WHS wist ook in Kapelle de nul te bestendigen Smerdiek vergist zich in Hoek: 0-5! Rentewijziging 596 C. de Valk Versterking .Strafschop Mentaal zwak Groot offensief Verdediging verwaarloosd Onderschatting Penalty onthouden Voorsprong vergroot Weinig verrassing Vosmeer 3 volle buit Vosmeer 4 moest 8 maal vissen 9 EENDRACHTBODE 30 september 1971 Vosmeer kreeg goede tegenstand: 2 - 2. Kapelle bleef het antwoord schuldig. Zilmeta Vosmeer in derde klas nog altijd ongeslagen ploeg SPS aan kop Het eerste elftal van Stavenisse is aan het punten verzamelen Wegens de daling van de rentestand hebben wij, te rekenen vanaf 1 oktober 1971 de rente op onze spaarrekeningen en spaarboekjes als v-olgt vastgesteld: NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK In Zuid 1 In zuid 4e Idas B lste klas reserves 2e klasse A 3e klasse A 4e klasse In 4e klasse 402 Met een wat minder uitgebreid programma in alle afdelingen, kwam er afgelopen weekend toch nog menige uitslaguit de bus, daarbij was er een danige tegenvaller in Sint-Maartensdijk, waar Hoek een grote zege boekte. Welliswaar geflatteerd, maar de 2 punten waren niet onverdiend. Vosmeer hield het nog ongeslagen record ook tegen Hontenisse staande. Weliswaar geen zege, maar trainer Nefs zal volop tevreden zijn met het resultaat dat er tot dusver in de derde klas is. En die tevredenheid mag er ook z^n bij spelers en supporters. Datzelfde geldt voor de WHS-aanhang die haar elftal met zelfs twee invallers een vlotte partjj voetbal zag geven in Kapelle en daarbij ook in deze vyfde competitiewedstr\jd het unieke feit bestendigde, dat keeper Wim Fase nog altjjd niet gepasseerd is. Van de tweede klassen alleen de winst van SPS in Made terwjjl in de derde klasse Noad het tegen Kogelvangers 2 net niet kon halen. SPS 2 daarentegen kon in de vierde klasse, samen met Smerdiek 3 het pad der over winning vervolgen en ook Stavenisse 1 is, nu aan het punten verzamelen, ook al was er van Tholense Boys 3 goede tegenstand. Vosmeer IH tenslotte bracht het tot een daverende winst op WWV en gaat langzamerhand zijn middenmootplaatsje op de rangüjst waarmaken. De talrijke toeschouwers bij Vosmeer - Hontenisse hebben naast het mooie herfstweer ook van een sportieve en redelijk goede partij voetbal kunnen genieten. De thuisclub ging direct in de aanval, maar de uitvallen van Hon tenisse, vooral van links opgezet, waren gevaarlijk en noopten de Vosmeer verdediging tot een voortdurende at tentie. Nadat in de 5e minuut Daan van Westen moedig op een Hontenisse schoen was gedoken, kreeg Vosmeer bij de volgende aanval op links een vrije trap te nemen. Wim Heijboer plaatste de bal hoog in de doelmond. waar Jan Verrijen ongedekt stond en met een harde kopstoot de score opende. Vosmeer bleef aanvallen, maar had in de 17e minuut pech, toep een af standschot van Wi van Dijke tegen de lat kwafn. Vier minuten later brak dezelfde speler alleen door, maar door een sliding werd de bal net nog tot corner verwerkt. Voor rust werd er niet meer gescoord, maar 6 minuten na de thee kopte Fer van Kruisen de gelijkmaker in, die echter werd afgekeurd wegens afduwen op aanvoerder Etienne.Hontenisse bleef komen en de Vosmeer verdediging kreeg handenvol werk. Juist toen iedereen de gelijkmaker verwachtte, was het na 20 minuten opnieuw Jan Verrijen, die een vrije trap van Izaak Potappel op rechts, vallend inkopte nadat hij eerst tegen de paal had geschoten: 2-0. Vosmeer leefde hierna op en toen de supporters al de moed op de zege begonnen te krijgen, verkleinde Hontenisse de achterstand verdiend door Ad Kouwijzer tot 2 - 1.Vosmeer moest opnieuw in de verdediging en 4 minuten voor tijd, was het Pierre Pieters, die de gelijkmaker scoorde. Op dat moment was dat wel teleurstellend voor Vosmeer, al had men er bij rust wel voor willen tekenen. De laatste minuten speelden zich voornamelijk op het middenveld af en beide ploegen moesten met een gelijkspel tevreden zijn. De grotere routine van Hontenisse was beslissend voor de 2 - 0 voorsprong, die Vosmeer verloren moest laten gaan, dat het ook nu weer moest doen zonder Daan Vaders, Karei Hommel en Sjaak Istha. Na 4 wedstrijden ziet de stand er in de derde klas D als volgt uit: Terneuzen HVV'24 Vosmeer DOSKO METO Breskens Hontenisse NSV Zeeland Sport Zierikzee RCS Vogelwaarde 4 2 4 2 0 0 0 0 5—2 5—2 6—4 6—4 8—5 5—2 5—5 4—3 5—8 2—7 0 3—7 0 2—7 WHS had zich tevoren wat onnodig bezorgd gemaakt, nu het invallers moest laten aanrukken voor Piet Mosselman en Han Vroegop. De vervangers Adri Scherpenisse en Kees van der Reest zorgden voor een even vertrouwd veldspel als in vorige wedstrijden. Bovendien heeft Kapelle in deze competitie nog weinig vuist kunnen maken en dat was ook niet het geval tegen een vooral conditioneel overmachtig WHS. In beide helften kwamen twee Sint Annalandse doelpunten tot stand en dat gebeurde ook telkens door dezelfde spelers, namelijk aanvoerder Theo Moerland en Nico Hage. Daarbij kwam, dat ook in deze vijfde competitie competitie wedstrijd keeper Wim Fase zijn doel schoon kon houden, zodat WHS mede door verlies van AZVV niet alleen aan de leiding is gekomen, wat misschien wat erg vroeg in het seizoen is, maar dat het daarnaast ook in die 5 com- petitiewedstrijden geen doelpunt heeft TAFELSERVIEZEN tlERO 1 sieraden op tafel toegestaan", terwijl er door de aan- valslinie wel 15 binnen de palen van de tegenstanders zijn gebracht. Dat wijst er in elk geval wel op, dat WHS op nieuw een hartig woordje meespreekt in deze ronde, hoe jong die ook nog is. Zolang WHS die nul kan handhaven, zal het ook de thans ingenomen leidersplaats wel blijven bezetten.In de vierde klas KNVB staat het er na 5 wedstrijden aldus voor: WHS 5 4 1 0 9 15— 0 Wissekerke 5 3 1 1 7 63 AZVV 5 3 1 1 7 6— 4 VCK 5 3 1 1 7 8— 8 Nieuwdorp 5 2 3 1 6 13- -i Wolfaartsdijk 5 2 2 1 6 6— Nieuwland 5 1 2 2 4 2— 3 BWR 5 1 2 2 4 7—12 Kapelle 5 1 1 3 3 9—11 Chrislandia 5 1 1 3 3 8-21 Yerseke 5 1 0 4 2 9 VVN 5 0 2 3 2 3— 6 aiNBa 'ïooa Kortemeestraat 9-13 rf.rgenopzoom Advertentie IM SPS vlotte winst in Made In Made is de SPS winst geen moment in gevaar geweest. Er was een doorlopend veldoverwicht van de Poortvlietse combinatie, al werd dit voor de rust maar uitgedrukt via één doelpunt, gemaakt door Hans van Dijke. Dit tot eer van de Madese defensie, die vrijwel steeds tijdig wist in te grijpen. Haar voorhoede daarentegen kwam maar zelden tot een gevaarlijke tegenaanval.In de tweede helft drukte SPS verder door en begon bij de Madese defensie de conditie mee te spelen. Onmiddelijk na rust kwam er een voorzet van Rinus Schipper op het hoofd van zijn broer Leen, die keurig inkopte. Dezelfde speler maakte er 3-0 van, waarna een onverwachte uitval Made een tegengoal bezorgde en de eer werd"gered. Han de Groen bepaalde, de eindstand op 1 - 4, zodat SPS in deze afdeling volop zijn partij blaast en stevig in de kopgroep zit. Noad haalde het niet De reserve van het Willemstadse Kogelvangers zijn zaterdag de baas gebleven op het Sint Philipsland voetbalveld. Het is zoals onze voor spelling luidde wel bij één doelpuntje verschil gebleven, maar het zwaar tepunt viel wel anders uit dan onze prognose. De oorzaak daarvan was, dat de bezoekers reeds na 10 minuten een 0-2 voorsprong hadden. Dat ontstond uit een direct en fel Kogelvanger offensief en een daardoor wat in de war gebrachte Noad defensie. Vanaf die tijd echter gaf Noad de toon aan en was voortdurend in de aanval. Een belegering, die minder resultaat gaf, dan er van verwacht mocht worden. Die eerste helft zag Noad geen kans het Kogelvanger net te vinden. Dat kwam eerst 20 minuten voor tijd door Jan Zuidweg, die de achterstand tot 1-2 terug bracht. Maar verder kwam Noad niet, al waren de beste kansen aan haar zijde. SPS 2 schoot Noad 2 in laatste minuten naar 3-0 nederlaag. Tot 12 minuten voor tijd had Noad 2 op het Poortvlietse voetbalveld stand weten te houden tegen een welliswaar veel meer aanvallend, maar toch al moedeloos geworden SPS team.Op zichzelf was dit al een goede prestatie en het zat er in dat het tevergeefs aan dringen de SPS ers een vruchteloze uitkomst zou brengen. Bij een normale aanval van een SPSer duwde de keeper de bal in het gezicht van zijn tegen stander en dat kwam Noad 2 op een strafschop te staan, die vlot werd benut. Toen had SPS 2 het gaatje gevonden en eer het eindsignaal klonk was het nog 3- 0, veel meer dan SPS voor dat laatste kwartier had durven dromen. Maar ondertussen zijn de punten weer binnen. Dat gold trouwens ook Smerdiek 3, dat met 2-3 won van Stavenisse 2. De Smerdiekers willen graag toegeven, dat er in Stavenisse meer tegenstand was, dan men had verwacht, maar uiteindelijk trokken de bezoekers toch aan het langste eind. Dat langste eind was er ook voor Stavenisse 1, dat echter veel meer moeite had met Tholense boys 3, dan op papier kon worden verwacht. De doelpunten buit was mager, maar het ene puntje viel wel aan de voor Stavenisse goede kant, namelijk in het Thoolse doel, hetgeen dan toch twee punten opleverde. Vosmeer 111 met gemak. Ook in de 4e klasse zondagafdeling werd door Vosmeer 3 voor eigen publiek een ruime zege behaald op W.W.V. Het werd 8-0. Al spoedig had Gerrit Bril succes en de voorsprong werd voor rust opgevoerd door Leo Havermans, Han van Dalen en opnieuw Bril. In de tweede helft werd al spoedig duidelijk, dat W.W.V. geen punt uit Vosmeer zou nemen, want via Adri Ligtendag, Leo Havermans en nog 2 x Gerrit Bril werd het 8 - 0, een te grote zege voor een spannende strijd, maar nu gaat Vosmeer 3 toch langzaam stijgen op deze ranglijst. V r iendschappelijk Vosmeer 2 speelde zaterdag een oefenwedstrijd tegen N.A.M.I. in Breda en presteerde het na de aftrap om zonder dat een tegenstander aan de bal kwam door Koos van Westen de score te openen. Dat heb ik nog nooit meegemaakt", was het commentaar van de NAM aanvoerder en erelid Frans de Leeuw dacht er aan de lijn niet anders over. Hoe hoopvol dat begin voor Vosmeer ook was, het bleef bij dit ene doelpunt. Men had alles nodig om die voorsprong te bewaren en dat lukte tot een kwartier voor tijd, maar toen moest men toestaan, dat N.A.M. gelijk maakte. Daarna leverde nog menige Vosmeer se kans geen resultaat meer op. Dinteloord 5 3 117 13-11 Tern Boys 5 3 117 6-6 Good Luck 5 2 2 1 6 6-3 Sleeuwijk 5 2 2 1 6 8-4 NOAD'32 5 3 0 2 6 6-7 Hoek 5 13 15 8-4 Nivo Sparta 5 2 1 2 5 15-12=? Smerdiek 5 2 12 5 8-9 PTT-Breda 5 2 0 3 4 7-8 Krabbendijke 5 2 0 3 4 5-9 Rillandia 4 10 3 2 6-12 Roda Boys 4 0 13 1 0-3 Zowel voor Serdiek als vooe Hoek is het zaterdagmiddag op het sportveld Haestinge een onverwachte einduitslag geworden. De thuisclub had toch wel min of meer op een overwinning gerekend, terwijl de Zeeuws Vlamingen blij zouden zijn geweest irat een 1-2 zege of zelfs een gelukspel. Nu werd het een ontgoocheling voor Smerdiek. De fikse nederlaag was eigenlijk de climax van de tegenslagen die de blauwe te verwerken kregen. In de eerste plaats miste men verdediger Piet Bout (geschorst), terwijl Leen van Driel en Dick Soomers zich tijdens de wedstrijd wegens blessures moesten laten vervangen. Bovendien werd Smerdiek nog een strafschop onthouden, maar dat was al in de tweede helft toen men reeds wat moedeloos tegen een 02 achterstand aan keek. Hoek was echter gewoon de betere ploeg, die uitstekend verdedigde en door het verwaarloosde middenveld en de zwakke Smerdiekse verdediging gemakkelijk doelpunten kon maken afvuurde, maar het was ook geen doelpunt. Deze jeugdige aanvaller maakte het Hoek af en toe toch wat lastig. Eén keer werd hij fors onderuit gehaald, maar toen was scheidsrechter Zuidweg er als de kippen bij om te vertellen dat dit niet meer moest voorkomen. In de 35ste minuut bepaalde Tom van Vugt de eindstand op 05 toen hij geheel vrij op links in een open doel kon schieten terwijl rechts een kluwen spelers toekeek.. Het was zaterdagmiddag beslist geen onaantrekkelijke partij voetbal voor de kijkers .In de eerste helft waren er van weerskanten aardige dingen te zien. Het gevaar beperkte zich voor beide keepers echter nog tot schoten langs de paal. Smerdiek was in dat eerste half uur meer in de aanval, maar ze on dervonden flinke tegenstand van de Hoekse verdedigers. Het was al gauw duidelijk dat men de twee punten niet zo gemakkelijk in Sint-Maartensdijk zou houden. Na ongeveer 25 minuten voetballen leek zo'n Hoekse uitval met succes bekroond te worden. EenZeeuws- Vlaamse aanvaller liep uitstekend in op een pass, waarbij hij tegelijk de gehele (scherp opgestelde) Smerdiekse ver dediging achter zich liet. Keeper Jos van Splunter snelde uit zijn doel, maar de Hoekse aanvaller was net iets eerder en kopte de bal voorbij Van- Splunter. De Smerdiekse doelman greep toen net binnen de zestien meter lijnen naar een ongeoorloofd middel hij pakte de Zeeuws-Vlaming bij de benen vast waardoor deze (met een beetje show) viel.De strak leidende scheidsrechter J.Zuidweg kende terecht een strafschop toe, die Piet de Koeijer in de rechter hoek laag en onhoudbaar inschoot: 0 1. Daarvoor had Jos van Splunder nog heftige bezwaren gemaakt tegen een penalty. Volgens hem was de over treding buiten het strafschopgebied gebeurd en toen de arbiter de bal op de stip had gelegd, schopte de Smerdiekse keeper die weg. De heer Zuidweg liet niet met zich spotten, greep resoluut .zijn boekje en riep aanvoerder Jaap Kloet. Voor Smerdiek liep dit alles gelukkig af, want Jos van Splunter werd niet opgeschreven.Op aandringen van zijn trainer ging de Smerdiekse doelman in de rust zijn veront schuldigingen aanbieden bij de scheidsrechter Zuidweg. Ontliepen de blauwen dan een mogelijke schorsing van hun keeper, mentaal konden ze de strafschop niet ver werken. Daarin werden ze nog gesteund door enkele belangstellenden die na de tegenvaller meer berispingen dan aanmoedigingen gaven aan hun voet balvereniging. De keeper ging jammer genoeg om te roepen langs de lijnen in, terwijl de spelers ook te veel gingen praten. Hoek bracht de stand nog bijna op 02, maar de hard werkende'Henk Stoutjesdijk redde. Op zijn knieën hield hij de zacht ingeschoten bal met zijn billen vast, nadat Jod van Splunter verslagen op de grond lag. Aan de andere kant was Sjaak Moerland dicht bij een doelpunt, maar de Hoekse keeper was bij het lopen iets sneller. De vorige week al geblesseerde Leen van Driel, die het Hoek niet lastig kon maken, werd vervangen door de jeugdige Wim Scherpenisse. Ad v.d. Hoek probeerde dikwijls met omhalen een doelpunt te forceren, maar ze waren meestal te onzuiver en te zacht. Ondertussen wond de Smeldiekse trainer zich op over het volgens hem te mooie voetbal van zijn ploeg, alsmede het vele praten. Zo brak de rust aan. Tijdens de thee blijkbaar flink opgebeurd, begonnen de Smer- diekenaars in de tweede helft aan een geweldig offensief, vast van plan die kleine achterstand eens gauw te veranderen in een voorsprong. De tegenslag kwam echter gelijk met de enthousiaste aanvallen. Tijdens een botsing met een Zeeuws-Vlaamse voetballer werd Soomers zo geblesseerd aan zijn knie dat hij van het veld gedragen moest worden. Vermoedelijk houdt hij er gescheurde kniebanden aan over, waaardoor Dick de eerste tijd niet zal kunnen spelen. Henne Zwagenmaker kwam hem vervangen. Het grote offensief ging weer verder met een pracht schot van Ad. v.d. Hoek (net over) en een vrije strap van Huib Knuist recht op het muurtje). Smerdiek had dan wel een beetje pech met schoten, maar aan de andere kant verdedigde Hoek zo goed, dat er geen doorkomen aan was. Heel rustig en beheerst werden de Smerdiekse aan vallen opgevangen. De Zeeuws-Vlaamse keeper weerde zich daarbij uitstekend. Hoekschoppen en schoten plukte hij zo uit de lucht. De thuisclub had zich zo op de aanval geworpen dat Smerdiek z'n middenveld en verdediging danig verwaarloosde. Kees v.d. Hoek en Huib Knuist deden ook sterk opgedrongen aan het grote offensief mee. Voor Hoek was het dan ook vrij gemakkelijk na het stuiten van een Smerdiekse aanval de enkele Zeeuws-Vlaamse aanvallers van een pass te bedienen. Een middenveld hadden de blauwen niet meer, waar door men direct door kon stoten. Dik wijls vonden Piet de Koeijer, Jan Kiel en Leo de Blaaij alleen Jaap Kloet en Henk Stoutjesdijk tegenover zich. De snelle uitvallen werden gevaarlijk. Smerdiek was al een keer weggekomen, maar in de vijftiende minuut van de tweede helft was De Koeijer net iets eerder dan Jos van Splunter: 02 in de rechte hoek. Men kan de 05 zege van Hoek misschien wat geflatteerd noemen, maar verdiend was het in elk geval. De overwinning had zelfs nog ruimer kunnen zijn gezien het aantal keren dat de Smerdiekse defensie nog goed weg kwam. Daarentegen had de thuisclub wel een tegenpunt verdiend. Hoek verdedigde dan wel uitstekend, het geluk was ook niet bepaald voor de Smerdiekenaars. Een bestuurslid sprak zaterdagmiddag van een dramatische afloop. Een dergelijke grote, on verwachte nederlaag is inderdaad teleurstellend voor een derde klasser die met 5 punten uit 4 wedstrijden toch een behoorlijke competitiestart had gemaakt. Men had ook dit jaar geen tegenslagen door vertrekkende spelers zoals vorig jaar Ko Stoutjesdijk en Jaap Moerland en het jaar daarvoor de drie gebroeders Van Houdt. Alles leek veel belovend. Vorige week struikelde men thuis door pech eigenlijk onverdiend op Good Luck. Tegen Hoek, toch pas Smerdiek krijgt vermoedelijk over vijf weken versterking. Spitsspeler Ko Stoutjesdijk en middenvelder Jaap Moerland komen van NAC terug bij hun oude club. Ze krijgen bij de Bredase eredivisieclub geen contract aangeboden. Mogelijk heeft de sanering van het betaalde voetbal er ook toe bijgedragen dat het voor amateurs bijzonder moeilijk is een plaatsje in zo'n elftal te krijgen. Mede door het op treden van de brood-voetballers vinden Ko en Jaap het niet meer zo plezierig bij NAC. Ze willen weer liever in hun woonplaats op het sportveld ont spanning zoeken. Daarbij komt nog dat Jaap Moerland binnenkort in militaire dienst moet. Het bestuur van Smerdiek is bereid de spelers weer als lid aan te nemen. am spaarrekening of -boekje voor dagelijks opvraagbare tegoeden am spaarrekening of -boekje opzegtermijn 3 maanden spaarrekening opzegtermijn 6 maanden sm spaarrekening opzegtermijn 12 maanden 62% spaarrekening opzegtermijn 24 maanden m% vaste-termijn spaarrekening vaste termijn 3 jaar 7% vaste-termijn spaarrekening vaste termijn 4 of 5 jaar Vlak daarna kroop Smerdiek weer door het oog van de naald, maar de uitgelopen keeper kon nog net redden. De Zeeuws-Vlaamse verdediging was wel uitstekend, maar niet onfeilbaar. Zo liet een verdediger de bal voor zijn keeper lopen, maar Wim Scherpenisse zat er mooi tussen. De Hoekse doelman zag het gevaar en kon de bal bij de schermutseling nog net trappen. Ad v.d. Hoek ving goed op en schoot in, maar de Zeeuws-Vlaamse aanvoerder had de taak van zijn keeper goed overgenomen door het doel af te schermen. Hij hield de bal echter met zijn linker arm, wat zonder twijfel een strafschop betekende. Scheidsrechter Zuidweg liet evenwel doorspelen. Na de wedstrijd verklaarde hij de handsbal in de kluwen van de spelers niet te hebben gezien. Zo wist Smerdiek in eerste instantie te weinig te profiteren van het misverstand bij Hoek terwijl men in tweede instantie geen penalty kreeg De gasten hadden geert pech toen ze in de 20 ste minuut iun/ voorsprong vergrootten tot 03 vjfc een mooie aanval van Leo de Blaaij. Ondertussen liet Smerdiek de verdediging voor wat ze was. Men bleef aanvallen. Zo bracht Kees v.d. Hoek het tot een mooi schot, dat op de vuisten van de keeper tot hoekschop verwerkt werd. Toen Jan Kiel echter uit een corner 04 kon maken, vonden velen belangstellenden het genoeg. Zij zagen niet meer dan Wim Scherpenisse nog een goed schot gepromoveerduit de vierde klas. zou het wel lukken. Smerdiek heeft echter danig misgerekend. Onbegrijpelijk was het dat bekende aanvallers als De Koeijer en Kiel zoveel ruimte kregen. De dekking was absoluut onvoldoende. Het leek erop alsof men voor de eerste keer tegen de Zeeuws-Vlaamse ploeg voetbalde, terwijl Smerdiek Hoek uit de 4e klas nog heel goed moet kennen als een uitstekend elftal. Dat was er inderdaad tot nu toe nog niet uitgekomen met 3 punten uit 4 wed strijden. Mogelijk zijn de Smer diekenaars ook daardoor wat te op timistisch geweest. Feit is in elk geval dat ze Hoek hebben onderschat. Toen men eenmaal achter stond, ving Smerdiek de teleurstelling slecht op, terwijl men in de tweede helft bleef beuken op een uitstekende verdediging. Dat lukt zelden,, zeker bij Hoek niet. Smerdiek bracht te weinig verrassing en fantasie in de aanval. De vleugels werden onvoldoende benut.Nagelkerke kwam weinig aan de bal. Hopelijk houdt Smerdiek moed en voetbalt men a.s. zaterdag met nieuwe geestdrift een fijne wedstrijd. Vijf punten uit vijf wedstrijden is ook lang niet gek. al kreeg men zaterdag wel flink wat tegenpunten en duikelde men op de ranglijst. Het verschil in de 3e klas is evenwel nog gering. Er is een lang gerekte top. Voor we de stand geven nog de opstelling: 'Jos van Splunder Jaap Kloet, Piet van Dalen, Henk Stoutjesdijk, Huib Knuist, Kees v.d. Hoek, Dick Soomers. (Henne Zwagenmaker), Sjaak Moerland. Kees Nagelkerke, Ad v.d. Hoek en Leen van Drjel (Wim Scherpenisse). Na een uitstekende eerste en een wat mindere tweede helft heeft Vosmeer 3 een ruime 5 - 2 zege behaald op Lepelstraatse Boys 3. En dat in de uitwedstrijd. Die eerste helft was Vosmeer voortdurend in de aanval en 'wist met 2 goals van scheidsrechter voetballer Leo Havermans en doelpunten van Rien Goudswaard en Johan van Daalen tot een 4 - 0 voor sprong te komen. Na rust kwam de thuisclub eerst nog op 4 - 1, waarna Gerrit Bril de Vosmeer voorsprong tot 5 - 1 opvoerde. Lepelstraat mocht nog eenmaal scoren. De goede inzet van Vosmeer 3 geeft alle reden om een goed seizoen voor dit elftal te verwachten. Vosmeer 4 moest 8 maal vissen. In tegenstelling met liet derde elftal moest Vosmeer4 Hink capituleren tegen FC Bergen 6. Het zag er aanvankelijk hoopvol uit, want de ploeg, aangevoerd door Toon Brusselers stond na een kwartier spelen reëels met 2 - 0 voor door doelpunten van Danny van Driel en Rien Goedegebuure. Nog voor rust was de thuisclub echter al lang op gelijke hoogte. In de tweede helft moest Vosmeer 4 terug en zorgde FC Bergen er voor. dat de zich overigens goed werende invaller doelman Jos Hommel nog 6 keer naar het net moest. Dit laagste seniorenteam moet nu eenmaal altijd de grootste veer laten, als er in hogere elftallen absenties zijn. Dat is in de uitslag terug te vinden. (Een voor komend weekend weer volle ronde in alle afdelingen. Inmiddels zijn (echter de hogedruk-gebieden enigehiate aan het wankelen gebracht nadat er 5 weken geen enkele aarzeling nodig was om de wedstrijden doorgang te doen vinden. Het is nog geen zaterdag, maar het valt te verwachten, .dati'>.h(tf,..icJ«l volgende 5 weken niet meer van zo'n mooi-weer-leien dakje loopt dan afgelopen periode het geval was. Met name komen dan het eerst de lagere elftallen in de verdrukking, indien op een veld dezelfde middag 2 wedstrijden gespeeld moeten worden. Dit laatste ook maar weer voorzover de eerder ondergaande zon dat toe laat. In elk geval moet langzamerhand meer rekening worden gehouden met wat glibberiger velden en wat steviger (regen) kleding voor de supporters. Moet 'Smerdiek op reis naar Wijk en Aalburg om daar de onderste op de ranglijst Roda Boys te ontmoeten. Deze boys haalden uit 4 wedstryden nog maar één punt en wisten nog helemaal niet te scoren. Op papier zit er dus alle kans in voor een overigens door blessures en dergelijke al gekortwiekt Smerdiek. Scheidsrechter is P. Bambacht. Krabbendijke-Good Luck Dinteloord-Tern. Boys Nivo Sparta-PTT 3e klas D Ook Vosmeer moet een uitwedstrijd gaan spelen en wel tegen Meto, een niet zo zachtzinnig elftal met een vrij sterke verdediging. In puntental staat het één lager genoteerd dan Vosmeer. Het verschil zal niet groot zijn. Verder spelen in deze afdeling Zierikzee - RCS, Terneuzen - Vogelwaarde, Dosko - Breskens. HVV - Zeeland Sport, Hon tenisse - NSV, mag WHS thuis blijven om tegen VVN spelen. Voor de Sint-Annalanders is het altijd een tegenstander geweest, die niet zo gemakkelijk was te kloppen. Tot dusver draait het Klundertse elftal niet te best en bezet de onderste plaats. Zonder te onderschatten moet leider WHS de volle winst thuis kunnen houden. Wolfaartsdijk - Wissenkerke, VCK -Nieuwdorp, AZVV - Chrislandia, BWR - Nieuwland, Yerseke - Kapelle. lste klas Standaard. Tholense Boys gaat om 4 uur tegen JPS spelen. Het bezoekende elftal heeft zijn vorm van vorig seizoen nog niet kunnen waarmaken, maar het is technisch altijd een bekwaam ploegje, zodat het Thoolse elftal er alles aan zal moeten doen wat het kan om de punten thuis te houden. Overigens niet uitgesloten. Oni - Vrederust, Olympia - DVO, The Gunners - Seolto, VVC - Kogelvangers, HNC - TSC. Smerdiek 2 gaat om half drie tegen Rust Roest 2 uit Eindhoven voetballen. Het al wat gehandicapte eerste elftal dwingt de Smerdiekse reserves ook weer een enkele speler door te geven, om op haar beurt weer wat uit Smerdiek 3 over te doen hevelen. Dit maakt een voorspelling allemaal wat onzekerder, maar voorlopig zien we Smerdiek 2 thuis toch winnen. Neo 2 - Dinteloord 2, Seolto 2 - SSC 2, Good Luck 2 - Neo 3, PTT 2 - Wit Zwart 2. De WHS reserves moeten het thuis gaan opnemen tegen het eerste elftal uit Fijnaart. Tot grote prestaties is FSV nog niet gekomen, zodat er vcor de Sint-Annalanders winstkans inzit. Dat zit er ook in voor SPS waar VVN 3 op bezoek komt, dat toch wel zwakker is dan het in deze afdeling eveneens meedraaiend VVN 2. Opnieuw dus winst voor de Poortvliét-Scherpenisse combinatie. Veerse Boys - The Gunners 2, Good Luck 3 - Zwaluwse Boys 2, BVVB - Madese Boys. Tholense Boys 2 krijgt het niet zo gemakkelijk in haar uitwedstrijd tegen Vrederust 2, dat een en andermaal toonde zijn mannetje te kunnen staan. Een attent Thoolse ploeg kan er op de stichting toch wellicht meer weghalen dan één puntje. Dinteloord 3 - VVC 2, Kogelvangers 2 - BVVB 2, Chrislandia 2 - BWR 2. Noad uit Sint-Philipsland moet in deze afdeling ook op reis om te gaan voet ballen tegen FSV 2 en moet met winst uit Fijnaart zien terug te komen. Dat kan. In de tweede klasse 208 speelt Vosmeer 2 de niet zo verre uitwedstrijd tegen Dosko 3, waar het in Bergen op Zoom waarschijnlijk een tegenstander ont moet, die niet zonder meer onder de voet is te lopen. Wellicht is Vosmeer 2 ditmaal met een gelijk spel content NSV 2-Roosendaal 3. Odio 2-MOC 3 Grenswachters 2 - SC Gastel 3. Smerdiek 3 krijgt de niet eenvoudige taak van SPS 2 te winnen. Als nog altijd mede kanshebber is het een belangrijke ontmoeting. Vorige week won SPS 2 weliswaar nog ruim van Noad 2, maar dat pas in het laatste kwartier. Zo bekeken zit er wel kans in, dat Smerdiek 3 de punten thuis kan houden, al is deze voorspelling meer dan ooit onzeker. Gemakkelijk zal het niet gaan. Stavenisse 2 moet er op rekenen in de uitwedstrijd te gaan verliezen van DVO 2 in Dinteloord Tholense Boys 3 en WHS 3 zullen ook maar gering krachtsverschil laten zien. Mogelijk dat het thuis spelen de Tholenaren enig overwicht kan geven. Noad 2 tenslotte moet het opnemen tegen Stavenisse 1 en zo bezien, zou het een nederlaag voor de thuisclub moeten worden. Maar de Noad-defcnsie kan het soms een aardig poosje uithouden. Misschien ditmaal zelfs 90 minuten. Kogelvangers 3 speelt tegen Chrislandia 3 en zal pogen de leider te kloppen. speelt Vosmeer 4 thuis tegen Steen bergen 5 en heeft een reële winstkans. Vosmeer 3 moet op reis om FC Bergen 7 te ontmoeten ook voor dit Vosmeerse elftal zitten er punten in. SC 4 - HSC 4, FC Bergen 6 - Halsteren 4. WW 3 - MOC 8, Lepelstraatse Boys 3 - NVS 3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 9