Plaatselijk nieuws bus Pollie Zoon DUMMERLING ift L li M rrive r i PREDIKBEURTEN THOLEN Fa. F.C. de Valk OUD-VOSSEMEER SINT-ANNALAND P STAVENISSE SINT- MAARTENSDIJK POORTVLIET EENDRACHTBODE 28 oktober 1971 Geslaagd Glas en kristal serviezen Gero cassettes Zilmeta Zilduro Zilvium Porseleinen ontbijt- en eetserviezen Gouden bruiloft Afscheid zuster Bruinessen bus despeciaalzaa voor eigentijdse overhemden Bazar Bejaardengym nastiek POLLIE'S SPECIALE PR US Volleybal Woonvisie Meubelen Klasse Meubelen H. A. van HOUTE Hengelsucces Vergadering van de Vlooientrappers Dammen is er ook Verslaafdheid Geslaagd Oud papier Benoeming Enkel gebroken Verlichtingskontrole Ongeluk met bietenrooier Winterdienst veer Sterk seizoen voor D.POLDERMAN vervolg van pagina 1 Plannen vergelen niet Speciaalzaak voor knoop- en breiwol Knoop zelf uw tapijt, tafelkleed of loper met knoopwol van de merken Turkey Rug of de Franse TAPIS PINGOUIN Zuivelstraat 19 Bergen op Zoom Nieuwe Markt 46 Roosendaal Gebruik het veel en goed Resultaat mag er zijn Namens 29 verenigingen BUSJES, bestel en luxe auto's Garage Suykerbuyk Indeling gebouw HOEDEN EN PETTEN |UW „MODEHUIS" VOOR DAMES EN HEREN Groot was de belangstelling afgelopen donderdagavond in Ten Anker voor het optreden van een accordeongroepje onder leiding van mevr. J. Zwaan- Duyvendijk. Behalve de bewoners van Ten Anker waren er ook veel mensen van de bejaardensociëteit. De junioren openden het muzikale avondje met 5 walsjes van Peter Black (in groeps-- verband). "Toen het liedje 'nooit op Zondag' gespeeld werd, lieten de ouderen er zich niet van weerhouden het deuntje mee te; neuriën. In de pauze werd ieder ont-[ haald op chocolademelk of koffie met een dik stuk cake, dit alles werd bij de mensen gebracht door vier charmante bejaardenverzorgsters van het rusthuis. De jongste soliste Anne Schot, speelde de Bruidsdans, Jan de Wilde de Marottemars,. Ans Goorden, Mieke Ampten Ineke Friederichs bleken in de muziek al vrij ver gevorderd te zijn, hetgeen b.v. tot uiting kwam in het haast perfect uitvoeren van twee tirolerstukjes. Janet Brouwer en Ineke de Jonge speelden twee marsjes. An- nemarie van Duijvendijk en Arné van de Boom: Faria en das Biënchen. Mieke Ampt: sob de parademars. Ans Goorden: Reine de Musette en An- nemarie van Dijk en Janet Brouwer samen: twee walsjes. Alle senioren vertolkten tot slot nog drie liedjes o.m. twaalf rovers, Berg Freunde, Een Bonjour. Verder speelden nog in groepsverband: Sjanie Koopman, Els Contant, Fréa v. Trigt. Anja v. Dijke, Ank van Oeffelen en Rian Deurloo. Zr. J. Engelvaart kreeg aan het eind van de avond een bloemstukje van de mensen van de soos als dank voor het organiseren van deze avond. De directrice dankte op haar beurt weer Mevr. J. Zwaan-Duyvendijk voor haar leiding. Haar dank was ook stoffelijk uitgedrukt in een bloemstukje. Zij zei: .Mevrouw Zwaan, hartelijk bedankt'. Waarop mevr. Zwaan antwoordde: .Huize Ten Anker', bedankt voor de gelegenheid!!!!!'. Kortemeestraat 9-13 Bergen op Zoom (in 't Vierkantje) aihiu> advertentie IM Woensdag heeft het echtpaar W. Lindhout-Mihere in de bejaardensoos zijn goüden huwelijksfeest gevierd. De beide echtelieden zijn 70 jaar en genieten nog van een redelijk goede gezondheid. In de avonduren werd een drukbezochte receptie gehouden waarbij het echtpaar onder de bloemen werd bedolven. Hierbij merkten we o.a. op dhr. Ko Franken uit Hlsteren bij wie het echtpaar in de oorlog geëvacueerd is geweest en waarmee men nog goede contacten in stand heeft gehouden. Ook een dochter van Lindhouts werkgever (wijlen dhr. van der Zande met haar echtgenoot gaf blijk van be ngstelling terwijl een zoon van dhr. v.d. Zande de andere dag zijn felicitaties kwam overbrengen. Van de 5 kinderen kreeg het echtpaar een fraaie ban drecorder welke thans al menig uurtje heeft gespeeld en hopelijk nog lang door de gouden echtelieden gebruik gebruikt kan worden. Dit is ook een der grootste wensen van hun 17 kleinkinderen welke zich deze dag niet onbetuigd lieten. Tijdens de maandag gehouden bejaardenmiddag hebben de dames van het V.V.H. die steeds de bejaar demiddagen organiseren, afscheid genomen van zuster Bruinessen wegens haar vertrek naar elders. De scheidende zuster, die aktief kortemeeFtatt medewerkster was van het pl. VVVH werd toegesproken door mevrouw Voortman die de zuster dank bracht niet alleen voor het WH werk, maar ook als wijkverpleegster. De manier waarop zij voor de bejaarden klaar stond kreeg aller waardering. Dat werd door de VVH vertolkt met overhan digen van een koffiezetapparaat en bloemen. De zuster toonde zich zeer verrast en verklaarde met veel genoegen aan haar Vossemeerse periode te kunnen terugdenken. Er was daarbij de belangrijke mededeling, dat het vrijwel zeker is. dat zuster Krijger uit Poort vliet haar werk in Oud-Vossemeer zal overnemen. Tijdens deze bejaar denmiddag vertoonde de heer P.Jasperse uit Sint Maartensdijk dia's over de streek, wat de aanwezigen zeer interessant vonden. Vrijdag en zaterdag organiseerde de hervormde vrouwenvereniging ..Liefde vindt werk" in het verenigingsgebouw de jaarlijkse verkoping met als resultaat een netto opbrengst van 3129,36. De uitkomst dank zij ook het feit.dat de dames zelf veel goederen gemaakt hadden. Op beide dagen werd om 3 uur begonnen tot ongeveer 9 uur met vrijwel doorlopend bezoek. Het mooie bedrag komt de hervormde kerk ten goede en het zendingswerk. Trekking van de aan de bazar verbonden verloting zal donderdag 4 november plaatsvinden in het verenigingsgebouw. Door vertrek van zuster Bruinessen is Oud-Vossemeers bejaardenbond tijdelijk zonder gymleider. Men heeft echter mej. E.Deurloo uit Tholen bereid gevonden dit werk voort te zetten, dat zij goed kan combineren met haar studie die voor physio therapeute. Mej. Deurloo begint 1 november leiding te geven in Oud-Vossemèèr. OUD VOSSEMEER tel. 01667 - 365 Vraagt VOOR TOTALE inrichting van uw huis met meubelen incluis!! Pollie altijd goed en voordeliger!! Advertentie IM. Sint Maartcnsdijk/Scherpcnisse tel. 01666 - 442 - 382 Onze dorpsgenote mevr. M. v.d. Zande- Dam wist zich op internationale zeehengelconcours van de hengelsportvereniging de Zeester te Halsteren, dat in de Eendracht werd gehouden, als 2e dame te plaatsen achter mevr. Hendrickse uit Halsteren. Zij behaalde een punten totaal van 575 wat precies 100 minder was dan de winnares. In de totale eindstand was zij goed voor een 8e plaats van de in totaal 280 deelnemers, hetgeen beslist een mooi resultaat genoemd mag worden. Op vrijdag 29 oktober komen de leden van de carnavalsvereniging de Vlooientrappers bijeen in de zaal van dhr J. de Reus op 't Veer, om met elkaar te beslissen wie de volgende carnaval als prins en nar zullen op treden. Men heeft in de reglementen opgenomen, dat ieder jaar een prin sverkiezing wordt gehouden. Dit wil niet zeggen dat dhr J. Boogaart Czn, die vorig jaar als prins Janus de Eerste de gechiedenis inging en dhr. P. Vis die zijn nar was, niet opnieuw herkozen zullen worden. Tevens zal men op deze avond uitmaken op welke data men de carnavalsviering gaat houden. De aanvang van deze vergadering is half 9. Naar het zich thans laat aanzien lijkt het er op dat de actie, die de volleybalvereniging Amigos heeft gevoerd om nieuwe leden aan te trekken, succes zal hebben. Alhoewel men nog niet bepaald aan een ledenstop toe is. is men toch zover gevorderd dat men een volwaardig team op de been kan brengen, waarmee men thans geducht aan het trainen is wat wellicht al gauw de eerste vriendschappelijke wedstrijd te zien gaat geven. De aanmelding van nieuwe leden kan nog steeds geschieden bij Ton Keijzers en advertentie IM Tom Hommel. Voor dammers, ouder dan 15 jaar, is er een bijzondere aantrekkelijkheid: ze kunnen elke maandagavond bij I. Rijnberg in de achterzaal van hotel .Havenzicht' terecht, waar niet minder dan 2 dammers hen opwachten. Natuurlijk bagatelliseert deze mededeling de heersende situatie bij de schaak- en damvereniging ,Sint An- naland' daar zij 26 dammers telt. Helaas zijn deze dammers allemaal jonger dan 16 jaar zodat de oudere afdeling het met slechts 2 man moet doen. Vanzelf vloeien er volgend jaar van de jongeren naar de ouderen af, maar daarmee zijn de 2 die nu komen dammen niet geholpen. Wil de damavond voor hen, evenals voor de schakers, zijn afwisseling en lering hebben, dan zouden er wat bij moeten komen. Plaatsruimte, spelmateriaal en gezelligheid wordt er door de schaak- en damvereniging geboden met een sportieve geest onder de leden. De uitslagen van de gespeelde schaak wedstrijden in Havenzicht zien er als volgt uit:C.J.J. Kooijman - Theo Vroegop 10: J. Goedegebuure - W. de Ron afgebroken; Thijs Fase - Leen Papw 01; Rien van der Reest - J. Goudswaard 01; Kees ampt - G. Langeveld 01; C. van Bladel - Kees Hage ViVr, K. Goedegebuure - R. van Winkelen 10; A. Adriaanse - J.N. Matze 10. D.V. Dinsdagavond 2 november a.s. haalt de Zendingskrans Draagt elkanders lasten' oud papier op. de ring van hervormd-gereformeerde jeugdverenigingen in Tholen. Sint- Philipsland en de westhoek van Noord- Brabant organiseert op zaterdag 27 november een bijeenkomst over ver slaafdheid. Medewerking verleent o.a. de heer R. Visser van het Zeeuws consultaitebureau voor alcoholisme. De opening is om half vier. terwijl deelname maar een riks kost. Daar is een broodmaaltijd bij ingegrepen. Iedereen is welkom. Er worden vele gasten verwacht. if Mej. W. A. Meerman uit Tholen onderwijzeres aan de o.l.s. is op* de Nutsacademie te Rotterdam geslaagd voor de akte M.O. pedagogiek. Ten bate van de voetbalvereninging werd 2030 kg. oud papier ingezameld. De heer C.J. Wessels is met ingang van 1 november a.s. benoemd als ad ministratief mederwerker van de gemeentelijke lts Burgemeester Bouwenseschool. Mevrouw A. Bos stond op een trapje bij het ophangen van de was. Zij viel en brak een enkel. Behandeling in het ziekenhuis was nodig. De door de afdeling Veilig Verkeer ter plaatse georganiseerde verlichtingscontrole leverde een beperkte deelname op. Ondanks het feit dat deze controle kosteloos werd uitgevoerd .waren niet meer dan 25% van de automobilisten van de partij. De voertuigen van 20 bleek geheel in orde te zijn. Toch nuttig zo'n controle want 5% van de auto's op de weg rijdt met niet juist afgestelde verlichting, zal de tegenligger het niet gemakkelijk hebben. Voor de initiatiefnemers garage Bijl en garage De Viet was het wel teleurstellend, dat de deelname zo beperkt was. Men beschikte over 2 koplampafstelapparaten. zodat er volop mogelijkheden tot directe afwerking waren. Hopelijk is de deelname volgende maal groter. de Rozelaar 15 - Tel. 01650-3 36 06 - Roosendaal advertentie 'M De heer M.Mol, bezig met machinaal bietenrooien werd door een ketting in de mouw gegrepen, waardoor zijn arm in de machine werd getrokken.Direct toegeschoten hulp wist de machine te stoppen, maar voor dhr. Mol werd het toch een gebroken arm en nog de nodige ontvellingen. Opname in Lievensberg was noodzakelijk. Met ingang van 1 november a.s. gaat het veer tussen Oud- en Nieuw Vossemeer weer over op de win- terdienstregeling. Men opent dan s'morgens om 7uur en vaart tot 's avonds 7.30 uur. ln het afgelopen vliegseizoen blijkt in rayon B - waaronder Tholen en Sint- Philipsland vallen- in de kring zeeland, dat David Polderman van de Zwaluw een bijzonder sterk seizoen heeft gehad door 6 van de 11 opgemaakte klassementen te winnen. De uitslagen zijn als volgt: HOK Vitesse 1 D. polderman, Oud-Vossemeer 445 p. 2 J. Hol, Tholen 415 p. 3. L.Verwey en Zn. St.-Philipsland 365 P- Mid fond 1 D. Polderman Oud-Vossemeer 568 p. 2. L. Verwey en Zn., St. Philipsland 500 TP- 3 K. Lisseveld, Poortvliet 274 p. Dank bracht de burgemeester voorts aan de Centrale Dienst Noord Zeeland", die voor een aardig on derwerp en uitvoerig zorgde van bouwrijpmaken en verkaveling en dat alles ook nog tijdig klaar kreeg, evenals architect C.J.Klap uit Waarde voor het gemaakte ontwerp na heel wat wijzingen in het schetsplan. De ar chitect heeft wel eens gedacht, dat het in de ijskast zou belanden, maartoen vergiste hij zich wat in de door tastendheid van het Sint Philipslandse gemeentebestuur.. „Als wij plannen maken vergelen ze niet" vervolgde de burgemeester. Het geheel is een zeer geslaagd plan geworden en dagelijks opzichter Wondergem is niets ontgaan Van de 20 meter beneden tot de 6 meter boven n.a.p. van dit gebouw. 'Aan nemingsbedrijf Hoppenbrouwers n.v.te Bergen op Zoom zorgde voor een perfecte en solide oplevering. Een goed stuk werk is afgeleverd, dank ook zij de ijver en de nauwgezetheid van het personeel. Ook voor de on deraannemers was er veel lof, zoals het schildersbedrijf Oudesluijs te Poort vliet, die nog werkelijk de puimsteen hanteert, de Zeeuwse Verwarmingsunie n.v. te Terneuzen, het elektriciteit- bedrijf W.C. Neele te Sint Philipsland, het .loodgietersbedrijf Wisse te Kor- tgene en degenen die de inrichting hebben verzorgd. Tegelijkertijd bedankte de burgemeester iedereen die voor een bloemstuk ITad gezorgd of andere cadeaus overhandigden. advertentie IM Tenslotte richtte burgemeester Van Velzen zich tot de aanwezige ver tegenwoordigers van de plaatselijke verenigingen en dat over het hoofd van de Stichting Dorpbelangen Sint Philipsland. „Hier is uw verenigingsgebouw. Het kwam niet zonder moeite en zeker niet zonder kosten tot stand. Het hoofddoel ervan is dat het veel en goed door u wordt gebruikt tot een verdere ontplooi van het culturele leven en opdat vooral ook het jeugdwerk meer gestalte kan krijgen in deze gemeenschap. Een voorbeeld hiervan is wel het jeugd Rode Kruis, dat nu weer doende is voor het gehandicapte kind. Voor het onderwijs is er nu een gymzaal, die er zijn mag. Ik heb me al een jaar of vijf moeten schamen, als ik de jeugd wat armzalig bezig zag op het schoolplein wat dan het gymonderwijs moest betekenen. Ik weet dat die jeugd nu enthousiast is over deze aanwinst, maar ik wil hierbij toch wel graag benadrukken, dat het een zeer dure accomodatie is, inclusief de ent. ourage van het gebouw. Ik hoop dat ouders, onderwijzend personeel en niet in het minst de leerlingen zelf dit bij het gebruik ook steeds in gedachten zullen houden. Voor de Stichting Dorp- belangen is hiermee eensdeels een eindpunt bereikt, anderzijds een begin gemaakt voor exploitatie. We hopen op een goede uitkomst. De gemeenschap is veel dank aan u verschuldigd vanwege de zo grote persoonlijke inzet. U wist dat dit nodig was. Het gehele bestuur van de stichting Bejaardenzorg en de Stichting Dorpsbelangen. De eersten popelen nu ook naar de opening van het bejaardencomplex. Er blijkt weer uit, hoe door samenwerking in een kleine gemeenschap veel kan worden bereikt. Moge „De Wimpel" van veel betekenis blijven voor Sint Philipsland, zo besloot burgemeester Van Velzen zijn dank woord. De vertegenwoordiger van het ministerie CRM, de heer R. Ie Cocq d' Armandville vond de uitkomst volop een felicitatie waard, met een ac comodatie die klinkt als een klok. Hij was blij, dat CRM daaraan financieel heeft mogen meewerken en vooral het feit dat gebouw meervoudig gebruik toelaat (verenigingzaal en gym) maakt die medewerking voor CRM gemakkelijker. Spreker vond de opzet volledig geslaagd en men heeft in Sint Philipusland daartoe ook de goede weg. bewandeld. Moge er voor deze gemeenschapeen evenredig nut en plezier aan zijn verbonden, zo besloot de heer Le Cocq d'Armandville. Behalve de vice-voorzitter van de Stichting Herstel Zuid West Nederland (daarvan een afzonderlijk ver slagje) kwam ook architect C.J.Klap uit Waarde aan het woord om het gemeentebestuur en beide stichtingen dank te brengen voor de verleende opdracht. Er is door de colleges wel in alles meegeleefd, constateerde de heer Klap en inzonderheid de burgemeester heeft met niet aflatende ijver om een zeer kritisch oog de realisering van het project gevolgd. Maar het was goed om met u allen hier te mogen werken, verzekerde de architect, die aannemers en onderaannemers eveneens bedankte vopr hun inzet. Hij bood de stichting Dorpsbelangen 'n projectorscherm aan voor vertoning van dia's enz. Dagelijks opzichter Wondergem voegde zijn felicitatie bij die van vorige sprekers. Ook hij verzweeg niet, hoe burgemeester Van Velzen hem als het ware op de hielen zat, hem geen kritiek spaarde, maar ook het wederzijds respect heeft bevorderd. Raif- feisenbankvoorzitter J.Wisse vond het prettig dat deze bank een finan cieringssteentje had mogen bijdragen, maar vond in een gemeenschap met maar 2000 inwoners de exploitatie van twee dorpshuizen (ook in Ana Jacobapolder is er een dorpshuis) geen sinecure, waarop burgemeester Van Velzen inhaakte met te verzekeren, dat hierom de gemeentelijke belastingen blijkens de begroting 1972 toch niet zullen stijgen en dat net voor ae om standers niet moeilijk te raden viel, hoe dhr. Wisse inwoner is van de kern Anna Jacobapolder waarvoor het goed is blijvend op te komen. Ik ben toch maar naar Sint Philipsland gekomen, grapte de commissaris der koningin vrijdagmiddag, ook al zag ik vanmorgen in een befaamde krant, dat „De Wimpel" in Sint Maartensdijk zou worden geopend. Het bleek, dat niemand van de genodigden zich in dit opzicht had laten misleiden door het foutieve Eendrachtbode- kopje, wat trouwens ook een en andermaal in het daaronder volgende bericht over de dorp shuisopening werd rechtgetrokken. Het bleek in elk geval grif aangegrepen te worden om er een speech op aan trekkelijke manier mee te kunnen beginnen. Zo zagen de Sint-Philiplanders het niet direct zitten, die het als vrijwel huis- aan-huis lezers van ons blad maar een lelijke misgreep vonden, dat Sint-Maartensdijk inplaats van hun gemeente in de kop werd genoemd. Zelf vonden we het ook maar een domme zet, waarvoor we ons niet alleen verantwoordelijk wisten, maar waarvan we meenden, dat we ook aanleiding hadden gegeven. Bij zo'n 60 verschillende berichten, die soms op een bepaalde dag in de week getikt worden, kan er onzerzijds best zo'n vergissing tussensluipen. De kopij leerde echter, dat ons die poets toch op de drukkerij is gebakken. En dat is dan nog wat opmerkelijk dan wanneer het van ons vandaan was gekomen. Hoe kan men als zetter van St. Philipsland Sint Maartensdijk maken, zo vraag je je af. Nou ja, het zijn niet de enige redactionele zorgen anno 1971. Maar dat "De Wimpel" in Sint-Philipsland en niet in Sint Maartensdijk staat blijkt deze week toch wel duidelijk uit het verslag van de officiële opening door mr. J. van Aartsen. FOND 1 L. Verwey en Zn., St-Philipsland 320 P- 2 C. v.d. Have, Scherpenisse 205 p. 3 D. Polderman, Oud-Vossemeer 175 -. JONGE DUIVEN 1 D. Polderman, Oud-Vossemeer 999 p. 2 L. Verweij en Zn., St-Philipsland 936 P- 3 Jac. van Dijke, Tholen 763 p. NAVLUCHTEN 1 J. Hol. Tholen 214 d. 2. A.van Dalen, Oud Vossemeer 190 p. P- 3 D. Polderman, Oud-Vossemeer 158 p. DUIF Vitesse 1 J. Hol, Tholen 159 p. 2 J. Hol. Tholen 147 p. 3. K. Lisseveld, Poortvliet 101 p.| Duif. Midfond 1. D. Polderman, Oud-Vossemeer 174 p. 2 D. Polderman, Oud-Vossemeer 160 p. 3 D. Polderman, Oud-Vossemeer 150 p. Fond. 1 C. v.d. Have Scherpenisse 205 p. 2 D. Polderman, Oud-Vossemeer 120 p. 3 J. Hol, Tholen 100 p. Jonge Duiven 1 Jac. van Dijke, Tholen 255 p. 2 D., Polderman, Oud Oud- Vossemeer 229 p. 3 D. Polderman, Oud-Vossemeer 229 p. NAVLUCHTEN 1 D. Polderman, Oud-Vossemeer 69 p. 2A. van Daalen, Oud-Vossemeer 68 p. 3 J. Hol, Tholen 58 p. GENERAAL HOKKAM- PIOENSCHAP 1 D. Polderman, Oud-Vossemeer 2187 P- 2 L. Verwey en Zn., St-Philipsland 2119 P- 3 K. Lisseveld, Poortvliet 1279 p Mevrouw Wisse was daarna tolk van 29 plaatselijke verenigingen, toen zij de Stichting Dorpsbelangen feliciteerde met het nieuwe dorpshuis. We hopen er veelvuldig gebruik van te maken, verzekerde de verenigingswoord voerster, die er van overtuigd was, dat vooral de gymnasten zich hier met genoegen zullen uitleven. Namens de verenigingen bood zij een prachtige bloemenplantenbak aan voor de ruime hal, zoals haar echtgenoot namens de Raiffeisenbank tevoren het schenken van een elektrische klok had gememoreerd.Burgemeester Van Velzen vond het fantastische cadeaus en constateerde, dat het in feite toch één gemeenschap is met twee woonkernen, want juist een inwoonster van Anna Jacobapolder was tolk van de 29 verenigingen. Hij was ook verheugd over het via die verenigingen door de gemeenschap genomen initiatief met daarbij als grote stimulator de heer H.Timmers om tot dit gemeen schappelijk cadeau te komen. TEHUUR Fluwelenbroekstraat BERGEN OPZOOM Tel. 01640-35084 Met de uitnodiging tot de aanwezigen het gebouw te bezichtigen gaf burgemeester Van Velzen aan het slot van de officiële bijeenkomst nog een toelichting op de indeling. Het nieuwe dorpshuis ligt in het nieuwe bestem mingsplan dat negen hectare bouwterrein omvat. De exploitatie van het nieuwe bestemmingsplan begon in 1968 en nu zijn er al een honderd woningen gebouwd. Verder is hier het sportveld in opgenomen. De hoofd toegang van het dorpshuis ligt aan de Eendrachtstraat. Een royale gang geeft aan de rechterzijde toegang tor een vergaderzaal van ongeveer 80 personen. De oppervlakte van deze vergaderruimte ook geschikt voor het houden van bruiloften, is 6,50 x 10,75. Links daarvan is de keuken geprojecteerd. Links van de hal is de gymnasteikzaal gebouwd met een oppervlakte van 10 x 20 met daarbij nog een toestelberging. Aan de noordzijde van die gymzaal is een podium, welke via een schuifwand kan worden omgevormd tot twee kleedkamers voor het gym nastiekonderwijs. Achter deze kleedkamers zijn twee waslokalen en twee douches. De gymnastiekzaal heeft een afzonderlijke buiteningang gelegen aan de noordzijde van het gebouw. Onder het niet zo grote podium is wel een grote hobbykelder gebouwd met een vloeroppervlakte van zo'n 85.2 m2. Voor grote bijeenkomsten kan de gymzaal worden gebruikt, geschikt voor zo'n 300 personen. De door CRM gewenste ruimere doelstelling van het project is dus volop verkregen. Een voor Sint Philipsland ongetw^feld voldoende verenigingsaccomodatie, waarvan nog dezelfde avond werd geprofiteerd, door een uitstekend optreden van een turngroep uit Bergen op Zoom, door een goed uitgevoerd programma van het zangkoor „V.Z.O.S." tenslotte ook door het brengen van enkele muzieknummers door de muziekvereniging „Con cordia", die nog best een flinke aan winst kan gebruiken, maar inmiddels toch ook al over een majorettenpeleton beschikt. Een fleurig en klankrijk optreden tot besluit van de officiële openingsdag van „De Wimpel", waarvoor goede belangstelling bestond van de plaatselijke overheid, bestuurders van verenigingen en belangstellende inwoners, die het er collectief over eens waren, dat een fraaie voorziening in hun gemeente tot stand was gebracht. Zondag 31 okt. THOLEN NED. HERV. GEMEENTE 10 en 3 uur ds. J. Stelwagen; Delft. GEREF. KERK 10 en 5 uur ds. A.C. Kersten; Den Haag GEREF. GEMEENTE 10 en 6.30 uur ds. C. Hegeman 2.30 leesdienst zaterdag 30 okt. 8.00 uur Ds. C. Hegeman - Hervormingsdienst. CHR. GEREF. KERK. 10 en 6.30 uur ds. G. Blom; Meerkerk. NED. PROT. BOND 10.30 uur Dr. B. Klein Wassink; Driebergen HERV. VER. KERKELYK LEVEN 10 uur ds. R.C.A. van Voorst Vader; Breda R.K. KERK zaterdag 30 oktober 19.00 uur Avondmis zondag 31 oktober 8 en 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. Voortman (bed. H.A.) 6.30 uur ds. Voortman. GEREF. KERK 10 uur dhr. Wensel; Roosendaal 3 uur ds. v.d. Stoel; Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10 en 6.30 uur leesdienst 2.30 uur ds. G. Blom Meerkerk OUD-VOSSEMEER GEREF. GEMEENTE IN NED. 10 en 6.30 uur leesdienst R.K KERK. zaterdag 30 oktober 19.00 uur Avondmis zondag 31 oktober 7.30 en 9.30 uur H. Mis SINT ANN ALAND NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. Mulder 6 uur ds. Catsburg (bed. H.D.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst GEREF.GEM.NED.: a.s. zondag 9.45 - 2.15 en 6.15 uur ds. Wink uit Veenendaal - vm. Bed. H. Avondm. - nm. Oogstcollecte, av. Nabetrachting. STAVENISSE NED. HERV. GEMEENTE 10 uur ds. H. Samson 6 uur ds. M v.d. Linde OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 6 uur ds. J. van Prooijen 2 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED'. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur ds. Catsburg (voorber. H.A.) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. KERK 9.30 2 en 6 uur leesdienst NED. HERV. BUITENGEW. WIJK- GEMEENTE IN WORDING REHO- BOTHKERK 10 uur ds. van Noordennen; Krab- bendijke 7 uur ds. Himans; Dordrecht R.K. KERK zaterdag 30 oktober 19.00 uur Avondmis in kantine gebr. van Lam meren SCHERPENISSE NED. HERV. GEMEENTE 9.30 en 2.30 uur kand. W.J. op 't Hof; Vlaardingen GEREF. GEMEENTE 9.30 2 en 6.30 uur leesdienst woensdag 3 nov. 7.30 uur ds. Chr. v.d. Poel; Yerseke POORTVLIET NED. HERV. GEMEENTE 10 uur eerw. heer Stuurman; Vlaar dingen 6 uur ds. C. Mulder GEREF. KERK 10 uur leesdienst 2.30 uur ds. A.C. Kersten; Den Haag GEREF. GEMEENTE 10, 2 en 6 uur leesdienst SINT—PHILIPSLAND NED. HERV. GEMEENTE 9.30 uur ds. M. v.d. Linden 2.30 uur di H. Samsom GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 2.3Ö en 6 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 uur ds. A. Verschoor, Rotterdam, 5 uur ds. J.A.A. de Boer, Middelburg WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint- Maartensdijk Dr. van der Bel, St Maartensdijk tel. 01666-400 Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer Dr. A.A. Kugel; Poortvliet. Tel. 01662- 400 Nieuw-Vossemeer en Sint-Philipsland Dr. Boomsma; Nieuw-Vossemeer, tel.01676-545. WEEKENDDIENSTEN WIJK VERPLEEGSTERS. Sint-Annaland, Sint- Maartensdijk,Scherpenisse Zr. Maas; Scherpenisse, tel. 01666-318 herenhof b.o.z. kortemeeatr. 29 HULPCENTRUM GOES Noord- en Midden Zeeland Tel. 01100-4444 HOOGWATERSTANDEN zondag maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag zaterdag 1.10—13.32 2.00—14.20 2.48—15.06 3.38—15.56 4.22—16.42 5.10—17.30 5.54—18.14. november Volle Maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 2