Alle reinigingslasten in prijs plastic zak AFVAL- FATS0EN Janna 101 Verwijs jaar Raad Tholen besluit met 11 tegen 6 stemmen: DEZE WEEK Raadsverslag in vogelvlucht Niet te overhaast Rechtvaardig Clandestien Hogere boetes Tutelhoekje Fatsoenlijk Opvoeding Verhoging Compromis Zwijgen kan de afschuwelijkste leugen zijn Zestig gulden boete 28e Jaargang |B H £gHHHg| ééHDRHOï iBOIISi Iet enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint-Annaland - Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 - Verschijnt elke donderdag .bonnementsprijs 6.00 per halfjaar, per post 7.00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0,17 per mm BTW Spierinkjes t/m 20 woorden 3,- BTW - Hoofdredacteur uitgever G Heijboer Ook na een laatste, hartstochtelijk beroep van wethouder CJ. Moerland (P.v.dA.) bleken CHU, ARP, KVP en de socialisten P. van Schetsen en A. Goudzwaard dinsdagavond in de Thoolse gemeenteraad niet overtuigd te zijn van de volgens SGP-wethouder C. Boender meest juiste en eerlijke regeling die er maar te denken valt: afschaffing van de reinigingsrechten en alle lasten van de vuilnisophaaldienst in de prijs van de plastic zak verwerken (vanaf 1 januari 1972 vijftig cent per zak). Na zeer langdurige beraadslagingen werd dit voorstel van b en w met 11 tegen 6 stemmen aangenomen. Eerder was met dezelfde stemmenverdeling een motie van Ir. M.A. Geuze c.s., waarin uitstel werd gevraagd voor bespreking van een gemengde regeling (bijvoorbeeld 20 cent per zak en een vast bedrag per jaar) ver worpen. Een compromisvoorstel van het P.v.d.A.-raadsüd L. Kloet de zakkenprjjs op 40 cent te stellen, kwam niet in stemming. Na een korte schorsing nam de heer Kloet zijn voorstel zelf terug. Van de vier uur. die de gemeenteraad van Tholen dinsdagavond nodig had om de 235 agendapunten te verwerken, nam de plastic zak een vierde deel in beslag. Er was, zoals de lezer hopelijk nog in dit nummer tegenkomt, nogal wat aarzeling tegenover het voorstel van burgemeester en wethouders om per 1 januari1972 de jaarlijkse min of meer vaste heffing af te schaffen en de kosten van deze dienst zo om en nabij te dekken via de ontvangsten uit de verkoop van plastic zakken. Zo'n plastic zak eaat dan de afnemer 50 cent per kosten. Het college meende daarmee -en meent dat nog -een zo billijk mogelijke regeling te treffen. Degene, die veel afval heeft, betaalt er meer voor, want voor hem moeten ook meer kosten worden gemaakt. De nieuwe regeling gaat duidelijk uit van het zogenaamde profijtbeginsel. Die er van profiteert betaalt. Die méér profiteert, betaalt méér. Men kan het een uiterst democratische regeling noemen en dat is het in feite ook. Toch bleek er nogal wat oppositie tegen te zijn vanuit de raad. Het ging hier duidelijk om een maatschappelijke- men kan zelfs stellen zakelijke aangelegenheid. Het was dan ook geen politieke oppositie, nee onder alle partijen was er bij deze of gene aar zeling te bespeuren. Het werd voor-, zichtig geformuleerd in een al te voren door de c.h.u., a.r.p. en k.v.p. com binatie gezonden brief aan b en w en aan de collegae raadsleden om voor een nadere overweging van alle factoren dit agendapunt aan te houden. Het besluit is dus gevallen. Een zaak die iedere gemeentekom-bewoner aangaat en daarom wel enige extra aandacht verdient. Er was van oppositie-zijde onder meer de suggestie om bijvoor beeld een tientje vaste rechten te heffen en daarnaast de zakken voor een kwartje beschikbaar te stellen. Daarmee wordt voorkomen, dat een wat groter gezin via die nieuwe regeling zo'n ƒ50,-. per jaar voor het ophalen van huisvuil moet betalen zo was de mening van een aantal raadsleden. Zij bleken ook wel wat te voelen voor een aantal raadsleden voor het profijtbeginsel, maar minder radicaal dan het college voorhield. Bovendien wilde het er niet zo best in, dat bij het volledig dekken van de kosten via het bedrag per zak en daardoor het vervallen van een stuk administratiefwerk (aanslagen klaarmaken en verzenden en innen) de dienst in feite toch niet goedkoper werd. Men kan daar ook als buitenstaander wel inkomen. Toch is naar ons gevoel de b en w regeling in zoverre billijk te ttoemen. dat het wel de meest eerlijke «verdeling is van de kosten Immers, volledig volgens het profijt beginsel. Er werd door de oppositie naar onze mening een wat overdreven af name cijfer van zakken genoemd.Zo werd gesteld dat een gezin van 4 per sonen per jaar 100 zakken nodig zou hebben wat dus 50,-- betekende. Die leden kunnen beter niet de kost moeten geven aan hen, die met de helft daarvan toekomen. En als het inderdaad op ongeveer 50 zakken voor een gezin van 4 personen kan worden gesteld - daar zal wel verschil naar boven en beneden inzitten - dan kost de nieuwe regeling voor dat gemiddeld gezin nu ook weer niet zoveel meer (oi zelfs nog minder) dan bij een vaste heffing reinigingsrechten zoals in de woonkern Tholen voor de samen voeging van 32,- per jaar. Bovendien komen de kleinere gezinnen, komen de bejaarden en alleenstaanden er veel beter af, want die hebben per jaar belanrijk minder dan 50 zakken nodig. Een categorie die gewoonlijk niet over de vetste inkomstenpot beschikt in onze tijd. De andere kant van de medaille is inderdaad, dat grote gezinnen het gewoonlijk ook niet te best kunnen betalen, tenzij al meerdere gezinsleden inkomen hebben en dus eerder de dupe zijn dan bij de oude regeling. Maar aan de billijkheid doet dat in feite allemaal niets af. Men kan heus geen rekening houden met het feit dat een voormalige gemeente die reinigingsrechten slechts op ƒ6,- per gezin per jaar had. Onze mening is dan ook, dat de voorgestelde b en w regeling, die r het ook haalde, vanuit het profijtbeginsel gezien - hetgeen ook juist is - het meest billijk kan worden;, genoemd. Ondertussen betekent dit voor (sommige categorien wel eenfik- |se verhoging, die niet zo gemakkelijk verteerbaar is. In dit verband kwamen dan ook andere haken en ogen op tafel. Dat was het gebruik maken van goedkope zakken, elders gekocht en dan ergens in de polder brengen en maar wegsmijten. Opnieuw naar onze mening terecht merkte de wethouder Boender op, dat aan dergelijke mensen toch geen „eer" valt te behalen, omdat het fatsoen ontbreekt. Dat is geen kwestie van een dubbeltje meer te moeten betalen voor een vuilniszak, maar dat is gewoon een kwestie van opvoeding.Met z'n allen zullen we moeten toegeven dat dit onderdeel van onze gemeenschap nog volop voor verbetering vatbaar is. Niet alleen vanwege onfatsoenlijke wegsmijterij van huisafval in de plastic-zak, maar eveneens van een kunstmeszak in wegberm of sloot, van het sigaret tenpeukje tot het papiertje van het'reepje chocolade toe. Het frites-zakje en de appelschillen. Ja, met zijn allen zullen we toch wel meer moeten gaan doen, aan het afvaf-fatsoen. Vanaf de basis»ihet gezin, via kleuter-basis en vervolgschool tot en met het verdere leven toe. Als we daarmee zelf niet beginnen, wat willen we dan van de toerist verwachten, laat staan eisen. Ondertussen gaan we volgend jaar 50 cent voor de plastic-zak betalen. Zuinig dus maa.r aan met het huisvuil. De gemeenteraad van Tholen had dinsdagavond bijna vier uur nodig voor behandeling van de lange agenda. Het bandje van de bandrecorder, die sinds juli voor het eerst in de nieuwe gemeente werd gebruikt voor het opnemen van de raadsvergadering, was practisch vol. De publieke tribune was ook weer geheel bezet. Daarbij waren ook de Sint- Philipslandse SGP-raadsleden L. Walpot (wethouder) en L. deb Engelsman die speciaal kwamen luisteren wat er over de vuilnisophaaldienst en de Centrale Dienst Noord-Zeeland zou worden beslist. De Thoolse gemeenteraad besloot beide gemeenschappelijke regelingen op te heffen. De vuilnisophaaldienst op 1 januari 1972, de centrale dienst pas in 1973. Sint-Philipsland mag tegen kostprijs van de nieuwe, gemeentelijke Thoolse diensten gebruik maken. De gemeente Sint-Philipsland moet wel meer gaan betalen vanwege de afstand Scherpenisse (waar de vuilnisauto gestald is) Sint-Philipsland en terug. Voor het overige is er een evenredige verdeling van de kosten liet wethouder A.J. Scherpenisse (VVD) op vragen van de SGP-raadsleden LJ. Koopman en A.J. Smits weten. Zij wilden weten of Sint-Philipsland dezelfde rechten en lasten of meerdere lasten dan Tholen heeft. Het verwerken van alle lasten van de vuilnisophaaldienst in de prijs van de plastic zak (vijftig cent) vergde heel wat meer discussie. In eerste instantie kwam aan het licht dat de confessionele vier (ARP, 2 CHU, KVP) op 11 november een brief aan de gemeenteraad hebben geschreven waarin aanhouding van het desbetreffende voorstel tot de december-raadsvergadering werd gevraagd. Zij meenden dat de voorgestelde regeling het grote bezwaar heeft dat een meerderheid uit de burgerij, gezien de veel goedkopere prijs van deze zakken buiten de gemeen telijke verstrekking, grote bezwaren heeft tegen deze prijsvaststelling, terwijl het al bestaande euvel van de clan destiene stortingen nog in grote mate dreigt toe te nemen. De gedachten van de onfessionele vier gingen uit naar een gemengde regeling, waarin bijvoorbeeld de zakken tegen 20 cent beschikbaar gesteld zullen worden en daarnaast een vast bedrag per gezin voor de trekking van de resterende kosten geheven zal worden. De ARP-, CHU- en KVP- raadsleden vroegen uitstel om met b en w en de andere fracties nader overleg te kunnen plegen, zodat een te overhaaste beslissing op dit gevoelige punt kan worden vermeden. Wethouder C. Boender, die als beheerder van de financiële portefeuille het voorstel namens b en w verdedigde, was verwonderd dat de heer J. D. de Korte (CHU) de brief van de con fessionele groep mede had ondertekend aangezien hij in de financiële commissie duidelijk voorstander van de nieuwe regeling was geweest. Hij zei het recht van de heer de De Korte volledig ongerept te laten om vandaag en morgen tegen te zijn, maar wethouder Boender was wel verbaasd. Hij had ook geen meerderheid van de bevolking kunnen ontdekken die tegen de nieuwe prijsvaststelling vap 50 cent per plastic zak is, zoals de confessionele vier in hun brief stellen. „Maandenlang hebben we er over gesproken in b en w. Met grote eensgezindheid en met overtuiging kan ik zeggen dat het voorstel de meest juiste en eerlijke regeling is die maar te denken valt. De commissie van financiën heeft ook haar instemming betuigd. B en W zijn niet bereid dit punt van de agenda af te voeren, anders is er geen Koninklijk Besluit ter goedkeuring van hét raadsbesluit op 1 januari 1972. Wij zouden het op prijs stellen als de raad met deze recht vaardige en billijke regeling akkoord ging", aldus wethouder Boender. De heer De Korte gaf toe, dat hij het in de financiële commissie eens was met het voorstel van b en w. Hij had de prijs per plastic zak zelfs nog hoger gedacht (55 cent). Het CHU-raadslid voerde echter aan dat hij toen nog geen raadsstukken had terwijl het bovendien wat haastig gebeurd is. Later kwam hij tot de ontdekking dat Tholenaren en Bergen op Zoom bij V&D plastic zakken van 20 cent kunnen krijgen, terwijl er op ons eiland 20 zakken voor 2,95 te krijgen zijn. Die worden dan maar ergens gedeponeerd. De heer De Korte had het onderwerp vervolgens in de fractie be-proken, waarbij hij zich een voorstander toonde van uitstel tot december. Ir. M.A. Geuze (CHU) wilde eerst een principiële uitspraak doen omtrent commissievergaderingen. Hij vond dat die vergaderingen geen zin hebben als een raadslid dan al een definitief standpunt moet hebben zonder later overleg met de fractie. ,,U hebt het nog al scherp gezegd", zei hij tot wethouder Boender „In onze brief hebben wij dat niet gedaan. Het is een brandende kwestie bij de hele burgerij. Ik acht het verstandig om tijd te krijgen om dit onderwerp met u door te praten. Als dat nu moet gebeuren, tijdens de raadsvergadering, weet ik niet of dat de meest vruchtbare discussie wordt. In de voorgestelde regeling zien wij het euvel van de clandestiene stortingen in grote mate aanwezig. Men zal het vuil in de Eendracht smijten en in de polder deponeren. Het waterschap heeft pas tussen Sint-Annaland en Stavenisse 30 wagens met vuil opgehaald", aldus de heer Geuze. „Van de boeren", merkte wethouder Moerland op: aardappelloof en gladiolen. Mevr. M.J. Renes-van Geer wilde de huisvuilzaak eerst tot december uit de publiciteit houden omdat ze bang was voor hamsteren, maar als men het voorstel nu niet zou behandelen, zou de heleboel in januari spaak lopen in verband met de goedkeuring bij Koninklijk Besluit. Ir. Geuze wilde toch uitdrukkelijk de voorkeur geven aan het gemengde systeem. Hij dacht dat het met goedkope zakken kan. Raadslid A.M. van Engelen (VVD) wilde toch wel even zeggen dat het vuil in de polders niet overwegend van de boeren komt, hoewel er volgens hem wel stouters bij zijn. Hij was het met ir. Geuze eens, dat de landbouwers nog al eens slordig zijn met kunstmestzakken. Maar de voorgestelde regeling van b en w vond de liberaal goed. „Juist de minst draagkrachtigen moeten straks minder betalen. Dat spreekt bij ons erg", aldus het VVDdraadslid.Hij dacht niet dan "n dubbeltje voor de grote vervuilers zoveel zou uitmaken dat men andere plastic zakken zou gaan gebruiken en die clandestien weggooit. De heer Van Engelen drong aan op hogere boetes en meer politietoezicht. De nieuwe regeling wilde hij per 1 jaar op proef. Tet P.v.d.A.-raadslid M.A.J. van der Linde wilde het profijt beginsel (alle kosten van de dienst d oor middel van de prijs van de plastic zak betalen) niet koste wat kost in de toekomst hanteren, waarmee ir. Geuze het eens was. Mevr. Renes wees op het probleem van de vuilnisstortplaats: het Tutelhoekje. Iedereen kan er op en iedereen kan er vuil storten. Egalisering brengt veel kosten met zich mee om alles in het reine te houden. Zij stelde voor met het waterschap, die er ook veel vuil stort, te praten over betaling van éen deel der kosten. Dat achtte mevr. Renes niet onbillijk. Ir. Geuze zei, dat het waterschap maar 25 gulden huur per jaar krijgt voor het Tutelhoekje, zodat men dat zeker zal optrekken als men meer voor het storten moet gaan betalen. De heer L.J. Koopman (SGP) wees ook met nadruk op de vervuiling van het Tutelhoekje. Voor egalisering staat niet minder dan 10.000 gulden op de begroting. Hij maakte er oezwaar tegen dat de vervuiling van de stort- plaate wordt afgeschoven op de dienst en de inwoners. „Campings die de ophaaldienst te duur vinden, gooien het zo maar weg met alle gevolgen voor de stortplaats", aldus de heer Koopman. In de voorstellen van de confessionele vier zag hij niet veel: de grotere ver vuilers hebben er voordeel van en de alleenstaanden gaan er op achteruit, meende de heer Koopman. De heer Gueze zag de dienst steeds minder inkomsten krijgen als het prijsverschil met de gemeentelijke plastic zakken nog groter zou worden. Hij bleef bij zijn voorstel voor een gemengde regeling met een vaste heffing van bijvoor beeld 18 gulden. Ir. Geuze wilde nog wel kwijt dat zijn fractie zo fatsoenlijk was geweest om b en w en de mede-raadsleden tevoren een brief te sturen, terwijl men b en w ook onverhoeds tijdens de raadsvergadering pas met dit voorstel had kunnen overvallen. „Als dat echter niet gewaardeerd wordt, zal ik mijn con clusies er wel uit trekken", zei een geprikkelde CHU-fractievoorzitter. De liberaal Van Engelen liet echter haastig weten de brief beslist op prijs te stellen. Raadslid P. van Schetsen (P.v.d.A.) zei dat het voorstel van b en w voor een deel van zijn fractie niet aanvaardbaar was. Het was voor hem echter onmogelijk om staande de vergadering met een ander voorstel te komen, waarin naast de prijs van de plastic zak ook een vast bedrag zit. De begroting zou dan volgens hem niet ongemoeid gelaten kunnen worden. De heer Van Schetsen dacht ook dat de plastic zakken voordeel zouden opleveren boven de emmers, maar nu wordt er volgens hem 56000 gulden per jaar in de dienst gepompt. „Met minder dienstverlening is de begroting van de vuilnisophaaldienst negatief uitgevallen", aldus de heer Van Schetsen. J.E. van Boeijen wees er op dat uit de praktijk van het laatste kwartaal niet gebleken is dat het aantal clandestiene stortingen toegenomen is. Er vindt regelmatig politie controle plaats, waarbij processen-verbaal vallen. De boete die aanvankelijk op 25 gulden was gesteld, is nu opgetrokken naar 60 gulden. Overigens wilde hij de regeling van b en w wel een jaar proeftijd geven. Ten aanzien van de opmerking van de heer Van der Linde over het profijt beginsel, moet het gemeentebestuur volgens hem uiterst voorzichtig zijn met bijpassing van de tekorten uit de algemene middelen. „Nu al en straks zien we ons geplaatst voor een groot pakket wensen en verlangens. Bij de vuilnisophaaldienst staat d uidelijk recht tegenover een duidelijke dienst. Als we dat niet in de prijs van de plastic zak verwerken, zouden we de tekorten later via andere belastingen van de inwoners moeten terughalen. We moeten voorzichtigheid betrachten met de subsidiëring", aldus de burgemeester. De heer Van der Linde vond dat iedereen zonder financieel bezwaar aan deze gemeenschapsvoorziening moet kunnen meedoen. Raadslid Koopman zag hier duidelijk rechten en lasten en meende dat de ingezetenen de vuilnisophaaldienst behoren te betalen. Volgens mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven (KVP) gaat de kostprijs voor een gemiddeld gezin (5 mensen) door het voorstel van b en w omhoog. De heer Van Schetsen (P.v.d.A.) sprak van een gemiddeld gezin van 4 mensen die 2 plastic zakken per week gebruiken. De gemiddelde reinigingsrechtlasten zijn volgens hem 50 gulden per jaar, terwijl men in Oud- Vossemeer 6 gulden reinigingsrechten per jaar betaalde, hij constateerde verhogingen van 50 tot 700 procent en stelde voor langzaam naar de nieuwe regeling toe te groeien.,,Is het werkelijk te veel gevraagd om dit voorstel aan te houden?", aldus de heer Van Schetsen.Ir. Geuze stelde nog voo in de polders containers te plaatsen voor het vuil. terwijl het SGP-raadslid A.J. Smits de clandestiene stortingen ook rigoureus aan wilde palkken. Vervolgens kwam er van de P.v.d.A.- fractievoorzitter L. Kloet een com promisvoorstel: 40 cent per plastic zak. Huisvuil-fatsoen. Tholen met eigen dienst gemeentewerken. Plastic zak op 50 cent. Vier strcekelftallen in volgende beker-ronde. Commissie Werkgelegenheid in liquidatie Een honderd en één jarige in onze streek ....met felicitaties Een winkelaktie voor ambulance instrumentarium In Sint Annaland komt eerste officiële Thoolse camping Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. zonder vast bedrag per jaar. Dit dubbeltje minder dan bij het voorstel van b en w, zou volgens wethouder Boender 35 40.000 gulden per jaar kosten. De burgemeester vond dit uit begrotingsoogpunt gezien ook buitengewoon bezwaarlijk. Ir. Geuze steunde het voorstel Kloet omdat daarmee het b en w-voorstel zou worden teruggetrokken, hetgeen uitstel betekende. Hierna volgde een schorsing. Bij de heropening van de vergadering liet de heer Kloet weten: „Ik kan u meedelen dat ik het voorstel terugneem. De meerderheid van mijn fractie steunt het voorstel van b en w". Wethouder Moerland deed tenslotte een harts tochtelijke beroep op de dames en heren b en w gelegenheid te geven het goed doordachte voorstel een jaar uit te voeren. „Als b en w daar zo lang over gepraat hebben, waarom moeten wij dan onverhoeds beslissen vanavond?", aldus Ir. Geuze. „Als het uitgesteld wordt, ben ik bang dat de continuïteit van de dienst in gevaar komt", aldus mevr. Renes. Ir. Geuze liet daarna zijn voorstel in stemming brengen. Met 11 tegen 6 stemmen werd het verworpen. Het b en w voorstel werd met dezelfde stemmenverhouding aangenomen. Mevr. J. den Braber-Verwijs uit de Deldensestraat 6 in Sint-Philipsland is zondag 101 jaar geworden. Maandag heeft zij dit heugelijk feit met haar twee zoons, klein en achterkleinkinderen gevierd. Het was wel een lange dag voor haar 's morgens om negen uur kwam ze uit bed en 's avonds om elf uur ging de krasse Sint- Philipslandse pas slapen. Janna Verwijs nam de felicitaties en de bloemen van burgemeester en wethouders gaarne in ontvangst, alsmede ook de gelukwensen van ds. L.Gebraad, ouderling N. Noorthoek en dokter en mevr. Menger. D ecommissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, stuurde een felicitatiebrief. In zijn beantwoording stelde wethouder Boender dat dat dubbeltje meer geen enkele rol speelt bij het clandestien storten van huisvuil. „Het is een kwestie van fatsoen, opvoeding en levensstijl. Wie dat van huis uit geleerd heeft, zal de rommel niet overal zo maar weggooien", meende de SGP- wethouder. Hij vond verder dat volgens het voorstel van ir. Geuze de last op de kleine gebruikers drukt. Bovendien moet bij het gemengde systeem (met vast bedrag) de gehele administratie gevoerd worden zoals thans bij de in- ning van de reinigingsrechten. Dat kost aan administratiekosten 7000 gulden per jaar. De heer Boender wees erop dat meerdere gemeenten, zij in het in etappes zoals Middelburg, naar de voorgestelde regeling toegaan. Met de diverse raadsleden was hij het eens dat de stortplaats een zorgenkind is. Het ligt in de bedoeling dat er een tweede hands bulldozer gekocht wordt die de stortplaats dagelijks egaliseert. Elke dag dient het Tutelhoekje dan ook onder toezicht open te zijn, zodat men tegen betaling vuil kan brengen. De heer Boender zei verder dat iedereen met de huidige regeling van gebruik van plastic zakken, tevreden is. Het gaat veel beter en veel gemakkelijker, maar alles wordt duurder, aldus de SGP wethouder. Wethouder A.J. Scherpenisse (VVD) bracht naar voren dat de vervuiling door clandestiene stortingen dit kwartaal al had moeten blijken, maar het gaat volgens hem enorm goed met de verkoop van plastic zakken. Bovendien houdt de politie regelmatig controle. Ir. Geuze had echter ver schillende keren opgebeld, maar de politie deed er nooit wat aan. Wethouder C.J. Moerland (P.v.d.A.) zag in het voorstel Geuze c.s. een voordeel voor de grote vervuilers. Burgemeester Aan Hare Majesteit de Koningin wordt verzocht een gemeentewapen voor Tholen vast te stellen. Daarin komt een Leeuw, een Thools schip en de kleuren van de (Smerdiekse) Van Borsselen om alvast iets los te laten over het Thoolse geheime wapen. Er komen nieuwe reflecterende kómgrens- en andere verkeersborden Het kost nog geen 25 mille In Sint-Annaland start in 1972 een bouwstroom woningen. Het aangewezen terrein moet bouwrijp worden gemaakt. De raad voteerde daartoe ƒ69.000,-- Het oude speelterein in Tholen aan de Bossestraat krijgt een nieuwe asfalt- deklaag en een tijdelijke kleuterschool. Voor die verharding 22.000.-- Voor restauratie van de hervormde kerktoren te Poortvliet (gemeente eigendom) zal subsidie worden gevraagd. Het verzoek zal op een hoge stapel terechtkomen en naar raadslid M.J. v.d. Linde (p.v.d.a.) opmerkte een regeling die er een hobby van maakt op monumenten'te bezuinigen. Accoord zei de raad tegen het b en w voorstel om de Stichting Maat schappelijk Werk en Gezinsverzorging uit te breiden tot een stichting Welzijnszorg. Nou ja, zoveel bevoegdheden heeft b en w over deze stichting nou ook weer niet. Maar wel het duwtje gegeven in die richting met 40 cent per inwoner subsidie. Deelname aan de gemeenschappelijke bestuursschool Zeeland kost Tholen 28 cent per inwoner Dat doen we. Ook doen we mee aan metingen tegen luchtverontreiniging. Voor herbestratingen in bestem mingsplan „West" te Sint Maartensdijk kwam ook een bedrag op de groene tafel, althans bij wijze van spreken. Van de Vuga n.v. wordt een boekhoudmachine gehuurde Veel goedkoper dan een of meer amb- tebaren. Het zal je gezegd zijn. We doen mee aan de muziekschool, beter dan tevoren. Liefhebbers voor. Akkoord met de nieuwe Drank en HoreGa-verordening, maar dan niet te vaak artikel 10 (ontheffing) toepassen, vindt raadslid Koopman. In het Kanaalschap De Eendracht werden als gemeentelijke ver tegenwoordigers benoemd naast de heren P van Schetsen en A.M. van Engelen ook mevr Deurloo en dhr. Kurvinck. Verkoop van grond aan de heer M. Smits te Stavenisse aan de Stoofdijk en aan de industriën N.V. Thoolse Beton Industrie en G.H. polderman n.v. te Sint-Maartensdijk ontmoette niet het minste bezwaar. Evenmin grond aankoop van de erven B.A. Geluk te Tholen aan de Ten Ankerweg. Erfpachtontbinding kwam tot stand en aankoop warenhuis van de heer H.K. Laban uit Tholen. Een schoonheidsverordening zijn we sinds dinsdagavond ook rijker. Wie is miss Tholen? Tholen en Oud-Vossemeer krijgen er binnenkort een tweede hoofdveld bij. De grond was er al voor (voor het Thoolse sportveld dinsdagavond pas overigens:, maar realisering is nu dichtbijdoor D.A.C.W-subsidie

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1