Bibliotheken Drogerij wil vergunning voor 441 produkten C. de Rijke en M. den Engelsman beste Rondvraag Aktie in Scherpenisse voor behoud schone lucht Opperwachtmeester D. Scherpenisse (te Scherpenisse) hing politiepet op leeftijdshaak Sint-Philipsland behandelt dinsdag begroting 1972 Vragen over veerkeersveiligheid DEZE WEEK De naam van de gemeente is Tholen Thoolse ploegers Centra neemt bedrijf over 27e jaargang no. 46 Donderdag 30 september 1971 „De hinderwetvergunning diie door de N.V. Drogerij Marknesse is aangevraagd, houdt heel wat meer in dan de vergunning die zij reeds heeft (voor groen vervoer). Bij de aanvraag die bij het gemeentebestuur van Tholen is ingediend werd een lijst van 441 produkten gevoegd die men wil gaan drogen. Men kan verwachten dat deze een stankoverlast zullen veroorzaken, die vele malen groter zal zijn dan de overlast die het drogen van groenvoeders veroorzaakt. Denkt u maar eens aan Pinkstren 1970, toen er langs de Langeweg een bord werd geplaatst met de waarschuwing „braakgevaar". Tot op heden kunnen we blij zijn, dat we hier op het platteland nog over schone lucht kunnen beschikken. Laten we daarom gezamelijk trachten dat het zo zal blijven. Hoorzitting In de winter Functioneel leeftijds ontslag Met vreugde Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en Het Advertentieblad - Postbus 5 - Sint-Annaland Abonnementsprijs 6.00 per halfjaar, per post 7,00 - Losse nummers 30 cent - Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag - Advertentieprijs 0,17 per mm BTW Telefoon 01665 - 375 - Postgiro 12.44.07 Spierinkjes t/m 20 woorden 3,- BTW Verschijnt elke donderdag Hoofdredacteur-uitgever G. Heijboei. i In de laatste raadsvergadering merkte mevrouw M.J. Renes-van Geer ons inziens terecht op, dat tot de gemeenteraad een nieuwe verordening heeft vastgesteld de bestaande van kracht blijven en wanneer men daarbij tot één richtlijn moet terugvallen, die bepalingen gelden van de voormalige gemeente (stadje) Tholen. In het on derhavige geval werd de rondvraag bedoeld. Het deed ons al merkwaardig aan, dat de nieuwe raad geen mon delinge rondvraag had, zonder dat al een nieuw reglement van orde was vastgesteld, tot dan geldt immers hetgeen tevoren was bepaald in het reglement van orde der vml. gemeente Tholen. In dat reglement wordt niet met zoveel woorden een mondelinge rondvraag omschreven. Het was, zoals mevr. Renes eveneens opmerkte, te doen gebruikelijk- Hct leek ons daarom toe, dat in die vorige raad mevr. Renes het „recht" geheel aan haar zijde had, ook al kondigde de voorzitter aan, dat het nieuwe reglement dezer dagen reeds in het college van b en w zou worden behandeld ter voorlegging aan de raad in een volgende bijeenkomst. Gaat het ons hier om een mon delinge rondvraag? Niet direct, want inderdaad kleven daaraan nog nogal wat nadelen. In de eerste plaats kan men niet van b en w vergen a bout portant een gedegen antwoord te plaatsen. Vervolgens kan een rondvraag ontaarden in een klachtenrubriekje, waardoor het meer gaat lijken op het de kiezer zijn zin geven. Tenslotte zit er bij een mondelinge rondvraag eerder kans op communicatiestoringen, dan bij schriftelijke vragen. Hetzij omdat de vraag verkeerd is begrepen, hetzij omdat een onbevredigd antwoord op tafel (moet) komt(en). Enige vrijheid echter ten aanzien van een informatie, welke niet direct onder Het kwam voor onze ijverige amateur- j bibliothecarissen of-thecaressen mogelijk wat hard aan, dat hc* college j van b en w niet enthousiast biet te zijn I over de bestaande voorzieningen. Vanzelfsprekend ging het daarbij niet om personen laat staan om hen, die zich wekelijks beijveren voor de gemeen schap met als vergoeding „een fluitje van een cent". Men kan weten, dat een inventarisatie werd gemaakt naar aanleiding van een desbetreffende vraag die werd gesteld door raadslid ir M.A. Geuze. Een ijverig college zette een ambtelijk apparaat snel in werking en via telefonische mededelingen kwam de bibliotheekinventaris op papier. Uiteraard niet grondig noch uitputtend. Toch menen we dat de conclusie van b en w ten aanzien van de tekortkomingen wat al te generaliserend zijn. Dat kan moeilijk anders. We zagen hetzelfde bij het antwoord op campinginformatie. Maar het doet wat tekort aan hef geen tot stand is gebracht. Daarbij mag er zelfs nog bewondering zyn voor wat mogelijk is gebleken. Er zyn bibliotheken, er zfjn woonkernen, waar menig groter plaats een punt aan kan zuigen. Vooral, wanneer men daarbij in aanmerking neemt, dat niet zozeer de bibliotheken faalden, maar de overheid in haar daadwerkelijke steun. Terwijl nu wordt gemompeld over een bibliotheeksub sidie van dik 4,- of het niets is, hebben dezelfde bibliotheken, die dan wat armzalig aandoen volgens b en w, het' moeten stellen van een gemeentelijke subsidie van 5 cent per boek per jaar.- Bovendien menen we dat onvoldoende is gecalculeerd, waarvan dan merendeels in de wintermaanden gebruik wordt gemaakt. Bij elkaar is er ons inziens een toch wat eenzijdig en daarom te negatief beeld opgeroepen of ontstaan uit de recente inventarisatie van de bibliotheken in de streek. Dat betekent niet, dat ze niet voor belangrijke verbetering vatbaar zijn- Integendeel, maar dat is ook een fluifje van een cent, indien de overheid bereid zou zijn - het hoeft geen ruim 4,- te zijn - maar alvast tot een gulden per inwoner beschikbaar te stellen. Dan kunnen alle college-bezwaren van een te gering boekenbezit, een te weinig afgestemd zijn op leeftijdsgrens, een te gering deel informatieve lectuur en een te weinig aan jeugdboeken, verreweg worden opgelost. Waar de schoen tot dusver wringt was de maat maar ontvangen 5 cent van de gemeenten. Niet het ontbreken aan ijver of kennis, wat trouwens ook niet door b en w is beweerd. Voor wat men met dat weinige nog heeft gedaan, mag meer respect zijn, dan uit de inventaris conclusie bleek. Dat staat allemaal te lezen in een stencil dat onder alle inwoners van Scherpenisse wordt verspreid, naar aanleiding van de aanvraag van een hinderwetvergunning door het filiaal van de N.V. Drogerij Marknesse in de Langeweg. Het gemeen tebestuur van Tholen stelde de bevolking hiervan vorige week donderdag op de hoogte door middel van een advertentie in de EENDRACHTBODE. In het stencil wordt opgeroepen op vrijdag 8 oktober om half acht naar het Holland Huis te komen. Dan houdt het'gemeentebestuur namelijk een hoornzitting waar iedereen mondelinge bezwaren kan kenbaar maken. Het drogen van groenvoeders vindt volgens het stencil hoofdzakelijk gedurende de zomermaanden plaats. Als de gevraagde hinderwetvergunning wordt verleend, zal de drogerij ook in de winter werken. Doordat er 's winters veel meer oostenlijke winden zijn, zal de overlast in de kom groter worden. De overlast wordt namelijk veroorzaakt door rook. stof en stank, zo vernemen wij van enkele bewoners van de Lavan Deurloostraat, die het dichtst bij de drogerij wonen. Dikwijls kan men de was niet buiten ophangen vanwege het stof dat vooral ook bij het laden van auto's met groenvoederproduckten vrijkomt. Op het sencil is een opsomming gegeven van een aantal van de 441 produkten die N.V. Drogerij Marknesse mag gaan drogen als het gemeentebestuur van Tholen de hinderwetvergunning verstrekt.. De heren C. de Rijke, M. den Engelsman, J. Mol en J. Geuze zullen in 1972 de streek Tholen en Sint- Philipsland vertegenwoordigen op de provinciale ploegkampioenschappen. Dit jaar zullen zij echter al op 13 en 14 oktober in de Flevopolder meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen ploegen. Zaterdagmiddag legden deze vier ploegers tijdens de jaarlijkse wedstrijden van de PJZ beslag op de eerste én tweede plaatsen bij de rond gaande- en de wentelploegen. Ook de voorlopige vaststelling van de rekening 1970 komt aan de orde. Op de gewone dienst is er een batig saldo van 66.773,76. De kapitaaldienst vertoont een tekort van 220.758,99. Verder zijn' er subsidieverzoeken van de Stichting Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid (f 0,50 per inwoner), Jeugdcommissie Wielerbelangen Zeeland en de Stichting Federatieve Provinciale Bibliotheekcentrale Zeeland. Deze stichting vraagt 4,38 per inwoner, maar vanwege de grote financiële consequenties willen b en w voorals nog niet op dit verzoek ingaan. De gemeenteraad van Sint-Philipsland zal dinsdagavond 5 oktober a.s. om half acht de gemeentebegroting 1972 behandelen. Dit jaarstuk is in de vorige vergadering aangeboden en onderzocht door de raadsleden P.. van Hekken (SGP), A.W. Beurfcen? (CHU) en C. den PVAB(. De weersomstandigheden waren goed en de grond was droog op het bedrijf van de heer H. van Nieuwenhuijzen, Kruitenburgh, te Poortvliet. Bij de rondgaande ploegen was het aantal deelnemers beperkt. C. de Rijke kwam onbedreigd als eerste uit de bus. Voor de wentelploegen waren er heel wat meer liefhebbers. De verschillen waren hier duidelijk minder. Zo wist M. den Engelsman maar met 0.2 punt verschil de eerste plaats voor J. Geuze te veroveren. D. Polderman won als beste leerling van de lagere agrarische school Sassegrave te Scherpenisse een prijs. De jury werd dank gebracht voor nun medewerking, evenals de heer Van Nieuwenhuijzen voor het beschikbaar gestelde terrein en de schenkers van de prijzen: de land- bouwmechanisatiebedrijven Dekker en Mullié uit P oortvliet, Zandijk uit Tholen, CHV uit Hoogerheide, :CEBECO Sint-Annaland en Cappon uit i- Heinkenszand, alsmede garage De Jonge en café Tolrust te Poortvliet. De volledige uitslagen luiden: Rondgaande ploegen 1. C. de Rijke, Poortvliet 77.4 2. J. Mol, St. Maartensdijk 74.8 3. A. Geluk. St. Maartensdijk 56.7 Wentelploegen 1. M. den Engelsman, Poortvliet 80.1 2. J. Geuze. Poortvliet 79.9 3. JMinheere. Poortvliet 77.0 4. A. Hage, Poortvliet 73.1 5. D. Polderman (1.a.s.) 70.0 6. M. v. Tilbeurgh, Oud-Vossemeer 68.0 7. M. Duijzer, Poortvliet 67.7 8. M.v.d. Klooster, Poortvliet 67.3 9. M. Stoutjesdijk, Tholen 67.0 10. A. Dingemanse 61.9 11. G. Wielaard (1.a.s.) 54.6 12. C. Hage. St. Maartensdijk 51.1 13. MKoopman (l.a.s.) 43.5 Door het CHU-raadslld it M.A. Geuze zijn schriftelijke vragen gesteld over de verkeersveiligheid op Tholen. De eerste vraag heeft betrekking op de verbinding tussen Sint-Annaland en Poortvliet, waarover werd geïn formeerd: ,Is het college van burgemeester en wethouders bereid, gelet op dodelijke ongelukken op de zgn. Aweg Poortvliet-Sint-Annaland in de kom van Poortvliet doelmatige snelheidsbeperkingen in te voeren en zonodig aanvullende te nemen. Verkeersvciligheidsmaatregelen. Het betreft hier de Paasdijkweg, waar altijd grote bedrijvigheid heerst met rechts van de weg aan de Poortviietse Toen de opperwachtmeester D. Scherpenisse van de rijkspolitie groep Tholen van het Zeeuwse Koudekerke naar het even Zeeuwse Scherpenisse werd overgeplaatst, haalde hij daarmee de internationale pers. Men vond het uniek dat de naam van de opper identiek was met de gemeente waar hij zjjn standplaats kreeg. Inmiddels Is Scherpenisse als zelfstandige gemeente in de herindelingsrook opgegaan en sinds dinsdag 28 september 1971 is ook Scherpenisse niet meer in Scherpenisse als politieman.' Dit laatste na een volle na-oorlogse periode, waarbij het uniform opper Scherpenisse niet vereenzelvigde met plichtsbetrachting, maar wat simpelweg in zijn hart staat gegrifd. Hel is al eerder opgevallen, dat de groep Tholen van de rijkspolitie een hecht vriendenteam vormt. Een groep mannen, die weten dat hun taak in onze streek ligt en dat zonder overdreven gczagswellust, maar evenmin zonder gezagsondermijning opknappen. Zij hebben al eerder begrepen, wat deze week Z.K.H. Prins Bernhard naar voren bracht bij opening van de politieschool in Leusden, dat het gezag minder traditioneel gebonden is en meer dan voorheen door bekwaamheid, doelmatigheid en prestaties waar gemaakt moet worden. De algemene democratisering van onze maatschappij eist van de gezagdragers een grote mate van dienstbaarheid aan de gemeen schap. zo vervolgde Prins Bernhard. Geen zaal beschikbaar. Anderszijds mag van die maatschappij worden verwacht, dat men tegenover die gemeenschapsdienaars ook de tc behandelen agendapunten vallen, heeft ook voordelen. Het meteen geïnformeerd kunnen zijn, het bevorderen van de publieke belangstelling en het in sommige gevallen sneller spijkers met koppen slaan. Ook de raadsverslagen hebben voor de lezer niet meer het intieme, dat tevoren uitging van een weergeven van het behandelende in de eigen plaatselijke raad met alle bekende namen en bekende punten en bekende on derdelen. Hoe verder men dat ambtelijk jargon doortrekt, des te minder belangstelling. Vanzelf ligt hier een voor ons belangrijke .vertalings'taak.. het leesbaar brengen. Maar daarbij valt niets aan de feiten af of toe te doen. Bovendien kan het voor de insider al snel zoete koek zijn, maar voor de leek een volkomen onbegrijpelijke zaak. Een mondelinge rondvraag kan in dat opzicht verhelderend werken. Nogmaals, niet dat het voor ons hoeft, aangezien ieder bestuurder de begrenzing daarvan volgers zijn inzicht zou uitleggen, maar enige informatie informatievrijheid lijkt ons bevordelijk voor een plubliek attent blijven van het vele dat rond de raadstafel tot stand komt. gewenste fatsoensnormen in acht worden genomen. Meer populair uitgedrukt: men hoeft als politieman ook niet met zich te laten morsen. Het is een. geest van het Thoolse politiekorps en wanneer er dan zoals dinsdag één der collega's afscheid neemt, past men zich aan bij de om standigheden. Immers bij het afscheid van opper Scherpenisse waren er bijzondere omstandigheden. In de eerste plaats het eerste afscheid bij de politie na de herindeling. Men was daarom verstoken van een gemeen schappelijk gebouw, zoals meestal tevoren een gemeente- of dorpshuiszaal beschikbaar was. Of dat in Groot Tholen niet meer kan? In de tweede plaats waren er in de Laban Deurloostraat bijzondere omstandigheden omdat mevrouw Scherpenisse-Snoep wegens een vrij ernstige reuma-aandoening in het Vlissingse ziekenhuis Bethesda ver blijft, maar deze dinsdag toch bij haar echtgenoot mocht en kon zijn. Maar daarom ook moest het maar aan huis gebeuren. Daarom konden de echtgenotes van de politie-collega's er ditmaal niet bij zijn. Daarvoor was de behuizing te klein. Die collega's waren echter wel compleet inclusief adjudant N.V. Eekhout, tevens de adjudant A. Pipping uit Middelburg, de hoogste politiechef in het gewest ver tegenwoordigend. Laat begonnen, best gedaan. Adjudant Pipping herinnerde er in zijn toespraak aan, hoe opper Scherpenisse thans een bijzondere levensperiode afsluit, zoals hij ook op wat bijzondere leeftijd bij de politie kwam, n.l. op 34 jarige leeftijd in februari 1945. Zoiets komt thans vrijwel niet meer voor. Nu begint men jong met een eerst gegronde opleiding. Er zijn nog heel wat meer verschillen, vervolgde adjudant Pip ping, ook bij het politioneel bestel zelf en in de samenleving. In die samenleving moet ook de politie zich aanpassen. Niet altijd eenvoudig, maar wel noodzakelijk. Dat men, zoals opper Scherpenisse op die leeftijd nog weet op te klimmen, inclusief zelfs het nog behaalde B.-diploma tot op perwachtmeester. is symboliek aan hefgeen over hem in het persoonlijk rapport staat opgetekend: plichts betrachtiend. doorzettend, vasthoudend. De heer Pipping herinnerde aan een voor de scheidende opper moeilijke situatie destijds in Wilhelminadorp bij een woon wagenkamp. waar hij zich echter, geheel alleen moeten optredend, uit stekend wist te redden. Bij veel wat in de maatschappij veranderde, is bij u niet de grote inzet gewijzigd, vond adjudant Pipping, want die is er tot op de laatste dag toe geweest. Daarvoor veel dank namens mijn superieuren en namens het gehele politiekorps. In zijn dank betrok de adjudant ook mevrouw Scherpenisse, die menig .huiselijk' politieklusje voor haar man moest oplossen, zoals dat gebruikelijk is bij de echtgenotes van deze ambtenaren. ,Ik hoop', zo besloot de districtsvertegenwoordiger, dat het voor u mag zijn. waarmee gewoonlijk een sprookje eindigt: en zij leefden nog lang en gelukkig.' Adjudant Eekman merkte in zijn af scheidswoord op, hoe het einde van de politieloopbaan vanwege de geklommen jaren thans wordt aangeduid als de F.L.O. dat is functioneel leeftijds ont slag. Dat komt dan met het bereiken van de 60ste jaardag. Ook hij ging in op de gewijzigde levensomstandigheden van de maatschappij, op de grotere inspraak, soms ontaardend in uit spattingen, wat niet de bedoeling van inspraak is. De aangekondigde rijksbezuinigingen kunnen thans de huisvestingsproblemen van de politie op Tholen wel eens groter maken, zoals de herindeling ook wijzigingen meebrachten en we bij een dergelijke gebeurtenis als deze dus ook geen gebruik meer maken van een overheidsgebouw. Overigens wel de beste wensen voor u. namens burgemeester J.E. van Boeijen, zo vervolgde de Thoolse groeps commandant. Het collegiaal cadeautje is echter niet weggebleven. Het zal voor opper Scherpenisse toch een grote overgang zijn van de een op de andere dag in en buiten functie. Een zeer fraai boeket bood de adjudant aan mevrouw Scherpenisse. die hij tegelijkertijd namens alle collega's en de thuisgebleven echtgenotes van harte beterschap toewenste en dank bracht voor de goede samenwerking. Die woorden waren er ook voor de scheidende opper en namens de collega's kon de adjudant een fraaie kijker overhandigen plus nog een waardebon. Dit met de wens, dat er tot het 65ste jaar de f.1.o. mocht zijn en daarna nog vele jaren het pensioen. Namens de Thoolse politiebond afdeling sprak de in woonkern Scherpenisse niet minder bekende opper C. Caljouw, getuigend van een ''meelevend lid in opperwachtmeester Scherpenisse. Hij constateerde sinds 1960 een belangrijke verandering in deze woonkern, vooral ook vanwege het sterk toegenomen toerisme. Namens de afdeling Tholen van de Ned. Politiebond was er een vierkleuren balpen voor opper Scherpenisse. zijde verschillende bedrijven, zoals voor landbouwmachines, garage De Graaf, graanhandel Verhage, landbouwwerk- tuigenfabriek Mullié, aardappelgroot handel C. Bijl, Cavetho pakhuis enz. Bovendien kruisende polderwegen. Verder staan er enkele zgn. Boogaerds woningen en plegen veel kinderen de Paasdijkweg over te steken. Ir. Geuze voegde er bij het doorgeven van deze vragen aan onze krant aan toe, dat zijn vraag geen verband houdt met het dodelijk ongeval vorige week, aangezien de bestuurster van de betrokken personenauto geen enkele schuld treft en niet harder reed dan 40 km. per uur op een weg zonder snelheidslimiet. Dit is ook nog door de politie verklaard. Het gaat echter om auto's, die met een snelheid van rond de 100 km. de Paasdijkweg op en af rijden. Verkeerslichten Een tweede vraag heeft betrekking op de woonkern Tholen, met name op de kruising Ten Ankerweg-Molenvlietse- dijk.Parksingel, waar de verkeer slichten staan. De mensen die staan te wachten om over te steken, bevinden zich daar tussen rijbaan en bromfiets rijwielpad. Het gevaarlijke van de situatie is, dat de voetgangers op het rijwielpad komen, om de verkeer slichten te bedienen en zich met voorbijrijdende bromfietsen moeilijk veilig kunnen wanen. Het laatste woord was aan de scheidende politie-postcommandant zelf. Ook hij haalde nog enkele herinneringen op, maar constateerde ook, dat hij dit werk altijd met vreugde en inzet heeft gedaan. Het begon in Standaardbuiten in 1945, nog in burger, want er was die eerste tijd geen uniform beschikbaar. 9 februari bij de politie en 12 februari de straat op. oog nauwelijks iets afwetend van het strafrecht of dergelijke. Maar het lukte. Van Standaardbuiten naar Ouden bosch. vervolgens Hoeven - Nieuw Leusden (Ov), Koudekerke. Wilhelminadorp en tenslotte Scher penisse. waar deze opper ook de laatste post-commandant en zelfs de laatst gestationeerde politieman is, aangezien er ook op dat terrein reorganisatie op Tholen doorzet. Opper Scherpenisse dankte superieuren en collega's voor het vele goede in- en na dienstverband, ook voor dit afscheid en de daarbij ontvangen cadeaus, evenals de ver tegenwoordiger van de Politiebond, waarvan hij de afdeling Tholen nog zo lang mogelijk trouw zal blijven. Voorlopig blijft het echtpaar nog in Scherpenisse wonen, zij het dat mevrouw Scherpenisse dezelfde din sdagavond nog terug moest naar Bethesda, maar het voornemen is er wel in Koudekerke een woning te gaan betrekken, in welke omgeving ook beide getrouwde dochters wonen, die met mannelijke helften dinsdag eveneens van de partij waren. Menig streek- bewoner zal met Groepscommandant Eekhout de familie Scherpenisse nog vele goede jaren toewensen. De geoorloofde rondvraag. Bibliotheek in nieuwe banen. Vragen rond verkeersveiligheid. De beste Thoolse ploegers. Scherpenisse laatste post- commandant te Scherpenisse Deze week komt Accelerando wel aan bod. N.V. Mayfair kreeg "medaille de la Distingtion et de l'elegance". Hoeken wonnen van Smerdiekse kabeljauwen. Nieuws van elke woonkern. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De N.V.Gebr.D.Schuitema te Amers foort (Centra) heeft met de aan deelhouders van de te Enschede gevestitde N.V. Handelsonderneming v/h Van Gemert, groothandel in aardappelen. groente en fruit, overeenstemming bereikt omtrent de overname op 4 september 1971 door eerstgenoemde vennootschap van het totale geplaatste aandelenkapitaal van N.V.Handelsonderneming v/h Van Gemert. Het snel groeiende belang in de sector aardappelen, groente en fruit bij haat- leden, maakte de ontwikkeling van eigen activiteiten van de N.V.Gebr.D.Schuitema op dit terrein wenselijk De laatste postcommandant van de woonkern Scherpenisse, opperwachtmeester D. Scherpenisse (geboren te Sint-Annaland) heeft dinsdagmorgen afscheid genomen wegens het bereiken van de .functionele leeftijd'. Samen met zijn echtgenote, die eveneens uit Sint-Annaland afkomstige mevrouw Scherpenisse-Snoep, toonde De laatste postcommandant van de woonkern Scherpenisse, opperwachtmeester D. Scherpenisse (geboren te Sint-Annaland) heeft dinsdagmorgen afscheid genomen B en W van Tholen hebben geantwoord op de schriftelijke vraag van Mevr. J. M. Deurloo- van Broekhoven (KVP) betreffende het gebruik van het frankeerstempel van de voorma lige gemeente Sint-Maartensdijk op alle post van Groot Tholen.„Wanneer denkt men de gemeentelijke frankeermachine te wijzigen Er is namelijk niet te zien dat er meerdere kernen zijn en dat de gemeente Tholen als naam draagt", zo luidde de vraag van Mevr. Deurloo. B en W hebben nu laten weten dat reeds medio mei aan Ruys's Handelsonderneming N.V. te Den Haag opdracht is verstrekt een nieuw ontwerp te ver vaardigen voor het stempel, bestemd voor de francotyp frankeermachine van de voormalige gemeente Sint- Maartensdijk. Na ontvangst van het ontwerp zijn op verzoek van het college van B en W in juli nog enige wijzigingen aangebracht. Het definitief vastgestelde ontwerp is momenteel ter goedkeuring gezonden aan decentrale directie van de PTT. Zodra de vereiste goedkeuring ontvangen is. zal het nieuwe stempel op de machine worden aangebracht. Verwacht mag worden dat in de eerste week van oktober het nieuwe stempel in gebruik kan worden genomen. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat sinds de herin deling per 1 juli eerst de frankeermachines van dc voormalige gemeenten Scher penisse en Sint-Maartensdijk zijn gebruikt omdat daarvoor nog aan de PTT betaald was. Daarna zijn ook nog postzegels geplakt die dc voormalige gemeenten Tholen en Oud-Vossemeer over hadden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1971 | | pagina 1