basis van kan profiteren. In een gezamelijke eilandactie ten behoevevanambulance- instrumentarium organiseert ook de plaatselijke middenstandsvereniging een winkelweek in de periode van 26 november t/m 3 december. Men heeft vanwege de waardedaling van de gulden het ten aanzien van de enveloppen voor het plubliek wat eenvoudiger gemaakt, maar de prijzen zijn er niet minder om. Een vijfdaagse reis naar Parijs voor 2 personen of een waardebon van 500,-, een fraaie fauteuil en prachtige hobby set, een automatische koffiefilter of met name voor de jeugd bijvoorbeeld een race-fiets behoren tot de hoofdmoot. Er worden vier trekkingen gehouden. Op zaterdag 20 november wordt in het dorpshuis een tentoonstelling gehouden door de vogelvereniging „Vogelvreugd", afdeling Tholen. Met vele kanaries en tropische vogels is er verder ook een bloemenshow. Een dag eerder zal de jury, bestaande uit 3 keurmeesters de inzendingen beoordelen. Het bestuur dat er zaterdag nog een paar attrakties bij heeftopgenomen, hoopt dat velen dit stukje natuur en liefhebberij komen bekijken. De muziekvereniging Accelerando haalt maandagavond 22 november a.s. oud papier op. Advertentie 1M In verband met het vijftigjarig bestaan van de School met de Bijbel is er op donderdag 25 november in de Nederlands hervormde kerk een gezamenlijke herdenkingsdienst van de Hervormde Gemeente, Gereformeerde Gemeente en Gereformeerde Gemeente in Nederland. Aan de dienst werken de hervormde predikant W.L. Tukker uit Groot Ammers mee, de gereformeerde predikant A. Vergunst uit Rotterdam en een ouderling van de Gereformeerde Gemeente in Nederland. De oogstcollecte in de Ned.Herv.Kerk: heeft totaal 8410,61 opgebracht, waarvan 6918,81 voor de kerkvoogdij en 1491,80 voor de diaconie. De ring van herv. geref. jeugdvereniging uit Tholen, Sint-Philipsland en West Brabant organiseert zaterdagmiddag 27 november om half vier een bijeenkomst in het Ned. Herv. vereni gingsgebouw over verslaving. Medewerking verleent o.a. de directeur van het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs, de heer R. Visser uit Middelburg, 's Middags is er een ont spannend gedeelte. Na de brood maaltijd is er een lezing met forum en discussie Op vrijdag 12 november is de capaciteit van de telefooncentrale met honderd nummers uitgebreid. Een dertigtal gegadigden hebben enige tijd moeten wachten omdat de centrale geheel bezet was. Behalve in een enkel geval, waarvoor de nodige kabelverbinding nog ontbreekt, kan PTT nu aan alle verrzoeken om een telefoonaansluiting voldoen. ilHffllIB Ook in Stavenisse zal een ten toonstelling van Welfare-werk met gelegenheid tot kopen, worden gehouden. Dat gebeurt in het oude gemeentehuis op donderdag 18 november van 3 tot 9 uur. Het is voldoende bekend, wat Welfare-werk inhoudt: het verschaffen van prettige en ontspannende bezigheid aan langdurig zieken en blijvend invaliden. Het heeft bovendien therapeutische waarde. Op deze tentoonstelling kunt u de ver schillende vormen van handenarbeid zien, die beoefend worden, daar voor ieder persoonlijk passend werk wordt ingeschakeld. Het is belangrijk dat de gezonde mens ziet, met hoeveel zorg alles gemaakt is, hoe de gehandicapte met veel meer moeite dan de niet gehandicapte toch iets goed tot stand brengt, dat de moeite van het bezichtigen volop waard is. Dat meeleven en die bewondering van de gezonde is zo nodig om het zelf vertrouwen van de gehandicapten te versterken en hen moed te geven door te gaan. Ieder is welkom. De postduivenvereniging de Zwaluw houdt zaterdagmiddag vanaf half vier een tentoonstelling in Haestinge ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum. De Middelburgse keur meester Walrave zal zo'n 270 duiven keuren die door dertig leden zijn ingezonden. Aan de jubileumviering wordt verder meegewerkt door het Smalstads mannenkoor en The Rangers. Als attractie is er ook een rad van avontuur en een grabbelton. advertentie IM In gebouw Calvijn is vorige week dinsdag de jaarlijkse ouderavond van de Juliana van Stolbergschool gehouden. Na het zingen van ps. 105 5 en het lezen van Genesis 22 ging voorzitter L.J. Koopman voor in gebed. Hij sprak hierna een bijzonder woord van welkom tot de heer K. Brouwer, leraar aan de pedagogische academie te Gouda, die een inleiding hield over „het kind vraagt begrip". Hij vertelde over zijn er varingen als onderwijzer in de Jordaan van Amsterdam en wees erop dat de opvoedingen het milieu thuis een grote plaats innemen bij de vorming van het kind. Elk kind is anders van karakter en intelligentie. Vooral de minder In de voltallige Thpolse raad waren er dinsdagavond nogal wat ingrijpende voor stellen. Het college komt langzamerhand op volle toeren. 35 agendapunten op één avond is veel van het goede. De vergadering vergde bijna 4 uur. In dit nummer kunnen we niet meer dan enkele hoofdpunten weergeven. Volgende maal zal men ook de andere behandelde voorstellen nog in verslagen of onder plaatselijk nieuws kunnen lezen. Belangrijk was ook het b en w voorstel om de Centrale Dienst Noord Zeeland op te heffen (na de herindeling) en daarvoor een eigen gemeentelijke dienst voor bouw en woningtoezicht en gemeentewerken in de plaats te stellen. Nee. goedkoper wordt dat niet, Nee, goedkoper wordt het niet, want de huidige dienst heeft een onderbezetting van het personeel van 30 tot 50 procent. De 13 man tellende staf zou dus eigenlijk moeten groeien tot 20 administratieve- of technische personeelsleden. Dus eerder duurder dan goedkoper, maar wel met meer mogelijkheden. In de huidige gemeenschappelijke regeling particip eren de gemeente Tholen (voorheen de 7 Thoolse gemeenten), Sint Philipsland, Bruinisse en Midden Schouwen Daar wil het Thoolse college vanaf. En per 1 januari 1973 of zoveel eerder als dat voor de andere partners mogelijk is overgaan op een eigen gemeentelijke dienst. Ook dan zou de gemeente Sint Philipsland daarvan (tegen betaling) gebruik kunnen maken, aangezien die gemeente te klein is voor een eigen dienst en 'het voor haar eveneens bezwaarlijk is samen te gaan met de Schouwse gemeenten. Ir. Geuze concludeerde dat de opheffini van de CD is uitgesteld met het oog op de andere deelnemende gemeenten. Hij rekende vervolgens voor, hoe deze dienst zich nu uitstrekt over 23.000 en straks over 16.000 inwoners. Wanneer de kosten dan gelijk zouden blijven, wordt het voor Tholen 114 maal zo duur. Inderdaad, antwoordde de voorzitter. Ir. Geuze: waarom dan opheffen? Wethouder Scherpenisse: Omdat ze thans in feite ook veel meer moeten kosten, ware het niet, dat er een on derbezetting is van het personeel van 30 50 Dat betekent werk uitbesteden en dat betekent ook werk laten liggen. Ir. Geuze: Blijft Sint Philipsland meedoen? Wethouder Scherpenisse: Ik vermoed van wel, daartoe was er reeds overleg met de burgemeester van die gemeente. Uiteraard zal daarover de raad beslissen. Ir. Geuze: Wanneer de huidige dienst zo onderbezet werkt, verdient ze een compliment. De voorzitter: inderdaad. De heer J.I.Hollebrands (s.g.p.) vindt het wat tegenstrijdig, dat terwijl hij later leest dat men toch Sint Philipsland ook weer diensverlening wil geven. Hoe rijm ik dat? Gaan we dan met een on derbezetting van personeel zelf geen moeilijkheden scheppen, aldus dhr. Hollebrands. Wethouder Scherpenisse: Sint Philipsland is te klein voor een eigen dienst, het kan moeilijk meedoen met Schouwen en het zou bij ons ingepast kunnen worden. De heer A.M. van Engelen (v.v.d.) herinnert er aan, dat de CD al vaak de zonde bok bij de gemeenten of zeker bij de inwoners was. Menig gemeentebestuur was er niet gelukkig mee, zonder de ambtenaren te willen denigreren. Zijn er straks niet te grote consequenties aan verbonden? De voorzitter wijst er op, dat het werk enorm toeneemt door de veel grotere eisen die worden gesteld. De heer L.Kloet (p.v.b.a.) informeert of het uittreden ook voor het personeel consequenties heeft ten aanzien van de salariëring. De voorzitter antwoordt dat dit niet het geval zal zijn. Hierna wordt zonder hoofdelijke bestemming besloten uit de CD te treden per 1 januari 1973 of zoveel eerder als mogelijk is. begaafden vragen grote aandacht, aldus de heer Brouwer. Vervolgens werd ps. 84;3 gezongen waarna het koffiepauze was. Daarna was er een stemming voor het af tredende lid van de oudercommissie, mevr. V.d. Berge-de Graaf. Met 23 stemmen werd mevr. M.C. Kwaak:' Gunter haar opvolgster. Mevr. C. Oudesluijs-Zwagemaker kreeg 19 stemmen. Na de pauze beantwoordde de heer Brouwer diverse vragen van de ouders. Zo zei hij onder meer over tests, dat de beste testers nog steeds de onderwijzers van het kind zijn, maar men mag ook de waarde van de deskundige niet uit het oog verliezen. Op een vraag over sexuele voorlichting zei de heer Brouwer dat hij sexuele opvoeding door de ouders prefereerde boven voorlichting op school daar dat meestal niet op zo'n deskundige manier gebeurt of het zou door een arts gegeven moeten worden. Namens de oudercommissie dankte de heer S. de Bruijn personeel en bestuur voor het werk dat in het afgelopen jaar werd verricht. Hij hoopte dat het in gezondheid vervolgd mag worden. Hoofdonderwijzer M. Post dankte leden en donateurs voor de financiële steun, die alle voorgaande jaren overtrof. Mevr. Catsburg bood een enveloppe met 450 gulden aan namens de zen- dingskrans. Na een dankwoord van de heer Brouwer werd ps. 65 1 gezon "gen, waarnq tweede voorzitter ds. J.Cats burg de ouderavond met dankgebed sloot. De zangvereniging de Lofstem geeft met medewerking van het gemengde koor Crecendo uit Tholen vrijdagavond 26 november om acht uur een zangavond in het Holland Huis. De Thoolse predikant ds. C.Hegeman verzorgt de opening. Iedereen is hartelijk welkom. De bromfietser H.Wessels slipte tijdens het inhalen op de provincialeweg Poortvliet-Tholen, waardoor hij viel. Daarbij knelde hij zijn arm zodanig dat hij in het ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom behandeld moest worden. Ook had hij nog al schade aan zijn bromfiets. De collecte voor de chr. school heeft in de Gereformeerde Gemeente 562,66 opgebracht. De Middelburgse rechtbank heeft onlangs de twee ruzie makende kampeerders berecht die het op Gorishoek met elkaar aan de stok kregen over een bal. Spelende kinderen schopten steeds een bal tegen de caravan van A.F. uit Vlissingen, waarop deze zo boos werd dat hij de bal af pakte. Eén van de vaders van de spelende kinderen, R„ kwam de bal toen ophalen waarbij er een woor denwisseling ontstond. F. zou toen een klap hebben uitgedeeld, hoewel hij het zelf een duwtje vond. Geheel volgens eis van de officier van justitie kreeg F. van de rechter een boete van vijftig gulden. De heer M.J. van Houte opent zaterdag zijn geheel verbouwde winkel in manufacturen aan de Kaaistraat 1. Het interieur is vernieuwd en in frisse tinten geverfd, waardoor het voor het winkelend plubliek een aantrekkelijk geheel geworden is. Door de moder nisering kan men de artikelen ook beter overzien. Met man en macht van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat is er deze week gewerkt om alles keurig in orde te krijgen. De Motor en Automobiel Club houdt morgenavond om half acht de laatste rit van dit seizoen, de zogenaamde mosselrit. Het wordt een korte avondrit met daarna in hotel de Druiventros een mosselmaaltijd. De Belgische band de Ministars zal voor meerdere gezelligheid zorgen. Naast de normale prijsuitreiking van de mosselrit zal ooi de kampioen 1971 bekend gemaakt worden. Nu men volop bezig is met het graven van het Schelde-Rijnkanaal en de bijkomende werken zal er over de straks doorsneden Slaakdam een brug moeten komen. Een Belgisch bedrijf heeft nu opdracht gekregen van rijkswaterstaat de stalen bovenbouw van de brug te léveren en te monteren. Dat gaat zo'n 214 miljoen gulden kosten. De brug krijgt drie overspanningen. De hoofd- overspanning heeft een lengte van 140 meter. 'De brug wordt voorzien van een licht beton rijdek. De brug moet in het najaar van 1973 klaar zijn. ÏMet de montage van de bovenbouw wordt volgend jaar augustus begonnen. Woensdagavond hield de plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. in Anna- Jacobapolder haar jaarvergadering in "Ons Dorpshuis" onder leiding van mevr. Quist-Abrahamse. Na de gebruikelijke opening herdacht de presidente het 20-jarig bestaan van de afdeling. Door het dalend ledental werd niet meer in de vacature voorzien die was ontstaan door het periodiek aftreden van mevr. v.d. Reest-Goudzwaard. Na de koffiepauze declameerde mevr. Wesseling uit Den Haag over: "Sybrecht Willemsdochter". De gehouden verloting bracht op 93.—. De Kerstavond zal gehouden worden op 14 december a.s. Sint Maartensdijk: 10 dec. ZLM afd.- verg. bij P.J. van Houdt, 19.30 uur. vr 8 u, za 6.45 en 89 u, zo 4.30 De grote tankslag 14 j. zo 6.45 en 9 u, ma, di en wo 8 u De wurger van Rilling Place 18. J. ZO 2.30 u Zo schieten de schotten in Texas 14 j. Sint-Annaland 25 nov. 50 jarig bestaan School met de Bijbel in N.H. Kerk 27 nov. jongerenbijeenkomst over verslaving N.H. verenigingsgebouw 15.30 u. THOLEN NED. HERV. GEMEENTE. 10 uur ds. H. Samson; Stavenisse. 3 uur kand. C.A. v.d. Sluijs; Oude Tonge. GEREF. KERK. 10 uur ds. L.Eringa. 5 uur W.H. Verkamp; Nijkerk. GEREF. GEMEENTE. 10 en 6.30 uur ds. C.Hegeman. 2.30 leesdienst. CHR. GEREF. KERK. 10 en 6.30 uur ds. G.Buijs; Vlaardingen. NED. PROT. BOND. 17.00 uur ds. M.Roos; Leiden. HERV. VER. KERKELIJK LEVEN 10 uur eerw. heer ..A. de Jong; Rot terdam. R.K. KERK. Zaterdag 20 november 19.00 uur avondmis. zondag 21 november 8 en 10 uur H.Mis. OUD VOSSEMEER NED. HERV. GEMEENTE. 10 en 6.30 uur ds. G.J.Voortman. GEREF. KERK. 10 uur ds. v.d. van der Stoel; Bergen op Zoom. 4 uur ds. Eringa; Tholen. CHR. GEREF. KERK. 10 en 6.30 uur leesdienst. 2.30 uur ds. G.J. Buijs; Vlaardingen. GEREF. GEMEENTE IN NED. 10 en 6.30 uur leesdienst. R.K. KERK zaterdag 19.00 uur Avondmis, zondag 21 november 8 en 10 uur H.Mis. SINT - ANNALAND NED. HERV. GEMEENTE 10 uur leesdienst. 6 uur ds. M.v.d.Linden (voorber. H.A.) GEREF. GEMEENTE. 9.30, 2 en 6 uur. leesdienst. GEREF. GE MEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst. STAVENISSE NED. HERV. GEMEENTE. 10 uur kand. C.A. v.d. Sluijs; Oude Tonge. 6 uur ds. H.A. Samson (bed. H.D.) OUD GEREF. GEMEENTE. 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen. 2 uur leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK NED. HERV. GEMEENTE. 9.30 en 2.30 uur ds. J.Catsburg bed. H.D.) woensdag 24 november; 7.30 uur ds. J. Catsburg (Bijbellezing), donderdag 35 november 10.15 - 10.45 uur ds. J.Catsburg Morgenwijding). OUD GEREF. GEMEENTE. 9.30 u, 2 en 6 uur leesdienst. OUD GEREF. KERK. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. NED. HERV. BUITENGEW. WIJKGEMEENTE IN WORDING. RE- HOBOTHKERK. 10 en 7 uur ds. K.M.Vogel. R.K.KERK. zaterdag 20 november 19.00 uur avondmis in kantine gebr. van Lammeren. SCHERPENISSE NED. HERV. GEMEENTE. 9.30 uur ds. P.Kolijn bed H.A.) 2.30 uur ds. P.Kolijn (dankzegging en nebetr.) GEREF. GEMEENTE. 9.30, 2 en 6.30 uur leesdienst. dinsdag 23 november 7.30 uur ds. G.Schpaanboord; Rotterdam (zending) ('PORTVLEET NED. HERV. GEMEENTE. 10 en 6 uur ds. C.Mulder. GEREF. KERK. ;1U uur leesdienst 2.30 uur ds. L.Eringa. GEREF. GEMEENTE. 10, 2 en 6 uur leesdienst. SINT-PHILIPSLAND NED. HERV. GEMEENTE. 9.30 en 2.30 uur ds. M. v.d. Linden. GEREF. GEMEENTE. 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. dinsdag 23 november 7.30 uur ds. C.Henegam OUD GEREF. GEMEENTE. 9.30, 2.30 uur dn 6 uur L.Gebraad. ANNA - JACOBAPOLDER GEREF. KERK. 10 en 2.30 uur ds. W.Haverkamp Nijkerk. weekeinddiensten artsen. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Dr. van der Bel, Sint- Maartensdijk tel. 01666400. Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. A.A.Kugel, Poortvliet tel. 01662-400. Nieuw-Vossemeer en Sint-philipsland tel. 01677-500. weekeinddiensten wijkverpleegsters. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse Zr. Maas, Scherpenisse tel 01666-318. Tholen,Poortvliet, Oud-Vossemeer Zr. Slager, Poortvjiet tel. 01662-404. hulpcentrum Goes Noord en Middenzeeland Hulpcentrum Goes. Noord- en Midden Zeeland tel. 01100- 4444 Hoogwaterstanden. zondag 5.3617.48 maandag 6.1618.26 dinsdag 6.4819.08 woensdag 7.2719.52 donderdag 8.2020.48 vrijdag 9.1721.56 zaterdag 10.2223.00 25 november Eerste Kwartier. do vr 8 uur za 6.45 en 9 uur zo 4, 0.45 en 9 uur. DEMETRIUS EN DE GLADIATOREN alle leeftijden zo 2 uur TERUGKEER NAAR DE APEN- PLANEET DEEL II alle leeftijden, ma di 8 uur MOORDEN IN CRESCENDO 18 jaar.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 2